NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

College Football összefoglaló – hetedik hét

Írta: r.baggio — 2015. október 20., 16:40

Az év játéka és az év elkapása egy fordulóban, lehet még mást mondani? NCAA-ről lévén szó nyilván igen.

FIGYELEM: a heti összefoglaló még jobban zanzásított, mint korábban, mert a következő szombati gyengének tűnő felhozatal miatt pénteken nem a megszokott előzetessel, hanem egyfajta félévi értékelővel jelentkezünk majd. Bárkivel vagy bármivel kapcsolatban specifikus kérdésetek van az NCAA világából (az első osztálytól a negyedosztályig), tegyétek fel és abban a cikkben garantáltan megválaszoljuk!

A HÉT LEGJEI
TOP 25
FŐBB TÖRTÉNÉSEK
ÉRDEKESSÉGEK

A hét mérkőzése: Michigan State Spartans @ Michigan Wolverines – nincsenek szavak a meccset eldöntő utolsó játékra, Blake O'Neill a punter-mennyországból a poklok poklába került. Hozzátesz a drámai hatáshoz, hogy a TD-t szerző Jalen Watts-Jacksonnak kiment a csípője a célterületre érve, és így ért véget az idénye (instagramon azóta jelezte, hogy ennek tudatában is bármikor megtenné újra, amit tett).

Év elkapása:
külön kiemelendő a stanfordi Francis Owusu TD-je is (tesója, az ex-stanfordi Chris Owusu jelenleg a Jets játékosa), mely a kegyelemdöfést vitte be a UCLA-nek a harmadik negyed elején, és ezzel a Cardinal egyértelműen úton újra a rájátszás felé.

Legtöbb passzolt yard: 464 – Nate Sudfeld (Indiana vs Rutgers)
Legtöbb futott yard: 243 – Christian McCaffrey (Stanford vs UCLA)
Legtöbb elkapott yard: 231 – Zach Pascal (Old Dominion vs Charlotte)
Legtöbb bezsákolás (sack): 3 – Calvin Munson (LB, San Diego State) és Bronson Kaufusi (DL, BYU)
Legtöbb elcsent passzkísérlet (INT): 2 – nyolc játékos
Legtöbb szóló szerelés: 14 – Sean Newlan (DB, Kansas State vs Oklahoma)
Leghosszabb futás: 90 yard – Terry Swanson (Toledo vs Eastern Michigan)
Leghosszabb elkapás: 88 yard – Cody Thompson (Toledo vs Eastern Michigan)
Leghosszabb mezőnygól: 56 yard – Chris Blewitt (Pittsburgh vs Georgia Tech)
Leghosszabb punt-visszahordás: 73 yard – Demarcus Ayers (WR, Houston vs Tulane)

Top 25

1., Ohio State Buckeyes: GYŐZELEM a Penn State ellen (38-10) – Urban Meyer főedző negyedik alkalommal büszkélkedhet 20 meccses győzelmi szériával, amibe belegondolni is kemény [összefoglaló]

2., Baylor Bears: GYŐZELEM a West Virginia ellen (62-38) – beállítva a 2008-as – Bradford és DeMarco Murray-féle – Oklahoma rekordja az egymás utáni öt 60+ pontos mérkőzéssel, míg Corey Coleman hat fellépése alatt új szezonbeli iskolacsúcsot állított fel TD-elkapásoknál, 15-nél jár [összefoglaló]

3., TCU Horned Frogs: GYŐZELEM az Iowa State ellen (45-21) - [összefoglaló] -> #4

4., Utah Utes: GYŐZELEM az Arizona State ellen (34-18) – nem bosszulta meg magát ez az eszetlen trükk, a no. 1. TE, Siale Fakailoatonga idényének viszont vége [összefoglaló] -> #3

5., Clemson Tigers: GYŐZELEM a Boston College ellen (34-17) – Deshaun Watson QB Tajh Boyd-i magasságokba lépett, ők ketten azok a clemsoni irányítók, akik egynél több alkalommal értek el 400+ passzolt yardot, Watson ezt most az ACC papíron legjobb védelme ellen tette meg [összefoglaló] -> #6

6., LSU Tigers: GYŐZELEM a #8 Florida ellen (35-28) – ha Les Miles és Florida, akkor borítékolható a fake FG [összefoglaló] -> #5

7., Michigan State Spartans: GYŐZELEM a #12 Michigan ellen (27-23) – 59 perc 59 másodpercig nem vezettek, de a 60. percben igen és ez a lényeg [összefoglaló]

8., Florida Gators: VERESÉG a #6 LSU ellen (28-35) – Treon Harris nem volt annyira rossz Will Grier helyén, ám azért érződött az eltiltott QB hiánya. Ha pedig valakinek van UF-en tanuló ismerőse, adja át: rúgó-tryoutot tart a Gators! [összefoglaló] -> #13

9., Texas A&M Aggies: VERESÉG a #10 Alabama ellen (23-41) – [összefoglaló] -> #15

10., Alabama Crimson Tide: GYŐZELEM a #9 Texas A&M ellen (41-23) – Derrick Henry 153 futott yarddal új egyéni csúcsot döntött, már az első negyed végén... A három TD-re visszavitt interception alabamai rekord, ahogy Eddie Jackson 119 INT return összyardja is [összefoglaló] -> #8

11., Florida State Seminoles: GYŐZELEM a Louisville ellen (41-21) – Dalvin Cook az FSU futott yardjainak 83%-át szállította eddig, ami a legnagyobb arányaiban az FBS-ben. Ennél is fontosabb, hogy hat mérkőzés alatt egyszer sem vesztette el a labdát a támadósor, ami főleg a Notre Dame-ben igen felelőtlen Everett Golson irányító esetében nagy szó [összefoglaló] -> #9

12., Michigan Wolverines: VERESÉG a #7 Michigan State ellen (23-27) – [összefoglaló] -> #16

13., Ole Miss Rebels: VERESÉG a Memphis ellen (24-37) – az irányító Chad Kelly Peyton Manninggel került közös nevezőre, de ettől vélhetően eltekintett volna, hiszen a Memphis PM 1996-os Volunteers-e óta először vert meg kiemelt gárdát [összefoglaló] -> #24

14., Notre Dame Fighting Irish: GYŐZELEM a USC ellen (41-31) – a 21 szerzett pont az első negyedben a legtöbb, melyet az ND valaha szerzett riválisa ellen, bár így is meglehetősen szoros lett a vége. Üröm az örömben, hogy ezúttal a kezdő OG, Alex Bars sérült meg súlyosan [összefoglaló] -> #11

15., Stanford Cardinal: GYŐZELEM a #18 UCLA ellen (56-35) – a 243 yardot futó Christian McCaffrey Toby Gerhart 223 yardos stanfordi csúcsteljesítményét szorította a második helyre. Az irányító Kevin Hogan az újoncok játékának 1972-es engedélyezése óta az első, aki egy csapat, jelen esetben a UCLA ellen 5-0-ás mérleget ért el [összefoglaló] -> #10

16., Oklahoma State Cowboys: - (-> #14)

17., Iowa Hawkeyes: GYŐZELEM a #20 Northwestern ellen (40-10) – olybá tűnik, futhat bárki a Hawkeyes-nál, szenzációs napja lesz (ezúttal a harmadik számú futó villogott), holott a támadófal sem 100%-os, múlt szombaton négy OG-ből és egy ösztöndíj nélküli játékosból állt a kezdő [összefoglaló] -> #12

18., UCLA Bruins: VERESÉG a #15 Stanford ellen (35-56) – [összefoglaló] -> NR

19., Oklahoma Sooners: GYŐZELEM a Kansas State ellen (55-0) – a Texas elleni vereség és a nyolc órás veszteglés a normani repülőtéren jól felbőszítette Stoops-ékat, akik a legnagyobb verést mérték a Kansas State-re 1990 óta [összefoglaló] -> #17

20., Northwestern Wildcats: VERESÉG a #17 Iowa ellen (10-40) – [összefoglaló] -> NR

21., Boise State Broncos: VERESÉG a Utah State ellen (26-52) – hét labdaeladás az első félidőben, erre az elmúlt 10 évben az FBS-ben egyszer sem volt példa [összefoglaló] -> NR

22., Toledo Rockets: GYŐZELEM az Eastern Michigan ellen (63-20) – övék a hét leghosszabb futása és elkapása egyaránt, ami valószínűleg egyedülálló a maga nemében [összefoglaló] -> #19

23., California Golden Bears: - (-> #20)

24., Houston Cougars: GYŐZELEM a Tulane ellen (42-7) – Tom Herman főedző megint csodát művel aktuális irányítójával, ezúttal Greg Ward Jr. a soros [összefoglaló] -> #21

25., Duke Blue Devils: - (-> #23)

Egyéb fontosabb történetek

- Az AP top 25-ös rangsorából most a UCLA, Northwestern, Boise State trió távozott, az üres pozíciókat a Memphis, Temple, Pittsburgh hármas töltötte be. A Memphis és a Temple is a Group of 5-os American konferencia tagja, a már kiemelt Houstonnal együtt, rajtuk kívül még egy G5-ös csapat, a Toledo van a top 25-ben.
- Alapszakaszban legutoljára 2004-ben került a Memphis az AP poll látószögébe, a Temple 1979 óta először (!) az újságírók szerinti legjobb 25 mezőnyének részese.
- 1983 és 2014 között egyetlen egyszer szerzett 10 pontnál kevesebbet a Missouri Tigers, ez 2015-ben egy hónap alatt másodszorra esett meg velük.
- Az év legnagyobb fordítását mutatta be a Rutgers az Indiana ellen, a Hoosiers otthonában 25 pontos hátrányból nyert a Scarlet Knights 55-52-re.
- Lane Kiffin offenzív koordinátor láthatóan nem alárendeltje Nick Saban alabamai főedzőnek.