New England Patriots 48-27 Dallas Cowboys

Írta:  (Attila_Hawks)

A 6. játékhét legnagyobb érdeklődéssel várt és Super Bowl előzetesnek kikiáltott találkozója maximálisan megfelelt a várakozásoknak, ami a Patriots rajongókat és a semleges nézőket illeti. Két eddig veretlen csapat találkozóján a New England Patriots megmutatta, hogy miért számítanak Super Bowl esélyesnek.

Tom Brady-t kell elsőként kiemelni az alábbiak miatt:

- 5 touchdown passzt adott, amely egyéni csúcs. Négy touchdown passzt  pályafutása során négy alkalommal ért el.

- a 2007es szezonban 6 mérkőzés után már 21 touchdown passznál jár, amely rekordnak számít az NFL-ben. Az eddigi csúcstartó Brett Favre az 1996-os szezonból 20 touchdownnal.

- Tom Brady az NFL történetének első irányítója, aki a szezon első hat mérkőzésének mindegyikén legalább 3 touchdown-t szerzett.

- 388 passzolt yard pályafutásának második legjobb teljesítménye, ettől többet 2002. szeptember 22-én a Kansas City Chiefs ellen ért el – 410 yardot.

A mérkőzésen a labda birtoklás időtartama erőteljesen eltolódott a New England javára: összesen több mint 38 percet támadott a New England. Az első három negyedben a dallasiak remekül tartották magukat (második félidő elején rövid ideig még vezettek is), de az állandó hátrálás felőrölte a védelmüket. Különösen szembetűnő ez a záró játékrészben, amikor majdnem 12 percig volt a vendégeké a labda.

A New England támadó alakulatában szembetűnő, hogy mind a futás mind az elkapás milyen sok lábon áll. Mint a korábbiakból kitűnt ezen az estén igazából a New England elkapói tündököltek. Összesen 7 célpontja volt Tom Bradynek, az 5 touchdown elkapáson pedig négyen osztoztak: Wes Welker (2 TD), Donte Stallworth, Randy Moss, Kyle Brady (1-1 TD).

Laurence Maroney (RB) pályára sem léphetett, Sammy Morris pedig a harmadik negyed elején sérült meg. Ugyanakkor jól játszott Kevin Faulk, valamint a mérkőzésen szóhoz jutott Kyle Eckel, aki igaz csak háromszor és összesen 6 yardot futott, de az utolsó toucdown a nevéhez fűződik.

A hazaiak támadóira szinten nem lehet panasz. Tony Romo ezen a mérkőzésen jól játszott, majd nem 200 yardot passzolt, a 18 sikeres passzából 2 touchdown eredményezett, igaz egy labdát eladott. De a hazaiak támadóinak jó teljesítménye kevés volt a sikerhez, mivel a New England extra klasszis támadói a Dallas védőit többször vert helyzetbe hozták.

A New England Patriots továbbra is veretlen. A következő hetekben a Miami Dolphinshoz (0-6) utaznak, majd a Washington Redskinst (3-2) fogadják. A veretlenségi sorozatot legközelebb a 9. héten foroghat igazán veszélyben, amikor Indianapolisba (6-0) látogatnak. A Dallas Cowboys (5-1) a veresége ellenére az NFC egyik legjobb csapata és továbbra komoly esélye van a Super Bowl részvételre. Jövő héten a Vikings (2-3) utazik Dallasba, majd pihenőhéten készülhetnek fel az Eagles elleni vasárnap esti fő műsoridős mérkőzésre.

A meccs embere: Tom Brady (QB – New England Patriots). 46-ból 31 sikeres passz, 388 yard, 5 touch down. Senki nem vitathatja, hogy ezen a mérkőzésen a sok jó teljesítményből kiemelkedőt mutatott.