Dallas - St.Louis összefoglaló

Dallas Cowboys 35 – 7 St.Louis Rams
Írta: Tálosi Tibor (haromt)

Egy félidőnyi kiegyenlített játék után egy nagyon egyoldalú találkozót láthatott a Texas Stadium közönsége, persze a két csapat meccs előtti mérlege (Dallas 3-0, Rams 0-3) már előrevetítette a kiegyenlítetlen erőviszonyokat. A Rams sérült sztárja, Steven Jackson nélkül állt fel, míg a Dallas legerősebb összeállításában léphetett pályára. Az első negyedben a védelmek domináltak és ennek megfelelően nem is szereztek pontot a csapatok. A Ramsnél az újonc Brian Leonard nem tudott futni, a sérülésektől tizedelt támadó fal segítsége nélkül, a Dallas támadói pedig rengeteget bizonytalankodtak. A 2. negyedre összekapta magát az esélyesebb Dallas és Julius Jones révén megszerezte a vezetést. Nem sokáig örülhettek, mert 5 perc múlva, Dante Hall pályafutása során hatodszor, egy punt után TD-ig hordta vissza a labdát. 85 yardos returnjével kiegyenlített a Rams. Ekkor azonban beindult a Dallas, és a következő 15 perc alatt eldöntötte a mérkőzést. Még az első félidő legvégén Tony Romo futott egy 15 yardos touchdownt, majd Lenny Walls két kapitális hibáját kihasználva, a sérült Terry Glennt helyettesítő, Patrick Crayton már 21 pontosra növelte a házigazdák előnyét. Crayton eddig nem nagyon tudott kilépni Terrell Owens árnyékából, de most Romo nagyszerűen ismerte fel, hogy egy nagyon gyenge napot kifogó cornerback őrzi. Előbb egy 59, majd egy 37 yardos akciót vitt véghez Crayton, és Walls mind a kétszer nagyon gyermeteg hibát vétett. A harmadik játékrész végén Jason Witten kapta el Romo passzát az end zoneban, beállítva a 35-7-es végeredményt. A záró negyedben egyik csapat sem erőltette már a támadásokat, ráadásul a St.Louisnál Marc Bulger is megsérült, ami tovább nehezíti a dolgát Scott Linehannek a következő meccsekre.

Senki nem várt ennyire gyatra kezdést a kosoktól. Igaz, hogy a támadó fal embereinek sérülései (Orlando Pace, Richie Incognito) alapvetően behatárolják a lehetőségeiket. Amellett nem szabad elmenni szó nélkül, hogy egyébként is rettenetesen formán kívül játszik a csapat összes meghatározó embere, Jackson, Bulger, Holt és a védelem egyik legnagyobb egyénisége, Leonard Little is. Így borzasztóan nehéz lesz bármit is alkotniuk a szezonban. Most úgy tűnik nem hogy playoff, de még a tisztes helytállás is nagyon távoli a csapat számára. Ezzel ellentétben a Dallas játéka eddig parádés. Talán az egész NFC legerősebb csaptának látszanak. Ha nem történik valami végzetes sérülés, akkor szinte biztosra vehető a playoff szereplésük, és már ennyire a szezon elején predesztinálhatjuk amerika csapatát egy nagyon szép eredményre.

A meccs embere: Tony Romo (QB – Dallas Cowboys) Lehetne azt mondani, hogy a cseresorból előlépő, és 184 yardot és 2 TD-t szerző Patrick Crayton jobban megérdemelné ezt az elismerést, de Tony Romo ezen a meccsen szerintem végleg bebizonyította, hogy igazi vezére a Cowboysnak. Nem csak a 339 passzolt yardja és a passzolt és egy futott TD-je emelte a többiek fölé, hanem a számokban nem jegyzett elképesztő teljesítménye. Az elrontott snap utáni fantasztikus futása nagy sokáig emlékezetes lesz annak, aki látta ezt a meccset. Emellett csak úgy sugárzik belőle a magabiztosság és a győzni akarás. Eddig ez a szezon Tony Romoról szól.