Autó- és motorsportok
21 feliratkozó
több mint 12 éve
Mondjuk olyan nevek, mint a Renault F1, McLaren Electronic Systems vagy a Williams azok. Meg olyan tech cégek, mint a Qualcomm.Élőben nemtudom hallottad e már, de inkább egy szörnyetegre hasonlít mintsem vinnyogásra 😊JayBItt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.shawnkaMiért is? Néhány éven belül símán lehet egy élvezhető sorozat.
Jó, a hangjával kezdeni kell valamit 😀 , bár én mondjuk a mostani F1 autók vinnyogását is rühellem.MaG1Xx
Én adnék neki egy esélyt, lehet a verseny sokkal jobb lesz, mint az F1-ben az utóbbi 20 évben.
több mint 12 éve
Kobayashi Caterham?Arra elég kicsi az esély...nem tud ugyanis annyi pénzt összegyűjteni, min GvdG vagy egy orosz és más ázsiai fiatal.
Jó lenne ha visszajönnerantotthus
több mint 12 éve
www.f1-live.hu/f1-hirek/hivatalos-kiadtak-a-2014-es-nevezesi-listat-es-a-rajtszamokat-a-forma-1-ben/Nincs 24, szomorú...(Kimi és Bianchi legalább jó számokat pickeltek)
több mint 12 éve
www.formula.hu/hirek/153/383/86166/ot-egykori-f1-es-all-sorban-formula-e-ulesertEz a széria egyfajta levezető bajnokság lesz a kikopott pilótáknak?
több mint 12 éve
Élőben nemtudom hallottad e már, de inkább egy szörnyetegre hasonlít mintsem vinnyogásra 😊JayBnem hallottam még, persze élőben biztos más. | de én ettől függetlenül a két henger híve vagyok ha motorhangról van szó😕) |
Individual commitment to a group effort – that is what makes a team work, a company work, a society work, a civilization work. - Vince Lombardi
több mint 12 éve
Élőben nemtudom hallottad e már, de inkább egy szörnyetegre hasonlít mintsem vinnyogásra 😊Itt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.shawnkaMiért is? Néhány éven belül símán lehet egy élvezhető sorozat.
Jó, a hangjával kezdeni kell valamit 😀 , bár én mondjuk a mostani F1 autók vinnyogását is rühellem.MaG1Xx
több mint 12 éve
Az elektromos autók csak szimbólumai ennek az egész zöld mizériának, nem ez a megoldás... Egy lítium-ion aksi előállítása több energiába kerül mint amit megspórol, ráadásul nem is egy könnyen lebomló falevél, ellenben relatíve kicsi az élettartama, és azt se feledjük hogy az áramot sem széndioxidból és egyéb károsanyagból állítjuk elő... Az igazsághoz sokkal közelebb áll a Honda FCX hidrogén meghajtása de "valamiért" senkit nem izgat, bezzeg ezek az elektromos hulladékok.Itt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.Azért még véletlenül se lássunk tovább az orrunknál, áh minek azt. 😊
shawnka
Gondolom senki fejében fel sem merült, hogy a Formula E szériában kifejlesztett/letesztelt/finomított megoldásokat később viszont lehet látni az utcai modellekben, ami csökkenthetné a káros anyag kibocsátásokat, ami pedig nem lenne rossz. Olcsóbb hibridek lehetnének, kisebb viszont nagyobb kapacitású telepekkel, így ha kifogy a benya simán lehetne tolni akkuról egy benzinkútig. Arról, hogy előbb utóbb elfogy az olaj már nem is beszélek, mert akkor úgy lehet lehúzni az egész forma 1-et a klotyón ahogy van.
Szóval szerintem van létjogosultsága ennek a szériának is, csak nem csőlátásban kell nézni a világot. 😊Tony
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Itt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.Azért még véletlenül se lássunk tovább az orrunknál, áh minek azt. 😊
shawnka
Gondolom senki fejében fel sem merült, hogy a Formula E szériában kifejlesztett/letesztelt/finomított megoldásokat később viszont lehet látni az utcai modellekben, ami csökkenthetné a káros anyag kibocsátásokat, ami pedig nem lenne rossz. Olcsóbb hibridek lehetnének, kisebb viszont nagyobb kapacitású telepekkel, így ha kifogy a benya simán lehetne tolni akkuról egy benzinkútig. Arról, hogy előbb utóbb elfogy az olaj már nem is beszélek, mert akkor úgy lehet lehúzni az egész forma 1-et a klotyón ahogy van.
Szóval szerintem van létjogosultsága ennek a szériának is, csak nem csőlátásban kell nézni a világot. 😊
több mint 12 éve
nyilván, de amíg milliós távirányítós autók nyervákolását kell majd nézni, addig felesleges bármiről beszélni. gondolom pár éven belül ember se kell bele majd.Itt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.shawnkaMiért is? Néhány éven belül símán lehet egy élvezhető sorozat.
Jó, a hangjával kezdeni kell valamit 😀 , bár én mondjuk a mostani F1 autók vinnyogását is rühellem.MaG1Xx
több mint 12 éve
Azért a turbó kicsit durvább lesz.. 😊Itt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.shawnkaMiért is? Néhány éven belül símán lehet egy élvezhető sorozat.
Jó, a hangjával kezdeni kell valamit 😀 , bár én mondjuk a mostani F1 autók vinnyogását is rühellem.MaG1Xx
több mint 12 éve
Itt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.shawnkaMiért is? Néhány éven belül símán lehet egy élvezhető sorozat.
Jó, a hangjával kezdeni kell valamit 😀 , bár én mondjuk a mostani F1 autók vinnyogását is rühellem.
Individual commitment to a group effort – that is what makes a team work, a company work, a society work, a civilization work. - Vince Lombardi
több mint 12 éve
Itt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.shawnkaegy kötelező fejlesztésként előírnám a hangszórók beépítését, hogy legalább autóra emlékeztető hangja legyen. ez a vinnyogás egyetlen forrásból is sok, nemhogy egyszerre húsz autó cincogjon...
több mint 12 éve
Mint egy távirányítós autó. 😀😀
több mint 12 éve
Itt az első Formula E autó. Gratulálok minden faszkalapnak, aki ennek a részese.több mint 12 éve
Pfuuh.Ez kielégítő válasz volt...enm túl jók az esélyek! 😕
több mint 12 éve
Szívesen. Nem vagyok idegsebész, és nem vagyok az infok birtokában, szóval részemről is csak találgatatás, és inkább érzés. Bárcsak tévednék!Személyes megítélésem szerint nagyon rosszak a kilátásai. Legvalószínűbbnek azt tartom, hogy hosszú, hosszú ideig gépeken tartják zombiként (lásd Toller pécsi polgármester). Bár ne lenne igazam. Reméljük a feleségének lesz ereje meghozni a döntést a lekapcsolásról. Maradandó károsodás nélküli felépülésére én személy szerint kevés esélyt látok.diverdocKöszi szépen a hosszú válaszod.
A most kiemelt részre voltam kíváncsi, hogy te mint ehhez értő ember, hogyan látod a helyzetet.
Köszönöm!Vrijbloed

"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Személyes megítélésem szerint nagyon rosszak a kilátásai. Legvalószínűbbnek azt tartom, hogy hosszú, hosszú ideig gépeken tartják zombiként (lásd Toller pécsi polgármester). Bár ne lenne igazam. Reméljük a feleségének lesz ereje meghozni a döntést a lekapcsolásról. Maradandó károsodás nélküli felépülésére én személy szerint kevés esélyt látok.diverdocKöszi szépen a hosszú válaszod.
A most kiemelt részre voltam kíváncsi, hogy te mint ehhez értő ember, hogyan látod a helyzetet.
Köszönöm!
több mint 12 éve
Köszi diverdoc az összefoglalót. Eddig optimista voltam, de az irásod alapján...
több mint 12 éve
Bármi lehet. Kézremegéstől az ágyban fekvő, nyáladzó önellátása képtelen roncsig bármi. Szerintem komly a dolog mint leírtam és kívánom tévedjekReméljük a feleségének lesz ereje meghozni a döntést a lekapcsolásról. Maradandó károsodás nélküli felépülésére én személy szerint kevés esélyt látok.diverdocitt az agykárosodás mértékén mire gondolsz? Nem fog tudni soha kikelni az ágyból, vagy a keze fog remegni?Amadeus91

"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Reméljük a feleségének lesz ereje meghozni a döntést a lekapcsolásról. Maradandó károsodás nélküli felépülésére én személy szerint kevés esélyt látok.diverdocitt az agykárosodás mértékén mire gondolsz? Nem fog tudni soha kikelni az ágyból, vagy a keze fog remegni?
több mint 12 éve
Ez nagyon tényszerű, korrekt tájékoztató volt.Köszönöm, hogy beírtad.(Y)
több mint 12 éve
A financiális résznél arra gondoltam, hogy mindenki próbál hasznot húzni belőle, ezért akár féligazságokat, ferdítéseket, nem pontos dolgokat tényként tálalnak, amit aztán mások továbbadnak. Szegény Adams esetében is amekkora baromságokat hoztak napvilágra atyaég!!! Már magának a mesterséges kómának az elnevezése is egy mediadriven kreálmány. A kóma egy definiált állapot, melyben a tartós eszméletlenség egy fontos tényező (Bár a GCS rendszer, ami kóma súlyosságát osztályozza, már eszméletvesztés nélküli zavart tudatot is ide sorolja). Több formája, több kiváltó oka és súlyossága lehet. Pl nagyon fontos jel az orvosnak, hogy miként reagál fájdalomingerekre. Schumit altatják. Ez nem kóma, csak jobbal eladható a mesterséges kóma. Altatóorvosak, a műtéteknél használatos szerekkel hozzák olyan tartós állapotba, ami az agyat a lehető legtöbb "pihenéshez", ingerszegény környezethez juttatja. A legnagyobb gond az agy "duzzadása" egy zárt térben (koponya). Már az ókorban is tudták, hogy bizonyos "agybajoknál" a koponya lékelése (treponálása) segíthet. Mondjuk többször ártott, mint használt. Ezt mind a mai napig használják, valószínű, hogy Schumi műtéteinél is volt ilyen jellegű, koponyaűri nyomás csökkentésére irányuló megoldás. A stabilizálás valószínű ez volt, nehogy "beékelődjön". A nyomásfokozódástól lefelé a gerinc irányába a koponya nagy lukjába (egy csontos gyűrű) bepréselődhet az élethez (légzés, keringés)fontos agytörzs. Ez halálos. A műtéten (vér lebocsátás, elhalt szövet áltávolítás, koponyadarab eltávolítás) kívül számos gyógyszer használható, agynyomás csökkentésre. Ha ezek mellett sincs kellő eredmény, akkor hűtés és altatás jön. Nagyon sokáig nem jó ezt fenntartani, mert az agy oxigenizációja is csökken ilyenkor és tartosan ez is agykárosodáshoz vezet. Az hogy még mindig nem keltették fel, az nem jó jel. Valószínű próbálták (ha nem akkor még súlyosabb), csak nem reagált jól (vérnyomás, dühöngés, nagy fájdalom stb). A kimenetel megjósolhatatlan. Nem lehet tudni, hogy az agynyomásfokozódás mellett milyen DIREKT agyi sérülései vannak, illetva azoknak milyen kihatásai lehetnek. Amíg altatják ezekről nagy részt nem is lehet nyilatkozni, nézegetik a térdreflexét azt annyi. Személyes megítélésem szerint nagyon rosszak a kilátásai. Legvalószínűbbnek azt tartom, hogy hosszú, hosszú ideig gépeken tartják zombiként (lásd Toller pécsi polgármester). Bár ne lenne igazam. Reméljük a feleségének lesz ereje meghozni a döntést a lekapcsolásról. Maradandó károsodás nélküli felépülésére én személy szerint kevés esélyt látok.

"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Kifejtenéd bővebben? Nagyon érdekelne a véleményed. Mint orvos, te mit gondolsz a reális esélyekről? Tudom, nagyon sok tényezős a dolog. De érdekelne, hogy te őszintén mit gondolsz az egészről.Dr. Johannes Peil - Schumi állandó orvosa - azt találta mondani, hogy Schumi bal agyfélteke a 2009-s motoros bukása óta sérült.Mint ahogy az egész mesterséges kóma duma. Egy szerencsétlen tragédia financiális oldalai című részt látjuk. A sérülés igazi mértékéről, Schumi kilátásairól egy nagyon szűk körön kívül senkinek fingja sincs. Találgatások és okoskodások mennek.diverdoc
A kisagy vérellátásért felelős artéria sérült meg ekkor. (itt azt írja, hogy a kisagy pl. a reflexekért felelős, reakcióidőért)
Azért sok mindent megmagyarázna, ha tényleg 3 évig sérült aggyal versenyzett a Mercivel. (lassabb reakcióidő stb..) Előrebocsátom, hülye vagyok az orvostudományhoz, csak fordítani igyekeztem, de lehet elnéztem valamit.Amadeus91

