Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Autó- és motorsportok

21 feliratkozó

több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
@)
több mint 12 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 5 279 — No one likes us, cause no one like us
Visszatért a McLaren a pushrod felfüggesztéshez, ami aerodinamikailag rosszabb, mint a Ferka pullrodas megoldása. Ezért kénytelenek voltak az ún. finger nose oldalán az autó alá vezetni a levegőt. A Ferrarinak elvileg nem lesz ilyen elvékonyodás az orrkúpján. Holnap kiderül.

McLaren szurkolóként meg külön öröm , hogy Martint eltávolították. Kb olyan töketlen volt, mint Caldwell a Coltsnál. 😀BCS
Ezt magyarázd már meg technikailag pls. Ekkora különbség van aerodinamikailag a pullrod javára? Másrészről meg ez miért is jelenti azt, hogy a faszorr által több hátravezethető levegőre a Ferkának "nincs szüksége"?Eazzy




Egyszerűen packaging okok miatt. A pullrodas első felfüggesztés magasabb bekötési pontja miatt alul a lengőkar alatt sokkal szabadabb a levegő áramlás útja. Viszont vannak különböző mechanikai hátrányai. (ami a gumikezelésre is kihat) A Ferrarinak is sok időbe telt optimalizálni 12'-ben, a McLaren is szenvedett vele tavaly.


Két korrekt cikk, ami összefoglalja a témát:

 www.formula1-dictionary.net/pushrod_pullrod.html

 ppf1.blog.hu/2011/01/27/a_push_rod_es_pull_rod_felfuggesztesrol_egyszeruenBCS
Ezeket már olvastam korábban, nem ez érdekelt. Hanem az, hogy a Ferrari miért dobná el azt a lehetőséget, hogy többlet levegőt vezessen hátra egy fallosz orrkiképzéssel, csak azért, mert Ők pullrodot használnak.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 12 éve
BCS Indianapolis Colts 283
 fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1560674_797290226954545_1691843203_n.jpg

Így azért picit másként fest, lehet át kellene az első szárny tartó- terelőlapjait feketére festeni...
több mint 12 éve
BCS Indianapolis Colts 283
Itt a mercedes, vicces lesz ha a Sauber is marad az ezüstnél, 3 tök egyforma autó 😀 A hangja viszont nem nagyszám, mint egy WRC.
JayB
Hát más lesz a hang az biztos, de pl. az Indycarban sem ront sokat az élvezeten a turbó feltöltött motor. Azért a 15000 1/min fordulat még mindig több, mint bármelyik másik versenymotornál. Igaz12000 fölött már sok erőtartalék nem marad bennük.
több mint 12 éve
BCS Indianapolis Colts 283
Visszatért a McLaren a pushrod felfüggesztéshez, ami aerodinamikailag rosszabb, mint a Ferka pullrodas megoldása. Ezért kénytelenek voltak az ún. finger nose oldalán az autó alá vezetni a levegőt. A Ferrarinak elvileg nem lesz ilyen elvékonyodás az orrkúpján. Holnap kiderül.

McLaren szurkolóként meg külön öröm , hogy Martint eltávolították. Kb olyan töketlen volt, mint Caldwell a Coltsnál. 😀BCS
Ezt magyarázd már meg technikailag pls. Ekkora különbség van aerodinamikailag a pullrod javára? Másrészről meg ez miért is jelenti azt, hogy a faszorr által több hátravezethető levegőre a Ferkának "nincs szüksége"?Eazzy




Egyszerűen packaging okok miatt. A pullrodas első felfüggesztés magasabb bekötési pontja miatt alul a lengőkar alatt sokkal szabadabb a levegő áramlás útja. Viszont vannak különböző mechanikai hátrányai. (ami a gumikezelésre is kihat) A Ferrarinak is sok időbe telt optimalizálni 12'-ben, a McLaren is szenvedett vele tavaly.


Két korrekt cikk, ami összefoglalja a témát:

 www.formula1-dictionary.net/pushrod_pullrod.html

 ppf1.blog.hu/2011/01/27/a_push_rod_es_pull_rod_felfuggesztesrol_egyszeruen
több mint 12 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 5 279 — No one likes us, cause no one like us
Visszatért a McLaren a pushrod felfüggesztéshez, ami aerodinamikailag rosszabb, mint a Ferka pullrodas megoldása. Ezért kénytelenek voltak az ún. finger nose oldalán az autó alá vezetni a levegőt. A Ferrarinak elvileg nem lesz ilyen elvékonyodás az orrkúpján. Holnap kiderül.

McLaren szurkolóként meg külön öröm , hogy Martint eltávolították. Kb olyan töketlen volt, mint Caldwell a Coltsnál. 😀BCS
Ezt magyarázd már meg technikailag pls. Ekkora különbség van aerodinamikailag a pullrod javára? Másrészről meg ez miért is jelenti azt, hogy a faszorr által több hátravezethető levegőre a Ferkának "nincs szüksége"?

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
Itt a mercedes, vicces lesz ha a Sauber is marad az ezüstnél, 3 tök egyforma autó 😀 A hangja viszont nem nagyszám, mint egy WRC.
több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
Ritka idétlenül néznek ki, nálam < lépcsős orr.
több mint 12 éve
BCS Indianapolis Colts 283
Visszatért a McLaren a pushrod felfüggesztéshez, ami aerodinamikailag rosszabb, mint a Ferka pullrodas megoldása. Ezért kénytelenek voltak az ún. finger nose oldalán az autó alá vezetni a levegőt. A Ferrarinak elvileg nem lesz ilyen elvékonyodás az orrkúpján. Holnap kiderül.

McLaren szurkolóként meg külön öröm , hogy Martint eltávolították. Kb olyan töketlen volt, mint Caldwell a Coltsnál. 😀
több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Volt egy csajom, 10/10es alakkal, nagy kék csillag szemmel, hosszú szőke hajjal, cseresznye ajkakkal és ilyen orral.... 😀 róla kene elnevezni mclarent 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 036 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A Lotus és a McLaren tökéletesen összeállhatna, mint 2 nagy LEGO.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ebből a perspektívából meg nagyon jó:


De még mindig sokkal jobb nekem, mint a gusztustalan lépcsős, arról nem is beszélve, hogy mindenki vállalhatatlannak állította be korábban, szóval ennél csak rosszabbra számítottam.Eazzy
több mint 12 éve
zsomborparrag Buffalo Bills Ohio State Buckeyes 15 702 — Tyrone Creek
legalább pont beleillik 😀 😀 😀
több mint 12 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 5 279 — No one likes us, cause no one like us
Mondjuk ez a megoldás már kevésbé tetszik:

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 12 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 5 279 — No one likes us, cause no one like us
Ebből a perspektívából meg nagyon jó:


De még mindig sokkal jobb nekem, mint a gusztustalan lépcsős, arról nem is beszélve, hogy mindenki vállalhatatlannak állította be korábban, szóval ennél csak rosszabbra számítottam.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 12 éve
zsomborparrag Buffalo Bills Ohio State Buckeyes 15 702 — Tyrone Creek
Most csak szerintem néz ki jobban ez is, meg a Williams is, mint pl a lépcsős, illetve magasra emelt orrok?Eazzy
mondd mégegyszer! 😀

több mint 12 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 5 279 — No one likes us, cause no one like us
Most csak szerintem néz ki jobban ez is, meg a Williams is, mint pl a lépcsős, illetve magasra emelt orrok?

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 12 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Lehet Sherman tervezte a designt 😀. AMúgy nem úgy volt, hogy narancs szinű lesz a kocsi?
több mint 12 éve
zsomborparrag Buffalo Bills Ohio State Buckeyes 15 702 — Tyrone Creek
azok az orrlyukak 😀

több mint 12 éve
BCS Indianapolis Colts 283
Szujóval az a bajom, hogy túlságosan is bulvárosra veszi. Pl ki a tökömet érdekli, hogy az XY Ferrari szerelő kismotorokat javít szabadidejében...azonkívül meg nincs önálló véleménye.
Wéber nem rossz egyébként, de mellé én Várhegyit, Vöröst az Eurosporttól vagy a Digisportos Harasztit tudnám elképzelni. A MotoGP közvetítés pl. szerintem nagyon profi Harasztival és Rizmayerrel.


Egy kis "szakmai" ismertető a Renault erőforrásáról Scarbstól:

 www.youtube.com/watch?v=4vIjJg0lXgc&feature=c4-overview&list=UUPwy2q7BNjdLYu1kM_OEJVwBCS
Én pont szeretem Szujonak ezeket az apró történeteit, szerintem színesebbé teszi a dolgot. F1-ben van azért üresjárat bőven, simán van helye az ilyeneknek.JayB
Szujó gyakorlatilag ebből meg a web 2.0-ból él. Értem én, hogy az F1-nek van egy úgymond casual közönsége, aki ezt igényli. De azért nem ezt kéne neki állandóan erőltetni. Ezenkívül vagy ordítozik (mint szerencsétlen Palik) vagy Wéber véleményét ismétli... Szerintem ő inkább riporternek való, mint kommentátornak.
több mint 12 éve
BCS Indianapolis Colts 283
Várhegyi??????? Tök fogalmatlan és vak az ürge.

Haraszti viszont k..a jó, azt elismeremNB2
Ezt miből gondolod? Szerintem korrektül lenyomja a Superbike-ot és a Le Mans-i közvetítéseket is. Mivel az Eurosporton már alig van értelmes motorsport közvetítés, így gyakran boxot is szokott kommentálni de az látszik, hogy nem az ő területe. Ott tényleg gyenge.
több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
Szujóval az a bajom, hogy túlságosan is bulvárosra veszi. Pl ki a tökömet érdekli, hogy az XY Ferrari szerelő kismotorokat javít szabadidejében...azonkívül meg nincs önálló véleménye.
Wéber nem rossz egyébként, de mellé én Várhegyit, Vöröst az Eurosporttól vagy a Digisportos Harasztit tudnám elképzelni. A MotoGP közvetítés pl. szerintem nagyon profi Harasztival és Rizmayerrel.


Egy kis "szakmai" ismertető a Renault erőforrásáról Scarbstól:

 www.youtube.com/watch?v=4vIjJg0lXgc&feature=c4-overview&list=UUPwy2q7BNjdLYu1kM_OEJVwBCS
Én pont szeretem Szujonak ezeket az apró történeteit, szerintem színesebbé teszi a dolgot. F1-ben van azért üresjárat bőven, simán van helye az ilyeneknek.
több mint 12 éve
NB2 New England Patriots 29 045 — nabege2@yahoo.com
Várhegyi??????? Tök fogalmatlan és vak az ürge.

Haraszti viszont k..a jó, azt elismerem
több mint 12 éve
BCS Indianapolis Colts 283
Szujóval az a bajom, hogy túlságosan is bulvárosra veszi. Pl ki a tökömet érdekli, hogy az XY Ferrari szerelő kismotorokat javít szabadidejében...azonkívül meg nincs önálló véleménye.
Wéber nem rossz egyébként, de mellé én Várhegyit, Vöröst az Eurosporttól vagy a Digisportos Harasztit tudnám elképzelni. A MotoGP közvetítés pl. szerintem nagyon profi Harasztival és Rizmayerrel.


Egy kis "szakmai" ismertető a Renault erőforrásáról Scarbstól:

 www.youtube.com/watch?v=4vIjJg0lXgc&feature=c4-overview&list=UUPwy2q7BNjdLYu1kM_OEJVw
több mint 12 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
Nem is vészes az orrkúp, kb egy lázmérőre hajaz. Ha így marad én nyomatnék oda egy madarat és a csőrét festeném a kis "nyúlványra" legelöl.Tony
ez nálam nem lázmérő 😀 😀 😀shawnka
Neked is a koton ugrott be egyből? 😀