Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
Mi a különbség a különböző NASCAR bajnokságok között?
Köbcenti? Teljesítmény?
Illetve miért csak Ford, Chevrolet és Toyota van?

több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
Lehetséges hogy ma Richmondban látjuk az első esős/vizes pályán tartott oválversenyt NASCAR-ban, miután elég sok eső esett ma és még nem tudták teljesen felszárítani a pályát. Tekintve hogy törölték az edzést+kvalit, vicces lesz hogy az első köröket versenyszituban tehetik meg a versenyzők esőgumin, vizes pályán.
Mikey
Végre! 😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Az eltiltásból visszatérő Josh Williams pedig pizzát vitt a NASCAR kamionjába a versenybíráknak, ahol két hete váratták a verseny végéig. Imádom. 😀
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Lehetséges hogy ma Richmondban látjuk az első esős/vizes pályán tartott oválversenyt NASCAR-ban, miután elég sok eső esett ma és még nem tudták teljesen felszárítani a pályát. Tekintve hogy törölték az edzést+kvalit, vicces lesz hogy az első köröket versenyszituban tehetik meg a versenyzők esőgumin, vizes pályán.

Szerkesztette: Mikey
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 586 — Patriot
Perez fékrendszerét megbuherálták, nehogy Maxika pole-ja veszélyben legyen? 🤪
több mint 1 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 073
Azért ez megint baromi szoros volt elől, ezek a tizednyi különbségek, én tökre ámulok milyen szoros RB-től lefele...
Eazzy
Ha az RB nem lenne, ez egy rohadt jó év lehetne. Kár érte 😀

több mint 1 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 469 — No one likes us, cause no one like us
Azért ez megint baromi szoros volt elől, ezek a tizednyi különbségek, én tökre ámulok milyen szoros RB-től lefele...

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 185
Verstappennek az első rontott köre és a közelgő (aztán meg nem érkező) eső miatt csak egy gumimelegítő köre volt, az ideális és mindenki más által alkalmazott kettő ilyen kör helyett.

A kocsi is durva persze, de megint kijött , hogy Verstappen nagy hamar be tudja melegíteni a gumikat, illetve még nem teljesen üzemképes gumikat is tudja használni (szabadedzéseken is érdemes megfigyelni, hogy egyből belecsap egy gyors körbe, mikor a többiek még óvatoskodnak).
több mint 1 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 885 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Totál csalódás 😞 #16
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
Josh Williams -- és a csapattárs Alex Labbé -- hétvégi új szponzora a Parking Guidance Systems nevű cég lesz. 😀😀😀
Josh reakciója: "thankfully I won't have to worry about parking it in the wrong spot anymore!"

ZSENIÁLIS! 😀
Mikey
Látták a magaslabdát és lecsapták 😏
Hendrick leszersződhetne egy ügyvédi irodával vagy jogvédőkkel

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 828 — Kinek mit intézett a kormánya
Közben PF1 Verstappen, kis hibákkal fűszerezve. PF2 Alonso, végére jött az eső.
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 828 — Kinek mit intézett a kormánya
 wgmotorsport.hu/cikk/ket-idomero-lehet-identol-a-sprint-hetvegeken
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Érdekes ez a döntés megint, hogy enyhítették a négy Hendrick autó büntetését. Amikor már azt hinnéd, hogy itt némi következetesség is van, akkor kiderül hogy nincs. Vagyis, a kedvencekkel itt is következetesen kivételeznek.

Na mindegy, hétvégén Richmond és Texas, remélem jó versenyekkel.
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 972 — nabege2@yahoo.com
 rallycafe.hu/f1/2023/03/30/mar-unnepelni-sem-szabad-evtizedes-tradicionak-vetnek-veget-az-f1-ben/
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Josh Williams -- és a csapattárs Alex Labbé -- hétvégi új szponzora a Parking Guidance Systems nevű cég lesz. 😀😀😀
Josh reakciója: "thankfully I won't have to worry about parking it in the wrong spot anymore!"

ZSENIÁLIS! 😀
több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 709 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Nos akkor, Argentínából hiányozni fog Pol Espargaro, Enea Bastianini, Marc Marquez és Miguel Oliveira is.
sad story 😕
zacknorb
Márquez hiányzása miatt óriási az öröm, pláne, hogy utána még büntetése is lesz.

Én másfél éve csöppentem bele a MotoGP-be tényleg ennyire sok az eszetlen balesete, hogy ezt érdemli? Az megvan, hogy tavaly Quartararo-t egyszer kiütötte, ami lehet sorsdöntő volt a VB-ben, de amúgy mennyire igaz ez vagy csak haterkedés inkább?
Jughead
Quartararo meg kiszedte teljesen bután Aleix Espargarot Silverstoneban (vagy LeMansban nem emlékszem). Mondjuk ott nem estek nagyot.
Nakagami meg egyszer kifejelte Bagnaiat Barcelonában.
Marquez amúgy tavaly is inkább magától esett, alapból ezzel indult a sérüléses sorozata is hogy eszetlenül nyomta.
Heisman nádor
Szerintem a motorosoknál a kisebb kategóriákban mennek sokan totál eszetlenül, mert szeretnének feljebb kerülni, és annyira kiegyenlített a mezőny, hogy extra kockázatvállalás nélkül nem igazán lehet kitűnni.

Aki a GP -ben, vagy a SBK -ban megy, az gyakorlatilag a csúcson van, és szerintem oda az igazán közveszélyes elmeroggyantak nem jutnak el. Ha ilyen szinten valaki sokat perecel, az inkább valami koncentráció-probléma miatt lehet, nem azért, mert alapból bolond az ember.

Makinál szerintem az van, hogy szeretne visszajönni a sérüléseiből a korábbi szintjére (VB contender) de nemigen sikerül, és emiatt túltolja.
Jan
Kivéve Pedro Acosta, aki a MotoGP Joey Loganoja, azaz "the best thing since sliced bread"

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 934 — Steelers fan
Nos akkor, Argentínából hiányozni fog Pol Espargaro, Enea Bastianini, Marc Marquez és Miguel Oliveira is.
sad story 😕
zacknorb
Márquez hiányzása miatt óriási az öröm, pláne, hogy utána még büntetése is lesz.

Én másfél éve csöppentem bele a MotoGP-be tényleg ennyire sok az eszetlen balesete, hogy ezt érdemli? Az megvan, hogy tavaly Quartararo-t egyszer kiütötte, ami lehet sorsdöntő volt a VB-ben, de amúgy mennyire igaz ez vagy csak haterkedés inkább?
Jughead
Quartararo meg kiszedte teljesen bután Aleix Espargarot Silverstoneban (vagy LeMansban nem emlékszem). Mondjuk ott nem estek nagyot.
Nakagami meg egyszer kifejelte Bagnaiat Barcelonában.
Marquez amúgy tavaly is inkább magától esett, alapból ezzel indult a sérüléses sorozata is hogy eszetlenül nyomta.
Heisman nádor
Szerintem a motorosoknál a kisebb kategóriákban mennek sokan totál eszetlenül, mert szeretnének feljebb kerülni, és annyira kiegyenlített a mezőny, hogy extra kockázatvállalás nélkül nem igazán lehet kitűnni.

Aki a GP -ben, vagy a SBK -ban megy, az gyakorlatilag a csúcson van, és szerintem oda az igazán közveszélyes elmeroggyantak nem jutnak el. Ha ilyen szinten valaki sokat perecel, az inkább valami koncentráció-probléma miatt lehet, nem azért, mert alapból bolond az ember.

Makinál szerintem az van, hogy szeretne visszajönni a sérüléseiből a korábbi szintjére (VB contender) de nemigen sikerül, és emiatt túltolja.
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 322 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Azért Marc ultra agresszív, és szerintem tiszteletlen ha leszáll a fejében a köd.

több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 709 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Nos akkor, Argentínából hiányozni fog Pol Espargaro, Enea Bastianini, Marc Marquez és Miguel Oliveira is.
sad story 😕
zacknorb
Márquez hiányzása miatt óriási az öröm, pláne, hogy utána még büntetése is lesz.

Én másfél éve csöppentem bele a MotoGP-be tényleg ennyire sok az eszetlen balesete, hogy ezt érdemli? Az megvan, hogy tavaly Quartararo-t egyszer kiütötte, ami lehet sorsdöntő volt a VB-ben, de amúgy mennyire igaz ez vagy csak haterkedés inkább?
Jughead
Quartararo meg kiszedte teljesen bután Aleix Espargarot Silverstoneban (vagy LeMansban nem emlékszem). Mondjuk ott nem estek nagyot.
Nakagami meg egyszer kifejelte Bagnaiat Barcelonában.
Marquez amúgy tavaly is inkább magától esett, alapból ezzel indult a sérüléses sorozata is hogy eszetlenül nyomta.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 972 — nabege2@yahoo.com
Nos akkor, Argentínából hiányozni fog Pol Espargaro, Enea Bastianini, Marc Marquez és Miguel Oliveira is.
sad story 😕
zacknorb
Márquez hiányzása miatt óriási az öröm, pláne, hogy utána még büntetése is lesz.

Én másfél éve csöppentem bele a MotoGP-be tényleg ennyire sok az eszetlen balesete, hogy ezt érdemli? Az megvan, hogy tavaly Quartararo-t egyszer kiütötte, ami lehet sorsdöntő volt a VB-ben, de amúgy mennyire igaz ez vagy csak haterkedés inkább?
Jughead
Nem úgy van, hogy a büntetést az Argentín nagydíjon tölti le, ahol ugye el sem indul?
dugo93
nem, ma módosították és le kell töltenie az Usában

Jughead!

Haterkedés, mondom ezt MM fanként 😊
több mint 1 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 073
Nos akkor, Argentínából hiányozni fog Pol Espargaro, Enea Bastianini, Marc Marquez és Miguel Oliveira is.
sad story 😕
zacknorb
Márquez hiányzása miatt óriási az öröm, pláne, hogy utána még büntetése is lesz.

Én másfél éve csöppentem bele a MotoGP-be tényleg ennyire sok az eszetlen balesete, hogy ezt érdemli? Az megvan, hogy tavaly Quartararo-t egyszer kiütötte, ami lehet sorsdöntő volt a VB-ben, de amúgy mennyire igaz ez vagy csak haterkedés inkább?
Jughead
Nem úgy van, hogy a büntetést az Argentín nagydíjon tölti le, ahol ugye el sem indul?

több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 185
Nos akkor, Argentínából hiányozni fog Pol Espargaro, Enea Bastianini, Marc Marquez és Miguel Oliveira is.
sad story 😕
zacknorb
Márquez hiányzása miatt óriási az öröm, pláne, hogy utána még büntetése is lesz.

Én másfél éve csöppentem bele a MotoGP-be tényleg ennyire sok az eszetlen balesete, hogy ezt érdemli? Az megvan, hogy tavaly Quartararo-t egyszer kiütötte, ami lehet sorsdöntő volt a VB-ben, de amúgy mennyire igaz ez vagy csak haterkedés inkább?
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 828 — Kinek mit intézett a kormánya
Nos akkor, Argentínából hiányozni fog Pol Espargaro, Enea Bastianini, Marc Marquez és Miguel Oliveira is.
sad story 😕
több mint 1 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 680 — Amerikai sportok rajongója
Ezt a futamot egyszerűen nem nyerhette meg más csak Tyler Reddick!😊
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 828 — Kinek mit intézett a kormánya
Ami ezen a versenyen a végén történik, hogy sárga zászló sárga zászló után, az tulajdonképpen egy autóverseny paródiája.
Van limit, hogy hányszor történhet ez meg, vagy akár harmincszor is, ha valaki ütközik, majd visszamegy, majd ütközik, majd visszamegy, stb.?
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem nincs, de a harmadiknál már úgy volt a NASCAR, hogy legyen vége. Ott is volt egy szép tömegbaleset, elég csak megnézni, hogy nézett ki Christopher Bell autója, aztán mégis végigengedték.
Button szépen zárt a 19. hellyel, sajnálom, hogy Kimi csak 29. lett végül és csak 1 autót előzött meg, aki nem esett ki.
iktriad
Pont ezt fogalmaztam meg magamban, hogy szerintem a 3.-ra is lehetett volna sárga, de akkor már nem akarták. De amúgy ez a baj az amerikai versenyekkel. Vagy sárga vagy semmi, míg pl f1-ben sárga, dupla sárga, vsc, sc.
Buttonék amúgy mennyit gyakorolhattak? Ha alig, akkor azért a többiekre nézve nem gáz, hogy nincsenek nagyon lemaradva? Jó a kilincs a kilincsnek helyzetek nagyon nem mentek a finnek. Mondjuk a pályahatárok is viccesek voltak, ez nekem továbbra is kész röhej volt 😊
NB2
Ha láttad, akkor érzékelted, hogy csak a sok sárga zászló miatt nem lettek végül nagyon lemaradva, mert az összerántja a mezőnyt.
Azért ez a fajta versenyzés nagyon nem megy egyiküknek sem, amíg rendesen körörztek, addig kb. sehol se voltak, teljes homály.
Sőt, Kimi is az egyik újraindításnál 5. poziból indulhatott (fingom nincs miként), mégis kb. mindenki megelőzte. Nem az ő világuk.
Azt továbbra se értem, hogy aki kiforgat valakit és emiatt jön a sárga, az miért maradhat, és ismételheti meg ezt elvileg akárhányszor?
Illetve mennyi a rekord ilyen futamvégi újraindításból eddig?
Őszentsége Sobri Jóska
Kimi úgy volt akkor 5., hogy nem pitelt, régebbi gumikon egyből be lett darálva.
Overtimeból (green-white-checkered) a rekord 5, egy Xfinity versenyről Daytonaból