Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 081 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Ezen a bristoli NASCAR Truck Series versenyen miért van ennyire nagyon kevés néző?
Illetve az min múlik, hogy van olyan versenyző (Logano), aki itt is indul és a "nagyok" között is.
Őszentsége Sobri Jóska
A Truck Series versenyeken mindig kevesen vannak, azért itt is a 80%-ot a nagyok érdeklik. Meg esős időjárás van, ilyenkor sokan maradnak alapból is otthon, ráadásul most húsvét is van, ami miatt még kevesebben indulnak neki a bizonytalannak. De pl. tévében még mindig veri az IndyCar és az F1 nézettségét is.

Az hogy a Cup Series menői indulnak-e a két kisebb sorozat versenyein, igazából három dolgon múlik. Van-e szponzoráció, az adott versenyző szeret-e ezekben a sorozatokban is versenyezni, illetve hogy van-e szüksége az extra időre amit pályán tölt. Ez utóbbi persze inkább a fiatalok esetében szokott előfordulni.
Mikey
Köszi.
Mi az IndyCar és a NASCAR között az érdemi különbség?
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt most nem tudom eldönteni, hogy komoly kérdés-e tőled. Azonkívül hogy négy kerék és egy kormány van mindkét sorozatban, gyakorlatilag mindenben különböznek.
Mikey
Rosszul fogalmaztam. 😊
Népszerűség és fogyaszthatóság szempontjából miért veri a NASCAR az USA-ban az Indyt?
Oválokon is mennek körbe-körbe, sok az épített, utcai pálya, gyorsabbak is, mi az a különbség, ami miatt nézettebb a NASCAR?
Őszentsége Sobri Jóska
Mert szerintem a tradicionális “amerikai” autóversenyzéshez közelebb áll a NASCAR mint az Indy.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
Ezen a bristoli NASCAR Truck Series versenyen miért van ennyire nagyon kevés néző?
Illetve az min múlik, hogy van olyan versenyző (Logano), aki itt is indul és a "nagyok" között is.
Őszentsége Sobri Jóska
A Truck Series versenyeken mindig kevesen vannak, azért itt is a 80%-ot a nagyok érdeklik. Meg esős időjárás van, ilyenkor sokan maradnak alapból is otthon, ráadásul most húsvét is van, ami miatt még kevesebben indulnak neki a bizonytalannak. De pl. tévében még mindig veri az IndyCar és az F1 nézettségét is.

Az hogy a Cup Series menői indulnak-e a két kisebb sorozat versenyein, igazából három dolgon múlik. Van-e szponzoráció, az adott versenyző szeret-e ezekben a sorozatokban is versenyezni, illetve hogy van-e szüksége az extra időre amit pályán tölt. Ez utóbbi persze inkább a fiatalok esetében szokott előfordulni.
Mikey
Köszi.
Mi az IndyCar és a NASCAR között az érdemi különbség?
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt most nem tudom eldönteni, hogy komoly kérdés-e tőled. Azonkívül hogy négy kerék és egy kormány van mindkét sorozatban, gyakorlatilag mindenben különböznek.
Mikey
Rosszul fogalmaztam. 😊
Népszerűség és fogyaszthatóság szempontjából miért veri a NASCAR az USA-ban az Indyt?
Oválokon is mennek körbe-körbe, sok az épített, utcai pálya, gyorsabbak is, mi az a különbség, ami miatt nézettebb a NASCAR?

több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 683
Ez egy nagyon, nagyon élvezetes káosz volt Bristolban!
iktriad
Természetesen Gragsonnek megint nem jött össze egy jó helyezés, meg sem lepődöm. Számítottam rá, hogy az amúgy garbage Petty GMS-nél Legacy MC-nél nehéz újonc éve lesz, de az első nyolc verseny minden létező pesszimista várakozásomat is jelentősen alulmúlta. Valami szar mindig történik vele. Azok közül akik minden versenyen indultak, csak Haleyt (a pontlevonás miatt) és Ty Dillont előzi, nagyon tré ez eddig.

Szerkesztette: Mikey
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 683
Ezen a bristoli NASCAR Truck Series versenyen miért van ennyire nagyon kevés néző?
Illetve az min múlik, hogy van olyan versenyző (Logano), aki itt is indul és a "nagyok" között is.
Őszentsége Sobri Jóska
A Truck Series versenyeken mindig kevesen vannak, azért itt is a 80%-ot a nagyok érdeklik. Meg esős időjárás van, ilyenkor sokan maradnak alapból is otthon, ráadásul most húsvét is van, ami miatt még kevesebben indulnak neki a bizonytalannak. De pl. tévében még mindig veri az IndyCar és az F1 nézettségét is.

Az hogy a Cup Series menői indulnak-e a két kisebb sorozat versenyein, igazából három dolgon múlik. Van-e szponzoráció, az adott versenyző szeret-e ezekben a sorozatokban is versenyezni, illetve hogy van-e szüksége az extra időre amit pályán tölt. Ez utóbbi persze inkább a fiatalok esetében szokott előfordulni.
Mikey
Köszi.
Mi az IndyCar és a NASCAR között az érdemi különbség?
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt most nem tudom eldönteni, hogy komoly kérdés-e tőled. Azonkívül hogy négy kerék és egy kormány van mindkét sorozatban, gyakorlatilag mindenben különböznek.
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ez egy nagyon, nagyon élvezetes káosz volt Bristolban!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
Ezen a bristoli NASCAR Truck Series versenyen miért van ennyire nagyon kevés néző?
Illetve az min múlik, hogy van olyan versenyző (Logano), aki itt is indul és a "nagyok" között is.
Őszentsége Sobri Jóska
A Truck Series versenyeken mindig kevesen vannak, azért itt is a 80%-ot a nagyok érdeklik. Meg esős időjárás van, ilyenkor sokan maradnak alapból is otthon, ráadásul most húsvét is van, ami miatt még kevesebben indulnak neki a bizonytalannak. De pl. tévében még mindig veri az IndyCar és az F1 nézettségét is.

Az hogy a Cup Series menői indulnak-e a két kisebb sorozat versenyein, igazából három dolgon múlik. Van-e szponzoráció, az adott versenyző szeret-e ezekben a sorozatokban is versenyezni, illetve hogy van-e szüksége az extra időre amit pályán tölt. Ez utóbbi persze inkább a fiatalok esetében szokott előfordulni.
Mikey
Köszi.
Mi az IndyCar és a NASCAR között az érdemi különbség?

több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 22 120 — nabege2@yahoo.com
A hozzáértőbbek felé kérdés😊
Ha jól emlékszem még 06, 07 környékén amikor a sport tv próbálkozott az Indycarral, úgy emlékeztem akkor a 16-17 futam nagy része ovál volt, pont a mostani fordítottja. Most utána kerestem, valóban jól emlékeztem, a kérdésem igazából az hogy mi az oka annak hogy 10-15 év alatt a futamok korábbi 75%-a már nem ovál, és hogy az utcai/épített pályák felé terelődött el a hangsúly?

Másik kérdés. DRS-en nem gondolkozik a széria ezeken a pályákon? Az utóbbi 2-3 évben amennyire én láttam a nem oválpályák nagy részén konkrétan nincs előzési pont, mert vagy rövidek az egyenesek, és még mellé szűk is a pálya, vagy más miatt. Lsd: St.Pete, Barber, GMR Indy, Detroit, Mid Ohio, amiket láttam, és sokat dobna ha lenne egy DRS-féle. A push to pass érzésem szerint így ebben a formában nem elég ezeken a helyeken.
esanders10
amúgy a második részét nagyon adom, akár hányszor néztem Indyt, maga volt a dögunalom, sajnos így ebben a formában csak akkor lehet előzni ha "hagyják"
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 808
A hozzáértőbbek felé kérdés😊
Ha jól emlékszem még 06, 07 környékén amikor a sport tv próbálkozott az Indycarral, úgy emlékeztem akkor a 16-17 futam nagy része ovál volt, pont a mostani fordítottja. Most utána kerestem, valóban jól emlékeztem, a kérdésem igazából az hogy mi az oka annak hogy 10-15 év alatt a futamok korábbi 75%-a már nem ovál, és hogy az utcai/épített pályák felé terelődött el a hangsúly?

Másik kérdés. DRS-en nem gondolkozik a széria ezeken a pályákon? Az utóbbi 2-3 évben amennyire én láttam a nem oválpályák nagy részén konkrétan nincs előzési pont, mert vagy rövidek az egyenesek, és még mellé szűk is a pálya, vagy más miatt. Lsd: St.Pete, Barber, GMR Indy, Detroit, Mid Ohio, amiket láttam, és sokat dobna ha lenne egy DRS-féle. A push to pass érzésem szerint így ebben a formában nem elég ezeken a helyeken.
esanders10
Ennél jobb leírás nincs sztem

 motorracingsports.com/why-does-indycar-race-on-road-courses-more-than-oval-tracks/#google_vignette
több mint 1 éve
esanders10 Denver Broncos 458
A hozzáértőbbek felé kérdés😊
Ha jól emlékszem még 06, 07 környékén amikor a sport tv próbálkozott az Indycarral, úgy emlékeztem akkor a 16-17 futam nagy része ovál volt, pont a mostani fordítottja. Most utána kerestem, valóban jól emlékeztem, a kérdésem igazából az hogy mi az oka annak hogy 10-15 év alatt a futamok korábbi 75%-a már nem ovál, és hogy az utcai/épített pályák felé terelődött el a hangsúly?

Másik kérdés. DRS-en nem gondolkozik a széria ezeken a pályákon? Az utóbbi 2-3 évben amennyire én láttam a nem oválpályák nagy részén konkrétan nincs előzési pont, mert vagy rövidek az egyenesek, és még mellé szűk is a pálya, vagy más miatt. Lsd: St.Pete, Barber, GMR Indy, Detroit, Mid Ohio, amiket láttam, és sokat dobna ha lenne egy DRS-féle. A push to pass érzésem szerint így ebben a formában nem elég ezeken a helyeken.

Szerkesztette: esanders10
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 683
Ezen a bristoli NASCAR Truck Series versenyen miért van ennyire nagyon kevés néző?
Illetve az min múlik, hogy van olyan versenyző (Logano), aki itt is indul és a "nagyok" között is.
Őszentsége Sobri Jóska
A Truck Series versenyeken mindig kevesen vannak, azért itt is a 80%-ot a nagyok érdeklik. Meg esős időjárás van, ilyenkor sokan maradnak alapból is otthon, ráadásul most húsvét is van, ami miatt még kevesebben indulnak neki a bizonytalannak. De pl. tévében még mindig veri az IndyCar és az F1 nézettségét is.

Az hogy a Cup Series menői indulnak-e a két kisebb sorozat versenyein, igazából három dolgon múlik. Van-e szponzoráció, az adott versenyző szeret-e ezekben a sorozatokban is versenyezni, illetve hogy van-e szüksége az extra időre amit pályán tölt. Ez utóbbi persze inkább a fiatalok esetében szokott előfordulni.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
Ezen a bristoli NASCAR Truck Series versenyen miért van ennyire nagyon kevés néző?
Illetve az min múlik, hogy van olyan versenyző (Logano), aki itt is indul és a "nagyok" között is.

több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 8 061 — Kinek mit intézett a kormánya
Cody Ware helyett Matt Crafton vezeti az #51-est a Cup Seriesben
Cody személyes okok miatt marad távol
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 683
Megint megbüntették a Hendricket, de most csak Byron és Bowman csapatát. 😃
Mikey
Emellett most olvasom, hogy a Kaulig Racing ugyanazért a szabálytalanságért végül teljesen más büntetést kapott a fellebbezés után egy NASCAR-tól független döntésben, fantasztikus! Szabályt is módosítottak, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő.

A mai program eső miatt törölve a bristoli dirtön, nem ez az első ilyen eset, hatalmas blama kezd lenni az hogy húsvétkor tartják ezt a versenyt...
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 683
Megint megbüntették a Hendricket, de most csak Byron és Bowman csapatát. 😃

Szerkesztette: Mikey
több mint 1 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 913 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 917 — Cowboys fan
A nap hőse Josh Berry.
iktriad
Aki eddig esetleg kételkedett volna benne, azoknak most bizonyította, hogy a nagyok közt van a helye.
Mikey
Örülök neki. Úgy tűnik versenyről versenyre javul.
🤘 gaben 🤘
pedig már pont le akarta Bogyózni
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 900 — Deion Sanders for president!
A nap hőse Josh Berry.
iktriad
Aki eddig esetleg kételkedett volna benne, azoknak most bizonyította, hogy a nagyok közt van a helye.
Mikey
Örülök neki. Úgy tűnik versenyről versenyre javul.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 683
A nap hőse Josh Berry.
iktriad
Aki eddig esetleg kételkedett volna benne, azoknak most bizonyította, hogy a nagyok közt van a helye.
több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 081 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Talán szárazon lehetett volna kicsit több izgalom, nem tudom de így most az biztos hogy az első háromban nem nagyon volt kérdőjel a pozíciókat illetően…
Cowboykarcsi90
Zarco 2. helye ennyire egyértelmű lett volna?
Jughead
Őszintén? Számomra igen. Ahogy láttam a közvetítés előtt, hogy esik végig pörgettem magamban, hogy kiknek kedvezhet az eső. Harmadik vagy negyedik opcióként jutott eszembe, hogy na meg Zarco! Szarul fog kezdeni, visszaesik a középmezőny végébe ésa verseny feléig ott is ragad. Majd az utolsó 10-12 körben őrült hajrába kezd és egy utolsó körös manőverrel bezsebeli a nyolcvan hatodik második helyét(Az megvan, hogy neki van a GP történetében a legtöbb második helye úgy, sohasem nyert?).

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A nap hőse Josh Berry.
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Újabb őrült véghajrára van kilátás a NASCAR-ban a richmondi short tracken.
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 22 120 — nabege2@yahoo.com
 m4sport.hu/forma-1/cikk/2023/04/02/maguknak-krealtak-a-problemat-a-versenyzok-szerint-show-csinalas-a-piros-zaszlozas
több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 966 — Csodabogár


Szerkesztette: petey

több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 272
Talán szárazon lehetett volna kicsit több izgalom, nem tudom de így most az biztos hogy az első háromban nem nagyon volt kérdőjel a pozíciókat illetően…
Cowboykarcsi90
Zarco 2. helye ennyire egyértelmű lett volna?
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 8 061 — Kinek mit intézett a kormánya
Közbn Pato O'Ward nagyon durván tolja az Indycarban a Texas Motor Speedwayen. a verseny egy pontján a második is körhátrányban volt már
zacknorb
Meg sem lep hogy nem ő nyert.

Palou P3, hamar megvan az idei első dobogó!
Mikey
engem azért elkeserít, bár kb fixen biztos voltam benne, hogy a legalsó ív kivételével mind szar, so valaki eldobja, caution és nem hozza be Pato a Victory lane-re