Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Te elmondod, hogy mi az értelme annak, hogy 243 kör után sárga zászló 5 körön át, és az utolsó 2 kör csőgázon?
Őszentsége Sobri Jóska
Értelme semmi, de mit kellene csinálni szerinted, ha pl. valaki falnak csapja az autót öt körrel a vége előtt?
Mikey
Gondolom ezt, gyakorlatilag F1-ben is ez történik, de nekem igazábol az nem tetszik, hogy a NASCAR kurvára balesetveszélyes, centikre mennek egymástól kurva sokan, direkt lökdösik ki egymást, kódolva van a rengeteg autótörés, újraindítás.
Őszentsége Sobri Jóska
Egyébként nem véletlenül vannak egyre többen (a versenyzők között is) a plate racing ellen, ami ugye Daytonában, Talladegában és tavaly óta Atlantában is van. Szerintem hosszútávon nincs már jövője, részben emiatt.
Mikey
Nem tudom mi az a plate racing, csak azt tudom, hogy a NASCAR kurva ijesztő es veszélyes kívülről.

több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Te elmondod, hogy mi az értelme annak, hogy 243 kör után sárga zászló 5 körön át, és az utolsó 2 kör csőgázon?
Őszentsége Sobri Jóska
Értelme semmi, de mit kellene csinálni szerinted, ha pl. valaki falnak csapja az autót öt körrel a vége előtt?
Mikey
Gondolom ezt, gyakorlatilag F1-ben is ez történik, de nekem igazábol az nem tetszik, hogy a NASCAR kurvára balesetveszélyes, centikre mennek egymástól kurva sokan, direkt lökdösik ki egymást, kódolva van a rengeteg autótörés, újraindítás.
Őszentsége Sobri Jóska
Egyébként nem véletlenül vannak egyre többen (a versenyzők között is) a plate racing ellen, ami ugye Daytonában, Talladegában és tavaly óta Atlantában is van. Szerintem hosszútávon nincs már jövője, részben emiatt.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Te elmondod, hogy mi az értelme annak, hogy 243 kör után sárga zászló 5 körön át, és az utolsó 2 kör csőgázon?
Őszentsége Sobri Jóska
Értelme semmi, de mit kellene csinálni szerinted, ha pl. valaki falnak csapja az autót öt körrel a vége előtt?
Mikey
Gondolom ezt, gyakorlatilag F1-ben is ez történik, de nekem igazábol az nem tetszik, hogy a NASCAR kurvára balesetveszélyes, centikre mennek egymástól kurva sokan, direkt lökdösik ki egymást, kódolva van a rengeteg autótörés, újraindítás.

több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Te elmondod, hogy mi az értelme annak, hogy 243 kör után sárga zászló 5 körön át, és az utolsó 2 kör csőgázon?
Őszentsége Sobri Jóska
Értelme semmi, de mit kellene csinálni szerinted, ha pl. valaki falnak csapja az autót öt körrel a vége előtt?

Szerkesztette: Mikey
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Amúgy párszor én is megpróbálkoztam a Nascarral, de én se értem, hogy mi értelme az első részének a versenynek, így érdekelt volna a téma aztán ilyen válaszok jöttek:

persze, hogy történnek dolgok.

de ilyen alapon elég megnézni egy focimeccsnek a hosszabbítását, egy párbajtőr meccsnek az utolsó tusát, egy golf verseny utolsó 2 lyukát vagy a darts vb döntő utolsó szettjét, nem?
shawnka
Ugye a sorrend nem az első 198 körben alakul ki egy 200 körös verseny utolsó újraindításánál? Addig nem is esik ki senki... huh ne már. ☺️
Mikey
A le mans-i vagy daytonai 24 órás versenynek is az utolsó 5 perce a lényeg szerinted?
Mikey
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
shawnka
Hát ezek alapján nem lettem beljebb, sőt…
Jughead
Az, hogy a versenyért önmagáért érdemes nézni, megfelelő válasz? Persze akinek csak a végeredmény számít, annak lehetetlen ezt megválaszolni.

Az hogy az idei öt versenyből három GWC-vel dőlt el, elég kirívó, tavaly 8/36, azelőtt 6/36 volt az arány, ha jól nézem, szóval egyáltalán nem jellemző.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Érdemes egyébként vasárnap Nascar-t nézni mert nem ovál hanem 'road' pálya lesz és indul Raikonnen és Button is.
🤘 gaben 🤘
mondjuk a Nascarosok elég furán értelmezik a pályahatárokat a road pályákon 😊
NB2
Mivel csak nagyon kevés kanyarnál van konkrétan szabályozva, hogy nem mehetsz a felfestésen kívülre pl.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Van értelme, ahogy a kerékpár versenyeknek is van értelme az szakaszok első felének. Az a különbség, hogy ez nem mindenkit tud lekötni, de ettől még nem szar a sport. Ahogy én a különböző oválpályákat is szeretem, főleg ha egyik héten super speedway van, másikon pedig Bristol dirt course van pl. Szerintem ilyenkor fontos hogy kik a kommentátorok, mert többnyire podcastszerű élményt kell átadni.
Heisman nádor
Bizonyára, de laikusként pont arra irányult a kerdés, hogy mi az értelme.
Mert kívülről olyan, mintha mondjuk a Touron lenne ugyan egy nagy szökés, de végül az Alpe d'Huez aljánál mindenkit bevárnának, majd tipli fel, és lenne még egy megállás az utolsó 300 méter előtt is. Oké, abban a sorrendben, ahogy odáig felértek, de ez alapvetően laikusként furcsa, majd az erre irányuló kérdésekre jöttek a válaszok, amitől nem lettünk okosabbak.
Te elmondod, hogy mi az értelme annak, hogy 243 kör után sárga zászló 5 körön át, és az utolsó 2 kör csőgázon?

több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 711 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Van értelme, ahogy a kerékpár versenyeknek is van értelme az szakaszok első felének. Az a különbség, hogy ez nem mindenkit tud lekötni, de ettől még nem szar a sport. Ahogy én a különböző oválpályákat is szeretem, főleg ha egyik héten super speedway van, másikon pedig Bristol dirt course van pl. Szerintem ilyenkor fontos hogy kik a kommentátorok, mert többnyire podcastszerű élményt kell átadni.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 185
Amúgy párszor én is megpróbálkoztam a Nascarral, de én se értem, hogy mi értelme az első részének a versenynek, így érdekelt volna a téma aztán ilyen válaszok jöttek:

persze, hogy történnek dolgok.

de ilyen alapon elég megnézni egy focimeccsnek a hosszabbítását, egy párbajtőr meccsnek az utolsó tusát, egy golf verseny utolsó 2 lyukát vagy a darts vb döntő utolsó szettjét, nem?
shawnka
Ugye a sorrend nem az első 198 körben alakul ki egy 200 körös verseny utolsó újraindításánál? Addig nem is esik ki senki... huh ne már. ☺️
Mikey
A le mans-i vagy daytonai 24 órás versenynek is az utolsó 5 perce a lényeg szerinted?
Mikey
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
shawnka
Hát ezek alapján nem lettem beljebb, sőt…
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 976 — nabege2@yahoo.com
Érdemes egyébként vasárnap Nascar-t nézni mert nem ovál hanem 'road' pálya lesz és indul Raikonnen és Button is.
🤘 gaben 🤘
mondjuk a Nascarosok elég furán értelmezik a pályahatárokat a road pályákon 😊
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
Érdemes egyébként vasárnap Nascar-t nézni mert nem ovál hanem 'road' pálya lesz és indul Raikonnen és Button is.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Nem tudom, gondolom egy teszt, hogy mit bír egy menetben egy adott autó.
Én 24 órást se nézek, így nem jó helyre címezted a kérdésed, ha tényleg választ szeretnél.

több mint 1 éve
esanders10 Denver Broncos 450
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
shawnka
Én szeretem a Nascart félreértés ne essék, de általában az utolsó stage-ig nem kapcsolom be. Csak mert az NFL-ben se az van, hogy az utolsó negyedben ha történik valami akkor 0-0-ról kezdünk.
Heisman nádor
De hát itt sem az van!
Mikey
Akkor nevezzük mesterséges belenyúlásnak, futam közbeni esély kiegyenlítésnek.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
shawnka
Én szeretem a Nascart félreértés ne essék, de általában az utolsó stage-ig nem kapcsolom be. Csak mert az NFL-ben se az van, hogy az utolsó negyedben ha történik valami akkor 0-0-ról kezdünk.
Heisman nádor
De hát itt sem az van!
több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 711 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
shawnka
Én szeretem a Nascart félreértés ne essék, de általában az utolsó stage-ig nem kapcsolom be. Csak mert az NFL-ben se az van, hogy az utolsó negyedben ha történik valami akkor 0-0-ról kezdünk.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Josh Williams egy versenyes eltiltást kapott, amiért a rajt-cél vonalnál parkolta le az autóját. Sajnos teljesen jogos.
Mikey
megérte
🤘 gaben 🤘
Egyébként igen. Teljesen kirívó eset hogy kiintették Williamst azért, mert leesett a javítás az autójáról. Ilyen alapon minden versenyen ki lehetne inteni 3-5 versenyzőt legalább.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?

több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
Josh Williams egy versenyes eltiltást kapott, amiért a rajt-cél vonalnál parkolta le az autóját. Sajnos teljesen jogos.
Mikey
megérte

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Josh Williams egy versenyes eltiltást kapott, amiért a rajt-cél vonalnál parkolta le az autóját. Sajnos teljesen jogos.
több mint 1 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 469 — No one likes us, cause no one like us
 www.racefans.net/2023/03/20/transcript-red-bull-perez-verstappen-scrap-fastest-lap/

Az adásban sikerült úgy bejátszani, mintha csak Perezt kérték volna 33-as körökre, ehhez képest ugyanabban a körben Verstappent is, aki hamarabb vissza is állt.

A +1 pont is érdekelte mindkettőt egyébként, Perez is ráment az utolsó körben, csak az első kanyart elrontotta, de itt is sikerült úgy előadni, mintha csak Max ment volna érte.

Kissé manipuláltak a bejátszások…
Jughead
én is így értelmeztem, mondjuk Perez-től elég latin volt bemondani, hogy hát Ő nem tudta, és majd meg kell beszélni mi történt. Nem a faszt, rá is mentél haver csak elkúrtad...

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 322 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Mióta Cole Trickle megnyerte a Daytona 500-at azóta már én se nézem a Nascart.
steelwolf
Én Ricky Bobby talladegai győzelme óta nem nézem 😊

több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
 www.racefans.net/2023/03/20/transcript-red-bull-perez-verstappen-scrap-fastest-lap/

Az adásban sikerült úgy bejátszani, mintha csak Perezt kérték volna 33-as körökre, ehhez képest ugyanabban a körben Verstappent is, aki hamarabb vissza is állt.

A +1 pont is érdekelte mindkettőt egyébként, Perez is ráment az utolsó körben, csak az első kanyart elrontotta, de itt is sikerült úgy előadni, mintha csak Max ment volna érte.

Kissé manipuláltak a bejátszások…
Jughead
szerencsére csak a bejátszások 😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 185
 www.racefans.net/2023/03/20/transcript-red-bull-perez-verstappen-scrap-fastest-lap/

Az adásban sikerült úgy bejátszani, mintha csak Perezt kérték volna 33-as körökre, ehhez képest ugyanabban a körben Verstappent is, aki hamarabb vissza is állt.

A +1 pont is érdekelte mindkettőt egyébként, Perez is ráment az utolsó körben, csak az első kanyart elrontotta, de itt is sikerült úgy előadni, mintha csak Max ment volna érte.

Kissé manipuláltak a bejátszások…