Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 704 — Cowboys fan
Hétfőn mutatja be a Cubs Maddont.Mikey
miért, még nem ismeri senki? o_o
több mint 9 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 577
Hétfőn mutatja be a Cubs Maddont.
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Ezen sokan gondolkodtak, azzal érvelve, hogy bár nem volt sanszos, hogy hazaér, az még mindig jobb esély, mint hogy Perez üt egyet Bumgarnerről. De megnézve ezt a képet, valami brutális nagy error kellett volna Crawfordtól, hogy ne dobják ki nagyon simán.
Jakehomer
Igen, de ez a kép úgy készült, hogy Gordon már lelassított a harmadikhoz érve. Jó, nem sokkal lenne előrébb, ha végig fut és talán úgy sem sikerült volna.

Viszont ami még felmerült, az elején Gordon nem futott teljes erőből, addig, amíg el nem bénázták a sima elkapást, miért? oké, általában az ilyet elkapják, de ez a WS Game 7 utolsó outja, hova spórolt az erejével, ha végig full sebességgel fut és nem lassít a harmadiknál se, akkor necces lett volna.

A másik, ha már Gordon a harmadikon megállt, miért nem hozták le azonnal a pinch runner Dyson-ra, aki sokkal gyorsabban fut, sőt Perezt is le lehetett volna cserélni egy pinch hitterre, bár az necces, hogy kire.

Viszont, ha megpróbálja esetleg lehetett volna egy videóvisszajátszásos eset, hogy blokkolta-e a home plate-et Posey, amin eldőlhetett volna, hogy döntetlen és megy tovább, vagy vége a meccsnek - azért az se lett volna semmi.

Mindenesetre valóban ritka, hogy a WS győztese egy ütésen múlik, hiszen ha Perez a végén pl. home runt üt, akkor megnyerte az egészet a Kansas City, ha csak üt egy simát, akkor hosszabbítás, így meg minden felső zónás dobásra belendített, ezzel a legnagyobb esély a strikeoutra volt...

Sok mindenen múlott különben meccs közben is a helyzet, pl. a rookie Panik double play-e, vagy Hosmer fejjel előre first base-e, amiről lekésett (bizonyított dolog, hogy a 1st base-re lábbal továbbfutva kell menni, a többire meg csúszva, nem is értem, hogy miért csúszott az elsőre, hiszen akkor lelassul az utolsó méteren néhány tizedmásodpercet, (kb. itt pont az a pár centi hiányzott) a többi base-nél viszont meg kell állni, így azért érdemes ott csúszni.)

Ja és az utolsó outnál nem ment senki melegíteni a Royalsnál, ami azt jelenti, hogy ők sem bíztak a hosszabításban, vagy Holland dobott volna a 10-ben...Aguirre
Igen, tény, hogy ekkor már megkapta a stop jelet, de max két méterrel lenne előrébb, Crawford karja meg top 3, tehát mindenféleképpen csak egy nagy hiba után érhetett volna haza.
A fangraphs alaposan körüljárta a kérdést:
 www.fangraphs.com/blogs/alex-gordon-barely-had-a-chance/

Mondjuk az bebaszott volna, ha egy ilyen home plate blokkolásos videózáson múlik a WS.... Pont Posey ellen 😀

Perez helyett a pinch hitter azért necces, mert a catchert lecserélni az esetleges extra inning(ek) előtt érdekes lett volna, pláne a Royalsnál, ahol a backup catcher egész évben alig játszott. Pinch runnert a 3-asra szerintem felesleges lett volna behozni 2 outnál.

Bumgarner egyébként az utolsó két inningben rengeteg magas fastballt dobott. ilyen nesztek itt van, üssétek meg, ha tudjátok alapon, óriási volt.

Ja, az a double play a 4. inningben kulcsjáték volt, ha Panik nem éri el a labdát, akkor futó egyesen és hármason out nélkül, az ritkán jó jel 😊 Sőt, ha Paniknek nincs olyan lélekjelenléte, hogy a kesztyűből passzolja át Crawfordnak, akkor beér a kettesre a futó. Hosmer vetődése tényleg nagy hiba volt, ezen nem lehet szépíteni, ha fut a bázisig, nem lehetett volna kidobni (így is nagy bravúr volt Crawfordtól). De önmagában a 1 out, futó az egyesen szitu nem olyan vészes.

Perception is reality.
több mint 9 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
Ezen sokan gondolkodtak, azzal érvelve, hogy bár nem volt sanszos, hogy hazaér, az még mindig jobb esély, mint hogy Perez üt egyet Bumgarnerről. De megnézve ezt a képet, valami brutális nagy error kellett volna Crawfordtól, hogy ne dobják ki nagyon simán.
Jakehomer
Igen, de ez a kép úgy készült, hogy Gordon már lelassított a harmadikhoz érve. Jó, nem sokkal lenne előrébb, ha végig fut és talán úgy sem sikerült volna.

Viszont ami még felmerült, az elején Gordon nem futott teljes erőből, addig, amíg el nem bénázták a sima elkapást, miért? oké, általában az ilyet elkapják, de ez a WS Game 7 utolsó outja, hova spórolt az erejével, ha végig full sebességgel fut és nem lassít a harmadiknál se, akkor necces lett volna.

A másik, ha már Gordon a harmadikon megállt, miért nem hozták le azonnal a pinch runner Dyson-ra, aki sokkal gyorsabban fut, sőt Perezt is le lehetett volna cserélni egy pinch hitterre, bár az necces, hogy kire.

Viszont, ha megpróbálja esetleg lehetett volna egy videóvisszajátszásos eset, hogy blokkolta-e a home plate-et Posey, amin eldőlhetett volna, hogy döntetlen és megy tovább, vagy vége a meccsnek - azért az se lett volna semmi.

Mindenesetre valóban ritka, hogy a WS győztese egy ütésen múlik, hiszen ha Perez a végén pl. home runt üt, akkor megnyerte az egészet a Kansas City, ha csak üt egy simát, akkor hosszabbítás, így meg minden felső zónás dobásra belendített, ezzel a legnagyobb esély a strikeoutra volt...

Sok mindenen múlott különben meccs közben is a helyzet, pl. a rookie Panik double play-e, vagy Hosmer fejjel előre first base-e, amiről lekésett (bizonyított dolog, hogy a 1st base-re lábbal továbbfutva kell menni, a többire meg csúszva, nem is értem, hogy miért csúszott az elsőre, hiszen akkor lelassul az utolsó méteren néhány tizedmásodpercet, (kb. itt pont az a pár centi hiányzott) a többi base-nél viszont meg kell állni, így azért érdemes ott csúszni.)

Ja és az utolsó outnál nem ment senki melegíteni a Royalsnál, ami azt jelenti, hogy ők sem bíztak a hosszabításban, vagy Holland dobott volna a 10-ben...
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Azt mondjuk nem értettem, hogy mitől lett volna övé a win, mikor az 5.-ben lépett először pályára és a 3. runt a negyedikben csinálták, gondoltam hogy javítják majd save-re (5 inninges save se mindennapos, de előfordul).Aguirre
Javították már tegnap, "csak" save-et kapott.
Amúgy érdekes lenne tudni, hogy Bochy meddig tervezte használni Bumgarnert, mert azért meglepne, ha az lett volna a terv, hogy végigdobja 😊 De hát az első inningje után érinthetetlen volt, egyszerűen nem lehetett kivenni (oké, Matt Williams lehet, hogy lehozta volna az egyik hit után 😛 )

Amin még gondolkodtam, hogy meg lehetett volna-e próbálni az utolsó outnál az inside-the-park home runt, mert élőben gyanús volt, hogy lett volna rá esély (főleg egy pontatlan dobás esetén persze), de ahhoz vissza kellene nézni, hogy eldönthető legyen, hogy valóban lett volna-e rá esély.Aguirre
Ezen sokan gondolkodtak, azzal érvelve, hogy bár nem volt sanszos, hogy hazaér, az még mindig jobb esély, mint hogy Perez üt egyet Bumgarnerről. De megnézve ezt a képet, valami brutális nagy error kellett volna Crawfordtól, hogy ne dobják ki nagyon simán.


Perception is reality.
több mint 9 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 577
Kevin Youkilis visszavonul. Kár, hogy az utolsó évei nem sikerültek jól, mert többet volt sérült, mint nem.
Annak azért örülök, hogy megfordult kedvenc csapatomban még akkor is, ha az a '12-es egy igen rossz emlékű szezon egyébként.

több mint 9 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
Bruce Bochynak mekkora húzása volt legvégig benthagyni Bumgarnert, nem tudom hányan merték volna megtenni, 52+ inning a playoffban, egész évben 270 IP, 290+ pitch a szériában.
A WS-ben ha Bumgarner játszott, akkor 3-0, ha nem 1-3 a Giantsnek.
Ha a meccs alatt olyan statisztikákat szednek elő, hogy a 100+ évvel ezelőtti Cy Young szerepel benne, akkor gyanús, hogy baromi nagyot alkottál.

Azt mondjuk nem értettem, hogy mitől lett volna övé a win, mikor az 5.-ben lépett először pályára és a 3. runt a negyedikben csinálták, gondoltam hogy javítják majd save-re (5 inninges save se mindennapos, de előfordul).

Az is előfordul néha napján, hogy starterek reliefként ugranak be meccsbe (pl. tavaly Scherzer bases loaded 0 outs-ot hozott le run nélkül a playoffban), de egyrészt ez a World Series volt, ahol még ritkább, másrészt általában max 1 inninget lehet rájuk bízni fáradság miatt.
Ami beugrott nekem az a 2001-es WS, mikor Randy Johnson szállt be a hetedik meccsen, úgy hogy előtte a 6. meccsen kezdett egy nappal előtte - akkor még azt hittem, ilyen nem lehet csinálni a baromi nagy sérülésfaktor miatt, de később rájöttem hogy a WS 7. meccsen mindet lehet... 😊 - egyébként én abban az évben a playoffban szerettem meg a baseballt, és szerintem aki most kezdte el nézni, az is megszerette.

Amin még gondolkodtam, hogy meg lehetett volna-e próbálni az utolsó outnál az inside-the-park home runt, mert élőben gyanús volt, hogy lett volna rá esély (főleg egy pontatlan dobás esetén persze), de ahhoz vissza kellene nézni, hogy eldönthető legyen, hogy valóban lett volna-e rá esély.
több mint 9 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 286 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
damn, simán átaludtam a meccset, olyan fáradt voltam este 😕 mondjuk lehet jobb így, legalább nem vertem szét a monitort 😀 kár, hogy nem jött össze a comeback, ez a bumgarner egy állat... sok sikert jövőre mindenkinek, remélem jó csapatot raknak össze la russa-ék


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 704 — Cowboys fan
picsku, azért örültem volna, ha nem a Giants nyer.
annak meg még jobban örülnék, ha mondjuk a következő 20 évben nem kerülnénk össze a Cards-zal, mert ők sajnos a mi kriptonitunk, ellenben a Giants-et szerintem maximum 6 meccsből meg tudnánk fogni...
több mint 9 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Ez volt az első szezon, amit az elejétől a végéig néztem, baromi jó volt :cool:Kampman
ez volt az első szezon, ahol volt meccs, amit személyesen is láttam (igaz az alapszakaszban aztán többet egyet se még streamen se) 😊baggio
Szintén, bár én azért néztem is becsülettel. 😊
több mint 9 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
A sormintát elnézve jövőre a PO-ba sem jut be a Giants.

Grat a Royals-nak, szép szezont futott. Csak a vége nem sikerült sajnos.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 399
Teljesen készen volt már a Giants, Sandovalon kívül semmi offense nem volt, ha egyenlít az error után a Royals, biztos, hogy meg is nyerik (lehet, hogy csak négy inninggel később 😊 ).

Soha rosszabb playoffotJakehomer
Mondjuk a playoffból kicsit hiányzott az ami most volt, ezen kívül egyik párharc se ment el az 5./7. meccsig
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Teljesen készen volt már a Giants, Sandovalon kívül semmi offense nem volt, ha egyenlít az error után a Royals, biztos, hogy meg is nyerik (lehet, hogy csak négy inninggel később 😊 ).

Soha rosszabb playoffot

Perception is reality.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Ez volt az első szezon, amit az elejétől a végéig néztem, baromi jó volt :cool:Kampman
ez volt az első szezon, ahol volt meccs, amit személyesen is láttam (igaz az alapszakaszban aztán többet egyet se még streamen se) 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 399
Ez volt az első szezon, amit az elejétől a végéig néztem, baromi jó volt :cool:
több mint 9 éve
egonj Washington Commanders 149
Mázlija van a Giants-nek, ráfizethettek volna erre a hibára a végén..

5 év alatt 3 World Series, nem semmi.

Akkor egy ideig viszlát baseball, jövőre remélem a Mets-nek szurkolhatok a playoffban.

HTTR
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Bumgarner ellopta a showt, kár érte, pedig de szép lett volna itt a végén az egyenlítés...

és persze, hogy Sandoval kapta el az utolsó labdát 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 399
Annak azért örülök, hogy drámai volt a vége 😊
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Madison Bumgarner = Killer of dreams

NL wins 😊

Perception is reality.
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Atya isten, ilyen hibát, sima single-ből triple

Perception is reality.
több mint 9 éve
egonj Washington Commanders 149
Na ne 😀

HTTR
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 399
A D-Backs 2001-ben megcsinálta Rivera ellen, ez most talán még annál is nagyobb csoda lenne 😀
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
One run game, 9. inning alja, nem kell ennél több.

Perception is reality.
több mint 9 éve
egonj Washington Commanders 149
Elbírna még ez a meccs egy Kansas egyenlítést 😊 Kicsit elhúznám a szezon végét.

HTTR
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Nem igazán látom a Royalsban, hogy bármit is ki tudnának találni Bumgarner ellen, mondjuk a két kommentátor elég jól felvázolta a dilemmát: ha agresszívek, nem tudják felnyomni a pitch count-ot, mert gyors strikeoutok lesznek, de ha kivárásra játszanak, akkor is, mert csak strike-ot dob 😀Kampman
Az első inningben kellett volna türelmesnek lenniük, ott még keresgélte a pitcheket, ezért volt olyan furcsa adni neki egy ingyen outot a bunttal. Most már nagyon nehéz, abban kell bízniuk, hogy elfárad

Perception is reality.