Filmek

40 feliratkozó

több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 254 — The Mathematician
tengap megnéztük haverral a Kung Fu Panda 3at
egész pofás kis cucc volt, én élveztem
sajnos nem lett olyan jó mint az első, de bőven szerethető aki szereti nézze meg megéri

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 776 — Слава Україні! Героям слава!
Legnagyobb hatás, ez érdekes definicíó.. hmm.
Írtam én is egy 10-es listát, picit eklektikusabb lesz, komédia/animáció nagyobb teret kap, mint talán általában kapna 😊, meg hát természetesen Kurosawa + Kubrick 😊

2001 Space Odyssey (1968, USA)
Airplane (1980, USA)
City of God (2002, BRA)
Godfather I (1972, USA)
Grave of the Fireflies (1988, JPN)
Ikiru (1952, JPN)
Monty Python and the Holy Grail (1975, UK)
Rashomon (1950, JPN)
Shining (1980, USA)
Star Wars - Episode IV/V (1977/80 USA - nem tudom melyiket láttam előbb.. de amikor láttam, egyből megnéztem a teljes régi trilógiát)

Sőt, írtam 11-20 között is egy listát még, mert itt picit kiegyenlítődik a dolog, és bejön az első magyar film is 😊 Bár Kubrick és az animáció továbbra is erős 😊

12 Angry Men (1957, USA)
Bicycle Thieves (1948, ITA)
Clockwork Orange (1971, USA)
Come and See (1985, SZU)
Dr Strangelove (1964, USA)
Lion King (1994, USA)
Solaris (1972, SZU)
A tanú (1969, HUN)
Toy Story (1995, USA)
Totoro (1988, JPN)
Igor
Igen, egész konkrétan úgy értem, hogy az adott film megtekintése után úgy érzi magát az ember, mintha kábult lenne, és egy ideig nem találná a helyét a világban, mert érzi, hogy az adott film valamit elindított/megváltoztatott benne, azután máshogy kezdi el szemlélni a világot, és a film még napokig ott kavarog az elméjében. 😀

Látom az Űrodüsszeia, és a Keresztapa közös, ez nem is rossz! 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Így jutottak eszembe, de nem ez lenne a sorrend ha átgondolnám és valószínűleg át is írná.

the man from earth (mert olyan mint egy regény)
wall-e (átértékeltem a "meséket")
district 9 (hosszú év után a legjobb sci-fi élmény)
star wars (hangalámondással láttam)
starship troopers (5-6 (?) évesen láttam, évekig nem aludtam normálisan utána...)
children of men (csakhogy minnél többen megnézzétek)
ex machina (turing test)
bresti erőd (azóta nem nézek háborús filmeket)
makulátlan elme örök ragyogása (magasan a kedvenc filmem)
halálsoron (nem tudtam végignézni...)

Érdekes, hogy a régi filmek nem váltottak ki akkora hatást belőle. Metropolis, Casablanca vagy Amikor megállt a Föld.
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Legnagyobb hatás, ez érdekes definicíó.. hmm.
Írtam én is egy 10-es listát, picit eklektikusabb lesz, komédia/animáció nagyobb teret kap, mint talán általában kapna 😊, meg hát természetesen Kurosawa + Kubrick 😊

2001 Space Odyssey (1968, USA)
Airplane (1980, USA)
City of God (2002, BRA)
Godfather I (1972, USA)
Grave of the Fireflies (1988, JPN)
Ikiru (1952, JPN)
Monty Python and the Holy Grail (1975, UK)
Rashomon (1950, JPN)
Shining (1980, USA)
Star Wars - Episode IV/V (1977/80 USA - nem tudom melyiket láttam előbb.. de amikor láttam, egyből megnéztem a teljes régi trilógiát)

Sőt, írtam 11-20 között is egy listát még, mert itt picit kiegyenlítődik a dolog, és bejön az első magyar film is 😊 Bár Kubrick és az animáció továbbra is erős 😊

12 Angry Men (1957, USA)
Bicycle Thieves (1948, ITA)
Clockwork Orange (1971, USA)
Come and See (1985, SZU)
Dr Strangelove (1964, USA)
Lion King (1994, USA)
Solaris (1972, SZU)
A tanú (1969, HUN)
Toy Story (1995, USA)
Totoro (1988, JPN)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 776 — Слава Україні! Героям слава!
Elég nehéz fába vágtam a fejszémet: ugyanis megpróbáltam összeszedni azt a 10 filmet, ami nagy eséllyel a legnagyobb hatást gyakorolta rám. Nyilván sok kicsúszott, de többnyire szeretek listázni, ezért össze is dobtam ezt a listát.

Nem sorrendben írom őket, mert ezeket szubjektív véleményem szerint nem tudom "minőségi" sorrendbe helyezni. Felsorolás jellegű tehát.

Szívesen várom a többiekét, természetesen. 😀

1. A keresztapa (első rész)
2. Harcosok klubja
3. Mátrix
4. Mechanikus narancs
5. 2001 Űrodüsszeia
6. Amerikai História X
7. Hetedik 😊
8. Amerikai szépség
9. Psycho
10.Ponyvaregény

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
YoungZeeZee 7 947
JayB
A Straight outta a comptonnal egy baj van meg azon kivul h Dre es Cube hattermunkaja erezheto a filmen.
Kronologiailag van egy kis baki,no meg vmi nem igy vagy meg sem tortent.

Nalam Biggie filmje jobban ut.Mondjuk inkabb azt a vonalat kedvelem.
több mint 8 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Hát ez az Undriended amennyire horror volt, akkor én annyira vagyok Németország kancellárja..

több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 254 — The Mathematician
Zootropolis

aki teheti mozi, nagyon jó én végig élveztem.
kb a 48 óra disney állatokkal

| a végén a gyorshajtó lajhár akkorát ütött hogy 1 órája nemtérek magamhoz |
Negritis
Szirmai zseniális kritikát tolt róla 😀
JayB
az OWs videót néztem csak meg mer szirmai sokszor spoilerez akaratlanul is, de ma sort kerítek arra is

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 645
Zootropolis

aki teheti mozi, nagyon jó én végig élveztem.
kb a 48 óra disney állatokkal

| a végén a gyorshajtó lajhár akkorát ütött hogy 1 órája nemtérek magamhoz |
Negritis
Szirmai zseniális kritikát tolt róla 😀
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 254 — The Mathematician
Zootropolis

aki teheti mozi, nagyon jó én végig élveztem.
kb a 48 óra disney állatokkal

| a végén a gyorshajtó lajhár akkorát ütött hogy 1 órája nemtérek magamhoz |

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 645
Straight Outta Compton

Jobb mint a Notorious film, pedig eddig azt tartom a műfaj elitjének. Mindig is érdekelt ez a kultúra, ez a világ. Kicsit érezni hogy Cube és Dre szorosan ott állak a film mögött, de ettől függetlenül remek korrajz, remek történet valami tényleg nagy dolognak az indulásáról, remek zenék. A semmiből előrángatott színészek pedig hibátlanok. Sajnos elkövettek egy szinkront is a filmhez, biztos lesz olyan istenbarma aki magyarul nézi és kidobhatja az egészet a francba, néhol még a felirat is az idegeimet borzolta.
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Brooklyn

Nos lehet én vagyok rossz passzban de nekem annyira nem tetszett.

A történet romantikus,már már nyálas,persze van benne némi dráma (nem is kicsi de azért ugye mindennapos).

A főszereplő lány persze jól játszott,de mintha már láttam volna ezt a kikupálódott lány happy end a vége történetet vagy 10x...

Párom persze sírt párszor meg néhány körülöttünk lévő hölgy is,de nekem mondhatni unalmas volt.

több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Asszem 42 megvolt, de pl a 14 és 47-t nem ismertem korábban (utóbbinál a filmet), úgyhogy köszi! 😊

De mint válogatás kifejezetten tetszik.. bár elég sok film van rajta elmúlt 10 évböl, Looper talán a legelsö amit kidobnék, meg GOTG.. egy Stalker meg a Melies-fele Le Voyage dans la Lune pedig muszáj hogy beférjen 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Ha valaki sci-fit pótolna:
 www.gizmodo.co.uk/2016/03/50-brilliant-science-fiction-movies-that-everyone-should-see-at-least-once
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 268 — a new hope (again)
Stez
Ezért is volt hiba kihagyniuk azt a ziccert, hogy a mad maxnek adják az oscart. Hollywoodnak nem tett volna rosszat az üzenete amiből mi nézők is csak profitálhattunk volna...ráadásul ha megkapja a mad max az teljesen jogos lett volna.

Szerkesztette: peach



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Egyetértek sobrival. Jó film a spotlight, izgalmas végig. Jó a rendezés, jók a színészek. De nem értem, hogy miért ez a tavalyi év legjobb filmje...
peach
Lassan egyébként már úgy is érzem, hogy egy hálivúdi rendezőnek kis túlzással elég elővenni valami érzékeny témát, ami igaz történeten alapul, és a jelölést mindenképpen hozza is a film. Vagy csak egy önéletrajzi film kell valamelyik amerikai hősről.
Stez
mondjuk az életrajzi filmeket mindig komázta az akadémia, minden évben van pár jelölt és nyertes, de ez mondjuk a forgatókönyvírók hibája is szerintem nem csak a rendezőké.

Akkor holnap moziban mit nézzek meg?
Visszatérő?
A szoba?
Brooklyn?
Janek
A visszatérő szerintem halálunalmas, a Szoba nálam all-time kedvenc lett, a Brooklynt még nem láttam, de csak jókat hallottam róla


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Egyetértek sobrival. Jó film a spotlight, izgalmas végig. Jó a rendezés, jók a színészek. De nem értem, hogy miért ez a tavalyi év legjobb filmje...
peach
Szerintem a témája miatt. Én évről évre úgy érzem, hogy megvannak a kötelező témák filmek, amiket egyszerűen nem tehetik meg, hogy kihagyjanak a jelölések közül.

Én is láttam a Spotlightot, és egyáltalán nem voltam elájulva tőle. Szórakoztató volt, megdöbbentő volt a vége, azoknak a képkockáknak és a listának volt hatása, de egy óra múlva már semmi.

Lassan egyébként már úgy is érzem, hogy egy hálivúdi rendezőnek kis túlzással elég elővenni valami érzékeny témát, ami igaz történeten alapul, és a jelölést mindenképpen hozza is a film. Vagy csak egy önéletrajzi film kell valamelyik amerikai hősről.

több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Akkor holnap moziban mit nézzek meg?
Visszatérő?
A szoba?
Brooklyn?

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 881 — No es importante
kellett valami mementó a print media alkonyára


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 268 — a new hope (again)
Egyetértek sobrival. Jó film a spotlight, izgalmas végig. Jó a rendezés, jók a színészek. De nem értem, hogy miért ez a tavalyi év legjobb filmje...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Spotlight

Jó téma - gyengécske film.
Kihagyva rengeteg dramaturgiai lehetőséget, néhol kapkodva, dokufilmszerűen szárazon, szépen ledarálták a kötelezőt, megmutatták, hogy milyen nehéz és fáradtságos az oknyomozó újságírók élete, unalmas se volt, le is kötött, de nem mondanám kiemelkedően jó filmnek. Rossznak se persze, de 2 hét múlva nem sok mindenre emlékszik majd belőle az ember.
Az "Élet a legjobb forgatókönyvíró, de a legrosszabb dramaturg." - mondás nem dőlt meg ezúttal se.
Egyedül a vége volt igazán ütős, a 4 oldalnyi nagyváros felsorolásával.

És ami igazán érdekes, és sosem gondoltam volna, hogy eljön az az idő, amikor 2 egymást követő évben az Oscar-díjat nyerő 2 filmben a közös: főszereplő - Michael Keaton.

több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ez a Big Short is egy elég jó alkotásra sikeredett.
Jó,hogy nem nekem kellett döntenem a Spotlight és a Big Short között
Kenny
igen nekem is nagyon bejött a Big Short, tervezem, hogy magyarul is megnézem, mert azért pár pénzügyi kifejezéssel hadilábon álltam.

Spotlight pedig ha lesz időm, meglesem, már elő van készítve a gépen.
csebi
az fix ha megnézed a film végére tudni fogod mi a CDO és a subprime 😀
Kenny
Ja, és hívod is valamelyik amerikai bankot, hogy Bale javaslatára megshortolnád egyes csomagjukat
Illetve mindent vízbe fektetsz mostantól.

Szerkesztette: Stez

több mint 8 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 339 — Omar's Coming Yo!
Ez a Big Short is egy elég jó alkotásra sikeredett.
Jó,hogy nem nekem kellett döntenem a Spotlight és a Big Short között
Kenny
igen nekem is nagyon bejött a Big Short, tervezem, hogy magyarul is megnézem, mert azért pár pénzügyi kifejezéssel hadilábon álltam.

Spotlight pedig ha lesz időm, meglesem, már elő van készítve a gépen.
csebi
az fix ha megnézed a film végére tudni fogod mi a CDO és a subprime 😀

több mint 8 éve
markny Tennessee Titans Tennessee Volunteers 675 — tennessean
a Creedet is nézzétek meg (Eagles fanok előnyben), bár Stallone és a botox kapcsolata rányomta a bélyeget az alakítására, de még így is inkább százszor ez, mint egy Expendables, kicsit meg is hozta tegnap este a kedvem, hogy ma lemenjek kicsit egy terembe püfölni egy zsákot 😊

több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 064 — Lucas Scott
Ez a Big Short is egy elég jó alkotásra sikeredett.
Jó,hogy nem nekem kellett döntenem a Spotlight és a Big Short között
Kenny
igen nekem is nagyon bejött a Big Short, tervezem, hogy magyarul is megnézem, mert azért pár pénzügyi kifejezéssel hadilábon álltam.

Spotlight pedig ha lesz időm, meglesem, már elő van készítve a gépen.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.