Filmek

40 feliratkozó

több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Gekko? Gonosz??

több mint 8 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 529
Akkor soroljunk pár igazán gonosz karaktert.
Nem olcsó horror figurákra gondoltam.

Max Cady
Bobby Peru
Mildred nővér
Vidal kapitány
Janek
Patrick Bateman
Annie Wilkes
Gordon Gekko
Norman Stansfield

choose life
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Akkor soroljunk pár igazán gonosz karaktert.
Nem olcsó horror figurákra gondoltam.

Max Cady
Bobby Peru
Mildred nővér
Vidal kapitány

....

több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Nem is lattam a mostani filmek közt olyat ami eszembe jutna...

több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 776 — Слава Україні! Героям слава!
Igen valahogy az embernek kell a szenvedés megmondta Smith ügynök is.
ha 20 ig mentem volna biztos benne lett volna még pár léleknyomorgató film mint pl az amerikai szépség,a faun labirintusa,korcs szerelmek....
Janek
Igen, valószínűleg ez így van. Amerikai szépség is top20-as. 😊 Korcs szerelmek is nagyon-nagyon erős.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Igen valahogy az embernek kell a szenvedés megmondta Smith ügynök is.
ha 20 ig mentem volna biztos benne lett volna még pár léleknyomorgató film mint pl az amerikai szépség,a faun labirintusa,korcs szerelmek....

több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 776 — Слава Україні! Героям слава!
Nekem pár film ami fontos volt ,sokszor megnéztem és azért mert járt rajta az agyam,kerestem válaszokat ,elméleteket,vagy az érzést amit kiváltott belőlem:

Matrix
Requiem for a dream
Gran Torino
Hetedik
Trainspotting
InBruges
Száll a kakukk fészkére
Az utolsó éjjel
The Big Blue
Krisztus utolsó megkísértése

Hogy épp melyik miért volt fontos azt talán pár szóban mögé tehetném de akkor szerintem elkezdenék egy bitang hosszú leírást....

Az talán látszik,hogy jó része nem vidám film....
Janek
A Requiem, a Száll a kakukk vagy a Krisztus utolsó megkísértése is éppen lecsúszott nálam a top 10-ből de a top20-ból már nem. 😊 Utolsó éjjel is zseniális.

Már észrevettem, hogy te többnyire a nem vidám filmeket részesíted előnyben. 😊 Én is.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Nekem pár film ami fontos volt ,sokszor megnéztem és azért mert járt rajta az agyam,kerestem válaszokat ,elméleteket,vagy az érzést amit kiváltott belőlem:

Matrix
Requiem for a dream
Gran Torino
Hetedik
Trainspotting
InBruges
Száll a kakukk fészkére
Az utolsó éjjel
The Big Blue
Krisztus utolsó megkísértése

Hogy épp melyik miért volt fontos azt talán pár szóban mögé tehetném de akkor szerintem elkezdenék egy bitang hosszú leírást....

Az talán látszik,hogy jó része nem vidám film....

több mint 8 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Akkor nézzétek meg az everestet! Olyan hollywoodi film ami nem akart az lenni, aztán kicsit mégis muszáj volt. A látvány meg elkpesztő és a storyt is úgy ahogy sikerült összerakni a két órás időkorlát ellenére. És még jellemfejlődés vagy karakter ábrázolással sem terhel. Tipik lazulós mozi 😉
peach
Meg is néztük a héten!A látvány laptopon nem ütött akkorát 😊 , de felkeltette az érdeklődésemet a téma iránt , azóta elég sok cikket olvastam el az egész esetről!
Meg is próbálom valahonnan felhajtani valahonnan Krakauer (igencsak részletes leíró és elemző ) könyvét az expedícióról ami Ég és Jég címmel jelent meg nemsokkal az eset után, de sajnos már nem kapni...😕
Másik nagyon jó film ebben a témában amit régebben láttam a Zuhanás a csendbe!
elképesztő , hihetetlen sztori , szintén megtörtént események alapján! ütős😊

Szerkesztette: yooker
több mint 8 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Teljesség igénye nélkül

Watchmen
Pi
The Seventh Seal
The Big Short
Fight Club
Apocalypse Now
Midnight in Paris
The Royal Tenenbaums
Clockwork Orange
Pink Floyd The Wall
Reservoir Dogs
Whiplash

Mindig jövőre!
több mint 8 éve
markny Tennessee Titans Tennessee Volunteers 675 — tennessean
nehéz választani, legyen az összes:
 imdb.com/name/nm0001191/

több mint 8 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Azért ez elég nehéz😊
Terminátor
Félelem bére
Fej nélküli lovas (szovjet kalandfilm)
Játsz/ma
Mad Max Fury Road
Angyalszív
Végtelen történet
Idétlen időkig
Belső tenger
Memento

Szerkesztette: yooker
több mint 8 éve
gyurczi New York Giants 2 346 — Giants fan
Star Wars
Mátrix
Excalibur
Becsületből elégtelen
A dominó elv
Volt egyszer egy vadnyugat
Jó, a rossz és a csúf
Good Will Hunting
Tiszta románc
Hetedik
Gandhi
Diploma előtt
Apacsok

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Ahogy jöttek:

Az idő urai
Az öreg halász és a tenger (A Spencer Tracy-s)
Derszu Uzala
Gyalog galopp
Keoma
Alien3
Unforgiven
Natural Born Killers
Az ötödik pecsét
Watchmen

több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 113 — capitaine du château de Vienne 1487
elsőnekifutásra17

Patyomkin páncélos
Quo vadis
Excalibur
Solaris
Gyűlölölet
Akit Bulldózernek hívtak - mindegy mellik végülis
Holló
Gilbert Grape
Arizonai Álmodozók
Ravasz az agy és a két füstőlgő puskacső
Halott ember
Dark city
Elveszett gyerekek városa
Omen
Nagy kékség
Éjszakai őrség
Hatodik érzék


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 162 — Falcons fan
Zootropolis

aki teheti mozi, nagyon jó én végig élveztem.
Negritis
nekem is nagyon bejött, féltem hogy nem üti meg az elvárásokat, meg hogy ellőtték a jó poénokat az előzetesekben, de még azon felül is volt bőven, sőt 😊
nyilván voltak kitalálható dolgok benne, de akkor is talán az új kedvenc animációs filmem lett.
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
 www.imdb.com/title/tt0472198/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 339 — Omar's Coming Yo!
JayB
A Straight outta a comptonnal egy baj van meg azon kivul h Dre es Cube hattermunkaja erezheto a filmen.
Kronologiailag van egy kis baki,no meg vmi nem igy vagy meg sem tortent.

Nalam Biggie filmje jobban ut.Mondjuk inkabb azt a vonalat kedvelem.
ZoliMP
B.I.G Bácsi filmjéről tudnál adni egy imdb linket?

több mint 8 éve
Tactful Cactus Green Bay Packers 12 666
A mai napig az egyik kedvencem a "The Thing". A nyolcvanas években heti rendszerességgel megnéztem videón. Teljesen lenyűgözött. Amikor anyámék szatyorszámra csereberélték a VHS kazettákat és ilyen címek voltak a vendégkazettákon, hogy "A valami", "A dolog", "Az izé" (ez gyönyörű), ezek egyből mentek a videóba, hátha jobb minőségűek mint az én változatom. Nagy kár hogy moziban nem láthattam.
Voltak ilyen kultuszfilmek a hőskorban, meg olyanok is amik nem is léteztek: az egyik borvirágos lakótelepi ismerősünk évekig ígérte, hogy németből megszerzi a Conan harmadik részét. Apám előre meghívta érte 2-3 fröccsre. Azóta is hozza...

Szerkesztette: Tactful Cactus

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 776 — Слава Україні! Героям слава!
Én kicsit
Legnagyobb hatás, ez érdekes definicíó.. hmm.
Írtam én is egy 10-es listát, picit eklektikusabb lesz, komédia/animáció nagyobb teret kap, mint talán általában kapna 😊, meg hát természetesen Kurosawa + Kubrick 😊

2001 Space Odyssey (1968, USA)
Airplane (1980, USA)
City of God (2002, BRA)
Godfather I (1972, USA)
Grave of the Fireflies (1988, JPN)
Ikiru (1952, JPN)
Monty Python and the Holy Grail (1975, UK)
Rashomon (1950, JPN)
Shining (1980, USA)
Star Wars - Episode IV/V (1977/80 USA - nem tudom melyiket láttam előbb.. de amikor láttam, egyből megnéztem a teljes régi trilógiát)

Sőt, írtam 11-20 között is egy listát még, mert itt picit kiegyenlítődik a dolog, és bejön az első magyar film is 😊 Bár Kubrick és az animáció továbbra is erős 😊

12 Angry Men (1957, USA)
Bicycle Thieves (1948, ITA)
Clockwork Orange (1971, USA)
Come and See (1985, SZU)
Dr Strangelove (1964, USA)
Lion King (1994, USA)
Solaris (1972, SZU)
A tanú (1969, HUN)
Toy Story (1995, USA)
Totoro (1988, JPN)
Igor
Igen, egész konkrétan úgy értem, hogy az adott film megtekintése után úgy érzi magát az ember, mintha kábult lenne, és egy ideig nem találná a helyét a világban, mert érzi, hogy az adott film valamit elindított/megváltoztatott benne, azután máshogy kezdi el szemlélni a világot, és a film még napokig ott kavarog az elméjében. 😀

Látom az Űrodüsszeia, és a Keresztapa közös, ez nem is rossz! 😀
Vrij6
Én kicsit másképp értelmeztem.. azokat raktam bele, amik nem csak néhány napig, hanem picit hosszabb távon is hatottak rám, elmémre/gondolkodásomra/világlátásomra 😊

Süti listájából a Wall-e és a Children of Men (ami az egyik legjobb film 2000 óta) még egy bővebb 50-es listára tuti beférne.. a tiédből meg elég sok.. bár a nagy részük inkább kiemelkedő film, mint meghatározó számomra.
Igor
Nincs ezzel gond, szerintem jó az, hogy másképpen értelmezzük, nagyjából meg úgyis érthető (remélem), hogy mire akartam kilyukadni. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Csak egyet számozok meg, azt ami a legnagyobbat ütötte, a többi kb. egyenrangú.
1. The Mist (A köd) - Ez rendesen odacsapott.
- Bambi
- Ponyvaregény
- Forrest Gump
- Halálsoron
- Millió dolláros bébi
- A fűrész 1
- The man from earth
- Véres gyémántok
- Notre Dame de Paris (1956)
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
legyen ez a 10:

1., Élni (Kuroszava)
2., A burzsoázia diszkrét bája (Bunuel)
3., A nap vége (Bergman)
4., Keresztapa (Coppola)
5., Mechanikus narancs (Kubrick)
6., Annie Hall (Woody Allen)
7., Egy makulátlan elme örök ragyogása (Gondry)
8., Aranypolgár (Welles)
9., A nagy hal (Burton)
10., Harry és Tonto (Mazursky)
+1, kis csalással, mert ez miniszéria, de mindenkinek kötelező: The Century of the Self (Adam Curtis)

meg persze sok mást lehetne még írni, de ezek jutottak elsőre eszembe, tehát a legnagyobb hatást jelenleg vélhetően ezek gyakorolták a tudatalattimra


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
Érdekes, ha ebből a szempontból vizsgáljuk rám a legnagyobb hatással a rekviem egy álomért volt, amit arronofskiy leginkább túltolt, hatás vadász filmjének gondolnak. Nálam mégis betalált, sose felejtem el azt a napot...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Én kicsit
Legnagyobb hatás, ez érdekes definicíó.. hmm.
Írtam én is egy 10-es listát, picit eklektikusabb lesz, komédia/animáció nagyobb teret kap, mint talán általában kapna 😊, meg hát természetesen Kurosawa + Kubrick 😊

2001 Space Odyssey (1968, USA)
Airplane (1980, USA)
City of God (2002, BRA)
Godfather I (1972, USA)
Grave of the Fireflies (1988, JPN)
Ikiru (1952, JPN)
Monty Python and the Holy Grail (1975, UK)
Rashomon (1950, JPN)
Shining (1980, USA)
Star Wars - Episode IV/V (1977/80 USA - nem tudom melyiket láttam előbb.. de amikor láttam, egyből megnéztem a teljes régi trilógiát)

Sőt, írtam 11-20 között is egy listát még, mert itt picit kiegyenlítődik a dolog, és bejön az első magyar film is 😊 Bár Kubrick és az animáció továbbra is erős 😊

12 Angry Men (1957, USA)
Bicycle Thieves (1948, ITA)
Clockwork Orange (1971, USA)
Come and See (1985, SZU)
Dr Strangelove (1964, USA)
Lion King (1994, USA)
Solaris (1972, SZU)
A tanú (1969, HUN)
Toy Story (1995, USA)
Totoro (1988, JPN)
Igor
Igen, egész konkrétan úgy értem, hogy az adott film megtekintése után úgy érzi magát az ember, mintha kábult lenne, és egy ideig nem találná a helyét a világban, mert érzi, hogy az adott film valamit elindított/megváltoztatott benne, azután máshogy kezdi el szemlélni a világot, és a film még napokig ott kavarog az elméjében. 😀

Látom az Űrodüsszeia, és a Keresztapa közös, ez nem is rossz! 😀
Vrij6
Én kicsit másképp értelmeztem.. azokat raktam bele, amik nem csak néhány napig, hanem picit hosszabb távon is hatottak rám, elmémre/gondolkodásomra/világlátásomra 😊

Süti listájából a Wall-e és a Children of Men (ami az egyik legjobb film 2000 óta) még egy bővebb 50-es listára tuti beférne.. a tiédből meg elég sok.. bár a nagy részük inkább kiemelkedő film, mint meghatározó számomra.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 246 — The Mathematician
tengap megnéztük haverral a Kung Fu Panda 3at
egész pofás kis cucc volt, én élveztem
sajnos nem lett olyan jó mint az első, de bőven szerethető aki szereti nézze meg megéri

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!