Jégkorong
22 feliratkozó
több mint 12 éve
Hohó Habs meccsel a tvben indul az idény királyság 😀 😀 😀Remélem Price idén végre konzisztensen tud bravúr formában védeni a fiatalok pedig tovább erősödnek Therrein tudja fejleszteni a dolgokat és nem lesz olyan leolvadás mint a Pensnek volt vele és akkor szép idényünk lehet!!!
több mint 12 éve
A Flyers esélyei szerintem nem túl jók, a védősor harmatos (Timonen öregszik, Coburn két éve csak kolonc, védekezni igazán csak Schenn és Grossmann tud, esetleg Streit de őt még meglátjuk) és kapus szokás szerint nincs (persze majd Mason csodát csinál mint tavaly, ha ez jó kapuspáros lesz akkor kiugrok a bőrömből). Előre van két jó sor, ha lecav hozza a szokásosat és Harts sem bénul el, talán még a bottom six is tudja hozni a szükséges keménységet, én Couturier-t akarom nagyon megnézni. Lényeg a lényeg, jelenleg ez a csapat vonal körülinek nézem, necc lesz a PO, ott menetelni meg tényleg extra volna.A Pens simán jó lesz (MAF csak a playoffban szokott összezuhanni, regularban hozza, amit ilyen taktikával hozni lehet), a Nucks kicsit soványka de a PO szinte fix náluk, a Hawks továbbra is a legjobbnak tűnik, a Bruinsnak is lehet esélye persze. Akiket kihagytál és szerintem zúzósak lesznek: Wild (összeáll az építkezés), Sens (ha Karlsson és Spezza 100%-osak akkor ez a keret elég kemény), és a Caps (az első két sor azért még mindig állat).
több mint 12 éve
Jól összefoglaltad az esélyeseket a PO-ra, mondjuk kíváncsi leszek erre a csoportbeosztás változtatásra teljes szezonnal, az erőviszonyokat tekintve. Írtad, hogy nem erősorrend, de nálam az Ottawa-Rangers-Capitals is ott lenne.Wingsnél kulcs kérdés, hogy mire lesz képes az Alfredsson-Weiss-Franzen sor, képes-e egészséges maradni, nem úgy tűnik egyelőre.


A lényeg továbbra is Hajrá Pats és Hajrá Kometa-KVGY Kaposvári KK!
több mint 12 éve
Ha már ilyen sokan jelentkeztek az esélyek leírásához, vettem a bátorságot és írtam pár sort, pár esélyes csapatról. Persze kicsit hiányos a lista és sokaknak nem tetszik, de ha lesz időm a számomra még fontos, kiemelt csapatokról is írok pár gondolatot. De hozzáteszem, ez nem erő sorrend. Pittsburgh Penguins
Shero sokat vár az idén a csapattól, mert most már nem csak Crosby és Malkin rohamoz, hanem Chris Kunitz (22 gól, 52 pont), James Neal (21 gól, 36 pont) és a védő Kris Letang (38 pont, plus-minus mutató +16) is. Így azért elég gyilkos ez a mélység.
A kérdőjel max. a kapusposzton van, mert ott Marc-Andre Fleury nem túl rózsásan szerepelt (főleg a rájátszásban). De Shero és Bylsma egyelőre még bíznak benne. Mondjuk itt van Vokoun is, de ő nem sok szerepet kapott tavaly sem, de ha Fleury nagyon leszerepel v. lesérül akkor szerintem egy igen jó backup állhat be a kapuba. A tavalyi szezonban is 20 meccsen játszott és 3 SO-t csinált. Idény végén lejár a szerződése, nem tudni marad-e.
Idei erősítések közül kiemelném Ebbett-et, Jussi Jokinen-t és persze Scuderi-t. Scuderi négy LA szezon után visszatért a Pingvinekhez, hogy 2009 után újra magasba emelhesse a Stanley Cup-ot pingvin mezben. Kemény határozott védő, de nem brutális.
Jokinen ugye még az előző szezon végén jött (egy buta trade volt ez a Carolina-tól szerintem, kaptak érte egy 6 és egy 7. körös draft cetlit; többet ér ő ennél), és ha tartja, amit akkor elkezdett, jó lehet (10 alapszakasz meccs, 11 pont; bár a PO-ban már nem tudott gólt szerezni 8 meccsen).
Ebbett tőlünk jött. Egy megbízható center a 3. sorba.
Philadelphia Flyers
Kemény munkát végeztek a holtszezonban a Philly-nél, ahol két fő problémát kellett megoldani.
Először is az emberhátrányos védekezés. A fő gondok a lövések kevés v. nem megfelelő blokkolása, a korong kihozatal a saját zónából ill. emberhátrányban a kivágása, valamint a gyors leindításos, agresszív támadások elmaradása.
A másik kérdés teljesen nyilvánvaló. Bryzgalov teljes csődöt mondott tavaly, így a Flyers leigazolta Mason-t és Emery-t is. Ez egy jó kis kapus páros lesz idén.
Továbbá jött Mark Streit a védelembe, Kimmo Timonen, Luke Schenn és Braydon Coburn a kék vonalra.
Az offense sosem volt kérdés Philadelphiában, hogy Claude Giroux, Scott Hartnell, Wayne Simmonds és Jakub Voracek jól szerepel és ontja a pontokat. De még erősebb lett a sor Lecavalier ide hozatalával.
Laviolette-re idén nagy feladat vár, a PO-t min. elvárják tőle. Hogy, mennyire bírja a nyomást elviselni majd kiderül, mert ha idén sem lesz rájátszás, valószínűleg felállítják a kispadról.
Vancouver Canucks
Az elmúlt ével egyik legerősebb alapszakasz csapata lett és még továbbra is erős csapat, de a változás szele ide is megérkezett. A Rangers-el HC-t cseréltünk, így most Tortorellának kell a csapatot visszavezetni a helyes útra. Tavaly kapott bőven kritikát Tortorella a NY csapat-al játszatott elégtelen támadó játéka miatt. Remélem, itt nem akar ilyen taktikát, mert a BC-ben azt nem szeretik.
Luongo maradt, Schneider ment, így adott, hogy a kanadai olimpiai bajnok lesz a kezdő a kapuban.
A defense corps az egyik legjobb a ligában és megmaradt az idényre is a magja.
A támadásokért természetesen továbbra is a Sedin ikrek felelnek, de mögöttük elég mély a tamadó-pontszerző szekció, így itt sincs nagy probléma. A center poszt tűnik gyengének, mert ott H. Sedin-en és Kesler-en kívűl nincs sok opció (max. még a nyáron szerződtetett Richardson, de ő is inkább RW). Schroeder is tehetséges, de ő most sérült sajnos. Idén két 18 éves tehetség jött erre a posztra, de egyelőre ők nem oldják meg a problémát. De hosszútávú befektetésnek tökéletesek.
Amin javítani kell, az a buli elhozatal. Korábban igen jó bulizós csapatnak számítottunk, de tavaly nagyon siralmas volt ez a mutató. Az előző idényben a PO-ba jutó csapatok közül csak a Ducks előzött meg (negatív irányban) ezen mutatóban. Kesler és Malhotra akik igazán jók ebben a mutatóban, de Kesler tavaly szinte végig sérült volt (összesen 17 meccset játszott), míg Malhotra-ról lemondott a klub egy szemsérülés után, mert az orvosok azt mondták, hogy nagy valószínűség szerint már nem lesz teljes értékű harcos (ő is csak 9 meccsen szerepelt tavaly).
Chicago Blackhawks
Természetesen kihagyhatatlan a sorból a Hawks. Bowman továbbra is bízik Crawford-ban, de nem hiszem, hogy sokkal jobb lenne (egy picivel) mint a ligaátlag a kapusok között. Továbbá még a második sorba kellene egy jó center. Max. hirtelenyébben ennyi kisebb probléma fedezhető fel a chicagói csapatnál.
De ezeket, az apró hibákat feledteti a többi csapatrész kiváló morálja, munkája és szorgalma. A liga legjobb első sorával rendelkezik + a liga legjobb védője is itt szerepel, Duncan Keith személyében. És mindezekhez kiváló kisegítő személyzet párosul.
Boston Bruins
Megint odaérhet a döntőre, elég jó és összeszokott csapat. Bergeron a legjobb two-way támadó, és hozzá még erős is. Chara-t nem kell bemutatni, míg kora ellenére vezéregyéniségnek számító Rask kapus, igen jól mozgott tavaly.
Bulielhozatalban a liga legjobbja volt tavaly a Bocsok alakulata, még a tavaly előtti számokat is túlszárnyalták (akkor is ők voltak a legjobbak).
További esélyesek még a Kings a Red Wings, a Blues és Sharks.
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Október 1-én kezdődik az alapszakasz.Remélem a Ducks bizonyítja idén, hogy a tavalyi alapszakasz-szereplés nem csak egy nagy lufi volt, ami aztán a rájátszásban kipukkadt.
Esélylatolgatás?danyly
A többi 29 csapat meg kit érdekel? [Költői kérdés.]
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 12 éve
Október 1-én kezdődik az alapszakasz. Esélylatolgatás?
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Valaki nem akar fantasyzni? PM-ben e-mailcímet várnék egy bátor jelentkezőtől, szombat este draft.
több mint 12 éve
239 perc büntetés volt a tegnapi BUF@TOR meccsen. It's just preseason. 😉
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 12 éve
több mint 12 éve
Duchene után (5 éves kontraktus, még júl. 18-án), a másik fiatal sztárt is megajándékozta az Avalanche egy hosszútávú szerződéssel. Landeskog 7 évet írt alá.Most már - kiegészülve az idei 1/1-es kiváló centerrel MacKinnon-al -, nem az előkelő draft pozícióért kellene "harcolni".
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Új tulaja van a debilsznek, ugyanaz a csop akié a Sixers: www.sbnation.com/nhl/2013/8/15/4623516/new-jersey-devils-sale-new-ownerhsip-josh-harris

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Ezt értem, de volt szó a Coyotes költözéséről esetleg Kanadába vagy Seattle-be (persze itt most egy teljesen új csapatról írnak). Most utána néztem és látom, hogy a Coyotes marad Phoenix-ben egyelőre. Egyébként valóban úgy lenne az igazi, ha 16-16 lenne a csapatok száma és nem 2-vel több keleten.A linkben arról írnak, hogy a Seattle-i csapat új lenne, nem a Coyotes és az NHL is azon gondolkodik, hogy 16-16 csapat legyen keleten is meg nyugaton is.zinedine5Új NHL-csapat Seattle-ben?Egyáltalán nem bánnám, tekintve a Coyotes szenvedését, de akár új csapat is alakulhatna Seattle-ben. Meg mintha olyat is olvastam volna, hogy Québec City-be is akarnak egy csapatot (költöztetni?), ami szintén nem lenne rossz, látván hogy mennyien vannak a Winnipeg meccsein, ami ugye szintén egy költöztetett franchise.Gabesz92
www.sbnation.com/nhl/2013/7/31/4574564/nhl-expansion-team-seattle-realignmentempty taxi
több mint 12 éve
A linkben arról írnak, hogy a Seattle-i csapat új lenne, nem a Coyotes és az NHL is azon gondolkodik, hogy 16-16 csapat legyen keleten is meg nyugaton is.Új NHL-csapat Seattle-ben?Egyáltalán nem bánnám, tekintve a Coyotes szenvedését, de akár új csapat is alakulhatna Seattle-ben. Meg mintha olyat is olvastam volna, hogy Québec City-be is akarnak egy csapatot (költöztetni?), ami szintén nem lenne rossz, látván hogy mennyien vannak a Winnipeg meccsein, ami ugye szintén egy költöztetett franchise.Gabesz92
www.sbnation.com/nhl/2013/7/31/4574564/nhl-expansion-team-seattle-realignmentempty taxi
több mint 12 éve
Új NHL-csapat Seattle-ben?Egyáltalán nem bánnám, tekintve a Coyotes szenvedését, de akár új csapat is alakulhatna Seattle-ben. Meg mintha olyat is olvastam volna, hogy Québec City-be is akarnak egy csapatot (költöztetni?), ami szintén nem lenne rossz, látván hogy mennyien vannak a Winnipeg meccsein, ami ugye szintén egy költöztetett franchise.
www.sbnation.com/nhl/2013/7/31/4574564/nhl-expansion-team-seattle-realignmentempty taxi
több mint 12 éve
Új NHL-csapat Seattle-ben?www.sbnation.com/nhl/2013/7/31/4574564/nhl-expansion-team-seattle-realignment

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Úgy tűnik megszületett a megállapodás, hogy az NHL-es játékosok részt vehetnek a jövő évi Szocsi olimpián. Hurrá!
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
legendary 😊 (előzmény a filmes topicban)

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Bergeron aláírt még 8 évre. A kedvenc játékosom "Bruin for life".
Do your job
több mint 12 éve
Ha meg már tudta, hogy így ki fog velük baszni, legalább FA piac nyitása előtt közölte volna...HabiKoval$uck gerinctelen, ne várj tőle ilyesmit.
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 12 éve
igen, olvastam én is.Kovalchuk visszavonult 😮Csak az NHL-től vonul vissza, megy haza játszani az SKA-hoz, ahol valami 20 millát kap per év.
hát ez dúrva, vagy 70 milliót hagyott így parlagon? #leszmibőlélniHabi
Szépen szembeköpi ezzel a new jerseyi csapattársait.Mikey
Szánalmas ez. Ha már megvan, hogy nhl szerződéses játékos nem mehet a khl-be, akkor úgy dukálna szerintem, hogy ha visszavonul, akkor se játszhasson sehol sem még 2 évig legalább.
Ha meg már tudta, hogy így ki fog velük baszni, legalább FA piac nyitása előtt közölte volna...


JT Daniels fan
több mint 12 éve
Kovalchuk visszavonult 😮Csak az NHL-től vonul vissza, megy haza játszani az SKA-hoz, ahol valami 20 millát kap per év.
hát ez dúrva, vagy 70 milliót hagyott így parlagon? #leszmibőlélniHabi
Szépen szembeköpi ezzel a new jerseyi csapattársait.
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 12 éve
És ha jól tudom pont miatta kapott büntetés miatt nem húzhatunk első körben játékost, így pedig idei évből kiindulva szinte tutira veszem top 5 picket...
több mint 12 éve
Kovalchuk visszavonult 😮[Kovalchuk] has 12 yrs/$77 million remaining on contract
hát ez dúrva, vagy 70 milliót hagyott így parlagon? #leszmibőlélniHabi
több mint 12 éve
na menjen a faszomba...
