NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 9 éve
palleon New York Giants 52
Szerintem az egyetemi focinál pont az a jó ha nem alakul ki kötődés. Az amerikaiaknál is nehezen tudom elképzelni, hogy Pasadénában az Alabamának szurkolnak, hacsak nem oda járt valaki főiskolára. Egy klub(NFL)csapatnál más a helyzet. Az érdekesebb meccsekre, rangadókra lehet-kell koncentrálni. Nem kell a kiválasztott csapatod 7-8 nagy pontkülönbségű meccsét végigszenvedned.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nekem sok barátom van aki NFL-t néz de egyetemi focit nem.
Ha megkérdezem az okát akkor leginkább az a válasz, hogy:
-nincs normális magyar nyelvű közvetítés (a Eurosporton elég "nevenincs" csapatokat mutatnak)
-nagyon sok a nagy különbségű meccs
-nincs kötődés egyik csapathoz sem (ami talán idővel kialakulna)
-túl nagy a játékosmozgás a csapatoknál -> nincsenek ikonok, nincsen kihez kötődni
-a jó meccsek (topmeccsek) leginkább hajnalban vannak

Én a magam példáját nézem. Most rávettem magam, hogy majd követem a Baylor csapatát, mert szimpatikus az offense és leginkább Bryce Petty játéka. Bele is kezdtem az SMU elleni meccsbe, de olyan volt az egész mintha egy soccer magyar kupa meccset néznék amikor az NB1es csapat játszik egy megye1es ellen. Aztán megnéztem a menetrendjüket és a meccsek többsége ugyanilyen lesz valószínűleg. Persze a rangadóikat majd letöltöm.
Azért elég sokakat eltántorít, hogy nézel egy meccset ahol senkit nem ismersz és az egyik agyonveri a másikat. Most direkt ránéztem az eredmények állására és alig van olyan meccs ahol izgalom van.

Akármilyen szar gyenge színvonalú is volt a Digis közvetítés én nagyon sajnálom, hogy idén nem lesz, mert ott szinte minden meccset megnéztem főleg a Bowl meccseket. Sajnálom, hogy nem javítani akartak a dolgon hanem inkább "lepasszolták" a terhet.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
idén lesz meccsajánló vagy ilyesmi? gondolok itt arra, hogy pl. ma mik a must watch meccsek?

(michigan state - oregont leszámítva)Zolee23
Érdekesebb mérkőzések a második héten:

SZOMBAT
18:00 Oklahoma @ Tulsa (abc/ESPN2)
18:00 Kansas State @ Iowa State (FOX Sports 1)
18:00 Missouri @ Toledo (ESPN)
18:00 Western Kentucky @ Illinois (Big Ten Network)
21:00 Fresno State @ Utah (Pac-12 Network)
21:30 USC @ Stanford (abc)
21:30 Northern Illinois @ Northwestern (Big Ten Network)
21:30 Maryland @ South Florida (CBS Sports Network)
21:30 Ball State @ Iowa (ESPN2)
22:00 Georgia Tech @ Tulane (ESPNEWS)
22:30 Ole Miss @ Vanderbilt (ESPN)
00:30 Michigan State @ Oregon (FOX)
01:00 East Carolina @ South Carolina (ESPNU)
01:30 Michigan @ Notre Dame (NBC)
01:30 BYU @ Texas (FOX Sports 1)
02:00 Virginia Tech @ Ohio State (ESPN)
02:00 San Diego State @ North Carolina (ESPNEWS)
04:15 Colorado State @ Boise State (ESPN2)
05:00 Texas Tech @ UTEP (FOX Sports 1)baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Hendrix California Golden Bears 1 461
idén lesz meccsajánló vagy ilyesmi? gondolok itt arra, hogy pl. ma mik a must watch meccsek?

(michigan state - oregont leszámítva)

I know that when you shine they wish some days will be dark
Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
gondolom aki látogatja a topikot, az nagy részben látta, de itt van a Florida State - Oklahoma State kondenc verzió

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
 bowl.hu/ncaa_rangsorbaggio
lajosfalva ketszer van az AP-n 😊Drip
az volt a csel 😊
ez is frissült közben, volt megint mit átírni:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Az NCAA-ről | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 878 — Undertaker of the Cleveland graveyard
 bowl.hu/ncaa_rangsorbaggio
lajosfalva ketszer van az AP-n 😊

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
NCAA rangsor | Bowl.hu
Történelmi áttekintés: http://bowl.hu/a_futballrangsorok


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 878 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Szeritnem meg pont ez a "baj", hogy pont ugyanakkor van a collegeszezon mint amikor az NFL is.Nyilvan 10/9 embernek ha egyaltalan kovet amcsifocit, akkor az NFL-t fogja csak habzsolni ezen idoszakban, foleg hogyn csak azt adja mostmar magyar tv eleg nagy mennyisegben szerencsere, a holtszezonban meg biztos belekostolna az egyetemibe is, de akkor nem lehet. En mondjuk vagyok olyan beteg es megoldottam a kb. utolagos letoltos szezonkovetessel mikor vege az NFL-nek, de nem sok ilyen extrem egyen lehet😊zavi27
Mondjuk maximum csak csütörtökön tud ütközni a kettő, szóval mind1. Csütörtökön ellehet dönteni h mit nézel péntek szombat college vasárnap hétfő nfl. Egy am. foci drukkernek kell ennél több ? A teszt lehet célravezető tudna lenni, bár ha visszagondolok, hogy igazából főoldalon voltak tavaly is meg azelőtt is az NCAA beharangozók meg cikkek és még mindig nem sikerült komolyabb nézőt csalogatni akkor nem tudom. Mindenestre feladni semmikép sem szabad 😊Drip
Nekem az ugy mar tul nagy domping az NFL mellett, nem elveznem egy ido utan annyira, es akkor meg csak errol a sportagrol beszeltunk egyedul. Olyan mint a soccer egesz evben, mar unalmas, es tul domping egy ido utan.zavi27
Wut?

több mint 9 éve
palleon New York Giants 52
Nálam jól sült el a bowl.hu eddigi elkötelezettsége az egyetemi foci iránt. Persze kellett hozzá a digisportos közvetítés is. Az NFL-t egészen pontosan 2001.január.14. óta követem figyelemmel, amikor az ESPN Classic egészen véletlenül élőben adta a Giants - Vikings NFC döntőt. Azóta vagyok Giants szurkoló. Így egy gyors letagolózó hollós pofon után szerencsésnek mondhatom magam, hogy melyik csapatnak szurkolok. Az oldalt nagyon régóta olvasom, de nem vagyok egy nagy fórumozó. Sokat olvastam az oldalon az egyetemi fociról, és kapóra jött a Digisport felvállalása, hogy közvetíteni kezdte. Így együtt nagyon megszerettem ezt a műfajt. Sőt tavaly már eljutottam oda, hogy az NFL-ből a Giants mérkőzéseit és a rájátszást néztem. Míg a Digisport összes közvetítését láttam. Választanom kellett, mert két gyerek egy asszony egy TV mellett kompromisszumokra kell törekedni. Az egyetemi focit (és a kosárlabdát) választottam. Egyszerűen jobban bejön. Pulzál. Most is vártam a közvetítéseket, erre innen-onnan kell hírmorzsákat összeszednem, hogy nem lesz közvetítést. A Digisport természetesen nem mond semmit (ill. ma a digincaa facebok oldalán, hogy a jogtulajdonossal nem tudnak megegyezni, blablabla). Így a kocanéző megszívta. Majd nézi 76 vagy mennyi NFL meccset. De én nézem a jó oldalát. Most a noonkick-ről, meg egyéb oldalról azt szedem le amelyiket akarom. Én választok.Igaz a kosárlabdánál hiányozni fog Puskás Artúr néhány aranyköpése.
több mint 9 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 697 — Amerikai sportok rajongója
Szeritnem meg pont ez a "baj", hogy pont ugyanakkor van a collegeszezon mint amikor az NFL is.Nyilvan 10/9 embernek ha egyaltalan kovet amcsifocit, akkor az NFL-t fogja csak habzsolni ezen idoszakban, foleg hogyn csak azt adja mostmar magyar tv eleg nagy mennyisegben szerencsere, a holtszezonban meg biztos belekostolna az egyetemibe is, de akkor nem lehet. En mondjuk vagyok olyan beteg es megoldottam a kb. utolagos letoltos szezonkovetessel mikor vege az NFL-nek, de nem sok ilyen extrem egyen lehet😊zavi27
Mondjuk maximum csak csütörtökön tud ütközni a kettő, szóval mind1. Csütörtökön ellehet dönteni h mit nézel péntek szombat college vasárnap hétfő nfl. Egy am. foci drukkernek kell ennél több ? A teszt lehet célravezető tudna lenni, bár ha visszagondolok, hogy igazából főoldalon voltak tavaly is meg azelőtt is az NCAA beharangozók meg cikkek és még mindig nem sikerült komolyabb nézőt csalogatni akkor nem tudom. Mindenestre feladni semmikép sem szabad 😊Drip
Nekem az ugy mar tul nagy domping az NFL mellett, nem elveznem egy ido utan annyira, es akkor meg csak errol a sportagrol beszeltunk egyedul. Olyan mint a soccer egesz evben, mar unalmas, es tul domping egy ido utan.
több mint 9 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 878 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Szeritnem meg pont ez a "baj", hogy pont ugyanakkor van a collegeszezon mint amikor az NFL is.Nyilvan 10/9 embernek ha egyaltalan kovet amcsifocit, akkor az NFL-t fogja csak habzsolni ezen idoszakban, foleg hogyn csak azt adja mostmar magyar tv eleg nagy mennyisegben szerencsere, a holtszezonban meg biztos belekostolna az egyetemibe is, de akkor nem lehet. En mondjuk vagyok olyan beteg es megoldottam a kb. utolagos letoltos szezonkovetessel mikor vege az NFL-nek, de nem sok ilyen extrem egyen lehet😊zavi27
Mondjuk maximum csak csütörtökön tud ütközni a kettő, szóval mind1. Csütörtökön ellehet dönteni h mit nézel péntek szombat college vasárnap hétfő nfl. Egy am. foci drukkernek kell ennél több ? A teszt lehet célravezető tudna lenni, bár ha visszagondolok, hogy igazából főoldalon voltak tavaly is meg azelőtt is az NCAA beharangozók meg cikkek és még mindig nem sikerült komolyabb nézőt csalogatni akkor nem tudom. Mindenestre feladni semmikép sem szabad 😊

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
Valamint a következőről is szó van:
Nekem nincs az átlagosnál több időm a kikapcsolódás, szórakozás azon formájára, hogy focimeccsnézés.
A Sport tévés meccseket megnézem, streamen a Pats meccseit, a SNF-t, meg a vasárnapi 7 órás meccsek közül szintén stream azt, amelyik megtetszik, most pl a Jax-ét, ha Bortles kezd, és/vagy a Browns-ét, ha Manziel. Aztán a héten nézek összefoglalókat vagy condensed meccseket, ha mér hiányzik a foci.
NCAA-ből nekem bőven elég a heti összefoglaló videócsokra, top elkapások, érdekes jelenetek, stb. Tök lényegtelen, hogy az LSU vagy az Oregon mit játszik, nem fogok meccset streamen nézni, bár volt rá példa, de a rengeteg "vadidegen" játékos, meg a sok unalmas (21-0 az első negyed végére) meccs nem kattantot rá. Ha a tv-ben menne, normális magyar kommentárral (szerintem az Andrés Sportklubos, a Eurosportos és a Digis is elég gyér volt) akkor biztos belőném amennyiben itthon vagyok, de angolul, szgépen, ismeretlen csapatokat valahogy nem mozgat meg.
Én a tesztekben nem hiszek, de ezzel magyarázom a személyes érdektelenségemet.
Persze ha 16-20 éves lennék, akkor biztos nem így lenne, hiszen annakideján lekövettem a teljes Bundesligát, Németországból hozattam a Kicker év elötti minden csapat, minden játékosát bemutató különszámát, még a másodosztály csapatait, játékosait is ismertem, minden statisztikát, stb. de aztán fokozatosan elcsihadt az érdeklődés.

több mint 9 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 697 — Amerikai sportok rajongója
24-en kattintottak át eddig ebből a topicból az ÖF-re, sokan nem olvassák akkor az NCAA csevegőt (se) sajnos 😕 😊 valahogy MENŐvé kellene tenni a ligát itthon, de egyelőre ötletem sincs hogybaggio
bowl.hus főoldal
bowl.hu facebook oldalon megosztani. sztem egyértelműen erről lehet a legtöbb olvasót hozni.braxa88
Itt most nem egy cikk olvasottságára gondolok, mert azon már végre túl tudom tenni magam, ha keveseket érdekel, amit írok, igyekszem mindig "a pohár félig teli" szemlélettel alkotni. Az viszont megdöbbent és elszomorít, hogy több évnyi munka után még a bowl.hu fórumozóit se sikerült rászoktatni a college footballra, egyáltalán nem, szóval legalább a probléma gyökerét jó lenne megtalálni. Mert számomra érthetetlen, hogy mikor 7 hónapig azon megy a sírás, hogy nincs futball, mikor lenne mit nézni meg sehol senki, és egyetlen csapatnak sem lett érzékelhető támogatottsága, valamennyire pörgő szurkolói topicja (utóbbi nyilván annak is betudható, hogy a jóval kevesebb fan jóval több program között oszlik meg).

Az, hogy egy kocanéző - pláne most, mikor digis közvetítés sincs - nem talál rá az NCAA-re, sajnos benne van, mivel oda kell tenni az orruk alá a produktumot, de hogy attól még egy átlagos amfocit kedvelőnek ez miért nem opció, nem értem, még objektíven nézve is a mérkőzések többsége van olyan szórakoztató, mint az NFL-ben.baggio
Szeritnem meg pont ez a "baj", hogy pont ugyanakkor van a collegeszezon mint amikor az NFL is.Nyilvan 10/9 embernek ha egyaltalan kovet amcsifocit, akkor az NFL-t fogja csak habzsolni ezen idoszakban, foleg hogyn csak azt adja mostmar magyar tv eleg nagy mennyisegben szerencsere, a holtszezonban meg biztos belekostolna az egyetemibe is, de akkor nem lehet. En mondjuk vagyok olyan beteg es megoldottam a kb. utolagos letoltos szezonkovetessel mikor vege az NFL-nek, de nem sok ilyen extrem egyen lehet😊
több mint 9 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 511
Direkt értesz félre? 😊
(...)
Az lényegtelen, hogy milyen az egyetemi foci valójában, hiszen releváns vélemény kialakításához ismerni kellene, de pont arról polemizálunk, hogy miért nem ismerik, miért nem érdekel tömegeket.Sobri Jóska
Nem értelek félre, de én írtam is, hogy most nem a "kocanézők" érdekelnek, mert ott evidens, hogy ami van, azt nézik, és a rendkívül felszínes közfelfogás szerint első és második vonalban gondolkodnak. Hanem hogy a bowl.hu futballban már kissé talán jártasabb fórumozóit miért nem képes megfogni a college football, mikor elméletileg igény van az egyre több meccsre (kétlem, hogy az itteni átlag fant kielégíti a vasárnapi dömping + az MNF, nem véletlen a TNF-ek megszaporodása sem) és az oldal eddig szerintem viszonylag jól az arcukba tolta, hogy nem utánpótlásligáról van szó az NCAA esetében. De ezek szerint mégse.baggio
Az a poén hogy én aki olvasom, meg ti aki erről a problémáról írtok, ti már rég meg vagytok győzve erről a dologról, és nézitek is. Aki ezt a topikot olvassa az képben van és követi is az eseményeket véleményem szerint. Direktben meg kéne kérdezi azokat akik nem foglalkoznak vele, hogy ugyan mondják már meg miért? Sokféle oka lehet ennek. Egy kisebb teszt kitöltése talán rámutathatna erre, ha sikerül rávenni minél többeket a kitöltésére.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
Direkt értesz félre? 😊
(...)
Az lényegtelen, hogy milyen az egyetemi foci valójában, hiszen releváns vélemény kialakításához ismerni kellene, de pont arról polemizálunk, hogy miért nem ismerik, miért nem érdekel tömegeket.Sobri Jóska
Nem értelek félre, de én írtam is, hogy most nem a "kocanézők" érdekelnek, mert ott evidens, hogy ami van, azt nézik, és a rendkívül felszínes közfelfogás szerint első és második vonalban gondolkodnak. Hanem hogy a bowl.hu futballban már kissé talán jártasabb fórumozóit miért nem képes megfogni a college football, mikor elméletileg igény van az egyre több meccsre (kétlem, hogy az itteni átlag fant kielégíti a vasárnapi dömping + az MNF, nem véletlen a TNF-ek megszaporodása sem) és az oldal eddig szerintem viszonylag jól az arcukba tolta, hogy nem utánpótlásligáról van szó az NCAA esetében. De ezek szerint mégse.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
A megoldás nem túl bonyolult:
1, A moziban miért a blockbustereket nézik meg, nem a művészfilmeket? Pedig adott esetben egy spanyol dráma lehet szórakoztatóbb, mint az új tini Nindzsa Teknőcök. És mégis…
2, A Bundesligát többen nézik, mint a Bundesliga 2-t. A legfelső osztály mindig érdekesebb, több nézőt vonz, mint az alacsonyabb osztályok.
Biztos vannak nagyon szórakoztató, izgalmas high school meccsek, de az még téged se érdekel. Márpedig az NCAA foci az az NFL-hez képest másodosztály a közfelfogás szerint. Az meg nem olyan érdekes.Sobri Jóska
Azért ez nem ilyen egyszerű szerintem, pláne hogy mint például a Bundesliga 1 és 2 esetében, itt csütörtök kivételével sose vannak egy időben a mérkőzések (a hasonlat is max. akkor adná magát, ha nem egy profi liga működne csak), a jelenlegi arányt épp akkor érezném elfogadhatónak. Így tehát nem egymás ellen versenyez az NFL és az NCAA, sőt.

Engem amúgy a HS is érdekel, csupán ott áll fenn az a probléma, hogy ha lehet is valahol nézni jobb minőségben egy-két mérkőzést, az pont péntek vagy szombat estére esik, a színvonal és körítés tekintetében pedig ég és föld a college football első osztályához mérten a különbség, míg például a következő szombati Michigan State @ Oregon mérkőzésen ha NFL mezben lépnének pályára a játékosok, az avatatlan szemlélő ugyan nem mondaná meg, hogy most nem a profikat nézi, lehet talán még külön tapsikolna is a csodás hangulat miatt...baggio
Direkt értesz félre? 😊
Engem nem kell meggyőzz.
Nem azt írtam, hogy mi a valóság, hanem azt, hogy miért az a valóság ami. És ennek kialakulásában nem csak valós, racionális okok játszanak szerepet.
De átfogalmazom profánabbra:
1, Miért nézik meg a Transformers 4-et kurva sokan? Mert kurva jó.
(Lényegtelen, hogy így van e, de ezt gondolják, így vélik, így hiszik, ezt hallják, ez megy az arcukba - hát megnézik.)
Miért nézik meg nagyon kevesen a Német doktor című argentin-francia-spanyol-norvég filmdrámát? Mert szar.
(Indiferens, hogy ez igaz e, de alig hallani, olvasni róla jót, alig gondolja így valaki, alig hallani, hogy jó lenne - hát alig nézik.)
2, Minek nézzek gagyi egyetemi focit, mikor nézhetem az ezen játékosokból alakított best of csapatokat is?
Egy elsőosztályú egyetemi csapatban átlag 2-3 NFL szintű játékos játszik (120x2-3, ennyi draftolódik évente), míg egy NFL csapatban pont 53.
Leginkább ezen okok miatt érdekli az amerikai focit szerető, néző emberek elenyésző százalékát csak az egyetemi foci.
Az lényegtelen, hogy milyen az egyetemi foci valójában, hiszen releváns vélemény kialakításához ismerni kellene, de pont arról polemizálunk, hogy miért nem ismerik, miért nem érdekel tömegeket.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
A megoldás nem túl bonyolult:
1, A moziban miért a blockbustereket nézik meg, nem a művészfilmeket? Pedig adott esetben egy spanyol dráma lehet szórakoztatóbb, mint az új tini Nindzsa Teknőcök. És mégis…
2, A Bundesligát többen nézik, mint a Bundesliga 2-t. A legfelső osztály mindig érdekesebb, több nézőt vonz, mint az alacsonyabb osztályok.
Biztos vannak nagyon szórakoztató, izgalmas high school meccsek, de az még téged se érdekel. Márpedig az NCAA foci az az NFL-hez képest másodosztály a közfelfogás szerint. Az meg nem olyan érdekes.Sobri Jóska
Azért ez nem ilyen egyszerű szerintem, pláne hogy mint például a Bundesliga 1 és 2 esetében, itt csütörtök kivételével sose vannak egy időben a mérkőzések (a hasonlat is max. akkor adná magát, ha nem egy profi liga működne csak), a jelenlegi arányt épp akkor érezném elfogadhatónak. Így tehát nem egymás ellen versenyez az NFL és az NCAA, sőt.

Engem amúgy a HS is érdekel, csupán ott áll fenn az a probléma, hogy ha lehet is valahol nézni jobb minőségben egy-két mérkőzést, az pont péntek vagy szombat estére esik, a színvonal és körítés tekintetében pedig ég és föld a college football első osztályához mérten a különbség, míg például a következő szombati Michigan State @ Oregon mérkőzésen ha NFL mezben lépnének pályára a játékosok, az avatatlan szemlélő ugyan nem mondaná meg, hogy most nem a profikat nézi, lehet talán még külön tapsikolna is a csodás hangulat miatt...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
A megoldás nem túl bonyolult:
1, A moziban miért a blockbustereket nézik meg, nem a művészfilmeket? Pedig adott esetben egy spanyol dráma lehet szórakoztatóbb, mint az új tini Nindzsa Teknőcök. És mégis…
2, A Bundesligát többen nézik, mint a Bundesliga 2-t. A legfelső osztály mindig érdekesebb, több nézőt vonz, mint az alacsonyabb osztályok.
Biztos vannak nagyon szórakoztató, izgalmas high school meccsek, de az még téged se érdekel. Márpedig az NCAA foci az az NFL-hez képest másodosztály a közfelfogás szerint. Az meg nem olyan érdekes.

több mint 9 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 511
Az "átlag magyarnak" talán könnyebb is NFL, NHL, NBA csapatot követni. A college sport kissé a bőség zavara is elsőre. Nem tudom mi a cél az oldallal, de szerintem nem is kell a "kocanézőkre" számítani. Próbáljátok meg a meccsek felvételeit, stream-eit, összefoglalóit nyomatni; másképp nem lehet komolyabban beleszeretni.
Tippjáték az NCAA szezonra? Valami kis ajándékkal, azt csípik a földik.
Csak így tovább srácok! (Y)gaben
Van tippjáték évek óta 😀

Én amúgy pont a bőség zavara miatt szeretem. Így is van kedvencem, meg több szimpatikus csapat, és heti 8-10 meccset simán ki tudok választani ami baromira érdekel, és jó is lesz.Shawn84
Őszintén nem tudom azt hányan használják. Amúgy sajnos csak főoldalas, facebook-os, twitter-es tippelde fog új emberkéket hozni. Esetleg nyomatni a "testvér" oldalakon?gaben
19en vagyunk.
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 900 — Deion Sanders for president!
Az "átlag magyarnak" talán könnyebb is NFL, NHL, NBA csapatot követni. A college sport kissé a bőség zavara is elsőre. Nem tudom mi a cél az oldallal, de szerintem nem is kell a "kocanézőkre" számítani. Próbáljátok meg a meccsek felvételeit, stream-eit, összefoglalóit nyomatni; másképp nem lehet komolyabban beleszeretni.
Tippjáték az NCAA szezonra? Valami kis ajándékkal, azt csípik a földik.
Csak így tovább srácok! (Y)gaben
Van tippjáték évek óta 😀

Én amúgy pont a bőség zavara miatt szeretem. Így is van kedvencem, meg több szimpatikus csapat, és heti 8-10 meccset simán ki tudok választani ami baromira érdekel, és jó is lesz.Shawn84
Őszintén nem tudom azt hányan használják. Amúgy sajnos csak főoldalas, facebook-os, twitter-es tippelde fog új emberkéket hozni. Esetleg nyomatni a "testvér" oldalakon?

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 9 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 511
Az "átlag magyarnak" talán könnyebb is NFL, NHL, NBA csapatot követni. A college sport kissé a bőség zavara is elsőre. Nem tudom mi a cél az oldallal, de szerintem nem is kell a "kocanézőkre" számítani. Próbáljátok meg a meccsek felvételeit, stream-eit, összefoglalóit nyomatni; másképp nem lehet komolyabban beleszeretni.
Tippjáték az NCAA szezonra? Valami kis ajándékkal, azt csípik a földik.
Csak így tovább srácok! (Y)gaben
Van tippjáték évek óta 😀

Én amúgy pont a bőség zavara miatt szeretem. Így is van kedvencem, meg több szimpatikus csapat, és heti 8-10 meccset simán ki tudok választani ami baromira érdekel, és jó is lesz.
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 900 — Deion Sanders for president!
Az "átlag magyarnak" talán könnyebb is NFL, NHL, NBA csapatot követni. A college sport kissé a bőség zavara is elsőre. Nem tudom mi a cél az oldallal, de szerintem nem is kell a "kocanézőkre" számítani. Próbáljátok meg a meccsek felvételeit, stream-eit, összefoglalóit nyomatni; másképp nem lehet komolyabban beleszeretni.
Tippjáték az NCAA szezonra? Valami kis ajándékkal, azt csípik a földik.
Csak így tovább srácok! (Y)

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 9 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 315 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
24-en kattintottak át eddig ebből a topicból az ÖF-re, sokan nem olvassák akkor az NCAA csevegőt (se) sajnos 😕 😊 valahogy MENŐvé kellene tenni a ligát itthon, de egyelőre ötletem sincs hogybaggio
az nfl is úgy lett itthon "menő", hogy nyomatták ezerrel a közvetítéseket/ismétléseket. részletesebben megismerték a csapatokat, a játékosokat, aztán megtalálták a
Fűzővel kifelé! – Minden, ami amerikai foci
-t. szóval ha egy nagyobb lefedettségű adón (pl: sport1, eurosport) mentek volna a magyar nyelvű közvetítések, biztos több ncaa fan lenne.
a fórumozók meg csak a saját csapatukkal foglalkoznak inkább, nem akarnak még 100+ csapatot / játékost megismerni-megtanulni. szerintem.


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
24-en kattintottak át eddig ebből a topicból az ÖF-re, sokan nem olvassák akkor az NCAA csevegőt (se) sajnos 😕 😊 valahogy MENŐvé kellene tenni a ligát itthon, de egyelőre ötletem sincs hogybaggio
bowl.hus főoldal
bowl.hu facebook oldalon megosztani. sztem egyértelműen erről lehet a legtöbb olvasót hozni.braxa88
Itt most nem egy cikk olvasottságára gondolok, mert azon már végre túl tudom tenni magam, ha keveseket érdekel, amit írok, igyekszem mindig "a pohár félig teli" szemlélettel alkotni. Az viszont megdöbbent és elszomorít, hogy több évnyi munka után még a bowl.hu fórumozóit se sikerült rászoktatni a college footballra, egyáltalán nem, szóval legalább a probléma gyökerét jó lenne megtalálni. Mert számomra érthetetlen, hogy mikor 7 hónapig azon megy a sírás, hogy nincs futball, mikor lenne mit nézni meg sehol senki, és egyetlen csapatnak sem lett érzékelhető támogatottsága, valamennyire pörgő szurkolói topicja (utóbbi nyilván annak is betudható, hogy a jóval kevesebb fan jóval több program között oszlik meg).

Az, hogy egy kocanéző - pláne most, mikor digis közvetítés sincs - nem talál rá az NCAA-re, sajnos benne van, mivel oda kell tenni az orruk alá a produktumot, de hogy attól még egy átlagos amfocit kedvelőnek ez miért nem opció, nem értem, még objektíven nézve is a mérkőzések többsége van olyan szórakoztató, mint az NFL-ben.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal