Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 6 éve
deleted account 1 758
Valószínűleg nagyjából az van, amit mondasz peterk, hogy Ballard anno úgy vette át a csapatot, hogy akkor van 2-3 év türelmi idő, amikor nem teletömjük a csapatot, hanem főleg draft, és nem fogunk szárnyalni ezerrel - bár szerintem azért Luck vs Brisett, fűszerezve a Chud/Pagano 4. negyedes hívásokkal komolyabb hátráltató volt, mint hogy Wilson néha bénázott CB poszton.

Ettől függetlenül azért van jelenleg 5 húzásunk első két körben durván, amiből kéne jelenleg minimum 3 LB-t kukáznunk - jelenlegi gárdából senkit nem neveznék playoff szintnek, vagy akár cserénél jobb megoldásnak. Ez így egy draft alatt nem tudom mennyire realitás, egyáltalán volt-e valaha így húzva LB sor, és hogy mennyire futottak nagyot. Itt szerintem egy ember elférne, mint FA igazolás, nem venne el snapszámot a draftoltak elől.

DE-t valószínűleg nem hozunk első 5-ben Autry szerződtetésével, szóval azt kihúzhatjuk. Sheard gondolom marad, mivel nem jött hír, hogy cut, így 3,25M garantált lett 😀

CB-t szintén húznunk kéne, mivel Wilson az egyetlen, Hairston ugye slot, ott megint nagy a lyuk.

OL-t próbáltunk hozni, ugye kevés sikerrel, szóval ott is kéne legalább egy húzás, mert ha még Mehwortot vissza is hozzuk 1 éves prove it alapon, alapozni rá nem lehet, plusz a túl oldalt Good se annyira jó, mint a neve sugallja, plusz RT sem épp a stabil posztunk.

De ami nekem jobban fáj, hogy WR-t nem hoztunk eddig, mivel az klasszikusan az, akit lehet UFA-ról is hozni, ott nem annyira számít az összeérés, mint D front7-nél, vagy OL-nél, ott a QB-vel kell meglennie a dinamikának - csomószor láttuk már pl ahogy Manning keze alá hozták a WR-eket, és simán működött a dolog. És Luck van az a kaliber, akinek ha oda tesznek a keze alá egy minőséget, akkor nagyon hamar megoldaná, hasonlóképp mint Manning.

Itt draftolni kicsit hülyeségnek érzem, mármint hosszú távra lehet, de TY-nak is kellett 2-3 év Wayne mellett, hogy azért tényleges veszélyfaktor legyen. Most kuka egyedül van TY, szóval jelen setupban Luck ide vagy oda, az ellen védelemnek nagyon könnyű dolga van. És ahogy olvastam az idei draft class ráadásul rohadtul vérszegény is WR szinten.

Szóval ha nagyon szűken számolom a matekot, akkor sem igazán vagyunk meg, 3 LB, 1 CB, 1 OL, 1 WR, ami tényleg ordító need, és akkor ugye a nagyon jóindulatú scenariot néztem. Persze én nem izgulom halálra magam, mert inkább nézem ezt, hogy gyűjtjük össze a játékosokat draftról, mint hogy grigsoni mód, hulladéklerakót csináljon belőle Ballard, de azért jó lenne már legalább a playoff közelébe is érni.
több mint 6 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 197 — Colts Fan
Háát nem tudom. Nekem ez a liga pont azért is érdekes, mert nem csak "next men up" van, hanem az igazán jó csapatoknál a következő sorban álló is jó minőséget képvisel, akár egy korai körös tehetség,akár egy hasznos veterán az illető.
Én nem vártam volna el a sztárigazolásokat, de azt igen is elvártam volna, hogy a 4 nagy ordas nagy lyukkal( O-Line, Passrush, LB sor. CB ) kezdjünk valamit, És nem a nagy FAkról beszélek, 4-5 hasznos peremberről, akiket igen, túl kell fizetnünk, mert perpill csak így vagyunk csábítóak, de szerintem pont belefért volna akár 1 vagy 2 komoly forntloados igazolás.

De persze bízom Ballardban, szimpatikus a mondanivalója, de remélem,hogy hasznosan elkölti azt a még meglévő kb 30 milláját idén.
A trade nagyon jó, lehúzós, de én nem tudom megítélni 1 év után, hogy mennyire is jól is draftolunk mi,( Hooker Ballard ölébe esett, Q Wilson villanásai-ez volt a tavalyi draft számomra, egyszerű drukkerként) és egy picit korainak érzem a boltot, sok a kétségbeesett GM, szerintem csak a Brownsnak vertük fel a 4. pick árát, amit jóval többért fog elpasszolni, mint azt mi tettük.
6. pick? Szép és erős, de a papírforma szerint jövőre is ezen a tájon fogunk húzni...
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Foglalkoztat ez az FA inaktivitás, mert tényleg szokatlan. Meg szeretném érteni a miértet. És van egy teóriám is, hogy mi lehet (legalább részben) a dolog hátterében.

Ugye amióta Ballard idejött, azt hangsúlyozza, hogy a draftról akar építkezni, mert az a hosszú távon fenntartható. Ez eddig oké. De ettől még upgradelhetné a csapatot FA-n is, a kettő nem zárja ki egymást. Honey Badger-en gondolkoztam, hogy 6.5 millióért rohadtul megérné 1 évre. Igenám, de van egy Hooker, Geathers, Farley saját nevelésű hármasunk (plusz Green, de őt kihúzom 😊 ) és pár fiatal UDFA is. Namost, ha Matthieu idejön, övé a kezdő poszt. És akkor Geathers max szituációs játékokban kerülhet pályára, mert corner és safety poszton nem nagyon van rotáció. A kezdő általában a snapek 80-100%-át lejátsszák. Farley meg pályát sem lát, ha nincs sérülés.

Ez - a snapszámok, ki kezd ki nem - gondolkozatott el általában véve is. Ha Ballard idehoz egy top free agentet, az nem fog aláírni 1-2 évre, hanem hosszú és drága contractot akar. Ha 4-5 évre aláír vele, és kifizet neki 40-60 milliókat, az a játékos kezdő lesz, no matter what. Egy ilyen drága játékos nem fog padozni. Viszont az azt is jelenti, hogy amögé a játékos mögé nem éri meg első körös, de még második körös játékost sem hozni, mert mire a veteránt kivághatod nagy DM nélkül, eltelik 3 év is. Addigra meg majdnem lejár a fiatal játékosod rookie contractja. Lényegében elveszted a rookie contractját. Ha meg őt kezdeted, akkor a baromi drága free agented nem csinál semmit a pénzéért. Az is kidobott pénz.

Namost. Azt látjuk, hogy Ballard a drafton nagyon agresszív. A következő évben lesz 8db első és második körös pickünk, amiből hat biztosan, de lehet, hogy mind a nyolc top50-es pick lesz. Ezek nagyon erős pickek, még a második körösök is "majdnem" első kör végiek. Azt a nyolc játékost akiket ezekkel a pickekkel hoz, játszatni akarja. Lehetőleg kezdetni is, hiszen akkor fejlődnek, akkor szereznek tapasztalatot.

Namost, a Coltsnak rengeteg a hiány posztja. Annyi, hogy bőven lehetne húzni és még igazolni is. Viszont, ha mondjuk betömi a hiányposztok egy részét drága, 4-5 éves szerződésű free agentekkel, akkor a saját kezét köti meg az első két körös pickekkel kapcsolatban, mert a betömött posztokra a fentiek miatt nincs értelme korai picket ellőni. Ergó a BPA szűkebb körű BPA lesz, mintha "bárhová" választhatna játékost.

Szerintem ez lehet az oka annak, hogy Ballard nem durvul a piacon. Olyan játékosokat keres, akiket el lehet hozni 1-3 éves szerződéssel, és 1 év utáni ingyenes kiszállással, ha éppen mögéjük sikerül draftolni egy újoncot. De azért közben ezek a veteránok teljesítsenek is, mert azt sem lehet csinálni, hogy 2 évig lesz*rom a csapatot. Ilyeneket meg azért nem könnyű találni, mert nem elég kivágni az asztalra a pénzt. Guberálni kell, válogatni, És ilyenek nem nagyon jönnek a FA első hetében, hanem inkább folyamatosan, itt lepottyan egy, ott lepottyan egy másik.

Ezt nyilván nem lehet hosszú távon csinálni. Előbb-utóbb (előbb, mint utóbb) el kell kezdeni használni az FA-t is, kell majd elit játékosokkal is erősíteni a hiány posztokon. De az elején, amíg a saját fiatal mag kialakításánál tartunk, úgysem vagyunk contenderek, inkább növeli meg a draft sikerességi esélyét (azzal, hogy szélesebb poszt-palettából, biztosabbakat húzhat), mint, hogy 1-2 posztot nagyon megerősítve egy picit jobbak legyünk, de még mindig nem contenderek.

(Ettől függetlenül szerintem OL-el próbálkoztunk. Norwell-el, Pugh-al, Jensen-el is. Csak az meg éppen nem jött össze.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 197 — Colts Fan
Damien Williams(MIA) is jön FA vizitre.
Ryan Grant átment a fizikiai teszten, a pénz volt gondolom kevés.
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Hivatalos, Luck serulese a multe: a jobb kezevel tartja a konyvet!!!!!!!!!!

 twitter.com/ALBookClub/status/975384706786177024

több mint 6 éve
deleted account 1 758
Bostic acélos lett 2 évre... az LB sor egyre inkább érdekelne, hogy hogy fog kinézni szeptemberben, mert hát na...nagyon nem szexi egyelőre.
több mint 6 éve
deleted account 1 758
Én valahogy nem mellette tenném le a voksomat. Ráadásul a kevés dolgok egyike Chubb nem behúzása, amiben még Stez és peterk is egyetért. 😊 😊
kristóf17
És nem félsz, hogy ez az apokalipszis kezdetének a jele? 😀

De deduktívan nézve, hogy Chubb futott egy szar combinet, plusz Ballard célzott ezen statok és az elért magasság korrelációjára, többen arra számítanak, hogy nem Chubb lesz behúzva. De gyakorlatilag 1/6-on max 1 nem QB lesz behúzva előttünk, aki 99,99999% hogy Barkely lesz, ha addig nem sérül le, nem csukják le, vagy ilyesmi, így gyakorlatilag nekünk teljes paletta lesz a válogatásra.

Pár napja benéztem, hogy a Bills feljebb jön, mivel utánunk jövők nem fognak QB-t húzni, így vsz Bills is marad ott, vagy boltol a Browns-szal, hogy előzze a Broncost.
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 416 — Colts fan
Én valahogy nem mellette tenném le a voksomat. Ráadásul a kevés dolgok egyike Chubb nem behúzása, amiben még Stez és peterk is egyetért. 😊 😊
több mint 6 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
más kérdés,hogy Chubb mennyire jó pick is ....

több mint 6 éve
uatu Indianapolis Colts 906 — uatu@freemail.hu
Igazából az a legszebb benne, hogy jó eséllyel kihúzhatjuk azt a prospect-et 1/6-on, akit 1/3-on is húztunk volna. Akár Chubb, akár Nelson jöhet.
több mint 6 éve
MBear Chicago Bears 68
Ez nagyon megérte a Coltsnak!
Azt sem szabad elfelejteni, hogy Ballard simán boltolhat ezekből a pickekből egy-kettőt, hogy jövőre is több lehetősége legyen a csapatnak.

The Bears are who we thought they were.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Vegre valaki eszrevette, hogy a value chart ilyenkor nem szamit.Stez
Ha Te és Lombardi nem lennétek, nekünk sok szerencsétlennek fel sem tűnt volna. 😊

Ezt a tradet a Jets túlfizette, a QB-ért feltrade-et figyelembe véve is. Itt van a Wentz trade két évvel ezelőttről:
- Browns kapta: 1/8, 3/13, 4/4, 2017 1. kör, 2018 2. kör
- Philly kapta: 1/2, 2017 4. kör.

A legtöbb value chart alapján a Philly kevesebb extrát adott a Brownsnak, mint a Jets a Coltsnak (a legextrémebb számítás esetén is legfeljebb ugyanannyi extra volt a kettőben). Pedig a Philly 8.-ról ment fel 2. helyre hat helyet, a Jets pedig 6-ról 3. helyre hármat. Lentebből magasabbra, hárommal többet ugorva. Ráadásul a Wentz évben csak 2 értelmes QB jelölt volt, most meg legalább 4-ről beszélnek, ergó értékesebb volt felmenni két éve az 1/2-ért, mint most az 1/3-ért, mert két éve Wentz mögött Lynch/Hacekber voltak a következő opciók, most meg még aki le is marad, annak is leeshet a négyből az egyik. Ráadásul még az ötödik is jobbnak tűnik, mint Hackenberg volt.

Lépjünk szerintem.

Vegre valaki eszrevette, hogy a value chart ilyenkor nem szamit.

 twitter.com/mlombardiNFL/status/975036680552964096
Stez
Érdemes erre az emberre figyelni, nostradamusi, prófétikus szeptemberi értékelése szerint Doug Pederson a liga legszarabb edzője.
mustaine
Én kedvelem őt egyébként. Mond időnként akkora badarságokat, mint a ház, de ki nem? Az a Pederson megjegyzés nagyon durván félrement, de ő legalább utólag beismerte. Általában jó dolgokat mond, nem elvakult, nem maradi, de nem is elszállt agyú újító.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Attol meg ez a kijelentes momentan igaz. Es szerintem nem csak o gondolja ezt igy.

több mint 6 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 852 — Chalk Dawk fan
Vegre valaki eszrevette, hogy a value chart ilyenkor nem szamit.

 twitter.com/mlombardiNFL/status/975036680552964096
Stez
Érdemes erre az emberre figyelni, nostradamusi, prófétikus szeptemberi értékelése szerint Doug Pederson a liga legszarabb edzője.

több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Vegre valaki eszrevette, hogy a value chart ilyenkor nem szamit.

 twitter.com/mlombardiNFL/status/975036680552964096

több mint 6 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
 twitter.com/JimIrsay/status/975161709798158336
peterk2005
Ezt amúgy annyira nehéz elhinni..konkrétan ki sem próbáltuk még mi tud az ember ebben a rendszerben..tényleg pár millió garantált összeg miatt léptük ezt meg? Konkrétan egy szita a keretünk annyi lyuk van benne, és csak úgy elküldjük a tavalyi top20 Dfalunk egyik tagját, mert "sémaváltás".

Annó Freeney is, Mathis is kapott lehetőséget a bizonyításra, nem garasoskodtunk ennyire.Fura, maradjunk annyiban.
szampi#33
Simán lehet, hogy ő nem akart más sémában játszani, és a Colts jófej volt és elengedte, mint hogy legyen egy motiválatlan játékosuk.
több mint 6 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 357
 twitter.com/JimIrsay/status/975161709798158336
peterk2005
Ezt amúgy annyira nehéz elhinni..konkrétan ki sem próbáltuk még mi tud az ember ebben a rendszerben..tényleg pár millió garantált összeg miatt léptük ezt meg? Konkrétan egy szita a keretünk annyi lyuk van benne, és csak úgy elküldjük a tavalyi top20 Dfalunk egyik tagját, mert "sémaváltás".

Annó Freeney is, Mathis is kapott lehetőséget a bizonyításra, nem garasoskodtunk ennyire.Fura, maradjunk annyiban.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 twitter.com/JimIrsay/status/975161709798158336


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Colts fórumon a jól értesültek továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy ez sémaváltás miatti lépés.
Azt mondják a Giants is azért vált meg tavaly tőle, mert nem tetszett neki az a szerepkör amiben játszatták és elvágyott inkább 3-4-es védelembe. Az "akkor meg mi a tökért nem próbáltuk eltradelni"-re meg az volt a válaszuk, hogy inside linemanért manapság nem adnak szinte semmit, ha nem valami Aaron Donaldról van szó, emiatt fontosabb volt a cap hit aktiválódása előtt kitenni.

Én ezt nehezen hiszem továbbra is, de ki tudja. Ballard szvsz már tavaly is tudta, hogy séma váltást akar. De az is igaz, hogy a DI ma tényleg olyan poszt, hogy ha nem vagy Aaron Donald, Atkins, Cox, Suh, akkor mostanság nem dobálnak 5 éves magas garantáltas szerződéseket utánad. A fal közepi run stufferek, akik emellett nem elit pass rusherek is, azok cserélhető sakkfigurák. Úgyhogy lehet, hogy úgy gondolta, hogy Hankins 1 évre is jó, aztán vagy beáll helyette valamelyik saját fiú vagy hoz egy Woods félét megint, aki addig run stufferként elkaristol, amíg le nem draftolja a saját Aaron Donaldunkat. (Na jó, Jurell Casey-nket, Chris Jones-unkat.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
nemethbence55 New Orleans Saints LSU Tigers 421
Nem akarom visszakeresgélni, szóval megkérdezem, hogy Hankins miért lett cutolva? Volt valami ok ami kiváltotta?(magatartás stb.)
nemethbence55
Magatartásával nem volt gond, amúgy nem tudni 😀 Számomra teljesen érthetetlen...D# elég gyenge, erre az egyik erősséget, aki tényleg jól játszik, kivágják a pénz miatt, pedig 60+milla cap van 😀 És még nem is keresett sokat. Sok másik csapat örül most 😊
Chargers LT
Jöhetne hozzánk, ha esetleg Suh-ról lemaradunk.
több mint 6 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Nem akarom visszakeresgélni, szóval megkérdezem, hogy Hankins miért lett cutolva? Volt valami ok ami kiváltotta?(magatartás stb.)
nemethbence55
Magatartásával nem volt gond, amúgy nem tudni 😀 Számomra teljesen érthetetlen...D# elég gyenge, erre az egyik erősséget, aki tényleg jól játszik, kivágják a pénz miatt, pedig 60+milla cap van 😀 És még nem is keresett sokat. Sok másik csapat örül most 😊

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 6 éve
deleted account 1 758
As one of the Colts’ more reliable defenders across the beleaguered defense last season, cutting him loose without a clear replacement in place is a major surprise. While the move itself is a bit confusing, the timing is not. Hankins was set to have $4.5 million in guarantees take effect tomorrow.

While we entered this offseason considering the defensive line as a relative strength on the defense, it now looks like defensive tackle can be added as yet another need to be addressed either through free agency, the draft, or both. There is certainly talent there in the draft but given the number of needs the Colts have and the relatively low cap number for Hankins, this just doesn’t make a lot of sense unless something else is in the works.


Legalább a miért mostot már értjük. Többit...talán egyszer 😀
több mint 6 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Nem akarom visszakeresgélni, szóval megkérdezem, hogy Hankins miért lett cutolva? Volt valami ok ami kiváltotta?(magatartás stb.)
nemethbence55
xD
több mint 6 éve
nemethbence55 New Orleans Saints LSU Tigers 421
Nem akarom visszakeresgélni, szóval megkérdezem, hogy Hankins miért lett cutolva? Volt valami ok ami kiváltotta?(magatartás stb.)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A dline-ban tulajdonképpen mindenki jól bevált. És az a fura helyzet van, hogy miközben körbe-körbe hiányoznak játékosok, pont a dline az, ahol már most van annyi bevethető játékos, mint amennyi az 53-ba befér. Woods, Hunt, Stewart, Anderson, Sheard, Autry, Basham, Ridgeway, kihagytam valakit? Ezek közül a rookiekat leszámítva mindegyik jól játszott, nem csak Hankins. A rookie-knál ugye meg nevelés, türelem van. Legalábbis egy ideig.

De akkor is észbontó. (Hozzátéve, hogy mi ugye úgy gondolkodunk, hogy Hankins a nagy név, miért ő, amikor pl. Ridgeway is kitehető, vagy éppen Hunt? Ballardot meg ez kvára nem érdekli. Simán lehet, hogy szerinte a "névtelen senki" a jobb 4-3-ba. Mi meg majd eldönthetjük jövőre, hogy igaza volt-e vagy sem.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)