New York Giants

49 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Kiwanuka IR-en van, nem bontottunk vele szerződést, hanem idén lejár neki és egyelőre nem történt hosszabbítás. Kérdéses, h mi lesz vele, JPP idei érkezése (és újonc viszonylatban jó szereplése) miatt könnyen lehet, h jövőre tényleg nem nálunk játszik majd.
Giguere számomra ismeretlen volt, de utánanéztem 2008ban szerződtette undraftedként a Colts, előtte a CFLben szerepelt. Ott is max a practice squadig jutott hol kirakták, hol visszavitték, idén waiverre került onnan szedtük fel Okt 19én a sok WR sérültünk miatt. Nagyon meglepő lenne, ha valaha játéklehetőséghez jutna nálunk 😊 (azt, h köze van-e a kapushoz nemtom, de 8 év van köztük, így nem valószínű), Mindenesetre elsőre elég fogós kérdést sikerült feltenned 😀

szerk: jah és egyébként üdv a csapatban 😊Szesze
Látom a jégkorongban is otthon vagy. 😊 Nekem is egyből JS Giguere jutott az eszembe. Amúgy van itt valaki, akinek a Rangers a kedvenc csapata? Csak mert idén eddig elég jól megyünk, pedig nincs se Drury, se Prospal. Nincs mese, idén Stanley-t kell nyernünk. 😉
Kiwanuka pedig szerintem nem fog más csapattól jobb szerződést kapni (már persze ha lesz szezon), tőlünk kap majd egy 1 éves szerződést a sérülés miatt.
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Sziasztok!

Még nem írtam ide, egy másik fórumon egy szintén Giants szurkoló ajánlotta az oldat.

Kérdésem az lenne mi a helyzet Kiwanuka-val? Faragóék azt mondták, hogy szerződést bontottak vele, de a hivatalos honlapon még a sérült listán szerepel a neve. Akkor most mi a helyzet?

Valamint a practice csapatban van egy Giguere nevű játékos aki kanadai. Róla mit tudtok? Én még nem láttam játszani, de nagyon kíváncsi lennék rá. Lehet köze a híres hoki kapushoz?

Go Giants!Vorangee
Kiwanuka IR-en van, nem bontottunk vele szerződést, hanem idén lejár neki és egyelőre nem történt hosszabbítás. Kérdéses, h mi lesz vele, JPP idei érkezése (és újonc viszonylatban jó szereplése) miatt könnyen lehet, h jövőre tényleg nem nálunk játszik majd.
Giguere számomra ismeretlen volt, de utánanéztem 2008ban szerződtette undraftedként a Colts, előtte a CFLben szerepelt. Ott is max a practice squadig jutott hol kirakták, hol visszavitték, idén waiverre került onnan szedtük fel Okt 19én a sok WR sérültünk miatt. Nagyon meglepő lenne, ha valaha játéklehetőséghez jutna nálunk 😊 (azt, h köze van-e a kapushoz nemtom, de 8 év van köztük, így nem valószínű), Mindenesetre elsőre elég fogós kérdést sikerült feltenned 😀

szerk: jah és egyébként üdv a csapatban 😊
több mint 13 éve
Vorangee New York Giants 12
Sziasztok!

Még nem írtam ide, egy másik fórumon egy szintén Giants szurkoló ajánlotta az oldat.

Kérdésem az lenne mi a helyzet Kiwanuka-val? Faragóék azt mondták, hogy szerződést bontottak vele, de a hivatalos honlapon még a sérült listán szerepel a neve. Akkor most mi a helyzet?

Valamint a practice csapatban van egy Giguere nevű játékos aki kanadai. Róla mit tudtok? Én még nem láttam játszani, de nagyon kíváncsi lennék rá. Lehet köze a híres hoki kapushoz?

Go Giants!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Jó hír, h a kulcs-sérültjeink elkezdtek edzegetni a héten. Diehl, O'hara, Smith is edzésbe állt, bármég nagyon limitáltan, a Redskins ellen vszínű még egyikük sem játszik, de 2 hét múlva lehet h lehet már rájuk számítani. Nicks állapota is javul szerencsére. Ross hátsérüléssel küszködik, neki is bizonytalan a játéka, Andrews dettó, nem lepne meg ha őt már nem látnánk idén a pályán.Szesze
zsir. a skinst nélkülük is verni kéne a lényeg h 2 hét múlva jól legyen a nagyrészük 😊
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Jó hír, h a kulcs-sérültjeink elkezdtek edzegetni a héten. Diehl, O'hara, Smith is edzésbe állt, bármég nagyon limitáltan, a Redskins ellen vszínű még egyikük sem játszik, de 2 hét múlva lehet h lehet már rájuk számítani. Nicks állapota is javul szerencsére. Ross hátsérüléssel küszködik, neki is bizonytalan a játéka, Andrews dettó, nem lepne meg ha őt már nem látnánk idén a pályán.
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Off: Az NFL.com honlapján lehet szavazni a rookie of the weekre, és ezen a héten ott van JPP is. 😀 Szerintetek van esélye a Deffensive Rookie of the Year-re? D részről nem nagyon lehet nagy teljesítményeket hallani az újjoncoktól, kivéve Suh-t, így talán van esélye, de a Top 5-be szeritnem tuti benne lesz.balu10
Sztem még a hetire se nagyon van esélye, nemhogy az évesre, azt Suh-nak már most oda lehetne adni.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Off: Az NFL.com honlapján lehet szavazni a rookie of the weekre, és ezen a héten ott van JPP is. 😀 Szerintetek van esélye a Deffensive Rookie of the Year-re? D részről nem nagyon lehet nagy teljesítményeket hallani az újjoncoktól, kivéve Suh-t, így talán van esélye, de a Top 5-be szeritnem tuti benne lesz.balu10
semmi esélye kb. Suh és Berry is bőven előtte van, hogy csak a nagyokat említsük
több mint 13 éve
balu10 New York Giants 4 293 — Giants fan
Off: Az NFL.com honlapján lehet szavazni a rookie of the weekre, és ezen a héten ott van JPP is. 😀 Szerintetek van esélye a Deffensive Rookie of the Year-re? D részről nem nagyon lehet nagy teljesítményeket hallani az újjoncoktól, kivéve Suh-t, így talán van esélye, de a Top 5-be szeritnem tuti benne lesz.

több mint 13 éve
balu10 New York Giants 4 293 — Giants fan
Vasárnap sok múlik azon, hogy a vén London Feltcher mit tud kezdeni Brandon Jacobsszal.vadibandi
még vele csak fog vmit kezdeni, de a 44es számot csak a mez hátáról fogja látni...csebi
Hát nemtom, az az igazság, h a sérülések ellenére is nagy favoritok vagyunk.. Eleve fekszik nekünk a Redskins játéka, ráadásul a futójátékuk halott, a WR-eik meg nem remekelnek, ennek ellenére pass-heavyre készülhetünk részükről, optimális esetben a DL-ünknek nagy napja lehet. Védekezésben sztem nagyon gyengék, 5 vagy 6 meccsüket is láttam idén, igazából futással és passzal is simán lehet haladni ellenük. (most megnéztem, 400 yard fölött kapnak meccsenként átlagban, ami azért brutálisan sok, utolsók is ezzel az NFLben). Egyetlen komoly problémánk lehet, az viszont nagyon komolyan benne van: a special team. Ebben kurva jók, nálunk meg ugye ez az egyik leggyengébb láncszem. A Banks féle visszahordásokkal vszínű nagyon meg fogunk szenvedni.Szesze
Csak DeAngelo Hallal vigyázzunk, nehogy picket szedjen. Az ilyen CB-k ellen Eli szinte mindig dob, vagy majdnem dob (a CB droppolja) egy picket.

több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
50 Greatest Plays/Games - Giants

34. Giants scrap Steelers 33-17 for Eastern title
Dátum: 1963. december 15.
Ellenfél: Pittsburgh Steelers
Főszereplő: Frank Gifford


"Giff's single-handed scoop is decisive."
"Y. A. Tittle called a wing zig-in play. Frank Gifford faked running another out and instead headed across the middle of the field, leaving [cornerback Glenn] Glass going in the wrong direction. Tittle's pass was low, but Gifford bent over and scooped it up at his knees with just one hand and scurried upfield. Glass tackled him after a 29-yard gain."



http://www.youtube.com/watch?v=zqnx-9Br6TA 7:08-tól!

33. In the hunt for the playoffs after 18 years
Dátum: 1981. december 19.
Ellenfél: Dallas Cowboys
Főszereplők: Byron Hunt, Lawrence Taylor


"Key pick leads to overtime win."
"On the key play of the game, LT blitzed Dallas QB Danny White and forced him to scramble. White unwisely loaded a weak pass toward Butch Johnson, but rookie linebacker Byron Hunt glided over and snagged the interception... Three plays later Joe Danelo kicked the winning field goal in overtime."



32. Sleight of hand, misdirection, and who's got the ball
Dátum: 1933. december 17.
Ellenfél: Chicago Bears
Főszereplők: Mel Hein


"Giants come up one trick short against the Bears. Mel Hein's hidden-ball trick momentarily fooled the Chicago Bears during the first NFL Championship Game."



A play-ről és a meccsről részletesebben: http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=833

31. Svare swats Lions away.
Dátum: 1958. december 7.
Ellenfél: Detroit Lions
Főszereplő: Harland Svare


"Linebacker Harland Svare blocks a field goal and seals a 19-17 Giants win over the Lions."



http://www.youtube.com/watch?v=uMG_eerKL64

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Vasárnap sok múlik azon, hogy a vén London Feltcher mit tud kezdeni Brandon Jacobsszal.vadibandi
még vele csak fog vmit kezdeni, de a 44es számot csak a mez hátáról fogja látni...csebi
Hát nemtom, az az igazság, h a sérülések ellenére is nagy favoritok vagyunk.. Eleve fekszik nekünk a Redskins játéka, ráadásul a futójátékuk halott, a WR-eik meg nem remekelnek, ennek ellenére pass-heavyre készülhetünk részükről, optimális esetben a DL-ünknek nagy napja lehet. Védekezésben sztem nagyon gyengék, 5 vagy 6 meccsüket is láttam idén, igazából futással és passzal is simán lehet haladni ellenük. (most megnéztem, 400 yard fölött kapnak meccsenként átlagban, ami azért brutálisan sok, utolsók is ezzel az NFLben). Egyetlen komoly problémánk lehet, az viszont nagyon komolyan benne van: a special team. Ebben kurva jók, nálunk meg ugye ez az egyik leggyengébb láncszem. A Banks féle visszahordásokkal vszínű nagyon meg fogunk szenvedni.
több mint 13 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
Vasárnap sok múlik azon, hogy a vén London Feltcher mit tud kezdeni Brandon Jacobsszal.vadibandi
még vele csak fog vmit kezdeni, de a 44es számot csak a mez hátáról fogja látni...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Vasárnap sok múlik azon, hogy a vén London Feltcher mit tud kezdeni Brandon Jacobsszal.




több mint 13 éve
Winters New York Giants 267 — Giants fan
Azt hiszem, mindannyiunk óhaját tolmácsolom: mikor kezdenek már visszatérni a sérültjeink?
G-men
Hát a fal esetében nem ez a hét lesz a nyerő 😕

"Giants LT Shawn Andrews (back), LT/LG Davis Diehl (hamstring) and C Shaun O'Hara (foot) are expected to sit out again in Week 13."
több mint 13 éve
gyurczi New York Giants 2 323 — Giants fan
Ha a CHI kikap a NE, JETS, GB (Lambeau) hármastól, márpedig ez valószínű, akkor a Sajtfejűek nyerik a csoportjukat.

De én is azt szeretném amit te jósoltál. Az lenne a legjobb forgatókönyv nekünk.

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 13 éve
vittore New York Giants 1 322 — Giants fan
Mivel itt az alapszakasz legfontosabb hónapja a december, azon gondolkoztam, mi lenne a legjobb, ami történhetne a csapattal. Rájöttem, hogy az lenne a legjobb, ha 4-1-et csinálnánk az utolsó 5 meccsen. Furcsán hangozhat, de az 1 L a Phillytől jöjjön. Nyerjék meg a csoportot és játszanak a Saintsel. Mi meg jobb mutatóval menjünk a Ramshez, vagy a Quest Fieldre. Tudom, hogy ez egyelőre csak álmodozás, de szerintem ez lenne a legjobb forgatókönyv nekünk. Az a bökkenő, hogy a Saints második vereségét még nem találtam meg. 😊 Atlantában kikapnak, talán a Ravens. A többi bejöhet simán. A Lambeau-n nehéz lesz, de majd jön Tynes.gyurczi
elméleted ott bukhat hogy azt feltételezi hogy a GB és az Atlanta lesz a két kiemelt. csakhogy ha nekünk 4-1 (L a philytől) akkor szükségszerűen nyerünk a Lembón, ezáltal a GB nem biztos hogy kiemelt

szerintem

1, ATL 13-3
2, PHI 12-4
3, GB 11-5
4, rams 7-9
wildcard:
NYG 11-5
saints 11-5
több mint 13 éve
gyurczi New York Giants 2 323 — Giants fan
Mivel itt az alapszakasz legfontosabb hónapja a december, azon gondolkoztam, mi lenne a legjobb, ami történhetne a csapattal. Rájöttem, hogy az lenne a legjobb, ha 4-1-et csinálnánk az utolsó 5 meccsen. Furcsán hangozhat, de az 1 L a Phillytől jöjjön. Nyerjék meg a csoportot és játszanak a Saintsel. Mi meg jobb mutatóval menjünk a Ramshez, vagy a Quest Fieldre. Tudom, hogy ez egyelőre csak álmodozás, de szerintem ez lenne a legjobb forgatókönyv nekünk. Az a bökkenő, hogy a Saints második vereségét még nem találtam meg. 😊 Atlantában kikapnak, talán a Ravens. A többi bejöhet simán. A Lambeau-n nehéz lesz, de majd jön Tynes.

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
50 Greatest Plays/Games - Giants

37. Morrison flies past flattened Eagles
Dátum: 1963. szeptember 29.
Ellenfél: Philadelphia Eagles
Főszereplő: Joe Morrison


A sérült Alex Webster helyére álló Joe Morrison három TD-futást jegyez, az utolsót 70 yardért. A Kékek védelme két Eagles-csereirányítót is kiüt, így a nem teljesen egészséges Sonny Jurgensennek kell vállalnia a játékot, aki viszont 4 picket dob a csoportrangadón.



36. Morrall hits homer deep
Dátum: 1965. október 17.
Ellenfél: Philadelphia Eagles
Főszereplők: Homer Jones, Earl Morrall


Az Eagles 35-27-es legyőzése során Morrall 89 yardos touchdown-passzt kézbesít Homer Jones-nak. Jones az első olyan játékos az NFL történetében, aki a labda földhöz vágásával (spike-kal) ünnepli pontszerzését!



35. Mr. Offense on Defense cuts Cards with punt returns
Dátum: 1951. október 14.
Ellenfél: Chicago Cardinals
Főszereplő: Emlen Tunnell


Emlen Tunnell 81 yardos punt return TD-vel veszi ki részét a Cards legyőzéséből. A remek safety abban az évben 3 puntot hordott vissza touchdownra.



http://www.youtube.com/watch?v=nye_wbtvTBA

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
gyurczi New York Giants 2 323 — Giants fan
Félig off: de az a tegnapi barca-real-on is kiderült, hogy a világ legjobb focistáira is igaz ez a "zacskós" hasonlat.

És akkor még nem is beszéltem Gera Zoliról, aki zacskó-témában igencsak otthon volt egy időben 😊G-men
Áááááá, dehogy, csak látták a Titans-Texans meccset. 😀

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 13 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat
Tippjáték, 11. forduló. - helyes válaszok

1. Mi lesz a végeredmény? C) 1-7 ponttal nyerünk (2 találat)
2. Hány támadó-yardunk lesz összesen? D) 351-400 (7 találat)
3. Hány támadó-yardot szereznek ellenünk összesen? D) 281-350 (7 találat)
4. Hány TD-t szerzünk a meccsen? B) 2 (csak vadibandi)
5. Lesz TD-je Manningham-nek? A) igen (15 találat)
6. Ki szerzi a legtöbb pontot (tackle: 1, FF: 3, sack: 4)? C) Boley (senki)
7. Ki szerzi a legtöbb pontot (tackle: 1 pont, INT: 4)? B) Thomas (9 találat)
8. Ki szerzi a legtöbb elkapott yardot? A) Boss (12 találat)
9. Hány sacket szerzünk? D) 4 (csak Szszikszka)
10. Hány sacket szedünk be? A) 0 (2 találat)
11. Melyik futónknak lesz a legjobb átlaga a meccsen? A) Jacobs (3 találat)
12. Hány 30 yardnál hosszabb kickoff/illetve 15 yardnál hosszabb punt return-ünk lesz a meccsen? B) 1 (9 találat)

a többi kicsit későbbSzesze
Ahhoz képest, hogy - emlékeim szerint - a fórumon inkább kritikusak vagyunk Mario-val szemben 18-ból 15-en betippeltük neki a TD-t... Persze, ha ő az első számú WR-ünk...G-men
én sosem voltam vele kritikus, azt leszámítva, h agyilag zacskó 😊Szesze
Félig off: de az a tegnapi barca-real-on is kiderült, hogy a világ legjobb focistáira is igaz ez a "zacskós" hasonlat.

És akkor még nem is beszéltem Gera Zoliról, aki zacskó-témában igencsak otthon volt egy időben 😊
több mint 13 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat
Azt hiszem, mindannyiunk óhaját tolmácsolom: mikor kezdenek már visszatérni a sérültjeink?
Smith esetében sérülésekor arról volt szó, hogy 3 meccset kell kihagynia, és december elején már játszhat pont a Washington ellen. Nagyon jó lenne!
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Tippjáték, 11. forduló. - helyes válaszok

1. Mi lesz a végeredmény? C) 1-7 ponttal nyerünk (2 találat)
2. Hány támadó-yardunk lesz összesen? D) 351-400 (7 találat)
3. Hány támadó-yardot szereznek ellenünk összesen? D) 281-350 (7 találat)
4. Hány TD-t szerzünk a meccsen? B) 2 (csak vadibandi)
5. Lesz TD-je Manningham-nek? A) igen (15 találat)
6. Ki szerzi a legtöbb pontot (tackle: 1, FF: 3, sack: 4)? C) Boley (senki)
7. Ki szerzi a legtöbb pontot (tackle: 1 pont, INT: 4)? B) Thomas (9 találat)
8. Ki szerzi a legtöbb elkapott yardot? A) Boss (12 találat)
9. Hány sacket szerzünk? D) 4 (csak Szszikszka)
10. Hány sacket szedünk be? A) 0 (2 találat)
11. Melyik futónknak lesz a legjobb átlaga a meccsen? A) Jacobs (3 találat)
12. Hány 30 yardnál hosszabb kickoff/illetve 15 yardnál hosszabb punt return-ünk lesz a meccsen? B) 1 (9 találat)

a többi kicsit későbbSzesze
Ahhoz képest, hogy - emlékeim szerint - a fórumon inkább kritikusak vagyunk Mario-val szemben 18-ból 15-en betippeltük neki a TD-t... Persze, ha ő az első számú WR-ünk...G-men
én sosem voltam vele kritikus, azt leszámítva, h agyilag zacskó 😊
több mint 13 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat
Tippjáték, 11. forduló. - helyes válaszok

1. Mi lesz a végeredmény? C) 1-7 ponttal nyerünk (2 találat)
2. Hány támadó-yardunk lesz összesen? D) 351-400 (7 találat)
3. Hány támadó-yardot szereznek ellenünk összesen? D) 281-350 (7 találat)
4. Hány TD-t szerzünk a meccsen? B) 2 (csak vadibandi)
5. Lesz TD-je Manningham-nek? A) igen (15 találat)
6. Ki szerzi a legtöbb pontot (tackle: 1, FF: 3, sack: 4)? C) Boley (senki)
7. Ki szerzi a legtöbb pontot (tackle: 1 pont, INT: 4)? B) Thomas (9 találat)
8. Ki szerzi a legtöbb elkapott yardot? A) Boss (12 találat)
9. Hány sacket szerzünk? D) 4 (csak Szszikszka)
10. Hány sacket szedünk be? A) 0 (2 találat)
11. Melyik futónknak lesz a legjobb átlaga a meccsen? A) Jacobs (3 találat)
12. Hány 30 yardnál hosszabb kickoff/illetve 15 yardnál hosszabb punt return-ünk lesz a meccsen? B) 1 (9 találat)

a többi kicsit későbbSzesze
Ahhoz képest, hogy - emlékeim szerint - a fórumon inkább kritikusak vagyunk Mario-val szemben 18-ból 15-en betippeltük neki a TD-t... Persze, ha ő az első számú WR-ünk...
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Pontállás 11 forduló után:

1. Chevy 47 pont (4+4+5+4+4+2+7+5+0+7+5)
2. kristof 46 pont (3+3+6+3+4+4+5+7+3+3+5)
3. Szesze 44 pont (4+5+7+2+1+5+5+5+3+4+3)
Szsziszika 44 pont (5+2+3+3+5+3+7+6+1+3+6)
5. G-men 40 pont (6+0+6+3+4+2+4+6+3+3+3)
vadibandi 40 pont (3+3+5+4+4+4+3+6+0+4+4)
7. Asbee 39 pont (6+2+6+5+4+2+3+3+3+1+4)
8. Forti 38 pont (-+1+6+1+5+7+5+5+4+1+3)
yooker 38 pont (-+3+3+4+5+6+4+6+2+2+3)
10. balu10 35 pont (5+2+4+3+7+1+3+6+1+1+2)
ironroy 35 pont (5+2+3+2+4+2+3+9+0+2+3)
12. Badman 34 pont (7+2+3+2+1+3+6+4+0+2+5)
13. csebi 33 pont (6+4+4+3+3+4+3+-+2+2+2)
14. Buchek8 32 pont (-+2+2+-+4+4+3+6+2+5+4)
Winters 32 pont (-+2+8+1+6+4+3+-+3+-+5)
16. Lance 30 pont (5+-+-+-+-+3+5+8+0+3+6)
17. salander 22 pont (-+-+-+-+-+5+4+5+3+2+3)
18. vittore 12 pont (-+-+-+-+6+2+4+0+-+-+-)
19. rattlesnk 11 pont (-+-+-+-+-+-+-+3+4+2+2)
20. deny79 5 pont (-+-+-+-+-+4+-+-+-+1+-)
21. Nightboy 0 pont (-+-+-+-+-+-+0+-+-+-+-)
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
11. forduló - helyezések:

1. Szsziszka 6 pont
Lance 6 pont
3. Badman 5 pont
kristof 5 pont
Chevy 5 pont
Winters 5 pont
7. Asbee 4 pont
Buchek8 4 pont
vadibandi 4 pont
10. G-men 3 pont
yooker 3 pont
Szesze 3 pont
salander 3 pont
Forti 3 pont
ironroy 3 pont
16. rattlesnk 2 pont
csebi 2 pont
balu10 2 pont