Heti körkép - AFC South, 10. hét

Moss vereséggel mutatkozott be a Titansnél. A Jaguars óriási szerencsével verte a Texanst. A Colts pedig nem bírt élni a lehetőségeivel a Bengals ellen, ami majdnem vereséghez vezett.

Indianapolis Colts – Cincinnati Bengals                  23 – 17

A Colts jól kezdte a meccset. A Bengals második drivejában Kelvin Hayden touchdownra futott vissza Palmer passzával. A kickoff után pedig Benson kezéből ütötték ki a labdát és a Colts máris 17-0-ra vezetett. Ezt követően a Colts megállította a Bengalst a saját térfelén, de Jim Caldwellnek nem tűnt fel, hogy a 4th downnál a Bengals nem küldte fel a punterjét és az elmaradt időkérés miatt, Brian Leonard roboghatott zavartalanul 42 yardot. A Bengalsnak sikerült még a félidő vége előtt egy touchdownt szereznie, így ahelyett, hogy a Colts teljesen le tudta volna szakítani őket, még fel tudtak zárkózni 17-10-re. A második félidőben teljesen megállt a Colts támadógépezete. First downt alig szereztek, és a teljes félidő alatt egy field goalig jutottak, ami úgy született, hogy a Bengals 10 yardosáról kezdhették a driveot. A Colts támadóinak pontképtelensége miatt, a Bengalsnak a sok turnover ellenére sikerült felzárkóznia 6 pontos különbségre 2,5 perccel a meccs vége előtt. Így jöhetett az onside kick. Bár úgy tűnt, hogy Garconnak sikerült megszereznie a labdát és azzal a kezében érkezett a földre, de miután szétszedték az embertömegeket már egy Bengals játékos kezében volt a labda, ráadásul Garcon még egy buta 15 yardos büntetést is összehozott. Hiába volt meg a lehetőség a győzelemre a Bengalsnak, a rookie tight end Gresham kezéből Freeney kiverte a labdát, amit a Coltsnak sikerült megszerezni. Nekik azonban még így se sikerült lejáratni az órát és Palmer még kapott egy utolsó lehetőséget, amiből csak 2 sack, egy incomplete passz és egy Colts győzelem lett. Ezzel már 6-3 az Indianapolis mérlege és egyedül vezetik a csoportot.

A héten első alkalommal nem Mike Pollak, hanem a korábban tacklet játszó Jeffrey Linkenbach kezdett a jobboldali guard pozícióban és ennek nagyon katasztrofális eredménye volt. Linkenbach és Diem párosa minden téren gyengén játszott és az egész évben haldokló Bengals pass rushnak sikerült Manninget folyamatos nyomás alatt tartani. White és Collie hiányában Garconnak kellett volna előlépnie, de a vesszőfutása tovább folytatódott, és ha nem lenne ennyi sérült, akkor már rég a depth alján lenne. Garcon gyengélkedése Wayne teljesítményén is meglátszik és megfelelő társ nélkül nem tud annyira kiemelkedni, mint az elmúlt években. Megint Jacob Tamme volt a leghasznosabb támadójátékos, annak ellenére, hogy sérüléssel küzdött végig a meccsen. A Colts meggyengült passzjátékát nagyon jól mutatja, hogy az eddigi szokásokkal ellentétben, ha megy, ha nem Javarris James futásaival próbálkoznak, amikor csak pár yardot kell megtenni. A linebacker sor Brackett és Session nélkül volt kénytelen felállni, de így is sikerült megfékezni a Bengals futásait. Angerer játéka meccsről meccsre jobb lesz és Tyjuan Hagler is nagyon jól játszott. A pass rush az utolsó driveig nem volt számottevő, de amikor a legfontosabb volt, akkor Freeneynek sikerült egy fumblet kierőszakolnia. Adam Vinatieri is pozitív meglepetéssel szolgált azzal, hogy magabiztosan tudott értékesíteni egy 47 yardos mezőnygólt.

Joseph Addai jól szokott teljesíteni a Patriots ellen, de nagy valószínűséggel se ő se Hart nem tud még visszatérni. Velük ellentétben Collie és White visszatérése valószínűnek mondható. Annak ellenére, hogy a Bengals ellen sérültnek tűnt, Tamme nem szerepelt a sérültek listáján így ő is játszani fog a hétvégén. Session és Brackett nem edzett egy alkalommal sem, ezért a linebacker sor ismét foghíjas lesz, de a secondary teljes erőben tud majd kiállni a Patriots ellen.

Jacksonville Jaguars – Houston Texans                  31 – 24

A Jaguars és a Texans rendelkezik az NFL tán két legrosszabb secondaryjével, amit mindkét irányító ki is használt. Mindkét csapat első számú cornerbackje borzalmas meccset tudhatott maga mögött. Mathisnek egy az egyben kellett védekeznie Andre Johnson ellen, aminek az lett az eredménye, hogy Johnson gyakran teljesen üresen kaphatta a labdát Schaubtól. A Texansban ezúttal nem Kareem Jackson, hanem Glover Quin volt nevetség tárgya. Az irányába menő 11 passzból 10-et elkapott egy Jaguars játékos és összesen majdnem 200 yardot tettek meg ezekből. Ráadásul Garrard utolsó másodperces hail maryjénél nem lefelé a föld felé csapta a labdát, hanem szinte vízszintesen, ami az éppen érkező Mike Thomas kezében landolt.

Az első félidőben a Jaguars uralta a játékot. A gyenge szezonkezdett után Maurice Jones-Drew már kezd beindulni, persze ez nem nagyon nehéz feladat a Texans védelme ellen. Jones-Drewnak több mint 1 hónap után sikerült újra futott touchdownt szereznie, ráadásul most kétszer is látogatást tett a Texans endzonejában. Az első félidőben a védelemnek még sikerült megfognia a Texanst és magabiztos 17-3-as Jaguars vezetéssel ért véget az első félidő. A második félidőben viszont fordult a kocka és a Texans szerzett touchdownokat és Scobee 2 kihagyott mezőny góljával a Jaguars kezdett bajba kerülni. A Texans hiába egyenlített ki a 3. negyed végére, Zach Miller touchdownja után ismét hátrányba kerültek. A Texans egyből válaszolt és 4 perccel a meccs vége előtt 24-24-el állt a két csapat. Ezt követte a korábban egész szezonban hibátlan Scobee második kihagyott field goalja, amivel a Texans lehetőséget kapott a győzelemre. Joel Dreessen azonban a field goal távolságá határában, 8 másodperccel a rendes játék idő vége előtt, elvesztette a labdát. Garrardnak így még volt ideje egy utolsó passzra és Quin segítségével a Jacksonville idén már második meccsét nyerte meg a legutolsó playel. Ráadásul mindkettő ilyen győzelem csoportellenfél ellen született.

Arian Foster csak minimális szerepet kapott és csak egy szabálytalanság miatt visszafújt nagy játékig jutott. Antonio Smithtől jó játékot lehetett várni, de a frissen az RT pozícióba került Jordan Black teljesen levette a pályáról. Az újra megvariált Texans védelem továbbra is tehetetlen volt a tight endek ellen. Lewis és Miller összesen 9 elkapást és több mint 130 yardot ért el. A Texans igazi playoff esélyesként kezdte az évet, de most 3 meccset vesztettek egymásután és a playoff álmok kezdenek átváltozni a pozitív mérlegért történő szokásos harcba.

A Jaguars elkapók közül ismét Mike Thomason volt a sor és a szerencsés utolsó elkapástól eltekintve is remek meccset tudhatott maga mögött. Ezen kívül előkerült Zach Miller is, akitől a szezon előtt sokan kiugró évet vártak. Terrance Knightont is érdemes megemlíteni, aki a katasztrofális első hetek után azt a formát kezdi mutatni, amit vártak tőle. Ráadásul jó futás elleni teljesítményén kívül még kis pass rusht is fel tud mutatni, amire nagy szüksége lesz a Jaguarsnak, azok után, hogy elveszették Aaron Kampmant.

Tennessee Titans – Miami Dolphins                        17 – 29

Érkezett Moss, a védők két irányítót is az oldalvonal mellé száműztek, de a Dolphins mégis meg tudta verni a Titanst. A Dolphins első drivejában Pennington esett a vállára olyan súlyosan, hogy idén már nem tud többet játszani. Később a harmadik negyedben pedig Chad Henne térde sérült meg így végül Tyler Thigpen lett az irányító a negyedik negyedben. Nem csak a Dolphins, hanem a Titans is elvesztette a kezdő irányítóját. Collins a félidő vége előtt húzódott meg és a második félidőben már Young volt a pályán, aki úgy tűnt egyáltalán nem gondolta, hogy vasárnap majd játszania kell. Young a saját endzoneja előtt ejtette ki a labdát egy passz kísérlet előtt, amit a Dolphins ki is használt és a kialakult különbséget már nem tudta ledolgozni a Titans.

Moss csak 1 elkapással és pár irányába dobott labdával zárta a meccset, de nagy szolgálatot tett Chris Johnson számára. Moss teret nyitott Johnsonnak és egy hosszú passznál, egy Moss elleni szabálytalanság készítette elő Johnson egyetlen futott touchdownját. 4 meccses kihagyás után visszatért Justin Gage, de már csak, mint slot elkapóként. A Moss-Washington-Gage felállás még egy ideig maradni fog, mivel hiába van már előrehaladás Britt felépülésében, még egy ideig nem lesz bevethető. Kerry Collins sérülése súlyosnak mondható és az előrejelzések alapján pár hét pihenő vár majd rá. Youngot egy kis sérülés még mindig hátráltatja, de ha nem is 100%-os ő fog kezdeni majd vasárnap a Redskins ellen. Ami nyugtalanságra adhat okot az viszont az, hogy többet megkérdőjelezik Young hozzáállását és munkamorálját.