Heti körkép - AFC South, 11. hét

A Jaguars vezeti a csoportot, a Texans és a Colts az utolsó másodpercekben bukott el és áll a bál Tennesseeben.

Indianapolis Colts – New England Patriots            28 – 31

Rosszul indult a meccs Peyton Manningnek és a Colts védelmének. Manning az első driveban egyből eladta a labdát, a védők pedig nem tudtak mit kezdeni a Patriots futóival, és rengeteg szabad elkapó is akadt. A Patriots védelme sem volt kiemelkedő. Az egész első félidőben 1 punt volt, az összes többi drive pontszerzéssel zárult. A Colts védelme kezdett már éledezni a 3. negyedben és egy Freeney sack segítségével sikerült is első alkalommal puntra kényszeríteni a Patriotsot. A Colts azonban nem tudott rendesen előre haladni Tamme gyengélkedése és Collie újbóli kiválása miatt. Manning még egy interceptiont dobott és a 4. negyed kezdetére már eldőltnek tűnt a meccs, de nagy változás következett. Edelman elejtett egy pontos passzt a Colts endzonejában, ezért a Patriots előnye „csak” 31-14 lett és beindulhatott a Colts comeback. Manning 2 gyors TD driveot vezetett, miközben a védelem 1st down nélkül tartotta a Patriotsot. Már csak 3 pontos hátránynál jöhetett a Colts a saját 25 yardosáról két és fél perccel a meccs vége előtt. El is jutottak szinte biztos mezőnygól távolságba, de Manning túl mohó lett és miután Ryan Diem átengedte az emberét, Manning egy rossz passzt adott két elkapója közé ahol csak egy védő várt rá és a Patriots megúszta a kínos vereséget, 1 negyed alatt 17 pontos előnyből. Főleg a meccs első felében a Patriots megette az Indianapolis támadófalát. A futás kísérleteknél 2-3 yardal visszanyomták a teljes falat, a meccs végén pedig ott volt Ryan Diem szokásosnak mondható végzetesnek bizonyuló hibája, amit rendre látni lehet a fontos mérkőzéseken. Donald Brownnak nem ment a meccs elején a játék, de a második félidőben nagy része volt a támadójáték feléledésében. Az elkapóknál két szép és egy csúf teljesítményt érdemes kiemelni. Wayne idén tán első alkalommal remek játékot mutatott be és az undrafted rookie Blair White is két TD elkapással zárt. Azonban Garcon borzalmas teljesítménye tovább folytatódott. Egyáltalán nem voltak egy hullámhosszon Manningel és valószínűleg rossz routeokat is futott, ami 2 turnoverhez is vezetett. Peyton Manning visszahozta a sírból a Coltsot, de csak pont addig, hogy egy nagy kihagyott lehetőség és fájó vereség legyen a vége. Ezzel a vereséggel a Colts elvesztette a csoport első helyét a Jaguars elleni korábbi veresége miatt.

Houston Texans – New York Jets                             27 – 30

A Texanstól az évek során már megszokhattuk, hogy mindig képesek megverni magukat, de ezt lassan kezdik egy új szintre emelni az idei évben. Az előző heti utolsó másodperces hail mary után most is a legvégén engedték ki a meccset a kezükből. A meccs eleje nem úgy nézett ki, hogy bármi esélye lenne a Texansnak. Braylon Edwards és Santonio Holmes érintetlenül rohangálhatott a houstoni védők közt, és a negyedik negyed elején már eldőlni látszott a meccs, de akkor egy kierőszakolt fumble megváltoztatta a helyzetet. Cushing Greene kezéből ütötte ki a labdát, aztán az ezt követő playben a még mindig sérült Owen Daniels helyén játszó Dreessenre nem figyelt a Jets védelme. A pontszerzés után a védelemnek sikerült egy puntot kierőszakolnia. A Jets védelme kezdett felőrlődni és előbb David Andersont majd Andre Johnsont hagyták üresen. A Texansnak alig 10 perc alatt sikerült ledolgoznia a 16 pontos hátrányát és már 1 ponttal ők vezettek. Ráadásul 2 perccel a meccs vége előtt a Jets még egyszer elvesztette a labdát. Sanchez labdáját Kevin Bentley kapta el és a Texansnak már csak le kellett volna járatnia az órát, de a Jets 10 yardosáról 3 kísérlettel nem tudtak az endzoneba jutni, így 1 percel a lefújás előtt még visszakerült a labda az ellenfélhez, akiknek mindenképp touchdownt kellett szerezniük a győzelemhez. A Texans pedig megmutatta, hogy miért övék a legrosszabb secondary a ligában. Először Edwards kapott egy 42 yardos passzt egészen a Texans 6 yardos vonaláig, majd Holmes kapott egy remek passzt, amivel a Jets a győzelmen kívül, nagy eséllyel szétzúzta a Texans playoff álmait is. A Texans előző 3 meccsét könnyedén megnyerhette volna, és még mindig vezethetné a csoportot, de a folyamatos védelmi rövidzárlatok és balszerencse miatt most egyetlen negatív mérlegű csapatként utolsók az AFC Southban. A sok negatívum után a Texans szurkolók azért örülhetnek, hogy Arian Foster jelenleg az egyik legjobb, ha nem a legjobb running back és a Jaguars elleni szerencsétlen meccs után Dreessen is magára talált. Dreessen játéka kulcsfontosságú lehet a Titans ellen, tekintve, hogy a Tennessee már 5 csapat ellen több mint 100 elkapott yardot engedett tight endeknek. Ráadásul Gary Kubiak elmondása szerint Johnson a hétvégén már majdnem 100%-os lehet, ez pedig rossz hír Cortland Finnegan számára, aki nem nagyon jeleskedett eddig Johnson megállításában. Owen Daniels már biztos kihagy még egy mérkőzését és a beteg Zach Diles helyén pedig Darryl Sharpton fog majd kezdeni.

Tennessee Titans – Washington Redskins             16 – 19

Chris Johnson ismét eredményes volt, Nate Washingtonnak ismét volt hosszú elkapása, a rookie Marc Marianinak sikerült egy puntal TDre visszafutnia és Bironas hibátlanul lőtte a field goalokat. Ezeken kívül azonban nem sok örömbe volt a Titans fanoknak. A harmadik negyedben megsérült Vince Young keze és azóta már IR-re is rakták, tehát idén már nem fog játszani. Emellett a szezon végén el fogják veszíteni vagy Youngot vagy Fishert és az edzői stáb nagy részét. A hétvégi meccs óta már biztosra mondható, hogy Fisher és Young nem fog együtt dolgozni a jövőben, ezért a tulajdonosnak választania kell majd a szeretett irányítója és a vezetőedző között. A jelek szerint Bud Adams egyelőre az előbbi megtartása mellett van, ami a teljes edzői stáb távozásával járhat. Fishernek még 1 év van a szerződéséből a többi edző többségének még idén lejár a szerződése vagy nagy valószínűséggel követné Fishert a távozása után. Visszatérve a mérkőzéshez, mivel Collins még mindig sérült, ezért Young sérülése után a rookie Rusty Smith vette át a csapat irányítását, de neki nem sikerült megváltania a világot. A Titans már majdnem a rendes játékidőben elvesztette a meccset, de a Redskins kickere Gano kihagyta a 47 yardos mezőnygólt, így következhetett a hosszabbítás. A pénzfeldobást a Titans nyerte, de kénytelenek voltak elpuntolni a labdát. Ezt követte több buta szabálytalanság a védelemtől, ami a vereséget eredményezte. Először egy vélt interception után Babin követett el túlzott durvaságot. Miután visszanézték a jelenetet érvénytelenítették Verner interceptionjét, de Babin szabálytalansága miatt 3&22 helyett 1st downt kapott a Redskins. Ezután Witherspoon fejelte késve állon McNabbet, ami újabb ajándék 15 yardot jelentett, majd Verner ért hozzá a Redskins elkapójához az 5 yardos határon túl. Ezek a büntetések készítették elő Gano 48 yardos mezőnygól kísérletét, aminél már nem hibázott és megnyerte a meccset a Washingtonnak. Mivel Collins még mindig nem lesz bevethető ezért újra leigazolták Chirs Simmset, aki egyből backup lesz Rusty Smith mögött, aki első NFL meccsén fog majd kezdeni a Texans ellen. A Titans ezen kívül aktiválta a veterán linebackert David Thorntont, aki valószínűleg már csak csere lesz a szezon hátralévő részében. Rossz hír viszont, hogy Kenny Britt még mindig nem tudja vállalni a játékot, pedig nagy segítsége lehetett volna a rookie Smithnek a Texans gyenge secondaryje ellen.

Jacksonville Jaguars – Cleveland Browns               24 – 20

A forduló győztese a csoport egyetlen nyertes gárdája, aki nem más, mint a Jaguars. A Jaguars a meccs elején mindent megtett, hogy győzelemhez segítse a Brownst, de végül csak megnyerték maguknak a meccset. 6 alkalommal adták el a labdát, ráadásul a 4 interception közül egyet Maurice Jones-Drewnak dobott, de a Browns nem tudott élni a kapott lehetőségekkel, és csak 10 pontot tudott elérni a turnoverekből. A turnovereken kívül még az sem a Jaguarsra jellemző volt, hogy 6 sacket mutattak be, ráadásul azok után, hogy elvesztették Aaron Kampmant a szezon hátralévő részére. A győzelem fő okát ott lehet keresni, hogy sikerült jól megfogniuk a Browns futásait hála Knighton kiemelkedő játékának. A sok labda eladás ellenére végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de 3 perccel a meccs vége előtt a Browns egy mezőnygóllal átvette a vezetést. Ezt követően Underwoodnak volt gondja a kickoff elkapásával, de a Jaguars ezúttal megúszta a labdavesztés és jöhetett Maurice Jones-Drew, hogy megmentse a csapatot. Jones-Drew egy kis screen passzból csinált 75 yardos elkapást és jutott el egészen a Browns 1 yardos vonaláig. Ezután második próbálkozásra az endzoneba is eljutott, 24-20-ra alakítva az állást. Ennek ellenére Colt McCoynak majdnem sikerült egy győztes driveot vezetnie alig 1 perc alatt, de az előző héthez hasonlóan ismét szerencséje volt a Jaguarsnak. McCoy Watsonnak passzolt két védő játékos gyűrűjébe a Jaguars 5 yardos vonalánál, de Watson kezéről elpattant a labda és pont a mögötte rohanó Considine kezébe esett, amivel biztossá vált a Jacksonville győzelme. Később kikapott a Colts és Scobee óriási field goaljával megnyert egymás elleni meccs miatt a Jaguars vezeti a csoportot. Azonban most jön majd a nehezebb feladat, vagyis az élen maradás. Ezt majd a vak oldali tackle Eugene Monroe nélkül kell végrehajtani a Jaguarsnak. Monroe agyrázkódás miatt biztos nem fog játszani a Giants ellen. Monroe kiválásával a Jaguarsnak nélkülöznie kell mindkét kezdő tacklejét a Giants gyilkos pass rushereivel szemben. Az undrafted rookie Kevin Haslam feladata lesz majd megvédenie Garrardot Osi Umenyioratól.