Heti körkép - AFC South, 15. hét

A Coltsnak már csak 2 győzelem kell a playoffhoz. A Texansnak újra negatív mérlegű szezonja lesz.

Indianapolis Colts – Jacksonville Jaguars               34 – 24

A Jaguars idei évének legfontosabb meccse volt az idei második Colts elleni meccsük. Jack Del Rio ennek szellemében folyamatosan kockáztatott, és amikor csak lehetett megpróbálkozott nekimenni 4.-re is, sőt egyszer még 5.-re is. Ha nyertek volna, matematikailag bebiztosítják a csoportelsőséget, de a vereséggel már szinte csak a Colts botlása esetén juthatnak playoffba.

A szokásos Colts-Jaguars meccsekhez képest kicsit nagyobb lett a különbség és végig a Colts fölényét lehetett érezni, de még így is majdnem Jaguars siker született. A meccs legvalószerűtlenebb statisztikája, hogy a Coltsnak több futott yardja lett, mint a Jaguarsnak, ráadásul Maurice Jones-Drew még csak 50 futott yardot sem ért el. Ennek az volt az oka, hogy a Colts még kezdő cornerbackjei nélkül is büntetlenül tudta feltölteni a boxot akkor, amikor egyértelműen Jaguars futásra lehetett számítani. A másik hihetetlen dolog, hogy a főleg 1-2 yardos totyogásairól ismert Donald Brown 130 futott yardot ért el. Ez főleg a Jaguars védőinek az érdeme volt, akik már bizonyították a futások elleni rátermettségüket a Raiders ellen.

Az első félidőben a Colts igazi támadó fegyvere a visszatérő Austin Collie volt, aki rövid idő alatt is 2 TD-t tudott szerezni, de sajnos Collie idén már harmadik alkalommal szenvedett súlyos agyrázkódást, ami miatt az edzők már kockáztatnak tovább és IRre rakták az ifjú elkapót. Collie kiesésével és Tamme kisebb sérülésével a második félidőre megint megakadt a támadógépezet, de a special team jó teljesítménye és a félidei előny elégnek bizonyult.

A Jaguars veszte az lett, hogy MJD megállítása után passzolásra voltak kényszerítve, de a támadófal nem bírt Mathissel és Freeneyvel. A bíróknak voltak érdekes ítéletei, például amikor Mike Thomas a visszafutása előtt fair catch szerű jelzést adott, de a bírók nem ítélték annak, így Thomas könnyedén tudott touchdownt elérni. Aztán pedig úgy tűnt, hogy próbálják egyenlíteni a dolgokat, de ennek ellenére egy másik returnnél a bonyolult helyzetnek megfelelően ítéltek, tehát összességében nem a bírók tevékenysége döntött a két csapat közt. A Colts special team főleg a vicc kategóriába tartozott az elmúlt években, de Taj Smith érkezése óta nagyon megváltoztak a dolgok. A speciális csapategység egy megszerzett, ráadásul TDre visszahordott onside kicket és egy punt után visszaszerzett labdát tudott felmutatni a meccsen, ami 14 pontot hozott a Coltsnak.

A Jaguars nem csak a meccset vesztette el, hanem 2 kezdőjátékosát is. Jones-Drew karrierje során első alkalommal kénytelen sérülés miatt kihagyni egy meccset, ráadásul Mike Sims-Walker is súlyos sérüléssel küzd. MJD sérülésével Rashad Jennings nagy lehetőséget kap különösen tekintve, hogy a romokban heverő Redskins lesz az ellenfél, de a Jaguarsnak nem elég a saját ellenfelét megvernie, hanem szüksége van a Raiders vagy a Titans segítségére. Ha a playoff nem is lesz meg, azért annak lehet örülni Jacksonvilleben, hogy idén egyetlen meccsükön sem volt blackout.

A Colts ismét a kezébe vette az irányítást és a védelem is bizonyított, hogy meg tudja állítani a futásokat, amire szükség is lesz majd a Raiders ellen. A nagy kérdés viszont az, hogy mit fognak kezdeni Collie nélkül, amikor Waynere se nagyon számíthatnak, mivel rá Nnamdi Asomugha fog vigyázni, ha tudja vállalni a játékot.