Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
Ez cuki volt:

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/83905733_512150152793693_2811953567303204864_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=SMp0mwkjtPcQ7kNvgGRHM9l&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=A9V3x4EH-KCeHZExodeqiW6&oh=00_AYDL03flyA6Sr7V4iGPmxV9VLdxkBcnT1KL2BIwSKWvz5g&oe=66F34C7A
3,8 Mio. Aufrufe · 7.903 Kommentare | KÖSZÖNJÜK, HOGY OTTHON MARADSZ ÉRTÜNK ❤️🚑🇭🇺 A mentőszolgálat irodai dolgozói a legszebb Piramis dallal köszönik meg, hogy otthonról segítitek az... | By Országos Mentőszolgálat | Facebook
KÖSZÖNJÜK, HOGY OTTHON MARADSZ ÉRTÜNK ❤️🚑🇭🇺 A mentőszolgálat irodai dolgozói a legszebb Piramis dallal köszönik meg, hogy otthonról segítitek az...
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 310 — No 1 Zhang Yufei fan
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Én azt nem értem, hogyha júniusban - júliusban tetőzik, akkor az érettségi vizsgák miért nincsenek veszélyben?
A 18 éveseket azért összeültetjük vagy digitálisan bízunk benne, hogy nem fognak csalni otthon a gép elött?
Összevissza beszél itt mindenki...
vpi
Én azt nem értem, hogy gazdaságilag miért nem jobb mondjuk 3hét/1 hónap kibaszott szigorú karantén mint ez az elnyújtjúk szeptemberig a dolgot!?
Ebbe azok a cégek is belerokkannak akik 1-2hónapot kibírnának.
Bazzani
ha szigeten lennenk meg lehet sikerulne is de itt nem fog, legalabbis ha csak mi csinaljuk itt lehet lecseng de a kornyezo orszagokban meg tombolna elkerulhetetlen lenne, hogy ne jusson vissza.
Szoval ebben igaza van Sobrinak - szerintem - az eleje ota, meg kellett volna allitani az idot 1 honapra a vilagon akkor talan ment volna de az csak egy alom volt.
rokaur
Kínában akkor hogy állt meg?
Bazzani
Kina szerintem nem reális, és már késő is talán. Ha meg tudod tenni amit Dél-Korea vagy Singapúr, az a megoldás... csak vajon meg tudod-e tenni.

Ha meg nem tudod (mert nagyon kevés ország tudná megtenni), akkor válogatsz, h szerinted melyik eszköz hatékony, vagy melyik nem okoz nagy népszerűsségi azonnali index-csökkenést...

Vagy így is járhatsz mint az USA..
 www.theguardian.com/business/2020/mar/26/us-unemployment-rate-coronavirus-business

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
rokaur 868
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Én azt nem értem, hogyha júniusban - júliusban tetőzik, akkor az érettségi vizsgák miért nincsenek veszélyben?
A 18 éveseket azért összeültetjük vagy digitálisan bízunk benne, hogy nem fognak csalni otthon a gép elött?
Összevissza beszél itt mindenki...
vpi
Én azt nem értem, hogy gazdaságilag miért nem jobb mondjuk 3hét/1 hónap kibaszott szigorú karantén mint ez az elnyújtjúk szeptemberig a dolgot!?
Ebbe azok a cégek is belerokkannak akik 1-2hónapot kibírnának.
Bazzani
ha szigeten lennenk meg lehet sikerulne is de itt nem fog, legalabbis ha csak mi csinaljuk itt lehet lecseng de a kornyezo orszagokban meg tombolna elkerulhetetlen lenne, hogy ne jusson vissza.
Szoval ebben igaza van Sobrinak - szerintem - az eleje ota, meg kellett volna allitani az idot 1 honapra a vilagon akkor talan ment volna de az csak egy alom volt.
rokaur
Kínában akkor hogy állt meg?
Bazzani
nem azt mondom, hogy nem sikerulhet szerintem is ez a jo strategia ne erts felre csak azt mondom itt kivitelezhetetlen.
több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 748 — no es importante
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Én azt nem értem, hogyha júniusban - júliusban tetőzik, akkor az érettségi vizsgák miért nincsenek veszélyben?
A 18 éveseket azért összeültetjük vagy digitálisan bízunk benne, hogy nem fognak csalni otthon a gép elött?
Összevissza beszél itt mindenki...
vpi
Én azt nem értem, hogy gazdaságilag miért nem jobb mondjuk 3hét/1 hónap kibaszott szigorú karantén mint ez az elnyújtjúk szeptemberig a dolgot!?
Ebbe azok a cégek is belerokkannak akik 1-2hónapot kibírnának.
Bazzani
Jobb.
Én is ezt nem értem főként.
Takkra leáll a világ 1 hónapra, mindenki otthon marad, az államok adnak arra az egy hónapra kaját, aki már elkapta addig meggyógyul, és nem fertőz tovább, mindenki más meg nem tudja elkapni, és megússza. Jöhet az újjáépítés, kármentések, és valamelyest visszazökkenhetne az élet a megszokottba. És amelyik ország ebben nem vett részt, onnan nem jöhet be senki, oda nem mehet ki senki.
Erre írják, hogy ezt nincs kormányzat, döntnök, vezető, aki bevállalja, és inkább lesz sokkalta nagyobb kár, mert ezt nem merik, nem akarják, nem tudják.
Érthetetlen, mindenki reménykedik valami nemtudommiben és vágyvezérelten gondolkodik.
Holott a vírus egészségügyi kára össze sem hasonlítható azzal, hogy a világon mindenütt agyonvágja az egészségügyet, ami sokkal több halálos esethez és súlyos károsodáshoz vezethet, mint maga a vírus közvetlenül, és agyonvágja a gazdaságot, ami még az előbbieknél is nagyobb kárt, több halottat okoz.
(Kína Hupejben kvázi ezt csinálta. Minden bezárt, leállt 1 hónapra. És ez szigorúan menedzselve volt. Ez az egyetlen sikeres metodika van. A nyugati gondolkodásmódba ez valamiért -bár logikus- nem fér bele.)
Sobri Jóska
Pedig pont neked kellene a legjobban látnod, hogy a mi kedves politikusaink még mindig Átlagisztánban gondolkoznak, ahol csak egyik napról a másikra tudják menedzselni a dolgokat az épp uralkodó széliránynak megfelelően, mindenfajta hosszabb távú koncepció nélkül. Az meg a másik dolog, hogy az EU is addig összetartó EU, míg jól mennek a dolgok, amint válság van akkor "hülye olaszok és spanyolok, egyék meg amit főztek", x ország ezt csinálja, y meg amazt, míg az usa trump irányításával meg önmaga szatírája, ahol tort ül a butaság és sötétség.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
Már küldtem korábban, de kommentcunami van:  nemetorszagi-magyarok.de/hirek/megvan-az-oltas-temesvari-kutatok-kifejlesztettek-egy-covid-19-oltast-indul-a-teszteles
bcsarli
Fúúú ott a kommentszekciótól agyrákot kaptam egyből 😀.

De amúgy már kb 3 féle gyógymódot találtak fel az internet bugyrai szerint az ilyen 10-ből 8-9 esetnél működő oltásokkal, gyógyszerkombókkal.
A probléma abból van, hogy a gyógyszer-engedélyeztetési folyamat míg normál esetben végigmenne egy tömeggyártáshoz, addigra már baszhatjuk.
Valamiért van egy olyan érzésem, hogy az egyik banánköztársaság úgy lesz majd vele, hogy kapja be a gyógyszeripar a bürökráciáját és elkezdik engedély nélkül tömegesen beoltani a betegeket valami kikísérletezett szarral - ami lehet a vírust lehet megfogja majd rövid időlefolyás alatt, de X év múlva egy esetleges mellékhatáskén fellépő májelégtelenség biztosan jó móka lesz.
Na ezt akarják elkerülni (amit mondjuk én tisztán statisztikai szemlélettel véve nem értek, mert a kutya nem fogja számonkérni 20 év múlva rajtuk, hogy miért adták be a dózist akkor, amikor ebből gyakorlatilag hőssé válnak az akkori jelenben).
MarioAna
A mindenegyben.blog még nem jött ki a megoldással? Teliholdkor cseppents vizet a macskára, utána a víz DNS-e örökre emlékezni fog, hogy a koronavírust le kell mossa vagy valami ilyesmi?
Több komolyságot... nemetorszagi-magyarok.de mint forrás... f@szom

Szerkesztette: vpi
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Én azt nem értem, hogyha júniusban - júliusban tetőzik, akkor az érettségi vizsgák miért nincsenek veszélyben?
A 18 éveseket azért összeültetjük vagy digitálisan bízunk benne, hogy nem fognak csalni otthon a gép elött?
Összevissza beszél itt mindenki...
vpi
Én azt nem értem, hogy gazdaságilag miért nem jobb mondjuk 3hét/1 hónap kibaszott szigorú karantén mint ez az elnyújtjúk szeptemberig a dolgot!?
Ebbe azok a cégek is belerokkannak akik 1-2hónapot kibírnának.
Bazzani
ha szigeten lennenk meg lehet sikerulne is de itt nem fog, legalabbis ha csak mi csinaljuk itt lehet lecseng de a kornyezo orszagokban meg tombolna elkerulhetetlen lenne, hogy ne jusson vissza.
Szoval ebben igaza van Sobrinak - szerintem - az eleje ota, meg kellett volna allitani az idot 1 honapra a vilagon akkor talan ment volna de az csak egy alom volt.
rokaur
Kínában akkor hogy állt meg?

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 206 — The Mathematician
Már küldtem korábban, de kommentcunami van:  nemetorszagi-magyarok.de/hirek/megvan-az-oltas-temesvari-kutatok-kifejlesztettek-egy-covid-19-oltast-indul-a-teszteles
bcsarli
Fúúú ott a kommentszekciótól agyrákot kaptam egyből 😀.

De amúgy már kb 3 féle gyógymódot találtak fel az internet bugyrai szerint az ilyen 10-ből 8-9 esetnél működő oltásokkal, gyógyszerkombókkal.
A probléma abból van, hogy a gyógyszer-engedélyeztetési folyamat míg normál esetben végigmenne egy tömeggyártáshoz, addigra már baszhatjuk.
Valamiért van egy olyan érzésem, hogy az egyik banánköztársaság úgy lesz majd vele, hogy kapja be a gyógyszeripar a bürökráciáját és elkezdik engedély nélkül tömegesen beoltani a betegeket valami kikísérletezett szarral - ami lehet a vírust lehet megfogja majd rövid időlefolyás alatt, de X év múlva egy esetleges mellékhatáskén fellépő májelégtelenség biztosan jó móka lesz.
Na ezt akarják elkerülni (amit mondjuk én tisztán statisztikai szemlélettel véve nem értek, mert a kutya nem fogja számonkérni 20 év múlva rajtuk, hogy miért adták be a dózist akkor, amikor ebből gyakorlatilag hőssé válnak az akkori jelenben).
MarioAna
akarod mondani NarancsFej?
mer hogy ő ezt már konkrétan kijelentette, hogy minek ez a procedúra hogy kémcsövekben bohóckodunk mikor ott a tényleges beteg

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 035 — #NoStress
Már küldtem korábban, de kommentcunami van:  nemetorszagi-magyarok.de/hirek/megvan-az-oltas-temesvari-kutatok-kifejlesztettek-egy-covid-19-oltast-indul-a-teszteles
bcsarli
Láttam, de...
Inkább bemásolom:

Első ezer adag oltást állítottak elő amivel elindul a teszt fázis. Nem fogják szabadalmaztatni.
Virgil Păunescu professzor, a temesvári OncoGen génterápia és sejtkutató központ vezetője jelentette be a hírt 2020 március 25.-én 19:00 tájt helyi, idő szerint. "Ez egy rendkívül fontos nap az OncoGen számára: megvan az oltás (1000 dózisnak megfelelő mennyiség). Ma kezdjük a teszteket. #Vaccine #Romania #VaccineRomania #Covid19Vaccine #VaccineOncoGen P.S. Tegnap fejeztük be a vakcina szintézéisét. Ma kezdjük a teszteket. Fontos: ez az oltás csak laboratóriumi tesztekre alkalmas." Az OncoGen egy temesvári onkológiai központ mely genetikai és sejtkutatási terápiákkal (Centrul de Terapii Genice si Celulare in Tratamentul Cancerului) foglalkozik. Păunescu tegnap bejelentette, hogy a helyzet komolyságára való tekintettel nem fogják szabadalmaztatni a vakcinát, tehát barki előállíthatja a kutatásaik alapján. Ezt írta tegnap Facebook falán: "ELFOGADHATALANNAK TARTOM, hogy ennek a válságnak a közepén jövőbeli, esetleges, szabadalmakból befolyó profitokra gondoljunk vagy hogy korlátozzuk a hozzáférést a kutatási eredémyeinkhez." A professzor szerint egy hónap múlva derül ki, hogy sikerrel járnak vagy sem. Forrás: - adevarul.ro -

Erre inkább ne alapozz.

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
szétoffoljátok itt az eredménykövetőt 😊
NB2
hiányzik a csöcskontent
Amadeus
valaki linkeljen má be Ceciliáról egy csöcsös képet😊
NB2

Negritis
Ő ki ?
Rózsa Sándor (betyár)
 velvet.hu/gumicukor/2020/02/09/ma_mar_barki_lathatja_rogan-gaal_cecilia_instagram-oldalat./
NB2
Ezen a kepen nem jo az tény de azert vannak olyan kepei amin egyáltalán nem rossz.Most hogy végig néztem a insta profilját 😃
Szóval egy patront én simán ellőnék reá 😛
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 035 — #NoStress
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Én azt nem értem, hogyha júniusban - júliusban tetőzik, akkor az érettségi vizsgák miért nincsenek veszélyben?
A 18 éveseket azért összeültetjük vagy digitálisan bízunk benne, hogy nem fognak csalni otthon a gép elött?
Összevissza beszél itt mindenki...
vpi
Én azt nem értem, hogy gazdaságilag miért nem jobb mondjuk 3hét/1 hónap kibaszott szigorú karantén mint ez az elnyújtjúk szeptemberig a dolgot!?
Ebbe azok a cégek is belerokkannak akik 1-2hónapot kibírnának.
Bazzani
Jobb.
Én is ezt nem értem főként.
Takkra leáll a világ 1 hónapra, mindenki otthon marad, az államok adnak arra az egy hónapra kaját, aki már elkapta addig meggyógyul, és nem fertőz tovább, mindenki más meg nem tudja elkapni, és megússza. Jöhet az újjáépítés, kármentések, és valamelyest visszazökkenhetne az élet a megszokottba. És amelyik ország ebben nem vett részt, onnan nem jöhet be senki, oda nem mehet ki senki.
Erre írják, hogy ezt nincs kormányzat, döntnök, vezető, aki bevállalja, és inkább lesz sokkalta nagyobb kár, mert ezt nem merik, nem akarják, nem tudják.
Érthetetlen, mindenki reménykedik valami nemtudommiben és vágyvezérelten gondolkodik.
Holott a vírus egészségügyi kára össze sem hasonlítható azzal, hogy a világon mindenütt agyonvágja az egészségügyet, ami sokkal több halálos esethez és súlyos károsodáshoz vezethet, mint maga a vírus közvetlenül, és agyonvágja a gazdaságot, ami még az előbbieknél is nagyobb kárt, több halottat okoz.
(Kína Hupejben kvázi ezt csinálta. Minden bezárt, leállt 1 hónapra. És ez szigorúan menedzselve volt. Ez az egyetlen sikeres metodika van. A nyugati gondolkodásmódba ez valamiért -bár logikus- nem fér bele.)

több mint 4 éve
rokaur 868
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Ha sikerül "kilapítani a görbét", ami ugye a cél az otthonmaradással, akkor még szeptemberig, decemberig is elhúzódik, el kellene húzódnia.
Ha május végére lecsengett, az azt jelenti, hogy atomjaira esett szét az egészségügy, mert annyi súlyos eset zúdult rá.
Viszont ha nem cseng le májusig, akkor a krízis gazdasági része vág mindent agyon.
Szerintem azért a június-július most a hivatalos kommunikáció, hogy időt nyerjenek.
Ha van időd, ezt mindenképp érdemes elolvasni:
 gugray.github.io/poroly-es-koteltanc/
Kurva hosszú, de megéri elolvasni, mivel alapvetőn utána sok bugyuta, tippelgető írás elolvasásától mentesít.
Sobri Jóska
Vagy megtalálják rá a gyógyszert, és mehet minden tovább.
bcsarli
Ez lenne a legjobb.
De influenzavírusra nincs gyógyszer.
Vannak, amik enyhítik a tüneteket, és van vakcina, amivel oltanak preventíven, és felkészítik a szervezetet, hogyha elkapja, akkor már ne érje felkészületlenül.
A vakcina ha holnapra elkészülne, azt mindenképp tesztelni kell, hiszen attól, hogy mondjuk segít a koronavírus ellen, még szétbaszhatja rá egy évre a májadat, rá 3 évre a vesédet, és ki tudja milyen mellékhatásai lehetnek. Nem minden emberi szervezet ugyanolyan, erre mondják, hogyha holnap meg is van a vakcina, az még évek kérdése, hogy általánosan bevethető legyen. (Ha egy 50%-os mortalitású vírusról lenne szó, akkor bereszkíroznák korábban, de egy 0,5-1% körülinél nem fogják.) Ha a bürökratikus részt nullára rövidítik, az orvosi, tesztelési akkoris sokáig tart, erre mondanak most másfél évet, legjobb esetben. De ez becslés.
Még egy olyan opció van, hogy meglévő, vagyis már biztonságos kemikáliák, gyógyszerek összebindzsizésével jön a segítség. Akár tünetenyhítés, akár vakcinakészítés fronton.
Ezügyben vannak részeredmények, de általános siker még nincs.
De drukkolunk.
Sobri Jóska
Már küldtem korábban, de kommentcunami van:  nemetorszagi-magyarok.de/hirek/megvan-az-oltas-temesvari-kutatok-kifejlesztettek-egy-covid-19-oltast-indul-a-teszteles
bcsarli
nemetorszagi-magyarok.de, egy facebook posztra hivatkozva?! no, thank you 😀

Szerkesztette: rokaur
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 526 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Ha sikerül "kilapítani a görbét", ami ugye a cél az otthonmaradással, akkor még szeptemberig, decemberig is elhúzódik, el kellene húzódnia.
Ha május végére lecsengett, az azt jelenti, hogy atomjaira esett szét az egészségügy, mert annyi súlyos eset zúdult rá.
Viszont ha nem cseng le májusig, akkor a krízis gazdasági része vág mindent agyon.
Szerintem azért a június-július most a hivatalos kommunikáció, hogy időt nyerjenek.
Ha van időd, ezt mindenképp érdemes elolvasni:
 gugray.github.io/poroly-es-koteltanc/
Kurva hosszú, de megéri elolvasni, mivel alapvetőn utána sok bugyuta, tippelgető írás elolvasásától mentesít.
Sobri Jóska
Vagy megtalálják rá a gyógyszert, és mehet minden tovább.
bcsarli
Ez lenne a legjobb.
De influenzavírusra nincs gyógyszer.
Vannak, amik enyhítik a tüneteket, és van vakcina, amivel oltanak preventíven, és felkészítik a szervezetet, hogyha elkapja, akkor már ne érje felkészületlenül.
A vakcina ha holnapra elkészülne, azt mindenképp tesztelni kell, hiszen attól, hogy mondjuk segít a koronavírus ellen, még szétbaszhatja rá egy évre a májadat, rá 3 évre a vesédet, és ki tudja milyen mellékhatásai lehetnek. Nem minden emberi szervezet ugyanolyan, erre mondják, hogyha holnap meg is van a vakcina, az még évek kérdése, hogy általánosan bevethető legyen. (Ha egy 50%-os mortalitású vírusról lenne szó, akkor bereszkíroznák korábban, de egy 0,5-1% körülinél nem fogják.) Ha a bürökratikus részt nullára rövidítik, az orvosi, tesztelési akkoris sokáig tart, erre mondanak most másfél évet, legjobb esetben. De ez becslés.
Még egy olyan opció van, hogy meglévő, vagyis már biztonságos kemikáliák, gyógyszerek összebindzsizésével jön a segítség. Akár tünetenyhítés, akár vakcinakészítés fronton.
Ezügyben vannak részeredmények, de általános siker még nincs.
De drukkolunk.
Sobri Jóska
Már küldtem korábban, de kommentcunami van:  nemetorszagi-magyarok.de/hirek/megvan-az-oltas-temesvari-kutatok-kifejlesztettek-egy-covid-19-oltast-indul-a-teszteles

több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 237 — Cowboys fan
vajon hogy lehet 390 a gyros pitában úgy, hogy amúgy megfelel minden előírásnak a történet?
Amadeus
Fogarasi tecsó melletti egységbe sajnos muszáj voltam egyszer bemenni, és az üzletvezető (aki benne volt a csodás beépített főnök hungary verzióban, és már ott is egy nyomorék volt a forgatókönyv szerint is) a szemem láttára csattogott ki, és puszta kézzel markolt a a reszelt sajtba, és tuszkolta a szájába. Előtte is gyűlöltem azt az igénytelen szart, de azóta inkább éhenhalok, vagy fizetek 50%-al többet.
Hanni
Sorry az offert:
Koliskent ha rendeltunk akk ar miatt tobbnyire pizza kingtol tettuk (meg mert Tarkara sok jobb opcio amugy se volt... Teo papa...), meg akkor meg ha osszegyujtottel 10 kupont (a doboz sarka) kaptal egy ingyen 32es pizzat 😀
De evek ota kerulom, egy idoben meg a trional vettem eleg surun, de mar evek ota nem, vagy csak nagyon ritkan veszek utcan pizzat (egyik ismerosom a pizza me-re eskuszik, amivel kiborit, mert amugy ott 800ft talan 1 szelet. Biztos csucs minoseg, de akkor is).
Pizza kingben 2.5 eve vettem utoljara barmit, amikor a Corvinon vettem egy szelet sonkas pizzat es mire hazaertem gyalog a Klinikákra már futnom kellett h ne fossak be...plusz a teljesen egyszinu kiszolgaloszemelyzet sem vonz
Borbinho
hogy a toszba' ne lett volna. Don Pepe, Újhegyi sétány.
egy időben volt egy női futár (18-as vagy 19-es volt a száma, nem tudom, de szemrevaló teremtés volt), szobatársam annyira rákattant, hogy legszívesebben minden nap pizzát rendelt volna, és mindig kérte, hogy ha lehet, ez a futár hozza 😊
több mint 4 éve
rokaur 868
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Én azt nem értem, hogyha júniusban - júliusban tetőzik, akkor az érettségi vizsgák miért nincsenek veszélyben?
A 18 éveseket azért összeültetjük vagy digitálisan bízunk benne, hogy nem fognak csalni otthon a gép elött?
Összevissza beszél itt mindenki...
vpi
Én azt nem értem, hogy gazdaságilag miért nem jobb mondjuk 3hét/1 hónap kibaszott szigorú karantén mint ez az elnyújtjúk szeptemberig a dolgot!?
Ebbe azok a cégek is belerokkannak akik 1-2hónapot kibírnának.
Bazzani
ha szigeten lennenk meg lehet sikerulne is de itt nem fog, legalabbis ha csak mi csinaljuk itt lehet lecseng de a kornyezo orszagokban meg tombolna elkerulhetetlen lenne, hogy ne jusson vissza.
Szoval ebben igaza van Sobrinak - szerintem - az eleje ota, meg kellett volna allitani az idot 1 honapra a vilagon akkor talan ment volna de az csak egy alom volt.
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 310 — No 1 Zhang Yufei fan
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Ha van időd, ezt mindenképp érdemes elolvasni:
 gugray.github.io/poroly-es-koteltanc/
Kurva hosszú, de megéri elolvasni, mivel alapvetőn utána sok bugyuta, tippelgető írás elolvasásától mentesít.
Sobri Jóska
Nagyon jó, csak...

"This chart is made up because it doesn’t exist today. Nobody has done enough research about this or put together all these measures in a way that can compare them"
illetve
"This is for illustrative purposes only. All data is made up. However, as far as we were able to tell, this data doesn’t exist today. It needs to. For example, the list from the CDC is a great start, but it misses things like education measures, triggers, quantifications of costs and benefits, measure details, economic / social countermeasures…"

Gondolom/remélem egyébként nem egy országban, ezeket komolyan futtatják a háttérben az egyetemi agytrösztök amúgy... csak 1) nem feltétlen publikus 2) még mindig korai fázis/nincs elég data, mert kevés országban van lecsengőben/a Dance fázisban.

(lábjegyzet: amikor a múlt héten arra utaltam, hogy meg kell találni az arany középutat, jól le lettem baszva... oké, több mint korán álmodoztam róla (csak valószínűleg még most is korai...))

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 035 — #NoStress
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Ha sikerül "kilapítani a görbét", ami ugye a cél az otthonmaradással, akkor még szeptemberig, decemberig is elhúzódik, el kellene húzódnia.
Ha május végére lecsengett, az azt jelenti, hogy atomjaira esett szét az egészségügy, mert annyi súlyos eset zúdult rá.
Viszont ha nem cseng le májusig, akkor a krízis gazdasági része vág mindent agyon.
Szerintem azért a június-július most a hivatalos kommunikáció, hogy időt nyerjenek.
Ha van időd, ezt mindenképp érdemes elolvasni:
 gugray.github.io/poroly-es-koteltanc/
Kurva hosszú, de megéri elolvasni, mivel alapvetőn utána sok bugyuta, tippelgető írás elolvasásától mentesít.
Sobri Jóska
Vagy megtalálják rá a gyógyszert, és mehet minden tovább.
bcsarli
Ez lenne a legjobb.
De influenzavírusra nincs gyógyszer.
Vannak, amik enyhítik a tüneteket, és van vakcina, amivel oltanak preventíven, és felkészítik a szervezetet, hogyha elkapja, akkor már ne érje felkészületlenül.
A vakcina ha holnapra elkészülne, azt mindenképp tesztelni kell, hiszen attól, hogy mondjuk segít a koronavírus ellen, még szétbaszhatja rá egy évre a májadat, rá 3 évre a vesédet, és ki tudja milyen mellékhatásai lehetnek. Nem minden emberi szervezet ugyanolyan, erre mondják, hogyha holnap meg is van a vakcina, az még évek kérdése, hogy általánosan bevethető legyen. (Ha egy 50%-os mortalitású vírusról lenne szó, akkor bereszkíroznák korábban, de egy 0,5-1% körülinél nem fogják.) Ha a bürökratikus részt nullára rövidítik, az orvosi, tesztelési akkoris sokáig tart, erre mondanak most másfél évet, legjobb esetben. De ez becslés.
Még egy olyan opció van, hogy meglévő, vagyis már biztonságos kemikáliák, gyógyszerek összebindzsizésével jön a segítség. Akár tünetenyhítés, akár vakcinakészítés fronton.
Ezügyben vannak részeredmények, de általános siker még nincs.
De drukkolunk.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Bízzunk a Haza Bölcsében, aki már február végén megmondta, hogy a menekültkérdés a történelmi kihívás, nem a koronavírus.
 index.hu/belfold/2020/02/28/orban_koronavirus_ugyved/
nagylaza
Külön elnézést kérek Sobri fórumtárstól, amiért a távoli múltban turkálok.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Bízzunk a Haza Bölcsében, aki már február végén megmondta, hogy a menekültkérdés a történelmi kihívás, nem a koronavírus.
 index.hu/belfold/2020/02/28/orban_koronavirus_ugyved/
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 627 — a new hope (again)
Egyébként a múlt heti őrület után számomra meglepő módon azt tapasztalom, hogy relatíve felelősség tudatosak az emberek. Hozzánk is csak olyan jön vásárolni akinek muszáj, az autóforgalom kb a negyedére esett vissza, 3 után alig látok embert az utcán és akit mégis azok is max kettesével sétálgatnak és nagy ívben kerülik egymást. A főnököm hétfőn volt pesten, azt mondta, hogy a szokásoshoz képest szinte kihalt a város, haverok is kb ezt erősítették meg. Nyílván kurva sok a fertőzött mert március első két-három hete nyílván nem múlik el nyomtalanul, de az általam tapasztaltak alapján talán, nagyon talán hátha sikerül a teljes katasztrófát elkerülni. És ez nem a kormány vagy valamilyen intézkedésük érdeme, hanem az embereké akik szvsz felelősségteljesen beszartak mostanra látva a spanyol, olasz helyzetet.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 035 — #NoStress
Teljesen értelmetlen leírnom, mert a célalany, Sobri úgy is megcáfolja majd szent kinyilatkoztatással, de pár gondolat:
- Nincs Extrémisztán. Ez hülyeség. Különleges helyzet van, amit eddig még nem éltünk át és reméljük többet nem is fogunk. Újak a játékszabályok, azokhoz kell alkalmazkodnunk, a politikusok pedig azért vannak ott, hogy olyan döntéseket hozzanak, amik megoldják a problémát. Nekik most ez a dolguk, a többi csak maszlag, nincs kifogás.
- Ez a helyzet nem fog tartós átrendeződést okozni, az élet nem fog megváltozni tartósan. Ideiglenesen, hetekig, pár hónapig extrém szopás lesz mindenkinek (különösen az egészségügyi dolgozóknak), de ez nem fog örökké tartani.
- Bárkinek benne van a pakliban, hogy elveszíti közeli vagy távoli hozzátartozóját, barátját, de ez személyes tragédia lesz és kicsi az esély, hogy veled történjen meg. Ezzel legyen mindenki tisztában és becsüljön meg minden percet. amikor például legalább telefonon fel tudja hívni a szüleit.
- Nincs apokalipszis. Bár a gazdasági rendszerek recsegtek-ropogtak eddig is, a problémát egy külső tényező okozza. Ha a külső tényező megszűnik, minimalizálódik, visszaáll pillanatokon belül a gazdaság is.
- Spórolj, amin tudsz, ne kóvályogj felesleges helyekre, ami ráér, azt halaszd holnapra. Lesznek ínséges hónapok, de megoldódik minden.
- Nem nekünk kell most megváltani a világot, de magánszemélyként elkövethetünk mindent, hogy csökkentsük az egészségügyi rendszer leterheltségét.
- Figyeld meg az ismerőseid reakcióját, akár facebookon, akár baráti telefonbeszélgetések alkalmával, most nagyon sok dolgot megtudhatsz róluk, aminek később hasznát veszed.

Ez a fajta pánik, amit Sobri tol, nem vezet sehova, értelmetlen. Éld az életed, tartsd be az új játékszabályokat, alkalmazkodj a helyzethez és reménykedj, hogy nem ér személyes egészségügyi tragédia.
Szokol
Tudod mit? Nem cáfolok meg semmit, inkább kérdezek párat, hátha azt megértve rájövök, hogy tévedek. Én örülnék neki a legjobban.

- Azt írod: Különleges helyzet van, amit eddig még nem éltünk át és reméljük többet nem is fogunk. Újak a játékszabályok, azokhoz kell alkalmazkodnunk
Ez kvázi Extremisztán deffiníciójának egy szelete.
Szerinted mi Extremisztán, ha nem egy sosemvolt különleges helyzet, teljesen új játékszabályokkal?

- Ha megszünnek a nagy koncertek, fesztiválok, konferenciák, ami tud, az megy majd online, becsődölnek az ehhez kapcsolódó iparágak, vállalkozások, rendezvényszervezés, rendezvénytechnika, az nem tartós átrendeződés?

- Ha egy csomó alapvetően mesterségesen felgerjesztett igény alapján történő fogyasztás, vásárlás megszűnik/lecsökken, az nem tartós átrendeződés?

- Ha az éttermek, kocsmák, hasonló -a 21.századi technológia világában szintén indokolatlanul népszerű- közösségi terek legalább fele bezár, profilt kényszerül váltani, mert az emberekben rögzül egyfajta félelem, és ha nem is lesz kötelező karantén, de valahogy elmegy a legtöbbek kedve, hogy fél méterre az arcába üljenek evés közben, és baszik elmenni, inkább átáll a rendelésre, otthonevésre, otthonivásra, és ezzel párhuzamosan ezeket segítő, támogató appok futnak fel, az nem tartós változás, átrendeződés?

- Ha sportesemények, világrendezvények, olimpia, EB, komplett szakági szezonok maradnak el egy alpvetően szórakoztató (vagyis nem termelő) ágazatban, az nem tartós, és brutális átrendeződés?

- Ha munkahelyek szűnnek meg, pozíciók zárulnak, emberek veszítik el állásaikat és kényszerülnek segélyekre, támogatásokra, teljesen más munkakörök betöltésére, mint eddig, az nem tartós átrendeződés?

- Ha megváltozik a világ, és óriásit tolódik az online szolgáltatások, vásárlások, és minden olyan szolgáltatás irányába, amit át tudnak vinni, az nem tartós átrendeződés?

- Ha Kína lesz a nagy megmentő, Kína segít a konszolidálásban (mint a 2.vh után az USA), persze corleonésan majd egyszer, egy napon, ami lehet el se fog jönni -de, mindig eljön- kérni fog cserébe valamit, az nem tartós átrendeződés?

- Szerinted az, amit tartós szopásnak hívsz valóban csak pár hétig fog tartani, és nem hónapokig, akár másfél évig, mire vakcina, vagyis preventív oltóanyag lesz? Ezt mire alapozod, amikor kb. az egészségügyi krízis első tizedében van csak a világ, nagy jóindulattal?

Én nem tolok pánikot, és nem hiszem bárkiben is pánikot keltenék, csak azt kommunikálom, hogy ez egy összetettebb probléma, minthogy most szopunk pár hétig, aztán minden megy tovább, ahogy eddig.
Én úgy vélem nem úgy mennek tovább majd a dolgok, mint eddig, és ennek adok hangot.
Két okból.
Egyrészt remélem tévedek, nekem megfelelt, ahogy eddig mentek a dolgok, és bár magam miatt nem aggódok, hogy ne találnám fel magam, és ne tudnám az új világot is élvezni, ha megérem, de a lelkem mélyén remélem valahol, hogy tán tévedek ezekkel a számodra pániknak tűnő meglátásaimmal, és őszintén remélem, hogy egy ilyen sokoldalú és nagyszámú közösségből jön valami input, ami alapján nem erre a prognózisra jutok.
Másrészt mivel ezt a közösséget kedvelem, ha nem tévedek, akkor azzal, hogy megosztom a meglátásaimat, hátha másnak adok inputot ami az ő hasznára válik. Ennyi.
Őszintén várom válaszaidat.

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Én azt nem értem, hogyha júniusban - júliusban tetőzik, akkor az érettségi vizsgák miért nincsenek veszélyben?
A 18 éveseket azért összeültetjük vagy digitálisan bízunk benne, hogy nem fognak csalni otthon a gép elött?
Összevissza beszél itt mindenki...
vpi
Én azt nem értem, hogy gazdaságilag miért nem jobb mondjuk 3hét/1 hónap kibaszott szigorú karantén mint ez az elnyújtjúk szeptemberig a dolgot!?
Ebbe azok a cégek is belerokkannak akik 1-2hónapot kibírnának.

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 418 — nabege2@yahoo.com
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 526 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Ha sikerül "kilapítani a görbét", ami ugye a cél az otthonmaradással, akkor még szeptemberig, decemberig is elhúzódik, el kellene húzódnia.
Ha május végére lecsengett, az azt jelenti, hogy atomjaira esett szét az egészségügy, mert annyi súlyos eset zúdult rá.
Viszont ha nem cseng le májusig, akkor a krízis gazdasági része vág mindent agyon.
Szerintem azért a június-július most a hivatalos kommunikáció, hogy időt nyerjenek.
Ha van időd, ezt mindenképp érdemes elolvasni:
 gugray.github.io/poroly-es-koteltanc/
Kurva hosszú, de megéri elolvasni, mivel alapvetőn utána sok bugyuta, tippelgető írás elolvasásától mentesít.
Sobri Jóska
Vagy megtalálják rá a gyógyszert, és mehet minden tovább.

több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 818 — Patriot
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Én azt nem értem, hogyha júniusban - júliusban tetőzik, akkor az érettségi vizsgák miért nincsenek veszélyben?
A 18 éveseket azért összeültetjük vagy digitálisan bízunk benne, hogy nem fognak csalni otthon a gép elött?
Összevissza beszél itt mindenki...
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 240 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem olvastam vissza minden mai történést, mert most épp a "nem gyártanak majd sajátmárkás papírtermékeket egy ideig ezért vegyünk az indokolatlanul soknál is többet a boltokba" műsor van, de lenne egy kérdésem.
Ez a júniusi tetőzés mnnyire reális? Mert ha ez igaz akkor itt pár iparágat teljesen ki fog nyírni.
Én azt reméltem, hogy május végére itt nagyjából lecseng a dolog.
Bazzani
Szerinted tudják? Vagy: tudja bárki is?
nagylaza
Hogyne tudnak. Nalunk mindenki mindent tud. 😀