Politika
68 feliratkozó
2 hónapja
Tevelemvagyugye?Két alternatív valóság létezik egyszerre az országban.van az több is
Bruce
Negritis, a vajda

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
2 hónapja
Igen.Annyira értelmetlennek, logikátlannak és életszerűtlennek tűnik minden egyes forgatókönyv, hogy ezért nehéz megérteni, hogy pontosan mi, miért és hogyan történt. Legalábbis nekem nagyon nem tiszta. Fogalmam sincs, hogy melyik szereplő mikor hazudik és mikor mond igazat.Ezt most találtam, februári 444 cikk, hozzájuk is eljutnak belső infók, mérések:...Nekem is ez a logikus megoldás. Igazából én pont egyet értettem abban Sobrival, hogy nem fogják hagyni, hogy kikapjanak, pláne nem ennyire. Az, hogy hagyták szerintem is pont azt jelzi, hogy ők elhitték, hogy nyerni fognak.
zinedine5
Mráz Ágostonék az én meglátásom szerint rengeteget tettek ezért a győzelemért.
Jughead
444.hu/2026/02/02/orban-is-latja-hogy-nem-allnak-jol-mozgositasi-gonddal-kuzd-a-fidesz
"Egy neve elhallgatását kérő kormányzati informátor és egy kormányzati körökben járatos forrás egyaránt arról számolt be a 444-nek, hogy január első hetében – a biztos pártválasztók körében – statisztikai hibahatárt meghaladó hátrányban volt a Fidesz az ellenzék vezető pártjával szemben."
Én továbbra se kenném a fideszes közvélemenykutatókra.
Vagy szerinted látták, hogy Tisza-Fidesz 55-38, és azt mondtak maguknak, hogy "de ez a főninek nem tetszene, legyen akkor 44-42 a Fidesznek, aztán majd ráfogjuk az ukránokra, hogy meghackeltek? Jólvanezígy."
Őszentsége Sobri Jóska
zinedine5
Ilyenkor szokott az lenni sorozatokban, hogy jön egy csavar, és kiderül valami teljesen új dolog (az egész csak egy álom vagy szimuláció vagy azok nem is emberek, hanem androidok, stb) ami összehúzza egy logikus egésszé a szálakat, de a néző ezt a rendezőelvet, alapinfót csak a végén kapja meg. A valósagban meg leginkább még akkor se.
2 hónapja
Két alternatív valóság létezik egyszerre az országban.van az több is
Bruce
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Két alternatív valóság létezik egyszerre az országban.
2 hónapja
Annyira értelmetlennek, logikátlannak és életszerűtlennek tűnik minden egyes forgatókönyv, hogy ezért nehéz megérteni, hogy pontosan mi, miért és hogyan történt. Legalábbis nekem nagyon nem tiszta. Fogalmam sincs, hogy melyik szereplő mikor hazudik és mikor mond igazat.Ezt most találtam, februári 444 cikk, hozzájuk is eljutnak belső infók, mérések:...Nekem is ez a logikus megoldás. Igazából én pont egyet értettem abban Sobrival, hogy nem fogják hagyni, hogy kikapjanak, pláne nem ennyire. Az, hogy hagyták szerintem is pont azt jelzi, hogy ők elhitték, hogy nyerni fognak.
zinedine5
Mráz Ágostonék az én meglátásom szerint rengeteget tettek ezért a győzelemért.
Jughead
444.hu/2026/02/02/orban-is-latja-hogy-nem-allnak-jol-mozgositasi-gonddal-kuzd-a-fidesz
"Egy neve elhallgatását kérő kormányzati informátor és egy kormányzati körökben járatos forrás egyaránt arról számolt be a 444-nek, hogy január első hetében – a biztos pártválasztók körében – statisztikai hibahatárt meghaladó hátrányban volt a Fidesz az ellenzék vezető pártjával szemben."
Én továbbra se kenném a fideszes közvélemenykutatókra.
Vagy szerinted látták, hogy Tisza-Fidesz 55-38, és azt mondtak maguknak, hogy "de ez a főninek nem tetszene, legyen akkor 44-42 a Fidesznek, aztán majd ráfogjuk az ukránokra, hogy meghackeltek? Jólvanezígy."
Őszentsége Sobri Jóska
Szerkesztette: zinedine5
2 hónapja
Sztem abban biztak mint ‘22-ben, h a nagy fellangolas ellenere leboges lesz illetve a nagy tomeget latva aktivizaljak magukat a sajat szavazoik.Ezt most találtam, februári 444 cikk, hozzájuk is eljutnak belső infók, mérések:...Nekem is ez a logikus megoldás. Igazából én pont egyet értettem abban Sobrival, hogy nem fogják hagyni, hogy kikapjanak, pláne nem ennyire. Az, hogy hagyták szerintem is pont azt jelzi, hogy ők elhitték, hogy nyerni fognak.
zinedine5
Mráz Ágostonék az én meglátásom szerint rengeteget tettek ezért a győzelemért.
Jughead
444.hu/2026/02/02/orban-is-latja-hogy-nem-allnak-jol-mozgositasi-gonddal-kuzd-a-fidesz
"Egy neve elhallgatását kérő kormányzati informátor és egy kormányzati körökben járatos forrás egyaránt arról számolt be a 444-nek, hogy január első hetében – a biztos pártválasztók körében – statisztikai hibahatárt meghaladó hátrányban volt a Fidesz az ellenzék vezető pártjával szemben."
Én továbbra se kenném a fideszes közvélemenykutatókra.
Vagy szerinted látták, hogy Tisza-Fidesz 55-38, és azt mondtak maguknak, hogy "de ez a főninek nem tetszene, legyen akkor 44-42 a Fidesznek, aztán majd ráfogjuk az ukránokra, hogy meghackeltek? Jólvanezígy."
Őszentsége Sobri Jóska
Az amugy latszott h osztogatassal is probaltak operalni, de nem jott be.
OV is amugy abba bukott bele mint MZP, azt hitte h majd o jobban tudja csinalni a kampanyt, miutan levaltotta Balazskat. Illetve mar Balazskaba belebukott de ott talan meg lehetett volna menteni egy jobb kampanystrategaval.
MZP meg most nezheti h Toth Peter mit hozott ossze MP-vel.
Persze teljesen mas habitusu a ket ember, raadasul az Osszefogas is kurta-furcsa volt, de sztem az mukodhetett volna ha nem hulye MZP es valszeg nem lett volna a Fidesznek 2/3-a.
Bar akkor meg lehet h nem lenne most egy MP. Ki tudja h ez jo lesz-e nekunk.
Jelenleg jonak tunik, tetszik a csapata is, nincs korulotte az oellenzek, mar ezert megerte.
2 hónapja
Nem értem, mi a faxért kínozza bárki is magát, a reményt kereső és a messiás második/harmadik eljövetelét váró die hard funokon kívül, hogy ezeknek a vergődését (haláltusáját) nézze.Hogy ez mennyire tűpontos komment:Engem annyira felbaszott, hogy képtelen vagyok focit nézni.
"Teljes egészében vállalja a felelősséget a holdról is látszó bukásért - feltéve, hogy ez nem jár számára következménnyel."
Hogy ő majd hátrébb vonul meg szertáros lesz, d, e most még azért átszabja, hogy ki kerülhet be a parlamentbe...
Meghívom egy bor mellé beszélgetni aki nekem hihetően előadja, hogy ő majd csendben beáll a "szertáros" pozícióba.
Miután az elmúlt min. 20 évben fokozatosan fogytak el mellőle a kompetens emebrek.
Te jó ég, előtört az agyam egy hátsó zugából az idei őszi szalagcím:
A háttérben meghúzódóGyurcsányOrbán szál 😀
bobi0092
nagylaza, főpohárnok
Vasárnap este még szuper volt látni a spontán reakciókat, a földbeállt gerely arcukat, az izzadság cseppeket a homlokukon, de annyi elég is volt.
Vége van oszt, vége van!
2 hónapja
sobri! pár hete volt egy tippelde, hogy miért lesznek legitim szabad választások. pontosabban orbán miért hagyja, hogy leváltsák demokratikus úton. nem lesz konklúzió? úgy emlékszem tippek jöttek bőven.Gondoltam ma elmondja a Patriótán, és én is meg fogom tudni, de még meg kell várni a választmányt. Türelem.
peach
2 hónapja
Ezt most találtam, februári 444 cikk, hozzájuk is eljutnak belső infók, mérések:...Nekem is ez a logikus megoldás. Igazából én pont egyet értettem abban Sobrival, hogy nem fogják hagyni, hogy kikapjanak, pláne nem ennyire. Az, hogy hagyták szerintem is pont azt jelzi, hogy ők elhitték, hogy nyerni fognak.
zinedine5
Mráz Ágostonék az én meglátásom szerint rengeteget tettek ezért a győzelemért.
Jughead
444.hu/2026/02/02/orban-is-latja-hogy-nem-allnak-jol-mozgositasi-gonddal-kuzd-a-fidesz
"Egy neve elhallgatását kérő kormányzati informátor és egy kormányzati körökben járatos forrás egyaránt arról számolt be a 444-nek, hogy január első hetében – a biztos pártválasztók körében – statisztikai hibahatárt meghaladó hátrányban volt a Fidesz az ellenzék vezető pártjával szemben."
Én továbbra se kenném a fideszes közvélemenykutatókra.
Vagy szerinted látták, hogy Tisza-Fidesz 55-38, és azt mondtak maguknak, hogy "de ez a főninek nem tetszene, legyen akkor 44-42 a Fidesznek, aztán majd ráfogjuk az ukránokra, hogy meghackeltek? Jólvanezígy."
2 hónapja
sobri! pár hete volt egy tippelde, hogy miért lesznek legitim szabad választások. pontosabban orbán miért hagyja, hogy leváltsák demokratikus úton. nem lesz konklúzió? úgy emlékszem tippek jöttek bőven.
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
2 hónapja
"Teljes egészében vállalja a felelősséget a holdról is látszó bukásért - feltéve, hogy ez nem jár számára következménnyel."Ezt így próbálom értelmezni, de kicsit nehezen megy. 😃
bobi0092
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
Hogy ez mennyire tűpontos komment:Engem annyira felbaszott, hogy képtelen vagyok focit nézni.
"Teljes egészében vállalja a felelősséget a holdról is látszó bukásért - feltéve, hogy ez nem jár számára következménnyel."
Hogy ő majd hátrébb vonul meg szertáros lesz, de most még azért átszabja, hogy ki kerülhet be a parlamentbe...
Meghívom egy bor mellé beszélgetni aki nekem hihetően előadja, hogy ő majd csendben beáll a "szertáros" pozícióba.
Miután az elmúlt min. 20 évben fokozatosan fogytak el mellőle a kompetens emebrek.
Te jó ég, előtört az agyam egy hátsó zugából az idei őszi szalagcím:
A háttérben meghúzódóGyurcsányOrbán szál 😀
bobi0092
2 hónapja
Hogy ez mennyire tűpontos komment:"Teljes egészében vállalja a felelősséget a holdról is látszó bukásért - feltéve, hogy ez nem jár számára következménnyel."
Hogy ő majd hátrébb vonul meg szertáros lesz, de most még azért átszabja, hogy ki kerülhet be a parlamentbe...
Meghívom egy bor mellé beszélgetni aki nekem hihetően előadja, hogy ő majd csendben beáll a "szertáros" pozícióba.
Miután az elmúlt min. 20 évben fokozatosan fogytak el mellőle a kompetens emebrek.
Te jó ég, előtört az agyam egy hátsó zugából az idei őszi szalagcím:
A háttérben meghúzódó
2 hónapja
Én ezt eléggé vágom, de nem teljesen értem, mi a kérdés. Ha egyéni képviselőként lépsz vissza, akkor időközit kell kiírni, ha listás képviselő vagy, akkor a listáról másik képviselő kerülhet a helyedre. Tök mindegy, hogy az 50-ik után az 51-ik jön, ha ő is azt mondja, hogy köszöni, nem kéri. Ekkor belép a képbe az 52-ik, ha ő is passzol, akkor az 53-ik. Gyakorlatilag szabad mozgás van, feltéve, hogy kellően vezércentrikus a párt.de nincs ilyen hogy variál a sorrendel, az végleges, maximum visszalép vagy nem veszi át és ugrik eggyel feljebb a sor, vagy igen? valaki aki vágja ezt magyarázza már el plsMagam is kíváncsian várom, lesznek-e olyanok, aki OV kedves kérése ellenére megtartják a mandátumukat. Úgy rémlik (nem vennék rá mérget), hogy a mostani szabályok szerint másik frakcióba nem ülhetnek át, de függetlenek minden további nélkül maradhatnak.és ha nem adják át a "helyüket" és felveszik a mandátumukat? kiesnek az ablakon? várom a MH-ba átülő durcás Rezsi Szilárdot 😀Tényleg, lesz külön KDNP frakció, amíg le nem csukják pedofíliáért az összeset?Ki tudja aztat? OV még nem mondta meg, mi lesz: nepszava.hu/3319212_kdnp-parlamenti-frakcio-semjen-zsolt-jovo-valasztas-2026?fbclid=IwY2xjawRODHlleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEexP1rpWB4SInoGhPJnm0_Mfnva1aN7U7Xgo4lwsuwve2kJFyN5kRQsRj6wEE_aem_x8Ilye6AjADyQZHHZDw2Ug
somoskovig
de nem az van hogy a listán nem lehet módosítani? max nem veszi át a mandátumát (lemond) és akkor a következő kerül be?A listán valóban nem lehet módosítani. A terv az, hogy a listán mandátumot szerzett képviselők jelentős részével OV közli, hogy mégsem lesznek képviselők, hanem átadják a helyüket a listán hátrébb szereplők közül ennek és annak. Ezért írtam, hogy ebből még gubanc lehet.
Josszi
nagylaza, főpohárnok
Josszi
nagylaza, főpohárnok
Josszi
2 hónapja
de nincs ilyen hogy variál a sorrendel, az végleges, maximum visszalép vagy nem veszi át és ugrik eggyel feljebb a sor, vagy igen? valaki aki vágja ezt magyarázza már el plsMagam is kíváncsian várom, lesznek-e olyanok, aki OV kedves kérése ellenére megtartják a mandátumukat. Úgy rémlik (nem vennék rá mérget), hogy a mostani szabályok szerint másik frakcióba nem ülhetnek át, de függetlenek minden további nélkül maradhatnak.és ha nem adják át a "helyüket" és felveszik a mandátumukat? kiesnek az ablakon? várom a MH-ba átülő durcás Rezsi Szilárdot 😀Tényleg, lesz külön KDNP frakció, amíg le nem csukják pedofíliáért az összeset?Ki tudja aztat? OV még nem mondta meg, mi lesz: nepszava.hu/3319212_kdnp-parlamenti-frakcio-semjen-zsolt-jovo-valasztas-2026?fbclid=IwY2xjawRODHlleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEexP1rpWB4SInoGhPJnm0_Mfnva1aN7U7Xgo4lwsuwve2kJFyN5kRQsRj6wEE_aem_x8Ilye6AjADyQZHHZDw2Ug
somoskovig
de nem az van hogy a listán nem lehet módosítani? max nem veszi át a mandátumát (lemond) és akkor a következő kerül be?A listán valóban nem lehet módosítani. A terv az, hogy a listán mandátumot szerzett képviselők jelentős részével OV közli, hogy mégsem lesznek képviselők, hanem átadják a helyüket a listán hátrébb szereplők közül ennek és annak. Ezért írtam, hogy ebből még gubanc lehet.
Josszi
nagylaza, főpohárnok
Josszi
nagylaza, főpohárnok
Szerkesztette: Josszi
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Igazából én pont egyet értettem abban Sobrival, hogy nem fogják hagyni, hogy kikapjanak, pláne nem ennyire. Az, hogy hagyták szerintem is pont azt jelzi, hogy ők elhitték, hogy nyerni fognak.Akkor már azt is tudjuk, miért nem volt OV-MP tévévita.🙂
Jughead
2 hónapja
Magam is kíváncsian várom, lesznek-e olyanok, aki OV kedves kérése ellenére megtartják a mandátumukat. Úgy rémlik (nem vennék rá mérget), hogy a mostani szabályok szerint másik frakcióba nem ülhetnek át, de függetlenek minden további nélkül maradhatnak.és ha nem adják át a "helyüket" és felveszik a mandátumukat? kiesnek az ablakon? várom a MH-ba átülő durcás Rezsi Szilárdot 😀Tényleg, lesz külön KDNP frakció, amíg le nem csukják pedofíliáért az összeset?Ki tudja aztat? OV még nem mondta meg, mi lesz: nepszava.hu/3319212_kdnp-parlamenti-frakcio-semjen-zsolt-jovo-valasztas-2026?fbclid=IwY2xjawRODHlleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEexP1rpWB4SInoGhPJnm0_Mfnva1aN7U7Xgo4lwsuwve2kJFyN5kRQsRj6wEE_aem_x8Ilye6AjADyQZHHZDw2Ug
somoskovig
de nem az van hogy a listán nem lehet módosítani? max nem veszi át a mandátumát (lemond) és akkor a következő kerül be?A listán valóban nem lehet módosítani. A terv az, hogy a listán mandátumot szerzett képviselők jelentős részével OV közli, hogy mégsem lesznek képviselők, hanem átadják a helyüket a listán hátrébb szereplők közül ennek és annak. Ezért írtam, hogy ebből még gubanc lehet.
Josszi
nagylaza, főpohárnok
Josszi
2 hónapja
Nekem is ez a logikus megoldás. Igazából én pont egyet értettem abban Sobrival, hogy nem fogják hagyni, hogy kikapjanak, pláne nem ennyire. Az, hogy hagyták szerintem is pont azt jelzi, hogy ők elhitték, hogy nyerni fognak."Rácz András: A legfontosabb tényező a 16 évnyi rossz káderpolitikai döntés és a rezsim intellektuális degradációja volt. Végül tényleg elhitték a saját propagandájukat, bármilyen banálisan is hangzik. A politológia nyelvén szólva ez a megerősítési torzítás klasszikus példája volt. Belső körökből tudom, hogy őszintén hittek a győzelemben. Talán nem elsöprő fölénnyel, de a győzelemben. Minden adatuk, még a belső közvélemény-kutatások is, akár 20 százalékpontot is tévedtek.De most erre mit mondjak?Ahogy jan is írta, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mondjuk Szánthó Miklós aki azért eléggé fent van, tudja, hogy óriási bukó van készülőben, de ő még azért vasárnap hétkor bemondja a 44,5-42-t. Miért? Nekem ez kurvára életszerűtlen.Vaaaaagy.... nem igaz, hogy csak 10-12 ember tudta.Ezen már gondolkodtam én is, amikor 444-en, telexen meg hasonló nem kis oldalakon olvasom, hogy OV átb.szta a saját embereit, mert csak a legszűkebb kör, (talán 10-12 embert írtak) tudták a valós számokat.Az igazán para az, hogy Sobri benne volt ebben a 12 emberben és nekünk nem csurrantott semmit.
Mondom, ez esetben kicsit para hogy erre a fórumra többször is be lett írva, mert akkor abból a 10-12 legbelső emberből melyik lehet Sobri? 😀
Jan
resistance is futile
Talán az lehet a magyarázat, hogy mindenkinek a saját képességein, objektivitásán, racionalitásán múlik, hogy képes e elfogadni a valósagot, vagy sem.
Ahogy én is simán elmondtam, amit hallottam, és teljesen random, hogy ki fogadta el, úgy lehet, hogy Rogán is elmondta Tuzsonnak, vagy Lazár akárkinek, de egyszerűen azt gondolták, hogy kamu, paráztatás, manipuláció, vagy valami politikai mahinació.
Szóval tudhattak volna, de nem vettek róla tudomást.
Őszentsége Sobri Jóska
Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy volt 10 ember aki tudta, de a többiek nem, mert szerintem lehetetlen ennyire titkot tartani, de még mindig inkább az, minthogy mindenki tudta, de azért még vasárnap hétkor is színészkedtek és hülyeségeket beszéltek.
zinedine5
Logikailag pont így lenne, ahogy írtad, írtuk, nyilván nem lehet titkot tartani ha ketten már tudnak róla, de baszki, mindenki beszél ismerősökkel, én is, és már hetekkel ezelőtt voltak belső mérésekből számok tiszás kétharmadról. Elsőnek írtam hot taket még kb. két héttel a szavazás előtt, amiben ott van ez a "tippem" (annyiban nem klasszikus tipp, hogy arra apelláltam, hogy aki nekem mondja, az nem keverte össze a két pártot, így ez nem coinflip, hanem "bennfentes" információ), ahogy azt is írtam, hogy sokan meg tutira veszik a győzelmüket, és kurvára fura, nem tudom hova rakni. (Ezt a hsz-t a választás előtti napokból nem tudom visszakeresni a kétmillió azóta született hsz miatt.)
Vagyis te gondolhatod azt, hogy nem tudták, de én azt tudom, hogy volt, aki tudta, közel van a tűzhöz, és semmi oka nincs egy baráti szóváltasban nekem mást mondani, mint amit tud.
Én azt nem tudom, hogy Szánthó miként nem tudta, ha tudta miért mondta amit mondott. Igen, ez életszerűtlen.
Aztán mégis megtörtént.
És furcsállom is.
Őszentsége Sobri Jóska
Voltak más jelei is annak, hogy hittek a saját propagandájuknak. A minisztérium időnként sajtószemléket ad ki — 10-15 cikket, attól függően, mit írt a külföldi média. Mi volt az első pont egy ilyen szemlében? A Magyar Nemzet, a Demokrata, az Origo — vagyis a saját propagandamédiájuk. A sajtószemlében a saját propagandájukat idézték. Ez a megerősítési torzítás teljesen abszurd változata. Több ilyen eset is volt. Elszakadtak a valóságtól, és nem hittek a számoknak vagy mutatóknak, ha azok nem passzoltak a saját propagandájukhoz. Szerintem ez volt a fő ok."
zinedine5
Mráz Ágostonék az én meglátásom szerint rengeteget tettek ezért a győzelemért.
2 hónapja
Áhhhh... Ezt most miért kellett?!🙂"Soha nem tűrtem meg semmilyen korrupciót." Hát ez beszarás."Az onside kick mestere vagyok." - B. Bostick
nagylaza, főpohárnok
Tactful Cactus
2 hónapja
Szerintem előbb, mint utóbb lesz egy komoly politikai párt balról, mert ott jelenleg légüres tér van.Gyurcsány Viktor megszületett, a legjobb, ami történhet, a megújulás esélye gúzsba kötve, összerugdosva hever a sarokban, hello 12%-os Fidesz. 😊Rövid távon ez oké, de hosszabb távon ez kurva rossz hír. Nem akarok ellenzék nélküli Tiszát. És nem akarom azt sem, hogy esetleg a mihasznák legyenek a legnagyobb ellenzéke.
somoskovig
Annyira kis baromfiudvar vagyunk, hogy egyszerre két működő (nép)pártnyi tyúk se fér el benne.
peterk2005 udvari bolond
2 hónapja
"Rácz András: A legfontosabb tényező a 16 évnyi rossz káderpolitikai döntés és a rezsim intellektuális degradációja volt. Végül tényleg elhitték a saját propagandájukat, bármilyen banálisan is hangzik. A politológia nyelvén szólva ez a megerősítési torzítás klasszikus példája volt. Belső körökből tudom, hogy őszintén hittek a győzelemben. Talán nem elsöprő fölénnyel, de a győzelemben. Minden adatuk, még a belső közvélemény-kutatások is, akár 20 százalékpontot is tévedtek.Ettől most okosabbak lettünk?
Voltak más jelei is annak, hogy hittek a saját propagandájuknak. A minisztérium időnként sajtószemléket ad ki — 10-15 cikket, attól függően, mit írt a külföldi média. Mi volt az első pont egy ilyen szemlében? A Magyar Nemzet, a Demokrata, az Origo — vagyis a saját propagandamédiájuk. A sajtószemlében a saját propagandájukat idézték. Ez a megerősítési torzítás teljesen abszurd változata. Több ilyen eset is volt. Elszakadtak a valóságtól, és nem hittek a számoknak vagy mutatóknak, ha azok nem passzoltak a saját propagandájukhoz. Szerintem ez volt a fő ok."
zinedine5
Írja Rácz is: "nem hittek a számoknak vagy mutatóknak, ha azok nem passzoltak a saját propagandájukhoz"
Vagyis voltak belső számaik, csak ignorálták. Ezt mondom én is.
Rácz:"Belső körökből tudom, hogy őszintén hittek a győzelemben."
És ezt is mondom. Én is így tudom.
És pontosan ez az ami fura.
Nem vagyunk előrébb, nem fejtettünk meg semmit.
Mondjuk annyi univerzalis tanulság megallapítható, hogy ha lehet valamit tudni, akkor hasznosabb ha nem hiszünk. A hit káros.
2 hónapja
"Soha nem tűrtem meg semmilyen korrupciót." Hát ez beszarás."Az onside kick mestere vagyok." - B. Bostick
nagylaza, főpohárnok
P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
2 hónapja
És mi volt előbb, tyúk vagy tojás?"Rácz András: A legfontosabb tényező a 16 évnyi rossz káderpolitikai döntés és a rezsim intellektuális degradációja volt. Végül tényleg elhitték a saját propagandájukat, bármilyen banálisan is hangzik. A politológia nyelvén szólva ez a megerősítési torzítás klasszikus példája volt. Belső körökből tudom, hogy őszintén hittek a győzelemben. Talán nem elsöprő fölénnyel, de a győzelemben. Minden adatuk, még a belső közvélemény-kutatások is, akár 20 százalékpontot is tévedtek.De most erre mit mondjak?Ahogy jan is írta, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mondjuk Szánthó Miklós aki azért eléggé fent van, tudja, hogy óriási bukó van készülőben, de ő még azért vasárnap hétkor bemondja a 44,5-42-t. Miért? Nekem ez kurvára életszerűtlen.Vaaaaagy.... nem igaz, hogy csak 10-12 ember tudta.Ezen már gondolkodtam én is, amikor 444-en, telexen meg hasonló nem kis oldalakon olvasom, hogy OV átb.szta a saját embereit, mert csak a legszűkebb kör, (talán 10-12 embert írtak) tudták a valós számokat.Az igazán para az, hogy Sobri benne volt ebben a 12 emberben és nekünk nem csurrantott semmit.
Mondom, ez esetben kicsit para hogy erre a fórumra többször is be lett írva, mert akkor abból a 10-12 legbelső emberből melyik lehet Sobri? 😀
Jan
resistance is futile
Talán az lehet a magyarázat, hogy mindenkinek a saját képességein, objektivitásán, racionalitásán múlik, hogy képes e elfogadni a valósagot, vagy sem.
Ahogy én is simán elmondtam, amit hallottam, és teljesen random, hogy ki fogadta el, úgy lehet, hogy Rogán is elmondta Tuzsonnak, vagy Lazár akárkinek, de egyszerűen azt gondolták, hogy kamu, paráztatás, manipuláció, vagy valami politikai mahinació.
Szóval tudhattak volna, de nem vettek róla tudomást.
Őszentsége Sobri Jóska
Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy volt 10 ember aki tudta, de a többiek nem, mert szerintem lehetetlen ennyire titkot tartani, de még mindig inkább az, minthogy mindenki tudta, de azért még vasárnap hétkor is színészkedtek és hülyeségeket beszéltek.
zinedine5
Logikailag pont így lenne, ahogy írtad, írtuk, nyilván nem lehet titkot tartani ha ketten már tudnak róla, de baszki, mindenki beszél ismerősökkel, én is, és már hetekkel ezelőtt voltak belső mérésekből számok tiszás kétharmadról. Elsőnek írtam hot taket még kb. két héttel a szavazás előtt, amiben ott van ez a "tippem" (annyiban nem klasszikus tipp, hogy arra apelláltam, hogy aki nekem mondja, az nem keverte össze a két pártot, így ez nem coinflip, hanem "bennfentes" információ), ahogy azt is írtam, hogy sokan meg tutira veszik a győzelmüket, és kurvára fura, nem tudom hova rakni. (Ezt a hsz-t a választás előtti napokból nem tudom visszakeresni a kétmillió azóta született hsz miatt.)
Vagyis te gondolhatod azt, hogy nem tudták, de én azt tudom, hogy volt, aki tudta, közel van a tűzhöz, és semmi oka nincs egy baráti szóváltasban nekem mást mondani, mint amit tud.
Én azt nem tudom, hogy Szánthó miként nem tudta, ha tudta miért mondta amit mondott. Igen, ez életszerűtlen.
Aztán mégis megtörtént.
És furcsállom is.
Őszentsége Sobri Jóska
Voltak más jelei is annak, hogy hittek a saját propagandájuknak. A minisztérium időnként sajtószemléket ad ki — 10-15 cikket, attól függően, mit írt a külföldi média. Mi volt az első pont egy ilyen szemlében? A Magyar Nemzet, a Demokrata, az Origo — vagyis a saját propagandamédiájuk. A sajtószemlében a saját propagandájukat idézték. Ez a megerősítési torzítás teljesen abszurd változata. Több ilyen eset is volt. Elszakadtak a valóságtól, és nem hittek a számoknak vagy mutatóknak, ha azok nem passzoltak a saját propagandájukhoz. Szerintem ez volt a fő ok."
zinedine5
A rossz káderpolitika miatt csúszott le az intellektuális színvonal, vagy a vállalhatatlan színvonal miatt pártoltak el a jobb szakemberek?
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
már késő, senkit nem érdekel mit akarsz 😀 tetszettél volna a fideszre szavazniGyurcsány Viktor megszületett, a legjobb, ami történhet, a megújulás esélye gúzsba kötve, összerugdosva hever a sarokban, hello 12%-os Fidesz. 😊Rövid távon ez oké, de hosszabb távon ez kurva rossz hír. Nem akarok ellenzék nélküli Tiszát. És nem akarom azt sem, hogy esetleg a mihasznák legyenek a legnagyobb ellenzéke.
somoskovig
Annyira kis baromfiudvar vagyunk, hogy egyszerre két működő (nép)pártnyi tyúk se fér el benne.
peterk2005 udvari bolond
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
és ha nem adják át a "helyüket" és felveszik a mandátumukat? kiesnek az ablakon? várom a MH-ba átülő durcás Rezsi Szilárdot 😀Tényleg, lesz külön KDNP frakció, amíg le nem csukják pedofíliáért az összeset?Ki tudja aztat? OV még nem mondta meg, mi lesz: nepszava.hu/3319212_kdnp-parlamenti-frakcio-semjen-zsolt-jovo-valasztas-2026?fbclid=IwY2xjawRODHlleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEexP1rpWB4SInoGhPJnm0_Mfnva1aN7U7Xgo4lwsuwve2kJFyN5kRQsRj6wEE_aem_x8Ilye6AjADyQZHHZDw2Ug
somoskovig
de nem az van hogy a listán nem lehet módosítani? max nem veszi át a mandátumát (lemond) és akkor a következő kerül be?A listán valóban nem lehet módosítani. A terv az, hogy a listán mandátumot szerzett képviselők jelentős részével OV közli, hogy mégsem lesznek képviselők, hanem átadják a helyüket a listán hátrébb szereplők közül ennek és annak. Ezért írtam, hogy ebből még gubanc lehet.
Josszi
nagylaza, főpohárnok
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!