NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 733
Én úgy látom, de ez az én véleményem, gondolom sokan lesznek, akik másként látják, hogy Magyarország népe nem igazán volt felkészülve egy kétharmados választási győzelemre.És, az ezzel járó következményekre.laccoo74
Akkor meg ne szavazzunk olyanra, akiről tudni lehetett, hogy kétharmadot szerez. Amit nem értek, hogy ugye az emberek azért szavaztak emezre, mert amaz lopásaiból elegük volt. Ennek ellenére az MSZP-t újraválasztani sem fogják, nemhogy kétharmaddal...berger90
jajj, a képviseleti demokrácia mindig úgy működik (és az amadeusszal kapcsolatos kritikám is erre próbált rávilágítani), hogy az emberek - döntő többsége - mindig valami ELLEN, és nem valamiRE szavaz, legalábbis itthon ez egyértelműen így van

a hatalom tulajdonságaival nincsenek sajnos sokan tisztában, de az ellenzéki szerep mindenkinek nagyon jól áll 😊jjncaa
pardon.
Nem mindegy, hogy ellenzék vagy ellenző. Te számon kéred rajtam, hogy demagóg csőlátásos módon ellenző vagyok. Tegyük fel, hogy jogos a kritika, de akkor mond meg, hogy milyen módon tudnék én - aka. ellenzék - konstruktív módon bármit is beadni neked - aka. 2/3-s kormány - úgy, hogy legyen is belőle valami (magas labda feladva a személyeskedő válaszra)? A kezedben van a demokrácia összes intézménye, a rendvédelem összes ága és az igazságszolgáltatás is (hatalmi ágak egyben), gyakorlatilag azt csinálsz a pártállami Principatus-odban amit akarsz. Milyen eszköz maradt a kezemben? Kimegyek az utcára? Tüntetek? Egyébként, ha már a cigaretta kapcsán összeszólalkoztunk; Megkérdezném tőled, hogy mégis milyen ötleted van arra, hogy, hogyan védd meg a Nemzeti Trafik Etwast - amely komolyabb árréssel fog üzemelni - attól, hogy a Romániából beérkező cigarettadömping tönkreverje őket és ezzel szimultán elárassza a magyar piacot? Ha bekerül Románia Schengenbe, akkor mit tennél ez ellen?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!laccoo74
Pedig Juli néni be fog zárni, mert nyit mellette egy boltot valami narancsszínűre szolizott ismeretlen, aki nem csak mesterségesen megemelt haszonkulccsal árulhat cigarettát, amit Juli néni nem, de lassan az autón és a géppisztolyon kívül mindent árulhat. Juli néni szegény meg egy nagy lófaszt kapott nemzetiszínű szalaggal átkötve, nem trafik-koncessziót, így 20-30 év után cuccolhat, ahova akar.somoskovig
Esetleg elmehet pénztárosnak havi 70ért valamelyik multihoz,már amennyiben szükség lesz a munkájára.Vagy alkudozhat, egy nyertes pályázóval, hogy csinálják együtt a boltot.
Amúgy, azt vizsgálták a pályázatok elbírálásakor, hogy a nyertes rendelkezik-e megfelelő tőkével, egy tényleges trafiknyitáshoz?
Mert, gondolom, hogy némi zsetont azért be kell feccölni egy új üzletbe.laccoo74
Azért a CBA vezérkari klánok - helyi politkusok családtagjai - kormányközeli korábbi dohányos cégek (Continental, Vimpex, stb.) fémjelezte nyerteslista esetén ettől annyira nem tartanék. 😀somoskovig
Ezt, csak azért kérdeztem, mert valamikor reggel belinkeltem a hivatalos draftlistát, és előtte megnéztem szűkebb hazám nyerteseit, ismerek közülük pár arcot, van iskolatitkár, lecsúszott alkesz, akinek szerintem azért túlságosan sok fölös tőkéje nem lehet.
Vagy esetleg őket használták a cél érdekében?laccoo74
Neeeeem, dehogy, ugyanmár.

több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
Nyilván vissza fognak venni belőle, erről híresek a fiúk. 😀

Egyébként meg engem nem az zavar alapvetően, hogy vannak olyan területek, ahol segget kell nyalni az előrejutáshoz, ilyenek mindig voltak és lesznek is. A nagyobb baj, hogy ezen területek száma rettentő sebességgel növekszik, és lassan nem tud belőle kimaradni senki.

Azon meg, hogy Magyarországon nincs független média, csak pártlapok, nem kellene meglepődni.somoskovig
Vannak nem pártlapok : Népszava, Népszabadság, 168 óra, ATV, stb,stb.

Egyébként pont a baloldal mondta azt, hogyha média kell, akkor vegyél.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!laccoo74
Pedig Juli néni be fog zárni, mert nyit mellette egy boltot valami narancsszínűre szolizott ismeretlen, aki nem csak mesterségesen megemelt haszonkulccsal árulhat cigarettát, amit Juli néni nem, de lassan az autón és a géppisztolyon kívül mindent árulhat. Juli néni szegény meg egy nagy lófaszt kapott nemzetiszínű szalaggal átkötve, nem trafik-koncessziót, így 20-30 év után cuccolhat, ahova akar.somoskovig
Esetleg elmehet pénztárosnak havi 70ért valamelyik multihoz,már amennyiben szükség lesz a munkájára.Vagy alkudozhat, egy nyertes pályázóval, hogy csinálják együtt a boltot.
Amúgy, azt vizsgálták a pályázatok elbírálásakor, hogy a nyertes rendelkezik-e megfelelő tőkével, egy tényleges trafiknyitáshoz?
Mert, gondolom, hogy némi zsetont azért be kell feccölni egy új üzletbe.laccoo74
Azért a CBA vezérkari klánok - helyi politkusok családtagjai - kormányközeli korábbi dohányos cégek (Continental, Vimpex, stb.) fémjelezte nyerteslista esetén ettől annyira nem tartanék. 😀somoskovig
Ezt, csak azért kérdeztem, mert valamikor reggel belinkeltem a hivatalos draftlistát, és előtte megnéztem szűkebb hazám nyerteseit, ismerek közülük pár arcot, van iskolatitkár, lecsúszott alkesz, akinek szerintem azért túlságosan sok fölös tőkéje nem lehet.
Vagy esetleg őket használták a cél érdekében?
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Itt mindenki ellenség lett, aki nem tapsol felállva a mindent átható szervilis dilettantizmusnak, azt előbb-utóbb elviszi az ÁVÓ. Ja nem, a TEK. 😀 Vagy talán az sem, de ráfarag, az szinte garantálható. Nem létezik közömbös kívülálló, csak támogató és ellenség.somoskovig
Én sem tapsikolok felállva a kormánynak, de még nem rúgták rám az ajtót. Ezt a családi politikai hátterem és más egyéb miatt is megtehetnék, mégsem. Ne lássunk diktatúrát minden sarkon, mert arról szó sincs. Diktatúra az lesz, amikor hajnalban csengetnek, mert nem tapsoltunk Viktornak állami ünnepen.berger90
😀 --> ezt ajánlom figyelmedbe, a végét poénnak szántam. Azt a részét viszont nem, hogy semmilyen szinten nem tudsz érvényesülni, ha nem vagy támogató. És mivel az állam egyre több területre teszi rá a mocskos mancsát, egyre kevesebb olyan terület van, ahol a nem elkötelezett jobboldaliak is labdába rúghatnak. A diktatúra nem az ÁVH-tól diktatúra, még ha nem is tartom magam hivatalosan rettegőnek, aki minden sarkon a diktatúrát látja, de az tény, hogy az állami befolyás, kontroll, irányítás sokkal-sokkal erősebb a mostani kormány idején, mint bármikor a rendszerváltás óta, és nálam már súrolja azt a határt, amit még bevesz a gyomrom.somoskovig
Ha esze van a kormánynak, ebből most rögtön elkezd lejjebb venni, mert az nagyon érzékenyen fogja érinteni a kampányt. A smiley elkerülte a figyelmemet, elnézést.

Az pedig tökéletesen kormánytól - sőt politikai rendszertől is - független, hogy nyalni kell az előrejutáshoz. Én nem éltem akkor, de az átkosban is ugyanez volt, 2002-ben nem vettek át normális iskolába (kormányváltás után voltunk, de még jobberek ültek a pozíciókban - és csak ötödikes voltam akkor!!) és most jó eséllyel nem fogok állást kapni jó néhány újságnál, mert x családtagom jó ideje az y újságnál dolgozik, és még csak nem is újságíróként. Ez mindig így volt, és így is lesz. Megszüntetni senki nem akarja, pofázni viszont minden nagyokos politikus tud róla...berger90
Nyilván vissza fognak venni belőle, erről híresek a fiúk. 😀

Egyébként meg engem nem az zavar alapvetően, hogy vannak olyan területek, ahol segget kell nyalni az előrejutáshoz, ilyenek mindig voltak és lesznek is. A nagyobb baj, hogy ezen területek száma rettentő sebességgel növekszik, és lassan nem tud belőle kimaradni senki.

Azon meg, hogy Magyarországon nincs független média, csak pártlapok, nem kellene meglepődni.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!laccoo74
Pedig Juli néni be fog zárni, mert nyit mellette egy boltot valami narancsszínűre szolizott ismeretlen, aki nem csak mesterségesen megemelt haszonkulccsal árulhat cigarettát, amit Juli néni nem, de lassan az autón és a géppisztolyon kívül mindent árulhat. Juli néni szegény meg egy nagy lófaszt kapott nemzetiszínű szalaggal átkötve, nem trafik-koncessziót, így 20-30 év után cuccolhat, ahova akar.somoskovig
Esetleg elmehet pénztárosnak havi 70ért valamelyik multihoz,már amennyiben szükség lesz a munkájára.Vagy alkudozhat, egy nyertes pályázóval, hogy csinálják együtt a boltot.
Amúgy, azt vizsgálták a pályázatok elbírálásakor, hogy a nyertes rendelkezik-e megfelelő tőkével, egy tényleges trafiknyitáshoz?
Mert, gondolom, hogy némi zsetont azért be kell feccölni egy új üzletbe.laccoo74
Azért a CBA vezérkari klánok - helyi politkusok családtagjai - kormányközeli korábbi dohányos cégek (Continental, Vimpex, stb.) fémjelezte nyerteslista esetén ettől annyira nem tartanék. 😀

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 904
Itt mindenki ellenség lett, aki nem tapsol felállva a mindent átható szervilis dilettantizmusnak, azt előbb-utóbb elviszi az ÁVÓ. Ja nem, a TEK. 😀 Vagy talán az sem, de ráfarag, az szinte garantálható. Nem létezik közömbös kívülálló, csak támogató és ellenség.somoskovig
Én sem tapsikolok felállva a kormánynak, de még nem rúgták rám az ajtót. Ezt a családi politikai hátterem és más egyéb miatt is megtehetnék, mégsem. Ne lássunk diktatúrát minden sarkon, mert arról szó sincs. Diktatúra az lesz, amikor hajnalban csengetnek, mert nem tapsoltunk Viktornak állami ünnepen.berger90
😀 --> ezt ajánlom figyelmedbe, a végét poénnak szántam. Azt a részét viszont nem, hogy semmilyen szinten nem tudsz érvényesülni, ha nem vagy támogató. És mivel az állam egyre több területre teszi rá a mocskos mancsát, egyre kevesebb olyan terület van, ahol a nem elkötelezett jobboldaliak is labdába rúghatnak. A diktatúra nem az ÁVH-tól diktatúra, még ha nem is tartom magam hivatalosan rettegőnek, aki minden sarkon a diktatúrát látja, de az tény, hogy az állami befolyás, kontroll, irányítás sokkal-sokkal erősebb a mostani kormány idején, mint bármikor a rendszerváltás óta, és nálam már súrolja azt a határt, amit még bevesz a gyomrom.somoskovig
Ha esze van a kormánynak, ebből most rögtön elkezd lejjebb venni, mert az nagyon érzékenyen fogja érinteni a kampányt. A smiley elkerülte a figyelmemet, elnézést.

Az pedig tökéletesen kormánytól - sőt politikai rendszertől is - független, hogy nyalni kell az előrejutáshoz. Én nem éltem akkor, de az átkosban is ugyanez volt, 2002-ben nem vettek át normális iskolába (kormányváltás után voltunk, de még jobberek ültek a pozíciókban - és csak ötödikes voltam akkor!!) és most jó eséllyel nem fogok állást kapni jó néhány újságnál, mert x családtagom jó ideje az y újságnál dolgozik, és még csak nem is újságíróként. Ez mindig így volt, és így is lesz. Megszüntetni senki nem akarja, pofázni viszont minden nagyokos politikus tud róla...

Mindig jövőre
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!laccoo74
Pedig Juli néni be fog zárni, mert nyit mellette egy boltot valami narancsszínűre szolizott ismeretlen, aki nem csak mesterségesen megemelt haszonkulccsal árulhat cigarettát, amit Juli néni nem, de lassan az autón és a géppisztolyon kívül mindent árulhat. Juli néni szegény meg egy nagy lófaszt kapott nemzetiszínű szalaggal átkötve, nem trafik-koncessziót, így 20-30 év után cuccolhat, ahova akar.somoskovig
Esetleg elmehet pénztárosnak havi 70ért valamelyik multihoz,már amennyiben szükség lesz a munkájára.Vagy alkudozhat, egy nyertes pályázóval, hogy csinálják együtt a boltot.
Amúgy, azt vizsgálták a pályázatok elbírálásakor, hogy a nyertes rendelkezik-e megfelelő tőkével, egy tényleges trafiknyitáshoz?
Mert, gondolom, hogy némi zsetont azért be kell feccölni egy új üzletbe.
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Itt mindenki ellenség lett, aki nem tapsol felállva a mindent átható szervilis dilettantizmusnak, azt előbb-utóbb elviszi az ÁVÓ. Ja nem, a TEK. 😀 Vagy talán az sem, de ráfarag, az szinte garantálható. Nem létezik közömbös kívülálló, csak támogató és ellenség.somoskovig
Én sem tapsikolok felállva a kormánynak, de még nem rúgták rám az ajtót. Ezt a családi politikai hátterem és más egyéb miatt is megtehetnék, mégsem. Ne lássunk diktatúrát minden sarkon, mert arról szó sincs. Diktatúra az lesz, amikor hajnalban csengetnek, mert nem tapsoltunk Viktornak állami ünnepen.berger90
😀 --> ezt ajánlom figyelmedbe, a végét poénnak szántam. Azt a részét viszont nem, hogy semmilyen szinten nem tudsz érvényesülni, ha nem vagy támogató. És mivel az állam egyre több területre teszi rá a mocskos mancsát, egyre kevesebb olyan terület van, ahol a nem elkötelezett jobboldaliak is labdába rúghatnak. A diktatúra nem az ÁVH-tól diktatúra, még ha nem is tartom magam hivatalosan rettegőnek, aki minden sarkon a diktatúrát látja, de az tény, hogy az állami befolyás, kontroll, irányítás sokkal-sokkal erősebb a mostani kormány idején, mint bármikor a rendszerváltás óta, és nálam már súrolja azt a határt, amit még bevesz a gyomrom.

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 005 — no es importante
Én úgy látom, de ez az én véleményem, gondolom sokan lesznek, akik másként látják, hogy Magyarország népe nem igazán volt felkészülve egy kétharmados választási győzelemre.És, az ezzel járó következményekre.laccoo74
Akkor meg ne szavazzunk olyanra, akiről tudni lehetett, hogy kétharmadot szerez. Amit nem értek, hogy ugye az emberek azért szavaztak emezre, mert amaz lopásaiból elegük volt. Ennek ellenére az MSZP-t újraválasztani sem fogják, nemhogy kétharmaddal...berger90
jajj, a képviseleti demokrácia mindig úgy működik (és az amadeusszal kapcsolatos kritikám is erre próbált rávilágítani), hogy az emberek - döntő többsége - mindig valami ELLEN, és nem valamiRE szavaz, legalábbis itthon ez egyértelműen így van

a hatalom tulajdonságaival nincsenek sajnos sokan tisztában, de az ellenzéki szerep mindenkinek nagyon jól áll 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!laccoo74
Pedig Juli néni be fog zárni, mert nyit mellette egy boltot valami narancsszínűre szolizott ismeretlen, aki nem csak mesterségesen megemelt haszonkulccsal árulhat cigarettát, amit Juli néni nem, de lassan az autón és a géppisztolyon kívül mindent árulhat. Juli néni szegény meg egy nagy lófaszt kapott nemzetiszínű szalaggal átkötve, nem trafik-koncessziót, így 20-30 év után cuccolhat, ahova akar.

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 904
Itt mindenki ellenség lett, aki nem tapsol felállva a mindent átható szervilis dilettantizmusnak, azt előbb-utóbb elviszi az ÁVÓ. Ja nem, a TEK. 😀 Vagy talán az sem, de ráfarag, az szinte garantálható. Nem létezik közömbös kívülálló, csak támogató és ellenség.somoskovig
Én sem tapsikolok felállva a kormánynak, de még nem rúgták rám az ajtót. Ezt a családi politikai hátterem és más egyéb miatt is megtehetnék, mégsem. Ne lássunk diktatúrát minden sarkon, mert arról szó sincs. Diktatúra az lesz, amikor hajnalban csengetnek, mert nem tapsoltunk Viktornak állami ünnepen.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Én úgy látom, de ez az én véleményem, gondolom sokan lesznek, akik másként látják, hogy Magyarország népe nem igazán volt felkészülve egy kétharmados választási győzelemre.És, az ezzel járó következményekre.laccoo74
Erre nem a nép nem volt felkészülve, hanem a politika. (Majdnem leírtam, hogy elit, de azért ne túlozzunk). Egyszerűen nem tart ott semelyik magyar párt/vezető politikus, hogy élni és ne visszaélni akarjon a kétharmaddal.

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 904
Én úgy látom, de ez az én véleményem, gondolom sokan lesznek, akik másként látják, hogy Magyarország népe nem igazán volt felkészülve egy kétharmados választási győzelemre.És, az ezzel járó következményekre.laccoo74
Akkor meg ne szavazzunk olyanra, akiről tudni lehetett, hogy kétharmadot szerez. Amit nem értek, hogy ugye az emberek azért szavaztak emezre, mert amaz lopásaiból elegük volt. Ennek ellenére az MSZP-t újraválasztani sem fogják, nemhogy kétharmaddal...

Mindig jövőre
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én úgy látom, de ez az én véleményem, gondolom sokan lesznek, akik másként látják, hogy Magyarország népe nem igazán volt felkészülve egy kétharmados választási győzelemre.És, az ezzel járó következményekre.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 348 — Cowboys fan
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.
több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 688 — Bears & Illinois fan
Valamit azért ki kell jelenteni:
Az MSZP sem csinálná sokkal másként a dolgait!
Na, ki köp le elsőként?laccoo74
Teljesen igazad van. Pontosan tudnia kellene mindenkinek, hogy ők is havernak osztogattak minden tendert, pofátlanul loptak (máv, mlsz, kb ahonnan lehetett), ugyanazt csinálják, mint most a Fidesz. Mégis mintha ezt mindenki elfelejtette volna.berger90
Nem felejtette el senki szerintem, csak a Fidesz nyert választást a "fülkeforradalom, új rendszerváltás, stb." jelszavakkal, hogy most majd minden másként lesz, meg az elmútnyócév, de itt a történelmi lehetőség a kétharmaddal.

Erről a mostani helyzetről nekem mindig az jut eszembe, hogy mindenki belepisál a medencébe, de azért a rajtkőről nem illik. Most kb. a rajtkőről szarnak bele a medencébe a fiúk. NEm mintha ettől egy hangyányit is szimpatikusabb lenne az MSZP, ez az igazi tragédia, a normális választási alternatíva teljes hiánya.somoskovig
Inkább a trambulinról.........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Azt hiszem, hogy abban azért egyet lehet érteni, hogy egyik párt sem jobb a másiktól, úgy gondoltam hogy az épeszű emberek ezt tudják automatikusan.

Somoskovig-el kell egyet értenem, mert nagyon de nagyon sokan hittek abban, hogy a fidesz értelmes irányba fogja vinni a dolgokat a 2/3-ával. Rendbe vágja az egészségügyet, oktatást, szociális gondokat, stb, stb.
A probléma ott kezdődött amikor a fidesz ezekre a dolgokra rátojt, és elkezdte a hatalmát bebetonozni még néhány ciklusra, ahelyett hogy tényleg jó és értelmes dolgokkal a szavazók szimpátiáját nyerte volna meg, így sokan csalódtak bennük.

A következő választáson meg majd nyugodtan lehet szavazni a két nagy kupac sz@rra, csak mindenkinek el kell döntenie, hogy a híg vagy a keményet szereti-e.cartman023
Szerintem ebben azért relatíve kevesen hittek, vagy legalábbis egy bizonyos értelmi szint felett nem voltak illúziói senkinek. Azon értelmi szint alatt meg most is kiválóan működik a Fidesz retorikája, de ők nem is azért szavaztak oda, mert a nagy strukturális reformok és a fenntartható állam nagyon megmozgatták volna a kis lelküket. Sajnos amíg a választásokat az ostoba, műveletlen, hozzá nem értő, éppen ezért végtelenül könnyen befolyásolható tömegek döntik el, addig úgyse lesz normális kormányzás.

Egyébként asszem, meg tudom fogalmazni, mitől utálom jobban a Fideszt, mint az MSZP utáltam (pedig azt elég nagy szó felülmúlni): minden politikus hazudozik, minden politikus kormányra kerülve kitömi a klientúrája zsebét, minden politikust csak a hatalom megtartása érdekel, minden politikus azért ment politikusnak, mert semmi másnak nem volt jó, ergó amit teljesítmény címen előadnak, pont szart sem ér általában. Ebbe teljesen megfeleltethető egymásnak a Fityesz és a Maszop, már ez elég lenne egyébként ahhoz, hogy az összes lógjon a Kossuth téren szépen sorban. De ami Vityáékban igazán bosszantó, az az, hogy ezt az egész szart nyakon öntik egy keresztény-konzervatív-nemzeti maszlaggal, erkölcsi magasságokról prédikálva, és ennek a hozzáállásnak, valamint a saját tévedhetetlenségük teljes magabiztosságának következményeként izomból benyomulnak az átlagember életének olyan színtereire is, ahol semmi keresnivalójuk (színházak, az egész kultúra- és sportirányítás, de említhetném azt is, hogy pl. akinek most általános iskolás gyereke van, az dönthet, hogy hittant vagy erkölcstant tanuljon a gyerek, nyilván a megfelelően képzett tanerők és tanterv mentén). A sor végtelenségig folytatható, említve a "nem engedünk az IMF-nek"-kampányt, vagy akár az ominózus Obersovszky-interjút, az egész közmédiát, ilyen durván a központi irányítás nem volt látványos korábban.

Itt mindenki ellenség lett, aki nem tapsol felállva a mindent átható szervilis dilettantizmusnak, azt előbb-utóbb elviszi az ÁVÓ. Ja nem, a TEK. 😀 Vagy talán az sem, de ráfarag, az szinte garantálható. Nem létezik közömbös kívülálló, csak támogató és ellenség.

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci


Road to Józsefváros
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
Valamit azért ki kell jelenteni:
Az MSZP sem csinálná sokkal másként a dolgait!
Na, ki köp le elsőként?laccoo74
Teljesen igazad van. Pontosan tudnia kellene mindenkinek, hogy ők is havernak osztogattak minden tendert, pofátlanul loptak (máv, mlsz, kb ahonnan lehetett), ugyanazt csinálják, mint most a Fidesz. Mégis mintha ezt mindenki elfelejtette volna.berger90
Senki nem felejtette el, és itt kb. senki sem MSZP szurkoló, sőt.

Egy dolog más: az MSZP idejében, amikor valami felrúgta a status quo-t (lásd Hagyó), azt megszívatták. A Gyurcsány-korszak előtt szépen 50-50-ben ment az osztás. Itt Baranyában Puch és Bánki szépen megegyeztek mindenben, szépen fel volt osztva a pénz, nem is volt gond. Aztán jött az egyetemi ügy, Imhof és társai kitalálták, hogy ők elég erősek ahhoz, hogy ne kelljen senkinek osztani, aztán látjuk mi lett.

Ami most megváltozott, hogy a Fidesz tudja: van összesen négy éve, hogy valamifajta gazdasági bázist építsen ki, mivel többet nem hogy nekik, de minden bizonnyal senkinek nem lesz egyedül kétharmada. Lesz olyan időszak, amikor majd lesz olyan nagykoalíció, ahol meg lesz a változtatási szándék, de ez minden bizonnyal nem ebben az évtizedben fog megtörténni. Jelenleg az osztási arány teljesen átalakul, 90-10-nél már helyi szinten sincs jobb sehol. Ha 2014-ben legalább az önkormányzatok egy részét visszaszerzi a baloldal, akkor majd újra lesz lehetőség egyezkedni, de egyelőre, erre esély sincs.

Látni kell: a politika része a "mutyi", a saját hátország előnybe juttatása. Ezt nálunk modernebb politikai kultúrákban lobbisták intézik, Kelet-Európa sokkal kevésbé kifinomultabb ennél: ha van rá lehetőség, egyszerűen véghezviszik a state capture-t. Jelenleg a Fidesz máshogy nem tud magának bázist építeni, csak ha elveszi másét. Most a trafik ügy azért kínos, mert sok kis embertől is elvették a lehetőségeket. Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).

Ami sokkal nagyobb baj, az a nagyobb üzenet: a Fidesz, ha akar, bármit elvesz. És ez nem tetszik a beruházóknak, nem tetszik a vállalkozónak, igazából senkinek. Az MSZP felülről lopott, nagy vállalatokat hordott szét, békén hagyta a kicsiket, hogy oldják meg az életüket. Hagyta, hogy dolgozzanak az adócsalók, hagyta hogy mindenki a saját maga kockázati (pofátlanság) szintén keresse a saját pénzét. A Fidesz nem hagyja bárkinek ezt: az ő barátai ott lopnak, ahol tudnak, de ha az ő érdekeit sérti, azonnal kiemelt ellenőrzési területté teszik a NAV számára (lásd cukor ügyletek).

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 005 — no es importante
szenzációs vagyjjncaa
fejtsd már ki bővebben, légy oly kedves.Amadeus91
Ellenzékben lenni a világ legkényelmesebb dolga, semmi mást nem kell csinálni, csak kritizálni, sokszor még az érvelés is teljesen felesleges. Tőled még egyetlen konstruktív javaslatot nem olvastam, persze nagy lendülettel linkelgeted az épp aktuális visszáságokról szóló cikkeket, de hogy mondandódat valami idea köré sződd, az egyelőre nagyon nem megy, nagyjából a piacon óbégató kisnyugdíjasok szintjét képviseled politikában való jártasság terén

Előfordulnak néha jó viták errefelé is, de egyre ritkábban, mert nagyjából arra korlátozódott a téma, hogy amadeus jön egyet kormánytfikázni, cartman meg zsidózik egy jót, csak hogy helyére billenjenek a dolgok. Persze a vicceknél is megvédtek, mert mindenki azt csinál, amit akar, így működik a bulvár is: a szólásszabadságra hivatkozva engedjünk teret minden szemétnek, az értékek devalválódását a nagy liberalizmusban úgysem lehet meghatározni és így megvédenijjncaa
miért az Amadeus az ellenzék? Vagy mi van? Miért kéne neki konstruktívnak lenni, és neked miért elég beböfögni egy "vicces" kommentet? cartman azért zsidózik, mert őket teszi felelőssé az ország gondjaiért, neki ez a politikai nézete, aminek hangot is ad a politikai topikban, ellenben Te személyeskedsz amióta követem a topicot, ez szerintem sokkal inkább máshová való, amúgy meg nem lehet mindenki atapapa, aki nagyjából objektíven, intelligensen véleményt formál mindenről, nem mindenkinek van erre energiája, tudása, és nem is mindenki képes érzelemmentesen kommunikálni politikáról, nekünk többieknek marad a linkelgetés meg a zsidózás/cigányozás/komcsizás/fideszezés, így is ez a topik messze intelligensebb hangvételű mint a legtöbb hasonló, szerintem.chvs
1., Kommentem nem vicceskedő volt
2., nem muszáj konstruktívnak lenni, csak az ember ne csodálkozzon ha nem veszik komolyan, amennyiben ellenvéleménye minden esetben abból áll, hogy ez meg az szar (előfordulhat, hogy az illetőnek akár igaza is van, hozadéka mégis kb. annyi, mint egy afrikai puccsnak)
3. ha szerinted a zsidóellenesség politikai nézet, akkor viszont komoly fogalomzavar áll fenn


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 904
Valamit azért ki kell jelenteni:
Az MSZP sem csinálná sokkal másként a dolgait!
Na, ki köp le elsőként?laccoo74
Teljesen igazad van. Pontosan tudnia kellene mindenkinek, hogy ők is havernak osztogattak minden tendert, pofátlanul loptak (máv, mlsz, kb ahonnan lehetett), ugyanazt csinálják, mint most a Fidesz. Mégis mintha ezt mindenki elfelejtette volna.berger90
Nem felejtette el senki szerintem, csak a Fidesz nyert választást a "fülkeforradalom, új rendszerváltás, stb." jelszavakkal, hogy most majd minden másként lesz, meg az elmútnyócév, de itt a történelmi lehetőség a kétharmaddal.

Erről a mostani helyzetről nekem mindig az jut eszembe, hogy mindenki belepisál a medencébe, de azért a rajtkőről nem illik. Most kb. a rajtkőről szarnak bele a medencébe a fiúk. NEm mintha ettől egy hangyányit is szimpatikusabb lenne az MSZP, ez az igazi tragédia, a normális választási alternatíva teljes hiánya.somoskovig
a témában:
 hamozottnyul.kinja.com/hogy-mi-a-bajom-485681638

Mindig jövőre
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Azt hiszem, hogy abban azért egyet lehet érteni, hogy egyik párt sem jobb a másiktól, úgy gondoltam hogy az épeszű emberek ezt tudják automatikusan.

Somoskovig-el kell egyet értenem, mert nagyon de nagyon sokan hittek abban, hogy a fidesz értelmes irányba fogja vinni a dolgokat a 2/3-ával. Rendbe vágja az egészségügyet, oktatást, szociális gondokat, stb, stb.
A probléma ott kezdődött amikor a fidesz ezekre a dolgokra rátojt, és elkezdte a hatalmát bebetonozni még néhány ciklusra, ahelyett hogy tényleg jó és értelmes dolgokkal a szavazók szimpátiáját nyerte volna meg, így sokan csalódtak bennük.

A következő választáson meg majd nyugodtan lehet szavazni a két nagy kupac sz@rra, csak mindenkinek el kell döntenie, hogy a híg vagy a keményet szereti-e.cartman023
Vagy lehet szavazni valamelyik ún. kis pártra.
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
Azt hiszem, hogy abban azért egyet lehet érteni, hogy egyik párt sem jobb a másiktól, úgy gondoltam hogy az épeszű emberek ezt tudják automatikusan.

Somoskovig-el kell egyet értenem, mert nagyon de nagyon sokan hittek abban, hogy a fidesz értelmes irányba fogja vinni a dolgokat a 2/3-ával. Rendbe vágja az egészségügyet, oktatást, szociális gondokat, stb, stb.
A probléma ott kezdődött amikor a fidesz ezekre a dolgokra rátojt, és elkezdte a hatalmát bebetonozni még néhány ciklusra, ahelyett hogy tényleg jó és értelmes dolgokkal a szavazók szimpátiáját nyerte volna meg, így sokan csalódtak bennük.

A következő választáson meg majd nyugodtan lehet szavazni a két nagy kupac sz@rra, csak mindenkinek el kell döntenie, hogy a híg vagy a keményet szereti-e.