Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
nem lesz sok a jóból még 4 év 2/3?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
atapapa, ugye ha ez marad, akkor megint kétharmaddal nyer a Fidesz?Sobri Jóska
Ha ez marad, igen.
De a szocik és az EK úgyis együtt indul, és ha képesek egybeboronálni a szavazótáborukat, akkor az már bedönti a kétharmadot. atapapa
Az elégedett választók. Ők is fülkeforradalmárok voltak. A 2/3-ból.. 😛
Megpofozták a komlói polgármestert
Video: sajnos a pofon lemaradt..
 www.facebook.com/photo.php?v=591574497538541
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
atapapa, ugye ha ez marad, akkor megint kétharmaddal nyer a Fidesz?Sobri Jóska
Ha ez marad, igen.
De a szocik és az EK úgyis együtt indul, és ha képesek egybeboronálni a szavazótáborukat, akkor az már bedönti a kétharmadot.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 924 — Saturday Night Lights
Jelentkező van szépszámmal:
1) Usual suspect: Jobbik
2) Bajnai kisfiús mosolya
3) Az egyetlen párt, akinél hihető, hogy tényleg önálló akar lenni: az LMP
4) Fidesz a családi kedvezmény miatt (a rezsicsökkentésről az első rezsiszámlán kiderült, hogy semmit sem ér, tehát ezen lépjünk túl)
5) Talán atissal jobb lesz minden: MSZP
6) Nyugdíjasok: DKGyurma Pappa
Az egyfordulós választás mindig a nagy pártokat/pártszövetségeket erősíti, ennek szellemében a bizonytalanokért folytatott verseny:
1) Ha a Fidesz (2002-höz hasonlóan) a biztos pártválasztókra utazik, jobbra fog húzni: ez Borsod kivételével érezhetően leviszi a Jobbik támogatottságát.
2) Komoly versenyző.
3) Tiszták, hitelesek, de béna amatőrök. Az MSZP azt hiszi, hogy a Fidesznek játszanak, a Fidesz pont fordítva, ezért egyik sem fogja fű alatt támogatni: elsüllyednek.
4) Csak a gazdasági helyzet jelentős javulásával vagy az államrendszeri klientúra teljes kiépítésével nyerhet vissza a Fidesz szavazókat, kétesélyes.
5) Egyetlen esélyük, ha elhitetik, hogy ők az egyedüli kormányváltó alternatíva, de inkább esélytelen: tehetségtelenek, szürkék, unalmasak.
6) Baloldali összefogásnál sem számolnak velük (többet visznek, mint hoznak), így egy erőteljes kormányváltó hangulatnál nekik is Titanic.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Egy a gond: nem marad ez. Jelenleg minden választó között továbbra is a "nincs párt" vezet, ~40%-kal. Kizárt, hogy ez maradjon. Az, hogy merre fog billenni, azt nem tudom, de ez az arány, így nem fog maradni.Gyurma Pappa
Az eddigi első körös részvételi adatok, kerekítve, 1990-2010: 65-69-56-70-68-64.
Mivel nem lesz második dobása a honnak, inkább a 70 felé fog tendálni a részvétel, a mostanihoz képest 9-10%-os plusz pedig eldönti a választást. Bajnai kisfiús mosolya vs. rezsicsökkentés.Dzsokijuing
Ez sem teljesen igaz. A kutatások szerinti biztos pártválasztók közül is többen nem mennek el (beteg a gyerek/kutya, meccs van, tegnap nagyon bebasztunk stb.), és szinte biztos vagyok benne, hogy a mai "nincs párt" közül sokan viszont biztosan el fognak menni szavazni (én is pl.). Így a mostani "nincs párt" közül szerintem simán kijön a 12-15% is, és a nagy kérdés ott van, hogy ezt ki fogja tudni kihasználni. Jelentkező van szépszámmal:
1) Usual suspect: Jobbik
2) Bajnai kisfiús mosolya
3) Az egyetlen párt, akinél hihető, hogy tényleg önálló akar lenni: az LMP
4) Fidesz a családi kedvezmény miatt (a rezsicsökkentésről az első rezsiszámlán kiderült, hogy semmit sem ér, tehát ezen lépjünk túl)
5) Talán atissal jobb lesz minden: MSZP
6) Nyugdíjasok: DK

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 924 — Saturday Night Lights
Egy a gond: nem marad ez. Jelenleg minden választó között továbbra is a "nincs párt" vezet, ~40%-kal. Kizárt, hogy ez maradjon. Az, hogy merre fog billenni, azt nem tudom, de ez az arány, így nem fog maradni.Gyurma Pappa
Az eddigi első körös részvételi adatok, kerekítve, 1990-2010: 65-69-56-70-68-64.
Mivel nem lesz második dobása a honnak, inkább a 70 felé fog tendálni a részvétel, a mostanihoz képest 9-10%-os plusz pedig eldönti a választást. Bajnai kisfiús mosolya vs. rezsicsökkentés.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Egy a gond: nem marad ez. Jelenleg minden választó között továbbra is a "nincs párt" vezet, ~40%-kal. Kizárt, hogy ez maradjon. Az, hogy merre fog billenni, azt nem tudom, de ez az arány, így nem fog maradni.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 924 — Saturday Night Lights
 index.hu/belfold/2013/02/27/vezet_a_fidesz_masodik_a_jobbik/

És még el se kezdődött az igazi kampány.

Fidesz: 41%
Jobbik: 19%
MSZP: 17%
Együtt 2014: 15%
DK: 4%
LMP: 2%
egyéb: 2% Medián
atapapa, ugye ha ez marad, akkor megint kétharmaddal nyer a Fidesz?Sobri Jóska
Minden attól függ, az egyéni választókerületeknél lesz-e baloldali összefogás. Ha nem, akár kétharmad is lehet. Ha igen, kemény meccs lesz: már most is döntetlen közeli a két blokk állása, ez utóbbi esetben a Jobbik és a DK visszaesik/eltűnik, az LMP pedig már most sincs sehol.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
 index.hu/belfold/2013/02/27/vezet_a_fidesz_masodik_a_jobbik/

És még el se kezdődött az igazi kampány.

Fidesz: 41%
Jobbik: 19%
MSZP: 17%
Együtt 2014: 15%
DK: 4%
LMP: 2%
egyéb: 2% Medián
atapapa, ugye ha ez marad, akkor megint kétharmaddal nyer a Fidesz?

több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
...
(Btw az igazán vallásos protestánsok csak gondot jelentenének Erdő pápasága esetén, hiszen egy hívő lutheránusnak a pápisták vezetője maga az Antikrisztus. 😀 )
...
tomi-tomi
Ez a késő-középkori álláspont, azóta változott pár apróság. 😊

Mostanában az összes nagy keresztény egyház által támogatott Ökumenikus Imahét a menő. Ami kb úgy néz ki, hogy a résztvevő papok/lelkészek egy héten át, minden este egymás templomába járnak prédikálni. Utolsó este pedig nagy közös szeretetvendégség (eszemiszom, dőzsihabzsi, sütikólaforraltbor stb...) Egyszer csüccsenj be egy ilyenre, nagyon érdekes. Az egész világon egységes időpontban van, januárban.
(úgy értem, annak érdekes, aki valamilyen szinten fogékony erre, full ateistáknak persze uncsi)
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 297 — capitaine du château de Vienne 1487
Tetomi, mint statistiker gezundhei a fütykös fittyfenébe turkálsz az önkitöltők motivációjába? S mér hazudnának többen itthon, mint a poztendékában? Egy önkitöltős teszt amúgyis egy statisztikai kamikaze küldetés. Annak pszichés indíttatásainak kutatása pedig a fantazihorror műfaji megjelölésével lehet csak.

Mer van valami kritérium rendszer ami alapján be lehet szűrni az "igazi vallásosokat" szerintem a kereszteléssel az egyházi közösséghez tartozik, ott képződik egy szám, ezt még megerősítheti felcseperedettebb állapotában, ott is van egy szám ( csak súgok a bevándorlókritikusoknak, hogy itt lépnek be a muszlimok ). Nekemmeg mint refinek ( kedves hök 😊 ) ugyan mondjamár meg valaki hogy mij közvetítőre van szükségem, csak felveszem a kagylót és tárcsázok, halló Jézus! a fekete pápánál csak egy jobb gurítás van, egy kálvinista 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
az azért jó akkor, mert él cirka 6 millió muszlim Németországban, akik kicsit megdobják az arányt. Ilyen alapon minden 2. berlini mélyen vallásos ember.Amadeus91
Jól látod. atapapa
csak, hogy így viszont torzul a te keletnémet vs nyugatnémet képed, mivel a legtöbb keleti tartományban minimális a muszlim lakosság, kifejezetten homogének a néhai NDK-s tartományok mind vallás, mind demográfia szempontjából. Nyugaton; München, Stuttgart, vegyük ide Berlint, Hamburg, meg tömve vannak a negyedek muszlimokkal (törökök, pakisztániak stb...) tehát megdobják a statisztikát. Ha levennénk ezt a 6 millió muzulmánt, akkor lenne érdekes a számadat százalékosan.Amadeus91
Honnan tudod hogy milyen a németképem? 😊
A meglátásod pont a véleményemet igazolja, ha azt mondjuk hogy a keményen vallásos muszlimok a nyugati részen vannak és megdobják a mélyen hívők arányát, akkor az azt jelenti, hogy vélhetően az ottani, "komolyan" hívők tömegében a keresztények még kevesebben vannak, vagyis a nyugatnémet kereszténység és a magyar kereszténység között még kisebb a rés, ha van egyáltalán.

Szerk: visszatérve a vallásgyakorlás komolyságára, egy stat szerint 2008-ban a katolikus németek 14%-a járt templomba (csak sajnos azt nem írja, hogy ez milyen rendszerességgel történt), egy 2007-es magyar kimutatás szerint a magyarok 9%-a hetente, másik 9%-a havonta megy templomba, de sajnos ez meg nem csinált bontást a vallásokon belül, bár gondolom mivel a legnagyobb létszámúak a katolikusok, nagyon nem lógnak ki belőle egyik vagy másik irányba)

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 924 — Saturday Night Lights
Ezt nem hiszem el, lapszemle, közszolgálati tévé, Magyarország. Untersovszky: "Nincs Magyar Nemzet? Sebaj, fejből mondom, de azt is rosszul." A műsorvezető nő feje a videó végén priceless.
 poldi.blog.hu/2013/02/27/szabotazs_a_tevestudioban

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
az azért jó akkor, mert él cirka 6 millió muszlim Németországban, akik kicsit megdobják az arányt. Ilyen alapon minden 2. berlini mélyen vallásos ember.Amadeus91
Jól látod. atapapa
csak, hogy így viszont torzul a te keletnémet vs nyugatnémet képed, mivel a legtöbb keleti tartományban minimális a muszlim lakosság, kifejezetten homogének a néhai NDK-s tartományok mind vallás, mind demográfia szempontjából. Nyugaton; München, Stuttgart, vegyük ide Berlint, Hamburg, meg tömve vannak a negyedek muszlimokkal (törökök, pakisztániak stb...) tehát megdobják a statisztikát. Ha levennénk ezt a 6 millió muzulmánt, akkor lenne érdekes a számadat százalékosan.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
az azért jó akkor, mert él cirka 6 millió muszlim Németországban, akik kicsit megdobják az arányt. Ilyen alapon minden 2. berlini mélyen vallásos ember.Amadeus91
Jól látod.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Érdekes módon a Neked tetsző adatnál értetted, hogy a katolikus pápa megválasztásának kapcsán mit is értett Dzsoki államkereszténységen. Aztán, hogy még jobban alátámaszthasd a magyarok vallásosságát, belekeverted nagy lendülettel a keletnémeteket, akik a vita témájának szempontjából irrelevánsak.
A Ratzinger Németországa összetétel pedig jelzi, hogy az egész képed nem stimmel Németország vallásosságáról, amelyhez a legszorosabban tartozik a felekezetek területi eloszlása.
Egy katolikusokat érintő esemény kapcsán sikerült összekeverned a szinte színtisztán katolikus lengyelek, a jelentős többségben katolikus magyarok és kb. egyenlő arányban katolikus németek vallástalanságát. Holott a statisztikád alapján, nem az a kérdés a pápaválasztás kapcsán, hogy a nyugatnémetek és a magyarok hány százaléka hisz kétséget kizáróan Istenben, hanem a német és magyar katolikusok hány százalékát jellemzi ez.
(Btw az igazán vallásos protestánsok csak gondot jelentenének Erdő pápasága esetén, hiszen egy hívő lutheránusnak a pápisták vezetője maga az Antikrisztus. 😀 )
Véleményem szerint a keletnémet tartományokban a korábbi sokkal erősebb elnyomás miatt ma minden további nélkül vallja magát ateistának egy olyan ember, akit magyarként nagy valószínűséggel gyerekkorában megkereszteltek, életében kétszer nem járt misén/istentiszteleten (csak formálisan tagja egy egyházközségnek) és ilyen kutatásokon a magam módján hiszek Istenben választ jelöli meg. Az ateista válasszal tulajdonképpen kitagadnák magukat (önmaguk előtt), minek ez a macera? Ott az a jó menekülő válasz.

Szóval, nekem a dél-német sokkal vallásosabbnak tűnt/tűnik, mint a dunántúli magyar.tomi-tomi
Ehh, valahogy be kell tömnöm a hasamon ütött lyukat 😀

Dzsoki a vallástalanságról írt, amire ezt írtam:
"Szerintem semmivel se vallástalanabb Magyarország, mint mondjuk Ratzinger Németországa (nem Bajorországa). Katolikusokból pedig arányaiban sokkal jobban állunk."
Ezt nem annak bizonygatására írtam, hogy a magyar katolikusok mennyivel faszább katolikusok, mint a németek, hanem annak bizonyítására, hogy
1. Magyarország nem vallástalanabb ország, mint a jelenleg pápát adó Németország (a keleti területekkel együtt, mert Ratzinger nem bajor, hanem német pápa elsősorban, persze utólag elbeszélgethetünk azon, hogy az erős bajor közösség mit segített rajta a pápává válás útján, és hogy van-e ilyen hátországa Erdőnek, de ebbe bele se gondoltam, mivel elsősorban az esetleges pápává választás utáni hazai reakciókról volt szó)
2. Míg a németek 30%-a vallja magát katolikusnak, addig a magyarok 50%-a


A templomlátogatást generálisan (keresztény vallásokra) értettem, de szerintem teljesen lényegtelen a keletnémetek vallástól történő elfordulásának folyamatában az, hogy a kereszténység mely ága volt náluk népszerű, az ottani történések a katolikusokat is letörték volna szerintem.

Most ebbe te beleönthetsz olyat hogy rossz a németországképem, meg hogy bizonyos német katolikusok sokkal vallásosabbak, mint bizonyos magyar katolikusok, de ennek az eredeti kifejezésemhez (ami így szólt: "Ez szerintem nem térhet el élesen a némettől és Magyarországra nem lehet azt mondani, hogy "szinte vallástalan ország".
Nem vagyunk lengyelek, de nem vagyunk keletnémetek se"
) már semmi köze

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
 www.origo.hu/itthon/20130227-habony-arpadot-garazdasagert-jogerosen-probaidore-bocsatottak-2011ben.html

Erkölcsoktatás! Fuck yeah!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Az általad idézett hozzászólásomban generálisan a vallásról volt szó (ahogy Dzsoki is a vallástalanságról beszélt eredetileg). Egy 2008-as kutatás szerint a keletnémetek 52%-a nem hisz Istenben, a magyaroknak a 15%-a, nyugatnémeteknek meg a 10%-a.
A keletnémeteknek 8%-a gondolja úgy, hogy minden kétséget kizáróan létezik Isten, a magyarok 23,5%-a, a nyugatnémeteknek 26,7%-a. (Lengyelek: 62%).
 www.norc.org/PDFs/Beliefs_about_God_Report.pdf
Szóval ha nem bánod, a vallástalanság tekintetében továbbra is a keletnémeteket tekintem etalonnak 😉 atapapa
Én nem tudom ki és hogyan csinálja ezeket a kutatásokat, de nem tudom elképzelni, hogy nálunk 85% hisz Istenben (vagy csak én mozgok extrém ateista környezetben). Azt minden további nélkül, hogy ilyen arányban vannak, akik szerint itt már csak ő segíthet, de ettől még komolyan aligha gondolják ennyien.Kori
Egyrészt a nincs Isten és tudom biztosra hogy létezik kategória összesen 38%-t fed le, a többi még hihet más természetfelettiben más intenzitással gondolom (a japánoknál alacsony a hívők aránya, de ehhez képest viszonylag kevés az ateista)
Másrészt érdemes megnézni a 17-18. oldalt, amely korcsoportonként különíti el a válaszokat, a 68 év feletti magyarok 40%-a biztos Isten létezésében, a 47 alatti korcsoportokban meg 16-17% körül alakul ez a szám. A soha nem hitt kategória 68 év felett 8%, 47 alatt meg 26-28%.
Gondolom te az utóbbi korcsoportban mozogsz inkább.


most Istenbe beleszámít Allah, Jahve és Tebow is? Vagy csak a keresztény isten népszerűsége 85%?Amadeus91
A kutatás nem szűr a vallás "neme" alapján. atapapa
az azért jó akkor, mert él cirka 6 millió muszlim Németországban, akik kicsit megdobják az arányt. Ilyen alapon minden 2. berlini mélyen vallásos ember.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ez szerintem nem térhet el élesen a némettől és Magyarországra nem lehet azt mondani, hogy "szinte vallástalan ország".
Nem vagyunk lengyelek, de nem vagyunk keletnémetek se.
atapapa
Hagyd már a keletnémetezést, ők jellemzően protestánsok. Németország egyetlen döntően katolikus tartománya Bajorország (Bajor Szabadállam, jó nevük van) és még Baden-Wüttenberg-ben vannak(?) többségben, ott is szinte egy tömbben (a tartomány déli felén) élnek. Dél-Németország katolikus, a többi protestáns (a legnépesebb evangélikus egyházzal), országosan létszámban kb. egyenlőek. De területileg nagyon élesen elhatároltak.
A bajor katolicizmus erejét, beágyazottságát pedig nagyon jól mutatja többek között a CSU támogatottsága. Szvsz a "vallástalanság" mércéjén a bajorok sokkal közelebb állnak a lengyelekhez, mint a magyar (katolikus)okhoz. tomi-tomi
Az általad idézett hozzászólásomban generálisan a vallásról volt szó (ahogy Dzsoki is a vallástalanságról beszélt eredetileg). Egy 2008-as kutatás szerint a keletnémetek 52%-a nem hisz Istenben, a magyaroknak a 15%-a, nyugatnémeteknek meg a 10%-a.
A keletnémeteknek 8%-a gondolja úgy, hogy minden kétséget kizáróan létezik Isten, a magyarok 23,5%-a, a nyugatnémeteknek 26,7%-a. (Lengyelek: 62%).
 www.norc.org/PDFs/Beliefs_about_God_Report.pdf
Szóval ha nem bánod, a vallástalanság tekintetében továbbra is a keletnémeteket tekintem etalonnak 😉 atapapa
Innen indítottál, Dzsoki első (kétségtelenül államkereszténységet említó posztjára reagáltál így):
Te Kínából írsz ide? 😀
Szerintem semmivel se vallástalanabb Magyarország, mint mondjuk Ratzinger Németországa. Katolikusokból pedig arányaiban sokkal jobban állunk. A templomlátogatási arányok se rosszabbak szerintem (főleg a keletnémet területekhez képest 😛)atapapa
Érdekes módon a Neked tetsző adatnál értetted, hogy a katolikus pápa megválasztásának kapcsán mit is értett Dzsoki államkereszténységen. Aztán, hogy még jobban alátámaszthasd a magyarok vallásosságát, belekeverted nagy lendülettel a keletnémeteket, akik a vita témájának szempontjából irrelevánsak.
A Ratzinger Németországa összetétel pedig jelzi, hogy az egész képed nem stimmel Németország vallásosságáról, amelyhez a legszorosabban tartozik a felekezetek területi eloszlása.
Egy katolikusokat érintő esemény kapcsán sikerült összekeverned a szinte színtisztán katolikus lengyelek, a jelentős többségben katolikus magyarok és kb. egyenlő arányban katolikus németek vallástalanságát. Holott a statisztikád alapján, nem az a kérdés a pápaválasztás kapcsán, hogy a nyugatnémetek és a magyarok hány százaléka hisz kétséget kizáróan Istenben, hanem a német és magyar katolikusok hány százalékát jellemzi ez.
(Btw az igazán vallásos protestánsok csak gondot jelentenének Erdő pápasága esetén, hiszen egy hívő lutheránusnak a pápisták vezetője maga az Antikrisztus. 😀 )
Véleményem szerint a keletnémet tartományokban a korábbi sokkal erősebb elnyomás miatt ma minden további nélkül vallja magát ateistának egy olyan ember, akit magyarként nagy valószínűséggel gyerekkorában megkereszteltek, életében kétszer nem járt misén/istentiszteleten (csak formálisan tagja egy egyházközségnek) és ilyen kutatásokon a magam módján hiszek Istenben választ jelöli meg. Az ateista válasszal tulajdonképpen kitagadnák magukat (önmaguk előtt), minek ez a macera? Ott az a jó menekülő válasz.

Szóval, nekem a dél-német sokkal vallásosabbnak tűnt/tűnik, mint a dunántúli magyar.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Az általad idézett hozzászólásomban generálisan a vallásról volt szó (ahogy Dzsoki is a vallástalanságról beszélt eredetileg). Egy 2008-as kutatás szerint a keletnémetek 52%-a nem hisz Istenben, a magyaroknak a 15%-a, nyugatnémeteknek meg a 10%-a.
A keletnémeteknek 8%-a gondolja úgy, hogy minden kétséget kizáróan létezik Isten, a magyarok 23,5%-a, a nyugatnémeteknek 26,7%-a. (Lengyelek: 62%).
 www.norc.org/PDFs/Beliefs_about_God_Report.pdf
Szóval ha nem bánod, a vallástalanság tekintetében továbbra is a keletnémeteket tekintem etalonnak 😉 atapapa
Én nem tudom ki és hogyan csinálja ezeket a kutatásokat, de nem tudom elképzelni, hogy nálunk 85% hisz Istenben (vagy csak én mozgok extrém ateista környezetben). Azt minden további nélkül, hogy ilyen arányban vannak, akik szerint itt már csak ő segíthet, de ettől még komolyan aligha gondolják ennyien.Kori
Egyrészt a nincs Isten és tudom biztosra hogy létezik kategória összesen 38%-t fed le, a többi még hihet más természetfelettiben más intenzitással gondolom (a japánoknál alacsony a hívők aránya, de ehhez képest viszonylag kevés az ateista)
Másrészt érdemes megnézni a 17-18. oldalt, amely korcsoportonként különíti el a válaszokat, a 68 év feletti magyarok 40%-a biztos Isten létezésében, a 47 alatti korcsoportokban meg 16-17% körül alakul ez a szám. A soha nem hitt kategória 68 év felett 8%, 47 alatt meg 26-28%.
Gondolom te az utóbbi korcsoportban mozogsz inkább.


most Istenbe beleszámít Allah, Jahve és Tebow is? Vagy csak a keresztény isten népszerűsége 85%?Amadeus91
A kutatás nem szűr a vallás "neme" alapján.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Az általad idézett hozzászólásomban generálisan a vallásról volt szó (ahogy Dzsoki is a vallástalanságról beszélt eredetileg). Egy 2008-as kutatás szerint a keletnémetek 52%-a nem hisz Istenben, a magyaroknak a 15%-a, nyugatnémeteknek meg a 10%-a.
A keletnémeteknek 8%-a gondolja úgy, hogy minden kétséget kizáróan létezik Isten, a magyarok 23,5%-a, a nyugatnémeteknek 26,7%-a. (Lengyelek: 62%).
 www.norc.org/PDFs/Beliefs_about_God_Report.pdf
Szóval ha nem bánod, a vallástalanság tekintetében továbbra is a keletnémeteket tekintem etalonnak 😉 atapapa
Én nem tudom ki és hogyan csinálja ezeket a kutatásokat, de nem tudom elképzelni, hogy nálunk 85% hisz Istenben (vagy csak én mozgok extrém ateista környezetben). Azt minden további nélkül, hogy ilyen arányban vannak, akik szerint itt már csak ő segíthet, de ettől még komolyan aligha gondolják ennyien.Kori
most Istenbe beleszámít Allah, Jahve és Tebow is? Vagy csak a keresztény isten népszerűsége 85%?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az általad idézett hozzászólásomban generálisan a vallásról volt szó (ahogy Dzsoki is a vallástalanságról beszélt eredetileg). Egy 2008-as kutatás szerint a keletnémetek 52%-a nem hisz Istenben, a magyaroknak a 15%-a, nyugatnémeteknek meg a 10%-a.
A keletnémeteknek 8%-a gondolja úgy, hogy minden kétséget kizáróan létezik Isten, a magyarok 23,5%-a, a nyugatnémeteknek 26,7%-a. (Lengyelek: 62%).
 www.norc.org/PDFs/Beliefs_about_God_Report.pdf
Szóval ha nem bánod, a vallástalanság tekintetében továbbra is a keletnémeteket tekintem etalonnak 😉 atapapa
Én nem tudom ki és hogyan csinálja ezeket a kutatásokat, de nem tudom elképzelni, hogy nálunk 85% hisz Istenben (vagy csak én mozgok extrém ateista környezetben). Azt minden további nélkül, hogy ilyen arányban vannak, akik szerint itt már csak ő segíthet, de ettől még komolyan aligha gondolják ennyien.


több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Ez szerintem nem térhet el élesen a némettől és Magyarországra nem lehet azt mondani, hogy "szinte vallástalan ország".
Nem vagyunk lengyelek, de nem vagyunk keletnémetek se.
atapapa
Hagyd már a keletnémetezést, ők jellemzően protestánsok. Németország egyetlen döntően katolikus tartománya Bajorország (Bajor Szabadállam, jó nevük van) és még Baden-Wüttenberg-ben vannak(?) többségben, ott is szinte egy tömbben (a tartomány déli felén) élnek. Dél-Németország katolikus, a többi protestáns (a legnépesebb evangélikus egyházzal), országosan létszámban kb. egyenlőek. De területileg nagyon élesen elhatároltak.
A bajor katolicizmus erejét, beágyazottságát pedig nagyon jól mutatja többek között a CSU támogatottsága. Szvsz a "vallástalanság" mércéjén a bajorok sokkal közelebb állnak a lengyelekhez, mint a magyar (katolikus)okhoz. tomi-tomi
hogy stílusos legyek: ámen.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ez szerintem nem térhet el élesen a némettől és Magyarországra nem lehet azt mondani, hogy "szinte vallástalan ország".
Nem vagyunk lengyelek, de nem vagyunk keletnémetek se.
atapapa
Hagyd már a keletnémetezést, ők jellemzően protestánsok. Németország egyetlen döntően katolikus tartománya Bajorország (Bajor Szabadállam, jó nevük van) és még Baden-Wüttenberg-ben vannak(?) többségben, ott is szinte egy tömbben (a tartomány déli felén) élnek. Dél-Németország katolikus, a többi protestáns (a legnépesebb evangélikus egyházzal), országosan létszámban kb. egyenlőek. De területileg nagyon élesen elhatároltak.
A bajor katolicizmus erejét, beágyazottságát pedig nagyon jól mutatja többek között a CSU támogatottsága. Szvsz a "vallástalanság" mércéjén a bajorok sokkal közelebb állnak a lengyelekhez, mint a magyar (katolikus)okhoz. tomi-tomi
Az általad idézett hozzászólásomban generálisan a vallásról volt szó (ahogy Dzsoki is a vallástalanságról beszélt eredetileg). Egy 2008-as kutatás szerint a keletnémetek 52%-a nem hisz Istenben, a magyaroknak a 15%-a, nyugatnémeteknek meg a 10%-a.
A keletnémeteknek 8%-a gondolja úgy, hogy minden kétséget kizáróan létezik Isten, a magyarok 23,5%-a, a nyugatnémeteknek 26,7%-a. (Lengyelek: 62%).
 www.norc.org/PDFs/Beliefs_about_God_Report.pdf
Szóval ha nem bánod, a vallástalanság tekintetében továbbra is a keletnémeteket tekintem etalonnak 😉

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 www.hir24.hu/belfold/2013/02/27/tobb-mint-ketszaz-embert-kuldenek-el-tarlosek/
Egymillió új munkahely mi?