Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
...Sobri Jóska
...Kori
A kettőtök mondandóját jól összefoglalja a NAV átszervezése. Sok helyről (folyószámla kezelés, adónyilvántartó) kirúgták az embereket, és felvettek helyükre revizorokat. Jelenleg Pécsen pl. 4 ÁFA osztály van, 4 társaságvállalkozás, 3 EV és 5 kockázatkezelés (most hagyjuk, hogy a pénzügyőrök bevonása még tovább növelte az azonos céllal dolgozókat). És mi a nagy eredmény? A korábbi 9%-os feltárás helyett 10% lett az eredmény, az áfa visszaélések tekintetében, ez kb. 10 milliárd forint.

Lehet egyszerűen költség-haszon elv alapján nézni, és minden bizonnyal nem 2500 embert vettek fel erre a feladatra (kb. annyi revizor éves bére jön ki belőle), és akkor mondjuk azt, hogy 2 milliárd forint plusz költséggel szereztünk 8 milliárd forintot.

Kérdés, hogy ez a leghatékonyabb módszer, és kérdés, hogy nem lehetne-e hatékonyabb megoldásokat is találni? Szerintem van, de ezek évek múlva hozzák meg a kívánt eredményt (pl. fordított áfa, kedvezményes áfakulcs kiterjesztése stb.), és az elmúlt évtized pazarló gazdaságpolitikája ezt nem szereti, neki azonnal kell a pénz...

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az a baj ezzel, hogy a valódi munkát végző közhivatalokban (van azért ilyen is) már most is kevesebben vannak általában, mint amennyi kéne a normális munkavégzéshez és a feladatok/határidők ellátásához/betartásához. Ott már kirúgták a "felesleget", vagy nem vesznek fel újakat, mert egyre kisebb keretből kell gazdálkodniuk. Más kérdés, hogy nem is itt szoktak felbukkanni a haverok rokonai, mert ott bizony érteni kéne valamihez és még dolgozni is kell. Itt is ott is vannak ismerősök, rokonok, sok helyen van ez.

Nyilván a Miniszterelnökségről, MTVA-tól, BKK-tól, NMHH-tól meg a hasonló több 10 milliárdos pénznyelő, a valós teljesítményhez képest iszonyatosan "túlfinanszírozott" helyekről sosem fognak elküldeni embereket, mert azok tele vannak a spanokkal. Sőt, igazából a kedvükért léteznek.

Szóval jó ez a fűnyíró, meg vesszenek az állami munkahelyek, de előbb fogják megszüntetni a valódi közszolgáltatásokat, mint az igazi rablókat kirakni.


több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
A lett munkanélküliség "csökkenésében" az is szerepet játszik, hogy hatalmas mértékű a kivándorlás, havonta közel kétezer ember lép már le az országból, jellemzően fiatal aktívak. Ez az arányok miatt olyan, mintha Magyarországról közel havi 10000 ember menne el.

Szándékosan nem foglalok állást abban a kérdésben, hogy mi is lenne a megfelelő recept, mivel nem is értek hozzá, csak azt akarom érzékeltetni, hogy nincsenek csodaszerek és mindennek meg kell fizetni az árát.
Biztos van jobb, mint Matolcsyék totojázása, de el nem tudom képzelni mi történne, ha most Magyarországon az állami alkalmazottak felét kirúgnák, az IMF boldog lenne, de milyen lenne ennek a társadalmi hatása? És azt se tudom, hogy ez hosszú távon milyen eredményekkel járna.

Egy időben én is úgy gondoltam, hogy az állami szférában történő takarításnak van akkora hatása, hogy idővel hasonló mennyiségű munkahelyet teremt a magánszférában, de ebben ma már nem vagyok biztos. atapapa
Egy ilyen mértékű leépítés egy dologban biztosan segítene: a hivatalok hatékonyabban működnének.
Biztos mindenkinek van rengeteg példája a bürokrácia teljes elmeroggyantságáról, ennek az oka, hogy egy olyan intézményt melyet 50-60 ember hatékonyan el tudna működtetni, most 200 működtet. És hogy mind a 200 ottléte indokoltnak tűnjön, ezért olyan anomáliák történnek, mint pl. lenne egy feladat, amit A-nak el kell végeznie, és mondjuk B ellenőrzi, felügyeli, az jelen állás szerint úgy néz ki, hogy C átveszi, elviszi A-hoz, onnan átkerül D-hez, aki leellenőrizteti B-vel, és felügyeli az ellenőrzést, majd visszaviszi C-hez, aki engedélyezteti E-vel a leellenőrzött, felügyelt folyamatot, és innen mehet tovább.
150%-al több idő, szüttyögés, hogy C, D és E munkája indokolható legyen.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A lett munkanélküliség "csökkenésében" az is szerepet játszik, hogy hatalmas mértékű a kivándorlás, havonta közel kétezer ember lép már le az országból, jellemzően fiatal aktívak. Ez az arányok miatt olyan, mintha Magyarországról közel havi 10000 ember menne el.

Szándékosan nem foglalok állást abban a kérdésben, hogy mi is lenne a megfelelő recept, mivel nem is értek hozzá, csak azt akarom érzékeltetni, hogy nincsenek csodaszerek és mindennek meg kell fizetni az árát.
Biztos van jobb, mint Matolcsyék totojázása, de el nem tudom képzelni mi történne, ha most Magyarországon az állami alkalmazottak felét kirúgnák, az IMF boldog lenne, de milyen lenne ennek a társadalmi hatása? És azt se tudom, hogy ez hosszú távon milyen eredményekkel járna.

Egy időben én is úgy gondoltam, hogy az állami szférában történő takarításnak van akkora hatása, hogy idővel hasonló mennyiségű munkahelyet teremt a magánszférában, de ebben ma már nem vagyok biztos.

több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 582 — Lucas Scott
Ata csak nem mind1, hogy a letteknél, amúgy 20%-ról lement 15%ra a munkanélküliség (ha jól veszem ki az adatokat csak 9-12 hónap alatt 2%-kal csökkent)
vszeg ez még jobban fog csökkenni, ha újra veszik fel az embereket a közszférába...

persze ott sincsen kolbászból a kerítés, meg 2015-től lesznek problémáik, meg a nyugdíj/korhatár elég nagy probléma, de ott érted legalább 2 év szívás után jött az enyhülés... itt meg mi van? nekem még mindig 2007-es bérből kell megélnem 2012-es árszínvonalon... akárhogy nézzük 2008 óta csak szívás van, az már barátok közt is 5 év... ja és nem nagyon látom azt a fényt az a baj...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 722
Engedjétek vissza a tűzoltót!!!!!!! Egyáltalán miért bannolták?????? Bocsánatot kérek hogy ezt ide írom , de fogalmam sincs hova máshova lehetne....Petikievak01
Mivel nem politikai okokból lett kitéve, ide k*rvára nem.somoskovig
már továbbítottam a dolgot az offtopikba

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 267 — 49ers GM
Engedjétek vissza a tűzoltót!!!!!!! Egyáltalán miért bannolták?????? Bocsánatot kérek hogy ezt ide írom , de fogalmam sincs hova máshova lehetne....Petikievak01
Mivel nem politikai okokból lett kitéve, ide k*rvára nem.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Gyurcsány miért ne lehetne téma, ha múltban játszódó, kezdődő folyamatokról beszélünk? atapapa
a köldök nézegetés nem vezet sehova.Amadeus91
A napokban volt egy parlamenti ülés, ahol épp az volt a kidomborítandó tematika, hogy a szocik, Gyurcsány-Bajnai volt az eredendő bűn elkövetője, ezért nem mentünk semmire 2 év alatt, sőt, miattuk kell a 3 (+x ?) kiigazító (nem megszorító) csomag.

Egyébként, talán Szekeres vetette fel, hogy 2010-ben Orbán Viktor nyilatkozta a szájával, hogy az országot jó pénzügyi kondícióval vették át és ez volt az indoka az IMF első taccsra tevésének. Nekem úgy tűnt, tényleg hasznos lenne ezt a dolgot tisztázni: vagy szánalmas mosakodás, a felelősség hárítása a matolcsizmus bukása miatt, vagy Viktor elvesztette a szüzességét a hazudozást illetően.Atari
Ezért jó ha egyesek egy vita félmondatát kiragadva kapcsolódnak be egy beszélgetésbe, és teljesen mást hámoznak ki belőle, mint amiről eredetileg szó volt.

Kezdeném azzal, hogy mivel a politika nem olyan dolog, ami nem ágyazódik be szervesen a múltba, nem olyan, ami nem szolgál a jövőre tanulságokkal, ezért igenis van értelme foglalkozni a közelmúlttal is. Zizuval a politikai közbeszédről társalogtunk, és ez, mint a politikai kultúra szerves része, nehezen korszakolható választási ciklusokkal.

Jelen esetben szó se volt "elmúltnyolcévezésről".
Szekereshez annyit, hogy 2010-ben a Fidesz nem akarta az IMF-t (nagyon most se), viszont pont a szocik anyázták akkor az IMF elzavarása miatt a kormányt, ergo szerintük szükség volt még rájuk.

több mint 11 éve
Petikievak01 Philadelphia Eagles 1 667 — Its OK to be gay.
Engedjétek vissza a tűzoltót!!!!!!! Egyáltalán miért bannolták?????? Bocsánatot kérek hogy ezt ide írom , de fogalmam sincs hova máshova lehetne....

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Gyurcsány miért ne lehetne téma, ha múltban játszódó, kezdődő folyamatokról beszélünk? atapapa
a köldök nézegetés nem vezet sehova.Amadeus91
A napokban volt egy parlamenti ülés, ahol épp az volt a kidomborítandó tematika, hogy a szocik, Gyurcsány-Bajnai volt az eredendő bűn elkövetője, ezért nem mentünk semmire 2 év alatt, sőt, miattuk kell a 3 (+x ?) kiigazító (nem megszorító) csomag.

Egyébként, talán Szekeres vetette fel, hogy 2010-ben Orbán Viktor nyilatkozta a szájával, hogy az országot jó pénzügyi kondícióval vették át és ez volt az indoka az IMF első taccsra tevésének. Nekem úgy tűnt, tényleg hasznos lenne ezt a dolgot tisztázni: vagy szánalmas mosakodás, a felelősség hárítása a matolcsizmus bukása miatt, vagy Viktor elvesztette a szüzességét a hazudozást illetően.Atari
Szekeres hazudik.
Mert az igazság az, hogy bár Orbán & Matolcsy Co. mindent jól csinál, szó sincs semmiféle bukásról, sikersztoriban vagyunk, a szarból is várat építenek, az IMF-el is keményen bánnak, de a sok visszaszivárgó komcsi szabotőr, és hazugságot terjesztő félremagyarázó miatt az a kép alakulhat ki az egyszeri szavazópolgárban, hogy itt valami nem stimmel.
Holott, valós veszély csak akkor várható, ha a megtévesztettek megakadályozzák, hogy a reformfolyamatok végigdübörögjenek, és arra buzdítják a zembereket, hogy összevissza szavazgassanak a megfelelő voksolás helyett.
Ezt nem szabad hagyni, és ennyi érv után nyilvánvaló, hogy a Fideszre kell szavazni. Bajnaira meg nem, nem, soha. Ámen.
(És még Habony Árpinak se kell lenni ahoz, hogy adja magát ez a válasz.)

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Gyurcsány miért ne lehetne téma, ha múltban játszódó, kezdődő folyamatokról beszélünk? atapapa
a köldök nézegetés nem vezet sehova.Amadeus91
A napokban volt egy parlamenti ülés, ahol épp az volt a kidomborítandó tematika, hogy a szocik, Gyurcsány-Bajnai volt az eredendő bűn elkövetője, ezért nem mentünk semmire 2 év alatt, sőt, miattuk kell a 3 (+x ?) kiigazító (nem megszorító) csomag.

Egyébként, talán Szekeres vetette fel, hogy 2010-ben Orbán Viktor nyilatkozta a szájával, hogy az országot jó pénzügyi kondícióval vették át és ez volt az indoka az IMF első taccsra tevésének. Nekem úgy tűnt, tényleg hasznos lenne ezt a dolgot tisztázni: vagy szánalmas mosakodás, a felelősség hárítása a matolcsizmus bukása miatt, vagy Viktor elvesztette a szüzességét a hazudozást illetően.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Basszus van más is, én ennyit régen röhögtem:

Meglepő hasonlóságra bukkant Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc kapcsán az MNO. Ha megnézzük a 168 óra eheti címlapját, amelyen Bajnai szerepel és Debreczeni József Gyurcsányról szóló Új miniszterelnök című könyvének borítóját kísértetiesen hasonló képet látunk. Az egyik legfontosabb egyezés, hogy mindketten ugyanúgy tartják a kezüket és arckifejezésük is teljesen hasonlómno.hu
.

 mno.hu/belfold/bajnaiban-reinkarnalodhat-gyurcsany-1116065

Ez valami fantasztikus 😊Gyurma Pappa

több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Egyébként nem viccből 7% feletti az infláció. Amadeus91
KSH adatok szerint szeptemberben 6,6% volt az átlagos infláció.
(Az előső év azonos időszaka = 100%)
Itt lehet szemezgetni különböző kategórák szerint, ksh.hu

Illetve:
"Augusztusban 6%-ra, majd szeptemberben 6,6%-ra ugrott az infláció, ami 2008 júliusa óta nem látott drágulási ütemet jelent. Az év elején főleg az áfaemelés miatt ugrottak meg az árak, ősszel azonban az idei évi szárazság, a rossz terméseredmények nyomán jelentkező élelmiszerár-emelkedés nyomta feljebb az inflációt.

Októberben azonban láthatóan lassulhat a drágulás üteme, a szakértői konszenzus szerint 6,3 százalékra.
"
(portfolio.hu: A négyéves csúcs után lassul az infláció)

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Más kérdés az, hogy mennyire (nem) tudják áthárítani a bankok a terheket és kénytelenek ezt egyéb forrásból pótolni és más az, hogy ennek hatására mennyire fogják vissza a hitelezést, adják fel az itteni pozícióikat. atapapa
Az Unicredit azért kiküldte pár napja az új kondíciókat. Az eddigi ingyenes kp felvét automatából hogy hogy nem 0,3%-ba fog fájni, a többit már meg se néztem.
Kori
Ez már a tranzakciós adó.

Szerintem elég bizonyíték az állításomra az, hogy a magyar bankszektor bő évtizeden át, még a válság utáni években is nyereséges volt (2008-ban és 2009-ben évi 200 milliárd profit), 2010-ben, az adó bevezetésének évében már csak néhány milliárd volt az eredmény, tavaly meg már kemény mínuszok röpködtek a végtörlesztéssel együtt.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Más kérdés az, hogy mennyire (nem) tudják áthárítani a bankok a terheket és kénytelenek ezt egyéb forrásból pótolni és más az, hogy ennek hatására mennyire fogják vissza a hitelezést, adják fel az itteni pozícióikat. atapapa
Az Unicredit azért kiküldte pár napja az új kondíciókat. Az eddigi ingyenes kp felvét automatából hogy hogy nem 0,3%-ba fog fájni, a többit már meg se néztem.

Basszus van más is, én ennyit régen röhögtem:

Meglepő hasonlóságra bukkant Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc kapcsán az MNO. Ha megnézzük a 168 óra eheti címlapját, amelyen Bajnai szerepel és Debreczeni József Gyurcsányról szóló Új miniszterelnök című könyvének borítóját kísértetiesen hasonló képet látunk. Az egyik legfontosabb egyezés, hogy mindketten ugyanúgy tartják a kezüket és arckifejezésük is teljesen hasonlómno.hu
.

 mno.hu/belfold/bajnaiban-reinkarnalodhat-gyurcsany-1116065

Ez valami fantasztikus 😊Gyurma Pappa
Van benne valami, de nekem beugrott erre más hasonlóság is!


több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ahogy a bankvezérekkel olvasom az interjúkat, nagyon nem arról beszélnek, hogy képesek lennének átterhelni az adókat, inkább beszélnek arról, hogy az anyacég mennyi lovét volt kénytelen idepumpálni a veszteségek elkerülésére. atapapa
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/11/08/ezzel_buntetik_a_bankok_magyarorszagot/

Ennyit az idepumpált lóvékról.somoskovig
 hvg.hu/gazdasag/20120818_Bankszovetseg_arfolyamgat
 www.napi.hu/magyar_vallalatok/tokeemelesre_kenyszerult_cib-nel_az_anyabank.529167.html#
 profitline.hu/hircentrum/hir/263039/Raiffeisen:-hatamas-veszteseg-a-vegtorlesztes-es-a-bankado-miatt

Más kérdés az, hogy mennyire (nem) tudják áthárítani a bankok a terheket és kénytelenek ezt egyéb forrásból pótolni és más az, hogy ennek hatására mennyire fogják vissza a hitelezést, adják fel az itteni pozícióikat.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Lassan ideje lesz Orbánéknak ördögűzőt fogadni.. 😀 😀
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Basszus van más is, én ennyit régen röhögtem:

Meglepő hasonlóságra bukkant Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc kapcsán az MNO. Ha megnézzük a 168 óra eheti címlapját, amelyen Bajnai szerepel és Debreczeni József Gyurcsányról szóló Új miniszterelnök című könyvének borítóját kísértetiesen hasonló képet látunk. Az egyik legfontosabb egyezés, hogy mindketten ugyanúgy tartják a kezüket és arckifejezésük is teljesen hasonlómno.hu
.

 mno.hu/belfold/bajnaiban-reinkarnalodhat-gyurcsany-1116065

Ez valami fantasztikus 😊

több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 582 — Lucas Scott
mielőtt nekem rontana a sok narancsos, tudom, hogy sok ismeretlenes egyenlet az egész, de akkor is nem lehet azon elgondolkozni egy pillanatra is, hogy az imf nem akar rosszat nekünk?csebi
Na, azért atát eleve nem nevezném "narancsosnak", de hogy sokan lenne, az aztán tényleg erős 😊Rajna
na épp nem atára gondoltam, hanem másokra... ha a narancs henger nagy része olyan reálisan látná itt a dolgokat, mint ő, akkor nem lenne ilyen nagy probléma itt, és ez igaz a "sötét" oldalra is...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 267 — 49ers GM
Ahogy a bankvezérekkel olvasom az interjúkat, nagyon nem arról beszélnek, hogy képesek lennének átterhelni az adókat, inkább beszélnek arról, hogy az anyacég mennyi lovét volt kénytelen idepumpálni a veszteségek elkerülésére. atapapa
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/11/08/ezzel_buntetik_a_bankok_magyarorszagot/

Ennyit az idepumpált lóvékról.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 722
Úgy vélem hogy itt nem a harcossággal van a baj, hanem magával a politikával. Az emberek szeretik szidni a politikát, szeretik a problémákért a politikusokat hibáztatni, és egy "független", egy "szakértő", egy "körön kívüli" arc elfogadhatóbb.
De ahogy a Jobbik és az LMP rendszerkritikus pártként a rendszer része lett, úgy Bajnai se fogja megúszni azt, hogy politikus legyen. atapapa
Aki belép a politika színterére az utána már nem körön kívüli, maximum kisétálhat onnan. Mindegy, hogy honnan jött, amint politikai döntéseket hoz, onnantól politikus.
Blaise
Kb. egyetértek a fejtegetéseddel, de én nem hiszem azt, hogy Bajnai nem politikus (talán pontosabban fogalmaztam volna, ha nem spórolok meg még egy idézőjelet), hanem csak az általa felvett vagy az elégedetlenkedők által "belelátott" szerepre gondolok.


Gyurcsány miért ne lehetne téma, ha múltban játszódó, kezdődő folyamatokról beszélünk? atapapa
a köldök nézegetés nem vezet sehova.Amadeus91
😂
Van még valami bölcsességed mára? 😊atapapa
még van a tarsolyomban 1-2

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Úgy vélem hogy itt nem a harcossággal van a baj, hanem magával a politikával. Az emberek szeretik szidni a politikát, szeretik a problémákért a politikusokat hibáztatni, és egy "független", egy "szakértő", egy "körön kívüli" arc elfogadhatóbb.
De ahogy a Jobbik és az LMP rendszerkritikus pártként a rendszer része lett, úgy Bajnai se fogja megúszni azt, hogy politikus legyen. atapapa
Aki belép a politika színterére az utána már nem körön kívüli, maximum kisétálhat onnan. Mindegy, hogy honnan jött, amint politikai döntéseket hoz, onnantól politikus.
Blaise
Kb. egyetértek a fejtegetéseddel, de én nem hiszem azt, hogy Bajnai ne lenne politikus (talán pontosabban fogalmaztam volna, ha nem spórolok meg még egy idézőjelet), hanem csak az általa felvett vagy az elégedetlenkedők által "belelátott" szerepre gondolok.


Gyurcsány miért ne lehetne téma, ha múltban játszódó, kezdődő folyamatokról beszélünk? atapapa
a köldök nézegetés nem vezet sehova.Amadeus91
😂
Van még valami bölcsességed mára? 😊

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 722
Gyurcsány miért ne lehetne téma, ha múltban játszódó, kezdődő folyamatokról beszélünk? atapapa
a köldök nézegetés nem vezet sehova.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
Úgy vélem hogy itt nem a harcossággal van a baj, hanem magával a politikával. Az emberek szeretik szidni a politikát, szeretik a problémákért a politikusokat hibáztatni, és egy "független", egy "szakértő", egy "körön kívüli" arc elfogadhatóbb.
De ahogy a Jobbik és az LMP rendszerkritikus pártként a rendszer része lett, úgy Bajnai se fogja megúszni azt, hogy politikus legyen. atapapa
Aki belép a politika színterére az utána már nem körön kívüli, maximum kisétálhat onnan. Mindegy, hogy honnan jött, amint politikai döntéseket hoz, onnantól politikus. A magyar politikai kultúrában benne van a magas elvárás a politikusokkal szemben, amiért cserébe alacsony a bizalom irányukba (hogy ez jogos-e az most itt nem lényeges) és ez egy függetlennel szemben is meglesz.
Bajnai ha sikeresen kezelné a gazdasági válságot, egy harcos ellenzéki vezető (Orbánnál még egy bukott választás már nem lenne szabad, hogy beleférjen)akinek már van tapasztalata a politikai napirend formálásban ígyis-úgyis belekényszerítené olyan vitákba ahol már nem mozogna annyira otthon. Ha bele megy (bele kell mennie) akkor máris politikus, nem gazdasági szakértő, ha nem akkor vesztesnek/gyengének fogják beállítani.
A politikát a vezetők dinamizálják, akik a támogatásért küzdenek. Egy több dimenziós politikai térben pusztán csak gazdasági kérdésekre helyezni a hangsúlyt nem lehet, mert van másik x olyan kérdés amit megfelelő kampánnyal akár a gazdaág elé lehet helyezni és ott nem teheti fel a kezét, hogy bocsánat én a gazdasághoz értek.
Lehet, hogy most Bajnaiékat mérik a második erőnek, de ebben vastagon benne van az, hogy mindenhol a gazdasági témák kerülnek elő. Ne legyenek illuzióink a választás előtt a Fidesz kampánybrigádja és a Századvéges think-tank mindent megfog tenni azért, hogy a politikai döntéseiket kedvező helyzetben tüntessek fel és olyan issuekat tegyenek meg a kampány fő témájává ahol nekik van előnyük és amivel a sikertelen policy eredményeiket el tudják fedni (heresztetika). És bizony ezt a választók többsége meg is fogja enni.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Anya konkrétan az egyik legnagyobb távközlési multinál van nem egész 25 éve. (akkor még nem volt multi ofkorsz...) Most éppen egy 3 lépcsős leépítés van, a vezérigazgató szétküldte a levelet angolul és magyarul, melyben leírta, tételesen, korrekten, sallag mentesen, hogy nem tudják növelni a bevételeket, viszont túl sokat vesz el a kivetett extra adó, nincs más ki kell az utcára 1000 vhány embert tenni.(költséget kell lefaragni) Ha kell írnak több nyelven referenciát, hogy legyen a csóróknak valami a kezében, de menniük kell.
Mondod a bankadóból beszedett összeget, a multik megadóztatását, de az a szomorú, hogy ezeket is az emberek fizetik meg. Azok akiket kirúgnak nem fognak tudni normális pénzért elhelyezkedni, nem fognak tudni adózni, nem fognak tudni vásárolni (=nem jön be az a fasza 27%-s áfa). Ezekre az emberekre, a multi (=munkaadó) így hárította át Viktorék faszságát, és itt talán pont a multira kéne a legkevésbé haragudni. Egyébként nem viccből 7% feletti az infláció.
Ezek 2 év alatt, gyakorlatilag a magyar társadalmat és gazdaságot taccsra verték. Átlag Józsikat, bankokat, multikat.

ostoba kérdés: Fasznak foglalkozunk Gyurcsánnyal még?! Már régen nem ő kéne, hogy legyen a téma.
Amadeus91
Ahogy a bankvezérekkel olvasom az interjúkat, nagyon nem arról beszélnek, hogy képesek lennének átterhelni az adókat, inkább beszélnek arról, hogy az anyacég mennyi lovét volt kénytelen idepumpálni a veszteségek elkerülésére.
Ahogy írod, a távközlési cégek se tudják teljesen átterhelni ezeket az adókat, megjegyzem ezt a szektort a bankadó 2010-es bevezetésével párhuzamosan szintén megvágták válságadóra (ráadásul visszamenőlegesen, amit még nehezebb áthárítani, azt a tartalékokból csengették). Ám ezeket összességében akkor azzal a megjegyzéssel vetették ki, hogy 2012 végén kivezetik. Az akkori elképzelés szerint és az akkori indokolással ezt még vállalhatónak tartottam, pedig gazdaságilag jobbos vagyok.

Viszont ezeket mégse vezetik ki és ezeket a szektorokat újabb sarcok alá vetik a korábbi kijelentések, megállapodások ellenére.
Ha végignézzük a folyamatokat, nagyjából tavaly nyárig tolerálta a matolcsyzmus akkori szintjét a piac, akkor omlott Matolcsyékra a ház és táncoltak vissza az IMF-tárgyalásokra, amikor Gyuriék a dollárválság kellős közepén kitalálták a végtörlesztést. Ezzel egyértelművé tették, hogy a cégek megfejése nem egyszeri alkalom volt.


Gyurcsány miért ne lehetne téma, ha múltban játszódó, kezdődő folyamatokról beszélünk?