Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Nem is a saját ízlésemre gondoltam itt, hanem a számokból kikövetkeztethető preferenciákra, szimpátiára. atapapa
Értem, csak ezt próbáltam továbbfűzni. De akkor nem sikerült 😛

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nem is a saját ízlésemre gondoltam itt, hanem a számokból kikövetkeztethető preferenciákra, szimpátiára.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Attól függ: lesz-e még egy-két M-csomag vagy sem.Gyurma Pappa
Szerintem meg nem ezen múlik. Egy olyan körről beszélünk, amelynek tele a puttonya már most is a kormánnyal (hiszen oda se szavaznának), de - hogy a témaindító kifejezésedet használjam - ők annyira gyorsan nem felejtenek vagy legfeljebb részlegesen. atapapa
Én sem szavaznék a MSZP-re, de én mondjuk az E2014 sem. Szerintem az összes ismerősöm közül te vagy az egyetlen, aki így gondolkodik, mint én, hogy az LMP szívesebben látná kívül mindenen. De sajnos, a politikai matek racionalitása nem ez, és mivel nem akarom, hogy M&Co. újra kormányon legyen, így kénytelen leszek ellenük szavazni.

Még nincs itt az ideje, hogy Sobri is újra gondolja, hogy mi is a tétje 2014-nek, de ha lesz még, két-három ilyen felmérés, akkor már érdemes lesz.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Attól függ: lesz-e még egy-két M-csomag vagy sem.Gyurma Pappa
Szerintem meg nem ezen múlik. Egy olyan körről beszélünk, amelynek tele a puttonya már most is a kormánnyal (hiszen oda se szavaznának), de - hogy a témaindító kifejezésedet használjam - ők annyira gyorsan nem felejtenek vagy legfeljebb részlegesen.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Meglepő.
Arra leszek kíváncsi, hogy egy esetleges MSZP-Bajnai összefogás esetén mi lesz azokkal, akik most az Együtt 2014 bázisának felét alkotják, de az Együtt 2014 hiányában nem az MSZP-re szavaznának. atapapa
Sok Átlag Józsefnek már nem az MSZP visszatéréséről szól ez, hanem Viktorék leváltásáról. Amadeus91
A cikk szerint az E2014 36%-a Bajnaiékon kívül senkire se szavazna jelenleg... Én főleg erről a halmazról beszélek. atapapa
Attól függ: lesz-e még egy-két M-csomag vagy sem.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Meglepő.
Arra leszek kíváncsi, hogy egy esetleges MSZP-Bajnai összefogás esetén mi lesz azokkal, akik most az Együtt 2014 bázisának felét alkotják, de az Együtt 2014 hiányában nem az MSZP-re szavaznának. atapapa
Sok Átlag Józsefnek már nem az MSZP visszatéréséről szól ez, hanem Viktorék leváltásáról. Amadeus91
A cikk szerint az E2014 36%-a Bajnaiékon kívül senkire se szavazna jelenleg... Én főleg erről a halmazról beszélek.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 722
Meglepő.
Arra leszek kíváncsi, hogy egy esetleges MSZP-Bajnai összefogás esetén mi lesz azokkal, akik most az Együtt 2014 bázisának felét alkotják, de az Együtt 2014 hiányában nem az MSZP-re szavaznának. atapapa
Sok Átlag Józsefnek már nem az MSZP visszatéréséről szól ez, hanem Viktorék leváltásáról.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Meglepő.
Arra leszek kíváncsi, hogy egy esetleges MSZP-Bajnai összefogás esetén mi lesz azokkal, akik most az Együtt 2014 bázisának felét alkotják, de az Együtt 2014 hiányában nem az MSZP-re szavaznának.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 hvg.hu/hvgfriss/2012.45/201245_partok_es_politikusok_nepszerusege_kozepkez

Alakul ez. Az emberek NAGYON gyorsan felejtenek. Gyurma Pappa
Mert NAGYON sokat tesznek azért, hogy felejtsenek.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
 hvg.hu/hvgfriss/2012.45/201245_partok_es_politikusok_nepszerusege_kozepkez

Alakul ez. Az emberek NAGYON gyorsan felejtenek.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 hircsarda.blog.hu/2012/11/07/ketharmados_gyozelem_az_egyesult_allamokban?fb_action_ids=4726729649182&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224726729649182%22%3A481703461873703%7D&action_type_map=%7B%224726729649182%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

hahaha Amadeus91
Fetrengtem 😀


több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 722
 hircsarda.blog.hu/2012/11/07/ketharmados_gyozelem_az_egyesult_allamokban?fb_action_ids=4726729649182&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224726729649182%22%3A481703461873703%7D&action_type_map=%7B%224726729649182%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

hahaha

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 910 — Saturday Night Lights
New Hampshire pedig elnőiesedett 😊

 www.boston.com/politicalintelligence/2012/11/07/new-hampshire-becomes-first-state-with-woman-governor-all-female-congressional-delegation/YnzAVdLJ7x1GhdVsyRHubM/story.html

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Az Obama-sikerrel a hazai ellenzék is fellélegezhet, tokkal-vonóval demokrata-közeli kifizetőhelyekre vannak becsatolva. Nézőponték erősen szorítottak a mormon elvtársnak, ez most nem jött be.Dzsokijuing
 index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2012/11/06/obama_vagy_romney_romney_vagy_obama/orban_obama_helyett_helmut_kohlt_koszontotte/
😉

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 910 — Saturday Night Lights
Az Obama-sikerrel a hazai ellenzék is fellélegezhet, tokkal-vonóval demokrata-közeli kifizetőhelyekre vannak becsatolva. Nézőponték erősen szorítottak a mormon elvtársnak, ez most nem jött be.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 413 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A Tea Partyról annyit, most "csak" 5 helyet buktak miattuk a republikánusok a szenátusban. Szerintem lassan a demokraták elkezdik pénzelni őket. 😊 iktriad
Ezt Mahertől "loptad"? 😊

"Tea Party has now cost the Republicans 5 senate seats. My next donation is going to them."Szabler
Ja. Nagy kedvenc.
Egyébként, mintegy brahiból februárban 1 milliót adott POTUSnak az újraválsztáshoz.
több mint 11 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
A Tea Partyról annyit, most "csak" 5 helyet buktak miattuk a republikánusok a szenátusban. Szerintem lassan a demokraták elkezdik pénzelni őket. 😊 iktriad
Ezt Mahertől "loptad"? 😊

"Tea Party has now cost the Republicans 5 senate seats. My next donation is going to them."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 413 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A Tea Partyról annyit, most "csak" 5 helyet buktak miattuk a republikánusok a szenátusban. Szerintem lassan a demokraták elkezdik pénzelni őket. 😊
több mint 11 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
NC azért csak nem lett komcsi 😀
Jakehomer
With 99% reporting in NC, Obama lost by not much more than the seating capacity of Bank of America Stadium in Charlotte

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 11 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Miért volt káros Bush?JC6
Pl. ezért.

"Early exit polls released on Tuesday evening show that about half of voters still blame President George W. Bush more than President Barack Obama for the country’s economic problems and most cite the economy as their top issue in the election."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Miért volt káros Bush?JC6
Kinyírta a GOP esélyeit 4 éve. Nem véletlen, hogy a jelöltek nagy része ma is azért küzdött, hogy nehogy Bush támogassa a jelölését.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Nem hiszem, hogy elnökválasztásban olyan elképesztően nagy gondot okozna a Tea Party, inkább lokálisan teszi azt, ami mondjuk a Szenátust komolyan befolyásolja, meg persze dönthet kulcsállamokban is, de szerintem nem a Tea Party miatt kapott ki Romney. Rajna
Akkor félreérthető voltam, én sem gondolom, hogy a Tea Party miatt kapott ki Romney. Ő azért kapott ki, mert alkalmatlan. A Tea Party most nem szólt bele semmibe, de ha beleszól, akkor simán képes lehet a GOP olyan jelöltet kiszenvedni, aki megválaszthatatlan.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Lehet, bár 2016 elég sima republikánus sikernek tűnik.Rajna
Ehhez még lesz egy-két szava a Tea Partynak 😊

A repik annak ellenére, hogy Romney 300e-rel kapott csak kevesebb szavazatot, óriási válságban vannak. Egyik oldalról a Tea Party féle jobbszárny nyomasztja őket, a saját bázis megérintése egy, a közép számára is elfogadható jelölttel már majdnem lehetetlen, mióta felnyitották az ultrák szemét, hogy van más út is, ami lokálisan sikeres lehet. Joggal gondolhatják, hogy ez miért ne mehetne elnöki szinten is? A másik oldalról a közép pont ezek miatt nehezen megszólítható.

Én nem gondolom, hogy a Tea Party maga az ördög, de a GOP szempontjából van olyan káros, mint Bush volt.

Az, hogy Romney ennyi szavazatot kapott, inkább a választási rendszer, mint GOP érdeme. Az, hogy képtelen volt normális stratégiát kidolgozni, azon meg nem kell meglepődni, korábban is jeleztem, olyan érzésem van, hogy a GOP annyira nem akart beállni Romney mögé, mint amennyire kellett volna. Bár szerintem, az is kevés lett volna.

Obama előtt két út áll:
1) tényleg radikális fordulatot visz az amerikai politikába
2) nem csinál semmi extrát, hagyja magát sodorni az árral

A helyzet fonákságát az adja, hogy miként megoldás könnyen átjátszhatja a 2016-os választásokat a republikánusoknak, hiszen az első megoldás akár a demokrata bázist is elfordíthatja, a második pedig a középnek nem fog tetszeni. Kérdés, hogy Obama mit akar, és mennyire érdekli őt, hogy mit csinál a párt.Gyurma Pappa
Nem hiszem, hogy elnökválasztásban olyan elképesztően nagy gondot okozna a Tea Party, inkább lokálisan teszi azt, ami mondjuk a Szenátust komolyan befolyásolja, meg persze dönthet kulcsállamokban is, de szerintem nem a Tea Party miatt kapott ki Romney. A tény, hogy Romney lett a jelölt, mutatja, hogy azért nem a Tea Party-s vadakat rakják oda a republikánusok sem, még ha velük is értenek egyet, mert tudják, hogy azzal nem lehet nyerni. Romney-nál balosabb jelöltet nem tud magából kiszenvedni a GOP, de nem is hiszem, hogy ez kell, mint azt most láttuk.

Obama szerintem most konfliktusosabb lesz, mert megengedheti, de nem hiszem, hogy jól fog belőle kijönni. Legalábbis nem látom magam előtt azt a szitut, amikor egy Romneynál karizmatikusabb jelölt lesz a demokraták ellenfele, és mégis kék lesz az elektori testület.

Mondjuk ha egy Santorum lesz a jelölt, az eleve kinyírja a GOP esélyeit, de nem hiszem, hogy ez megesik.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Miért volt káros Bush?JC6
Most tételes kifejtés nélkül: vajh miért kellett McCainnek azzal kampányolnia, hogy anno milyen kérdésekben NEM szavazott az elnökkel?

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Miért volt káros Bush?