Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Persze h nem az elkötelezett mag meg mindig gyurcsányban latja, de ő ugye akceptalhatatlan. az én meglátásom szerint a baloldali szavazok legkevésbé a partok miatt, inkabb Orbán miatt lesznek egységesek, és bárkihez odaáll aki el képes neki takarítani az embert, és sztem egyre több bizonytalan is de ez más téma.

Ha ez Bajnai, akkor ő. ezért gondolkodom egyben a "baloldalról".
Ráadásul ha Bajnai tényleg valid option lesz akkor a ballib média marketinghenger sokat tud érte tenni minden fronton. Tota wtol bolgár gyuriig.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Szerintem a mai magyar politika nem szólítható meg olyan tömbökben, mint ahogy azt gondolod, pontosan azért, mert szinte mindenkinek van legalább egy szavazata, amit megbánt, de sokaknak több is.

A baloldalon van legalább 3 párt, és ez a három nem véletlenül nem egy, valamennyi fizetőképes kereslet mindre van. És ezeket a pártokat nem csak az különbözteti meg egymástól, hogy milyen a viszonyuk Orbánhoz, hanem az is, hogy milyen a viszonyuk az "elmúlt8évhez".

Én szájhúzogatva jobb híján adok egy ikszet az LMP-nek, de ha ebből az ikszből jut egy MSZP-s, DK-s összeborulásnak is bármi, akkor inkább otthon maradok.


az MSZP lépése lesz érdekes sztem, mesehazy arca megengedi e hogy bealljon egy parton kívüli jelölt mögé. Ha nem, akkor sztem veguk van, mert h a baloldali szavazok biztos h Orbán leváltása mögé fognak állni, bárhol is legyen Bajnai. Viszont bajnainak semmi szüksége rajukgabtsi
Nem biztos hogy minden baloldali szavazó Bajnaiban látja a jövőt, de legalábbis Orbán alternatíváját.
Bajnaiak jelenleg semmije sincs egy jól felfuttatott alapítványon kívül, azzal meg nem lehet választást nyerni, de talán még a parlamentbe jutni se.

Mivel jelenleg a 2. legerősebb párt az MSZP, szerintem Bajnaniak csak a szocikkal van esélye, de vélhetően a szocik is rá lesznek szorulva, mert Mesterházy abszolút alkalmatlan vezetőnek tűnik, lehetetlen komolyan venni, plusz a Bajnait körülvevő mítosz adhat a szocik listájának néhány százalékos lökést.

több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
el nem tudom képzelni h schiffer milyen gondolkodó egyetemistát képes megszólítani, a Munkáspárt ifjúsági tagozatán kívül (mar ha van ilyen). Sztem az lmp legnagyobb baja h ő az arc, persze egyre kevésbé, és lehet ez meg jobban csökkenni fog. Mindettől függetlenül én nem hiszek az lmp-ben, egy nagy kampányban be fogjak őket daralni. A 2014es választás Orbán vs Bajnai, senki nem fog más alternatívát látni.

az MSZP lépése lesz érdekes sztem, mesehazy arca megengedi e hogy bealljon egy parton kívüli jelölt mögé. Ha nem, akkor sztem veguk van, mert h a baloldali szavazok biztos h Orbán leváltása mögé fognak állni, bárhol is legyen Bajnai. Viszont bajnainak semmi szüksége rajuk, így erofolenybe kerülhet mesehazyval szemben. Érdekes lesz.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
shiffer megnyilatkozásait szemlélve, sztem nem is akkora gond bajnainak ha nem kell nekik. sőt.gabtsi
Szerintem nem mindegy, mert a DK+MSZP támogatottsága szerintem nem veri a Fideszt, vagy a Fieesz-Jobbikot vészes esetben. Az LMP viszont szerintem meglepetést okozhat, mert szerintem fognak regisztrálni a szimpatizánsaik, úgyis a többségük pesti egyetemista, azok közül, akik legalább minimálisan figyelik a politikát. Meg Bajnainak is kellene az olajfa fíling, amit most az MSZP-Gyurcsány duóval elég nehéz eljátszani.

több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
shiffer megnyilatkozásait szemlélve, sztem nem is akkora gond bajnainak ha nem kell nekik. sőt.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
 hvg.hu/itthon/20121008_Bajnai_visszater_Milla_oktober_23

Milyen meglepő. Kíváncsi leszek, az LMP kitart-e majd amellett, hogy ő nem kell.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
A Fidesz kikapott Sopronban is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
 poldi.blog.hu/2012/10/06/giro-szasz_konyakot_rendelnenek_a_pedagogusokAmadeus91
Mondjuk elég nagy szardarabnak gondolom Giró-Szászt, mióta eladta magát, de (eltekintve attól a pökhendiségtől, amiben ez a Fidesz bagázs nem tud változni) szerintem itt a konyak a képes beszéd része volt.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
 poldi.blog.hu/2012/10/06/giro-szasz_konyakot_rendelnenek_a_pedagogusok

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 264 — 49ers GM
 index.hu/kultur/2012/10/05/rogan_kozpenzbol_reklamozza_a_blikket/

Hát ez zseniális, de komolyan.

több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
A pedagógus életpálya-modell össztársadalmi kérdés.
(Gloviczki Zoltán, közoktatásért felelős helyettes államtitkár, 2011. június 18.)

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
azért, mert ezek nemcsak nem népszerű lépések, hanem jogilag aggályosak is...jjncaa
az jogilag aggályos, hogy ezentúl nem lehet úgy nyugdíjasnak lenni, hogy mellette még közalkalmazottként is dolgozol?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ennyire jónak azért nem sokan várták Romneyt szerintem.Igor
Na ez számomra a meglepő, nem a vita tényleges lefolyása és kimenetele.

Kifejezettem hihetetlennek tartottam, amikor pár napja olyan pollokról jöttek hírek, hogy a megkérdezettek többsége (cirka 60 %-a) azt várja, hogy majd Obama "mossa fel" Romney-val a padlót.

Egyrészt ilyen előzetes várakozások mellett Romney szinte nem is veszíthetett. Legfeljebb csak akkor, ha a vitán valami irgalmatlan nagy butaságot mond. Ő nem tette meg ezt a szívességet, így szinte természetes, hogy győzött.

Másrészt tény (de ezek szerint nem túl nyilvánvaló), hogy Obama nem különösebben jó debater és szerintem habitusától nagyon is távol áll ez a szerep. Egy "ékesszóló" szónok nem okvetlenül lehengerlő vitapartner.

Ez szerintem nagyon igaz:

"Let’s face it: Obama just isn’t a good debater. Over and over again in 2007 and 2008, Hillary Clinton wiped the floor with him in debates, with Obama displaying the same maddening passivity he showed Wednesday night. But it never seemed to move the needle for Hillary. Nor was Obama that impressive against John McCain in the fall (although McCain himself wasn’t much better.) Obama was elected president despite being lousy in debates, so who’s to say he can’t be reelected with the same trait?"Szabler
Azért 2008-ban más volt a helyzet, akkor nem igazán számítottak a viták mert Obama jól felépített change meg yes we can kampánya nagyon imponált az embereknek a Bush-éra utáni kiábrándultságban, nem akartak újra establishment-embert, mint Hillary, a republikánusoknak pedig esélyük sem volt, akárki is a jelölt akkor. Most az USA nincs jobb helyzetben, mint négy éve, az "új ember" PR-dumája sem túl hiteles már. Csak azzal nyerhet, ha Romney totál inkompetensnek tűnik, ami eddig így is volt, de ha most a vitákban lenyomja és nem tűnik egy törtető tőzsdecápának, akkor megverheti sztem Obamát. De az első vita még nem jelent semmit, egyrészt mert a tematika Romney-nak kedvezett, másrészt mert ezután már lesznek elvárások, és azoknak már nehezebb lesz megfelelni. A most következő alelnöki vita érdekes lesz, hasonló végeredményre számítok, mert Ryan tervei bármennyire irreálisak, meggyőzően elő tudja őket adni, Biden meg olyan semmilyen.

több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 944 — no es importante
azért, mert ezek nemcsak nem népszerű lépések, hanem jogilag aggályosak is...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
"2. bürokráciacsökkentő program: egyszerre kapnak nyugdíjat és bért is a közszférában dolgozók. Jövőre vagy nyugdíjat vagy bért kaphatnak."

most ezt a nyugdíj vagy bér dolgot nem értem. Ha fizetést kapsz nem fizetnek nyugdíjat belőle, vagy ha nyugdíjat kapsz nem fizetnek?Amadeus91
Sokan okoskodnak úgy, hogy elmennek nyugdíjba, de mégsem vonulnak teljesen vissza, hanem utána is dolgoznak tovább (főleg a rendőrségnél, katonaságnál és a közszférában van erre példa, de pl. nem egy biztonsági őr is ezt csinálja), ami bármilyen nonszensznek is hangzik, tényleg bevett gyakorlat... Hát még ez:

"A mostani szabály szerint, aki nem éri el a nyugdíjkorhatárt, de már valamilyen előrehozott nyugdíjat kap, de mellette dolgozik, annak a minimálbér 18-szorosát elérő jövedelemszint után felfüggesztik a nyugdíjfolyósítást"jjncaa
azt nem értem, hogy az ilyen intézkedéseket miért csak most hozzák meg amikor nyakig ér?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 944 — no es importante
"2. bürokráciacsökkentő program: egyszerre kapnak nyugdíjat és bért is a közszférában dolgozók. Jövőre vagy nyugdíjat vagy bért kaphatnak."

most ezt a nyugdíj vagy bér dolgot nem értem. Ha fizetést kapsz nem fizetnek nyugdíjat belőle, vagy ha nyugdíjat kapsz nem fizetnek?Amadeus91
Sokan okoskodnak úgy, hogy elmennek nyugdíjba, de mégsem vonulnak teljesen vissza, hanem utána is dolgoznak tovább (főleg a rendőrségnél, katonaságnál és a közszférában van erre példa, de pl. nem egy biztonsági őr is ezt csinálja), ami bármilyen nonszensznek is hangzik, tényleg bevett gyakorlat... Hát még ez:

"A mostani szabály szerint, aki nem éri el a nyugdíjkorhatárt, de már valamilyen előrehozott nyugdíjat kap, de mellette dolgozik, annak a minimálbér 18-szorosát elérő jövedelemszint után felfüggesztik a nyugdíjfolyósítást"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Ennyire jónak azért nem sokan várták Romneyt szerintem.Igor
Na ez számomra a meglepő, nem a vita tényleges lefolyása és kimenetele.

Kifejezettem hihetetlennek tartottam, amikor pár napja olyan pollokról jöttek hírek, hogy a megkérdezettek többsége (cirka 60 %-a) azt várja, hogy majd Obama "mossa fel" Romney-val a padlót.

Egyrészt ilyen előzetes várakozások mellett Romney szinte nem is veszíthetett. Legfeljebb csak akkor, ha a vitán valami irgalmatlan nagy butaságot mond. Ő nem tette meg ezt a szívességet, így szinte természetes, hogy győzött.

Másrészt tény (de ezek szerint nem túl nyilvánvaló), hogy Obama nem különösebben jó debater és szerintem habitusától nagyon is távol áll ez a szerep. Egy "ékesszóló" szónok nem okvetlenül lehengerlő vitapartner.

Ez szerintem nagyon igaz:

"Let’s face it: Obama just isn’t a good debater. Over and over again in 2007 and 2008, Hillary Clinton wiped the floor with him in debates, with Obama displaying the same maddening passivity he showed Wednesday night. But it never seemed to move the needle for Hillary. Nor was Obama that impressive against John McCain in the fall (although McCain himself wasn’t much better.) Obama was elected president despite being lousy in debates, so who’s to say he can’t be reelected with the same trait?"

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
nem értek az USA politikához, de állítólag nagyot kapott itt Obama.Amadeus91
Csak az USA-politikához nem értesz? 😛
Szabler
csak és kizárólag 😊

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
nem értek az USA politikához, de állítólag nagyot kapott itt Obama.Amadeus91
Csak az USA-politikához nem értesz? 😛

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
"Sehol ne rotyogjon a gulyás" - nagyjából ez volt Kósa nertárs legerősebb érve a regisztráció mellett. De miért nem bír küldeni legalább egy k@rva levelet? Ígérem, nem főzök gulyást az okmányirodában.

 www.origo.hu/itthon/20121004-kosakaracsony-vita-a-bibo-szakkollegiumban-a-valasztasi-eljarasrol.htmlDzsokijuing
Védhetetlen (ahogy a Fidesz képzeli) az egész, de ahogy már írtam, aki el akarja hinni ezt a sok marhaságot, annak elegendőek ezek az érvek.zinedine5
Én eddig még nem hallottam jó érvet a regisztrácó mellett.
De ettől lenne ez védhetetlen?
Sobri Jóska
A Fidesz elképzelése a regisztrációról (előregisztráció 6 hónappal a választás elött, majd regisztáció, de csak személyesen vagy neten stb.) védhetetlen. Szerintük egyszerűbb, gyorsabb stb. Ez hazugság és szerintem védhetetlen.

zinedine5
Válaszoltam vicesen, akkor válaszolok komolyan is.
Nem erkölcsileg kell nézni a regisztrációt, nem azt kell nézni ez jó vagy rossz.
A vélt vagy remélt hasznosságát kell nézni.
Ha egy 2/3-al nyertes kurzusnak az az érdeke, hogy hatalomban maradjon, de elkerülje a diktatúra látszatát, az alapjogok látványos korlátozását, akkor ez a regisztrációs rendszer elég hasznosnak sejlik.
Én nem akarok jósolgatni, hogy mi fog történni, de ha a Fidesz ismételten választást nyer, akkor sikeres volt a regisztráció.
És akkor ez az érv, hogy: ez tűnik a legoptimálisabb módszernek ahhoz, hogy a Fidesz ismételten választást nyerjen, máris egy jó érv, el kell fogadnod.
Egyébként ha van jobb ötleted a realitás talaján (tehát az nem ér, hogy kormányozzanak jobban, nőjön az életszínvonal, javuljon az általános közérzet, stb.) arra nézve, hogy miképp biztosítsa a Fidesz a választási győzelmét, pláne úgy, hogy ne kelljen koalíciósan kormányoznia a Jobbikkal, akkor hallgatom.
Mivel ez tűnik a legjobb ötletnek, ergo ez egy második jó érv a regisztráció mellett.Sobri Jóska
Én vagyok a hülye, hogy megpróbáltam veled ezt.zinedine5
Igaza van Sobrinak, vélt vagy remélt hasznosság alapján nézve a politikát Sztálin, Pol Pot és Mao űzte a legjobban, szóval van még hova fejlődnünk.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
OK, de most komolyan, mit vártál?zinedine5
Áfa emelést.Gyurma Pappa
Mozart pár napja linkelte. 😀

"Nem, ők egyszerűn önmaguk legnagyobb ellenségei. Kormányzásnak nevezik a heti szintű politikai taktikázást, miközben teljesen minősíthetetlen színvonalon próbálnak létfontosságú kérdésekben dönteni. Amit ők gigászi küzdelemként élnek meg, az valójában csak a saját képességeikkel való birkózás. A valóságban csak egy felkészületlen csapat szerencsétlenkedik az általuk kormányzásnak nevezett színdarabban."

VV

 www.portfolio.hu/gazdasag/adozas/matolcsy_bejelentest_tesz.173832.html



"2. bürokráciacsökkentő program: egyszerre kapnak nyugdíjat és bért is a közszférában dolgozók. Jövőre vagy nyugdíjat vagy bért kaphatnak."

most ezt a nyugdíj vagy bér dolgot nem értem. Ha fizetést kapsz nem fizetnek nyugdíjat belőle, vagy ha nyugdíjat kapsz nem fizetnek?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az Matolcsy új csomagja továbbra is bizonytalan lábakon áll. Ez a pénztárgépes sztori kurva jó vicc, semmi több. Ezzel nem fog nőni az adóbeszedés hatékonysága. Elenyésző azok száma, akik programozható pénztárgépet használnak, mivel azok jó 700-1000 ezer forintba kerülnek, és a plázákon kívül kevesen engedik meg magunknak.
A gond, hogy megint nem fogják fel: a pénz nem ott megy el, mert itt mondjuk 100 bolt csal el 10 millió áfát. A kisebb boltokban, a "be nem ütésekkel" 1000 bolt csal el 5 milliót. (Arányok, nem pontos számok, természetesen 😊 ). Ezek a boltok továbbra is vidáman nem fogják ütni a haveroknak a csavaros kiflit. Gyurma Pappa
OK, de most komolyan, mit vártál?zinedine5
A meglehetősen drága pénztárgépek beszerzése végül is megpörgeti a gazdaságot. Már csak elő kell írni, hogy céges autó nem lehet 3 évnél idősebb, cégnél számítógép/szoftver max. 2 éves lehet és így tovább, úgy elszáll a GDP, hogy ihaj.


több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
OK, de most komolyan, mit vártál?zinedine5
Áfa emelést.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
Az Matolcsy új csomagja továbbra is bizonytalan lábakon áll. Ez a pénztárgépes sztori kurva jó vicc, semmi több. Ezzel nem fog nőni az adóbeszedés hatékonysága. Elenyésző azok száma, akik programozható pénztárgépet használnak, mivel azok jó 700-1000 ezer forintba kerülnek, és a plázákon kívül kevesen engedik meg magunknak.
A gond, hogy megint nem fogják fel: a pénz nem ott megy el, mert itt mondjuk 100 bolt csal el 10 millió áfát. A kisebb boltokban, a "be nem ütésekkel" 1000 bolt csal el 5 milliót. (Arányok, nem pontos számok, természetesen 😊 ). Ezek a boltok továbbra is vidáman nem fogják ütni a haveroknak a csavaros kiflit. Gyurma Pappa
OK, de most komolyan, mit vártál?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Az Matolcsy új csomagja továbbra is bizonytalan lábakon áll. Ez a pénztárgépes sztori kurva jó vicc, semmi több. Ezzel nem fog nőni az adóbeszedés hatékonysága. Elenyésző azok száma, akik programozható pénztárgépet használnak, mivel azok jó 700-1000 ezer forintba kerülnek, és a plázákon kívül kevesen engedik meg magunknak.
A gond, hogy megint nem fogják fel: a pénz nem ott megy el, mert itt mondjuk 100 bolt csal el 10 millió áfát. A kisebb boltokban, a "be nem ütésekkel" 1000 bolt csal el 5 milliót. (Arányok, nem pontos számok, természetesen 😊 ). Ezek a boltok továbbra is vidáman nem fogják ütni a haveroknak a csavaros kiflit.