Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
A plusz munka és a nagyobb bevétel mennyire arányos egymással? 😛 apeszos
Változó, de általában nem is a mérték, hanem az irány a problémás 😛
Ameddig még vannak cégek 😛Kori
Értelemszerűen szarkazmusnak szántam a hozzászólásomat, de közel jársz az igazsághoz. 😊

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Nagyon köszönöm Matolcsy Györgynek és csapatának, hogy ennyire borzasztóan sok plusz munkát és talán nagyobb bevételeket is adnak nekem és könyvelőtársaimnak. Köszönjük, köszönjük, köszönjük.Gyurma Pappa
Ameddig még vannak cégek 😛


több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 hvg.hu/gazdasag/20121017_Matolcsy_ujabb_megszoritasokat_jelentett_#

Ez basz oda a legnagyobbat ettől a bohóctól:
"Matolcsy szerint a kormány nem akarta ezt meglépni, de az EU közgazdaságilag hibás magatartása miatt mégis szükség lesz rá."Kori
Nagyon köszönöm Matolcsy Györgynek és csapatának, hogy ennyire borzasztóan sok plusz munkát és talán nagyobb bevételeket is adnak nekem és könyvelőtársaimnak. Köszönjük, köszönjük, köszönjük.Gyurma Pappa
A plusz munka és a nagyobb bevétel mennyire arányos egymással? 😛
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 hvg.hu/gazdasag/20121017_Matolcsy_ujabb_megszoritasokat_jelentett_#

Ez basz oda a legnagyobbat ettől a bohóctól:
"Matolcsy szerint a kormány nem akarta ezt meglépni, de az EU közgazdaságilag hibás magatartása miatt mégis szükség lesz rá."Kori
Nagyon köszönöm Matolcsy Györgynek és csapatának, hogy ennyire borzasztóan sok plusz munkát és talán nagyobb bevételeket is adnak nekem és könyvelőtársaimnak. Köszönjük, köszönjük, köszönjük.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 hvg.hu/gazdasag/20121017_Matolcsy_ujabb_megszoritasokat_jelentett_#

Ez basz oda a legnagyobbat ettől a bohóctól:
"Matolcsy szerint a kormány nem akarta ezt meglépni, de az EU közgazdaságilag hibás magatartása miatt mégis szükség lesz rá."


több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
[A "kisebb" pártok általában rétegpártok és a popkultúrától menekülő értelmiség jobban vevő rájuk.
Én ezért se értek egyet azzal, hogy a regisztráció csak a fidesznek jó. Ugyan az új rendszer a győztest jobban erősíti (ami nem is biztos hogy a Fidesz lesz), viszont a kisebb pártoknak általában elkötelezettebb hívei vannak.
A bizonytalanokból jobban tudnak meríteni a langyos tömegpártok a mindenfelé bombázott jelszavakkal, mint az inkább csak egy-egy területre rájátszó kisebbek.

atapapa
Azért arra kiváncsi leszek, hogy ha -esetleg valami kisebb csoda folytán- egy ellenzéki tömörülés állna nyerésre, akkor hogyan változna az álláspont a regisztrációról kormány- és Fidesz-szinten.zinedine5
Igencsak.
Viszont én arra lennék kiváncsi, hogy az elmúlt 22 évben Magyarországon élve, a politikát követve, tényleg van aki azt gondolja, hogy össze tud jönni egy életképes ellenzéki tömörülés az MSZP-DK-LMP-Jobbik-Milla/egyéb haszonleső/naív/Bajnai/Dopeman alapanyagok tetszőleges kombinációjából?Sobri Jóska
Már egy ijen összejött, na rákérezhetsz mellik citrusféle? A szomorú az egészben, hogy annyira se veszi senki a fáradságot, hogy a copy-n kívül bármi mást elővegyen.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
[A "kisebb" pártok általában rétegpártok és a popkultúrától menekülő értelmiség jobban vevő rájuk.
Én ezért se értek egyet azzal, hogy a regisztráció csak a fidesznek jó. Ugyan az új rendszer a győztest jobban erősíti (ami nem is biztos hogy a Fidesz lesz), viszont a kisebb pártoknak általában elkötelezettebb hívei vannak.
A bizonytalanokból jobban tudnak meríteni a langyos tömegpártok a mindenfelé bombázott jelszavakkal, mint az inkább csak egy-egy területre rájátszó kisebbek.

atapapa
Azért arra kiváncsi leszek, hogy ha -esetleg valami kisebb csoda folytán- egy ellenzéki tömörülés állna nyerésre, akkor hogyan változna az álláspont a regisztrációról kormány- és Fidesz-szinten.zinedine5
Igencsak.
Viszont én arra lennék kiváncsi, hogy az elmúlt 22 évben Magyarországon élve, a politikát követve, tényleg van aki azt gondolja, hogy össze tud jönni egy életképes ellenzéki tömörülés az MSZP-DK-LMP-Jobbik-Milla/egyéb haszonleső/naív/Bajnai/Dopeman alapanyagok tetszőleges kombinációjából?Sobri Jóska
Ne becsüld le a pocakos tábornok iránti heves érzelmeket. Ahogyan Meciar és Fico ellen jött Dzurinda és Radicová, vagy Berlusconi ellen Prodi, itt is meglesz az összefogás Orbán ellen. Az már más kérdés, hogy kormányon nagyjából arra a sorsra is fog jutni, mint szlovák és olasz elődei. Talán a politikai intézményrendszert sikerülhet újra európai normakövetővé rehabilitálni, de max. ennyi.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
[A "kisebb" pártok általában rétegpártok és a popkultúrától menekülő értelmiség jobban vevő rájuk.
Én ezért se értek egyet azzal, hogy a regisztráció csak a fidesznek jó. Ugyan az új rendszer a győztest jobban erősíti (ami nem is biztos hogy a Fidesz lesz), viszont a kisebb pártoknak általában elkötelezettebb hívei vannak.
A bizonytalanokból jobban tudnak meríteni a langyos tömegpártok a mindenfelé bombázott jelszavakkal, mint az inkább csak egy-egy területre rájátszó kisebbek.

atapapa
Azért arra kiváncsi leszek, hogy ha -esetleg valami kisebb csoda folytán- egy ellenzéki tömörülés állna nyerésre, akkor hogyan változna az álláspont a regisztrációról kormány- és Fidesz-szinten.zinedine5
Igencsak.
Viszont én arra lennék kiváncsi, hogy az elmúlt 22 évben Magyarországon élve, a politikát követve, tényleg van aki azt gondolja, hogy össze tud jönni egy életképes ellenzéki tömörülés az MSZP-DK-LMP-Jobbik-Milla/egyéb haszonleső/naív/Bajnai/Dopeman alapanyagok tetszőleges kombinációjából?

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
A Jobbik-szavazók és az iskolázottság. 57. oldal, 64. ábra:  republikon.hu/upload/5000269/partok%20felidben.pdf

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
[A "kisebb" pártok általában rétegpártok és a popkultúrától menekülő értelmiség jobban vevő rájuk.
Én ezért se értek egyet azzal, hogy a regisztráció csak a fidesznek jó. Ugyan az új rendszer a győztest jobban erősíti (ami nem is biztos hogy a Fidesz lesz), viszont a kisebb pártoknak általában elkötelezettebb hívei vannak.
A bizonytalanokból jobban tudnak meríteni a langyos tömegpártok a mindenfelé bombázott jelszavakkal, mint az inkább csak egy-egy területre rájátszó kisebbek.

atapapa
Azért arra kiváncsi leszek, hogy ha -esetleg valami kisebb csoda folytán- egy ellenzéki tömörülés állna nyerésre, akkor hogyan változna az álláspont a regisztrációról kormány- és Fidesz-szinten.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A Jobbikot érhetik még meglepetések. Az előzetes regisztráció őket sújtja a legkeményebben, a legtanulatlanabb szavazótáborral rendelkeznek. Aztán az egyforduló várható "Orbán vagy Bajnai" párharca könnyen megismételheti a 2002-es Csurka-szindrómát, a MIÉP kiesését a Fidesz elszívó ereje miatt.
A Jobbik persze nem fog kiesni a parlamentből, de könnyen 8-10% környékére csúszhatnak, ami az új választási rendszerben 6-8 képviselőt jelenthet listán.Dzsokijuing
Erről tudsz mutatni kimutatást? Mert amit én olvastam eddig, ott (furcsamód) pont a diplomások körében népszerűbb a Jobbik. Pl. eszerint:  www.poltudszemle.hu/szamok/2010_1szam/2010_1_karacsony.pdf
Frissebbet nem találtam sajna.Schleck
Ja, nem véletlenül akarják bevezetni az iskolázottsági cenzust. Viszont szerintem így is veszíthetnek a regisztráción, mert nekik sincs azért túl jó szervezetük.Rajna
A "kisebb" pártok általában rétegpártok és a popkultúrától menekülő értelmiség jobban vevő rájuk.
Én ezért se értek egyet azzal, hogy a regisztráció csak a fidesznek jó. Ugyan az új rendszer a győztest jobban erősíti (ami nem is biztos hogy a Fidesz lesz), viszont a kisebb pártoknak általában elkötelezettebb hívei vannak.
A bizonytalanokból jobban tudnak meríteni a langyos tömegpártok a mindenfelé bombázott jelszavakkal, mint az inkább csak egy-egy területre rájátszó kisebbek.

Rajna: szerintem ha a Jobbik parlamenten kívüli szervezete a kopogtatókkal nehezített pályán lehozott 17%-t 2010-ben, akkor a kopogtatók nélküli, regisztrációs szisztéma nem fog komolyabb akadályt jelenteni számukra.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
 hvg.hu/itthon/20121016_Megasta_a_Kurucinfo_sirjat_a_kormany#

"A kormány által még nem tárgyalt tervezet értelmében a jogsértő tartalmakat a bíróság döntése után elsősorban a tárhely-szolgáltatóknak kellene elérhetetlenné tenniük, akár ideiglenes, akár végleges intézkedésről van szó. Ha ezt a szolgáltató nem teszi meg, akár egymilliós, ismétlődő bírságra számíthat. Ha ennek ellenére sem lép, vagy pedig a szervertulajdonos külföldi, a bíróság elrendelheti, hogy az internetszolgáltatók blokkolják a jogsértő oldalak elérését."

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A Jobbikot érhetik még meglepetések. Az előzetes regisztráció őket sújtja a legkeményebben, a legtanulatlanabb szavazótáborral rendelkeznek. Aztán az egyforduló várható "Orbán vagy Bajnai" párharca könnyen megismételheti a 2002-es Csurka-szindrómát, a MIÉP kiesését a Fidesz elszívó ereje miatt.
A Jobbik persze nem fog kiesni a parlamentből, de könnyen 8-10% környékére csúszhatnak, ami az új választási rendszerben 6-8 képviselőt jelenthet listán.Dzsokijuing
Erről tudsz mutatni kimutatást? Mert amit én olvastam eddig, ott (furcsamód) pont a diplomások körében népszerűbb a Jobbik. Pl. eszerint:  www.poltudszemle.hu/szamok/2010_1szam/2010_1_karacsony.pdf
Frissebbet nem találtam sajna.Schleck
Ja, nem véletlenül akarják bevezetni az iskolázottsági cenzust. Viszont szerintem így is veszíthetnek a regisztráción, mert nekik sincs azért túl jó szervezetük.

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A Jobbikot érhetik még meglepetések. Az előzetes regisztráció őket sújtja a legkeményebben, a legtanulatlanabb szavazótáborral rendelkeznek. Aztán az egyforduló várható "Orbán vagy Bajnai" párharca könnyen megismételheti a 2002-es Csurka-szindrómát, a MIÉP kiesését a Fidesz elszívó ereje miatt.
A Jobbik persze nem fog kiesni a parlamentből, de könnyen 8-10% környékére csúszhatnak, ami az új választási rendszerben 6-8 képviselőt jelenthet listán.Dzsokijuing
Erről tudsz mutatni kimutatást? Mert amit én olvastam eddig, ott (furcsamód) pont a diplomások körében népszerűbb a Jobbik. Pl. eszerint:  www.poltudszemle.hu/szamok/2010_1szam/2010_1_karacsony.pdf
Frissebbet nem találtam sajna.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
 www.hir24.hu/kulfold/2012/10/16/orban-mint-rablovezer/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Azért az elgondolkodtató, hogy még nem is tudjuk, hogy Bajnai miről fog beszélni, Viktorék még fel sem fogták a dolgot, de az ellenzéki "blogos" társadalom már aktiválta a "mint a Foxi a lábtörlőt" üzemmódot és küldik neki jobbról-balról.

Az LMP vicc, az MSZP komolytalan (és változatlan), a DK meg tisztában vele - legalább - hogy nem tényezők. Kezdhetünk szurkolni a Fidesznek, hogy a Jobbik ne érjen oda?Amadeus91
Mintha már mondtam volna.
A 2014es választás tétje nem Orbán leváltása.
Hanem az, hogy egyedül kormányoz a Fidesz, vagy a Jobbikkal karöltve.
Hidd el, nem fog nehezükre esni, ha a körülmények erre kényszerítik őket.
És persze a Jobbik is szívesen elfogadja az olyan stratégiailag "kevéssé fontos" tárcákat mint az NFM, vagy az EEM.Sobri Jóska
A Jobbikot érhetik még meglepetések. Az előzetes regisztráció őket sújtja a legkeményebben, a legtanulatlanabb szavazótáborral rendelkeznek. Aztán az egyforduló várható "Orbán vagy Bajnai" párharca könnyen megismételheti a 2002-es Csurka-szindrómát, a MIÉP kiesését a Fidesz elszívó ereje miatt.
A Jobbik persze nem fog kiesni a parlamentből, de könnyen 8-10% környékére csúszhatnak, ami az új választási rendszerben 6-8 képviselőt jelenthet listán.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Azért az elgondolkodtató, hogy még nem is tudjuk, hogy Bajnai miről fog beszélni, Viktorék még fel sem fogták a dolgot, de az ellenzéki "blogos" társadalom már aktiválta a "mint a Foxi a lábtörlőt" üzemmódot és küldik neki jobbról-balról.

Az LMP vicc, az MSZP komolytalan (és változatlan), a DK meg tisztában vele - legalább - hogy nem tényezők. Kezdhetünk szurkolni a Fidesznek, hogy a Jobbik ne érjen oda?Amadeus91
Mintha már mondtam volna.
A 2014es választás tétje nem Orbán leváltása.
Hanem az, hogy egyedül kormányoz a Fidesz, vagy a Jobbikkal karöltve.
Hidd el, nem fog nehezükre esni, ha a körülmények erre kényszerítik őket.
És persze a Jobbik is szívesen elfogadja az olyan stratégiailag "kevéssé fontos" tárcákat mint az NFM, vagy az EEM.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
Azért az elgondolkodtató, hogy még nem is tudjuk, hogy Bajnai miről fog beszélni, Viktorék még fel sem fogták a dolgot, de az ellenzéki "blogos" társadalom már aktiválta a "mint a Foxi a lábtörlőt" üzemmódot és küldik neki jobbról-balról.

Az LMP vicc, az MSZP komolytalan (és változatlan), a DK meg tisztában vele - legalább - hogy nem tényezők. Kezdhetünk szurkolni a Fidesznek, hogy a Jobbik ne érjen oda?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
 www.origo.hu/itthon/20121013-csak-a-diszgombok-milliokba-kerulnek-a-hazorseg-ruhajan.html

van itt pénz

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Bidennek nagyon jól állt ez a szerep és bár egyáltalán nem szimpatikus a stílusa, fellépése, de nehéz lenne nála jobban ízig-vérig washingtoni politikust találni ennek minden negatívumával és pozitívumával együtt. Azt nem lehet vitatni szerintem, hogy Biden nyerte a vitát, és ennek a mértéket most nyilván akinek érdeke, fel fogja nagyítani (Romney győzelem idején ez volt, semmi degradáló nincs ebben). Én szorosabbnak éreztem az alelnöki vitát, mint az elnökit, de Ryannek gyak. nem volt esélye.

A demokratáknak ez arra jó volt, hogy megállítsa a "zuhanást" és visszaadja a momentum egy részét, de választást ezzel még nem lehet nyerni. A town hall meeting formátum talán jobban passzol Obamának, mint a vita, ott is erősödhetnek még. Aztán majd a számok addigra megmutatják, hogy Romney-nak mennyire kell kockáztatnia az utolsó, ismét valódi vitán.
több mint 11 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Bidennek a vitán elsősorban az volt a feladata, hogy életet leheljen a csüggedt Obama/demokrata párti szimpatizánsokba. Ezt kétségtelenül megtette.

A liberális tábor most nem jelöltje enervált szereplésén hüledezik, hanem Biden győzelmét ünnepli. A konzervatív tábor viszont elsősorban nem tulajdon képviselőjének produkcióját magasztalja, hanem az ellenfél stílusával foglalkozik, ami némiképp magyarázkodásnak tűnik.

Ez tetszett:

"There’s an old line attributed to Bill Clinton: It’s hard for the other guy to talk when your fist is in his mouth. Biden was up to his elbow."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Én most néztem végig, nálam sima Biden, nem a közbeszólások miatt, hanem mert úgy általában sokkal határozottabb és hitelesebb álláspontot képviselt, mint Ryan, aki sokszor bizonytalannak tűnt és rengetegszer beszélt mellé (bár sztem ebben közrejátszottak a kérdések is, a moderátor szerintem eléggé demokrata volt).

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Nem láttam a vitát, csak az összefoglalót olvastam róla, de ezt így tényleg "megnyerte" Biden? Mert amit én olvastam róla, ott mindenhol azt írták, hogy azzal érte el a célját, hogy állandóan közbevágott Ryan mondandójára, ráadásul a legtöbbször teljesen értelmetlen dolgokkal. Elég szomorú, ha tényleg ez a nyerő taktika, a normális érvek helyett.

Egyébként szuper, hogy a repiknél Romneytől, a demokratáknál meg Bidentől fordul fel a gyomrom. Újra kéne osztani ezeket az elnök-alelnök párokat. 😀Schleck
Én megnéztem a vitát, de szerintem inkább döntetlen, mint bárki nyert volna. De nem is ez volt szerintem a cél, hanem sokkal inkább az, hogy tényleg felnyissa a centrum szemét, hogy Ryan gazdaságpolitikája komolytalan.

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Közben odakint a nagy USA-ban, Biden visszahozta az életet a kisiskolás Ryan ellen. Ryan nagyon okos gazdasági szakember(nek mutatja magát), de annyira nem jó vitázó. Sikerült Bidennek a legfontosabb célt elérnie, és minden bizonnyal sok ingadozónak egyértelmű lesz: Romney és Ryan gazdaságpolitikája lufi, és elrugaszkodott. Gyurma Pappa
Nem láttam a vitát, csak az összefoglalót olvastam róla, de ezt így tényleg "megnyerte" Biden? Mert amit én olvastam róla, ott mindenhol azt írták, hogy azzal érte el a célját, hogy állandóan közbevágott Ryan mondandójára, ráadásul a legtöbbször teljesen értelmetlen dolgokkal. Elég szomorú, ha tényleg ez a nyerő taktika, a normális érvek helyett.

Egyébként szuper, hogy a repiknél Romneytől, a demokratáknál meg Bidentől fordul fel a gyomrom. Újra kéne osztani ezeket az elnök-alelnök párokat. 😀

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
Ezzel a csapattal szerintem biztos, hogy semmit nem fog elérni Bajnai. TGM, Balavány, teljesen válalhatatlan arcok a 2-3%-nyi ultraliberálisokon kivüli embereknek.Schleck
Jó azért aki a Milla színpadát felhasználja még nem feltétlen egy platform, TGM munkásságát ismerve kerek 0% esély van arra, hogy ő beálljon Bajnai mögé.Rajna
Ez a lényeg, itt a szélsőbaltól az IMF-haver neoliberálisokig mindenkit egy akolba akarnak terelni, kérdés, sikerül-e.
Bajnait ezerrel maszkírozzák Mátyás királlyá, teljesen alaptalanul. Ettől még, ha összejön, az egyfordulós választás logikája szerint akár még meg is verheti Orbánt.
A Jobbikra én is kiváncsi vagyok, nekik csak a súlyosbodó válság oszthat lapot.Dzsokijuing
Jávor Bendek mondta -szerintem találóan-, hogy rengeteg érvük van Bajnai ellen és egy mellette (OV leváltása). Amennyiben mindegyiknek ez a legfontosabb, akkor be kell állniuk mögé.zinedine5
Kormányváltásra ez elég lehet, együttkormányzásra aligha.Dzsokijuing
lépésenként kéne haladni. Előbb le az őrültekkel, utána majd lehet gondolkodni.

criminal lawyer or criminal lawyer?