Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Ezzel a csapattal szerintem biztos, hogy semmit nem fog elérni Bajnai. TGM, Balavány, teljesen válalhatatlan arcok a 2-3%-nyi ultraliberálisokon kivüli embereknek.Schleck
Jó azért aki a Milla színpadát felhasználja még nem feltétlen egy platform, TGM munkásságát ismerve kerek 0% esély van arra, hogy ő beálljon Bajnai mögé.Rajna
Ez a lényeg, itt a szélsőbaltól az IMF-haver neoliberálisokig mindenkit egy akolba akarnak terelni, kérdés, sikerül-e.
Bajnait ezerrel maszkírozzák Mátyás királlyá, teljesen alaptalanul. Ettől még, ha összejön, az egyfordulós választás logikája szerint akár még meg is verheti Orbánt.
A Jobbikra én is kiváncsi vagyok, nekik csak a súlyosbodó válság oszthat lapot.Dzsokijuing
Jávor Bendek mondta -szerintem találóan-, hogy rengeteg érvük van Bajnai ellen és egy mellette (OV leváltása). Amennyiben mindegyiknek ez a legfontosabb, akkor be kell állniuk mögé.zinedine5
Kormányváltásra ez elég lehet, együttkormányzásra aligha.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
Ezzel a csapattal szerintem biztos, hogy semmit nem fog elérni Bajnai. TGM, Balavány, teljesen válalhatatlan arcok a 2-3%-nyi ultraliberálisokon kivüli embereknek.Schleck
Jó azért aki a Milla színpadát felhasználja még nem feltétlen egy platform, TGM munkásságát ismerve kerek 0% esély van arra, hogy ő beálljon Bajnai mögé.Rajna
Ez a lényeg, itt a szélsőbaltól az IMF-haver neoliberálisokig mindenkit egy akolba akarnak terelni, kérdés, sikerül-e.
Bajnait ezerrel maszkírozzák Mátyás királlyá, teljesen alaptalanul. Ettől még, ha összejön, az egyfordulós választás logikája szerint akár még meg is verheti Orbánt.
A Jobbikra én is kiváncsi vagyok, nekik csak a súlyosbodó válság oszthat lapot.Dzsokijuing
Jávor Bendek mondta -szerintem találóan-, hogy rengeteg érvük van Bajnai ellen és egy mellette (OV leváltása). Amennyiben mindegyiknek ez a legfontosabb, akkor be kell állniuk mögé.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Közben odakint a nagy USA-ban, Biden visszahozta az életet a kisiskolás Ryan ellen. Ryan nagyon okos gazdasági szakember(nek mutatja magát), de annyira nem jó vitázó. Sikerült Bidennek a legfontosabb célt elérnie, és minden bizonnyal sok ingadozónak egyértelmű lesz: Romney és Ryan gazdaságpolitikája lufi, és elrugaszkodott.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Ezzel a csapattal szerintem biztos, hogy semmit nem fog elérni Bajnai. TGM, Balavány, teljesen válalhatatlan arcok a 2-3%-nyi ultraliberálisokon kivüli embereknek.Schleck
Jó azért aki a Milla színpadát felhasználja még nem feltétlen egy platform, TGM munkásságát ismerve kerek 0% esély van arra, hogy ő beálljon Bajnai mögé.Rajna
Ez a lényeg, itt a szélsőbaltól az IMF-haver neoliberálisokig mindenkit egy akolba akarnak terelni, kérdés, sikerül-e.
Bajnait ezerrel maszkírozzák Mátyás királlyá, teljesen alaptalanul. Ettől még, ha összejön, az egyfordulós választás logikája szerint akár még meg is verheti Orbánt.
A Jobbikra én is kiváncsi vagyok, nekik csak a súlyosbodó válság oszthat lapot.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ezzel a csapattal szerintem biztos, hogy semmit nem fog elérni Bajnai. TGM, Balavány, teljesen válalhatatlan arcok a 2-3%-nyi ultraliberálisokon kivüli embereknek.Schleck
Jó azért aki a Milla színpadát felhasználja még nem feltétlen egy platform, TGM munkásságát ismerve kerek 0% esély van arra, hogy ő beálljon Bajnai mögé.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Szerintem egyébként ezek a baloldali vezérek (ideértve most a Millát is) kicsit elszakadtak a valóságtól, mert a köreikben Bajnai a legnépszerűbb politikus (most nem számolva esetleg ilyen Ángyánokkal meg Karácsony Gergőkkel, akik nem jönnek szóba), de ez a pesti határokat átlépve már bizonyosan nincs így, nem tudom elképzelni, hogy többen szavazzanak országosan Bajnaira, mint Orbánra, nem látom benne a falusi nagyikkal jópofiskodást meg ami ezzel jár (ami nem feltétlenül baj, de anélkül nehéz választást nyerni). Előbb nyer sztem Mesterházy vagy Szanyi 😊

Én az egyetemen is azt látom, hogy mindenki Bajnaitól várja a megváltást, és mondjuk nem értik, hogy az MSZPs nagymamájuk miért utálja.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Ezzel a csapattal szerintem biztos, hogy semmit nem fog elérni Bajnai. TGM, Balavány, teljesen válalhatatlan arcok a 2-3%-nyi ultraliberálisokon kivüli embereknek.Schleck
Így van. Nem is a tömegek megszólítása a szándék jelenleg. Bajnai szvsz nem most akar nyerni.

Érdekes lesz minden, számomra a legfontosabb az lesz, hogy hányan lesznek a Jobbik gyűlésen. Ha hasonlóan a nyári bulihoz, nem tudnak elég embert felvonultatni, akkor politikát fognak váltani, és sokkal kevésbé lesznek radikálisak, megpróbálnak vállalhatóvá válni a Fidesz számára is. Na akkor már nagyobb baj van.

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ezzel a csapattal szerintem biztos, hogy semmit nem fog elérni Bajnai. TGM, Balavány, teljesen válalhatatlan arcok a 2-3%-nyi ultraliberálisokon kivüli embereknek.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
de miért kell más országok belpolitikáját befolyásolni? Gondolom Viktorék vonyítanának a leghangosabban, ha alakulna egy MSZP (=Magyarországi Szlovák Párt) aztán kampányolnának, ott lenne mögöttük Fico stb.... kár, mert ennek a politizálásnak az ottani magyarok isszák meg a levét.

Magát a jelenséget nem értem. Hagyni kéne a pártosdit és valamelyik minisztérium hatáskörén belül létrehozni egy Diaszpóra Központot. (aka lengyelek, oroszok, zsidók/izraeliek de pl a németek nemzetiségekkel is a német belügy és külügy foglalkozik). Vannak nemzetiségi önkormányzatok, a külképviseleteken is ha nyűge van az embernek fogadják, segítik, tanácsot adnak, hogy hova menjen, kit keressen, intézheti akár a nemzetiségi akár a többségi társadalom nyelvén. (időben is kb. telefonáltam 14:30kor, 35kor már jött az infó) Teljesen fölösleges és provokatív ehhez pártokat létrehozni, pénzelni őket (egymás ellen fordítani őket...), egy-két magyar politikust leküldeni néha elsütni a kapanyelet.Amadeus91
Hát azért engem nem zavar, ha a magyarországi kormány szívén viseli a határontúliak életét érintő kérdéseket, és küzd az érdekeik érvényesítése érdekében. Magyarországi Szlovák Párt nem nagyon tud alakulni (bár szlovák kisebbségi szervezet van), mert alig vannak itt szlovákok. Cigányokkal reálisabb lenne a felvetés, de nekik anyaországuk nincs. A magyarság viszont jelentős kisebbséget alkot Romániában és Szlovákiában, valamint egy kisebb területen Szerbiában és Ukrajnában is, és ezek kivándorolt emberek (csak hogy a clevelandi magyar pártok álérvét hagyjuk). Ráadásul alapvető nemzetiségi jogaik gyakorlásában akadályozzák őket rendszeresen, ez ellen igenis fel kell lépnie az anyaországnak is, és küzdeni jogaik kivívásáért. Azok az intézmények, amiket te említettél, a normális helyzetekben alkalmazhatóak, amikor nincsenek nagy magyar tömbök egy másik országban, ergo az említett 2+2 példán kívül mindenhol.

A határontúli pártokat nem a Fidesz alapította, kisebbségi pártok pedig világszerte vannak. Az, hogy szeretne segíteni nekik/összehangolni a munkájukat egymással és az anyaországi törekvésekkel, szerintem kifejezetten jó kezdeményezés. Az, hogy ellenpártokat hoz létre/támogat, ha a magyar kisebbségi képviselet nem az ő szájíze szerint politizál, rossz (bár az RMDSZ tényleg egy elég gáz párt szvsz, ezzel ott valamit érdemes lenne kezdeni, mert halál gáz, hogy nincs semmiféle autonómia, sőt, az erre vonatkozó kezdeményezéseket leszavazza az RMDSZ). Ha viszont te úgy, ahogy vannak beszüntetnéd a kisebbségi pártokat, vagy megtiltanád a mindenkori kormánynak, hogy konzultáljon velük/segítsen nekik, akkor eléggé kevéssé értelek 😊Rajna
Nem szüntetném be őket - bár nem tetszik az intézménye - de azért úgy vagyok vele, hogy Kövér László ne menjen tockosokat osztogatni Székelyföldre. Hogy ha nemzetiségi pártokról beszélünk, akkor ne a magyar aktuál belpolitikát szolgálják - kényszerből vagy akár önként - hanem járják a saját útjukat.

Nálam - ha már személyes tapasztalat/vélemény - jobban bejönnek ezek a politikai szempontból civilnek számító, kifejezetten nemzetiségi és kulturális alapon szerveződő programok/csoportok. Nekünk is van minden évben tábor ahova lehet vinni a kicsiket (idén majdnem mentem én is szervezni), van a fiatalabb (14-18  www.gju.hu/) generációnak országos szervezete, szintén programokkal (foci kupa, előadás, filmnézés) meg van az egyetemistáknak (VDH:  vdhbudapest.blog.hu/). Vannak ösztöndíjak Németországba, dolgoznak svábok a külképviseleteken (Pécs, Budai vár), önkormányzatok, tehát meg van oldva azért és sok surlódás nem is nagyon van a többséggel, nem mondhatni, hogy sok a gond velünk. 😊

Egyébként értem és el is fogadom azt az érvelésed, hogy más egy milliós nemzetiség élete mint egy 80 ezer főt számlálóé (ezzel is legnagyobb Magyarországon), de akkor sem a politikai út az ami szerintem járható. A fentebb leírt utórengések miatt. Persze azt is megértem, hogy rendre olyan országokban vannak magyar tömbök, amelyekkel történelmi a rossz viszony.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
de miért kell más országok belpolitikáját befolyásolni? Gondolom Viktorék vonyítanának a leghangosabban, ha alakulna egy MSZP (=Magyarországi Szlovák Párt) aztán kampányolnának, ott lenne mögöttük Fico stb.... kár, mert ennek a politizálásnak az ottani magyarok isszák meg a levét.

Magát a jelenséget nem értem. Hagyni kéne a pártosdit és valamelyik minisztérium hatáskörén belül létrehozni egy Diaszpóra Központot. (aka lengyelek, oroszok, zsidók/izraeliek de pl a németek nemzetiségekkel is a német belügy és külügy foglalkozik). Vannak nemzetiségi önkormányzatok, a külképviseleteken is ha nyűge van az embernek fogadják, segítik, tanácsot adnak, hogy hova menjen, kit keressen, intézheti akár a nemzetiségi akár a többségi társadalom nyelvén. (időben is kb. telefonáltam 14:30kor, 35kor már jött az infó) Teljesen fölösleges és provokatív ehhez pártokat létrehozni, pénzelni őket (egymás ellen fordítani őket...), egy-két magyar politikust leküldeni néha elsütni a kapanyelet.Amadeus91
Hát azért engem nem zavar, ha a magyarországi kormány szívén viseli a határontúliak életét érintő kérdéseket, és küzd az érdekeik érvényesítése érdekében. Magyarországi Szlovák Párt nem nagyon tud alakulni (bár szlovák kisebbségi szervezet van), mert alig vannak itt szlovákok. Cigányokkal reálisabb lenne a felvetés, de nekik anyaországuk nincs. A magyarság viszont jelentős kisebbséget alkot Romániában és Szlovákiában, valamint egy kisebb területen Szerbiában és Ukrajnában is, és ezek kivándorolt emberek (csak hogy a clevelandi magyar pártok álérvét hagyjuk). Ráadásul alapvető nemzetiségi jogaik gyakorlásában akadályozzák őket rendszeresen, ez ellen igenis fel kell lépnie az anyaországnak is, és küzdeni jogaik kivívásáért. Azok az intézmények, amiket te említettél, a normális helyzetekben alkalmazhatóak, amikor nincsenek nagy magyar tömbök egy másik országban, ergo az említett 2+2 példán kívül mindenhol.

A határontúli pártokat nem a Fidesz alapította, kisebbségi pártok pedig világszerte vannak. Az, hogy szeretne segíteni nekik/összehangolni a munkájukat egymással és az anyaországi törekvésekkel, szerintem kifejezetten jó kezdeményezés. Az, hogy ellenpártokat hoz létre/támogat, ha a magyar kisebbségi képviselet nem az ő szájíze szerint politizál, rossz (bár az RMDSZ tényleg egy elég gáz párt szvsz, ezzel ott valamit érdemes lenne kezdeni, mert halál gáz, hogy nincs semmiféle autonómia, sőt, az erre vonatkozó kezdeményezéseket leszavazza az RMDSZ). Ha viszont te úgy, ahogy vannak beszüntetnéd a kisebbségi pártokat, vagy megtiltanád a mindenkori kormánynak, hogy konzultáljon velük/segítsen nekik, akkor eléggé kevéssé értelek 😊

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
Az ellenzéki vélemények lenézőek és megvetőek az emberekre nézve. Azt gondolják, a hátrányos helyzetűeknek, vagy a kevésbé iskolázottaknak nem fontos a választásokon való részvétel, és csak csábításra mennek választani.

Érdekes, hogy volt egy összmagyar találkozó, amire a Híd-Most-ot nem hívták meg, mert nem "magyar" párt, hanem deklaráltan "magyar-szlovák".
Atari
Az idézet gondolom a Jobbikra vonatkozott, ők javasolták az iskolázottsági cenzust.

A Híd nem meghívása nekem se szimpatikus, de bizonyos szempontból érthető. Egyrészt a képviselők fele tényleg szlovák, másrészt a magyar ügy sokadlagos szempont a programjukban, nem kisebbségi pártként indulnak. Attól, hogy egy pártban sok a magyar, még nem érdemes meghívni a MÁÉRTra. Arról nem is beszélve, hogy a kormány nyilván szeretné a határontúli magyar pártok politikáját kisebb-nagyobb mértékben befolyásolni, a Híd erre alkalmatlan, így kár velük nemzetpolitikáról beszélni. Magyar szavazatok csekély részét gyűjtik be, legalábbis én külföldön négy szlovákot ismertem meg és mind Hídszavazó, szóval ez egyfajta liberális alternatívának tűnik nekem (persze tévedhetek). Éppen ezért nem fogják a magyar nemzetpolitikához igazítani a programjukat/stílusukat, mert nem (csak) a magyar szavazókon múlik a népszerűségük.Rajna
de miért kell más országok belpolitikáját befolyásolni? Gondolom Viktorék vonyítanának a leghangosabban, ha alakulna egy MSZP (=Magyarországi Szlovák Párt) aztán kampányolnának, ott lenne mögöttük Fico stb.... kár, mert ennek a politizálásnak az ottani magyarok isszák meg a levét.

Magát a jelenséget nem értem. Hagyni kéne a pártosdit és valamelyik minisztérium hatáskörén belül létrehozni egy Diaszpóra Központot. (aka lengyelek, oroszok, zsidók/izraeliek de pl a németek nemzetiségekkel is a német belügy és külügy foglalkozik). Vannak nemzetiségi önkormányzatok, a külképviseleteken is ha nyűge van az embernek fogadják, segítik, tanácsot adnak, hogy hova menjen, kit keressen, intézheti akár a nemzetiségi akár a többségi társadalom nyelvén. (időben is kb. telefonáltam 14:30kor, 35kor már jött az infó) Teljesen fölösleges és provokatív ehhez pártokat létrehozni, pénzelni őket (egymás ellen fordítani őket...), egy-két magyar politikust leküldeni néha elsütni a kapanyelet.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
 www.origo.hu/itthon/20121011-mindenkepp-merkel-baratja-akar-lenni-mondta-a-handelsblattnak-adott.html

Orbán arról is beszél - a Handelsblatt kérdésére -, hogy a nép emberének tartja magát. "Azt üzenem a magyaroknak, hogy soha nem hazudok nekik, soha nem árulom el őket, és mindig harcolok értük."

Ez már tragikomédia. Gyakorlatilag minden állítása hazugság.
Ez a faszi tuti nem százas.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Azért megmosolyogtató, hogy a Magyar Állandó Értekezleten nem vesz részt a szlovákiai magyarok legtámogatottabb szervezete. Ez a "mi majd megmondjuk, ki a jó magyar"-féle fideszes hozzáállás már Erdélyben is bedöglött.
Dzsokijuing
Persze, ez is benne van, de bizonyos szempontból tényleg kevés értelme van a Híd meghívásának. Egy alapvetően inkább ideológiai párt a nemzetiségi képviseletre létrejött pártok értekezletén bizonyos szempontból fura. Én persze meghívtam volna őket, hogy egyrészt közeledjenek az álláspontok, másrészt ha már csak ők vannak Parlamentben, akkor valahogy oldjuk meg rajtuk keresztül a magyar kisebbség legalább minimális képviseletét. De van érvrendszer amellett, hogy ne hívjuk meg őket, persze tudom, hogy nyilván szimpla arrogancia áll a háttérben.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Az ellenzéki vélemények lenézőek és megvetőek az emberekre nézve. Azt gondolják, a hátrányos helyzetűeknek, vagy a kevésbé iskolázottaknak nem fontos a választásokon való részvétel, és csak csábításra mennek választani.

Érdekes, hogy volt egy összmagyar találkozó, amire a Híd-Most-ot nem hívták meg, mert nem "magyar" párt, hanem deklaráltan "magyar-szlovák".
Atari
Az idézet gondolom a Jobbikra vonatkozott, ők javasolták az iskolázottsági cenzust.

A Híd nem meghívása nekem se szimpatikus, de bizonyos szempontból érthető. Egyrészt a képviselők fele tényleg szlovák, másrészt a magyar ügy sokadlagos szempont a programjukban, nem kisebbségi pártként indulnak. Attól, hogy egy pártban sok a magyar, még nem érdemes meghívni a MÁÉRTra. Arról nem is beszélve, hogy a kormány nyilván szeretné a határontúli magyar pártok politikáját kisebb-nagyobb mértékben befolyásolni, a Híd erre alkalmatlan, így kár velük nemzetpolitikáról beszélni. Magyar szavazatok csekély részét gyűjtik be, legalábbis én külföldön négy szlovákot ismertem meg és mind Hídszavazó, szóval ez egyfajta liberális alternatívának tűnik nekem (persze tévedhetek). Éppen ezért nem fogják a magyar nemzetpolitikához igazítani a programjukat/stílusukat, mert nem (csak) a magyar szavazókon múlik a népszerűségük.Rajna
Azért megmosolyogtató, hogy a Magyar Állandó Értekezleten nem vesz részt a szlovákiai magyarok legtámogatottabb szervezete. Ez a "mi majd megmondjuk, ki a jó magyar"-féle fideszes hozzáállás már Erdélyben is bedöglött.
Atari: a szlovákiai magyar kettős állampolgárok 2014-es itthoni voksolása távolról sem eldöntött tény, Ficóék a legutóbb állandó magyarországi lakhelyhez kötötték az állampolgárság megszerzését, az pedig macera. Bár ez még sokat változhat.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az ellenzéki vélemények lenézőek és megvetőek az emberekre nézve. Azt gondolják, a hátrányos helyzetűeknek, vagy a kevésbé iskolázottaknak nem fontos a választásokon való részvétel, és csak csábításra mennek választani.

Érdekes, hogy volt egy összmagyar találkozó, amire a Híd-Most-ot nem hívták meg, mert nem "magyar" párt, hanem deklaráltan "magyar-szlovák".
Atari
Az idézet gondolom a Jobbikra vonatkozott, ők javasolták az iskolázottsági cenzust.

A Híd nem meghívása nekem se szimpatikus, de bizonyos szempontból érthető. Egyrészt a képviselők fele tényleg szlovák, másrészt a magyar ügy sokadlagos szempont a programjukban, nem kisebbségi pártként indulnak. Attól, hogy egy pártban sok a magyar, még nem érdemes meghívni a MÁÉRTra. Arról nem is beszélve, hogy a kormány nyilván szeretné a határontúli magyar pártok politikáját kisebb-nagyobb mértékben befolyásolni, a Híd erre alkalmatlan, így kár velük nemzetpolitikáról beszélni. Magyar szavazatok csekély részét gyűjtik be, legalábbis én külföldön négy szlovákot ismertem meg és mind Hídszavazó, szóval ez egyfajta liberális alternatívának tűnik nekem (persze tévedhetek). Éppen ezért nem fogják a magyar nemzetpolitikához igazítani a programjukat/stílusukat, mert nem (csak) a magyar szavazókon múlik a népszerűségük.

több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
És ez már milyen?
(Ángyánról)
"- Másfél évig volt az államtitkára. Hogyan értékelné munkáját?
– Fölmentette a minisztere.
– Nem ő maga adta be a felmondását?
– A miniszterelnök a személyes ügyekkel jó, ha nem foglalkozik. A lényeg, hogy a miniszter a felmentés kérdésére igent mondott."
Belefut a nyilvánvaló tévedésbe (hazugságba?) és ezzel a személyesügyes bullshittel mozog ki. Nem semmi.Dzsokijuing
Ez értékelés? Felmentette, mert rossz volt, vagy felmentette, tehát rossz volt. Nem derül ki.

"– A kritikák szerint viszont az előzetes regisztráció csorbítja az esélyegyenlőséget, aláássa a szabad, egyenlő és általános választójogot. Megjegyzem: pont azt, amiért a Fidesz harcolt a 80-as évek végén. Miért mennek szembe saját magukkal?

– Szó nincs erről. Szerintem ez egy jó rendszer lesz, és többen is fognak részt venni a választásokon. Az ellenzéki vélemények lenézőek és megvetőek az emberekre nézve. Azt gondolják, a hátrányos helyzetűeknek, vagy a kevésbé iskolázottaknak nem fontos a választásokon való részvétel, és csak csábításra mennek választani. Ez sértő. Én tisztelem Magyarország minden polgárát, és azt gondolom, azok, akik el akarnak menni választani, meg fogják ennek találni a módját. Ezért lehet majd több hónapon keresztül feliratkozni. Én személyesen is fogok emellett kampányolni.
"

Ezt a módszert jól megtanulta pl. ama bizonyos Gyurcsányos vitából a doboz-, vizitdíj kapcsán.
Az ellenfelet vádolni a saját indokainkkal, szándékainkkal, holott többek közt Kósa is használta ezt az érvet.

Ha a választáson több lesz a résztvevő, csak a határon túliak miatt lesz.

Érdekes, hogy volt egy összmagyar találkozó, amire a Híd-Most-ot nem hívták meg, mert nem "magyar" párt, hanem deklaráltan "magyar-szlovák".
Ha ez indok, akkor miért szavazhatnak a magyar-szlovák kettős állampolgárok, vagy bármely kettős állampolgár? Az se csak magyar.
A jobbik szorgalmazta, hogy a parlamenti képviselők közül lássuk, ki kettős állampolgár, azt se lehet megtudni.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
"– Milyen ellenérveket tudna felsorolni az előzetes választási regisztráció ellen?

– Ellenérveket nem tudok, épp azért vezetjük be, mert ez jó dolog."

 www.bama.hu/baranya/kozelet/orban-vallaltam-megepitjuk-az-elkerulot-465679zinedine5
És ez már milyen?
(Ángyánról)

"- Másfél évig volt az államtitkára. Hogyan értékelné munkáját?

– Fölmentette a minisztere.

– Nem ő maga adta be a felmondását?

– A miniszterelnök a személyes ügyekkel jó, ha nem foglalkozik. A lényeg, hogy a miniszter a felmentés kérdésére igent mondott."
Belefut a nyilvánvaló tévedésbe (hazugságba?) és ezzel a személyesügyes bullshittel mozog ki. Nem semmi.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
"– Milyen ellenérveket tudna felsorolni az előzetes választási regisztráció ellen?

– Ellenérveket nem tudok, épp azért vezetjük be, mert ez jó dolog."

 www.bama.hu/baranya/kozelet/orban-vallaltam-megepitjuk-az-elkerulot-465679
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
 biztonsagos.blog.hu/2012/09/24/a_tunder_kocsma_hitelezesi_feltetelei

több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
 www.guardian.co.uk/world/interactive/2012/oct/09/barack-obama-mitt-romney-compared
😀
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Bajnai: kérdés, hogy okt. 23-án az egész Jobbik-ellenes ellenzék összefogójának a szerepét akarja-e eljátszani, vagy az MSZP (és a DK) is kimarad (Mesterházy is kormányfői ambíciókat dédelget).

Az LMP szerepe abból a szempontból érdekes, hogy meghírdették az önállóságot és azt csak a novemberi kongresszus tudná felülírni (ha akarná). Tehát Bajnai lépéskényszerbe hozza őket. Mondjuk ez a soproni 2 egész valamennyi százalékos eredmény erősen elgondolkodtathatja az önálló indulásban érdekelteket.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Szerintem meg Bajnai nincs akkora kohéziós erő, hogy az egész baloldalt összefogja, ami nem elsősorban az ő hibája, hanem a balos pártviszonyoké.


A dolgok mai állása szerint ha Bajnai az MSZP-vel összeáll, kizárt hogy a DK-t bevegyék. Szerintem a DK minden politikai szövetségnek legalább akkora kárt okoz, mint amekkora szavazatmennyiséget képes hozni.
atapapa
Szerintem ez tökmindegy, mert ha azon fog múlni, mindkettő beáll Bajnai mögé egy kormányba.
Rajna
Oda el kell jutni, hogy a baloldal összes pártja kormányképes erőt adjon ki.
Mivel nincs második forduló, az ilyen szövetségeket a választás előtt le kell zsírozni, közös jelölteket kell indítani vagy visszalépni egymás javára, különben a szétszabdalt baloldal sok második és harmadik helyet fog elérni az egyéni körzetekben, amivel nehéz lesz kormányt alakítani.

Egyébként a bejutásról jut eszembe, hogy 2009/2010 megmutatta, hogy nem is olyan nehéz összeszedni azt az 5%-ot. Különösen, ha ennyi bizonytalan van. Mondjuk attól nem tartok, hogy mondjuk ilyen 4k! szintű szervezetek összeszedik a kellő mennyiséget, de Bajnai akár be is juthat saját párttal is. Annyit azért bele tud ölni egy kampányba gondolom, mint a Jobbik vagy az LMP anno
Rajna
Hiba abból kiindulni, hogy a 2009/10-es eredmények mögött mindennapi folyamatok zajlottak volna.
Az egy "kegyelmi" időszak volt, mert a másfél évtizede a magyar baloldalt egyedül lefedő, komoly társadalmi beágyazottsággal rendelkező szocik pár év alatt, korábban el nem képzelhető módon szétestek, a hatalmi űrt pedig betöltötte a jobbik és az LMP.

Most nincs ilyen hatalmi űr, ha lesz is 2 éven belül, mert a Fidesz is naponta szül egy csontvázat, azt nem Bajnai fogja betölteni.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Szerintem meg Bajnai nincs akkora kohéziós erő, hogy az egész baloldalt összefogja, ami nem elsősorban az ő hibája, hanem a balos pártviszonyoké.


A dolgok mai állása szerint ha Bajnai az MSZP-vel összeáll, kizárt hogy a DK-t bevegyék. Szerintem a DK minden politikai szövetségnek legalább akkora kárt okoz, mint amekkora szavazatmennyiséget képes hozni.
atapapa
Szerintem ez tökmindegy, mert ha azon fog múlni, mindkettő beáll Bajnai mögé egy kormányba. Mondjuk ehhez először a DK-nak be kell jutnia, de ha ez összejön, akkor már kár külön utakban gondolkodni.

Egyébként a bejutásról jut eszembe, hogy 2009/2010 megmutatta, hogy nem is olyan nehéz összeszedni azt az 5%-ot. Különösen, ha ennyi bizonytalan van. Mondjuk attól nem tartok, hogy mondjuk ilyen 4k! szintű szervezetek összeszedik a kellő mennyiséget, de Bajnai akár be is juthat saját párttal is. Annyit azért bele tud ölni egy kampányba gondolom, mint a Jobbik vagy az LMP anno,

Ja és btw az LMP akkori eredménye után igazán szánalmas az MDF és az SZDSZ vergődése '98 után.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
volt egy olyan éve, ami után sokan nosztaligát éreznek. Amadeus91
Mert tudatlanok 😛 Kádár körül is van nosztalgia. 😀
Erre mondtam hogy van körülötte mítosz.
Bajnai abban az egy évben összesen közel 1500 milliárdos megszorítást csinált, nem éppen baloldali talajon, ha beszáll a versenybe, a szavazók sok akkori döntésre emlékeztetve lesznek, ettől ne félj.


Persze h nem az elkötelezett mag meg mindig gyurcsányban latja, de ő ugye akceptalhatatlan. az én meglátásom szerint a baloldali szavazok legkevésbé a partok miatt, inkabb Orbán miatt lesznek egységesek, és bárkihez odaáll aki el képes neki takarítani az embert, és sztem egyre több bizonytalan is de ez más téma.

Ha ez Bajnai, akkor ő. ezért gondolkodom egyben a "baloldalról".
Ráadásul ha Bajnai tényleg valid option lesz akkor a ballib média marketinghenger sokat tud érte tenni minden fronton. Tota wtol bolgár gyuriig.gabtsi
Szerintem meg Bajnai nincs akkora kohéziós erő, hogy az egész baloldalt összefogja, ami nem elsősorban az ő hibája, hanem a balos pártviszonyoké.


A dolgok mai állása szerint ha Bajnai az MSZP-vel összeáll, kizárt hogy a DK-t bevegyék. Szerintem a DK minden politikai szövetségnek legalább akkora kárt okoz, mint amekkora szavazatmennyiséget képes hozni.
Az LMP pedig pont a balos kormányok keltette elégedetlenségi hullámon fogant, okkal óvatosak bármiféle szövetséget illetően is ezen személyekkel, pártokkal.
Ha lepaktálnak az akkori vezető erőkkel, akkor örökre eljátsszák az esélyüket arra, hogy X éven belül valóban meghatározó párt legyenek, szépen belesimulnak majd abba a közegbe.


Igen, lehet hogy sok balos kezét vonzaná Bajnai választott pártja, de a politika ennél többről szól.
Ha ilyen egyszerű lenne, akkor 1998-ban minden jobbos a Fideszre szavaz, mert neki volt a legnagyobb esélye a "pufajkást" elküldeni, a kisgazdák meg a miép meg kapott volna 2 szavazatot.

Nem így történt.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
Szerintem a mai magyar politika nem szólítható meg olyan tömbökben, mint ahogy azt gondolod, pontosan azért, mert szinte mindenkinek van legalább egy szavazata, amit megbánt, de sokaknak több is.

A baloldalon van legalább 3 párt, és ez a három nem véletlenül nem egy, valamennyi fizetőképes kereslet mindre van. És ezeket a pártokat nem csak az különbözteti meg egymástól, hogy milyen a viszonyuk Orbánhoz, hanem az is, hogy milyen a viszonyuk az "elmúlt8évhez".

Én szájhúzogatva jobb híján adok egy ikszet az LMP-nek, de ha ebből az ikszből jut egy MSZP-s, DK-s összeborulásnak is bármi, akkor inkább otthon maradok.


az MSZP lépése lesz érdekes sztem, mesehazy arca megengedi e hogy bealljon egy parton kívüli jelölt mögé. Ha nem, akkor sztem veguk van, mert h a baloldali szavazok biztos h Orbán leváltása mögé fognak állni, bárhol is legyen Bajnai. Viszont bajnainak semmi szüksége rajukgabtsi
Nem biztos hogy minden baloldali szavazó Bajnaiban látja a jövőt, de legalábbis Orbán alternatíváját.
Bajnaiak jelenleg semmije sincs egy jól felfuttatott alapítványon kívül, azzal meg nem lehet választást nyerni, de talán még a parlamentbe jutni se.

Mivel jelenleg a 2. legerősebb párt az MSZP, szerintem Bajnaniak csak a szocikkal van esélye, de vélhetően a szocik is rá lesznek szorulva, mert Mesterházy abszolút alkalmatlan vezetőnek tűnik, lehetetlen komolyan venni, plusz a Bajnait körülvevő mítosz adhat a szocik listájának néhány százalékos lökést. atapapa
volt egy olyan éve, ami után sokan nosztaligát éreznek.

criminal lawyer or criminal lawyer?