Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
Szájer:

"Végülis magához a választás napján való szavazáshoz is kell teljesíteni egy abszolút minimumfeltételt: fel kell öltözni, és el kell sétálni az urnához. Igaz egyes paternalista felfogású véleményvezérek még ezt is az államra bíznák… Nos, még ha ehhez eggyel többször is kell felöltöznöm és néhány háztömböt sétálnom, én inkább szabadelvű maradok."

Ezt elolvasva egy gyülölködjünk topicba való megjegyzés jutott eszembe.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 penzcentrum.hu/karrier/115_ezer_forintos_minimalbert_javasolnak.1034150.html

A munkástanácsok (lol lol lol) teljesen elmebeteg emberek gyülekezete. Ez volt az első gondolatom. Aztán rájöttem, hogy nem, csak ők is rajta vannak a fizetési listán. Aztán arra gondoltam, hogy talán mégse. Nem tudom melyik jobb.
Vannak olyan ágazatok, ahol így is nehezen termelik ki a járulékokat + a fekete pénzt, lásd építőipar. Ha lenne egy picike esze ezeknek az embereknek, akkor inkább a mihamarabbi jelentős járulékcsökkentést (nem annak látszatát, amit a munkahelyvédelmi akcióterv csinált) szorgalmaznák.

több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A zsidós valószínűbb volt.Sobri Jóska
Választási stratégiákról volt szó, az a valószínűbb, amelyik hatékonyabbnak látszik.
Csak elhatározás, döntés kérdése.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Ennyire jónak azért nem sokan várták Romneyt szerintem (én pl biztos nem, bár részben az is benne van hogy Obama volt túl passzív..), de igazából visszajött kicsit a versenybe, és van momentuma..

És az, hogy 67%-a őt látta jobbnak nagyon durva stat (asszem 84 óta nem volt, 60%+ fölötti szám)Igor
Igen, ez tény. Egyrészt kíváncsi leszek az alelnöki vitára, kérdés, hogy Ryan mit tud majd kezdeni a saját területén kívüli témákkal. A harmadik elnöki vitán pedig elő fog kerülni a külpolitika, ami pedig borzasztó gyenge pontja Romneynak, és igazából ha addig nem tud valahogy 1-2 pontos előnyt kovácsolni ebből a vitából, akkor ott simán elvérezhet.

Nem tulajdonítok nagy jelentőséget ennek a vitának, a következő egy-két nap úgyis eldönti, hogy egyáltalán mennyi értelme volt azon kívül, hogy kiderült, Romney egy vitára fel tud készülni.

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan


nem értek az USA politikához, de állítólag nagyot kapott itt Obama.Amadeus91
Simán nyerte a vitát, de too little, too late..Igor
Ez pont nem volt érdekes vita, ráadásul Romney "területe" volt, ha szóba kerülnek külpolitikai kérdések, akkor sokkal rosszabb helyzetbe fog kerülni Romney. Obama szempontjából ez a vita elveszíthető volt, sőt.Gyurma Pappa
Ennyire jónak azért nem sokan várták Romneyt szerintem (én pl biztos nem, bár részben az is benne van hogy Obama volt túl passzív..), de igazából visszajött kicsit a versenybe, és van momentuma..

És az, hogy 67%-a őt látta jobbnak nagyon durva stat (asszem 84 óta nem volt, 60%+ fölötti szám)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó


nem értek az USA politikához, de állítólag nagyot kapott itt Obama.Amadeus91
Simán nyerte a vitát, de too little, too late..Igor
Ez pont nem volt érdekes vita, ráadásul Romney "területe" volt, ha szóba kerülnek külpolitikai kérdések, akkor sokkal rosszabb helyzetbe fog kerülni Romney. Obama szempontjából ez a vita elveszíthető volt, sőt.

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan


nem értek az USA politikához, de állítólag nagyot kapott itt Obama.Amadeus91
Simán nyerte a vitát, de too little, too late..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
"Sehol ne rotyogjon a gulyás" - nagyjából ez volt Kósa nertárs legerősebb érve a regisztráció mellett. De miért nem bír küldeni legalább egy k@rva levelet? Ígérem, nem főzök gulyást az okmányirodában.

 www.origo.hu/itthon/20121004-kosakaracsony-vita-a-bibo-szakkollegiumban-a-valasztasi-eljarasrol.htmlDzsokijuing
Védhetetlen (ahogy a Fidesz képzeli) az egész, de ahogy már írtam, aki el akarja hinni ezt a sok marhaságot, annak elegendőek ezek az érvek.zinedine5
Én eddig még nem hallottam jó érvet a regisztrácó mellett.
De ettől lenne ez védhetetlen?
Sobri Jóska
A Fidesz elképzelése a regisztrációról (előregisztráció 6 hónappal a választás elött, majd regisztáció, de csak személyesen vagy neten stb.) védhetetlen. Szerintük egyszerűbb, gyorsabb stb. Ez hazugság és szerintem védhetetlen.

zinedine5
Válaszoltam vicesen, akkor válaszolok komolyan is.
Nem erkölcsileg kell nézni a regisztrációt, nem azt kell nézni ez jó vagy rossz.
A vélt vagy remélt hasznosságát kell nézni.
Ha egy 2/3-al nyertes kurzusnak az az érdeke, hogy hatalomban maradjon, de elkerülje a diktatúra látszatát, az alapjogok látványos korlátozását, akkor ez a regisztrációs rendszer elég hasznosnak sejlik.
Én nem akarok jósolgatni, hogy mi fog történni, de ha a Fidesz ismételten választást nyer, akkor sikeres volt a regisztráció.
És akkor ez az érv, hogy: ez tűnik a legoptimálisabb módszernek ahhoz, hogy a Fidesz ismételten választást nyerjen, máris egy jó érv, el kell fogadnod.
Egyébként ha van jobb ötleted a realitás talaján (tehát az nem ér, hogy kormányozzanak jobban, nőjön az életszínvonal, javuljon az általános közérzet, stb.) arra nézve, hogy miképp biztosítsa a Fidesz a választási győzelmét, pláne úgy, hogy ne kelljen koalíciósan kormányoznia a Jobbikkal, akkor hallgatom.
Mivel ez tűnik a legjobb ötletnek, ergo ez egy második jó érv a regisztráció mellett.Sobri Jóska
Én vagyok a hülye, hogy megpróbáltam veled ezt.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718


nem értek az USA politikához, de állítólag nagyot kapott itt Obama.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
A TEK náci szervezkedés bizonyítékaira bukkan a Jobbiknál, ezért betiltják a pártot. Ez még balról is hozna szavazatokat.

(Tudom, hogy 2014-ben a Fidesz 50+ %-át kívánnád, de nem mondok több tippet. 😉 )Atari
A zsidós valószínűbb volt.

több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A TEK náci szervezkedés bizonyítékaira bukkan a Jobbiknál, ezért betiltják a pártot. Ez még balról is hozna szavazatokat.

(Tudom, hogy 2014-ben a Fidesz 50+ %-át kívánnád, de nem mondok több tippet. 😉 )

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Egyébként ha van jobb ötleted a realitás talaján (tehát az nem ér, hogy kormányozzanak jobban, nőjön az életszínvonal, javuljon az általános közérzet, stb.) arra nézve, hogy miképp biztosítsa a Fidesz a választási győzelmét, pláne úgy, hogy ne kelljen koalíciósan kormányoznia a Jobbikkal, akkor hallgatom.
Mivel ez tűnik a legjobb ötletnek, ergo ez egy második jó érv a regisztráció mellett.Sobri Jóska
Például ha minden jobbikos vezetőről kiderülne, hogy titokban zsidó?Atari
Esetleg. De ennek a megvalósíthatósága elmarad a regisztrációétól teljesen.
Valamint ezt a Fidesznek nem is áll módjában törvénybe foglalni.
De egy próbát megérne, tagadhatatlan.

több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Egyébként ha van jobb ötleted a realitás talaján (tehát az nem ér, hogy kormányozzanak jobban, nőjön az életszínvonal, javuljon az általános közérzet, stb.) arra nézve, hogy miképp biztosítsa a Fidesz a választási győzelmét, pláne úgy, hogy ne kelljen koalíciósan kormányoznia a Jobbikkal, akkor hallgatom.
Mivel ez tűnik a legjobb ötletnek, ergo ez egy második jó érv a regisztráció mellett.Sobri Jóska
Például ha minden jobbikos vezetőről kiderülne, hogy titokban zsidó?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
"Sehol ne rotyogjon a gulyás" - nagyjából ez volt Kósa nertárs legerősebb érve a regisztráció mellett. De miért nem bír küldeni legalább egy k@rva levelet? Ígérem, nem főzök gulyást az okmányirodában.

 www.origo.hu/itthon/20121004-kosakaracsony-vita-a-bibo-szakkollegiumban-a-valasztasi-eljarasrol.htmlDzsokijuing
Védhetetlen (ahogy a Fidesz képzeli) az egész, de ahogy már írtam, aki el akarja hinni ezt a sok marhaságot, annak elegendőek ezek az érvek.zinedine5
Én eddig még nem hallottam jó érvet a regisztrácó mellett.
De ettől lenne ez védhetetlen?
Sobri Jóska
A Fidesz elképzelése a regisztrációról (előregisztráció 6 hónappal a választás elött, majd regisztáció, de csak személyesen vagy neten stb.) védhetetlen. Szerintük egyszerűbb, gyorsabb stb. Ez hazugság és szerintem védhetetlen.

zinedine5
Válaszoltam vicesen, akkor válaszolok komolyan is.
Nem erkölcsileg kell nézni a regisztrációt, nem azt kell nézni ez jó vagy rossz.
A vélt vagy remélt hasznosságát kell nézni.
Ha egy 2/3-al nyertes kurzusnak az az érdeke, hogy hatalomban maradjon, de elkerülje a diktatúra látszatát, az alapjogok látványos korlátozását, akkor ez a regisztrációs rendszer elég hasznosnak sejlik.
Én nem akarok jósolgatni, hogy mi fog történni, de ha a Fidesz ismételten választást nyer, akkor sikeres volt a regisztráció.
És akkor ez az érv, hogy: ez tűnik a legoptimálisabb módszernek ahhoz, hogy a Fidesz ismételten választást nyerjen, máris egy jó érv, el kell fogadnod.
Egyébként ha van jobb ötleted a realitás talaján (tehát az nem ér, hogy kormányozzanak jobban, nőjön az életszínvonal, javuljon az általános közérzet, stb.) arra nézve, hogy miképp biztosítsa a Fidesz a választási győzelmét, pláne úgy, hogy ne kelljen koalíciósan kormányoznia a Jobbikkal, akkor hallgatom.
Mivel ez tűnik a legjobb ötletnek, ergo ez egy második jó érv a regisztráció mellett.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
"Sehol ne rotyogjon a gulyás" - nagyjából ez volt Kósa nertárs legerősebb érve a regisztráció mellett. De miért nem bír küldeni legalább egy k@rva levelet? Ígérem, nem főzök gulyást az okmányirodában.

 www.origo.hu/itthon/20121004-kosakaracsony-vita-a-bibo-szakkollegiumban-a-valasztasi-eljarasrol.htmlDzsokijuing
Védhetetlen (ahogy a Fidesz képzeli) az egész, de ahogy már írtam, aki el akarja hinni ezt a sok marhaságot, annak elegendőek ezek az érvek.zinedine5
Én eddig még nem hallottam jó érvet a regisztrácó mellett.
De ettől lenne ez védhetetlen?
Sobri Jóska
A Fidesz elképzelése a regisztrációról (előregisztráció 6 hónappal a választás elött, majd regisztáció, de csak személyesen vagy neten stb.) védhetetlen. Szerintük egyszerűbb, gyorsabb stb. Ez hazugság és szerintem védhetetlen.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
A pedagógus nyílt levele

Tisztelt Debreceni Polgárok!

Az utóbbi hetekben heves vita alakult ki a debreceni lakosság és a
Dehusz közmunkásai között. A helyzet odáig fajult, hogy túllépte
városunk határait, az internetre is felkerült, csorbítva városunk jó
hírnevét. Ezért éreztem fontosnak, hogy levelet intézzek Önökhöz,
mivel a viták hátterében véleményem szerint az információhiány áll. Az
egyik tévhit az, hogy a Dehusz alkalmazásában tanulatlan, roma
származású állampolgárok vannak. Ez egyáltalán nincs így, ez a
létszámnak csak egy kis töredéke. A többség szakmával, érettségivel,
esetenként diplomával rendelkezik, akik már 20-30 évet ledolgoztak ,
de munkahelyük megszűnt, illetve olyan pályakezdők, akik
munkatapasztalat hiányában nem kapnak más munkalehetőséget. Ideje
lenne már szakítani azzal a sztereotípiával, hogy az utcaseprők
tanulatlan, lusta emberek. Sok vád éri a közmunkásokat amiatt, hogy
rezzenéstelen arccal sétálnak el a szemétkupacok mellett, ahelyett,
hogy összeszednék. Ez annyiban fedi a valóságot, hogy minden brigád
reggel megkapja a munkalapját, amin szerepel, hogy mely terület
rendbetételéért felelősek, hol kell elhelyezniük a megtelt zsákokat,
de az odavezető útvonalon csak áthaladnak, az egy másik munkanap vagy
egy másik brigád területe. Nem feladatuk a társasházak előkertjeinek,
üzletek, lépcsőházak előtti területeknek a takarítása, az a tulajdonos
vagy az üzemeltető dolga. Nem feladatuk az emberi vagy állati ürülék
és az állattetemek összeszedése sem, mivel ezek veszélyes hulladékok,
eltakarításuk speciális védőfelszerelést igényel a fertőzésveszély
miatt, ilyen kéréssel az erre illetékes hatóságot kell megkeresni. Sok
vád éri a közterület takarító közmunkásokat amiatt is, hogy leülnek,
lazsálnak munkaidőben, ahelyett, hogy dolgoznának. Valóban látni a
parkokban üldögélő brigádokat, mivel óránként 10 perc pihenőidőt
(hőségriadó esetén 20 percet) ír elő a munkavédelmi törvény, ennek
betartása kötelező a munkáltató részéről, nemcsak a Dehusznál, hanem
más munkahelyen is. Természetesen itt is vannak „lógósok”, de ők ezt
nem sárga mellényben teszik, hanem táskájukba rejtve azt, civil
öltözékben hagyják el a munkaterületet. Ők minden esetben fegyelmi
büntetésben részesülnek, ha a munkavezető észleli a hiányukat.
Mivel magam is a közterület takarító közmunkások soraiba tartozom,
kötelességemnek érzem megemlíteni azokat a debreceni lakosokat, akik
köszönetüket fejezik ki azért, mert rendbe tesszük lakóterületüket,
összeszedjük azt a sok hulladékot, amit szintén debreceni lakosok
szórnak szét városunk utcáin. Mi sem jobb bizonyíték arra, hogy
munkaidőben teszünk is valamit, a sok fekete hulladékzsák, amit az
utak mentén látnak elhelyezve. Naponta 3-400 zsák szemét is
összegyűlik a kezünk által a közterekről. Szeretnénk, ha Őnök is,
tisztelt debreceni polgárok, örülnének neki, hogy naponta 600 ember
gondoskodik városunk tisztaságának fenntartásáról. Kérjük, hogy
megalázó megjegyzések helyett segítsenek inkább nekünk. Segítsenek
abban, hogy ne kelljen éveken át ilyen csekély bérért dolgoznunk. Ha
van tudomásuk üres álláshelyekről, akkor ezt az információt ne a
családjukkal vagy a szomszédjukkal osszák meg, hanem jelentsék be a
munkaügyi központban, hogy onnan a megfelelő képzettségű munkaerőt
tudják kiközvetíteni a megüresedett munkahelyre. Kérjük, hogy
hallassák a szavukat, hogy minket is megillet ugyanaz a munkabér, mint
a más munkahelyen dolgozókat. Hallassák a szavukat, hogy mi is egy
összegben kapjuk meg a munkabérünket, nem heti 8 ezer forintonként,
amiből számlákat befizetni lehetetlen. Hallassák szavukat, hogy mi is
tudjuk felelősséggel kezelni a fizetésünket – azért mert dehuszos
sárga mellényt viselünk, még be tudjuk osztani a pénzünket, nem
költjük el az első napon a kocsmában vagy a játékgépek mellett.
Kérjük, hogy becsüljék meg a mi munkánkat is, mint bárki másét.
Figyeljenek a lakókörnyezetükben, hogy a lerakott zsákjainkat ne
szaggassák szét a guberálók, szétszórva azok tartalmát, megsemmisítve
aznapi munkánk eredményét.
Köszönöm, hogy megtiszteltek figyelmükkel, elolvasták a levelemet, és
a továbbiakban helyreáll a közöttünk megromlott kapcsolat.

Tisztelettel: Szarka Margit
okleveles általános iskolai tanító
drámapedagógus
szociális gondozó és ápoló
jelenleg utcaseprő-szemétszedő közmunkás

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A regisztrációval a Fidesz megoldja az alacsony részvétel miatti legitimációs hiányt.
Regisztrál mondjuk 40 %-a a mostani szavazópolgároknak. A többiek már nem is szavazhatnak, tehát a tévében majd látjuk, hogy a "szavazásra jogosultak 75 %-a leadta a szavazatát" (=30 %), "ennek 2/3-a a Fideszre szavazott" (=20 %).

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/04/imf_nem_varunk_el_tobb_megszoritast/

Nos.

Amit Mozart beidézett, az itt van hosszabban:  gfg.blog.hu/2012/10/04/a_trezor
Egy időben meg voltam győződve, hogy ez a csávó okos. De ő is inkább a fizetési listán szeretne lenni, mint okos lenni.

több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A nyerőgép-biznisz: a szabályozás alapján a jövőben csak a koncesszióban működő játékkaszinókban engedélyezik a pénznyerő automaták működtetését. Dzsokijuing
az elmúlt 22 év egyik legjobb döntése.
gabtsi
Szerintem meg a regisztráció, de srófolhatjuk feljebb.Dzsokijuing
De ahogy a regisztrációt is elcseszik a részletszabályokkal, úgy majd az automatásat is.
Ez sem lesz kivétel.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
A nyerőgép-biznisz: a szabályozás alapján a jövőben csak a koncesszióban működő játékkaszinókban engedélyezik a pénznyerő automaták működtetését. Dzsokijuing
az elmúlt 22 év egyik legjobb döntése.
gabtsi
Szerintem meg a regisztráció, de srófolhatjuk feljebb.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
A nyerőgép-biznisz: a szabályozás alapján a jövőben csak a koncesszióban működő játékkaszinókban engedélyezik a pénznyerő automaták működtetését. Dzsokijuing
az elmúlt 22 év egyik legjobb döntése.
gabtsi
Jogos! Bár az elnyomott, mélyszegénységben élőkkel szembeni anyai szeretet és gondoskodás mellett rút üzleti érdekeket is vélelmezek........csi77
Inkább úgy kéne nézni, hogy rút üzleti érdek mindig mindenben fellelhető, de jelen esetben ennek ellenére, mondhatni ezzel párhuzamosan egy igazán hasznos döntés született.

több mint 12 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 683 — Bears & Illinois fan
A nyerőgép-biznisz: a szabályozás alapján a jövőben csak a koncesszióban működő játékkaszinókban engedélyezik a pénznyerő automaták működtetését. Dzsokijuing
az elmúlt 22 év egyik legjobb döntése.
gabtsi
Jogos! Bár az elnyomott, mélyszegénységben élőkkel szembeni anyai szeretet és gondoskodás mellett rút üzleti érdekeket is vélelmezek........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
A 386 képviselő lefedi a teljes magyar lakosságot, vagyis ideális esetben nekik kéne szavazniuk kizárólag.Sobri Jóska
Most akkor kellene a műveltségi cenzus, vagy nem?Atari
Végzettség =/= műveltség.
De ez mellékszál.

...
Hogy ez eddig a Fidesznek nem jutott eszébe, nem is értem.Sobri Jóska
Eszébe jutott, sőt éppen megvalósítja. Csak az egyértelmű lebukás lenne, ha a törvény ebből a két paragrafusból állna: 1.§ A jelenlegi összetételű Országgyűlés szavaz kizárólag. 2.§ Az 1.§ értelmében és alapján minden egyéb szavazás, választás indokolatlan. Ezért most e kettőt megfogalmazzák 100-120-ban.tomi-tomi
Nem-nem.
Amíg én tudok szavazni, márpedig a jelenlegi ügymenetet elnézve fogok tudni, addig biztos van rés a pajzson.
A tökéletes világ akkor jön el, ha már csak a képviselők szavaznak.

több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A 386 képviselő lefedi a teljes magyar lakosságot, vagyis ideális esetben nekik kéne szavazniuk kizárólag.Sobri Jóska
Most akkor kellene a műveltségi cenzus, vagy nem?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Én eddig még nem hallottam jó érvet a regisztrácó mellett.
De ettől lenne ez védhetetlen?
Nekem tetszik, hogy nem szavazhat boldog-boldogtalan, már így is nézd meg milyen eredmények születtek az eddigi választásokon, kész káosz.
Eleve bizonyos fokú végzettséghez kötném a szavazást, ne szavazhasson mindenféle tanulatlan ember, azt se tudják mi az az infláció, meg reálbér, nominálbér, imf.
Aztán az se lenne rossz, ha aki szavaz, az képben lenne a politikát illetőleg, és ne csak random ikszelgessen. Legyen tisztában azzal melyik párt mit szeretne, milyen lehetőségei vannak, mi történik ha ők jutnak hatalomra.
Arról nem is beszélve, hogy sokan szavaznak, aztán azt se tudják hogyan tovább, csak várják másoktól a megoldást, sőt még azzal se foglalkoznak, hogy szavazatukkal hány képviselő napi megélhetésébe szólnak bele.
Meg aztán eleve nem kéne minden embernek szavaznia, az lebonyolítását tekintve költséges, és csak káoszhoz vezet, elötte az idegesítő kampány, stb.
Sokkal ésszerűbb, ha az emberek csoportokba rendeződnek (vagy mondjuk földrjazilag csoportokba szervezik őket), és a csoport kijelöl valakit, aki helyette szavaz, az ő álláspontját képviseli.
És ezért szinte adja magát, hogy vannak ugye az országgyűlési képviselők.
Ők iskolázottak, jártasak a politikában, már most eleve demokratikusan megválasztva képviselik a lakosságot, vagyis ideális választók egytől egyig, ráadásul a leginkább érintettek egy választás kimenetelében, tehát szerintem csak nekik kéne szavazniuk.
A 386 képviselő lefedi a teljes magyar lakosságot, vagyis ideális esetben nekik kéne szavazniuk kizárólag.
Ez lenne a legolcsóbb, legpraktikusabb, leghatékonyabb választási rendszer.
Hogy ez eddig a Fidesznek nem jutott eszébe, nem is értem.Sobri Jóska
Eszébe jutott, sőt éppen megvalósítja. Csak az egyértelmű lebukás lenne, ha a törvény ebből a két paragrafusból állna: 1.§ A jelenlegi összetételű Országgyűlés szavaz kizárólag. 2.§ Az 1.§ értelmében és alapján minden egyéb szavazás, választás indokolatlan. Ezért most e kettőt megfogalmazzák 100-120-ban.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)