Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
És akkor holnap zárjam is be a boltot? 😊Gyurma Pappa
Megoldható a feljelentés anonim módon is atapapa
Itt most hosszasan moralizálhatnék az adómorálrólGyurma Pappa
Ja, így más, eszembe se jutott hogy ügyfeleket jelentgess fel.

több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
még egy bérrettegő, aki azt hiszi, hogy a kormány csak játszik az imf tárgyalásokkal és az mnb devizatartalékaira fáj a foga:
"Én elég régóta, nagyjából április óta azt gondolom, hogy a kormány igazából nem akar IMF-megegyezést, csak tárgyalni akar, meg akarja nyugtatni a piacokat, hogy nincs nagy kockázat. Egy ilyen megállapodás a gazdaságpolitika mozgásterét jelentősen csökkentené, az unortodox gazdaságpolitikai lépéseket fel kellene függeszteni, a Valutaalap negyedévente vizsgálódna itt. Ezt mindenképpen el akarja kerülni a kormány, ha túl közel kerül az egyezség, akkor mondanak egy-két olyan dolgot, amivel elijesztik a tárgyalófelet, ha viszont úgy látják, hogy a forint éppen gyengül, akkor sokkal békülékenyebb hangot ütnek meg. Ezt azért teszik, hogy minél tovább kihúzzák megegyezés nélkül, illetve arra az esetre, ha a világgazdaságban egy jelentős negatív fordulat lenne, akkor végső esetként mégis meg lehessen kötni a szerződést.

Ez a politika látszik tavaly november óta. Most a kormány kitart amellett, hogy novemberben akár lehet is megállapodás, de a piac már inkább jövő tavaszra várja azt. Tavasszal pedig vezetőváltás lesz a jegybank élén, amivel megnyílhat az út a devizatartalékok felhasználása felé, így azt gondolják, hogy esetleg az egész ciklust kihúzhatják 2014-ig.
"
 www.mfor.hu/cikkek/Mellar__Orbanek_biztosan_rahajtanak_majd_a_jegybanki_tartalekra.html

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
És akkor holnap zárjam is be a boltot? 😊Gyurma Pappa
Megoldható a feljelentés anonim módon is atapapa
Itt most hosszasan moralizálhatnék az adómorálról, meg úgy általában a könyvelői/adótanácsadói/ügyvédi munkáról, de most ezt inkább hagyom, mert nagyon messze visz. Azt tanították adótanácsadó képzésen is, ilyen helyzetben elmondom az ügyfélnek, hogy ez törvénytelen, ha nagyon súlyos az ügy, akkor elmondom neki, hogy kapacitáshiány/szakértelem hiány miatt keressen mást. Minden más szakmai öngyilkosság, főleg ha még el sem követte.
Egyszer derülne ki, hogy feljelentettem valakit, sok ügyfelem nem maradna, és az ilyen előbb-utóbb kiderül...

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718


Alkesz Józsi most már csak a magyar Vegasban dobálhatja be a 100sokat...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Továbbá nem csak az állami költségvetés fizet segélyeket, hanem az önkormányzatok is, ők is hoznak létre, ha bírják ilyen-olyan alapon támogatásokat.
Ezeket nem csak a Sobri által emlegetett 200 ezer ember veszi igénybe.atapapa
Ez az egyik kedvenc vesszőparipám, az önkormányzatok egy csomó mindent tök feleslegesen csinálnak, és egy nagyon pazarló rendszer az egész.
Gyurma Pappa
Ha az önkormányzat úgy dönt, hogy szociális pénzeket fizet ki saját meggyőződéséből, azt vélhetően nem azért teszi, mert felesleges és pazarolni akar, hanem akkora rá az igény.
Az más kérdés, hogy amúgy a közigben mennyi felesleges párhuzamosság létezik.

Én ebben nem hiszek. Aki nem akar dolgozni, az akkor sem fog, ha kell, de a pénzt meg fogja kapni, mert az önkormányzatnak ki kell adnia, és kitalálnak majd úgyis elég árokszélén álló melót.Gyurma Pappa
Ez a különbség köztünk 😊 Én meg abban nem hiszek, hogy ennek így kell maradnia az idők végezetéig.

És akkor holnap zárjam is be a boltot? 😊Gyurma Pappa
Megoldható a feljelentés anonim módon is

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Lehet hogy nagybetűs segély címkével kevés pénz megy ki az államkasszából, de szociális transzferként rengeteg. Nyugdíj, családi pótlék, barátai mind szociális kiadás, ez a a költségvetés harmada.atapapa

Ezt én is tudom, de ez te, én ugyanúgy megkapjuk, mint mások.


Továbbá nem csak az állami költségvetés fizet segélyeket, hanem az önkormányzatok is, ők is hoznak létre, ha bírják ilyen-olyan alapon támogatásokat.
Ezeket nem csak a Sobri által emlegetett 200 ezer ember veszi igénybe.atapapa
Ez az egyik kedvenc vesszőparipám, az önkormányzatok egy csomó mindent tök feleslegesen csinálnak, és egy nagyon pazarló rendszer az egész.

De nem is ez a lényeg, engem nem az zavar (most), hogy erre mennyi pénz megy, hanem az, hogy rengeteg az olyan ember köztük, aki akkor se dolgozna, ha lenne munka és ezeknek a - rendszerint nagyszámú - gyerekei ezt látva nőnek fel, követendő példaként. Ha mostantól egy részük azt látja, hogy apa felkel reggel és egy tér egyik feléről a másikra hordja a követ, majd vissza, én már azt előrelépésnek tekintem.atapapa
Én ebben nem hiszek. Aki nem akar dolgozni, az akkor sem fog, ha kell, de a pénzt meg fogja kapni, mert az önkormányzatnak ki kell adnia, és kitalálnak majd úgyis elég árokszélén álló melót.

Az ilyen, "tudom miről beszélek, látom, hallom" történetekhez azt tudom fűzni, hogy tessék feljelentést tenni, nem a fórumokon keseregni 😀
atapapa
És akkor holnap zárjam is be a boltot? 😊

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Tehát inkább adjuk oda a lovettát semmittevésre?
atapapa
Nagy részben továbbra is ez történik. Sobri fejtette ki lejjebb, hogy az egész magyar költségvetés borzasztó kis részét teszi ki a segélyezés, de legalább nem akarták lenyomni a torkunkon, hogy ez jó. Szociális szempontból nincs benne különbség, feketén eddig is ugyanúgy "termeltek" az emberek, mint most, csak ráadásul most már oda sem kell nekik adni a "borítékos" pénzt, mert az állam kifizeti. Nem a levegőből veszem a történetet, elhiheted.

Én lennék a legboldogabb, ha működne az egész közmunkaprogram, lenne mit megcsinálni belőle, de amíg csak odab****ák a pénzt az önkormányzatokhoz, mindenféle ellenőrzés nélkül, addig ez lesz, és semmi különbséget nem látok a segélyezéshez képest.Gyurma Pappa
Sobrival nem szálltam vitába, mert nem volt kedvem egy rétestésztába ugrani, de ha már hivatkozol rá:
Lehet hogy nagybetűs segély címkével kevés pénz megy ki az államkasszából, de szociális transzferként rengeteg. Nyugdíj, családi pótlék, barátai mind szociális kiadás, ez a a költségvetés harmada.

Tessék fellapozni az 1993. évi III. törvényt, találni benne egy rakás jogcímet, ahonnan fejhető az állam.
Továbbá nem csak az állami költségvetés fizet segélyeket, hanem az önkormányzatok is, ők is hoznak létre, ha bírják ilyen-olyan alapon támogatásokat.
Ezeket nem csak a Sobri által emlegetett 200 ezer ember veszi igénybe.

De nem is ez a lényeg, engem nem az zavar (most), hogy erre mennyi pénz megy, hanem az, hogy rengeteg az olyan ember köztük, aki akkor se dolgozna, ha lenne munka és ezeknek a - rendszerint nagyszámú - gyerekei ezt látva nőnek fel, követendő példaként. Ha mostantól egy részük azt látja, hogy apa felkel reggel és egy tér egyik feléről a másikra hordja a követ, majd vissza, én már azt előrelépésnek tekintem.
És azt is, hogy az állam ehhez így áll hozzá. Szarul kivitelezi? Visszaélnek vele? Sajnálom, számomra az elv fontos, talán ez meghonosodik, és a következő kormány pedig jobban oldja meg. Vagy azzal nyer választást, hogy közmunka nélkül is segélyt ad.

Az ilyen, "tudom miről beszélek, látom, hallom" történetekhez azt tudom fűzni, hogy tessék feljelentést tenni, nem a fórumokon keseregni 😀

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Tehát inkább adjuk oda a lovettát semmittevésre?
atapapa
Nagy részben továbbra is ez történik. Sobri fejtette ki lejjebb, hogy az egész magyar költségvetés borzasztó kis részét teszi ki a segélyezés, de legalább nem akarták lenyomni a torkunkon, hogy ez jó. Szociális szempontból nincs benne különbség, feketén eddig is ugyanúgy "termeltek" az emberek, mint most, csak ráadásul most már oda sem kell nekik adni a "borítékos" pénzt, mert az állam kifizeti. Nem a levegőből veszem a történetet, elhiheted.

Én lennék a legboldogabb, ha működne az egész közmunkaprogram, lenne mit megcsinálni belőle, de amíg csak odab****ák a pénzt az önkormányzatokhoz, mindenféle ellenőrzés nélkül, addig ez lesz, és semmi különbséget nem látok a segélyezéshez képest.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Innentől kezdve úgy gondolom, hogy ez drága nekem. Ha mindenhol termelnének hozzáadott értéket, akkor nem szólnék semmit. Gyurma Pappa
Tehát inkább adjuk oda a lovettát semmittevésre?
Nem azt mondom, hogy a közmunka a termelékenység csúcsa, hanem hogy ha a segélyként kifizetett pénzt közmunkaként fizetik ki, nem csak a postást kell érte várni, hanem reggel felkelni, túrni az árkot, már az is hasznosabb a társadalomnak és alig drágább, mint a segélyezés.
Ha visszaélnek vele, az sajnálatos és nem meglepő, de legalább a pénz kifizetéséhez köthető állami szemlélet változóban van és nehezebb állandó feketemunkát művelve állami pénzért is sorba állni.

Nálam a téma csak szociális szempontból képvisel értéket, hogy ezen kívül milyen píárt körít mellé a kormány, az szokás szerint hidegen hagy.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
pénzügyileg sehogy nincs beljebb a dolog, mert igazából azt is az állam fizeti (a közmunkást) mint segélyt. Ugyanarra a kontóra megy, csak így eladhatóbb a dolog. Patyomkin munka, Patyomkin fizetéssel.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
Innentől kezdve úgy gondolom, hogy ez drága nekem. Ha mindenhol termelnének hozzáadott értéket, akkor nem szólnék semmit. Gyurma Pappa
Ez két oldalról is parasztvakítás.
Az egyik, hogy elmondhatják, hogy nincs ingyen a segély, a másik, hogy villoghatnak, hogy mennyivel többen dolgoznak (statisztikailag).

Ha mindkét állítást tüzetesen vizsgálod, akkor kiderülnek a részletek.
Persze aki el akarja hinni, annak kedvesek ezek a szavak
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Azért megnéznék egy forrást arról, hogy a közmunkára fordított pénz miatt párhuzamosan mennyivel fizetnek ki kevesebb segélyt.

De abban nincs köztünk vita, hogy kiadást kell csökkenteni, nem bevételt növelni. atapapa
Nézd: semmi nem változott. A közmunkások 50%-a dolgozik, de ők előtte is dolgoztak. Pl. anyósom civilként alpolgármester egy kis faluban, náluk van önkormányzati kert, ott termesztenek paprikát, paradicsomot, egy részét eladják, amiből fejlesztik az idősek otthonát, az iskolát, egy részét pedig megeszik a gyerekek. De ott ez a program 5 éve megy.
Máshol, ahol idén be kellett indítani, ott általában vagy semmit nem csinálnak, csak kapják továbbra is a pénzt, máshol pedig a polgármester és haverjai cégébe dolgoznak be, tehát te meg én fizetjük ki nekik a dolgozóik bérét.

Ahol nem csinálnak semmit, ott igazából segélyként működik a dolog, de számos helyen, ahol mondjuk naponta megkapáltatják velük az árokoldalt, igazából nem termelnek semmit, szóval ott is marad segély. Itt Pécsen azokat a munkákat végzik, amit eddig a közérdekű munkára kötelezett emberek végeztek, szóval eddig ingyen volt, pl. virágot ültetnek stb.

Innentől kezdve úgy gondolom, hogy ez drága nekem. Ha mindenhol termelnének hozzáadott értéket, akkor nem szólnék semmit.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt

Amennyiben holnap azt mondaná az EU hogy Magyarország 3 évre 3% helyett 6%-os hiányt produkálhat a gazdaság felpörgetése érdekében, egy másodperc alatt elfelejtené a Kormány az adósság elleni harc prioritását. atapapa
Oké, én ezt aláírom. De az IMF nem mondta egy szóval sem, hogy ezt a bevételek orbitális növelésével kell elérni. Ez itt az én fő gondom. Hiányt csökkenteni lehet a kiadások csökkentésével is, pl. nem kell stadionokat terveztetni, költséges közmunkaprogramot fent tartani.Gyurma Pappa
Azért megnéznék egy forrást arról, hogy a közmunkára fordított pénz miatt párhuzamosan mennyivel fizetnek ki kevesebb segélyt.

De abban nincs köztünk vita, hogy kiadást kell csökkenteni, nem bevételt növelni.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó

Amennyiben holnap azt mondaná az EU hogy Magyarország 3 évre 3% helyett 6%-os hiányt produkálhat a gazdaság felpörgetése érdekében, egy másodperc alatt elfelejtené a Kormány az adósság elleni harc prioritását. atapapa
Oké, én ezt aláírom. De az IMF nem mondta egy szóval sem, hogy ezt a bevételek orbitális növelésével kell elérni. Ez itt az én fő gondom. Hiányt csökkenteni lehet a kiadások csökkentésével is, pl. nem kell stadionokat terveztetni, költséges közmunkaprogramot fent tartani.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718


A Közmunka ünnepe!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 www.portfolio.hu/gazdasag/gyogyulnak_a_sebek_dragan_es_fajdalmasan.173569.html

Visszautalok egy korábbi megjegyzésemre, miszerint a magyar gazdaságpolitika elsődleges célja (a holdudvar gazdagítása mellett) az eladósodottság csökkentése. Gyurma Pappa
IMF és EU.
Komolyan érdekel, hogy te miként nem csökkentenéd az adósságállományt e két szervezet elvárásai ellenére.
Orbánék úgy mentek neki ennek a ciklusnak, hogy majd kinőjük az adósságot, többször hivatkoztam arra, hogy átmenetileg magasabban meghúzott hiánycélért pitiztek az EU-nál, nem jött be.
Demján pont erről beszélt egy egyébként is érdekes friss interjúban:

"Ebből egy kiút lehetett volna, ha az unió a kormány megalakulása után engedélyezi, hogy magasabb legyen a magyar költségvetés hiánya, és a kormány ezzel párhuzamosan támogatni tudja a termelés beindulását. De ez nem történt meg."
 www.origo.hu/gazdasag/20120928-szegenyekre-es-muveszekre-hagyom-a-vagyonom-interju-demjan-sandorral.html

Mivel van egy ilyen irányú kényszer, Orbánék ezt úgy kommunikálják, mintha ez saját elhatározásból történne, ez nagyon jó dolog lenne az ország számára és ebben a küzdelemben ők megingathatatlanok.
Amennyiben holnap azt mondaná az EU hogy Magyarország 3 évre 3% helyett 6%-os hiányt produkálhat a gazdaság felpörgetése érdekében, egy másodperc alatt elfelejtené a Kormány az adósság elleni harc prioritását.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
azért vicc az LMP is. Tipikusan a "nekünk minden szar" duzzogás.Amadeus91
Mit vársz egy párttól, akinek már a neve paradox, teljesen gyökértelen, semmi valódi bázisa, és egyetlen érdemi akciót nem lehet a nevükhöz kötni?

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 www.portfolio.hu/gazdasag/gyogyulnak_a_sebek_dragan_es_fajdalmasan.173569.html

Visszautalok egy korábbi megjegyzésemre, miszerint a magyar gazdaságpolitika elsődleges célja (a holdudvar gazdagítása mellett) az eladósodottság csökkentése.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
azért vicc az LMP is. Tipikusan a "nekünk minden szar" duzzogás.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
 https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/403354_506128052750267_385464656_n.jpg

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A fórum mostanában elfeledett slágere politikai köntösbe bújtatva:


több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
 www.portfolio.hu/gazdasag/mellar_stagflacios_helyzet_van_magyarorszagon.173514.html

hihetetlen, hogy a holdudvar, ha lekerül a fizetési listáról, értelmes dolgokat is tud mondaniGyurma Pappa
 eztigyhogy.nolblog.hu/archives/2012/09/27/Szijjrt_Pter_nem_cfolja_hogy_az_azeriek_figyelmbe_ajnlottk_a_Kzgpet/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 www.portfolio.hu/gazdasag/mellar_stagflacios_helyzet_van_magyarorszagon.173514.html

hihetetlen, hogy a holdudvar, ha lekerül a fizetési listáról, értelmes dolgokat is tud mondani

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Mondjuk azt nem tudom, hogyha nem lesz listás szavazás, csak lakóhely szerinti, akkor tulajdonképpen kire, mire szavaznak.
Lesz a parlamentben Marosvásárhely 1-es körzetnek képviselője, meg Burgenlandnak, urambocsá Sidney-nek, ha regisztrálnak ott elegen?Sobri Jóska
szénegyszerű, minden külföldi-belföldi-felföldi budapesten szavaz egyénire, az én tippem Újlipótváros lenne 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
(Látszik, hogy a Jobbik az emberek pártja. 😊 )

Miért nem baj, ha a hazai apolitikusok, kiábrándultak, babkonzervesek nem regisztrálnak és csak kevesek mennek el szavazni?
Mert annál nagyobb arányt képvisel a határon túliak szavazata. Mára közel 500 ezer a külhoni állampolgár. Nyilván nem szavaz mindenki, de ahogy szimbolikus volt nekik az állampolgárság (vagy előbb a magyarigazolvány), úgy szimbolikusnak érezhetik az első választási részvételüket egy hivatalos magyar választási eljárásban.
És kire fognak szavazni? Akik miatt nem sikerült az a bizonyos népszavazás, vagy akik miatt egyáltalán szavazhatnak?Atari
Továbbra is nonszensznek tartom, hogy külhonban élők határozzák meg azt, hogy én hogyan éljek itthon. Az egyéb előnyeikről nem is beszélve.apeszos
Az mitől életszerűbb, hogy a (teszem azt) zempléniek határozzák meg, hogy él valaki Sopronban?
Már amennyire a szavazatok egy részével meg lehet határozni bármit is.
Jelen állás szerint minden magyar állampolgár akinek van szavazati joga szavazhat, képviselőt választ, és ezen képviselők együttesen alkotják az Országgyűlést, és "határrozzák meg" ki hogyan él. (Szerintem nem, csak törvényeket alkotnak, de ez a vita messze vezetne.)
Jelen állás szerint nem él minden állampolgár itthon, vagyis külhonban élnek sokan.
Jár nekik a választójog, mivel állampolgárok. (Az valóban morbid, ahogy Amadeus91 is írja, hogy megkaphatták, de megkapták, ez már nem vitás.)

Mondjuk azt nem tudom, hogyha nem lesz listás szavazás, csak lakóhely szerinti, akkor tulajdonképpen kire, mire szavaznak.
Lesz a parlamentben Marosvásárhely 1-es körzetnek képviselője, meg Burgenlandnak, urambocsá Sidney-nek, ha regisztrálnak ott elegen?