Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 velemenyvezer.blog.hu/2012/09/26/matolcsyek_titkos_celja_felporgetni_az_inflaciot

erről pofázokGyurma Pappa
Fasza! Fejjel a falnak, éljen a stagfláció! Néztem már tegnap is, hogy mire fel ez a kamatvágás, azután megláttam, hogy ki hogy szavazott és megvilágosodtam. Ahelyett, hogy végre szakítanának a baromságaikkal, még mélyebbre temetik szeretett országunkat. Többet inkább nem írok, mert csak szidni tudnám őket, azt meg mindenki el tudja képzelni.gdavid
Nem értem, mi ebben az új? Már 2010-ben ezért rohantak Barrosóhoz, csak elhajtotta őket. Válságkezelés amerikai módra. Csak ők nagyobbak, méretesebb piaccal és fogyasztóerővel.Dzsokijuing
az, hogy közben az amerikai piac nem szenved egy borzasztó komoly recesszióban

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
 velemenyvezer.blog.hu/2012/09/26/matolcsyek_titkos_celja_felporgetni_az_inflaciot

erről pofázokGyurma Pappa
Fasza! Fejjel a falnak, éljen a stagfláció! Néztem már tegnap is, hogy mire fel ez a kamatvágás, azután megláttam, hogy ki hogy szavazott és megvilágosodtam. Ahelyett, hogy végre szakítanának a baromságaikkal, még mélyebbre temetik szeretett országunkat. Többet inkább nem írok, mert csak szidni tudnám őket, azt meg mindenki el tudja képzelni.gdavid
Nem értem, mi ebben az új? Már 2010-ben ezért rohantak Barrosóhoz, csak elhajtotta őket. Válságkezelés amerikai módra. Csak ők nagyobbak, méretesebb piaccal és fogyasztóerővel.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
 velemenyvezer.blog.hu/2012/09/26/matolcsyek_titkos_celja_felporgetni_az_inflaciot

erről pofázokGyurma Pappa
Fasza! Fejjel a falnak, éljen a stagfláció! Néztem már tegnap is, hogy mire fel ez a kamatvágás, azután megláttam, hogy ki hogy szavazott és megvilágosodtam. Ahelyett, hogy végre szakítanának a baromságaikkal, még mélyebbre temetik szeretett országunkat. Többet inkább nem írok, mert csak szidni tudnám őket, azt meg mindenki el tudja képzelni.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 velemenyvezer.blog.hu/2012/09/26/matolcsyek_titkos_celja_felporgetni_az_inflaciot

erről pofázok

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
 www.facebook.com/mesterhazy.attila/posts/10151168033854640

ez egy kincs.Gyurma Pappa
Lol, ez az MSZP tényleg azt hiszi, hogy ez az út a fiatalok szívéhez? FB-vita Puzsérral? 😀 Rajna
nem tudom, nem én tanácsoltam nekik 😊

de harmadszorra elolvasva is újabb és újabb gyöngyszemeket találok benneGyurma Pappa
Peidg tudományosan igencsakm megalapozottnak tűnik. A szakértők mindent megmondanak, az unvierzalitás elve érvényesül, yeah. Ami főleg azért olcsóbb, mert kormányra lehet vele kerülni. És van még mit tenni a szavazatmaximalizásért 😊 komolyan, a kormánynál csak az ellenzékben vannak nagyobb idióták.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 www.facebook.com/mesterhazy.attila/posts/10151168033854640

ez egy kincs.Gyurma Pappa
Lol, ez az MSZP tényleg azt hiszi, hogy ez az út a fiatalok szívéhez? FB-vita Puzsérral? 😀 Rajna
nem tudom, nem én tanácsoltam nekik 😊

de harmadszorra elolvasva is újabb és újabb gyöngyszemeket találok benne

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
 www.facebook.com/mesterhazy.attila/posts/10151168033854640

ez egy kincs.Gyurma Pappa
Lol, ez az MSZP tényleg azt hiszi, hogy ez az út a fiatalok szívéhez? FB-vita Puzsérral? 😀

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 www.facebook.com/mesterhazy.attila/posts/10151168033854640

ez egy kincs.

több mint 12 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 100 — Így remélem megfelelek nektek.....
Sajnos ezt gondolom látom tapasztalom és nem látom ki akarna! ezen változtatni, addig pedig polémiázhatunk változni nem fog semmi....

 www.youtube.com/watch?v=Ph1lycveJq4&feature=related
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Bajnai nem indult a 2010-es választásokon, nem az ő működéséről hoztak döntést a választók, hanem Fletóéról. Bajnai kormányzásának megítélése még a Fidesz-táborban is kedvező volt.
Dzsokijuing
Mivel nem indult lehetett vele elnéző a Fidesz-tábor. 😊

Pont az egy forduló miatt lesz ki-ki választás a 2014-es. Ezért nem fog labdába rúgni a Jobbik (be van zárva a saját táborába, ebből csak veszíthet) és az MSZP (ha a centrumban megszerveződik a baloldali ellenzéki és szociellenes tömb).
Dzsokijuing
Nem értetted amit írtam.
1. A Jobbik hozza a konstans 5-10%-át. Nem fog kimaradni a Parlamentből.
2. Az általad vázolt Orbán-NemOrbán ki-ki választást mindegy, hogy megnyeri e a Fidesz.
3. 1998-ban is az MSZP nyert, mégis a Fidesz alakított kormányt:




4. A Jobbik pár százaléka és a Fidesz negyevenvalahány százaléka biztos elegendő lesz a kormányalakításhoz.
5. A kérdés az, hogy nem jobb e, ha a Fidesznek egyedül megvan az 50%+1 képviselője, mintha a stabil kormányzáshoz be kell vonni a Jobbikot.
6. Szerintem jobb.Sobri Jóska
Bajnai: pont emiatt nem adhatja el a fideszes kommunikáció Bajnait bukott komcsi kormányfőként. Bajnai nem áll be az MSZP mellé, az LMP-nek pedig ő lesz az a kisebbik rossz, amit megfizetnek egy Mesterházy/Fletó nélküli szövetségért.
Az első pontod ékes ellenpéldája a 2002-es MIÉP. Biztos parlamenti résztvevőnek hitte mindenki, aztán Pista bácsi nekiállt koalíciót emlegetni a Fidesszel és ugrott az 5%. A Fidesz 2014-ben ugyanígy fogja leszalámizni a Jobbik-tábort, ráadásul az egy forduló is őt támogatja.
Gondold el: mindenki úgy fog elmenni szavazni, hogy egy dobása van. Emiatt állítom, hogy az egyéni körzetekben dől el a küzdelem, ott pedig két jelölt között: a Fidesz-jelölt és vele szemben vagy a maszopos vagy az újpólusos jelölt között. Az utóbbi attól függ, hogy melyik szekértábor kerekedik felül a belső küzdelemben 2014-re. Itt összefogás nem lesz.
A listás szavazatokról: a Jobbik 5-10 %-a az új rendszerben 4-6 képviselőt fog jelenteni. Borsodból elhoznak még két egyénit és 8 képviselő fogja boldogítani a Házat. Persze lehet abban igazad, hogy ez jelentheti a mérleg nyelvét, de ha az LMP is behoz 2-3 honatyát listán, ők is eljátszhatják ezt a szerepet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Bajnai nem indult a 2010-es választásokon, nem az ő működéséről hoztak döntést a választók, hanem Fletóéról. Bajnai kormányzásának megítélése még a Fidesz-táborban is kedvező volt.
Dzsokijuing
Mivel nem indult lehetett vele elnéző a Fidesz-tábor. 😊

Pont az egy forduló miatt lesz ki-ki választás a 2014-es. Ezért nem fog labdába rúgni a Jobbik (be van zárva a saját táborába, ebből csak veszíthet) és az MSZP (ha a centrumban megszerveződik a baloldali ellenzéki és szociellenes tömb).
Dzsokijuing
Nem értetted amit írtam.
1. A Jobbik hozza a konstans 5-10%-át. Nem fog kimaradni a Parlamentből.
2. Az általad vázolt Orbán-NemOrbán ki-ki választást mindegy, hogy megnyeri e a Fidesz.
3. 1998-ban is az MSZP nyert, mégis a Fidesz alakított kormányt:




4. A Jobbik pár százaléka és a Fidesz negyevenvalahány százaléka biztos elegendő lesz a kormányalakításhoz.
5. A kérdés az, hogy nem jobb e, ha a Fidesznek egyedül megvan az 50%+1 képviselője, mintha a stabil kormányzáshoz be kell vonni a Jobbikot.
6. Szerintem jobb.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Szerintem nem az a jó szó, hogy "összetartó", inkább mondanám azt, hogy jobbközépen a fidesz van egyedül (tudom, lehet őt komcsizni, nácizni, de alapvetően jobbközépnek definiálja magát a fidesz, és szerintem a hívei is magukat).
atapapa
Erről a jobbközép önképről kérdezd meg Sólyom Lászlót, Mellárt vagy Chikánt, szerintem mást mondanának 😊
Dzsokijuing
Ezért fogalmaztam úgy ahogy: az önkép nem mindig támaszkodik az objektív mércére 😊

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights

A Fidesz annyira veszi komolyan a saját alaptörvényét, hogy már a számozással sem törődik. Hányszor módosítják? Kit érdekel? Ahányszor csak akarják.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Szerintem nem az a jó szó, hogy "összetartó", inkább mondanám azt, hogy jobbközépen a fidesz van egyedül (tudom, lehet őt komcsizni, nácizni, de alapvetően jobbközépnek definiálja magát a fidesz, és szerintem a hívei is magukat).
atapapa
Erről a jobbközép önképről kérdezd meg Sólyom Lászlót, Mellárt vagy Chikánt, szerintem mást mondanának 😊
Maradjunk annyiban, hogy a Fidesz a Jobbikhoz képest van jobbközépen.
Az "egy a tábor" orbáni elmélete a kétharmadban csúcsosodott ki, csak mivel egymással nem egy politikai családba tartozó választókat egyesített, már szét is hullott.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Bajnai nem bukott meg. Ez a Fidesz vs Fidesz ft. Jobbik dolog meg, olyan hogy eddig rosszabb verzió mint a másik.Amadeus91
De, Bajnai csúnyán megbukott a közvélemény szemében. (Most ne azt nézd valójában amit tett az mennyire volt hasznos, hiszen a szavazó sem ezt nézi. Pontosítok: a szavazók döntő része nem ezt nézi.)
A 2010es választás tétje, hogy nyer e a Fidesz 2/3-al vagy "csak" simán nyer ugyanilyen kisebbik rossz választása történet volt, nemde?
(Mondjuk a 2006-os, hogy maradjon e Gyurcsány, vagy jöjjön Orbán, szintén nem egy örömünnep, de ez a magyar politika már csak ilyen.)
Az előző választás után volt itt beszélgetés, és haromttal "vitáztunk" azon, hogy mi lett volna a jó választás a szar és a fos közül, én akkor is azt mondtam, hogy az a választás nem pártokról szólt, hanem a 2/3-ról, a Fidesz győzelem megakadályozhatatlan volt, és bármennyire is morbid, de az MSZP-re kellett volna felelősen szavazni.
Most meg úgy gondolom, hogy a Fidesz kormányzás megakadályozhatatlan, és aki nem akarja, hogy ez a Jobbikkal történjen koalícióban, anak a Fideszre kell szavaznia.


Sobri Jóska
Bajnai nem indult a 2010-es választásokon, nem az ő működéséről hoztak döntést a választók, hanem Fletóéról. Bajnai kormányzásának megítélése még a Fidesz-táborban is kedvező volt.
Pont az egy forduló miatt lesz ki-ki választás a 2014-es. Ezért nem fog labdába rúgni a Jobbik (be van zárva a saját táborába, ebből csak veszíthet) és az MSZP (ha a centrumban megszerveződik a baloldali ellenzéki és szociellenes tömb).

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
 www.origo.hu/itthon/20120925-tomegevel-vonjak-ki-a-gyogyszereket-a-magyar-piacrol.html
Ez is tipikusan az a helyzet, hogy hazafias lózungokkal, demagóg szöveggel etejük a népet (valahol még el is fogadható érveket is becsúsztatva a döntés magyarázatba), majd meghozunk egy olyan döntést aminek az ország látja a kárát. Olyan cégek mint Astra Zeneca, Bayer, Abbott, MSD stb mennek el az országból, akiknek a jelenléte rettentő sokat jelentett. Csak egy sarkalatos példa: Astra még jégpályát is épített Magyarországon. A gyógyszercégek az őket érő sarcolások ( a legutolsó ilyen volt a visszamenőleges nyereség adó) után természetesen beintenek és elmennek a szlovákokhoz, ukránokhoz, románokhoz, lengyelekhez. Oda döntik a pénzt, mi meg büszkén hátradölhetünk, hogy a szabadságharcunk részeként adtunk a karvalytőkének. Bravó Vitya!


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Bajnai nem bukott meg. Ez a Fidesz vs Fidesz ft. Jobbik dolog meg, olyan hogy eddig rosszabb verzió mint a másik.Amadeus91
De, Bajnai csúnyán megbukott a közvélemény szemében. (Most ne azt nézd valójában amit tett az mennyire volt hasznos, hiszen a szavazó sem ezt nézi. Pontosítok: a szavazók döntő része nem ezt nézi.)
A 2010es választás tétje, hogy nyer e a Fidesz 2/3-al vagy "csak" simán nyer ugyanilyen kisebbik rossz választása történet volt, nemde?
(Mondjuk a 2006-os, hogy maradjon e Gyurcsány, vagy jöjjön Orbán, szintén nem egy örömünnep, de ez a magyar politika már csak ilyen.)
Az előző választás után volt itt beszélgetés, és haromttal "vitáztunk" azon, hogy mi lett volna a jó választás a szar és a fos közül, én akkor is azt mondtam, hogy az a választás nem pártokról szólt, hanem a 2/3-ról, a Fidesz győzelem megakadályozhatatlan volt, és bármennyire is morbid, de az MSZP-re kellett volna felelősen szavazni.
Most meg úgy gondolom, hogy a Fidesz kormányzás megakadályozhatatlan, és aki nem akarja, hogy ez a Jobbikkal történjen koalícióban, anak a Fideszre kell szavaznia.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
3 gyerekemből 3 jár kéttannyelvű iskolába. Annak idején én is ott végeztem. Közel perfekt beszélni egy nyelvet nagyon nagy előny. Drága nagymamám, aki egy egyszerű szabó volt, mondta mindig "kisfiam ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz". Mind a mai napig igazán nagy előny a nyelvtudásom. Nem csak nekem, hanem a hazámnak is. Aki ezt nem látja be az hülye. Ez az istenverte barom, ha ezt elérné jogalapot adhatna ezen logika mentén Ficoéknak, megszünne a Bólyai, a Marosvásárhelyi egyetem stb. Hihetetlen.diverdoc
Mindenzt úgy h az EU-rangsor legalján állunk már most nyelvtudásban.empty taxi
"learn england"

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 308 — Lájkold a zsűrit!
3 gyerekemből 3 jár kéttannyelvű iskolába. Annak idején én is ott végeztem. Közel perfekt beszélni egy nyelvet nagyon nagy előny. Drága nagymamám, aki egy egyszerű szabó volt, mondta mindig "kisfiam ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz". Mind a mai napig igazán nagy előny a nyelvtudásom. Nem csak nekem, hanem a hazámnak is. Aki ezt nem látja be az hülye. Ez az istenverte barom, ha ezt elérné jogalapot adhatna ezen logika mentén Ficoéknak, megszünne a Bólyai, a Marosvásárhelyi egyetem stb. Hihetetlen.diverdoc
Mindenzt úgy h az EU-rangsor legalján állunk már most nyelvtudásban.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ez tényleg no komment...
 velemenyvezer.blog.hu/2012/09/24/hoffmann_rozsa_harca_az_idegen_nyelvu_oktatas_ellen?fb_action_ids=10151151036171166&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%2210151151036171166%22%3A478469842173147%7D&action_type_map=%7B%2210151151036171166%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=empty taxi
3 gyerekemből 3 jár kéttannyelvű iskolába. Annak idején én is ott végeztem. Közel perfekt beszélni egy nyelvet nagyon nagy előny. Drága nagymamám, aki egy egyszerű szabó volt, mondta mindig "kisfiam ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz". Mind a mai napig igazán nagy előny a nyelvtudásom. Nem csak nekem, hanem a hazámnak is. Aki ezt nem látja be az hülye. Ez az istenverte barom, ha ezt elérné jogalapot adhatna ezen logika mentén Ficoéknak, megszünne a Bólyai, a Marosvásárhelyi egyetem stb. Hihetetlen.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Szerintem nem az a jó szó, hogy "összetartó", inkább mondanám azt, hogy jobbközépen a fidesz van egyedül (tudom, lehet őt komcsizni, nácizni, de alapvetően jobbközépnek definiálja magát a fidesz, és szerintem a hívei is magukat).
Baloldalon vannak legalább ketten, a széljobbon ott a jobbik, de ők szintén a baloldalból haraptak ki komoly mennyiségű szavazót 2010-ben Kelet-Magyarországon.
Ugyanezt láttuk már fordított felállásban 1994-ben, a baloldalon volt egy 35%-os MSZP, senki más, a jobboldal meg szétszabdalva nézte, hogy az egyéni körzeteket miként nyeri ellene sorra az MSZP és szerez vagy 15%-kal több parlamenti mandátumot annál, mint ahány szavazója volt.

A legnagyobb változást szerintem a második forduló kiiktatása hozza, most már nem lehet sumákolni 1998-as Fidesz módra az első forduló előtt, itt ha valaki nem elég erős egyedül, akkor már a választásnak is úgy kell nekimennie, hogy megmutatja a szándékait a koalíciós partnereit illetően.
Most már kevésbé lehet majd hitegetni a szavazót, hogy a kormányzás érdekében kivel hajlandó és kivel nem a párt összefeküdni.

több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 308 — Lájkold a zsűrit!
Ez tényleg no komment...
 velemenyvezer.blog.hu/2012/09/24/hoffmann_rozsa_harca_az_idegen_nyelvu_oktatas_ellen?fb_action_ids=10151151036171166&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%2210151151036171166%22%3A478469842173147%7D&action_type_map=%7B%2210151151036171166%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
 atlatszo.hu/2012/09/24/a-nemzeti-egyuttmukodes-rendszere-kik-ejtettek-foglyul-a-magyar-allamot/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
 index.hu/belfold/2012/09/20/medgyessy_bajnai_az_egyeduli_alkalmas_jelolt/Amadeus91
Az ellenzék kompetens miniszterelnök-jelöltjének személye először a választás napján lesz érdekes, mert az egy forduló miatt minden regisztrált azért fog elmenni szavazni, hogy "Orbán vagy XY"? Ez lesz akkor a fő kérdés, minden más csak másodlagos. Ha mondjuk ez a személy Bajnai és nyer, a következő kérdés, mekkora a személyes politikai ereje a mögé-mellé felsorakozó erők kontrollálására ld. Radicová választási tündöklése és gyors bukása.

Az már csak hab a tortán, hogy a választás utáni kormányozhatósági dilemmák a baloldalon lesznek az igazán súlyosak, főleg, ha tényleg kialakul 2014 tavaszára a négyosztatú tér: Fidesz/Jobbik/MSZP-DK/Új Pólus.

Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Nem az a kérdés, hogy Orbán vagy XY.
Az a kérdés hogy Orbán egyedül tud kormányt alakítani, vagy a Jobbikkal koalícióban.
A 2014es választás erről szól.
Minden előrejelzés, latolgatás, közvéleménykutatás egyértelmű annak tekintetében, hogy a Fidesz-Jobbik megszerzi az 50+ százalékot, és semmi nem mutat arra, hogy ez ne így lenne, akár örülünk ennek, akár nem.
A kérdés, hogy be kell e vonni a Jobbikot a kormányzásba, vagy sem. A Fideszben sokan nem bánnák.

(Egyébként az LMP politikai öntökönszúrást követne el, ha beállna Bajnai mögé. Lehet Más a Politika, egy bukott "komcsi" miniszterelnökkel, eléggé morbid lenne. Vagy csak nem lenne annyira más.)Sobri Jóska
Bajnai nem bukott meg. Ez a Fidesz vs Fidesz ft. Jobbik dolog meg, olyan hogy eddig rosszabb verzió mint a másik.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
 index.hu/belfold/2012/09/20/medgyessy_bajnai_az_egyeduli_alkalmas_jelolt/Amadeus91
Az ellenzék kompetens miniszterelnök-jelöltjének személye először a választás napján lesz érdekes, mert az egy forduló miatt minden regisztrált azért fog elmenni szavazni, hogy "Orbán vagy XY"? Ez lesz akkor a fő kérdés, minden más csak másodlagos. Ha mondjuk ez a személy Bajnai és nyer, a következő kérdés, mekkora a személyes politikai ereje a mögé-mellé felsorakozó erők kontrollálására ld. Radicová választási tündöklése és gyors bukása.

Az már csak hab a tortán, hogy a választás utáni kormányozhatósági dilemmák a baloldalon lesznek az igazán súlyosak, főleg, ha tényleg kialakul 2014 tavaszára a négyosztatú tér: Fidesz/Jobbik/MSZP-DK/Új Pólus.

Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Nem az a kérdés, hogy Orbán vagy XY.
Az a kérdés hogy Orbán egyedül tud kormányt alakítani, vagy a Jobbikkal koalícióban.
A 2014es választás erről szól.
Minden előrejelzés, latolgatás, közvéleménykutatás egyértelmű annak tekintetében, hogy a Fidesz-Jobbik megszerzi az 50+ százalékot, és semmi nem mutat arra, hogy ez ne így lenne, akár örülünk ennek, akár nem.
A kérdés, hogy be kell e vonni a Jobbikot a kormányzásba, vagy sem. A Fideszben sokan nem bánnák.

(Egyébként az LMP politikai öntökönszúrást követne el, ha beállna Bajnai mögé. Lehet Más a Politika, egy bukott "komcsi" miniszterelnökkel, eléggé morbid lenne. Vagy csak nem lenne annyira más.)