Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
A módszertan:

 index.hu/belfold/2012/09/19/radnoti_gimnazium/zinedine5
Nem azért tennék félre a Tocsót, akinek köze van a Radnótihoz, az ezt tudja vagy elvakult. Elég elolvasni a két igazgatói pályázatot. Nekem volt szerencsém mindkét pályátzó tanárhoz, az egyik az ofőhelyettesem is volt, és hát ég és föld a különbség. A gimi leépítése csak azért nem zajlik nagyobb ütemben, mert van 2-3 remek igazgatóhelyettes, de Tomcsányi csak azzal foglalkozik, hogy pozicionálja magát. Persze lehetne nála rosszabb, de ha kiraknák, az nagyon jót tenne a szitunak.

De persze szakmaiságot szarjuk le, lényeg, hogy Orbán hülye, történjen akármi az országban.Rajna
Én nem ismerem a pontos sztorit, de ha igaz, hogy a faszi egy balfasz, akkor miért nem mozdították el eddig?
A módszer, mely szerint akkor távolítanak el valakit, amikor veszélyes lesz a szép, új világról kialakúlt képre, igenis jellemző. (Lásd: pl. Ángyán)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A módszertan:

 index.hu/belfold/2012/09/19/radnoti_gimnazium/zinedine5
Nem azért tennék félre a Tocsót, akinek köze van a Radnótihoz, az ezt tudja vagy elvakult. Elég elolvasni a két igazgatói pályázatot. Nekem volt szerencsém mindkét pályátzó tanárhoz, az egyik az ofőhelyettesem is volt, és hát ég és föld a különbség. A gimi leépítése csak azért nem zajlik nagyobb ütemben, mert van 2-3 remek igazgatóhelyettes, de Tomcsányi csak azzal foglalkozik, hogy pozicionálja magát. Persze lehetne nála rosszabb, de ha kiraknák, az nagyon jót tenne a szitunak.

De persze szakmaiságot szarjuk le, lényeg, hogy Orbán hülye, történjen akármi az országban.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
 index.hu/belfold/2012/09/19/hozzak_haza_rozsa_sandor_hamvait/

Reméljük Sobri hamvai nem kerülnek majd határon túlra.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
Te sem most jöttél le a falvédőről ugye? Akkor ezt most költői kérdésnek vettem. Te is tudod szerintem nagyon jól, hogy a Nagy Népnemzeti Kommunikáció szerint (a'la Szargyártó Petike) mindenki aki nem zabálja a narancsos hablatyot, az mocskosballibsiposztkommunistanépellenségenemismagyar, és különben is a gyurcsányahibásmegazemúttnyócév. És minden az EU miatt van.apeszos
Persze, én is ismerem a kommunikációs vonalat, csak amadeus írta, hogy : "nem tudom amúgy melyik rosszabb, hogy még mindig az mszmps aparátus termeli újra önmagát, vagy hogy mindenki birka módjára csöndben tűr."

Erre reagáltam én is és gdavid is, hogy azért a kormánykommunikáció ellenére nem mindenki kommunista csinovnyik akit nem a mostani NER ültetett be.zinedine5
nem, csak valahogy mindig ez volt a helyzet Magyarországon, a "kommunizmus" előtt is. Akkor kerültél oda, ha voltál valakinek valakije. Ez így ment a Horthy rendszerben, így ment a nyilasok idején, aztán a nyilasokból lettek a leghűségesebb kommunisták. Jött a Kádár rendszer, a reform pártiak, most meg a "demokrácia". Nem volt még olyan éhezés, háború, forradalom, amelyik ezt az urambátyámozást ki tudta volna mosni a magyar társadalomból. Valamelyik nap volt szerencsém beszélni egy emberrel, aki az egyik magyar rendvédelmi szervnél volt egy jó darabig, ő mesélt arról, hogy még ott mik mennek, gyakorlatilag tudatosult bennem, hogy a társadalom egyik olyan rétegének sem - amelyik tudna ellene tenni - létkérdése, hogy Magyarországon ez a helyzet alakuljon. De erre nálam nagyobb volumenű emberek is felhívták már a figyelmet.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Elképesztő, ahogyan ellenzéki oldalon megy a pozíciófogás. Itt például mintha egy LMP-s politikust hallanánk:  www.haon.hu/naplo-top100-klub-bajnai-gordon-veszelyben-a-jovonk/2082120

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
nem tudom amúgy melyik rosszabb, hogy még mindig az mszmps aparátus termeli újra önmagát, vagy hogy mindenki birka módjára csöndben tűr.Amadeus91
Vajh akkor is ennyire tökös lennél, ha egy rossz szóért repülsz, aztán meg ottmaradsz gyerekkel, lakáshitellel? Nem birka módra tűrnek, hanem megpróbálnak túlélni.

gdavid
A módszertan:

 index.hu/belfold/2012/09/19/radnoti_gimnazium/
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2012/09/19/romney_nekiment_a_palesztinoknak_es_irannak/
kezdem azt hinni, hogy a repik meg sem akarták nyerni ezt a választást. nem baj, csak mondom 😊

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
kihagytad a MILF-et, vagy a izé imfet, amiatt van minden...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
Te sem most jöttél le a falvédőről ugye? Akkor ezt most költői kérdésnek vettem. Te is tudod szerintem nagyon jól, hogy a Nagy Népnemzeti Kommunikáció szerint (a'la Szargyártó Petike) mindenki aki nem zabálja a narancsos hablatyot, az mocskosballibsiposztkommunistanépellenségenemismagyar, és különben is a gyurcsányahibásmegazemúttnyócév. És minden az EU miatt van.apeszos
Persze, én is ismerem a kommunikációs vonalat, csak amadeus írta, hogy : "nem tudom amúgy melyik rosszabb, hogy még mindig az mszmps aparátus termeli újra önmagát, vagy hogy mindenki birka módjára csöndben tűr."

Erre reagáltam én is és gdavid is, hogy azért a kormánykommunikáció ellenére nem mindenki kommunista csinovnyik akit nem a mostani NER ültetett be.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
nem tudom amúgy melyik rosszabb, hogy még mindig az mszmps aparátus termeli újra önmagát, vagy hogy mindenki birka módjára csöndben tűr.Amadeus91
Vajh akkor is ennyire tökös lennél, ha egy rossz szóért repülsz, aztán meg ottmaradsz gyerekkel, lakáshitellel? Nem birka módra tűrnek, hanem megpróbálnak túlélni.

Az első Orbán kormány alatt is megvolt a vezetés cseréje, de ott legalább hellyel-közel hozzáértő emberek kerültek a magasabb szintekre. Most ez nem volt szempont. Tanárok, orvosok, mezőgazdaságból érkezők, stb. vezetnek kormányhivatalokat, akiknek sem vezetői, sem szakmai tapasztalatuk (persze van néhány kivétel). Egy dolog volt fontos: lojálisak, míg a halál el nem választ. Nem kérdeznek, csak bólogatnak. Utasítás van, a hierarchia tetején tudja mindenki, hogy ki áll.gdavid
És ott a pont.
Az emberek kussolnak, nem mernek szólni, mert főleg vidéken nincs semmilyen munkahely. Itt nem 1-2 hónapig munkanélküli valki, hanem 1-2 évig.

Plusz nehogy már fekete és fehér legyen minden. Ha valaki nem Fideszes, akkor egyből a komcsik termeleik újra magukat?zinedine5
Te sem most jöttél le a falvédőről ugye? Akkor ezt most költői kérdésnek vettem. Te is tudod szerintem nagyon jól, hogy a Nagy Népnemzeti Kommunikáció szerint (a'la Szargyártó Petike) mindenki aki nem zabálja a narancsos hablatyot, az mocskosballibsiposztkommunistanépellenségenemismagyar, és különben is a gyurcsányahibásmegazemúttnyócév. És minden az EU miatt van.
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
nem tudom amúgy melyik rosszabb, hogy még mindig az mszmps aparátus termeli újra önmagát, vagy hogy mindenki birka módjára csöndben tűr.Amadeus91
Vajh akkor is ennyire tökös lennél, ha egy rossz szóért repülsz, aztán meg ottmaradsz gyerekkel, lakáshitellel? Nem birka módra tűrnek, hanem megpróbálnak túlélni.

Az első Orbán kormány alatt is megvolt a vezetés cseréje, de ott legalább hellyel-közel hozzáértő emberek kerültek a magasabb szintekre. Most ez nem volt szempont. Tanárok, orvosok, mezőgazdaságból érkezők, stb. vezetnek kormányhivatalokat, akiknek sem vezetői, sem szakmai tapasztalatuk (persze van néhány kivétel). Egy dolog volt fontos: lojálisak, míg a halál el nem választ. Nem kérdeznek, csak bólogatnak. Utasítás van, a hierarchia tetején tudja mindenki, hogy ki áll.gdavid
És ott a pont.
Az emberek kussolnak, nem mernek szólni, mert főleg vidéken nincs semmilyen munkahely. Itt nem 1-2 hónapig munkanélküli valki, hanem 1-2 évig.

Plusz nehogy már fekete és fehér legyen minden. Ha valaki nem Fideszes, akkor egyből a komcsik termeleik újra magukat?
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
nem tudom amúgy melyik rosszabb, hogy még mindig az mszmps aparátus termeli újra önmagát, vagy hogy mindenki birka módjára csöndben tűr.Amadeus91
Vajh akkor is ennyire tökös lennél, ha egy rossz szóért repülsz, aztán meg ottmaradsz gyerekkel, lakáshitellel? Nem birka módra tűrnek, hanem megpróbálnak túlélni.

Az első Orbán kormány alatt is megvolt a vezetés cseréje, de ott legalább hellyel-közel hozzáértő emberek kerültek a magasabb szintekre. Most ez nem volt szempont. Tanárok, orvosok, mezőgazdaságból érkezők, stb. vezetnek kormányhivatalokat, akiknek sem vezetői, sem szakmai tapasztalatuk (persze van néhány kivétel). Egy dolog volt fontos: lojálisak, míg a halál el nem választ. Nem kérdeznek, csak bólogatnak. Utasítás van, a hierarchia tetején tudja mindenki, hogy ki áll.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
Most a Fidesznek 4 éve van és nem hallok olyan híreket, hogy az utolsó szögig ki tudták volna cserélni a közeget.
Egy minisztériumi hivatalnoknak egyetlen vágya, hogy hagyják nyugodtan dolgozni. A NER-től ezt nem kapja meg, egy következő kormányhoz (talán) lojális lesz.Dzsokijuing
Ez nagyon plusz egy.zinedine5
Én viszont nem így látom.
Biztos nagyon máshol élünk. 😊Sobri Jóska
Én vidéken azt tapasztalom, látom, hogy azon kívűl, hogy a felső vezetésbe sorcsere volt és egypár arc haverját, rokonát betolták, nemigen tudják kicserélni az egész apparátust. És mivel az apparátus azért látott már egy s mást az előző pár kormány alatt, finoman szólva sem elégedett azzal, hogy ez a csapat, hogy gondolja az ügyfélbarátságot, korrúpciót stb. Amit én látok, ott kb 80-90%-os elutasítottsága van a II Orbán kormánynak.
Persze a legtöbben kussolnak, mert féltik az állásukat.zinedine5
nem tudom amúgy melyik rosszabb, hogy még mindig az mszmps aparátus termeli újra önmagát, vagy hogy mindenki birka módjára csöndben tűr.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
Most a Fidesznek 4 éve van és nem hallok olyan híreket, hogy az utolsó szögig ki tudták volna cserélni a közeget.
Egy minisztériumi hivatalnoknak egyetlen vágya, hogy hagyják nyugodtan dolgozni. A NER-től ezt nem kapja meg, egy következő kormányhoz (talán) lojális lesz.Dzsokijuing
Ez nagyon plusz egy.zinedine5
Én viszont nem így látom.
Biztos nagyon máshol élünk. 😊Sobri Jóska
Én vidéken azt tapasztalom, látom, hogy azon kívűl, hogy a felső vezetésbe sorcsere volt és egypár arc haverját, rokonát betolták, nemigen tudják kicserélni az egész apparátust. És mivel az apparátus azért látott már egy s mást az előző pár kormány alatt, finoman szólva sem elégedett azzal, hogy ez a csapat, hogy gondolja az ügyfélbarátságot, korrúpciót stb. Amit én látok, ott kb 80-90%-os elutasítottsága van a II Orbán kormánynak.
Persze a legtöbben kussolnak, mert féltik az állásukat.
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Most a Fidesznek 4 éve van és nem hallok olyan híreket, hogy az utolsó szögig ki tudták volna cserélni a közeget.
Egy minisztériumi hivatalnoknak egyetlen vágya, hogy hagyják nyugodtan dolgozni. A NER-től ezt nem kapja meg, egy következő kormányhoz (talán) lojális lesz.Dzsokijuing
Ez nagyon plusz egy.zinedine5
Én viszont nem így látom.
Biztos nagyon máshol élünk. 😊Sobri Jóska
Igyvan, az első intézkedések közt volt a végkielégítések lehúzása, oztán jött a lista, hogy kit is hova. Vitytor nem akart mégegyszer belelépni ugyanabba a folyóba. Úgyhogy épp az narancsinyo kàderezés teljes közepén vagyunk.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Most a Fidesznek 4 éve van és nem hallok olyan híreket, hogy az utolsó szögig ki tudták volna cserélni a közeget.
Egy minisztériumi hivatalnoknak egyetlen vágya, hogy hagyják nyugodtan dolgozni. A NER-től ezt nem kapja meg, egy következő kormányhoz (talán) lojális lesz.Dzsokijuing
Ez nagyon plusz egy.zinedine5
Én viszont nem így látom.
Biztos nagyon máshol élünk. 😊

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
Most a Fidesznek 4 éve van és nem hallok olyan híreket, hogy az utolsó szögig ki tudták volna cserélni a közeget.
Egy minisztériumi hivatalnoknak egyetlen vágya, hogy hagyják nyugodtan dolgozni. A NER-től ezt nem kapja meg, egy következő kormányhoz (talán) lojális lesz.Dzsokijuing
Ez nagyon plusz egy.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Ott tart ez az ország, hogy bármilyen tömb is nyerne választást, ami nem a Fidesz (tehát ha minden parlamenti párt összefogna vagy egy óriási civil kezdeményezés alakulna vagy az általad említett leszerepelt politikusok alkotnának valamit, vagy mindezek akár együtt nyernének is), egyszerűen nem lennének meg az emberei a minisztériumokba, államapparátusba, állami intézményekbe, önkormányzatokba, stb.
Vagyis a miniszter meg az államtitkár lehetne más, de az osztályvezetők nem. A polgármestereket le lehetne cserélni, de az irodavezetőket meg nem. Egy NMHH vagy NFÜ élén lehetne változás, a szervezetben nem.
Így értettem az apparátust.
Sobri Jóska
Botos Katalin közgazdász, egykori pénzügyi államtitkár (Antall-kormány) mesélte, hogy az első kabinet szinte összes érdemi intézkedését bojkottálta a komcsi apparátus. De azoknak akkor 40 évük volt beágyazódni az apparátusba és az utolsó titkárnő is MSZMP-s volt. Most a Fidesznek 4 éve van és nem hallok olyan híreket, hogy az utolsó szögig ki tudták volna cserélni a közeget.
Egy minisztériumi hivatalnoknak egyetlen vágya, hogy hagyják nyugodtan dolgozni. A NER-től ezt nem kapja meg, egy következő kormányhoz (talán) lojális lesz.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Sobri: van a Fidesznek alternatívája, az egyikről már írtál (rájuk nem is vesztegetek túl sok szót, kívül esnek az értelmezési tartományomon.)
Aminek egyedül van értelme és akár még nyerhet is: egy Sólyom László és Bajnai Gordon nevével fémjelzett, européer jobb- és baloldali személyiségeket, politikusokat tömörítő technikai koalíció (választási párt). Ami nem az MSZP, nem a DK, nem a Fidesz és nem a Jobbik.
Ha ez létrejön, akár még nyerhet is. A többinek nem látom értelmét.Dzsokijuing
Nem nyerhet, mert nincs mögötte apparátus.
200 pártember összejöhet, de káderek nem nőnek a semmiből. (Sok helyen most is a régi "komancs" káderek vannak, elfideszesedve.)
A Jobbik ugyanezen okból kifolyólag alkalmatlan a kormányzásra, plusz még a náci mivoltuk se értékelhető pluszt.
A Fidesznek nincs valós alternatívája 2014-ben.Sobri Jóska
Az LMP-t nem véletlenül hagytam ki a felsorolásból. A népszavazási bukó megmutatta, hogy operativitásban még van mit csiszolni, de 1000-1500 aktivistával végig lehet nyomatni egy kampányt.Dzsokijuing
Ja.
De nem lehet megnyerni.
Mégkevésbbé lehet kormányozni.
Ott tart ez az ország, hogy bármilyen tömb is nyerne választást, ami nem a Fidesz (tehát ha minden parlamenti párt összefogna vagy egy óriási civil kezdeményezés alakulna vagy az általad említett leszerepelt politikusok alkotnának valamit, vagy mindezek akár együtt nyernének is), egyszerűen nem lennének meg az emberei a minisztériumokba, államapparátusba, állami intézményekbe, önkormányzatokba, stb.
Vagyis a miniszter meg az államtitkár lehetne más, de az osztályvezetők nem. A polgármestereket le lehetne cserélni, de az irodavezetőket meg nem. Egy NMHH vagy NFÜ élén lehetne változás, a szervezetben nem.
Így értettem az apparátust.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 903 — Saturday Night Lights
Sobri: van a Fidesznek alternatívája, az egyikről már írtál (rájuk nem is vesztegetek túl sok szót, kívül esnek az értelmezési tartományomon.)
Aminek egyedül van értelme és akár még nyerhet is: egy Sólyom László és Bajnai Gordon nevével fémjelzett, européer jobb- és baloldali személyiségeket, politikusokat tömörítő technikai koalíció (választási párt). Ami nem az MSZP, nem a DK, nem a Fidesz és nem a Jobbik.
Ha ez létrejön, akár még nyerhet is. A többinek nem látom értelmét.Dzsokijuing
Nem nyerhet, mert nincs mögötte apparátus.
200 pártember összejöhet, de káderek nem nőnek a semmiből. (Sok helyen most is a régi "komancs" káderek vannak, elfideszesedve.)
A Jobbik ugyanezen okból kifolyólag alkalmatlan a kormányzásra, plusz még a náci mivoltuk se értékelhető pluszt.
A Fidesznek nincs valós alternatívája 2014-ben.Sobri Jóska
Az LMP-t nem véletlenül hagytam ki a felsorolásból. A népszavazási bukó megmutatta, hogy operativitásban még van mit csiszolni, de 1000-1500 aktivistával végig lehet nyomatni egy kampányt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
 www.origo.hu/gazdasag/gazdasag-plusz/20120912-inflacio-vagy-novekedes-kozott-valaszthat-magyarorszag.html

Ez az a szint, amit én így olvasva értek, de magamtól nem jövök rá. Több, mint fura, hogy a Mellár mondja ki ezeket a dolgokat...

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718


egyébként a papok (KDNP) kivételével (hova tudnak még süllyedni azok is) az összes párt megszavazta a dolgot.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Kevés hozzá hasonló embert láttam, akinek ennyire ütni való feje lenne.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
A kisk... akarom mondani Magyarország legfiatalabb vezérigazgatója kirobbanthatatlan. A rokonért mindent. Apu segííícccss!!! Itt bántanak engem!!!

 www.origo.hu/itthon/20120916-tarlos-le-akarta-valtani-vitezyt.htmlapeszos
"Édesapja Vitézy László filmrendező, tévés szakember, édesanyja dr. Hankiss Ágnes (szül.: Erdős Ágnes) fideszes európai parlamenti képviselő, pszichológus, író. Anyai nagyapja Erdős Péter jogász, popmenedzser, egyik apai nagybátyja, Vitézy Tamás üzletember, Magyarország 100 leggazdagabb embereinek egyike, másik apai nagybátyja, Vitézy András, Antall József volt miniszterelnök tanácsadója, a BÁV egykori vezetője, az LRI korábbi miniszteri biztosa, jelenleg a Paksi atomerőmű Zrt. Igazgatótanács tagja. Apai ágon féltestvére Vitézy Zsófia, a Budapesti Fesztiválközpont vezetője, aki anyai ágon Orbán Viktor miniszterelnök unokatestvére."

best: "2007 januárjától 2009 decemberéig a Fidesz delegáltjaként tagja a Budapesti Közlekedési Zrt. (BKV) Felügyelő Bizottságának."

a gyerek 22 évesen érettségivel - talán összejött neki a Bachelor addigra - mit keresett ott? Azért tuti jó diákmeló lehetett.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A kisk... akarom mondani Magyarország legfiatalabb vezérigazgatója kirobbanthatatlan. A rokonért mindent. Apu segííícccss!!! Itt bántanak engem!!!

 www.origo.hu/itthon/20120916-tarlos-le-akarta-valtani-vitezyt.htmlapeszos
Az nyilvánvaló, hogy erős kapcsolatokkal és seggnyalással került oda Vitézy, de ezen kívül szerintem volt előrelépés a BKK munkájában, mióta ő van ott. Főleg mondjuk ez kommunikáció terén tapasztalható, de már ez is valami. Én nem váltanám le valami szokásos öreg pártkáderre.