Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 355 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Kerényit meghívták az ATV-be elmagyarázni a helyzetet. Elmekórtani esettanulmány következik: http://atv.hu/videotar/20111108_tizenot_rendelt_festmenyDzsokijuing
áhh ezt nem birtam végig se nézni, ez a faszi elmebeteg. A riporter csaj viszont jól néz ki, régen az mtv-nél volt nem? Kb ő az egyetlen pozitívum az egészben, meghívnám egy capuccinora. 😊Dub
De igen, ő Mészáros Antónia. Egyébként erre a pasasra már csak tényleg annyi reakcióm van, hogy no comment. Komolyan mondom, KI keressen fel egy pszichiátert, hátha még gyógyítható.
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Kerényit meghívták az ATV-be elmagyarázni a helyzetet. Elmekórtani esettanulmány következik: http://atv.hu/videotar/20111108_tizenot_rendelt_festmenyDzsokijuing
áhh ezt nem birtam végig se nézni, ez a faszi elmebeteg. A riporter csaj viszont jól néz ki, régen az mtv-nél volt nem? Kb ő az egyetlen pozitívum az egészben, meghívnám egy capuccinora. 😊
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 872 — Saturday Night Lights
Kerényit meghívták az ATV-be elmagyarázni a helyzetet. Elmekórtani esettanulmány következik: http://atv.hu/videotar/20111108_tizenot_rendelt_festmeny

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
http://nol.hu/galeria/000011641/000739411
Ez most komoly? Ezekért az igénytelen giccses szarokért fizettek 20 milliót? Van egy festőművész - ám enyhén alkesz - haverom, ő 4-5 whiskey után 20-25 ezer ftokért sokkal különbet fest, mint ezek. Talán egyedül a Horthy-s kép, ami nem rossz, bár az is kissé zavaros. Ilyen is kb csak itt fordulhat elő...Dub
Én a modern művészetet sosem értettem. A Nagy Imre újratemetése képen pl. az a kaméleon mit jelképez? A hirtelen kommunistákból antikommunistába átváltozó politikusokat? Kerényi ezt engedi?
Idáig a Dzsoki által belinkelt tetszett a legjobban.kittli
Amadeus91
"A XY magyar politikus újratemetése képen pl. az a kaméleon mit jelképez? A hirtelen kommunistákból antikommunistába átváltozó politikusokat? Kerényi ezt engedi?
Idáig a Dzsoki által belinkelt tetszett a legjobban."
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
http://nol.hu/galeria/000011641/000739411
Ez most komoly? Ezekért az igénytelen giccses szarokért fizettek 20 milliót? Van egy festőművész - ám enyhén alkesz - haverom, ő 4-5 whiskey után 20-25 ezer ftokért sokkal különbet fest, mint ezek. Talán egyedül a Horthy-s kép, ami nem rossz, bár az is kissé zavaros. Ilyen is kb csak itt fordulhat elő...Dub
Én a modern művészetet sosem értettem. A Nagy Imre újratemetése képen pl. az a kaméleon mit jelképez? A hirtelen kommunistákból antikommunistába átváltozó politikusokat? Kerényi ezt engedi?
Idáig a Dzsoki által belinkelt tetszett a legjobban.kittli

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 355 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
http://nol.hu/galeria/000011641/000739411
Ez most komoly? Ezekért az igénytelen giccses szarokért fizettek 20 milliót? Van egy festőművész - ám enyhén alkesz - haverom, ő 4-5 whiskey után 20-25 ezer ftokért sokkal különbet fest, mint ezek. Talán egyedül a Horthy-s kép, ami nem rossz, bár az is kissé zavaros. Ilyen is kb csak itt fordulhat elő...Dub
Na de ő kit ismer?
Kinek ad vissza?
Hidd el, ha te vagy a Kerényi helyében, akkor pont ez a barátod festi a képeket.
És ha van rá 20 mila, akkor pont 20 miláért.
A festő megtarthat kb 1 milát, a többit meg megosztod azzal, aki a 20 milát kiírta, rendelkezésre bocsájtotta.Sobri Jóska
Más-más festő festette őket, darabonként 1,6 millióért. Eleve nem értem, minek egy alkotmányt festményekkel illusztrálni, ez nem mesekönyv. De ha már mindenáron kell bele, akkor is nem lehetett volna valami kevésbé "modern" alkotásokat kérni? Az 1,6 milla meg teljesen irreális, nem hiszem hogy nagyon lenne ma magyar kortárs festő, aki ennyiért el tudja adni a festményét. Persze simán el tudom képzelni, hogy mondjuk egy 6-800 ezer visszajön majd zsebbe mindenkitől, miért is menne másképp itt bármi is? De legalább valami igényesebb alkotásokért szórtak volna el ennyit, ha már ennyire nem volt mire költeni azt a pénzt (pl a Nagy Imre újratemetéses vagy az I. VH-s kép szerintem egy mesekönyv szintjét sem nagyon üti meg).Dub
Az I. VHs kép konkrétan simán lehetne 48/49es szabadságharc. De most komolyan, tök üres az államkassza, és óriási a deficit, de ilyen baromságokra(lásd még 'Kossuth téri szobor tetris') van pénz?

Más - úgy tűnik Berlusconi lemondott, megint egy nagy OV spannal kevesebb. Lassan elfogynak a barátok...
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
http://nol.hu/galeria/000011641/000739411
Ez most komoly? Ezekért az igénytelen giccses szarokért fizettek 20 milliót? Van egy festőművész - ám enyhén alkesz - haverom, ő 4-5 whiskey után 20-25 ezer ftokért sokkal különbet fest, mint ezek. Talán egyedül a Horthy-s kép, ami nem rossz, bár az is kissé zavaros. Ilyen is kb csak itt fordulhat elő...Dub
Na de ő kit ismer?
Kinek ad vissza?
Hidd el, ha te vagy a Kerényi helyében, akkor pont ez a barátod festi a képeket.
És ha van rá 20 mila, akkor pont 20 miláért.
A festő megtarthat kb 1 milát, a többit meg megosztod azzal, aki a 20 milát kiírta, rendelkezésre bocsájtotta.Sobri Jóska
Más-más festő festette őket, darabonként 1,6 millióért. Eleve nem értem, minek egy alkotmányt festményekkel illusztrálni, ez nem mesekönyv. De ha már mindenáron kell bele, akkor is nem lehetett volna valami kevésbé "modern" alkotásokat kérni? Az 1,6 milla meg teljesen irreális, nem hiszem hogy nagyon lenne ma magyar kortárs festő, aki ennyiért el tudja adni a festményét. Persze simán el tudom képzelni, hogy mondjuk egy 6-800 ezer visszajön majd zsebbe mindenkitől, miért is menne másképp itt bármi is? De legalább valami igényesebb alkotásokért szórtak volna el ennyit, ha már ennyire nem volt mire költeni azt a pénzt (pl a Nagy Imre újratemetéses vagy az I. VH-s kép szerintem egy mesekönyv szintjét sem nagyon üti meg).
több mint 12 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 203 — Steelers fan
http://nol.hu/galeria/000011641/000739411
Ez most komoly? Ezekért az igénytelen giccses szarokért fizettek 20 milliót? Van egy festőművész - ám enyhén alkesz - haverom, ő 4-5 whiskey után 20-25 ezer ftokért sokkal különbet fest, mint ezek. Talán egyedül a Horthy-s kép, ami nem rossz, bár az is kissé zavaros. Ilyen is kb csak itt fordulhat elő...Dub
Én a modern művészetet sosem értettem. A Nagy Imre újratemetése képen pl. az a kaméleon mit jelképez? A hirtelen kommunistákból antikommunistába átváltozó politikusokat? Kerényi ezt engedi?
Idáig a Dzsoki által belinkelt tetszett a legjobban.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
http://nol.hu/galeria/000011641/000739411
Ez most komoly? Ezekért az igénytelen giccses szarokért fizettek 20 milliót? Van egy festőművész - ám enyhén alkesz - haverom, ő 4-5 whiskey után 20-25 ezer ftokért sokkal különbet fest, mint ezek. Talán egyedül a Horthy-s kép, ami nem rossz, bár az is kissé zavaros. Ilyen is kb csak itt fordulhat elő...Dub
Na de ő kit ismer?
Kinek ad vissza?
Hidd el, ha te vagy a Kerényi helyében, akkor pont ez a barátod festi a képeket.
És ha van rá 20 mila, akkor pont 20 miláért.
A festő megtarthat kb 1 milát, a többit meg megosztod azzal, aki a 20 milát kiírta, rendelkezésre bocsájtotta.

több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
http://nol.hu/galeria/000011641/000739411
Ez most komoly? Ezekért az igénytelen giccses szarokért fizettek 20 milliót? Van egy festőművész - ám enyhén alkesz - haverom, ő 4-5 whiskey után 20-25 ezer ftokért sokkal különbet fest, mint ezek. Talán egyedül a Horthy-s kép, ami nem rossz, bár az is kissé zavaros. Ilyen is kb csak itt fordulhat elő...
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 872 — Saturday Night Lights
Alternatív pályamű Kerényi Imre miniszterelnöki megbízott festményrendelésére: Orbán Viktor miniszterelnök kiemeli Gyurcsány testéből a Sátánt.

http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tumblr_luam8q6LSW1qdtmevo1_1280.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJ6IHWSU3BX3X7X3Q&Expires=1320836408&Signature=UyJmEvfK%2FVZkogagzMPWkQ60nEs%3D

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
http://www.youtube.com/watch?v=LPrytM3XgzM&feature=player_embedded#!

ez nem is tudom, hogy melyik topikba illik.Amadeus91
Szaniszló meg Pozsonyi hatalmasakat tudnak produkálni ezen a téren, én törzsnézőjük voltam otthon, még a neten is néha megtekintem, olyan okosnak érzem magam utána, meg szórakoztató.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
http://www.youtube.com/watch?v=LPrytM3XgzM&feature=player_embedded#!

ez nem is tudom, hogy melyik topikba illik.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Az a nonszensz, hogy egy végzett, diplomás jogász nem praktizálhat ügyvédként kamarai tagság nélkül.
Ugyan miért ne praktizálhatna?
Max. ha hülye, senki nem megy hozzá. Bár még emlékszem Grespikre, tehát megy akkoris.Sobri Jóska
Mert az ügyvédek el akarják hitetni, hogy amit csinálnak, az valami különleges és nem ugyanolyan iparosok, mint pl. a vízvezeték-szerelők.
A jogászok mi a fenéért kapnak doktori címet a diplomához, míg a többieknek Ph. D. kell hozzá?




több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 216 — Vikings fan
A Kossuth tér és József Attila szobrának problémája sokkal összetettebb annál, mint amilyennek első látásra tűnik. Csak úgy nagyon mellékesen, minden ideológiai bonyolultságtól és máztól mentesen kérdezzük: vajon miért gondolják a mi választott és kevésbé választott képviselőink úgy, hogy ha a Kossuth tér ’44 előtti állapotát akarják viszszavarázsolni 2012-ben, akkor azt rögvest egy mélygarázs megépítésével kell kezdeni? De tekintsük e kérdést, ha már témánál vagyunk, költőinek, térjünk inkább a lényegre: a Fidesz-kormány (legalábbis annak vezetője) ezek szerint szereti ugyan József Attilát, azonban mégis eltávolítja a szobrát, mert ugyanúgy vagy talán még jobban kedveli azt a kort, amely nem nagyon szívelte József Attilát. Fussunk neki ennek még egyszer: József Attilát tehát nem ideológiai okokból kell a rakpartról elszállítani, hanem ideológiai okokból. De nem ilyenekből, hanem olyanokból. Szóval, no: el kell vinni és punktum.DiamondsHead44
Ha mélygarázs lesz akkor felette tilos tüntetni ergo tuntes ügyüket tökéletes nekik a garázs .
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
A Kossuth tér és József Attila szobrának problémája sokkal összetettebb annál, mint amilyennek első látásra tűnik. Csak úgy nagyon mellékesen, minden ideológiai bonyolultságtól és máztól mentesen kérdezzük: vajon miért gondolják a mi választott és kevésbé választott képviselőink úgy, hogy ha a Kossuth tér ’44 előtti állapotát akarják viszszavarázsolni 2012-ben, akkor azt rögvest egy mélygarázs megépítésével kell kezdeni? De tekintsük e kérdést, ha már témánál vagyunk, költőinek, térjünk inkább a lényegre: a Fidesz-kormány (legalábbis annak vezetője) ezek szerint szereti ugyan József Attilát, azonban mégis eltávolítja a szobrát, mert ugyanúgy vagy talán még jobban kedveli azt a kort, amely nem nagyon szívelte József Attilát. Fussunk neki ennek még egyszer: József Attilát tehát nem ideológiai okokból kell a rakpartról elszállítani, hanem ideológiai okokból. De nem ilyenekből, hanem olyanokból. Szóval, no: el kell vinni és punktum.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Az a nonszensz, hogy egy végzett, diplomás jogász nem praktizálhat ügyvédként kamarai tagság nélkül.
Ugyan miért ne praktizálhatna?
Max. ha hülye, senki nem megy hozzá. Bár még emlékszem Grespikre, tehát megy akkoris.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ez Eszternél érv, de Dánielnél a facebook az közszereplés? Ha végignézzük az ügyvédek facebookjait, biztosan találunk még megbotránkoztó kiírásokat, az talán nem a nagy publikumnak van szánva.Rajna
5000 követője van a fészen... Nem egy posztját láttam már pl. a mandineren utánközölve. A fickó egyértelmű célja a minél szélesebb körű hatáskeltésatapapa
Ez nekem is nyilvánvaló, de ezt lehet a követők számával bizonyítani? Arról meg az utánközlésekről mégsem ő tehet.Rajna
Ne haragudj, de most semmi kedvem ilyen bizonygatásokba belemenni, egyértelmű hogy a szövegei nem magánjellegűek és főleg nem magáncélú közlések. Pl. legutoljára is a fészen reagált arra, hogy a DK milyen véleményt fogalmazott meg róla.
Ha a Kamara el akarja meszelni, nem fog fennakadni azon, hogy Dániel magánjellegű dolgokra próbál esetleg hivatkozni.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
bummatapapa
Ez Eszternél érv, de Dánielnél a facebook az közszereplés? Ha végignézzük az ügyvédek facebookjait, biztosan találunk még megbotránkoztó kiírásokat, az talán nem a nagy publikumnak van szánva.Rajna
5000 követője van a fészen... Nem egy posztját láttam már pl. a mandineren utánközölve. A fickó egyértelmű célja a minél szélesebb körű hatáskeltésatapapa
Ez nekem is nyilvánvaló, de ezt lehet a követők számával bizonyítani? Arról meg az utánközlésekről mégsem ő tehet.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
15/6. Az ügyvéd közszereplése az ügyvédi hivatás presztizséhez méltó színvonalú legyen.vadibandi
bummatapapa
Ez Eszternél érv, de Dánielnél a facebook az közszereplés? Ha végignézzük az ügyvédek facebookjait, biztosan találunk még megbotránkoztó kiírásokat, az talán nem a nagy publikumnak van szánva.Rajna
5000 követője van a fészen... Nem egy posztját láttam már pl. a mandineren utánközölve. A fickó egyértelmű célja a minél szélesebb körű hatáskeltés

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
15/6. Az ügyvéd közszereplése az ügyvédi hivatás presztizséhez méltó színvonalú legyen.vadibandi
bummatapapa
Ez Eszternél érv, de Dánielnél a facebook az közszereplés? Ha végignézzük az ügyvédek facebookjait, biztosan találunk még megbotránkoztó kiírásokat, az talán nem a nagy publikumnak van szánva.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
15/6. Az ügyvéd közszereplése az ügyvédi hivatás presztizséhez méltó színvonalú legyen.vadibandi
bumm

több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
1. Etikai szabályzat
http://www.magyarugyvedikamara.hu/upload/pdf/5_2008_muk.pdf

Szerintem tök mindegy, hogy szüneteltet vagy sem.

2/1. Az ügyvédi etikai szabályok hatálya kiterjed az ügyvédi kamarába (a továbbiakban: kamara)
felvett ügyvédre, valamint névjegyzékbe vett európai közösségi jogászra, külföldi jogi tanácsadóra,
alkalmazott ügyvédre és ügyvédjelöltre. (Személyi hatály.)

Hát ez nem túl konkrét.

15/6. Az ügyvéd közszereplése az ügyvédi hivatás presztizséhez méltó színvonalú legyen.




több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
A kérdésben mind a két oldalon vannak megfontolandó érvek. Azért ha Esztike nem úgy reklámozná magát (vagy őt az RTL), hogy az Ügyvéd, vagy ha Dániel se ilyen jelzővel futtatná magát a közéletben, akkor a Kamarának semmi köze nem lenne hozzá. De amikor előbbi a szopásra rájátszva tömi tele a száját virslivel milliók előtt vagy utóbbi bárkitől elfogadhatatlan módon húz le egy közszereplőt, azzal mégiscsak az ügyvédekre vetnek rossz fényt.
Másrészt az is jó kérdés, hogy 2011-ben mi köze van a Kamarának ahhoz, hogy ügyvédi minőségeden túl mit teszel.
De itt is azt tudom elmondani, amit már más témában megfogalmaztam: ha a Kamara, mint köztestület a jogszabályi keretek között működve saját többségének akaratát tükrözve úgy véli, hogy az ilyen magatartás nem méltó az ügyvédséghez, akkor engedtessék meg nekik, hogy ennek megfelelően döntsenek. Ha azok lesznek többségben, akik szerint ehhez semmi közük, akkor majd olyan döntések születnek.atapapa
Teljesen osztom a véleményed. Annyit tennék hozzá, hogy arra figyelni kell, hogy a többség ne zsarnokoskodhasson a kisebbség felett.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A kérdésben mind a két oldalon vannak megfontolandó érvek. Azért ha Esztike nem úgy reklámozná magát (vagy őt az RTL), hogy az Ügyvéd, vagy ha Dániel se ilyen jelzővel futtatná magát a közéletben, akkor a Kamarának semmi köze nem lenne hozzá. De amikor előbbi a szopásra rájátszva tömi tele a száját virslivel milliók előtt vagy utóbbi bárkitől elfogadhatatlan módon húz le egy közszereplőt, azzal mégiscsak az ügyvédekre vetnek rossz fényt.
Másrészt az is jó kérdés, hogy 2011-ben mi köze van a Kamarának ahhoz, hogy ügyvédi minőségeden túl mit teszel.
De itt is azt tudom elmondani, amit már más témában megfogalmaztam: ha a Kamara, mint köztestület a jogszabályi keretek között működve saját többségének akaratát tükrözve úgy véli, hogy az ilyen magatartás nem méltó az ügyvédséghez, akkor engedtessék meg nekik, hogy ennek megfelelően döntsenek. Ha azok lesznek többségben, akik szerint ehhez semmi közük, akkor majd olyan döntések születnek.