Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Mondj egy olyan embert a Fideszből aki felkészült, elég erős és tehetséges ahhoz, hogy vezessen egy országot.
Amadeus91
Bárki van annyira, mint Orbán.
Hidd el, van párszáz jelentkező, aki vállalná a posztot.
És nem is kell szavazni, hisz, mint mondtam a miniszterelnököt az Országgyűlés választja.
Megoldják.

több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
"A forinttal nincsen nagyobb baj. A forinttal akkor lesz baj, hogy ha nem tudjuk a bizalmi válságot megoldani. A miniszterelnök-csere a megoldása a forintválságnak. Ezzel a bizalmi helyzettel, amiben most a miniszterelnök és a kormány van, nem lehet a forint esését megakadályozni"DiamondsHead44
Én úgy hallottam, hogy Berlusconinak is "súgtak", hogy ideje odéblibbenni, és Orbán is hamarosan követi.
Rövid időn belül új miniszterelnökünk lészen - én is ezt hallottam.Sobri Jóska
és ki?Amadeus91
Szerintem a Lázár János lesz, ha lesz ilyen. Eléggé nyomják már őt egy ideje.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Már nincs választása.
Hallomásom, vagy az egyszerűség kedvéért mondjuk úgy, hogy véleményem szerint ő már megbukott, odébb fog állni.
Természetesen fideszes arc követi, hiszen az a miniszterelnök, akit a Parlament megválaszt. És ott azért erős a Fidesz. Új választást nem lesz, a kétharmad nem elherdálandó.Sobri Jóska
Mondj egy olyan embert a Fideszből aki felkészült, elég erős és tehetséges ahhoz, hogy vezessen egy országot.

Szerintem a mai politikai palettán nincs alternatíva. Nem csak a Fideszben, hanem teljesen. Gyurcsány kiszállt már, Bajnai dettó, Orbán készül. Bokros nem tényező. Kissé szánalmas, de nincs kire szavazni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
Már nincs választása.
Hallomásom, vagy az egyszerűség kedvéért mondjuk úgy, hogy véleményem szerint ő már megbukott, odébb fog állni.
Természetesen fideszes arc követi, hiszen az a miniszterelnök, akit a Parlament megválaszt. És ott azért erős a Fidesz. Új választást nem lesz, a kétharmad nem elherdálandó.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
és ki?Amadeus91
Egy sokkal EU-kompatibilisebb arc.Sobri Jóska
Bajnai pl. ?Amadeus91
Biztosan nem, nyilván egy jobbos arc kell oda kerüljön, különben égszakadás-földindulás lenne. Ha ez tényleg összejönne (amiben jelenleg nem hiszek), akkor a Fidesz egy balos/"független" embert tuti nem szavazna meg, jöhetne új választás, amit jelen állás szerint még egy ilyen IMF-csavarral is megnyerne szvsz a Fidesz, legfeljebb a Jobbikkal karöltve, mert előbb lesz itt Fidesz-Jobbik koalíció, mint Jobbik-MSZP-LMP. Egyébként Orbán szerintem EU-kompatibilis, ha az kell, tehát ha az lesz a fáma, hogy mész vagy betartod a feltételeket, utóbbit fogja választani, de szerintem továbbra sem ez a szitu nálunk.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Egy sokkal EU-kompatibilisebb arc.Sobri Jóska
Bajnai pl. ?Amadeus91
haromtulpianus
Vagy Al Bundy. És eltörli a söradót.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"A forinttal nincsen nagyobb baj. A forinttal akkor lesz baj, hogy ha nem tudjuk a bizalmi válságot megoldani. A miniszterelnök-csere a megoldása a forintválságnak. Ezzel a bizalmi helyzettel, amiben most a miniszterelnök és a kormány van, nem lehet a forint esését megakadályozni"DiamondsHead44
Én úgy hallottam, hogy Berlusconinak is "súgtak", hogy ideje odéblibbenni, és Orbán is hamarosan követi.
Rövid időn belül új miniszterelnökünk lészen - én is ezt hallottam.Sobri Jóska
és ki?Amadeus91
Nem mindegy? Egy politikusnak Magyarországon nem lehet eléggé tele a zsebe, akár üveg akár nem. Bárki jön, az szarik a fejünkre, mint szinte mindegyik a gengszterváltás óta.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
és ki?Amadeus91
Egy sokkal EU-kompatibilisebb arc.Sobri Jóska
Bajnai pl. ?Amadeus91
haromt


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Én úgy hallottam, hogy Berlusconinak is "súgtak", hogy ideje odéblibbenni, és Orbán is hamarosan követi.
Rövid időn belül új miniszterelnökünk lészen - én is ezt hallottam.Sobri Jóska
és ki?Amadeus91
Egy sokkal EU-kompatibilisebb arc.Sobri Jóska
Bajnai pl. ?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
"A forinttal nincsen nagyobb baj. A forinttal akkor lesz baj, hogy ha nem tudjuk a bizalmi válságot megoldani. A miniszterelnök-csere a megoldása a forintválságnak. Ezzel a bizalmi helyzettel, amiben most a miniszterelnök és a kormány van, nem lehet a forint esését megakadályozni"DiamondsHead44
Én úgy hallottam, hogy Berlusconinak is "súgtak", hogy ideje odéblibbenni, és Orbán is hamarosan követi.
Rövid időn belül új miniszterelnökünk lészen - én is ezt hallottam.Sobri Jóska
és ki?Amadeus91
Egy sokkal EU-kompatibilisebb arc.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
"A forinttal nincsen nagyobb baj. A forinttal akkor lesz baj, hogy ha nem tudjuk a bizalmi válságot megoldani. A miniszterelnök-csere a megoldása a forintválságnak. Ezzel a bizalmi helyzettel, amiben most a miniszterelnök és a kormány van, nem lehet a forint esését megakadályozni"DiamondsHead44
Én úgy hallottam, hogy Berlusconinak is "súgtak", hogy ideje odéblibbenni, és Orbán is hamarosan követi.
Rövid időn belül új miniszterelnökünk lészen - én is ezt hallottam.Sobri Jóska
és ki?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 049 — #NoStress
"A forinttal nincsen nagyobb baj. A forinttal akkor lesz baj, hogy ha nem tudjuk a bizalmi válságot megoldani. A miniszterelnök-csere a megoldása a forintválságnak. Ezzel a bizalmi helyzettel, amiben most a miniszterelnök és a kormány van, nem lehet a forint esését megakadályozni"DiamondsHead44
Én úgy hallottam, hogy Berlusconinak is "súgtak", hogy ideje odéblibbenni, és Orbán is hamarosan követi.
Rövid időn belül új miniszterelnökünk lészen - én is ezt hallottam.

több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Ja, hát jobb esetben kommunikációs hibák, a rosszabb esetre (hogy tényleg azt se tudják mi merre) nem merek gondolni 😛atapapa
na igen, én is erre céloztam 😊

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
de akkor alapjában véve ismét kommunikációs problémával állunk szemben, ha jól értemSzobi22
hm?atapapa
csak arra céloztam, hogy nyilván azért olyan, mintha össze-vissza beszélnének (most éppen az IMF-re gondolok természetesen), mert megint rosszul kommunikálnak. erre a részére voltam kíváncsi a részedről, mert olyan tényleg van, hogy valaki hibázik (persze ha olyan módon teszi, hogy az előre láthatóan sokak szerint nem működik, megint más kérdés). meg a mai nyilatkozat a minisztérium részéről megint csak elég kemény. ezekre gondolok, mint nyilvánvalóan csak kommunikációs hibákSzobi22
Ja, hát jobb esetben kommunikációs hibák, a rosszabb esetre (hogy tényleg azt se tudják mi merre) nem merek gondolni 😛

több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
sajnos csak most értem haza, látom mi van.

azért kemény, hogy itt az IMF (ami jó, már amennyire jó lehet), és még mindig matolcsy a miniszter. mondjuk ok, a költségvetés letárgyalásáig marad, de ha még januárban is, az óriási mínusz orbánnak.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
de akkor alapjában véve ismét kommunikációs problémával állunk szemben, ha jól értemSzobi22
hm?atapapa
csak arra céloztam, hogy nyilván azért olyan, mintha össze-vissza beszélnének (most éppen az IMF-re gondolok természetesen), mert megint rosszul kommunikálnak. erre a részére voltam kíváncsi a részedről, mert olyan tényleg van, hogy valaki hibázik (persze ha olyan módon teszi, hogy az előre láthatóan sokak szerint nem működik, megint más kérdés). meg a mai nyilatkozat a minisztérium részéről megint csak elég kemény. ezekre gondolok, mint nyilvánvalóan csak kommunikációs hibák

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Szó se volt erről. Ha olvasod a topicot, akkor láthatod: a mostani (nyár végétől kezdődő) helyzetnek már inkább a mostani kormányt tartom felelősnek a szar nemzetközi helyzet dacára is (a beígért reformok elmaradása, MANYUP-lové elkopása, de az ősz sztárjáról, a végtörlesztésről is rossz véleménnyel vagyok), viszont ha a felelősség mértékét pórbáljuk összevetni úgy összességében (és én erre céloztam), akkor dobja ki a gép az előző hozzászólást.
Hogy kicsit részletezzem: én az MSZP-t és vezetőit nem a válság beütését követő magatartásuk miatt kívánom oda, ahova, hanem 2002-től a válságig felmutatott teljesítményük miatt. 2008-tól kényszerpálya volt, az IMF diktált. Ferenc ezért is mondott le, mivel az aktív középosztály 2006-os kisajtolása után nem volt hajlandó olyan megszorításba belemenni, ami már az ő feketeöves szavazóbázisát nyírta volna. Pedig az IMF - helyesen - részben ezt is feltételül szabta.
Sőt, néhány kivételtől eltekintve összességében a Bajnai-kormány intézkedéseit jónak és elengedhetetlennek tartottam.
Kár hogy ehhez hasonló lépéseket senki nem hajlandó megtenni, még kétharmaddal se, csak ha a hátához szorítja az IMF a kést.atapapa
Bocs, akkor csak úgy tűnt 😊 (annyira nem követem a topicot)
Annyiban vitatkoznék, hogy Gyurcsány 2006 nyara után már akkor se tudott volna mit csinálni, ha akar, olyan lehetetlen helyzetbe került. Hamarabb kellett volna lemondania, és akkor talán Bajnaiék (akik szerintem is egész jó munkát végeztek a kényszerhelyzetben) jobb állapotban adják át az országot.Jakehomer
Bajnai 2007-ben nem hajtotta volna végre azt, amit 2009-ben. Ebben biztos vagyok. Az MSZP ilyen-olyan szárnyai plusz az SZDSZ saját érdekei az ő szándékait se kímélték volna, nem szólva az ellenzékről és a tavaszi választás után érthetően csalódott közhangulatról.
Viszont a válság után nem volt más, a piac nem hitelezett nekünk, két alternatíva volt: megszorítás vagy államcsőd. Utóbbi elkerüléséért amit az IMF leírt, arra csendben megnyomta az igen gombot az MSZP-SZDSZ

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
És igen úgy gondolom, hogy ez minimum beismerése annak, hogy az előző másfél évet elkurták.zinedine5
Szerintem meg a piac elég jól fogadta az SZKT-t és az azt követő állampapír-piaci fejlemények is azt jelezték, hogy szerintük az ott kijelölt pálya abban a világgazdasági környezetben tartható.

Ott kúrták el, hogy a beígért reformok alig haladnak, ezzel és az utólag láthatóan optimistán tervezett költségvetés bedőlésével elúszott a bizalom, plusz rátettek olyan kiszámíthatatlan lapátokkal, mint a végtörlesztés. Erre a "csomagra" borult rá az euróválság.

Ezek közül van amit lehet orvosolni és van amit nem.
nem szívlelem az IMF-t, de legalább velük talán valamivel kiszámíthatóbbak lesznek majd a fiúk, bár nem fog váratlan érni, ha elkezdődik a hazudozás arról, hogy a titkos megegyezésekben mit követel az IMF és mi ebből mit hajtunk végre. Ahogy ment a hazudozás erről anno Gyurcsányék és Bajnaiék alatt is

több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 586 — Panthers fan
Szó se volt erről. Ha olvasod a topicot, akkor láthatod: a mostani (nyár végétől kezdődő) helyzetnek már inkább a mostani kormányt tartom felelősnek a szar nemzetközi helyzet dacára is (a beígért reformok elmaradása, MANYUP-lové elkopása, de az ősz sztárjáról, a végtörlesztésről is rossz véleménnyel vagyok), viszont ha a felelősség mértékét pórbáljuk összevetni úgy összességében (és én erre céloztam), akkor dobja ki a gép az előző hozzászólást.
Hogy kicsit részletezzem: én az MSZP-t és vezetőit nem a válság beütését követő magatartásuk miatt kívánom oda, ahova, hanem 2002-től a válságig felmutatott teljesítményük miatt. 2008-tól kényszerpálya volt, az IMF diktált. Ferenc ezért is mondott le, mivel az aktív középosztály 2006-os kisajtolása után nem volt hajlandó olyan megszorításba belemenni, ami már az ő feketeöves szavazóbázisát nyírta volna. Pedig az IMF - helyesen - részben ezt is feltételül szabta.
Sőt, néhány kivételtől eltekintve összességében a Bajnai-kormány intézkedéseit jónak és elengedhetetlennek tartottam.
Kár hogy ehhez hasonló lépéseket senki nem hajlandó megtenni, még kétharmaddal se, csak ha a hátához szorítja az IMF a kést.atapapa
Bocs, akkor csak úgy tűnt 😊 (annyira nem követem a topicot)
Annyiban vitatkoznék, hogy Gyurcsány 2006 nyara után már akkor se tudott volna mit csinálni, ha akar, olyan lehetetlen helyzetbe került. Hamarabb kellett volna lemondania, és akkor talán Bajnaiék (akik szerintem is egész jó munkát végeztek a kényszerhelyzetben) jobb állapotban adják át az országot.

Tepper takarodj!
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 325 — Ajmo Vatreni
Úgy gondolom, hogy az nem kérdés, hogy alapvetően Megyó, Gyurcsány duó hozta ilyen helyzetbe az országot, bár hozzáteszem már elötte is ment a faszkodás gazdaságilag (minimálbér emelés, támogatott lakáskölcsön), viszont az előző négy-öt év alatt bennünket elhalmozott baromságok (népszavazás, adócsökkentésről pofázás stb...) tömkelege után azzal előjönni megoldásként, ami ellen az előző minimum egy évben folymatosan harcoltunk, hát az valahol a szánalmas és a röhejes között van.
Ezek után pedig, gondolom semmilyen személyi konzekvencia nem lesz.

http://index.indavideo.hu/video/Matolcsy_Ez_a_harombets_intzemeny

És igen úgy gondolom, hogy ez minimum beismerése annak, hogy az előző másfél évet elkurták.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
de akkor alapjában véve ismét kommunikációs problémával állunk szemben, ha jól értemSzobi22
hm?
őszintén? Kinek sikerült leásnia a gazdasági konjunktúra kellős közepén a szar legaljára? Az hogy Orbánék jól-rosszul próbálkoznak ezzel-azzal, csak hogy valahogy kievickéljenek belőle és néha ez még úgy sül el, hogy mélyebbre merülnek? Szar ügy. De sokat kell még tennie bármelyik fideszesnek, hogy Gyurcsányt alulmúlja.atapapa
A blame game-ben vissza lehet menni Matolcsy első szerencsétlenkedéséig is, ha nagyon akarunk, persze, kétségtelen, hogy a fő bűnösök Megyó és Gyurcsány voltak. Gyurcsány próbálkozását egyébként épp a fidesz lehetetlenítette el nagyon ügyesen - bár a módszereik kezdenek visszaütni - az öszödi beszéd után (ami nem volt más, mint GyF kétségbeesett próbálkozása, hogy meggyőzze a vén komcsikat, hogy bizony vissza kell lapátolna a szart a lóba).

De igazából az a problémám az érveléseddel, hogy Viktorék dilettantizmusát, horribile dictu szándékos kártevését az előző fasz hülyeségeivel/szemétségeivel mented.Jakehomer
Szó se volt erről. Ha olvasod a topicot, akkor láthatod: a mostani (nyár végétől kezdődő) helyzetnek már inkább a mostani kormányt tartom felelősnek a szar nemzetközi helyzet dacára is (a beígért reformok elmaradása, MANYUP-lové elkopása, de az ősz sztárjáról, a végtörlesztésről is rossz véleménnyel vagyok), viszont ha a felelősség mértékét pórbáljuk összevetni úgy összességében (és én erre céloztam), akkor dobja ki a gép az előző hozzászólást.
Hogy kicsit részletezzem: én az MSZP-t és vezetőit nem a válság beütését követő magatartásuk miatt kívánom oda, ahova, hanem 2002-től a válságig felmutatott teljesítményük miatt. 2008-tól kényszerpálya volt, az IMF diktált. Ferenc ezért is mondott le, mivel az aktív középosztály 2006-os kisajtolása után nem volt hajlandó olyan megszorításba belemenni, ami már az ő feketeöves szavazóbázisát nyírta volna. Pedig az IMF - helyesen - részben ezt is feltételül szabta.
Sőt, néhány kivételtől eltekintve összességében a Bajnai-kormány intézkedéseit jónak és elengedhetetlennek tartottam.
Kár hogy ehhez hasonló lépéseket senki nem hajlandó megtenni, még kétharmaddal se, csak ha a hátához szorítja az IMF a kést.

több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 586 — Panthers fan
őszintén? Kinek sikerült leásnia a gazdasági konjunktúra kellős közepén a szar legaljára? Az hogy Orbánék jól-rosszul próbálkoznak ezzel-azzal, csak hogy valahogy kievickéljenek belőle és néha ez még úgy sül el, hogy mélyebbre merülnek? Szar ügy. De sokat kell még tennie bármelyik fideszesnek, hogy Gyurcsányt alulmúlja.atapapa
A blame game-ben vissza lehet menni Matolcsy első szerencsétlenkedéséig is, ha nagyon akarunk, persze, kétségtelen, hogy a fő bűnösök Megyó és Gyurcsány voltak. Gyurcsány próbálkozását egyébként épp a fidesz lehetetlenítette el nagyon ügyesen - bár a módszereik kezdenek visszaütni - az öszödi beszéd után (ami nem volt más, mint GyF kétségbeesett próbálkozása, hogy meggyőzze a vén komcsikat, hogy bizony vissza kell lapátolna a szart a lóba).

De igazából az a problémám az érveléseddel, hogy Viktorék dilettantizmusát, horribile dictu szándékos kártevését az előző fasz hülyeségeivel/szemétségeivel mented.

Tepper takarodj!
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
őszintén? Kinek sikerült leásnia a gazdasági konjunktúra kellős közepén a szar legaljára? Az hogy Orbánék jól-rosszul próbálkoznak ezzel-azzal, csak hogy valahogy kievickéljenek belőle és néha ez még úgy sül el, hogy mélyebbre merülnek? Szar ügy. De sokat kell még tennie bármelyik fideszesnek, hogy Gyurcsányt alulmúlja.atapapa
nyilván nem arra a részére gondoltam, hogy őt alulmúlja, mert tudjuk, hogy erről mit gondolsz. de akkor alapjában véve ismét kommunikációs problémával állunk szemben, ha jól értem

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
de nehezen tudok ennél a két balfasznál elképzelni nagyobb szarháziakat a parlamentben. (És ebben benne van a man of the DK is.)zinedine5
nem lepődtem megatapapa
őszintén, kíváncsi vagyok, mit gondolsz, atapapaSzobi22
őszintén? Kinek sikerült leásnia a gazdasági konjunktúra kellős közepén a szar legaljára? Az hogy Orbánék jól-rosszul próbálkoznak ezzel-azzal, csak hogy valahogy kievickéljenek belőle és néha ez még úgy sül el, hogy mélyebbre merülnek? Szar ügy. De sokat kell még tennie bármelyik fideszesnek, hogy Gyurcsányt alulmúlja.

több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
http://t.co/1szMpvOA

és most? 😀

--------------------------------------------------