Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

2 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Amúgy a választás elhalasztásától való rettegés és rettegtetés párhuzamos az általam a legjobban gyűlölt közmondástól, ami mélyen a magyar néplélekben gyökerezik: "jobb félni, mint megijedni".

Szerintem pedig nem jobb félelemben élni, mintsem felkészületlennek lenni egy váratlan eseményre, és mindenkinek javaslom, hogy igyekezzen levetkőzni, a jövő generációiba ezeket a traumákat meg nem elültetni. A múltból illik tanulni, de az nem felkészülés, ha mindig a legrosszabb szkenárióból indulunk ki, a fokozatokat és az egyre mélyebbre való süllyedést illik észrevenni.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
2 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Lesznek izgalmas rush-ok: a húgom családostul vasárnap reggel indul haza Németországból, őket egy kiadós dugó választja el a voksolástól.
Egy haverom pedig aznap délután öt körül száll le Dániából, az futólépés lesz.
Dzsokijuing
Hazajohetnek meg? Radio1-en ment most egy reklam hogy nemeteknel mar a katonakoru lakossag csak kulon engedellyel hagyhatja el az orszagot mert haborura keszules van. 🫡
JéBé
Itthon élnek, barátokhoz mentek 😊
Dzsokijuing
Nem volt válasz a kérdésre😊
Negritis, a vajda
Ez csak a nemet állampolgárokra vonatkozik, és csak 3 hónapnál hosszabb külföldön tartózkodás esetén kellene. De mint azóta kiderült, és ha jól is értettem, továbbra sem fognak bírságolni, ha valaki nem teszi meg, csak jelezni fogjak az illetőnek.
rob3r7o
És gondolom az EU-n kívül számít külföldnek.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
2 hónapja
rob3r7o Denver Broncos 4 992
Lesznek izgalmas rush-ok: a húgom családostul vasárnap reggel indul haza Németországból, őket egy kiadós dugó választja el a voksolástól.
Egy haverom pedig aznap délután öt körül száll le Dániából, az futólépés lesz.
Dzsokijuing
Hazajohetnek meg? Radio1-en ment most egy reklam hogy nemeteknel mar a katonakoru lakossag csak kulon engedellyel hagyhatja el az orszagot mert haborura keszules van. 🫡
JéBé
Itthon élnek, barátokhoz mentek 😊
Dzsokijuing
Nem volt válasz a kérdésre😊
Negritis, a vajda
Ez csak a nemet állampolgárokra vonatkozik, és csak 3 hónapnál hosszabb külföldön tartózkodás esetén kellene. De mint azóta kiderült, és ha jól is értettem, továbbra sem fognak bírságolni, ha valaki nem teszi meg, csak jelezni fogjak az illetőnek.

„History is a set of lies agreed upon.”

“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
2 hónapja
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 394 — Bears & Illinois fan
Lesznek izgalmas rush-ok: a húgom családostul vasárnap reggel indul haza Németországból, őket egy kiadós dugó választja el a voksolástól.
Egy haverom pedig aznap délután öt körül száll le Dániából, az futólépés lesz.
Dzsokijuing
Hazajohetnek meg? Radio1-en ment most egy reklam hogy nemeteknel mar a katonakoru lakossag csak kulon engedellyel hagyhatja el az orszagot mert haborura keszules van. 🫡
JéBé
Itthon élnek, barátokhoz mentek 😊
Dzsokijuing
 index.hu/gazdasag/2026/04/10/liszt-ferenc-repuloter-jarattorles-lufthansa-sztrajk-magyarorszag-nemetorszag/

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
2 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 545
mennyi eselyt lattok arra, hogy a MHM lesz a merleg nyelve?
fidesz tobbsegre egyszeruen nem latok eselyt, a tisza 2/3ban nem merek bizni, igy szamomra az egyetlen igazi felelem, az hogy a fidesz+MHM egyutt koalicioban le tudja nyomni a tiszat. erre van realis szemmel lathato esely a szakertok szerint? 😅
mate93
Kérlek, itt kizárólag szakavatott szakértők szakmázgatnak.

Epic jelenet lenne egy

Tisza 95
Fidesz 95
MH 9

felállás. Toroczkaiék lennének a legszebb lány a táncparketten úgymond.
Kampman
A hazai választási rendszer miatt ez szinte lehetetlen.
Dzsokijuing
Miért lenne lehetetlen?
Kb. azonos mértékű listás eredmény és megnyert körzetszámok mellett simán összejöhetne.
2 hónapja
bobi0092 Indianapolis Colts 4 858
mennyi eselyt lattok arra, hogy a MHM lesz a merleg nyelve?
fidesz tobbsegre egyszeruen nem latok eselyt, a tisza 2/3ban nem merek bizni, igy szamomra az egyetlen igazi felelem, az hogy a fidesz+MHM egyutt koalicioban le tudja nyomni a tiszat. erre van realis szemmel lathato esely a szakertok szerint? 😅
mate93
Kérlek, itt kizárólag szakavatott szakértők szakmázgatnak.

Epic jelenet lenne egy

Tisza 95
Fidesz 95
MH 9

felállás. Toroczkaiék lennének a legszebb lány a táncparketten úgymond.
Kampman
A hazai választási rendszer miatt ez szinte lehetetlen.
Dzsokijuing
Ha nyomogatod a választási kalkulátort annyira azért nem lehetetlen...
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 034 — The Mathematician
Lesznek izgalmas rush-ok: a húgom családostul vasárnap reggel indul haza Németországból, őket egy kiadós dugó választja el a voksolástól.
Egy haverom pedig aznap délután öt körül száll le Dániából, az futólépés lesz.
Dzsokijuing
Hazajohetnek meg? Radio1-en ment most egy reklam hogy nemeteknel mar a katonakoru lakossag csak kulon engedellyel hagyhatja el az orszagot mert haborura keszules van. 🫡
JéBé
Itthon élnek, barátokhoz mentek 😊
Dzsokijuing
Nem volt válasz a kérdésre😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 879 — Sworn to the Dark
mennyi eselyt lattok arra, hogy a MHM lesz a merleg nyelve?
fidesz tobbsegre egyszeruen nem latok eselyt, a tisza 2/3ban nem merek bizni, igy szamomra az egyetlen igazi felelem, az hogy a fidesz+MHM egyutt koalicioban le tudja nyomni a tiszat. erre van realis szemmel lathato
esely a szakertok szerint? 😅
mate93
erre látok egy minimális esélyt, ha csak kicsivel nyer a Tisza. kicsivel nem elég nyerni, minimum 5%+ különbség kell listán, plusz legalább 56 egyéni választókerületben nyerni.

built for this shit

2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
mennyi eselyt lattok arra, hogy a MHM lesz a merleg nyelve?
fidesz tobbsegre egyszeruen nem latok eselyt, a tisza 2/3ban nem merek bizni, igy szamomra az egyetlen igazi felelem, az hogy a fidesz+MHM egyutt koalicioban le tudja nyomni a tiszat. erre van realis szemmel lathato esely a szakertok szerint? 😅
mate93
Kérlek, itt kizárólag szakavatott szakértők szakmázgatnak.

Epic jelenet lenne egy

Tisza 95
Fidesz 95
MH 9

felállás. Toroczkaiék lennének a legszebb lány a táncparketten úgymond.
Kampman
A hazai választási rendszer miatt ez szinte lehetetlen.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 545
mennyi eselyt lattok arra, hogy a MHM lesz a merleg nyelve?
fidesz tobbsegre egyszeruen nem latok eselyt, a tisza 2/3ban nem merek bizni, igy szamomra az egyetlen igazi felelem, az hogy a fidesz+MHM egyutt koalicioban le tudja nyomni a tiszat. erre van realis szemmel lathato esely a szakertok szerint? 😅
mate93
Kérlek, itt kizárólag szakavatott szakértők szakmázgatnak.

Epic jelenet lenne egy

Tisza 95
Fidesz 95
MH 9

felállás. Toroczkaiék lennének a legszebb lány a táncparketten úgymond.
2 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 545
Ez kb olyan, hogy van olyan ffi aki szétüti az asszonyt, ha valami rosszat tesz és van aki még csak csúnyát se mer szólni.
NB2
Van aki lehallgatja, van akinek meg se fordul a fejében 😀
2 hónapja
mate93 New Orleans Saints 598
mennyi eselyt lattok arra, hogy a MHM lesz a merleg nyelve?
fidesz tobbsegre egyszeruen nem latok eselyt, a tisza 2/3ban nem merek bizni, igy szamomra az egyetlen igazi felelem, az hogy a fidesz+MHM egyutt koalicioban le tudja nyomni a tiszat. erre van realis szemmel lathato esely a szakertok szerint? 😅
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 429 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Lehet saját tollat vinni a szavazáshoz?
Találtam egy Fideszes tollat itthon, élvezet lenne azzal behúzni az X-et 😀
ervinator
Sőt kötelező! 😄 Több helyről hallottam, hogy megpróbálnak trükközni a tollakkal
KB23
Így van, alap hogy visz az ember saját tollat.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
 www.theguardian.com/commentisfree/2026/apr/10/victor-orban-hungary-peter-magyar-liberal-democracy-fidesz
Ezt a cikket tegyük el négy évre, kiváncsi leszek, mi válik be belőle.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Lesznek izgalmas rush-ok: a húgom családostul vasárnap reggel indul haza Németországból, őket egy kiadós dugó választja el a voksolástól.
Egy haverom pedig aznap délután öt körül száll le Dániából, az futólépés lesz.
Dzsokijuing
Hazajohetnek meg? Radio1-en ment most egy reklam hogy nemeteknel mar a katonakoru lakossag csak kulon engedellyel hagyhatja el az orszagot mert haborura keszules van. 🫡
JéBé
Itthon élnek, barátokhoz mentek 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
JéBé Green Bay Packers 8 121
Lesznek izgalmas rush-ok: a húgom családostul vasárnap reggel indul haza Németországból, őket egy kiadós dugó választja el a voksolástól.
Egy haverom pedig aznap délután öt körül száll le Dániából, az futólépés lesz.
Dzsokijuing
Hazajohetnek meg? Radio1-en ment most egy reklam hogy nemeteknel mar a katonakoru lakossag csak kulon engedellyel hagyhatja el az orszagot mert haborura keszules van. 🫡

Szerkesztette: JéBé
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
 telex.hu/video/2026/04/10/magyar-peter-orban-viktor-kampany-vege-gyor-debrecen
A videóban azok a legszebb részek, mikor nem tudod eldönteni, hogy fideszes vagy tiszás beszél.
Az alkesz fejű tiszás mondjuk csúnya volt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
NB2 New England Patriots 29 065 — nabege2@yahoo.com
Egy hónapja írtam: azért nem tudjuk, hogy meddig mennek el, mert nem volt még rá példa. Ez kb olyan, hogy van olyan ffi aki szétüti az asszonyt, ha valami rosszat tesz és van aki még csak csúnyát se mer szólni. Ha nem voltál még olyan szituban nem tudod, hogy meddig megy el az illető. Ugyanez van OV-nál is.
Én is bízom, hogy egy szint alá már nem süllyed, főleg, hogy nincs mögötte kellő hatalmi erő. Sehol egy többszázezres titkosrendőrség, se egy több milliós rendőr és katonai egységek.
2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 959
Lehet saját tollat vinni a szavazáshoz?
Találtam egy Fideszes tollat itthon, élvezet lenne azzal behúzni az X-et 😀
ervinator
Sőt kötelező! 😄 Több helyről hallottam, hogy megpróbálnak trükközni a tollakkal
2 hónapja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 097
Lehet saját tollat vinni a szavazáshoz?
Találtam egy Fideszes tollat itthon, élvezet lenne azzal behúzni az X-et 😀

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Lesznek izgalmas rush-ok: a húgom családostul vasárnap reggel indul haza Németországból, őket egy kiadós dugó választja el a voksolástól.
Egy haverom pedig aznap délután öt körül száll le Dániából, az futólépés lesz.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
ha valaki akar még tiszás tollat nyugati aluljáróban megtalál 😀

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 829
Az átlag magyar autós havi 48 ezret spórol meg?
Hát hogyneeeeee. 😀😀😀
Mikey
Épp számolgattam.
95-ös átlag ára 702.-
Védett ára 595 -
Különbség 107.-
Ebből, hogy a tökömbe jön ki a 48 ezer neki?
kittli
Miért, te nem mégy ~4.500 km-t havonta?
szaba
7 literes fogyazstassal az inkabb 6400 km havonta.
Toca
Mivel benzint említett kittli, ezért a sok km-re való tekintettel inkább a 10 liter körüli fogyasztást tartottam reálisnak, de nyilván ez is vezetési stílus és vérmérséklet kérdése.
szaba
10 liter? Azt milyen autóval? 😊

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
dugo93 Indianapolis Colts 4 720
Amúgy, mást is hívogatnak, hogy menjen szavazni a fideszre és a képviselőjére vasárnap?

Feleségemet állandóan keresik ilyenekkel, ezt már meg is szoktuk. Azt hittük eddig, hogy a faterja miatt vannak meg nekik régről az adatai. Ő amúgy alapból kb semmire nem ad meg semmi ilyesmit, mégis úgy hívták, hogy a férjezett nevén szólították. Ez azt jelenti, hogy max 4 éves az adatbázisuk amiből dolgoznak.

Kerestem már amúgy neki erre megoldást, de azt mondta, hogy ezt a pár napot már kibírja. Aha, persze... Meg is kapta tőlem ezt a mémet. 😀

dugo93
Engem Klárika zaklat.....
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Feri te vagy az?
Negritis, a vajda
Milyen Feri?
petey
 keresettferi.hu/

2 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 545
azért tegye fel a kezét aki nem beszorított segglyukkal aludta át az éjszakát, most meg megy az örömködés
Josszi
Én igazán nem akarok senkit se megbántani, sem politikailag, sem személyesen, de lényegében egy a szokásoshoz képest alsó-közepes szintű, de hónapok óta kétségtelenül következetesen tolt Sobri-trollkodáson ("nem lesznek választások") hergelte fel magát az egész mélyen tisztelt topik.
Kampman
Nem akarom ismételgetni magam, de te hány olyan estre emlékszel, amikor addig tabunak számító dolgokat megléptek, miközben mindenki azt mondogatta, hogy "na ezt már biztos nem merik"
Kb hány vörös vonalat léptek át az elmúlt 10 évben, különösebb következmény nélkül?

Gondolod hogy majd pont a legnagyobb horderejű dologban fogják vissza magukat?

Semennyire nem bizom ebben a rendszerben, és szó szerint bármit kinezek belőlük. Tettek érte hogy így gondoljam.
Jan
1990 óta minden választást időben megtartottak. Tudom, hogy csak mert bizonyos dolgok egy bizonyos rendszer szerint működnek, attól még nincs kőbe vésve, hogy nem lehet változás, csak sajnos van egy rossz szokásom, hogy sokáig tudok visszaemlékezni és látom magam előtt a 2010-es konteós jobbikos ismerőseimet, akik szintén azzal hergelték egymást egész tavasszal, hogy Gyurcsány-Bajnai valami balhét csinál, tuti nem lesz választás vagy ha lesz nekik nem tetsző eredmény, akkor majd elbarikádozzák a parlamentet, stb.