USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
iktriad
Betettel egy fosztogatorol keszult kepet azzal a kiirassal, hogy ot bizony nem tartoztatjak le.
A fekete fosztogatokat ugyanugy nem tartoztattak le, tucatszamra fent van a video ahogyan szepen elsetalnak a szajreval. Ha meg csak kesobb a felvetlek alapjan, akkor miert sietsz ismet rasszizmust kialtani? 😊 Nem kellene varnod itt is 1-2 napot?
Akkor hol a rasszizmus?
Vagy most hol az empatia a tunteto irant akit lelottek a rendorok? Pedig itt meg video sincs arrol ahogyan ellenall vagy ratamad a rendorokre? Ilyenkor nem zavar?
undisputedly
Empátia van - írtam, tragikus, egy normál öltözetű fiatal nőnek tűnt -, de körtét próbálunk az almával összehasonlítani. A mai tüntetés és a BLM tüntetések azért más forgatókönyvet követtek. A BLM tüntetéseknél maguk a szervezett tüntetések és az utána történt felvonulások egészen ritka kivételtől eltekintve békésen, jogszerűen zajlottak. A looting, rioting nem ezeken történt, hanem mögöttük, az eseményeket meglovagolva. Illetve éjszaka, stb. Itt a Trump által összehívott rally, Trump bíztatására vonult a Kapitóliumhoz, és maga a mainstream tüntetés ment át riotingba, megszállva a law and order szentélyét. A "hátteret" majd meglátjuk, volt-e, lesz-e a fősodor mögött vandálkodás. Bízom benne és az a tippem, hogy nem, mert a tömeg sem volt akkora, és a vonulókat nézve is zömük inkább tűnt normális polgárnak (abban az értelemben, hogy nem valami gangtag szélsőséges). Mutattak pár ilyen csoportot is, de ránézésre kevesen voltak ahhoz, hogy éjjel problémát okozzanak. Remélem legalábbis.

Lényeg a lényeg, hogy a normális gondolkodású, kettős mércét látó emberek - köztük például én is - nem azért látok kettős mércét, mert a tüntetések mögötti vandálokat "lekezeli" a rendőrség. Sőt, azt kifejezetten elvárom. Kezelje is le, ahogy szükséges. A különbséget abban látom, hogy a BLM tüntetések közül nem egy, nem kettő, nem három, hanem sok tüntetés esetén _magát a mainstream_, teljesen jogszerű, békés tüntetést gumibotozták szét, és azokra mondta pl. Trump, hogy agresszív vandálok. Például azokra, akiket azért gumibotoztak / könygázoztak el a Fehér Ház melletti térről, hogy Trump kidughassa az orrát, és a szomszéd templom előtt belengethessen egy Bibliát. És utána legyen pofája levandálozni ezeket a tüntetőket. Ez az a kettős mérce, ami bosszantó. Mert sajnos tagathatatlanul létezik, ha tetszik, ha nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 346 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Amúgy nálam a nap képe hogy elvitték a TV állványt, mekkora királyság, nem a kis faszom Túró Rudi automatára mennek rá. Nekem már faszom se tudja melyik választásról van szavazólapom, még kis gimnáziumosként nem szavazhattam, de gimiben a mi termünkben ki volt ragasztva egy példa a falra és azt leszedtem. Bár nem vagyok egy Cartmen nem tudtam megváltoztatni a választást.
Hamár választások, idén itteni bolgár haverokkal megyünk szavazni a nagykövettségre mert itt lakok nem messze. Mondták hogyha nagyon szeretnék tudok én is szavazni, de azért ennyire nem vagyok fasza gyerek, de valami cirill “I voted” szuvenírt csak kapok. Viszont a rohadt Orbán miatt 2022-ben el kéne utaznom Barcelonába... Bulgária > Magyarország

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Hát még a Big 12-ben is jobb védelmek vannak mint a Capitolnál
Heisman
Mármint most... lentebb van kép a BLM tüntetésről, nagyságrendekkel több rendőr és katona volt. Gondolom valaki a Trump csapatból úgy vélte, hogy most ez is elég lesz a saját híveikkel szemben.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 346 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Hát még a Big 12-ben is jobb védelmek vannak mint a Capitolnál

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Elkezdték megerősíteni, hogy meghalt.
Tényleg nem tudom mire számítottak. Mi volt a terv bent? Mármint a végső cél odabent?
shawnka
Nem nézel South Parkot?
1.lépés: Elfoglani a Capitoliumot.
3. lépés: Trump az elnök!

Agyhalott volt, most összhangba került a teste a tudatával.
Sobri Jóska
megneájjafejlődésben!
sutianap
Aki pandémia idején bóklászik, az tőlem mind megdögölhet, fehér, fekete, férfi, nő, hazafi, kozmopolita egyaránt.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Ez az eredménye, ha olyan ember áll az ország élén, aki egy dilettáns őrült barom.
Chargers LT
És mi következik abból ha demokratikusan egy "dilettáns őrült barom" elnök lehet, mert törvényesen megválasztják?
Trump nem katonai puccsal került hataolmba 2016-ban, hiba lenne elfelejteni, és nem benézni a kulisszák mögé.

több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Elkezdték megerősíteni, hogy meghalt.
Tényleg nem tudom mire számítottak. Mi volt a terv bent? Mármint a végső cél odabent?
shawnka
Nem nézel South Parkot?
1.lépés: Elfoglani a Capitoliumot.
3. lépés: Trump az elnök!

Agyhalott volt, most összhangba került a teste a tudatával.
Sobri Jóska
megneájjafejlődésben!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Elkezdték megerősíteni, hogy meghalt.
Tényleg nem tudom mire számítottak. Mi volt a terv bent? Mármint a végső cél odabent?
shawnka
Nem nézel South Parkot?
1.lépés: Elfoglani a Capitoliumot.
3. lépés: Trump az elnök!

Agyhalott volt, most összhangba került a teste a tudatával.

több mint 3 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 296 — Jedi Master
Ez az eredménye, ha olyan ember áll az ország élén, aki egy dilettáns őrült barom.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 3 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 267 — Tyrone Creek
Amugy valami nagyon nincs rendben Trump es a kormany akozott ma. Allitolag az acting DHS secretary Pnce-el beszelt es tole kapott engedelyt a nemzeti garda mozgositasara.

Trump kozben tovabb futi a kedelyeket twittern. Nem lennek meglepve, ha a hatralevo 2 hetet sem toltene ki.
undisputedly
Hát jópár órával ezelőtt megfenyegette Pencet, hogy csináljon olyat, amihez nincs se joga, se ereje. Aztán elkezdte basztatni twitteren.

Az öreg Donald nem csinált lófaszt se, csak nézi a tévében a szarját és szürcsolgeti a paradicsomlevet. Simán el tudom képzelni, hogy nem volt hajlandó reagálni senkinek, aztán ezt megunta pár óra után a kabinet és Pencehez fordultak.
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 413 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
iktriad
Betettel egy fosztogatorol keszult kepet azzal a kiirassal, hogy ot bizony nem tartoztatjak le.
A fekete fosztogatokat ugyanugy nem tartoztattak le, tucatszamra fent van a video ahogyan szepen elsetalnak a szajreval.
undisputedly
Ok csak nem mindegy, hol mész ki büntetlenül. A sarki tesco-ban(az is elítélendő) vagy a parlamentben... Tudom, ugyanolyan súlyú a kettő...

A haláleset meg tragikus.

Szerkesztette: iktriad
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 931 — SuperBowl Champions 2013/2014
Amugy valami nagyon nincs rendben Trump es a kormany akozott ma. Allitolag az acting DHS secretary Pnce-el beszelt es tole kapott engedelyt a nemzeti garda mozgositasara.

Trump kozben tovabb futi a kedelyeket twittern. Nem lennek meglepve, ha a hatralevo 2 hetet sem toltene ki.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 931 — SuperBowl Champions 2013/2014
iktriad
Betettel egy fosztogatorol keszult kepet azzal a kiirassal, hogy ot bizony nem tartoztatjak le.
A fekete fosztogatokat ugyanugy nem tartoztattak le, tucatszamra fent van a video ahogyan szepen elsetalnak a szajreval. Ha meg csak kesobb a felvetlek alapjan, akkor miert sietsz ismet rasszizmust kialtani? 😊 Nem kellene varnod itt is 1-2 napot?

Akiket meg rogalas es rendorokre tamadas miatt letartoztattak.... kb 10%-ellen emeltek vadat. Volt olyan varos ahol az ugyesz megmondta, hogy meg a rendorok elleni testi sertesert sem emeltet vadat a tuntizok ellen.

Akkor hol a rasszizmus?

Vagy most hol az empatia a tunteto irant akit lelottek a rendorok? Pedig itt meg video sincs arrol ahogyan ellenall vagy ratamad a rendorokre? Ilyenkor nem zavar?

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 413 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Keenumban röhögős.
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Miért kellett lelőni?
davemayer
Miért kellett megölni azt az embert, aki a kesztyűtartójából szerette volna kivenni az iratait?
shawnka
Nono, sosem voltam amerikában de tudom hogy semmilyen mozdulatot nem teszünk azelőtt hogy azt megbeszéltük volna a rendőrrel.

Itt mi történt ami miatt lőni kellett?
davemayer
Nos, miután a tüntetők leegyeztették a rendőrökkel, hogy betörhetnek a Capitoliumba, a nő elfelejtette leegyeztetni, hogy bemászhat e egy ajtó ablakán... legalábbis a lentebbi videó alapján.

Szerkesztette: ender1112
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 413 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
KB. 50 videot tudnek belinkelni, ahol fosztogatnak es kozel stavol egy rendor sem volt. Vagy ezek a letartoztatasok a dosztogatoknal kesobb jottek? Akkor meg miert nem varod meg, hogy itt is elteljen 1-2 nap?

De RaSsZiStA MiNdEnKi
undisputedly
1. Te azt montad, nem voltak letartóztatások. 😉 2. Nem csak fosztogatások miatt vittek be embereket. 😉 Apropó ma tudni lehetett, hogy jön a valószínűleg fehér tömeg, aztán érdekes, most nem volt rendőr, mint a BLM tüntetések idején. Milyen kurva vételen.
Ahogy akkor se láttam sok rendőrt, amikor gépfegyverrel az oldalukon/kezükben járkáltak, mert nem akartak maszkot viselni az utcán járvány idején. Vagy az is csak a képzeletem szüleménye volt, ugye?

Ezt is nehezen tudom elképzelni, hogy megtörténjen egy ilyen most zajló ámokfutás idején kisebbségivel.

És igen, tényleg sok ember van az USA-ban, aki nem rasszista. Ettől függetlenül a probléma és a kettős mérce igen is létezik.

Szerkesztette: iktriad
több mint 3 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Miért kellett lelőni?
davemayer
Miért kellett megölni azt az embert, aki a kesztyűtartójából szerette volna kivenni az iratait?
shawnka
Nono, sosem voltam amerikában de tudom hogy semmilyen mozdulatot nem teszünk azelőtt hogy azt megbeszéltük volna a rendőrrel.

Itt mi történt ami miatt lőni kellett?
davemayer
olyan helyre próbált bemenni, amiről megmondták, hogy nem lehet és lőni fognak, ha megpróbálja.

Megpróbálta.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Miért kellett lelőni?
davemayer
Miért kellett megölni azt az embert, aki a kesztyűtartójából szerette volna kivenni az iratait?
shawnka
Nono, sosem voltam amerikában de tudom hogy semmilyen mozdulatot nem teszünk azelőtt hogy azt megbeszéltük volna a rendőrrel.

Itt mi történt ami miatt lőni kellett?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 267 — Tyrone Creek
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Miért kellett lelőni?
davemayer
Miért kellett megölni azt az embert, aki a kesztyűtartójából szerette volna kivenni az iratait?
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 931 — SuperBowl Champions 2013/2014
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Tragikus igen, de gyanitom 18+-os, szoval felfogta mit csinal. Play stupid games win stupid prices.
Teszem hozza, ha fekete lenne, mar szentte avattak volna 😊
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Miért kellett lelőni?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 931 — SuperBowl Champions 2013/2014

iktriad
BLm tuntiken amugy a lootereket lelottek? Csak kerdem, mert gondolom azert tetted be a kepet a feher urgerol met "ràsszizstà" a rendorseg.

Valasz:Nem, nem lottek le oket, de meg csak le se tartoztattak.
undisputedly
De NeM vOlTaK lEtArTóZtAtÁsOk

iktriad
KB. 50 videot tudnek belinkelni, ahol fosztogatnak es kozel stavol egy rendor sem volt. Vagy ezek a letartoztatasok a dosztogatoknal kesobb jottek? Akkor meg miert nem varod meg, hogy itt is elteljen 1-2 nap?

De RaSsZiStA MiNdEnKi
több mint 3 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 718
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Elkezdték megerősíteni, hogy meghalt.
Tényleg nem tudom mire számítottak. Mi volt a terv bent? Mármint a végső cél odabent?
shawnka
2006-ban a székházban mi volt a terv?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 267 — Tyrone Creek
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Elkezdték megerősíteni, hogy meghalt.
Tényleg nem tudom mire számítottak. Mi volt a terv bent? Mármint a végső cél odabent?
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Jut eszembe, vajon Rogánék mikor sütik el a "szemkilövető Biden" szlogent először?
Amadeus
Mièrt, tán nem azt akarod mondani hogy akire itthon használják neki semmi köze nem volt hozzá? De így kell elbagatelizálni mindent, bravó.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal