USA és a világ
32 feliratkozó
több mint 1 éve
szamomra ez egyertelmu volt, hogy nem ult egyedul OV ahogy Starmer meg Merz sem kettesben diskuralt. de nyilvan az is jelzeserteku, hogy OV asztalanal senkit sem tudtak azonositani ...Kozben kiderult h ez igy nem valos, hanem csak akiket be tudtak azonositani az ujsagirok vagy akiket ki akartak emelni.van itt jo par erdekes ultetes, diplomacia szemmel.Az a 8as 9es pozi is izgalmas 😁
free file upload site
KeyG
sapka
azt, hogy Macront beraktak a mar lekoszont Schoof meg Katalin koze az tobb mint erdekes. ahogy UvdL is Katalin meg az euroszkeptikus belga miniszterelnok kozott is leguresben terben van.
sot az az egesz asztal rohejes:
Izland ministerelnok, belga miniszterelnok, UvdL, Katalin, Macron meg lekoszont holland miniszterelnok.
de a Kaja Kallas asztala is semmitmondo. kb elszigeteltek az EUs vezetoket szepen.
csebi
Azert eleg nagy diplomaciai balhe lett volna egy ilyenbol.
Persze viccnek jo.
Az ultetesi rend amugy tenyleg erdekes.
telex.hu/ellenorzo/2025/06/26/orban-viktor-nato-csucs-asztal-fact-checking
Lúdas Solymi
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 1 éve
Kozben kiderult h ez igy nem valos, hanem csak akiket be tudtak azonositani az ujsagirok vagy akiket ki akartak emelni.van itt jo par erdekes ultetes, diplomacia szemmel.Az a 8as 9es pozi is izgalmas 😁
free file upload site
KeyG
sapka
azt, hogy Macront beraktak a mar lekoszont Schoof meg Katalin koze az tobb mint erdekes. ahogy UvdL is Katalin meg az euroszkeptikus belga miniszterelnok kozott is leguresben terben van.
sot az az egesz asztal rohejes:
Izland ministerelnok, belga miniszterelnok, UvdL, Katalin, Macron meg lekoszont holland miniszterelnok.
de a Kaja Kallas asztala is semmitmondo. kb elszigeteltek az EUs vezetoket szepen.
csebi
Azert eleg nagy diplomaciai balhe lett volna egy ilyenbol.
Persze viccnek jo.
Az ultetesi rend amugy tenyleg erdekes.
telex.hu/ellenorzo/2025/06/26/orban-viktor-nato-csucs-asztal-fact-checking
több mint 1 éve
van itt jo par erdekes ultetes, diplomacia szemmel.Az a 8as 9es pozi is izgalmas 😁
free file upload site
KeyG
sapka
azt, hogy Macront beraktak a mar lekoszont Schoof meg Katalin koze az tobb mint erdekes. ahogy UvdL is Katalin meg az euroszkeptikus belga miniszterelnok kozott is leguresben terben van.
sot az az egesz asztal rohejes:
Izland ministerelnok, belga miniszterelnok, UvdL, Katalin, Macron meg lekoszont holland miniszterelnok.
de a Kaja Kallas asztala is semmitmondo. kb elszigeteltek az EUs vezetoket szepen.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 1 éve
Az a 8as 9es pozi is izgalmas 😁
free file upload site
KeyG
Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 1 éve

free file upload site
Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
We are just the Ravens!
több mint 1 éve
Full riszpekt a tüntetőknek (nem gúnyolódom), de a számokból az jön le, hogy a lakosság többsége a Hamasz mögött áll vagy passzív.Mert nem akarod ...Nem látom, hogy a palesztin nép érdemi erőfeszítéseket tenne, hogy megszabaduljon terrorista vezetőitől, sem Ciszjordániában, sem Gázában.a palesztin nép még mindig nem csak gázaA társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tarsi
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Dzsokijuing
amúgy mikor volt az utolsó választás gázában?
Negritis, a vajda
Dzsokijuing
Vajh miért?
en.m.wikipedia.org/wiki/2025_Gaza_Strip_anti-Hamas_protests
Negritis, a vajda
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Mert nem akarod ...Nem látom, hogy a palesztin nép érdemi erőfeszítéseket tenne, hogy megszabaduljon terrorista vezetőitől, sem Ciszjordániában, sem Gázában.a palesztin nép még mindig nem csak gázaA társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tarsi
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Dzsokijuing
amúgy mikor volt az utolsó választás gázában?
Negritis, a vajda
Dzsokijuing
Vajh miért?
en.m.wikipedia.org/wiki/2025_Gaza_Strip_anti-Hamas_protests
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Nem látom, hogy a palesztin nép érdemi erőfeszítéseket tenne, hogy megszabaduljon terrorista vezetőitől, sem Ciszjordániában, sem Gázában.a palesztin nép még mindig nem csak gázaA társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tarsi
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Dzsokijuing
amúgy mikor volt az utolsó választás gázában?
Negritis, a vajda
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
a palesztin nép még mindig nem csak gázaA társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tarsi
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Dzsokijuing
amúgy mikor volt az utolsó választás gázában?
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
A társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tarsi
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
több mint 1 éve
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Persze, semmi sem fekete vagy fehér. Mondjuk az antiszemita jelzőt elsősorban én is a vonuló arabokra értettem, nem feltétlen a velük vonuló europaikra. De valóban így ebben a formában kicsit leegyszerusitettem a dolgot.Amúgy gondolom, hogy ezek az elképesztően progresszív és feminista nők ezen a héten majd szivarvanyos zászlóval fognak ugyan itt vonulni.Ez így túl egyszerű lenne. Nagyon hatékony az izraeli propaganda abban, hogy egyenlőséget tegyen a nyílt antiszemitizmus és a palesztinpárti tüntetések közé, de a helyzet ennél sokkal bonyolultabb. Nem jobb, csak bonyolultabb.
A kormánypárt és a polgármester részéről azóta már jöttek az elítélő nyilatkozatok, amiknek örülök, de jó lenne, ha ezek ellen a nyíltan antiszemita felvonulások ellen mostmár a törvény adta kereteken belül fellepnenek, és ezeket az agresszív iszlamista egyéneket küldenek szépen haza.
rob3r7o
A nyugati progresszíveket leuraló foucaultista filozófia (szépen mondva a posztmodern) számára a halatom és annak forrása a fő rendezőelv a gondolatokban. Minden idegszálukkal azzal foglalkoznak, hogy honnan jön az elnyomás, kik az elnyomottak, és mindig (verbálisan) azok mellé állnak. A posztmodern és a kapitalizmus szerelemgyereke ez a posztigazság politika, amiben élünk. A valódi elnyomók és a valódi elnyomás, illetve annak forrása sosem kerül célkeresztbe. Mindig valamilyen olyan, közvetlenül az életüket nem befolyásoló elemeket választanak ki, amivel kellően jól érezhetik magukat, a "ma-is-tettünk-valamit" állapotban.
Kicsit más a helyzet az USA-ban, mert ott nem volt 68-as fordulat, illetve volt, a hetvenes években, de szépen lassan visszacsinálja a társadalom, leginkább az egyházak kiemelt hatalmi és gazdasági szerepe miatt. Ott, ahol nincs pl.. a nőknek korlátlan rendelkezése a saját teste felett, sokkal húsbavágóbb egy feminista mozgalom, mint Európában, ahol a nők legfőbb problémája, hogy van vagy nincs bértranszparencia.
Alapvetően semmi köze nincs az antiszemitizmushoz ennek, nyilván nem az arabok tekintetében, náluk van. De kérdezz meg egy perzsát, hogy mi a véleménye a palesztinokról...
És természetesen, szivárványos zászlóval fognak vonulni. Az elnyomott személye változhat, az elnyomás nem.
Gyurma Pappa
Koszi szépen amúgy a pontosítást meg a kiegészítést, nekem ilyen mély tudásom nincs ezzel kapcsolatban, ugyh mindig jó olvasni ezeket a kis szosszeneteket. 😊
„History is a set of lies agreed upon.”
“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
több mint 1 éve
meglepett hogy a Cuomo mögötti pénz nem volt elégapnews.com/article/andrew-cuomo-zohran-mamdani-new-york-mayor-0d39764944e7e55a7e26a988d4136a86
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Persze, hogy nem volt, teljesen ellentetes az emberi termeszettel. Ne is legyen.nem, ez ellen megy az összes rasszista baromIgen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
kommunizmus meg nem volt, bolsevizmus volt meg sztánolimzus
Negritis, a vajda
Pulvis et umbra sumus.
több mint 1 éve
nem, ez ellen megy az összes rasszista baromIgen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
kommunizmus meg nem volt, bolsevizmus volt meg sztánolimzus
Szerkesztette: Negritis, a vajda
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
alófasznemfurujatehénseggenemduda....a hamasz az gázaMuhahaha.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
Amadeus az áttelelt poloska
west bank is palesztin
...
de az is ott van hogy magyarország nem a fidesz és izrael az nem bennyboy
Negritis, a vajda

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
a hamasz az gázaMuhahaha.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
Amadeus az áttelelt poloska
west bank is palesztin
...
de az is ott van hogy magyarország nem a fidesz és izrael az nem bennyboy
Szerkesztette: Negritis, a vajda
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Jó, most nem kezdek bele, de ez is sokkal bonyolultabb 😀 És nem csak a gázai politikára és társadalomra gondolok, hanem annak nyugati lecsapódásában.Muhahaha.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
Amadeus az áttelelt poloska

több mint 1 éve
Muhahaha.Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
több mint 1 éve
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.mert a 2 nem ugyanaz ...
Dzsokijuing
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.Amúgy gondolom, hogy ezek az elképesztően progresszív és feminista nők ezen a héten majd szivarvanyos zászlóval fognak ugyan itt vonulni.Ez így túl egyszerű lenne. Nagyon hatékony az izraeli propaganda abban, hogy egyenlőséget tegyen a nyílt antiszemitizmus és a palesztinpárti tüntetések közé, de a helyzet ennél sokkal bonyolultabb. Nem jobb, csak bonyolultabb.
A kormánypárt és a polgármester részéről azóta már jöttek az elítélő nyilatkozatok, amiknek örülök, de jó lenne, ha ezek ellen a nyíltan antiszemita felvonulások ellen mostmár a törvény adta kereteken belül fellepnenek, és ezeket az agresszív iszlamista egyéneket küldenek szépen haza.
rob3r7o
A nyugati progresszíveket leuraló foucaultista filozófia (szépen mondva a posztmodern) számára a halatom és annak forrása a fő rendezőelv a gondolatokban. Minden idegszálukkal azzal foglalkoznak, hogy honnan jön az elnyomás, kik az elnyomottak, és mindig (verbálisan) azok mellé állnak. A posztmodern és a kapitalizmus szerelemgyereke ez a posztigazság politika, amiben élünk. A valódi elnyomók és a valódi elnyomás, illetve annak forrása sosem kerül célkeresztbe. Mindig valamilyen olyan, közvetlenül az életüket nem befolyásoló elemeket választanak ki, amivel kellően jól érezhetik magukat, a "ma-is-tettünk-valamit" állapotban.
Kicsit más a helyzet az USA-ban, mert ott nem volt 68-as fordulat, illetve volt, a hetvenes években, de szépen lassan visszacsinálja a társadalom, leginkább az egyházak kiemelt hatalmi és gazdasági szerepe miatt. Ott, ahol nincs pl.. a nőknek korlátlan rendelkezése a saját teste felett, sokkal húsbavágóbb egy feminista mozgalom, mint Európában, ahol a nők legfőbb problémája, hogy van vagy nincs bértranszparencia.
Alapvetően semmi köze nincs az antiszemitizmushoz ennek, nyilván nem az arabok tekintetében, náluk van. De kérdezz meg egy perzsát, hogy mi a véleménye a palesztinokról...
És természetesen, szivárványos zászlóval fognak vonulni. Az elnyomott személye változhat, az elnyomás nem.
Gyurma Pappa
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Amúgy gondolom, hogy ezek az elképesztően progresszív és feminista nők ezen a héten majd szivarvanyos zászlóval fognak ugyan itt vonulni.Ez így túl egyszerű lenne. Nagyon hatékony az izraeli propaganda abban, hogy egyenlőséget tegyen a nyílt antiszemitizmus és a palesztinpárti tüntetések közé, de a helyzet ennél sokkal bonyolultabb. Nem jobb, csak bonyolultabb.
A kormánypárt és a polgármester részéről azóta már jöttek az elítélő nyilatkozatok, amiknek örülök, de jó lenne, ha ezek ellen a nyíltan antiszemita felvonulások ellen mostmár a törvény adta kereteken belül fellepnenek, és ezeket az agresszív iszlamista egyéneket küldenek szépen haza.
rob3r7o
A nyugati progresszíveket leuraló foucaultista filozófia (szépen mondva a posztmodern) számára a halatom és annak forrása a fő rendezőelv a gondolatokban. Minden idegszálukkal azzal foglalkoznak, hogy honnan jön az elnyomás, kik az elnyomottak, és mindig (verbálisan) azok mellé állnak. A posztmodern és a kapitalizmus szerelemgyereke ez a posztigazság politika, amiben élünk. A valódi elnyomók és a valódi elnyomás, illetve annak forrása sosem kerül célkeresztbe. Mindig valamilyen olyan, közvetlenül az életüket nem befolyásoló elemeket választanak ki, amivel kellően jól érezhetik magukat, a "ma-is-tettünk-valamit" állapotban.
Kicsit más a helyzet az USA-ban, mert ott nem volt 68-as fordulat, illetve volt, a hetvenes években, de szépen lassan visszacsinálja a társadalom, leginkább az egyházak kiemelt hatalmi és gazdasági szerepe miatt. Ott, ahol nincs pl.. a nőknek korlátlan rendelkezése a saját teste felett, sokkal húsbavágóbb egy feminista mozgalom, mint Európában, ahol a nők legfőbb problémája, hogy van vagy nincs bértranszparencia.
Alapvetően semmi köze nincs az antiszemitizmushoz ennek, nyilván nem az arabok tekintetében, náluk van. De kérdezz meg egy perzsát, hogy mi a véleménye a palesztinokról...
És természetesen, szivárványos zászlóval fognak vonulni. Az elnyomott személye változhat, az elnyomás nem.
