Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
IMG-8138
free file upload site

KeyG
Az a 8as 9es pozi is izgalmas 😁
sapka
van itt jo par erdekes ultetes, diplomacia szemmel.

azt, hogy Macront beraktak a mar lekoszont Schoof meg Katalin koze az tobb mint erdekes. ahogy UvdL is Katalin meg az euroszkeptikus belga miniszterelnok kozott is leguresben terben van.
sot az az egesz asztal rohejes:
Izland ministerelnok, belga miniszterelnok, UvdL, Katalin, Macron meg lekoszont holland miniszterelnok.
de a Kaja Kallas asztala is semmitmondo. kb elszigeteltek az EUs vezetoket szepen.
csebi
Kozben kiderult h ez igy nem valos, hanem csak akiket be tudtak azonositani az ujsagirok vagy akiket ki akartak emelni.
Azert eleg nagy diplomaciai balhe lett volna egy ilyenbol.

Persze viccnek jo.

Az ultetesi rend amugy tenyleg erdekes.

 telex.hu/ellenorzo/2025/06/26/orban-viktor-nato-csucs-asztal-fact-checking
Lúdas Solymi
szamomra ez egyertelmu volt, hogy nem ult egyedul OV ahogy Starmer meg Merz sem kettesben diskuralt. de nyilvan az is jelzeserteku, hogy OV asztalanal senkit sem tudtak azonositani ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 517
IMG-8138
free file upload site

KeyG
Az a 8as 9es pozi is izgalmas 😁
sapka
van itt jo par erdekes ultetes, diplomacia szemmel.

azt, hogy Macront beraktak a mar lekoszont Schoof meg Katalin koze az tobb mint erdekes. ahogy UvdL is Katalin meg az euroszkeptikus belga miniszterelnok kozott is leguresben terben van.
sot az az egesz asztal rohejes:
Izland ministerelnok, belga miniszterelnok, UvdL, Katalin, Macron meg lekoszont holland miniszterelnok.
de a Kaja Kallas asztala is semmitmondo. kb elszigeteltek az EUs vezetoket szepen.
csebi
Kozben kiderult h ez igy nem valos, hanem csak akiket be tudtak azonositani az ujsagirok vagy akiket ki akartak emelni.
Azert eleg nagy diplomaciai balhe lett volna egy ilyenbol.

Persze viccnek jo.

Az ultetesi rend amugy tenyleg erdekes.

 telex.hu/ellenorzo/2025/06/26/orban-viktor-nato-csucs-asztal-fact-checking
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
IMG-8138
free file upload site

KeyG
Az a 8as 9es pozi is izgalmas 😁
sapka
van itt jo par erdekes ultetes, diplomacia szemmel.

azt, hogy Macront beraktak a mar lekoszont Schoof meg Katalin koze az tobb mint erdekes. ahogy UvdL is Katalin meg az euroszkeptikus belga miniszterelnok kozott is leguresben terben van.
sot az az egesz asztal rohejes:
Izland ministerelnok, belga miniszterelnok, UvdL, Katalin, Macron meg lekoszont holland miniszterelnok.
de a Kaja Kallas asztala is semmitmondo. kb elszigeteltek az EUs vezetoket szepen.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 1 éve
sapka Washington Commanders 6 671 — sapka
IMG-8138
free file upload site

KeyG
Az a 8as 9es pozi is izgalmas 😁

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 1 éve
KeyG Baltimore Ravens 14 711
IMG-8138
free file upload site

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers

We are just the Ravens!
több mint 1 éve
Peszinter Ferenc 811 — 中国加油
 en.wikipedia.org/wiki/Israeli_support_for_Hamas
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.
Tarsi
A társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Dzsokijuing
a palesztin nép még mindig nem csak gáza
amúgy mikor volt az utolsó választás gázában?
Negritis, a vajda
Nem látom, hogy a palesztin nép érdemi erőfeszítéseket tenne, hogy megszabaduljon terrorista vezetőitől, sem Ciszjordániában, sem Gázában.
Dzsokijuing
Mert nem akarod ...
Vajh miért?
 en.m.wikipedia.org/wiki/2025_Gaza_Strip_anti-Hamas_protests
Negritis, a vajda
Full riszpekt a tüntetőknek (nem gúnyolódom), de a számokból az jön le, hogy a lakosság többsége a Hamasz mögött áll vagy passzív.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 038 — The Mathematician
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.
Tarsi
A társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Dzsokijuing
a palesztin nép még mindig nem csak gáza
amúgy mikor volt az utolsó választás gázában?
Negritis, a vajda
Nem látom, hogy a palesztin nép érdemi erőfeszítéseket tenne, hogy megszabaduljon terrorista vezetőitől, sem Ciszjordániában, sem Gázában.
Dzsokijuing
Mert nem akarod ...
Vajh miért?
 en.m.wikipedia.org/wiki/2025_Gaza_Strip_anti-Hamas_protests

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.
Tarsi
A társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Dzsokijuing
a palesztin nép még mindig nem csak gáza
amúgy mikor volt az utolsó választás gázában?
Negritis, a vajda
Nem látom, hogy a palesztin nép érdemi erőfeszítéseket tenne, hogy megszabaduljon terrorista vezetőitől, sem Ciszjordániában, sem Gázában.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 038 — The Mathematician
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.
Tarsi
A társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.
Dzsokijuing
a palesztin nép még mindig nem csak gáza
amúgy mikor volt az utolsó választás gázában?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.
Tarsi
A társutasok és az ellenállók összekeverése tévútra vezet.
A nyugati palesztinbarát értelmiség hajlamos elfelejteni az alap kiindulópontot: a történelmi kudarcot vallott Fatah helyett a palesztinok a Hamászt választották és ennek valamennyi következményével együtt kell, hogy éljenek.
Ugyanígy a zsidók is a Netanjahu-kormányzással, csak ott van ellenállás, az araboknál nincs.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 754
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
Tehát mivel nálunk van egy fasz Orbán ezért te is orosz ügynök vagy.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 038 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
rob3r7o Denver Broncos 4 992
Amúgy gondolom, hogy ezek az elképesztően progresszív és feminista nők ezen a héten majd szivarvanyos zászlóval fognak ugyan itt vonulni.

A kormánypárt és a polgármester részéről azóta már jöttek az elítélő nyilatkozatok, amiknek örülök, de jó lenne, ha ezek ellen a nyíltan antiszemita felvonulások ellen mostmár a törvény adta kereteken belül fellepnenek, és ezeket az agresszív iszlamista egyéneket küldenek szépen haza.
rob3r7o
Ez így túl egyszerű lenne. Nagyon hatékony az izraeli propaganda abban, hogy egyenlőséget tegyen a nyílt antiszemitizmus és a palesztinpárti tüntetések közé, de a helyzet ennél sokkal bonyolultabb. Nem jobb, csak bonyolultabb.

A nyugati progresszíveket leuraló foucaultista filozófia (szépen mondva a posztmodern) számára a halatom és annak forrása a fő rendezőelv a gondolatokban. Minden idegszálukkal azzal foglalkoznak, hogy honnan jön az elnyomás, kik az elnyomottak, és mindig (verbálisan) azok mellé állnak. A posztmodern és a kapitalizmus szerelemgyereke ez a posztigazság politika, amiben élünk. A valódi elnyomók és a valódi elnyomás, illetve annak forrása sosem kerül célkeresztbe. Mindig valamilyen olyan, közvetlenül az életüket nem befolyásoló elemeket választanak ki, amivel kellően jól érezhetik magukat, a "ma-is-tettünk-valamit" állapotban.

Kicsit más a helyzet az USA-ban, mert ott nem volt 68-as fordulat, illetve volt, a hetvenes években, de szépen lassan visszacsinálja a társadalom, leginkább az egyházak kiemelt hatalmi és gazdasági szerepe miatt. Ott, ahol nincs pl.. a nőknek korlátlan rendelkezése a saját teste felett, sokkal húsbavágóbb egy feminista mozgalom, mint Európában, ahol a nők legfőbb problémája, hogy van vagy nincs bértranszparencia.

Alapvetően semmi köze nincs az antiszemitizmushoz ennek, nyilván nem az arabok tekintetében, náluk van. De kérdezz meg egy perzsát, hogy mi a véleménye a palesztinokról...

És természetesen, szivárványos zászlóval fognak vonulni. Az elnyomott személye változhat, az elnyomás nem.
Gyurma Pappa
Persze, semmi sem fekete vagy fehér. Mondjuk az antiszemita jelzőt elsősorban én is a vonuló arabokra értettem, nem feltétlen a velük vonuló europaikra. De valóban így ebben a formában kicsit leegyszerusitettem a dolgot.

Koszi szépen amúgy a pontosítást meg a kiegészítést, nekem ilyen mély tudásom nincs ezzel kapcsolatban, ugyh mindig jó olvasni ezeket a kis szosszeneteket. 😊

„History is a set of lies agreed upon.”

“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 038 — The Mathematician
meglepett hogy a Cuomo mögötti pénz nem volt elég

 apnews.com/article/andrew-cuomo-zohran-mamdani-new-york-mayor-0d39764944e7e55a7e26a988d4136a86

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
nem, ez ellen megy az összes rasszista barom

kommunizmus meg nem volt, bolsevizmus volt meg sztánolimzus
Negritis, a vajda
Persze, hogy nem volt, teljesen ellentetes az emberi termeszettel. Ne is legyen.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 038 — The Mathematician
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.
Dzsokijuing
nem, ez ellen megy az összes rasszista barom

kommunizmus meg nem volt, bolsevizmus volt meg sztánolimzus

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Igen, ezzel nyugtatja magát az összes Greta-féle palesztinsimogató.
A kommunizmus is király volt, csak az a fránya Sztálin meg Mao.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Muhahaha.
Amadeus az áttelelt poloska
a hamasz az gáza
west bank is palesztin
...

de az is ott van hogy magyarország nem a fidesz és izrael az nem bennyboy
Negritis, a vajda
alófasznemfurujatehénseggenemduda....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 038 — The Mathematician
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Muhahaha.
Amadeus az áttelelt poloska
a hamasz az gáza
west bank is palesztin
...

de az is ott van hogy magyarország nem a fidesz és izrael az nem bennyboy

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 058 — zászló zászló szív
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Muhahaha.
Amadeus az áttelelt poloska
Jó, most nem kezdek bele, de ez is sokkal bonyolultabb 😀 És nem csak a gázai politikára és társadalomra gondolok, hanem annak nyugati lecsapódásában.

több mint 1 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...
Negritis, a vajda
Muhahaha.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 038 — The Mathematician
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.
Dzsokijuing
mert a 2 nem ugyanaz ...

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Amúgy gondolom, hogy ezek az elképesztően progresszív és feminista nők ezen a héten majd szivarvanyos zászlóval fognak ugyan itt vonulni.

A kormánypárt és a polgármester részéről azóta már jöttek az elítélő nyilatkozatok, amiknek örülök, de jó lenne, ha ezek ellen a nyíltan antiszemita felvonulások ellen mostmár a törvény adta kereteken belül fellepnenek, és ezeket az agresszív iszlamista egyéneket küldenek szépen haza.
rob3r7o
Ez így túl egyszerű lenne. Nagyon hatékony az izraeli propaganda abban, hogy egyenlőséget tegyen a nyílt antiszemitizmus és a palesztinpárti tüntetések közé, de a helyzet ennél sokkal bonyolultabb. Nem jobb, csak bonyolultabb.

A nyugati progresszíveket leuraló foucaultista filozófia (szépen mondva a posztmodern) számára a halatom és annak forrása a fő rendezőelv a gondolatokban. Minden idegszálukkal azzal foglalkoznak, hogy honnan jön az elnyomás, kik az elnyomottak, és mindig (verbálisan) azok mellé állnak. A posztmodern és a kapitalizmus szerelemgyereke ez a posztigazság politika, amiben élünk. A valódi elnyomók és a valódi elnyomás, illetve annak forrása sosem kerül célkeresztbe. Mindig valamilyen olyan, közvetlenül az életüket nem befolyásoló elemeket választanak ki, amivel kellően jól érezhetik magukat, a "ma-is-tettünk-valamit" állapotban.

Kicsit más a helyzet az USA-ban, mert ott nem volt 68-as fordulat, illetve volt, a hetvenes években, de szépen lassan visszacsinálja a társadalom, leginkább az egyházak kiemelt hatalmi és gazdasági szerepe miatt. Ott, ahol nincs pl.. a nőknek korlátlan rendelkezése a saját teste felett, sokkal húsbavágóbb egy feminista mozgalom, mint Európában, ahol a nők legfőbb problémája, hogy van vagy nincs bértranszparencia.

Alapvetően semmi köze nincs az antiszemitizmushoz ennek, nyilván nem az arabok tekintetében, náluk van. De kérdezz meg egy perzsát, hogy mi a véleménye a palesztinokról...

És természetesen, szivárványos zászlóval fognak vonulni. Az elnyomott személye változhat, az elnyomás nem.
Gyurma Pappa
Azért, ha szombaton a Pride-on meglátok egy palesztin zászlót, elbeszélgetek a delikvenssel, magyarázza már meg, miért támogatja a Hamászt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 058 — zászló zászló szív
Amúgy gondolom, hogy ezek az elképesztően progresszív és feminista nők ezen a héten majd szivarvanyos zászlóval fognak ugyan itt vonulni.

A kormánypárt és a polgármester részéről azóta már jöttek az elítélő nyilatkozatok, amiknek örülök, de jó lenne, ha ezek ellen a nyíltan antiszemita felvonulások ellen mostmár a törvény adta kereteken belül fellepnenek, és ezeket az agresszív iszlamista egyéneket küldenek szépen haza.
rob3r7o
Ez így túl egyszerű lenne. Nagyon hatékony az izraeli propaganda abban, hogy egyenlőséget tegyen a nyílt antiszemitizmus és a palesztinpárti tüntetések közé, de a helyzet ennél sokkal bonyolultabb. Nem jobb, csak bonyolultabb.

A nyugati progresszíveket leuraló foucaultista filozófia (szépen mondva a posztmodern) számára a halatom és annak forrása a fő rendezőelv a gondolatokban. Minden idegszálukkal azzal foglalkoznak, hogy honnan jön az elnyomás, kik az elnyomottak, és mindig (verbálisan) azok mellé állnak. A posztmodern és a kapitalizmus szerelemgyereke ez a posztigazság politika, amiben élünk. A valódi elnyomók és a valódi elnyomás, illetve annak forrása sosem kerül célkeresztbe. Mindig valamilyen olyan, közvetlenül az életüket nem befolyásoló elemeket választanak ki, amivel kellően jól érezhetik magukat, a "ma-is-tettünk-valamit" állapotban.

Kicsit más a helyzet az USA-ban, mert ott nem volt 68-as fordulat, illetve volt, a hetvenes években, de szépen lassan visszacsinálja a társadalom, leginkább az egyházak kiemelt hatalmi és gazdasági szerepe miatt. Ott, ahol nincs pl.. a nőknek korlátlan rendelkezése a saját teste felett, sokkal húsbavágóbb egy feminista mozgalom, mint Európában, ahol a nők legfőbb problémája, hogy van vagy nincs bértranszparencia.

Alapvetően semmi köze nincs az antiszemitizmushoz ennek, nyilván nem az arabok tekintetében, náluk van. De kérdezz meg egy perzsát, hogy mi a véleménye a palesztinokról...

És természetesen, szivárványos zászlóval fognak vonulni. Az elnyomott személye változhat, az elnyomás nem.