USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Szeverodonyeck június végi elfoglalása óta az első jelentősnek mondható taktikai sikerét érte el az orosz hadsereg Bakhmuttól északra Szoledarnál. A város nagy része egészen biztosan az ellenőrzésük alá került, a környező települések egy részével együtt.

Tavaly év végén sikerült elfoglalniuk a Szoledartól észak-keletre fekvő Jakovlivkát. Ez lehetővé tette számukra, hogy több irányból is támadhassanak. Néhány napja sikerült Bakhmutskét is az ellenőrzésük alá vonni, a csapataik pedig tovább haladtak Kraszna Hora és Pidhorodne irányába, az utóbbit pedig sikerült is menetből bevenniük.

Ezzel a szoledari védelem helyzete kritikussá vált és visszavonultak a város központjából a Mokra Plotva folyóig. A biztosnak tűnő információk alapján itt sikerült a helyzetüket stabilizálni. A következő napokban eldől, hogy vissza tudják-e szorítani az oroszokat a sóbánya környékéről. Ellenkező esetben egy szervezett visszavonulás is jöhet a névadó városát kettészelő Bakhmutovka folyóig.

Az oroszok az elmúlt hetekben a háború egyik szimbólumává váló Bakhmut várost ostromolták érdemi eredmények nélkül. Jakovlivka elfoglalása után viszont egy komolyabb átcsoportosítást hajtottak végre 10 kilométerrel északabbra, ami végül meghozta a számukra a sikert.

A támadások taktikáját is átdolgozták. Az ukrán vonalakat 5-15 fős felderítő egységekkel támadják több hullámban. A védelmi pozíciók azonosítása után következik a tüzérség, majd újra a gyalogsági támadások sorozata a pozíció felőrléséig. Ha valakinek az első világháború jut erről eszébe az nem téved nagyot. Az oroszok vállaltan szörnyű veszteségeket szenvedtek a Szoledar körüli ukrán állások feltörése során, de mivel a Wagner 40 ezer orosz elítéltet toborzott eddig, akiknek az élete még annyira sem érdekli őket, mint a hétköznapi civil mozgósítottaké, így ezt a módszer minden további nélkül kivitelezhető.

Szoledar ostromában a Wagner mellett részt vettek a légideszantos alakulatok (VDV) és a Spetnaz is. A Wagner tapasztaltabb egységei mellett ők hajtották végre azokat a “befejező” támadásokat, amelyeknek a Wagner alacsonyabb harcértékű csapatainak folyamatos rohamai nyitották meg a teret.

A helyzet még nem dőlt el véglegesen, de amennyiben az ukránoknak fel kell adniuk a Bakhmutskove bal partját, az jelentősen megnehezíti majd Bakhmut védelmét is, mivel az utánpótlási útvonalak egy része orosz tűzkontroll alá kerül. Az persze nagy kérdés, hogy az oroszok meddig tudják fenntartani ezt a fajta támadási taktikát, de ha ezzel eljutnak a folyóig, akkor azt már komoly sikerként értékelhetik. Amennyiben ezt sikerül elérni, a támadás stratégiai jelentőséget kaphat, mivel így dél felől nyomás alá kerülne Sziverszk azzal együtt pedig a Kreminna irányában tervezett ukrán támadás is.

Kétségtelen, hogy az ukrán hadvezetést váratlanul érte az orosz átcsoportosítás és a hírek szerint több hibát is vétettek. A kommunikációjuk hetek óta arról szól, hogy Bakhmutban a helyzet nehéz, de ellenőrzés alatt van. Erről a kiindulási alapról két lehetséges helyzet képzelhető el. Az egyik, hogy a támadások intenzitása alapján megbecsülték, mekkora erőkkel védhető a város, azt összevonták a környéken, a csapataik többi részét pedig részben pihentették, részben pedig a tervezett offenzívájukhoz irányították át Kreminnához, vagy pedig délre. A másik lehetőség, hogy jelenleg ennyire futja az erejükből. Azt jelenleg nem tudjuk, melyik a valós feltevés, de ha januárban valamelyik fronton nem indul komolyabb ukrán támadás akkor az utóbbi a helyzet.

Noha Bakhmut város védelme stabilnak látszik, Szoledar eleste annak a jele, hogy a szárnyak védelméről nem gondoskodtak megfelelően és/vagy hírszerzési hiba történt az orosz csapatmozgások megfigyelése során. A Szoledarban kialakult krízishelyzetre a jelek szerint a korábbiakkal ellentétben kapkodó és zavart választ adtak, amikor a rendelkezésre álló tartalékokat szinte egyszerre vezényelték a város védelmére, ami kommunikációs káoszt eredményezett.

Mire ezen úrrá lettek, addigra az oroszok a város nagy részét bevették a folyamatos gyalogsági rohamokkal. Ez utóbbihoz alacsonyabb szintű koordináció is elegendő, ha valamelyik egység megsemmisült akkor addig küldik a következőket, amíg előrehaladás nem történik.

Délután jött a hír, hogy Sojgu leváltotta Szurovikint és a mellőzött vezérkari főnököt, Geraszimovot nevezte ki az invázió főparancsnokává. Szurovikin alig három hónapon keresztül irányított és annak ellenére váltották le, hogy végrehajtotta az orosz hadsereg legsikeresebb műveletét, a herszoni visszavonulást. Ennél érdekesebb, hogy a Sojgu - Geraszimov párossal ellentétben ő kifejezetten jó viszonyt ápolt a Wagner vezér Prigozsinnal, így a lépés azt is előrevetítheti, hogy ha a Hadügyminisztériumot eddig hevesen kritizáló egykori szakács nem tud áttörést végrehajtani záros határidőn belül Bakhmut körül, akkor azzal elveszítheti a hadsereg támogatását.

Nem lehetetlen, hogy a Wagner utolsó dobásának vagyunk a szemtanúi Szoledar környékén. Ennek a lehetőségnek a következményei egyelőre beláthatatlanok, de egészen biztosan nem tesz majd jót az orosz kampánynak.

Az esti jelentések alapján Szoledarban a helyzet stabilizálódott, a következő napok azonban kétségkívül kritikusak lesznek. Nagy kérdés, hogy az oroszok fenn tudják-e tartani az élőerejük ilyen mértékű pusztulását, illetve hogy az ukránok képesek-e rendezni a soraikat az elmúlt napok káosza után. Amennyiben az oroszok kerülnek fölénybe, a front minden bizonnyal a Bakhmutske folyónál fog megállni. Ellenkező esetben az ukránok kiszoríthatják őket Szoledarból és itt is elkezdődhet az egész elölről, immáron a meglepetés ereje nélkül.

Azt is érdemes észben tartani, hogy az oroszok a háború során mindig azután szenvedték el a komolyabb vereségeiket, hogy egy adott helyszínen a kifulladásig erőltették a támadásokat, amikor pedig a visszarúgást kaptak, azt nem bírták ki talpon és hátrálniuk kellett.

-hp-

 www.facebook.com/photo/?fbid=504802068448571&set=a.408074548121324

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Szövetséget kötött Kijiv és négy közép-európai főváros


Karácsony Gergely (Budapest), Matúš Vallo (Pozsony), Rafał Trzaskowski (Varsó) és Zdeněk Hřib (Prága) polgármesterek együtt utaztak vonattal az ukrán fővárosba Vitalij Klicsko kijivi polgármester meghívására 2023. január 11-én szerdán délután.

A Szabad Városok Egyezménye nevében a négy közép-európai polgármester teljes támogatásáról biztosította ukrán partnerét a további kölcsönös együttműködés nevében.

A négy visegrádi polgármester ezzel az utazással még egy évvel korábban, 2022 februárjában, mindössze 9 nappal az orosz invázió megindítása előtt tett ígéretüket teljesítik, amit előző kijivi látogatásuk során tettek meg Vlagyimir Klicsko és a kijivi lakosok felé.

A kinti felvételen az öt polgármester mögötti kijivi lakóházat egy iráni kamikaze drón semmisítette meg. Oroszország barbár agressziójának legújabb állomása, a levegőből érkező rakéta és dróncsapások Ukrajna ellen eddig 150 civil, köztük 4 gyermek halálát, több száz lakóház lerombolását, számtalan emberi tragédiát, 12 óra teljes blackoutot okozott eddig az ukrán fővárosban.

Akár tetszik, akár nem, Budapest, Pozsony, Varsó és Prága is részese Oroszország szabad világ elleni háborújának. Csak a budapesti, pozsonyi, varsói és prágai lakosoknak szerencséjük van, hogy nem kell közvetlenül a csatatéren állni. Annál inkább kell támogatnunk azokat, akik közvetlenül néznek szembe a zsarnoksággal és harcolnak biztonságunkért, Európa védelméért.

 www.facebook.com/photo/?fbid=502971048491937&set=pcb.502972168491825

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 677 — Csodabogár
itt a második rész. szerintem nem viselt ukrán egyenruhát, mivel itt látszik, hogy full piros a jelzés a többieken, ami a DPR csapatok színe. ahogy én látom a 2 szerencsétlen rettegve bújtak meg a rókalyukban amit az ellenség lerohant. a videon látszik hogy dob egy gránátot és utána fut oda. szerintem csak egyszerűen lapultak a tűz alatt és meg voltak zavarodva, ha felrakják a mancsukat élnének. 😕 klasszikus fog of war. máskülönben miért ülnének ott körülvéve ellenséggel?petey
Sajnos én sem értem, pedig valamikor tanultam oroszt, de az már régen volt. De én is így értelmeztem, ahogy te. Hallatszik a videózó katonán, hogy ő is pánikban / adrenalin sokkban van. És amikor odaért a lyukhoz, akkor szerintem azt ordibálta, hogy adják meg magukat. Utána még nyúlt is az egyik fegyverérét, és amikor az nem adta, akkor lőtte őket szét.

Kár az ilyesmit megnézni, csak elrontja vele az ember a napját. 😕
peterk2005 udvari bolond
azt kiabálja nekik hogy dobják el a fegyvert és adják meg magukat. az meg csak azt mondja hogy svaii..az arcán sérült katona meg nyúl a fegyver felé, az orosz meg mondja hogy stop stop és akkor lő..szar tényleg. de fordítva is van ugyanilyen amikor az ukránok rohannak le orosz állásokat és point blank lövik szét a ruszkikat.

nesze háború romantikája

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
itt a második rész. szerintem nem viselt ukrán egyenruhát, mivel itt látszik, hogy full piros a jelzés a többieken, ami a DPR csapatok színe. ahogy én látom a 2 szerencsétlen rettegve bújtak meg a rókalyukban amit az ellenség lerohant. a videon látszik hogy dob egy gránátot és utána fut oda. szerintem csak egyszerűen lapultak a tűz alatt és meg voltak zavarodva, ha felrakják a mancsukat élnének. 😕 klasszikus fog of war. máskülönben miért ülnének ott körülvéve ellenséggel?petey
Sajnos én sem értem, pedig valamikor tanultam oroszt, de az már régen volt. De én is így értelmeztem, ahogy te. Hallatszik a videózó katonán, hogy ő is pánikban / adrenalin sokkban van. És amikor odaért a lyukhoz, akkor szerintem azt ordibálta, hogy adják meg magukat. Utána még nyúlt is az egyik fegyverérét, és amikor az nem adta, akkor lőtte őket szét.

Kár az ilyesmit megnézni, csak elrontja vele az ember a napját. 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 677 — Csodabogár
itt a második rész. szerintem nem viselt ukrán egyenruhát, mivel itt látszik, hogy full piros a jelzés a többieken, ami a DPR csapatok színe. ahogy én látom a 2 szerencsétlen rettegve bújtak meg a rókalyukban amit az ellenség lerohant. a videon látszik hogy dob egy gránátot és utána fut oda. szerintem csak egyszerűen lapultak a tűz alatt és meg voltak zavarodva, ha felrakják a mancsukat élnének. 😕 klasszikus fog of war. máskülönben miért ülnének ott körülvéve ellenséggel?



Szerkesztette: petey

több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 660
Nem érteni. Akkor most nem ukránokat lőnek agyon a videóban?

“They even screamed “We are ours” thinking these are their soldiers, but they were russians”

Akkor most ki kicsoda? Mert én ezt ugy értelmezem, hogy a rókalyukban lapító két katona ukrán és ők hitték azt hogy a őket lefegyverezni próbáló katona ukrán, közben pedig orosz.

Volt egy ehhez hasonló video a háború elején is, ott egy harckocsi előtt beszélgetett egy maroknyi ukrán katona. A háttérben pár száz méterre egy harckocsi konvoj közelít. Ott is az ukránok azt hitték hogy egy baráti egység érkezik, akkor derült ki hogy nem amikor szarrá lőtték őket.
Cowboykarcsi90

choose life
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 677 — Csodabogár

Zsellértelkes Vrij
jön majd holnap Peszkov, hogy ki is lőtték az összest.
Amadeus von Dollárbaloldal
vannak kockázatok...
 ahvalnews.com/tanks/turkeys-leopard-tanks-have-disappointed-syria-daily-mail
Gróf de sutianap
azért az ukránokból többet nézek ki, mint harcedzett katonák már.

több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 677 — Csodabogár

Zsellértelkes Vrij
jön majd holnap Peszkov, hogy ki is lőtték az összest.
Amadeus von Dollárbaloldal
Konasenkov lesz az. plusz 5 Halálcsillag, 15 Autobot, 98 HIMARS és 69999999 NATO zsoldost. na meg a náci génkezelt cyborgo ukránokat.

több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 173 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Atyaég..csak erős idegzetűeknek.


Nomac
ukrán egyenruhában harcolnak wagneresek.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nem érteni. Akkor most nem ukránokat lőnek agyon a videóban?

“They even screamed “We are ours” thinking these are their soldiers, but they were russians”

Akkor most ki kicsoda? Mert én ezt ugy értelmezem, hogy a rókalyukban lapító két katona ukrán és ők hitték azt hogy a őket lefegyverezni próbáló katona ukrán, közben pedig orosz.

Volt egy ehhez hasonló video a háború elején is, ott egy harckocsi előtt beszélgetett egy maroknyi ukrán katona. A háttérben pár száz méterre egy harckocsi konvoj közelít. Ott is az ukránok azt hitték hogy egy baráti egység érkezik, akkor derült ki hogy nem amikor szarrá lőtték őket.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Még mindig NEM uralja a RuAF Soledart. Csak az agitprop megy ezerrel.
 twitter.com/wartranslated/status/1613127223384444931?s=46&t=kxue2RCbwqUjm9bT9dYrrg
petey
Jó hát ez már csak napok kérdése, inkább hagyni kéne azt a részt a picsába és kivonni a csapatokat vmi értelmes helyre - nyilván nem vagyok szakértő, de amikor egy település nagyjából be van kerítve és már a belvárosban dúlnak a harcok, ott csak idő kérdése mikor és mekkora áldozat árán foglalják el.
gabokocka
Mint Leningrádot a németek?

(Nem azt mondom, hogy ne hagyják a fenébe az ukránok. Csak azt, hogy ha igaz amit gondolsz, akkor remélem ukrán oldalon nem küldik vakon a halálba az embereiket csak presztízs okokból.)
peterk2005 udvari bolond
mér a Marjopolnak mi értelme volt?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Még mindig NEM uralja a RuAF Soledart. Csak az agitprop megy ezerrel.
 twitter.com/wartranslated/status/1613127223384444931?s=46&t=kxue2RCbwqUjm9bT9dYrrg
petey
Jó hát ez már csak napok kérdése, inkább hagyni kéne azt a részt a picsába és kivonni a csapatokat vmi értelmes helyre - nyilván nem vagyok szakértő, de amikor egy település nagyjából be van kerítve és már a belvárosban dúlnak a harcok, ott csak idő kérdése mikor és mekkora áldozat árán foglalják el.
gabokocka
Mint Leningrádot a németek?

(Nem azt mondom, hogy ne hagyják a fenébe az ukránok. Csak azt, hogy ha igaz amit gondolsz, akkor remélem ukrán oldalon nem küldik vakon a halálba az embereiket csak presztízs okokból.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 733
Atyaég..csak erős idegzetűeknek.


Nomac
ukrán egyenruhában harcolnak wagneresek.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ez mondjuk konkrétan megint csak háborús bűncselekmény, nem?
warr_b
de.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 706 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Atyaég..csak erős idegzetűeknek.


Nomac
ukrán egyenruhában harcolnak wagneresek.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ez mondjuk konkrétan megint csak háborús bűncselekmény, nem?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 733
Atyaég..csak erős idegzetűeknek.


Nomac
ukrán egyenruhában harcolnak wagneresek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487

Zsellértelkes Vrij
jön majd holnap Peszkov, hogy ki is lőtték az összest.
Amadeus von Dollárbaloldal
vannak kockázatok...
 ahvalnews.com/tanks/turkeys-leopard-tanks-have-disappointed-syria-daily-mail


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Még mindig NEM uralja a RuAF Soledart. Csak az agitprop megy ezerrel.
 twitter.com/wartranslated/status/1613127223384444931?s=46&t=kxue2RCbwqUjm9bT9dYrrg
petey
Jó hát ez már csak napok kérdése, inkább hagyni kéne azt a részt a picsába és kivonni a csapatokat vmi értelmes helyre - nyilván nem vagyok szakértő, de amikor egy település nagyjából be van kerítve és már a belvárosban dúlnak a harcok, ott csak idő kérdése mikor és mekkora áldozat árán foglalják el.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
Nomac New England Patriots 2 974 — balazs.t85@gmail.com
Atyaég..csak erős idegzetűeknek.

több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 733

Zsellértelkes Vrij
jön majd holnap Peszkov, hogy ki is lőtték az összest.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 677 — Csodabogár
Még mindig NEM uralja a RuAF Soledart. Csak az agitprop megy ezerrel.
 twitter.com/wartranslated/status/1613127223384444931?s=46&t=kxue2RCbwqUjm9bT9dYrrg

Szerkesztette: petey

több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 24 537 — nabege2@yahoo.com
Ez a Bakhmut tulajdonképpen miért olyan fontos mindkét félnek? Nekem ez eddig nem derült ki, mi változik attól ha elfoglalják vagy ha nem?
Jan
Nem annyira stratégiailag, inkább politikailag lenne fontos Putyinnak. Jelkép. Kb mint Stalingrad.
vpi
Volt most elemzes errol a helyrol, siman benne van h bukjak az ukranok, mert az oroszok ide csoportositottak minden erot, aztan az mar mas, mint egy szethuzott frontvonal.
Eloeroben sokkal tobb az orosz es egy kibaszott husdaralo, ami az ukranoknak se jo.

Meg allitolag nem csak a Wagner veteranjai vannak itt, hanem a desszantosok is, szoval most nem mobikkal mennek.

Meg azert fontos Bakhmut, mert akkor kontrollalja a Donyecket.
Lúdas Solymi
desszantosok azon maradéka, amelyik túlélte Hosztomelt tavaly.
Amadeus von Dollárbaloldal
volt aki túlélte?
csebi
ezek szerint.
Amadeus von Dollárbaloldal
annyian vannak mint az oroszok 😊
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 733
Ez a Bakhmut tulajdonképpen miért olyan fontos mindkét félnek? Nekem ez eddig nem derült ki, mi változik attól ha elfoglalják vagy ha nem?
Jan
Nem annyira stratégiailag, inkább politikailag lenne fontos Putyinnak. Jelkép. Kb mint Stalingrad.
vpi
Volt most elemzes errol a helyrol, siman benne van h bukjak az ukranok, mert az oroszok ide csoportositottak minden erot, aztan az mar mas, mint egy szethuzott frontvonal.
Eloeroben sokkal tobb az orosz es egy kibaszott husdaralo, ami az ukranoknak se jo.

Meg allitolag nem csak a Wagner veteranjai vannak itt, hanem a desszantosok is, szoval most nem mobikkal mennek.

Meg azert fontos Bakhmut, mert akkor kontrollalja a Donyecket.
Lúdas Solymi
desszantosok azon maradéka, amelyik túlélte Hosztomelt tavaly.
Amadeus von Dollárbaloldal
volt aki túlélte?
csebi
ezek szerint.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

Zsellértelkes Vrij
Nagyon para ez a video valamiért. 😕

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 651 — Lucas Scott
Ez a Bakhmut tulajdonképpen miért olyan fontos mindkét félnek? Nekem ez eddig nem derült ki, mi változik attól ha elfoglalják vagy ha nem?
Jan
Nem annyira stratégiailag, inkább politikailag lenne fontos Putyinnak. Jelkép. Kb mint Stalingrad.
vpi
Volt most elemzes errol a helyrol, siman benne van h bukjak az ukranok, mert az oroszok ide csoportositottak minden erot, aztan az mar mas, mint egy szethuzott frontvonal.
Eloeroben sokkal tobb az orosz es egy kibaszott husdaralo, ami az ukranoknak se jo.

Meg allitolag nem csak a Wagner veteranjai vannak itt, hanem a desszantosok is, szoval most nem mobikkal mennek.

Meg azert fontos Bakhmut, mert akkor kontrollalja a Donyecket.
Lúdas Solymi
desszantosok azon maradéka, amelyik túlélte Hosztomelt tavaly.
Amadeus von Dollárbaloldal
volt aki túlélte?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.