Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

3 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
a Labour kemény munkája volt ebben a zöld győzelemben

 www.bbc.com/news/live/cp8rjk02r0jt
Negritis, a vajda
Toryk?
Dzsokijuing
az már a reform, nem?
ott több van lassan
Negritis, a vajda
Lehet, lemaradtam.
És akkor Farage pártja is leszerepelt?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
3 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
 444.hu/2026/02/26/a-haboru-amirol-elore-szoltak-hogyan-tudta-meg-a-cia-es-az-mi6-putyin-ukrajnai-terveit-es-miert-nem-hitt-nekik-senki
ender1112
Nagyon jó cikk, imádom

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
3 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 984 — The Mathematician
a Labour kemény munkája volt ebben a zöld győzelemben

 www.bbc.com/news/live/cp8rjk02r0jt
Negritis, a vajda
Toryk?
Dzsokijuing
az már a reform, nem?
ott több van lassan

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
a Labour kemény munkája volt ebben a zöld győzelemben

 www.bbc.com/news/live/cp8rjk02r0jt
Negritis, a vajda
Toryk?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
3 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 984 — The Mathematician
a Labour kemény munkája volt ebben a zöld győzelemben

 www.bbc.com/news/live/cp8rjk02r0jt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 848 — Víí veeer dö cseempjönsz.
 444.hu/2026/02/26/a-haboru-amirol-elore-szoltak-hogyan-tudta-meg-a-cia-es-az-mi6-putyin-ukrajnai-terveit-es-miert-nem-hitt-nekik-senki
3 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 telex.hu/kulfold/2026/02/26/takaicsi-ketharmad-japan-kina-konfliktus

Arrafelé is alakul a bulika...
warr_b
ott is lesz vajon háborús veszélyhelyzet? 😊
NB2
Tajvanon max...
warr_b
Sztem ott Csang Kaj-Sek partraszállása óta permanensen az van.
Dzsokijuing
Akkor van még hova fejlődnünk!

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
3 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 telex.hu/kulfold/2026/02/26/takaicsi-ketharmad-japan-kina-konfliktus

Arrafelé is alakul a bulika...
warr_b
ott is lesz vajon háborús veszélyhelyzet? 😊
NB2
Tajvanon max...
warr_b
Sztem ott Csang Kaj-Sek partraszállása óta permanensen az van.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
3 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/kulfold/2026/02/26/takaicsi-ketharmad-japan-kina-konfliktus

Arrafelé is alakul a bulika...
warr_b
ott is lesz vajon háborús veszélyhelyzet? 😊
NB2
Tajvanon max...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
3 hónapja
NB2 New England Patriots 29 045 — nabege2@yahoo.com
 telex.hu/kulfold/2026/02/26/takaicsi-ketharmad-japan-kina-konfliktus

Arrafelé is alakul a bulika...
warr_b
ott is lesz vajon háborús veszélyhelyzet? 😊
3 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/kulfold/2026/02/26/takaicsi-ketharmad-japan-kina-konfliktus

Arrafelé is alakul a bulika...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
4 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 984 — The Mathematician
Ez wtf??
 apnews.com/article/supreme-court-postal-service-missing-mail-7ce97a5b7d56373cdeaa6ecc9a9132f5

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
4 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 052 — zászló zászló szív
Igy van. Nálunk (kreatív ipar) az a mondás, hogy kezeld úgy az AI-t, mint egy jó juniort. Mindent validálni kell, mert tapasztalataim szerint iszonyat kamugép. De, automatizálásban nagyon hatékony.

vpi
Ez a kulcs.

Egy elég mély elemzés a témáról, de érdemes végigolvasni (elég lassan érdemes).

 kipruto.net/essays/ai-linguistics

4 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
Hát minimum aggasztó, ahogy a openAI ceo altman gondol a világra és az emberekre, az energia mellett pedig cége amúgy történelmi mértékben égeti a casht is. Szerintetek mikor fog bedőlni az AI-piac?
r.baggio
amikor kiderül, hogy nem váltja le a munkaerő 10%-át sem. 1.5 év (LLM-ekre épített startupot vezetek, egészen pontosan látom, hogy mi merre mennyi... nyersen, önmagukban ezek a modellek csak kalapácsok, ha nem épít rá valaki értelmes üzletet, akkor nem lesznek itt cégértékek... amit Altman csinál, amit a többi cég mond, az bullshit...)

LLM-ek nem AI-ok, az csak egy hatékonyabb automatizálási rendszer. Olyasmi, mint a szteroid. Nem csinál belőlem (de egy juniorból sem) senior programozót, de egy senior programozó hatékonyabb lesz tőle.
Gyurma Pappa
Hasonló téma, ugye van az a hír, hogy kijött a Google új virtuális világ generátora, amely képes 60 másodpercig egy videójátékos világot generálni, ami jó, csak hát jelenleg nem sokat ér.

De, erre a hírre több nagy cég részvényárfolyama esett 8-20%-ot, mint pl. a Take-Two-é. A GTA VI megjelenése előtt. Okos.

 www.eurogamer.net/game-companies-see-share-prices-plummet-following-the-launch-of-googles-very-limited-virtual-world-generator-project-genie

Iszonyatos látni, hogy mennyi hozzá nem értő van a nagy cégeknél is, bár a legtöbb helyen már csillapodik a nagy AI láz és látják azt, hogy ez munkahelyeket nem feltétlenül fog megszüntetni, bár hatékonyságot növelhet, ami oda vezethet, de nem tömeges leépítések lesznek.

Viszont az meg a másik, hogy attól, hogy van AI, azt tudni is kellene kezelni és ahhoz meg az kell, hogy tudd milyen promptokat kell megadni és hogyan kell azt variálni és még azzal is elég sok idő elmegy.

Plusz, ugye validálni is kellene azt amit az AI kidob.
Lúdas Solymi
Igy van. Nálunk (kreatív ipar) az a mondás, hogy kezeld úgy az AI-t, mint egy jó juniort. Mindent validálni kell, mert tapasztalataim szerint iszonyat kamugép. De, automatizálásban nagyon hatékony.
Kedvenc instám a témában:
https://scontent.cdninstagram.com/v/t51.71878-15/633685397_1434225894972199_8402591925574062974_n.jpg?stp=cmp1_dst-jpg_e35_s640x640_tt6&_nc_cat=104&ccb=7-5&_nc_sid=18de74&efg=eyJlZmdfdGFnIjoiQ0xJUFMuYmVzdF9pbWFnZV91cmxnZW4uQzMifQ%3D%3D&_nc_ohc=aTIYhSZjxpMQ7kNvwH4hmCT&_nc_oc=AdpqHFYqzADCXM0en1ZXtu3p3BdPSsc7rLqtDWjmdTUBpIC0E5COShlZVnuptaS63FU&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.cdninstagram.com&_nc_gid=CaS5HtQlyXO1ebAMDPveTQ&_nc_ss=7b60f&oh=00_Af-tYu3eLHJGg3kcVKF0DQGuyikmxiuKqx89AZ_z5piyJQ&oe=6A3AC924
Phi Nguyen on Instagram: "#chatgpt thinks you should throw away all your upside down cups"
366K likes, 8,498 comments - father_phi on February 15, 2026: "#chatgpt thinks you should throw away all your upside down cups".

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
4 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 507
Hát minimum aggasztó, ahogy a openAI ceo altman gondol a világra és az emberekre, az energia mellett pedig cége amúgy történelmi mértékben égeti a casht is. Szerintetek mikor fog bedőlni az AI-piac?
r.baggio
amikor kiderül, hogy nem váltja le a munkaerő 10%-át sem. 1.5 év (LLM-ekre épített startupot vezetek, egészen pontosan látom, hogy mi merre mennyi... nyersen, önmagukban ezek a modellek csak kalapácsok, ha nem épít rá valaki értelmes üzletet, akkor nem lesznek itt cégértékek... amit Altman csinál, amit a többi cég mond, az bullshit...)

LLM-ek nem AI-ok, az csak egy hatékonyabb automatizálási rendszer. Olyasmi, mint a szteroid. Nem csinál belőlem (de egy juniorból sem) senior programozót, de egy senior programozó hatékonyabb lesz tőle.
Gyurma Pappa
Hasonló téma, ugye van az a hír, hogy kijött a Google új virtuális világ generátora, amely képes 60 másodpercig egy videójátékos világot generálni, ami jó, csak hát jelenleg nem sokat ér.

De, erre a hírre több nagy cég részvényárfolyama esett 8-20%-ot, mint pl. a Take-Two-é. A GTA VI megjelenése előtt. Okos.

 www.eurogamer.net/game-companies-see-share-prices-plummet-following-the-launch-of-googles-very-limited-virtual-world-generator-project-genie

Iszonyatos látni, hogy mennyi hozzá nem értő van a nagy cégeknél is, bár a legtöbb helyen már csillapodik a nagy AI láz és látják azt, hogy ez munkahelyeket nem feltétlenül fog megszüntetni, bár hatékonyságot növelhet, ami oda vezethet, de nem tömeges leépítések lesznek.

Viszont az meg a másik, hogy attól, hogy van AI, azt tudni is kellene kezelni és ahhoz meg az kell, hogy tudd milyen promptokat kell megadni és hogyan kell azt variálni és még azzal is elég sok idő elmegy.

Plusz, ugye validálni is kellene azt amit az AI kidob.
4 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
Hát minimum aggasztó, ahogy a openAI ceo altman gondol a világra és az emberekre, az energia mellett pedig cége amúgy történelmi mértékben égeti a casht is. Szerintetek mikor fog bedőlni az AI-piac?
r.baggio
Nem bedőlni fog, hanem visszakonvergál a valós értékére, mint amikor kipukkadt a dotcom lufi.
Ahol most tobzódik, az sokszoros túltolás, de nullára sose fog lezuhanni, mint egy piramisjáték, mert azért van hasznossága.

4 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 052 — zászló zászló szív
Hát minimum aggasztó, ahogy a openAI ceo altman gondol a világra és az emberekre, az energia mellett pedig cége amúgy történelmi mértékben égeti a casht is. Szerintetek mikor fog bedőlni az AI-piac?
r.baggio
amikor kiderül, hogy nem váltja le a munkaerő 10%-át sem. 1.5 év (LLM-ekre épített startupot vezetek, egészen pontosan látom, hogy mi merre mennyi... nyersen, önmagukban ezek a modellek csak kalapácsok, ha nem épít rá valaki értelmes üzletet, akkor nem lesznek itt cégértékek... amit Altman csinál, amit a többi cég mond, az bullshit...)

LLM-ek nem AI-ok, az csak egy hatékonyabb automatizálási rendszer. Olyasmi, mint a szteroid. Nem csinál belőlem (de egy juniorból sem) senior programozót, de egy senior programozó hatékonyabb lesz tőle.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

4 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 126 — no es importante
Hát minimum aggasztó, ahogy a openAI ceo altman gondol a világra és az emberekre, az energia mellett pedig cége amúgy történelmi mértékben égeti a casht is. Szerintetek mikor fog bedőlni az AI-piac?

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
4 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 052 — zászló zászló szív
Lengyel helyzet érdekes

 youtu.be/mhpCwzRLgl8?si=AVfVwb9vxwnwNHYK
Negritis, a vajda
Ha nem "Karácsony" indul elnöknek, semmi gondja nem lenne Tusknak...

4 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 984 — The Mathematician
Lengyel helyzet érdekes

 youtu.be/mhpCwzRLgl8?si=AVfVwb9vxwnwNHYK

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
4 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
Pont minden mexi helyre jut kb 10 olyan város aki szívesen beszáll, ha alkalmatlanná válik az országuk a turisták fogadására.
4 hónapja
Toto21 Chicago Bears 8 648
amerikai hírszerzés információja alapján a mexikói hadsereg különleges egységei megölték El Menchót, a jelenleg talán legnagyobb hatalmú kartell vezetőt. a kartelljének (CJNG) fegyveresei már végzik is a megtorló támadásaikat az állam ellen, nem lennék most turista Mexikóban, olyan turista helyek is, mint Puerto Vallarta harctérré váltak. de ez még semmi, mert ezután tényleg elszabadulhat a pokol. Menchónak ugyanis nincs kijelölt utódja, a fiai börtönben vannak. az biztos, hogy véres belharcok lesznek a CJNG-n belül a hatalomért a regionális vezetők között, ami a szervezet meggyengülésével fog járni. ezt kihasználhatja a Sinaloa kartell, és visszaszerezheti a CJNG-től az elvesztett területeiket. ami azt jelenti, hogy olyan államokban is kitörhet a kartellek közt a háború, ahol eddig nyugalom volt. jövőre VB-t akarnak rendezni. hogyan?

ez meg egy legendás telefonhívás El Mencho és a helyi rendőrkapitány között.


deyell
inkább idén, de nem tudom elképzelni, hogy változtasson valamit a FIFA. Mexikó nem biztonságos hely, az USA sem az. Elég nagy flop lesz az egész.
4 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
4 éve indult el a teljes körű invázió, egy csütörtöki napon, hajnalban. Sosem felejtem el azt a rettenetes szorongató érzést, ami kisebb-nagyobb mértékben a mai napig megvan bennem.

Dicsőség a Hősöknek.

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
4 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 984 — The Mathematician
Mandelson is arrested
 www.bbc.com/news/live/cew8jde9pxqt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
4 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 875 — Sworn to the Dark
amerikai hírszerzés információja alapján a mexikói hadsereg különleges egységei megölték El Menchót, a jelenleg talán legnagyobb hatalmú kartell vezetőt. a kartelljének (CJNG) fegyveresei már végzik is a megtorló támadásaikat az állam ellen, nem lennék most turista Mexikóban, olyan turista helyek is, mint Puerto Vallarta harctérré váltak. de ez még semmi, mert ezután tényleg elszabadulhat a pokol. Menchónak ugyanis nincs kijelölt utódja, a fiai börtönben vannak. az biztos, hogy véres belharcok lesznek a CJNG-n belül a hatalomért a regionális vezetők között, ami a szervezet meggyengülésével fog járni. ezt kihasználhatja a Sinaloa kartell, és visszaszerezheti a CJNG-től az elvesztett területeiket. ami azt jelenti, hogy olyan államokban is kitörhet a kartellek közt a háború, ahol eddig nyugalom volt. jövőre VB-t akarnak rendezni. hogyan?

ez meg egy legendás telefonhívás El Mencho és a helyi rendőrkapitány között.


built for this shit