USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 224 — én ezt meguntam
Azt nem értem, hogy ha egy ballisztikus rakétateszt sikeres, akkor miért követi még 40-50 sikeres ballisztikus rakétateszt. Akkor azok mégsikeresebbek, egyre sikeresebbek?
A megelőzőek kevésbé voltak akkor sikeresek, vagy részben voltak sikeresek?
Nem értem.
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 311
ez mi ?
deyell
Kuss, ők így szedik fel az aknát.
Vitézlő Titoknok tomz
Kimaradt nekik a rutinpálya
több mint 2 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 313
ez mi ?
deyell
Kuss, ők így szedik fel az aknát.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 176 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
napi darwin-díjas
 twitter.com/bayraktar_1love/status/1580540361063436289?t=rLbqoEAlKi5PURq8s3_ldQ&s=19
reaktív páncélzat a furgon elejire, instant halott...
Gróf de sutianap
UAZ-ra amúgy sem kéne, az mindent is kibír.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
napi darwin-díjas
 twitter.com/bayraktar_1love/status/1580540361063436289?t=rLbqoEAlKi5PURq8s3_ldQ&s=19
reaktív páncélzat a furgon elejire, instant halott...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 936 — Steelers fan
Az a vicces, hogy megy a DW, az ebédlőben ahova folyamatosan elmenekülök, ha dolgozni kell, és random szakértők szakértenek, és csak így random mondatokat írok fel. 😀
Helmut _Professional drinker
Mentségükre szóljon, hogy a korábbi években én is csak labdarúgó szövetségi kapitány voltam, az utóbbi időszakban viszont már virulógus, ingatlan-szakértő és háborús elemző is...
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 224 — én ezt meguntam
Persze hogy az, kb az elején írtam, hogy nem értek hozzá, és plagizálok, csak senki nem olvasta. Én a tranzitba tesszük a javelintnél elengedtem! 😀
Helmut _Professional drinker
én olvastam, és nem is vagyok kompetens

így csak a Protossokat javítottam ki 😀
Negritis, a vajda
Az a vicces, hogy megy a DW, az ebédlőben ahova folyamatosan elmenekülök, ha dolgozni kell, és random szakértők szakértenek, és csak így random mondatokat írok fel. 😀
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 22 023
lehet néhány shortos a hír után eladta a pozíciót, mert kicsit visszajött a forint a minimálisan gyengébb adatok ellenére is...gyanítom 435 ös dollár után jön majd lefelé megint egy nagyobb ugrás lefelé, de most 438-ig visszaerősödött a forint
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 569 — The Mathematician
Persze hogy az, kb az elején írtam, hogy nem értek hozzá, és plagizálok, csak senki nem olvasta. Én a tranzitba tesszük a javelintnél elengedtem! 😀
Helmut _Professional drinker
én olvastam, és nem is vagyok kompetens

így csak a Protossokat javítottam ki 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 224 — én ezt meguntam
800 darab T-62-est szeretne modernizálni és Ukrajnába küldeni az Orosz Hadsereg.

T-62

.
Amadeus von Dollárbaloldal
nem is tudtam h hadrendben vannak még oroszoknál
Kúrfürst briareos
Május, június környékén már küldtek ilyeneket Ukrajnába, asszem zsákmànyoltak is az ukránok.
Amúgy szerintem Szibériában bőven van még belőle raktározva, láttam olyan reportot is, ami valami 2500 darabról írt... 🤔😳
warr_b
Biztos kiváló állapotban vannak.
Jan
Én semennyire sem értek a háborúhoz, semennyire, de számolni tudok.

Ezek az öreg vasak rombolni tudnak, tömeget tudnak biztosítani. Elvileg üzemeltetni tudják, télálló technika. Az 54-62-72 úgy tudom közepes harckocsik. Sorra rohadnak a méregdrága nehéz, bonyolult, gázturbinás 80-as harckocsik Ukrán földön. Egyszerűen túl költséges és nehéz visszaszállítani őket a szervíz pontra.

Logisztika:Tételezzük fel a németek /amerikaiak leszállítják az MBT-ket. Ezek komplex üzemeltetést igénylő bonyolult rendszerekkel üzemeltethető fegyverrendszerek, őrült bonyolult hidraulika, gázturbinás meghajtással 65-70 T páncél alatt.... OK megsérül egy Leopard II, hogy kerül vissza a szervízpontra, mondjuk jó eséllyel 7-800 KM-el arrébb a Lengyel határ közelébe?! Hogy?!

Szóval lehet röhögni, de az oroszok szerintem racionális döntést hoztak a T62-el. Zerg hadviselés. Ha igaz a napi lövésszám asszimetriája, amit mindenki emleget akkor az Ukránok tűzereje korlátosabb, lényegesen, mint az oroszoké. A tömeg nagyon tud fájni. Minden egyes lövedékhez, rakétához, drónhoz, tartozik logisztika, és logisztikai költség.

Szerintem elméletileg nem hülyeség, amit az oroszok kitaláltak. Elméletileg.
Helmut _Professional drinker
Hát, ha ahogy mondod, számolni tudsz, akkor neked könnyú lesz megmondani, hogy hány fő kiképzett harckocsizó kell egy ilyen tömeges bevetéshez. Ők honnan lesznek?
Jan
Ehhez nem kell tudnod számolni 4/harckocsi

Honnan lesznek?
... esetleg ki is vannak képezve tartalékosként? - ha a 2.000.000 tartalékos fele megvan, szerintem megoldják,

2022-ben nem hiszem hogy a T62 Main Battle Tank lesz, mondjuk NBC-re sincs felkészítve. Nem vagyok biztos abban hogy speciális műveletek támogatásához, gerilla hadviseléshez, városvédelmi feladatokhoz nagyon komoly formációs, taktikai képzés, és rengeteg gyakorlat kell majd olyan tartalékosoknak, akik ismerik a rendszert, és a technikát. Nyílván kell képzés, főleg, ha korszerű célzórendszert, vagy bármit kap. 😊
Helmut _Professional drinker
Ez kezd teljesen komolytalan lenni xD
ender1112
Persze hogy az, kb az elején írtam, hogy nem értek hozzá, és plagizálok, csak senki nem olvasta. Én a tranzitba tesszük a javelintnél elengedtem! 😀
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
800 darab T-62-est szeretne modernizálni és Ukrajnába küldeni az Orosz Hadsereg.

T-62

.
Amadeus von Dollárbaloldal
nem is tudtam h hadrendben vannak még oroszoknál
Kúrfürst briareos
Május, június környékén már küldtek ilyeneket Ukrajnába, asszem zsákmànyoltak is az ukránok.
Amúgy szerintem Szibériában bőven van még belőle raktározva, láttam olyan reportot is, ami valami 2500 darabról írt... 🤔😳
warr_b
Biztos kiváló állapotban vannak.
Jan
Én semennyire sem értek a háborúhoz, semennyire, de számolni tudok.

Ezek az öreg vasak rombolni tudnak, tömeget tudnak biztosítani. Elvileg üzemeltetni tudják, télálló technika. Az 54-62-72 úgy tudom közepes harckocsik. Sorra rohadnak a méregdrága nehéz, bonyolult, gázturbinás 80-as harckocsik Ukrán földön. Egyszerűen túl költséges és nehéz visszaszállítani őket a szervíz pontra.

Logisztika:Tételezzük fel a németek /amerikaiak leszállítják az MBT-ket. Ezek komplex üzemeltetést igénylő bonyolult rendszerekkel üzemeltethető fegyverrendszerek, őrült bonyolult hidraulika, gázturbinás meghajtással 65-70 T páncél alatt.... OK megsérül egy Leopard II, hogy kerül vissza a szervízpontra, mondjuk jó eséllyel 7-800 KM-el arrébb a Lengyel határ közelébe?! Hogy?!

Szóval lehet röhögni, de az oroszok szerintem racionális döntést hoztak a T62-el. Zerg hadviselés. Ha igaz a napi lövésszám asszimetriája, amit mindenki emleget akkor az Ukránok tűzereje korlátosabb, lényegesen, mint az oroszoké. A tömeg nagyon tud fájni. Minden egyes lövedékhez, rakétához, drónhoz, tartozik logisztika, és logisztikai költség.

Szerintem elméletileg nem hülyeség, amit az oroszok kitaláltak. Elméletileg.
Helmut _Professional drinker
Hát, ha ahogy mondod, számolni tudsz, akkor neked könnyú lesz megmondani, hogy hány fő kiképzett harckocsizó kell egy ilyen tömeges bevetéshez. Ők honnan lesznek?
Jan
Ehhez nem kell tudnod számolni 4/harckocsi

Honnan lesznek?
... esetleg ki is vannak képezve tartalékosként? - ha a 2.000.000 tartalékos fele megvan, szerintem megoldják,

2022-ben nem hiszem hogy a T62 Main Battle Tank lesz, mondjuk NBC-re sincs felkészítve. Nem vagyok biztos abban hogy speciális műveletek támogatásához, gerilla hadviseléshez, városvédelmi feladatokhoz nagyon komoly formációs, taktikai képzés, és rengeteg gyakorlat kell majd olyan tartalékosoknak, akik ismerik a rendszert, és a technikát. Nyílván kell képzés, főleg, ha korszerű célzórendszert, vagy bármit kap. 😊
Helmut _Professional drinker
Ez kezd teljesen komolytalan lenni xD
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 224 — én ezt meguntam
800 darab T-62-est szeretne modernizálni és Ukrajnába küldeni az Orosz Hadsereg.

T-62

.
Amadeus von Dollárbaloldal
nem is tudtam h hadrendben vannak még oroszoknál
Kúrfürst briareos
Május, június környékén már küldtek ilyeneket Ukrajnába, asszem zsákmànyoltak is az ukránok.
Amúgy szerintem Szibériában bőven van még belőle raktározva, láttam olyan reportot is, ami valami 2500 darabról írt... 🤔😳
warr_b
Biztos kiváló állapotban vannak.
Jan
Én semennyire sem értek a háborúhoz, semennyire, de számolni tudok.

Ezek az öreg vasak rombolni tudnak, tömeget tudnak biztosítani. Elvileg üzemeltetni tudják, télálló technika. Az 54-62-72 úgy tudom közepes harckocsik. Sorra rohadnak a méregdrága nehéz, bonyolult, gázturbinás 80-as harckocsik Ukrán földön. Egyszerűen túl költséges és nehéz visszaszállítani őket a szervíz pontra.

Logisztika:Tételezzük fel a németek /amerikaiak leszállítják az MBT-ket. Ezek komplex üzemeltetést igénylő bonyolult rendszerekkel üzemeltethető fegyverrendszerek, őrült bonyolult hidraulika, gázturbinás meghajtással 65-70 T páncél alatt.... OK megsérül egy Leopard II, hogy kerül vissza a szervízpontra, mondjuk jó eséllyel 7-800 KM-el arrébb a Lengyel határ közelébe?! Hogy?!

Szóval lehet röhögni, de az oroszok szerintem racionális döntést hoztak a T62-el. Zerg hadviselés. Ha igaz a napi lövésszám asszimetriája, amit mindenki emleget akkor az Ukránok tűzereje korlátosabb, lényegesen, mint az oroszoké. A tömeg nagyon tud fájni. Minden egyes lövedékhez, rakétához, drónhoz, tartozik logisztika, és logisztikai költség.

Szerintem elméletileg nem hülyeség, amit az oroszok kitaláltak. Elméletileg.
Helmut _Professional drinker
Hát, ha ahogy mondod, számolni tudsz, akkor neked könnyú lesz megmondani, hogy hány fő kiképzett harckocsizó kell egy ilyen tömeges bevetéshez. Ők honnan lesznek?
Jan
Ehhez nem kell tudnod számolni 4/harckocsi

Honnan lesznek?
... esetleg ki is vannak képezve tartalékosként? - ha a 2.000.000 tartalékos fele megvan, szerintem megoldják,

2022-ben nem hiszem hogy a T62 Main Battle Tank lesz, mondjuk NBC-re sincs felkészítve. Nem vagyok biztos abban hogy speciális műveletek támogatásához, gerilla hadviseléshez, városvédelmi feladatokhoz nagyon komoly formációs, taktikai képzés, és rengeteg gyakorlat kell majd olyan tartalékosoknak, akik ismerik a rendszert, és a technikát. Nyílván kell képzés, főleg, ha korszerű célzórendszert, vagy bármit kap. 😊
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
800 darab T-62-est szeretne modernizálni és Ukrajnába küldeni az Orosz Hadsereg.

T-62

.
Amadeus von Dollárbaloldal
nem is tudtam h hadrendben vannak még oroszoknál
Kúrfürst briareos
Május, június környékén már küldtek ilyeneket Ukrajnába, asszem zsákmànyoltak is az ukránok.
Amúgy szerintem Szibériában bőven van még belőle raktározva, láttam olyan reportot is, ami valami 2500 darabról írt... 🤔😳
warr_b
Biztos kiváló állapotban vannak.
Jan
Én semennyire sem értek a háborúhoz, semennyire, de számolni tudok.

Ezek az öreg vasak rombolni tudnak, tömeget tudnak biztosítani. Elvileg üzemeltetni tudják, télálló technika. Az 54-62-72 úgy tudom közepes harckocsik. Sorra rohadnak a méregdrága nehéz, bonyolult, gázturbinás 80-as harckocsik Ukrán földön. Egyszerűen túl költséges és nehéz visszaszállítani őket a szervíz pontra.

Logisztika:Tételezzük fel a németek /amerikaiak leszállítják az MBT-ket. Ezek komplex üzemeltetést igénylő bonyolult rendszerekkel üzemeltethető fegyverrendszerek, őrült bonyolult hidraulika, gázturbinás meghajtással 65-70 T páncél alatt.... OK megsérül egy Leopard II, hogy kerül vissza a szervízpontra, mondjuk jó eséllyel 7-800 KM-el arrébb a Lengyel határ közelébe?! Hogy?!

Szóval lehet röhögni, de az oroszok szerintem racionális döntést hoztak a T62-el. Zerg hadviselés. Ha igaz a napi lövésszám asszimetriája, amit mindenki emleget akkor az Ukránok tűzereje korlátosabb, lényegesen, mint az oroszoké. A tömeg nagyon tud fájni. Minden egyes lövedékhez, rakétához, drónhoz, tartozik logisztika, és logisztikai költség.

Szerintem elméletileg nem hülyeség, amit az oroszok kitaláltak. Elméletileg.
Helmut _Professional drinker
Hát, ha ahogy mondod, számolni tudsz, akkor neked könnyú lesz megmondani, hogy hány fő kiképzett harckocsizó kell egy ilyen tömeges bevetéshez. Ők honnan lesznek?
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 663
a hadtörténelem első dróncsatája


choose life
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 690 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szóval lehet röhögni, de az oroszok szerintem racionális döntést hoztak a T62-el. Zerg hadviselés. Ha igaz a napi lövésszám asszimetriája, amit mindenki emleget akkor az Ukránok tűzereje korlátosabb, lényegesen, mint az oroszoké. A tömeg nagyon tud fájni. Minden egyes lövedékhez, rakétához, drónhoz, tartozik logisztika, és logisztikai költség. Helmut _Professional drinker
Akkor lenne zerg hadviselés, ha zerg mennyiségű "tömeg", benne zerg mennyiségű katonával menne a frontra. Csak ez nem annyi. Ez proton darabszám lesz, ha tényleg odaküldik, zerg technológiával. Proton technológia ellen.
peterk2005 udvari bolond
Protoss-ra gondolsz te sztem 😊
Negritis, a vajda
Régen játszottam már vele. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 938 — SuperBowl Champions 2013/2014
Riaszto, ha tenyleg igaz

"Az erdőirtás, a bolygó határait meghaladó fogyasztást és az ipari méretű szennyezés miatt a Föld vadon élő állat- és növényvilágának populációja 69 százalékkal csökkent 1970 óta."

"Latin-Amerikában és a Karib-térségben - beleértve az Amazonast is - csökkent a legmeredekebben a vadon élő állatok átlagos populációjának mérete, 48 év alatt 94 százalékkal."

 444.hu/2022/10/13/a-vadon-elo-allatpopulacio-csaknem-70-szazaleka-kipusztult-1970-ota
undisputedly
Most ha téved a becslés 25%-ot akkor is durva adat...

Előbb-utóbb csak sikerül úgy megfektetni az ökoszisztémát, hogy az kinyírja az emberi civilizációt.
FLZOLI
Valamilyen szitnen ugye torvenyszeru, hogy ha az okiszisztema csucsragadozojanak populacioja ugrasszeruen no, a tobbi allatfaje csokken, de azert ez mar rendszerfelborito hatasu kihalas.

1970 ota az emberi populacio kb megduplazodott. Matematikailag talan ez nem all aranyban 69%-os kihalassal:

több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 077 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Riaszto, ha tenyleg igaz

"Az erdőirtás, a bolygó határait meghaladó fogyasztást és az ipari méretű szennyezés miatt a Föld vadon élő állat- és növényvilágának populációja 69 százalékkal csökkent 1970 óta."

"Latin-Amerikában és a Karib-térségben - beleértve az Amazonast is - csökkent a legmeredekebben a vadon élő állatok átlagos populációjának mérete, 48 év alatt 94 százalékkal."

 444.hu/2022/10/13/a-vadon-elo-allatpopulacio-csaknem-70-szazaleka-kipusztult-1970-ota
undisputedly
Most ha téved a becslés 25%-ot akkor is durva adat...

Előbb-utóbb csak sikerül úgy megfektetni az ökoszisztémát, hogy az kinyírja az emberi civilizációt.

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 938 — SuperBowl Champions 2013/2014
Riaszto, ha tenyleg igaz

"Az erdőirtás, a bolygó határait meghaladó fogyasztást és az ipari méretű szennyezés miatt a Föld vadon élő állat- és növényvilágának populációja 69 százalékkal csökkent 1970 óta."

"Latin-Amerikában és a Karib-térségben - beleértve az Amazonast is - csökkent a legmeredekebben a vadon élő állatok átlagos populációjának mérete, 48 év alatt 94 százalékkal."

 444.hu/2022/10/13/a-vadon-elo-allatpopulacio-csaknem-70-szazaleka-kipusztult-1970-ota

Szerkesztette: undisputedly
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
ez mi ?


deyell
kamikáze-bevetés
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 224 — én ezt meguntam
Szóval lehet röhögni, de az oroszok szerintem racionális döntést hoztak a T62-el. Zerg hadviselés. Ha igaz a napi lövésszám asszimetriája, amit mindenki emleget akkor az Ukránok tűzereje korlátosabb, lényegesen, mint az oroszoké. A tömeg nagyon tud fájni. Minden egyes lövedékhez, rakétához, drónhoz, tartozik logisztika, és logisztikai költség. Helmut _Professional drinker
Akkor lenne zerg hadviselés, ha zerg mennyiségű "tömeg", benne zerg mennyiségű katonával menne a frontra. Csak ez nem annyi. Ez proton darabszám lesz, ha tényleg odaküldik, zerg technológiával. Proton technológia ellen.
peterk2005 udvari bolond
Mondom, hogy túlbeszéltük, melózom.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 729 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
800 darab T-62-est szeretne modernizálni és Ukrajnába küldeni az Orosz Hadsereg.

T-62

.
Amadeus von Dollárbaloldal
nem is tudtam h hadrendben vannak még oroszoknál
Kúrfürst briareos
Május, június környékén már küldtek ilyeneket Ukrajnába, asszem zsákmànyoltak is az ukránok.
Amúgy szerintem Szibériában bőven van még belőle raktározva, láttam olyan reportot is, ami valami 2500 darabról írt... 🤔😳
warr_b
Biztos kiváló állapotban vannak.
Jan
Én semennyire sem értek a háborúhoz, semennyire, de számolni tudok.

Ezek az öreg vasak rombolni tudnak, tömeget tudnak biztosítani. Elvileg üzemeltetni tudják, télálló technika. Az 54-62-72 úgy tudom közepes harckocsik. Sorra rohadnak a méregdrága nehéz, bonyolult, gázturbinás 80-as harckocsik Ukrán földön. Egyszerűen túl költséges és nehéz visszaszállítani őket a szervíz pontra.

Logisztika:Tételezzük fel a németek /amerikaiak leszállítják az MBT-ket. Ezek komplex üzemeltetést igénylő bonyolult rendszerekkel üzemeltethető fegyverrendszerek, őrült bonyolult hidraulika, gázturbinás meghajtással 65-70 T páncél alatt.... OK megsérül egy Leopard II, hogy kerül vissza a szervízpontra, mondjuk jó eséllyel 7-800 KM-el arrébb a Lengyel határ közelébe?! Hogy?!

Szóval lehet röhögni, de az oroszok szerintem racionális döntést hoztak a T62-el. Zerg hadviselés. Ha igaz a napi lövésszám asszimetriája, amit mindenki emleget akkor az Ukránok tűzereje korlátosabb, lényegesen, mint az oroszoké. A tömeg nagyon tud fájni. Minden egyes lövedékhez, rakétához, drónhoz, tartozik logisztika, és logisztikai költség.

Szerintem elméletileg nem hülyeség, amit az oroszok kitaláltak. Elméletileg.
Helmut _Professional drinker
ha ezek jönnek az úgyis tavasszal lesz csak addig ki tudja mit tolnak még ukrán oldalra.
Kúrfürst briareos
Nem a mit a kérdés, hanem a mennyit? Pont ez a lényeg. Minden lövésnek van egy költsége, és egy rombolása. Ha ráöntöd az olcsó tömeget, a viszonylag drága, de kisebb kapacitásra, az egyrészt gondokat fog okozni a logisztikában, kapacitáselosztásban, másrészt jelentősen fogja rontani az egy lövés / rombolási érték mutatót.
Helmut _Professional drinker
ah lófasz olcsó gyalogsági antitank rakétákkal gyakják le oroszokat ezen nem fog változtatni az sem ha tömegével dobják előre az elavult (esetleg modernizált t62ket). kell crew, azt is szerelni kell, el kell jutattni frontra, tankolni kell stb
Kúrfürst briareos
Persze a tankok támogatás nélkül mennek, valszeg ezért döntött úgy a NATO, hogy Ukrajna légvédelmét meg kell erősíteni. 😀
Helmut _Professional drinker

Kúrfürst briareos
Még egyszer, nem értek a háborúhoz! Semennyire sem! 😀

Sőt szinte minden mondatom plagizáltam, leginkább General Petraeus-tól. Igyekeztem, hogy komikusan visszakövethető legyen 😀
Helmut _Professional drinker
Szaddamnak ezer T62ese vót meg 4000 régebbi

tényleg ezt az opec hogyefelejtette, majd kiírnak egy memorandumot, hogy vajon ki bírja 100 óránál tovább
Gróf de sutianap
Szaddamnak nem volt légiereje, mert az 1. nap megszűnt, viszont a másik oldalon volt az un. A10 Thunderbolt 2 ami egy 22 láb hosszú 30 mm-es preciziós Avenger ágyu két pár szárnnyal, meg két hajtóművel. És az van, hogy ha azt meglátja bármelyik MBT akkor visszakéredzkezik a gyárba, hogy őt akkor inkább szereljék szét.
Az Ukránoknak sok mindenük nincs, de semmiképpen sincs Thunderbolt 2-esük.... és főleg nincs F35-ös kötelékük, ami fedezi. Már épp leselejtezték volna ezeket, a régi szörnyeket, de inkább rájuk vágtak egy halom pénzt, hogy még repkedjenek egy kicsit, mert rájöttek, hogy mekkora a harci értékük még mindig.

 www.youtube.com/watch?v=wk6Qr6OO5Xo
Helmut _Professional drinker
Azért az A10-nek nem a gépágyú a fő fegyvere. Jó ez a legendárium, hogy aköré tervezték a gépet, de ez annyiban igaz, hogy egy baszott nagy ágyú, és sokkal több mindent kellett figyelembe venni a beépítésnél. Pl érdekesség, hogy a gatling rendszerű (forgó) cső el van tolva oldalra, hogy mindig az az egy cső legyen középen, amin a lövedék távozik, különben lehetetlen lenne vele célozni a recoil miatt.
De azért minden A10 előbb kezdi eregetni a Maverick-eket távolról, LGB-ket magasról, minthogy bemenjen a sűrüjébe és földközelben a harmincassal bohóckodjon.
Lecsó
Huhh, már itt tart a propaganda? 😀

EZ VESZÉLYES!!

(bocs)


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 729 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
ez mi ?


deyell
Nem vak az, csak bátor!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
ez mi ?


deyell
Darwin

criminal lawyer or criminal lawyer?