New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
topin
Ez a PO-ba jutás a cél kb annyira komolyan vehető mint a “megnyerni a köv meccset”...
Lehet te szeretnél egy treadmill csapatnak szurkolni én köszi inkább kihagynám, mert annál kevés rosszabb van.

A célnak egyértelműen a SB-nak kell lenni. Azt nem tudod úgy megtenni ha csak beesel a PO-ba. Ha már szeretsz statisztikával jönni érdemes megnézni mik a kiemeltek és nem kiemeltek SB-ba jutási aránya.

Azt meg nem lehet (nagyon-nagyon nehéz) értelmes QB teljesítménnyel elérni. Szintén meg lehet nézni a számokat nagy mintán.
Szóval igen, ha valaki nem elég jó akkor időben váltani kell és nem szenvedni vele mert az megint baromi ritka jelenség hogy valaki egyszer x év után meg tanul irányítani. Josh Allen összehozta ezt most mindenki jön a “várjunk 3-4 évig”-el. A többségnél bőven elég 2 év. És Jonesban már prospectként is az nem tetszett, hogy egyszerűen nincs upsideja. Nincs olyan tulajdonsága ami ha összeáll/komolyan fejlődik benne akkor top10-15s QB lesz. Max annyiban, ha egyszer elkezdi becsukott szemmel is olvasni a védelmeket... Ez megint nem tudom mennyire reális elvárás.


Az meg a világ vicce, ha azt akarod bemesélni itt, hogy edzésen olyan kurva jó Meki, de mi csak altatunk, majd ha fasza lesz az Ofal, akkor top10es irányító lesz.
Igen, szerintem is látják miket dob edzésen, pontosan ezért nem dobatunk vele annyit meg olyat, mert (még?) kevés a srác. Te bízhatsz benne, hogy egyszer elkezdi látni a számokat, szíved joga, de az hogy egy top15ben választott irányítónál a második évében még mindig ott tartunk, hogy “jól játszott = nem baszta el” az ciki.

És plz hagyjuk ezt a szar Ofal mögött nem lehet passzolni dumát. Nem 20 yardos bombákról beszélek, rendszer szinten meg lehet oldani hogy egy bizonyos szintig elpalástold az OL hiányosságát, csak ehhez akkor lehet Jones nem elég jo.
(Pl no-huddle miért kopott ki a játékunkból, csapat vagy a qb limitált ehhez?)
Amikor nem volt szar Ofal akkor se passzoltattuk, mert éppen fújt a szembeszél, bibis volt Jones fülcimpája, terhes volt a császárpingvinje... Kifogás az mindig van.

A válasz pedig ennél sokkal egyszerűbb: azért játszuk ezt a stílust mert ezzel van a legtöbb esélyünk nyerni. Nem az általad fr. QB potenciálnak tartott irányítóval, nem, neki az a feladat hogy ne bassza el.
De ahogy hátrányba kerülünk máris bajban vagyunk a gameplannel... ha ez nem elég kritika Jones “edzés teljesítményére”, “fejlődésére” akkor komolyan nem tudom mi.

De oké, kussoljunk csak a második éve van. De akkor mikor van az a pont, ahol már reálisan meg lehet ítélni a játékost, hogy benne ennyi van? Ha harmadik évében is ugyan ez lesz, akkor már esetleg meg lehet pendíteni Zappe nevét vagy komolyan meg kell várni a negyedik év végét?
Csak azért kérdezem, mert ez a “nyugi, ez is a terv része” szöveg egy ideig tartható fenn, aztán ha Zappe kijátszaná 1 év múlva a kezdőből utána nagyon kínos lesz, ezzel magyarázni.


És igen lehet BB megint mindenkinél a legokosabb lesz és majd system QBval faszrahúzza a ligát x éven belül, de sajnos legnagyobb bánatunkra ő sem mindenható és az ameriaki foci sajnos egyre jobban tolódik el a QB jelentősége felé. Ezt a fajta trendet nem látom hogyan tudná kompenzálni.
ZERO_L
A PO a cél minden csapatnak, az SB meg azoknak, ahol nyitva az ablak. Ez azért nem olyan sűrűn van egy csapat életében. És ha bejutva a PO-ba már bármi lehet, lásd tavalyi Bengals, vagy a 2007-es Giants, vagy a Sasok. Persze a stat azt mutatja, hogy nem kiemeltként kisebb az esély jóval, és Bradyvel sem voltunk túl acélosak WC körben, de ez tök normális.

És az hogy nálad csak az SB a siker az a te problémád.

Az a felvetésed, hogy azért nem dobatunk vele olyat, mert edzésen is kevés, azért nem állja meg a helyét, mert ilyet dobattunk vele, amíg működött a fal. Ez is volt a stáb kritikája, hogy eltolódott a vertikális játék felé túlságosan.

Zappe nevét nem tudom miért kellene megpendíteni, amikor jelenleg egy backup szint. Minden adata és a játéka is ezt mutatta, amint valós NFL helyzetbe került.

Ha hátrányba vagyunk, akkor nem Jones miatt van baj, hanem mert a mélységi passzjátékunk kialakulásához nincs elég idő. Anélkül meg nehéz mélyre menni és futni az eredmény után.

De mondom, nem velem vitatkozol. Orlovsky, Lazar, Kyles, Thompson, Giardi és még Bedard is hozza az elemzéseket és határozottan kijelentik, hogy aki szerint Jones a fék, az vakon van. Nem én túlzok, ott vannak a tweetekben.

Szóval lehet mégis neked kellene átértékelned vagy az elvárásaidat, vagy elfogadni hogy nem jól látod. Ez kb ugyanaz a szint, mint a Brady kiégett, vagy a minden évben leírt na most már vége, látom rajta, manningnél is ugyanez volt típusú éleslátások, amik a körülményeket nem vették figyelembe, csak az adott teljesítményt.

Kicsit kevésbé akarjunk okosak lenni, főleg mikor szart se tudunk róla. Az elvárásaid meg nincsenek köszönő viszonyban a valósággal, mert jelenleg ez nem egy QB barát rendszer és fal.

Hozok két adatot:

15-12-es mérleg, 5160 passzolt yard, 58%-os sikeresség, 30TD, 21INT és 76 PasserRating
14-10-es mérleg 5187 passzolt yard, 86%-os sikeresség, 26TD, 20INT és 89,3 PasserRating

Az első Josh Allen, a második Jones a karrierjük ezen pontján.

És az ilyen szurkolói türelmetlenséget elkövető franchiseok dagonyáznak a posványba évtizedekig, mert idő kell a rendszerekhez, ha azokat változtatják.

Persze lehet ezt úgy is, hogy mindent a QB valaga alá tesznek és a talentum egyből utat tör magának, csak ez a kisebb százalék. Elenyészően kisebb.

És az, hogy te mit nézel szívesen a playoffba, pffff...azért egy NFL franchise csak nem szurkolói nézetek alapján épül majd.
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 360 — Ajmo Vatreni
Ez a PO-ba jutás a cél kb annyira komolyan vehető mint a “megnyerni a köv meccset”...
Lehet te szeretnél egy treadmill csapatnak szurkolni én köszi inkább kihagynám, mert annál kevés rosszabb van.

A célnak egyértelműen a SB-nak kell lenni. Azt nem tudod úgy megtenni ha csak beesel a PO-ba. Ha már szeretsz statisztikával jönni érdemes megnézni mik a kiemeltek és nem kiemeltek SB-ba jutási aránya.

Azt meg nem lehet (nagyon-nagyon nehéz) értelmes QB teljesítménnyel elérni. Szintén meg lehet nézni a számokat nagy mintán.
Szóval igen, ha valaki nem elég jó akkor időben váltani kell és nem szenvedni vele mert az megint baromi ritka jelenség hogy valaki egyszer x év után meg tanul irányítani. Josh Allen összehozta ezt most mindenki jön a “várjunk 3-4 évig”-el. A többségnél bőven elég 2 év. És Jonesban már prospectként is az nem tetszett, hogy egyszerűen nincs upsideja. Nincs olyan tulajdonsága ami ha összeáll/komolyan fejlődik benne akkor top10-15s QB lesz. Max annyiban, ha egyszer elkezdi becsukott szemmel is olvasni a védelmeket... Ez megint nem tudom mennyire reális elvárás.


Az meg a világ vicce, ha azt akarod bemesélni itt, hogy edzésen olyan kurva jó Meki, de mi csak altatunk, majd ha fasza lesz az Ofal, akkor top10es irányító lesz.
Igen, szerintem is látják miket dob edzésen, pontosan ezért nem dobatunk vele annyit meg olyat, mert (még?) kevés a srác. Te bízhatsz benne, hogy egyszer elkezdi látni a számokat, szíved joga, de az hogy egy top15ben választott irányítónál a második évében még mindig ott tartunk, hogy “jól játszott = nem baszta el” az ciki.

És plz hagyjuk ezt a szar Ofal mögött nem lehet passzolni dumát. Nem 20 yardos bombákról beszélek, rendszer szinten meg lehet oldani hogy egy bizonyos szintig elpalástold az OL hiányosságát, csak ehhez akkor lehet Jones nem elég jo.
(Pl no-huddle miért kopott ki a játékunkból, csapat vagy a qb limitált ehhez?)
Amikor nem volt szar Ofal akkor se passzoltattuk, mert éppen fújt a szembeszél, bibis volt Jones fülcimpája, terhes volt a császárpingvinje... Kifogás az mindig van.

A válasz pedig ennél sokkal egyszerűbb: azért játszuk ezt a stílust mert ezzel van a legtöbb esélyünk nyerni. Nem az általad fr. QB potenciálnak tartott irányítóval, nem, neki az a feladat hogy ne bassza el.
De ahogy hátrányba kerülünk máris bajban vagyunk a gameplannel... ha ez nem elég kritika Jones “edzés teljesítményére”, “fejlődésére” akkor komolyan nem tudom mi.

De oké, kussoljunk csak a második éve van. De akkor mikor van az a pont, ahol már reálisan meg lehet ítélni a játékost, hogy benne ennyi van? Ha harmadik évében is ugyan ez lesz, akkor már esetleg meg lehet pendíteni Zappe nevét vagy komolyan meg kell várni a negyedik év végét?
Csak azért kérdezem, mert ez a “nyugi, ez is a terv része” szöveg egy ideig tartható fenn, aztán ha Zappe kijátszaná 1 év múlva a kezdőből utána nagyon kínos lesz, ezzel magyarázni.


És igen lehet BB megint mindenkinél a legokosabb lesz és majd system QBval faszrahúzza a ligát x éven belül, de sajnos legnagyobb bánatunkra ő sem mindenható és az ameriaki foci sajnos egyre jobban tolódik el a QB jelentősége felé. Ezt a fajta trendet nem látom hogyan tudná kompenzálni.
ZERO_L
Nagyrészt egyetértek, kivéve a kiemeltet. Szerintem nem lesz kínos, majd bele lesz illesztve a rendszerbe.

Azért bennem élénken él ugyanez a - várjuk ki a végét - érvelés az O coachok viszonylatában is. Elég komoly lehurrogás lett abból, hogy itt egy páran - köztük jómagam is - kritizálták Billt, hogy a két bukott HC mennyire fog jól működtetni egy olyan O-t amit egy másodéves QB vezet, mindenféle O tapasztalat nélkül. (Tudom Patricia volt ass. O-line coach egy évig húsz éve.)

Egyet szerettem volna év előtt. A két edző, ne kúrja el Macet. Hát? Nem állnak jól ezzel.

Szóval vagy a QB a hibás, vagy a rendszer, vagy az O-fal. Ezt két edző rakja össze. Valakinek azért ebben kell, hogy legyen felelőssége.
több mint 1 éve
ZERO_L New England Patriots 4 460 — situational football
topin
Ez a PO-ba jutás a cél kb annyira komolyan vehető mint a “megnyerni a köv meccset”...
Lehet te szeretnél egy treadmill csapatnak szurkolni én köszi inkább kihagynám, mert annál kevés rosszabb van.

A célnak egyértelműen a SB-nak kell lenni. Azt nem tudod úgy megtenni ha csak beesel a PO-ba. Ha már szeretsz statisztikával jönni érdemes megnézni mik a kiemeltek és nem kiemeltek SB-ba jutási aránya.

Azt meg nem lehet (nagyon-nagyon nehéz) értelmes QB teljesítménnyel elérni. Szintén meg lehet nézni a számokat nagy mintán.
Szóval igen, ha valaki nem elég jó akkor időben váltani kell és nem szenvedni vele mert az megint baromi ritka jelenség hogy valaki egyszer x év után meg tanul irányítani. Josh Allen összehozta ezt most mindenki jön a “várjunk 3-4 évig”-el. A többségnél bőven elég 2 év. És Jonesban már prospectként is az nem tetszett, hogy egyszerűen nincs upsideja. Nincs olyan tulajdonsága ami ha összeáll/komolyan fejlődik benne akkor top10-15s QB lesz. Max annyiban, ha egyszer elkezdi becsukott szemmel is olvasni a védelmeket... Ez megint nem tudom mennyire reális elvárás.


Az meg a világ vicce, ha azt akarod bemesélni itt, hogy edzésen olyan kurva jó Meki, de mi csak altatunk, majd ha fasza lesz az Ofal, akkor top10es irányító lesz.
Igen, szerintem is látják miket dob edzésen, pontosan ezért nem dobatunk vele annyit meg olyat, mert (még?) kevés a srác. Te bízhatsz benne, hogy egyszer elkezdi látni a számokat, szíved joga, de az hogy egy top15ben választott irányítónál a második évében még mindig ott tartunk, hogy “jól játszott = nem baszta el” az ciki.

És plz hagyjuk ezt a szar Ofal mögött nem lehet passzolni dumát. Nem 20 yardos bombákról beszélek, rendszer szinten meg lehet oldani hogy egy bizonyos szintig elpalástold az OL hiányosságát, csak ehhez akkor lehet Jones nem elég jo.
(Pl no-huddle miért kopott ki a játékunkból, csapat vagy a qb limitált ehhez?)
Amikor nem volt szar Ofal akkor se passzoltattuk, mert éppen fújt a szembeszél, bibis volt Jones fülcimpája, terhes volt a császárpingvinje... Kifogás az mindig van.

A válasz pedig ennél sokkal egyszerűbb: azért játszuk ezt a stílust mert ezzel van a legtöbb esélyünk nyerni. Nem az általad fr. QB potenciálnak tartott irányítóval, nem, neki az a feladat hogy ne bassza el.
De ahogy hátrányba kerülünk máris bajban vagyunk a gameplannel... ha ez nem elég kritika Jones “edzés teljesítményére”, “fejlődésére” akkor komolyan nem tudom mi.

De oké, kussoljunk csak a második éve van. De akkor mikor van az a pont, ahol már reálisan meg lehet ítélni a játékost, hogy benne ennyi van? Ha harmadik évében is ugyan ez lesz, akkor már esetleg meg lehet pendíteni Zappe nevét vagy komolyan meg kell várni a negyedik év végét?
Csak azért kérdezem, mert ez a “nyugi, ez is a terv része” szöveg egy ideig tartható fenn, aztán ha Zappe kijátszaná 1 év múlva a kezdőből utána nagyon kínos lesz, ezzel magyarázni.


És igen lehet BB megint mindenkinél a legokosabb lesz és majd system QBval faszrahúzza a ligát x éven belül, de sajnos legnagyobb bánatunkra ő sem mindenható és az ameriaki foci sajnos egyre jobban tolódik el a QB jelentősége felé. Ezt a fajta trendet nem látom hogyan tudná kompenzálni.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
Szerintem Jones nem volt rossz tegnap, nem ment el rajta a meccs és láthatóan nem miatta nem működött tegnap jobban az O.

DE.

Azért ne essünk már át a ló másik oldalára. Semmi pluszt nem tett hozzá. És elhiszem, hogy a Jets D bitang, de ugyanez volt az Indy ellen is. És a 4 td 7 int mutató (1400 yard 7 meccsen) nem azt mutatja, hogy ezt megelőzően, egészséges OL-lel uralta a játékot. Semmi különöset nem csinál, csak nem rajta megy el a meccs, de nem is nyeri meg.

Sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy nagy volt a kabát a két volt HC-nak (nagyon nem meglepő). Mert sem az O-line, sem a playcall, sem a QB fejlődése nem működik. Most már ezzel nincs mit tenni, ebből kell valamit kihozni.
zinedine5
Tul nagyok az elvarasok.
Te most top5, top 10 vagy top15-os QB-t szeretnel?

Nagyon nehez kihuzni egy topQB-t es nem is realis elvaras.
A legtobb edzo azt akarja, az a minimum vagy atlag elvaras h ne menjen el rajta a meccs, menedzselje le. Ha tud tobbet hozzaadni mar jo.

Anno TB is azert kerult be a csapatba, mert ezt tudta hozni nyomas alatt is, nem gunslingerkedett.

Favre nagy meccseket jatszott, de vajh hany SB eseleye ment el a gunslinger mentalitason?
Lúdas Solymi
Javítsd ki, ha esetleg tévednék, de mintha TB előtt lett volna valaki a depth charton.
Neki úgy nem kellett elrontania, hogy egy hatodik kóros csere qb volt.
Zappe ne rontsa el, egy első körös tegyen valamit hozzá. Mondjuk legyen legalább 1 TD per meccses statisztikája.

És az eredeti kérdésedre visszatérve. Franchise qb-t szeretnék. Olyat aki hozzátesz és nem csak a minimum elvárást teljesíti. Hogy ez top 5 vagy top 15 az már csak hab a tortán. Persze jobb lenne, ha minél jobb. De gondolom neked is.

"Túl nagyok az elvárások".... Ne röhögtessél már. 7 meccs 4 TD.
zinedine5
Rosszul értelmezed a szerepeket.
Bledsoet nem BB választotta, egyes hírek szerint ő Bradyt akarta kezdetni
, csak Kraft nem engedte, de ez mondjuk mindegy is.
Még Brady első éve után is évekig ment a vita, hogy jó választás volt-e vagy sem, függetlenül az SB címektől.
Ugyanez a Gerappa szitu, BB már játszatta volna, miközben ő is "csak" annyit tud, hogy nem cseszi el.

Másrészt ha elismerjük BB azon képességét, hogy úgy épít sikeres csapatotokat ahol a bluechip játékosok mellé tesz jómunkásembereket, akkor miért ördögtől való elképzelés az, hogy NE a QB legyen a bluechip játékos?

Meg amikor már egy QB második évében elvárják, hogy hozza a pluszt, miközben beszélünk a year 2 jumpról, sophomore slumpról, stb.

Mindenki azonnal akar sikereket, azonnali megtérülést akar, azonnal SB-t, stb.
A játék is változik és gyorsul, de nem annyira mint a világ, kicsit visszább kellene venni az elvárásokból.
Lúdas Solymi
Már ne is haragudj, de ez maximum pletyka szint.

"In March 2001, Bledsoe signed a then-record ten-year, $103 million contract"

Nézz már utána kérlek, ki volt akkor az edző/GM?

Leírtam az "elvárásaimat" (leírni is fura). Én nem írtam SB-t elvárásként, csak azt, hogy vele jobban nézzen ki az O, mint egy negyedik körös újonccal. Pl. a meccsenkénti 1 TD szerintem egyáltalán nem túlzó elvárás.

De ha szerinted az amit látsz az rendben van és elég akkor ok. Ha szerinted Mac pont ott van a fejlődésben ahol lennie kell, akkor rendben. Én elfogadom, ha így látod, csak nem értek vele egyet.

Plusz egy:

Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?
zinedine5
Lehet, hogy pletyka, lehet h nem, tök mindegy.
Március meg szeptember között van egy kis időtáv meg egy offseason.
A rekordösszegű QB 2002-t meg már Buffalóban kezdte.

Az utóbbi viszont tény, máshogy nézzük a csapatot, csapatépítést és a meccseket is.
Én el tudom fogadni, hogyha rossz, unalmas játékkal is, de nyerünk.
És azt is elfogadom, hogyha a QB csak annyit hoz le, hogy nem bukja el a meccset.
Hisz a lényeg az, hogy ne verd meg saját magad.
több mint 1 éve
ZERO_L New England Patriots 4 460 — situational football
Persze ez sem szentírás, de ez azért nem rossz viszonyítás




"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Nekem inkább az a gondom, hogy eltelt 1,5 szezon, de nem tűnik úgy, hogy közelebb kerültünk annak megválaszolásához, hogy vajon Jones e az a QB, akire a jövőt építeni érdemes. Mondjuk nekem az sem, hogy nem ő az.
Nyilván nem az én laikus fotelszurkoló véleményem az alap, de ebben a káoszban az általad hivatkozott statisztikák nem köszönnek vissza.
Boston
Ezt mi nem is tudjuk megítélni. Szubjektív eyetest alapján hozott álláspont szerint megbukott az egyik oldalnál. Bár itt a tavalyi év valamiért annullálódott.

A másik oldal a körülményeket vizsgálja, amik minden QB teljesítményére hatással van, és ezért jelenleg nem lehetne látni mi az a kabát, amit rá lehet adni Jonesra.

Kyles, Thompson, Giardi, Lazar is elemzett játékokat a héten. Egyöntetű állásfoglalás hogy jól játszott Jones, és javult a playcall. Csak azokat emelik ki, amik a meccs hevében is láthatóak voltak. Jobb route spacing, jobb útvonalak, jobb időzítés.

Beemeltek új elemet a full house felállással, amire nem is volt válasza az ellenfélnek.

Az átlag idő az NFL_ben a sackhez 3.58mp. Jones sackek átlagos ideje a Jets ellen 2,9mp.

48%-ban volt nyomás a Wilsonon és a DLine nálunk parádézott. Odáig voltunk tőlük és láttuk mennyire nehéz úgy jól dönteni. De azt valahogy a Jones "haterek" elfelejtik, hogy ő is 48%-ban volt nyomás alatt, egy olyan D ellen, akinek senki se passzol sok yardot, és sokan fekszenek a hátukon ellenük. Giardi utal is rá, hogy tessék megnézni Josh Allent ellenük. De már tavaly is megszenvedett velük.

Jones fala a legszarabb PFF-nél a Pressure Allowed mutatóban. Így jelentősen befolyásolja a playcall-t, amihez talán elkezd alkalmazkodni a stáb is.

Bár Lazar elemzése is rámutat, amiről mi is beszéltünk még meccs előtt a podcastban, hogy pár jó játék után ismét jön a shotgun és 5-6 fős protection. Cserébe már a futás se megy ezzel a fallal.

Jets ellen volt amúgy volt 8 fős protection is, 6 védővel szemben és 4 helyen verték meg őket, sima sack lett belőle.

Így nehéz bárkinek irányítani, meg nagy játékokat lerakni az asztalra. Nem véletlenül volt tudatosan az a gameplan, hogy 2,5mp- belül rövid gyors passzok. 2.0 alatt volt az ADOT ezen esetekben. Ezt kérték, mert ezekkel lehetett haladni egy ilyen fal mögött.

Az ALL22 egyébként jól megmutatja, hogy sok olyan esetben nincs nyitva senki, amikor a szurkoló Jones nyakába akarja varrni a dolgokat.

De persze nem elit szint, nem hibátlan, ezt senki nem mondja. Maradnak el passzok, néz be olvasást is. De melyik QB-nál nem? Itt Jones a legkisebb probléma. És nem szerintem, hanem minden szaki szerint. Ők meg nem csak egyszer a meccs hevében nézik a játékokat egy olyan beszűkült térben (tv) ami nem is mutatja a teljes pályát és opciókat.

A film roomban sem vagyunk ott, hogy miket mond Jones, miket lát meg. És azt se tudjuk, hogy edzéseken mennyire tudja azt hozni amit elvárnak tőle. Ezek kapcsán csak a beszámolókra hagyatkozhatunk, és azok szerint, meg a csapattársak és edzés szerint nagyon jó úton van.

Idén nem nagyon látunk jobb offense játékot, így magát Jones-t sem fogjuk jobbnak látni egy komfortos fal mögötti játékhoz képest.

Szerkesztette: topin
több mint 1 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Nekem inkább az a gondom, hogy eltelt 1,5 szezon, de nem tűnik úgy, hogy közelebb kerültünk annak megválaszolásához, hogy vajon Jones e az a QB, akire a jövőt építeni érdemes. Mondjuk nekem az sem, hogy nem ő az.
Nyilván nem az én laikus fotelszurkoló véleményem az alap, de ebben a káoszban az általad hivatkozott statisztikák nem köszönnek vissza.

Do your job
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
MacJ már megmutatta párszor mire képes azokban a helyzetekben amikor neki kellene vinni a csapatot a hátán, int vagy sack lett belőle... Topin nyomathatod a statisztikákat de a tény az tény marad MacJ egy limitált képességű QB, aki nem bírja el a terhet amit rá adtak. Kulcs szituációkban folyamat megremeg a keze és ha ezt nem veszed észre a statisztikáid mögött akkor meg is van ki a helikopter 😀. Jövőre lesz majd fala ami tart akkor majd a wr-ekre lehet fogni a teljesítmény hanyatlást-stagnálást vagy az rb-re vagy a Te-re, mindig van és lehet kifogás és közben a statisztikai dolgai szupik lesznek, érdekes ez. Amúgy kereshetnél állást Topin a Pff-nél aztán elégedetten mogyorózhatnátok magatokat az adatokkal ahelyett hogy seggfejkedsz egy fotelszurkolói oldalon 😀
ParadSEC
Pontosan milyen terhet raktak rá, kifejtenéd, és alátámasztanád mit és hogyan, mikor nem bírt el?

A te tényszerű kijelentéseid nyomatékosabbak, mint akik értenek hozzá.
És akkor csodálkoztok, hogy laposföldezve vagytok..

Tiszta oltástagadó vs Kemenesi szitu, és ők ugyanúgy nem vágták ki a helikopter de cserébe jó hangosak voltak és hangoztatták egyre hülyébb indokkal az igazuk.

És persze az a seggfej aki felhívja erre a figyelmet, logikus 😊
több mint 1 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 067 — Patriots fan
Amiket leírtál azok sziklaszilárd adatok, nem vitatom.
Mint fotelszurkoló továbbra is tartom,hogy van egy komfort zóna amiben otthonosan mozog és megcsinál benne mindent amit kell se többet se kevesebbet.
Arra vagyok kíváncsi,hogy ha hátára kell vennie csapatot mert a def mondjuk nagyon vakon lenne arra képes lesz?

Ezzel le is zárom részemről ezt a témát és inkább megtartom magamnak.

Lassan mindenki "elmenekül" a Pats topikból....
ThundersNFL a Jobbágy
MacJ már megmutatta párszor mire képes azokban a helyzetekben amikor neki kellene vinni a csapatot a hátán, int vagy sack lett belőle... Topin nyomathatod a statisztikákat de a tény az tény marad MacJ egy limitált képességű QB, aki nem bírja el a terhet amit rá adtak. Kulcs szituációkban folyamat megremeg a keze és ha ezt nem veszed észre a statisztikáid mögött akkor meg is van ki a helikopter 😀. Jövőre lesz majd fala ami tart akkor majd a wr-ekre lehet fogni a teljesítmény hanyatlást-stagnálást vagy az rb-re vagy a Te-re, mindig van és lehet kifogás és közben a statisztikai dolgai szupik lesznek, érdekes ez. Amúgy kereshetnél állást Topin a Pff-nél aztán elégedetten mogyorózhatnátok magatokat az adatokkal ahelyett hogy seggfejkedsz egy fotelszurkolói oldalon 😀

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 301
Amiket leírtál azok sziklaszilárd adatok, nem vitatom.
Mint fotelszurkoló továbbra is tartom,hogy van egy komfort zóna amiben otthonosan mozog és megcsinál benne mindent amit kell se többet se kevesebbet.
Arra vagyok kíváncsi,hogy ha hátára kell vennie csapatot mert a def mondjuk nagyon vakon lenne arra képes lesz?

Ezzel le is zárom részemről ezt a témát és inkább megtartom


Lassan mindenki "elmenekül" a Pats topikból....
ThundersNFL a Jobbágy
#TopOut😃🤫😛
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Biztos jó szakmailag az amit Mac Jones csinál, csak kurva szar nézni

Ezt most minden bántás v kötözködés nélkül írom.

Brady-t is untam sokszor,de neki volt ritmusa, üteme, ütemváltása, tér-idő szinkronja, minden ami miatt mechanikusnak, de zseniálisnak tartom.

Jones meg unalmas nekem, de ez ízlés kérdése nyilván. Már egyetemen is átpörgettem a játékait, mert mindig mindent ugyanúgy csinált.
Willie Parker
Ezt nem lehet vitatni a jelen helyzetben.
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Amiket leírtál azok sziklaszilárd adatok, nem vitatom.
Mint fotelszurkoló továbbra is tartom,hogy van egy komfort zóna amiben otthonosan mozog és megcsinál benne mindent amit kell se többet se kevesebbet.
Arra vagyok kíváncsi,hogy ha hátára kell vennie csapatot mert a def mondjuk nagyon vakon lenne arra képes lesz?

Ezzel le is zárom részemről ezt a témát és inkább megtartom magamnak.

Lassan mindenki "elmenekül" a Pats topikból....
ThundersNFL a Jobbágy
Nem csodalom 😊
több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 546 — !SuPeR6BoWL!
Amiket leírtál azok sziklaszilárd adatok, nem vitatom.
Mint fotelszurkoló továbbra is tartom,hogy van egy komfort zóna amiben otthonosan mozog és megcsinál benne mindent amit kell se többet se kevesebbet.
Arra vagyok kíváncsi,hogy ha hátára kell vennie csapatot mert a def mondjuk nagyon vakon lenne arra képes lesz?

Ezzel le is zárom részemről ezt a témát és inkább megtartom magamnak.

Lassan mindenki "elmenekül" a Pats topikból....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 301
Biztos jó szakmailag az amit Mac Jones csinál, csak kurva szar nézni

Ezt most minden bántás v kötözködés nélkül írom.

Brady-t is untam sokszor,de neki volt ritmusa, üteme, ütemváltása, tér-idő szinkronja, minden ami miatt mechanikusnak, de zseniálisnak tartom.

Jones meg unalmas nekem, de ez ízlés kérdése nyilván. Már egyetemen is átpörgettem a játékait, mert mindig mindent ugyanúgy csinált.

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?
zinedine5
Mindenhol elvárják, ha a körülmények adottak. Ha meg nem, akkor nem baszogatják a QB-t mikor neki van a legkevesebb köze hozzá.

De ehhez ugye az lenne az első lépés, hogy az ember megértse mi miért van. És minél jobban nem érti, annál jobban zárja ki magát a valóságból..
topin
Na ekkor kell a QB-nak előjönni a csigaházból
ThundersNFL a Jobbágy
Helikopter vagy-e?
topin
Inkább vagyok bármi mint másokat gúnyosan lenéző és kioktató...
ThundersNFL a Jobbágy
Nem nezlek le csak latom hogy nem erted amit latsz.

Mivel a helikopterek miatt a tegnapi Jones jatekrol irok nalunk holnap es gyujtom hozza az anyagot, megosztok itt par reszletet:

33 dropbackje volt tegnap, ebbol 16 esetben volt nyomas alatt. Kozel 50%-ban. Ez eleg beteg adat.


A PFF szerint 1 darab nyomasert volt ebbol o felelos, amikor volt ures vevo, de nem dobta el idoben.

Ez 16bol 1 eset, vagyis a pressure 6%-a szarad a lelken. Minden mas esetben megoldotta, ha volt kinek dobnia. Szerintem erre mondhatjuk, hogy elolepett. Szerinted semmi extra. Oke.

A szezonban 61 nyomast gyakoroltak ra, ebbol 5 volt miatta mindossze a PFF szerint. Tehat az esetek 8,2%-aban o volt a hibas.

Hogy ez sok vagy keves, azt se bizom rad, nehogy rossz kovetkeztetesre juss.

Ez minden olyan QB kozott, akit erint a 60 pressure az 5.legjobb mutato. Mondhatjuk, hogy nem dedelgeti a labdat es nem miatta nem lehet eldobni altalaban a lasztit.


A nagy kedvenc Zappe 24 nyomassal nezett szembe ezalatt 5 nyomasert volt felelos. Ez 20,8%, ez a 6.legmagasabb mutato a 20 pressure alatt allo QB listan. De o volt a kiraly es nagyszeruen olvasott es jol szabadult a labdatol. Marmint szerintetek, es ha levesszuk azt a tenyt, hogy van vagy nincs ures elkapo.

Tegnap Jonesnak 2,93mp allt rendelkezesere atlagosan es mar odaert a nyomas. Ez egy average adat, volt amikor gyorsabban. A heten eddig 30 QB jatszott akinek volt 30 dropbackje, es ezek kozul mindossze 1 embernek volt atlagosan kevesebb ideje.

Tehat mondhatjuk, hogy nagy nyomas alatt, ami gyorsan odaert es jo coverage mellett kellett celba talalnia. Ezt eleg jol megoldotta, de ertem ez neked semmi extra nem volt.

Ezek az adatok pedig eleg extrem helyzetet vazolnak fel, de ertem te jobban atlattad ezt.

Azt hiszem Chathamnel olvastam, hogy az intentional grundingot nem art figyelembe venni, amikor ilyen gyorsan ott a nyomas a QB arcaba es ne varja el senki, hogy szabalyosan ki tudja dobni a labdat yard vesztes nelkul.

Es nem az a baj, hogy valamit tenykent kozolsz, vagy rosszul latod, hanem az, hogy nem fogadod el, hogy mi az ami valoban tortent. Es akkor ahelyett hogy mondjuk utana neznel es beepitened az olvasottakat, latottakat, ezzel legkozelebb jobban atlatnad tovabb nyomod a valotlansagot, mert ugy a tv-ben ugy lattad.
több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 546 — !SuPeR6BoWL!
Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?
zinedine5
Mindenhol elvárják, ha a körülmények adottak. Ha meg nem, akkor nem baszogatják a QB-t mikor neki van a legkevesebb köze hozzá.

De ehhez ugye az lenne az első lépés, hogy az ember megértse mi miért van. És minél jobban nem érti, annál jobban zárja ki magát a valóságból..
topin
Na ekkor kell a QB-nak előjönni a csigaházból
ThundersNFL a Jobbágy
Helikopter vagy-e?
topin
Inkább vagyok bármi mint másokat gúnyosan lenéző és kioktató...

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 546 — !SuPeR6BoWL!
Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?
zinedine5
Mindenhol elvárják, ha a körülmények adottak. Ha meg nem, akkor nem baszogatják a QB-t mikor neki van a legkevesebb köze hozzá.

De ehhez ugye az lenne az első lépés, hogy az ember megértse mi miért van. És minél jobban nem érti, annál jobban zárja ki magát a valóságból..
topin
Na ekkor kell a QB-nak előjönni a csigaházból
ThundersNFL a Jobbágy
Helikopter vagy-e?
topin
Annak is kell lenni valakinek 😂😂😂

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?
zinedine5
Mindenhol elvárják, ha a körülmények adottak. Ha meg nem, akkor nem baszogatják a QB-t mikor neki van a legkevesebb köze hozzá.

De ehhez ugye az lenne az első lépés, hogy az ember megértse mi miért van. És minél jobban nem érti, annál jobban zárja ki magát a valóságból..
topin
Na ekkor kell a QB-nak előjönni a csigaházból
ThundersNFL a Jobbágy
Helikopter vagy-e?
több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 546 — !SuPeR6BoWL!
Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?
zinedine5
Mindenhol elvárják, ha a körülmények adottak. Ha meg nem, akkor nem baszogatják a QB-t mikor neki van a legkevesebb köze hozzá.

De ehhez ugye az lenne az első lépés, hogy az ember megértse mi miért van. És minél jobban nem érti, annál jobban zárja ki magát a valóságból..
topin
Na ekkor kell a QB-nak előjönni a csigaházból

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 360 — Ajmo Vatreni
Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?
zinedine5
Mindenhol elvárják, ha a körülmények adottak. Ha meg nem, akkor nem baszogatják a QB-t mikor neki van a legkevesebb köze hozzá.

De ehhez ugye az lenne az első lépés, hogy az ember megértse mi miért van. És minél jobban nem érti, annál jobban zárja ki magát a valóságból..
topin
Ti azt is elolvassátok amit írtam róla vagy csak amit gondoltok, hogy írtam?
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?
zinedine5
Mindenhol elvárják, ha a körülmények adottak. Ha meg nem, akkor nem baszogatják a QB-t mikor neki van a legkevesebb köze hozzá.

De ehhez ugye az lenne az első lépés, hogy az ember megértse mi miért van. És minél jobban nem érti, annál jobban zárja ki magát a valóságból..
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 360 — Ajmo Vatreni
Szerintem Jones nem volt rossz tegnap, nem ment el rajta a meccs és láthatóan nem miatta nem működött tegnap jobban az O.

DE.

Azért ne essünk már át a ló másik oldalára. Semmi pluszt nem tett hozzá. És elhiszem, hogy a Jets D bitang, de ugyanez volt az Indy ellen is. És a 4 td 7 int mutató (1400 yard 7 meccsen) nem azt mutatja, hogy ezt megelőzően, egészséges OL-lel uralta a játékot. Semmi különöset nem csinál, csak nem rajta megy el a meccs, de nem is nyeri meg.

Sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy nagy volt a kabát a két volt HC-nak (nagyon nem meglepő). Mert sem az O-line, sem a playcall, sem a QB fejlődése nem működik. Most már ezzel nincs mit tenni, ebből kell valamit kihozni.
zinedine5
Tul nagyok az elvarasok.
Te most top5, top 10 vagy top15-os QB-t szeretnel?

Nagyon nehez kihuzni egy topQB-t es nem is realis elvaras.
A legtobb edzo azt akarja, az a minimum vagy atlag elvaras h ne menjen el rajta a meccs, menedzselje le. Ha tud tobbet hozzaadni mar jo.

Anno TB is azert kerult be a csapatba, mert ezt tudta hozni nyomas alatt is, nem gunslingerkedett.

Favre nagy meccseket jatszott, de vajh hany SB eseleye ment el a gunslinger mentalitason?
Lúdas Solymi
Javítsd ki, ha esetleg tévednék, de mintha TB előtt lett volna valaki a depth charton.
Neki úgy nem kellett elrontania, hogy egy hatodik kóros csere qb volt.
Zappe ne rontsa el, egy első körös tegyen valamit hozzá. Mondjuk legyen legalább 1 TD per meccses statisztikája.

És az eredeti kérdésedre visszatérve. Franchise qb-t szeretnék. Olyat aki hozzátesz és nem csak a minimum elvárást teljesíti. Hogy ez top 5 vagy top 15 az már csak hab a tortán. Persze jobb lenne, ha minél jobb. De gondolom neked is.

"Túl nagyok az elvárások".... Ne röhögtessél már. 7 meccs 4 TD.
zinedine5
Rosszul értelmezed a szerepeket.
Bledsoet nem BB választotta, egyes hírek szerint ő Bradyt akarta kezdetni
, csak Kraft nem engedte, de ez mondjuk mindegy is.
Még Brady első éve után is évekig ment a vita, hogy jó választás volt-e vagy sem, függetlenül az SB címektől.
Ugyanez a Gerappa szitu, BB már játszatta volna, miközben ő is "csak" annyit tud, hogy nem cseszi el.

Másrészt ha elismerjük BB azon képességét, hogy úgy épít sikeres csapatotokat ahol a bluechip játékosok mellé tesz jómunkásembereket, akkor miért ördögtől való elképzelés az, hogy NE a QB legyen a bluechip játékos?

Meg amikor már egy QB második évében elvárják, hogy hozza a pluszt, miközben beszélünk a year 2 jumpról, sophomore slumpról, stb.

Mindenki azonnal akar sikereket, azonnali megtérülést akar, azonnal SB-t, stb.
A játék is változik és gyorsul, de nem annyira mint a világ, kicsit visszább kellene venni az elvárásokból.
Lúdas Solymi
Már ne is haragudj, de ez maximum pletyka szint.

"In March 2001, Bledsoe signed a then-record ten-year, $103 million contract"

Nézz már utána kérlek, ki volt akkor az edző/GM?

Leírtam az "elvárásaimat" (leírni is fura). Én nem írtam SB-t elvárásként, csak azt, hogy vele jobban nézzen ki az O, mint egy negyedik körös újonccal. Pl. a meccsenkénti 1 TD szerintem egyáltalán nem túlzó elvárás.

De ha szerinted az amit látsz az rendben van és elég akkor ok. Ha szerinted Mac pont ott van a fejlődésben ahol lennie kell, akkor rendben. Én elfogadom, ha így látod, csak nem értek vele egyet.

Plusz egy:

Majd szólj, hogy melyik fórumban nem várják el a másodéves első körös irányítjuktól a pluszt?

Szerkesztette: zinedine5
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
Szerintem Jones nem volt rossz tegnap, nem ment el rajta a meccs és láthatóan nem miatta nem működött tegnap jobban az O.

DE.

Azért ne essünk már át a ló másik oldalára. Semmi pluszt nem tett hozzá. És elhiszem, hogy a Jets D bitang, de ugyanez volt az Indy ellen is. És a 4 td 7 int mutató (1400 yard 7 meccsen) nem azt mutatja, hogy ezt megelőzően, egészséges OL-lel uralta a játékot. Semmi különöset nem csinál, csak nem rajta megy el a meccs, de nem is nyeri meg.

Sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy nagy volt a kabát a két volt HC-nak (nagyon nem meglepő). Mert sem az O-line, sem a playcall, sem a QB fejlődése nem működik. Most már ezzel nincs mit tenni, ebből kell valamit kihozni.
zinedine5
Tul nagyok az elvarasok.
Te most top5, top 10 vagy top15-os QB-t szeretnel?

Nagyon nehez kihuzni egy topQB-t es nem is realis elvaras.
A legtobb edzo azt akarja, az a minimum vagy atlag elvaras h ne menjen el rajta a meccs, menedzselje le. Ha tud tobbet hozzaadni mar jo.

Anno TB is azert kerult be a csapatba, mert ezt tudta hozni nyomas alatt is, nem gunslingerkedett.

Favre nagy meccseket jatszott, de vajh hany SB eseleye ment el a gunslinger mentalitason?
Lúdas Solymi
Javítsd ki, ha esetleg tévednék, de mintha TB előtt lett volna valaki a depth charton.
Neki úgy nem kellett elrontania, hogy egy hatodik kóros csere qb volt.
Zappe ne rontsa el, egy első körös tegyen valamit hozzá. Mondjuk legyen legalább 1 TD per meccses statisztikája.

És az eredeti kérdésedre visszatérve. Franchise qb-t szeretnék. Olyat aki hozzátesz és nem csak a minimum elvárást teljesíti. Hogy ez top 5 vagy top 15 az már csak hab a tortán. Persze jobb lenne, ha minél jobb. De gondolom neked is.

"Túl nagyok az elvárások".... Ne röhögtessél már. 7 meccs 4 TD.
zinedine5
Rosszul értelmezed a szerepeket.
Bledsoet nem BB választotta, egyes hírek szerint ő Bradyt akarta kezdetni, csak Kraft nem engedte, de ez mondjuk mindegy is.
Még Brady első éve után is évekig ment a vita, hogy jó választás volt-e vagy sem, függetlenül az SB címektől.
Ugyanez a Gerappa szitu, BB már játszatta volna, miközben ő is "csak" annyit tud, hogy nem cseszi el.

Másrészt ha elismerjük BB azon képességét, hogy úgy épít sikeres csapatotokat ahol a bluechip játékosok mellé tesz jómunkásembereket, akkor miért ördögtől való elképzelés az, hogy NE a QB legyen a bluechip játékos?

Meg amikor már egy QB második évében elvárják, hogy hozza a pluszt, miközben beszélünk a year 2 jumpról, sophomore slumpról, stb.

Mindenki azonnal akar sikereket, azonnali megtérülést akar, azonnal SB-t, stb.
A játék is változik és gyorsul, de nem annyira mint a világ, kicsit visszább kellene venni az elvárásokból.
több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 546 — !SuPeR6BoWL!
Szigorúan fotelszurkoló szemmel...Maci Jonesnak létrehoztak egy komfortzónat amiben elvan....kb ennyi
Az lesz érdekes ha komforzónáját át kell lépni na akkor derül-e ki van-e vér a pucájában...

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 360 — Ajmo Vatreni
Szerintem Jones nem volt rossz tegnap, nem ment el rajta a meccs és láthatóan nem miatta nem működött tegnap jobban az O.

DE.

Azért ne essünk már át a ló másik oldalára. Semmi pluszt nem tett hozzá. És elhiszem, hogy a Jets D bitang, de ugyanez volt az Indy ellen is. És a 4 td 7 int mutató (1400 yard 7 meccsen) nem azt mutatja, hogy ezt megelőzően, egészséges OL-lel uralta a játékot. Semmi különöset nem csinál, csak nem rajta megy el a meccs, de nem is nyeri meg.

Sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy nagy volt a kabát a két volt HC-nak (nagyon nem meglepő). Mert sem az O-line, sem a playcall, sem a QB fejlődése nem működik. Most már ezzel nincs mit tenni, ebből kell valamit kihozni.
zinedine5
Tul nagyok az elvarasok.
Te most top5, top 10 vagy top15-os QB-t szeretnel?

Nagyon nehez kihuzni egy topQB-t es nem is realis elvaras.
A legtobb edzo azt akarja, az a minimum vagy atlag elvaras h ne menjen el rajta a meccs, menedzselje le. Ha tud tobbet hozzaadni mar jo.

Anno TB is azert kerult be a csapatba, mert ezt tudta hozni nyomas alatt is, nem gunslingerkedett.

Favre nagy meccseket jatszott, de vajh hany SB eseleye ment el a gunslinger mentalitason?
Lúdas Solymi
Javítsd ki, ha esetleg tévednék, de mintha TB előtt lett volna valaki a depth charton.
Neki úgy nem kellett elrontania, hogy egy hatodik kóros csere qb volt.
Zappe ne rontsa el, egy első körös tegyen valamit hozzá. Mondjuk legyen legalább 1 TD per meccses statisztikája.

És az eredeti kérdésedre visszatérve. Franchise qb-t szeretnék. Olyat aki hozzátesz és nem csak a minimum elvárást teljesíti. Hogy ez top 5 vagy top 15 az már csak hab a tortán. Persze jobb lenne, ha minél jobb. De gondolom neked is.

"Túl nagyok az elvárások".... Ne röhögtessél már. 7 meccs 4 TD.