NFL visszaszámlálás - 4-3.

Írta: Höri — 2015. szeptember 9., 02:03

A legutóbbi két konferenciadöntős sorozatunk utolsó előtti részében, tényleg csak karnyújtásnyira az NFL szezonkezdetétől.

NFL visszaszámlálás - 4-3.

4. INDIANAPOLIS COLTS

Várható kezdőcsapat

QB: Andrew Luck. Leendő szezon MVP. Lehet idén, lehet jövőre, lehet mindig.

RB: Frank Gore. 32 évesen már nem sok lehetősége maradt nagyot alkotni, de itt kizárt, hogy ne jelentsen előrelépést. Karrierje során most kapja majd meg a legkisebb figyelmet a védőktől, ami egy utolsó nagy szezonhoz vezethet. Érdemes lesz figyelni, hogy a két újonc csere közül Josh Robinson és Tyler Varga játékideje hogyan változik majd az idő előrehaladtával.

WR: TY Hilton, Andre Johnson. Az egyik nagy szerződést kapott, a másik nagy lehetőséget. A Luck-éra top elkapója mellé a houstoni klublegenda hasonló indíttatásból írt alá, mint Gore: Super Bowl or bust. A mélységet a tavaly már megvillanó Donte Moncrief és az első körben kiválasztott Philip Dorsett jelenti.

TE: Dwayne Allen, Coby Fleener. A megszokott páros (Doyle-lal együtt trió) visszatér utolsó rookie-szerződéses szezonjára, így immár van tétje, hogy ki zár jobb évet. Fleener a kiszámíthatatlanabb, de benne nagyobb a kiemelkedő meccs lehetősége is.

LT: Anthony Castonzo. A megbízhatóság helyi mintája, 2014 legtöbbet pályán lévő falembere. Ha minden jól megy, idén is ott lesz a kategória elejében.

LG: Lance Louis, vagy valaki más. Nincs kiemelkedő tudású opció, de közepes se. Louis rutinos, de más nem szól mellette. Joe Reitz örök beugró, Hugh Thornton nem bizonyította, hogy megérte volna 3/86-ra kiválasztani. Érkezett a keretszűkítés utáni waiveren Robert Myers, akit 5. körben draftolt a Ravens, egyszer ő is lehetőséget kaphat.

C: Khaled Holmes. Nem volt nagy különbség közte és a tavaly undrafted újoncként, muszájból pályára kerülő Jonotthan Harrison között, de az idei munka alapján Holmes nyert. A válogatási lehetőség itt is adott.

RG: Todd Herremans. Nagyon kellett egy tapasztalt veterán a keretbe, aki azonnal a legjobb futásblokkolóvá is avanzsált. Philadelphiában a fal szélén is láttuk olykor, nem kizárt, hogy a szükség majd itt is oda száműzi.

RT: Jack Mewhort. Váltott bal guardból ide véglegesen, miután Cherilus-t cutolták. Egyetemistaként szerzett rutint Tackle-ben, tavaly viszont csak másfél meccsen. Egyelőre kísérleti jelleggel szerepel itt, ha nagyon szenvedne, minden bizonnyal visszarakják a helyére. Képességei alapján megragadhat ugyanakkor RT-ként is.


DE: Henry Anderson, Kendall Langford. A Rams kiemelkedően erős rotációjába nem fért be, ezért jól tette, hogy továbbállt Langford egy olyan csapatba, ahol bizonyíthatja, hogy kezdő szintű interior D-Linemannek számít. Art Jones egész évre kidőlt, így azonnal ő lett a legnagyobb név a teljes védőfalban. Ez nem hangzik biztatóan, de mivel a többiek rookie-k, gyorsan változhat a helyzet. Andersonnak nincs egyszerű dolga ezen a poszton elsőévesként, de ha a tavalyi kiemelkedő stanfordi eredményeit meg tudja közelíteni, akkor már jó vásárt csináltak vele. Messze van még, hogy ő legyen a helyi Justin Smith, de a cél ez lenne. A rotáció első beérkező tagja Zack Kerr lesz, ő se öreg.

NT: David Parry. Eddig tartott a türelem Josh Chapman és Montori Hughes felé. A két alulteljesítő ifjú Nose szerződését felbontották, és Henry Anderson stanfordi klubtársa, az 5. körben draftolt Parry lesz ott a fal közepén. A maga 300 fontjával nem épp elmozdíthatatlannak számító figura valószínűleg rengeteget lesz fent 2-falemberes formációban, 4 linebacker és 5 defensive back társaságában.

OLB: Robert Mathis, Trent Cole. Két sokat látott veterán, akik mögött hosszú kispad áll. Mathis hadrafoghatóságáról eltérő híreket terjesztenek, de ha felépült a klublegenda, akkor természetesen övé az egyik hely. Cole-t először láthatjuk majd nem Eagles mezben és ugyanazt jelentheti a védelemnek ő, mint Herremans a támadóknak. Megbízható, kicsivel átlag feletti játékot, aki egy-egy meccsen meg fog villanni. Erik Walden és Björn Werner már csak csere, utóbbit át is vezényelték az erős oldalra, így a pass rush generálásában Jonathan Newsome tud leginkább besegíteni, aki bíztató első éven van túl. Egy ép Mathis-szel ez egy elég jól kinéző egység.

ILB: Jerrell Freeman, D´Qwell Jackson. Nagy variálás itt se lesz, amíg nem muszáj. A két tackle-gyáros mögé Nate Irving Denverből érkezett beugrónak még tavasszal, pár napja pedig Sio Moore Oaklandből, akit augusztus elején még a kezdőbe vártak arrafelé. Atletikusságban és blitzelésben nagyon sokat jelent Moore érkezése.

CB: Vontae Davis, Greg Toler. Nem sikerült erősíteni a kezdőcsapaton, Davis shutdown-mivolta mellett Toler nem egyszer megégett, de talán majd D´Joun Smith beverekszi magát a helyére előbb-utóbbb. Nickelként a Darius Butler nevű labdamágnes tovább üzelemel.

S: Mike Adams, Dwight Lowery. Adams Pro Bowl-évet zárt, és sorra szerezte a labdákat, neki bérelt helye van. A párja viszont csak akkor marad Lowery, ha jól teljesít, mivel itt is megjött az utánpótlás (Clayton Geathers), és Winston Guy is látott már akciót, ráadásul ő jól ismeri a rendszert, tavaly PS-tag volt itt. Mindenesetre Lowery nem életbiztosítás papiron, de Laron Landry sem volt az korábban, mégis sikerült meccseket nyerni.

K, P: Adam Vinatieri, Pat McAfee. Cél a Pro Bowl mindkettejüknek, egyik se lenne szenzáció.



Az edzői stáb

Vezetőedző: Chuck Pagano. A folyamatos fejlődés jegyében a Super Bowlba jutás lenne a következő lépés. Nagyok az elvárások a csapat felé, és természetesen Pagano lesz a felelőse év végén, hogy mire jutottak. Komoly alulteljesítés nyomán akár az utolsó éve is következhet a kispadon. A legnagyobb teszt nyilván a New England elleni lesz, ahol rendszeresen tehetetlennek látszódott ő is és csapata is.

Támadókoordinátor: Pep Hamilton. Az egykoron vaskalapos, futásorientált, jumbo-package imádó OC mára teljesen átalakította filozófiáját és ráismerve, hogy Luck köré az NFL legjobb passzjátékát lehet felépíteni, ő is ilyen irányba indult el. Azt még nem tudjuk, hogy mit fog csinálni akkor, ha kompetens futó is lesz a csapatban. Gore-nak ő kimondottan örült.

Védőkoordinátor: Greg Manusky. A védelemben Pagano a főnök, de a játékhívásból Manusky is kiveszi a részét. Ha épp sikerül eltalálni, hogy kinek mennyi játékidőt érdemes adni, akkor már jó napot szokott zárni.


A legfontosabb érkező: Frank Gore. Miután Trent Richardson minden 3 yardnál hosszabb futása után pezsgőt kellett bontani, megváltás lenne ha az ötszörös pro-bowler át tudná menteni a san francisco-i formáját. A támadófal nem lesz nagy segítség, de még így is extra győzelmeket jelenthet, hogy ő áll majd Luck mögött.

A legfontosabb távozó: Reggie Wayne. Ugyan az elkapók között elég bőséges a kínálat, de Wayne távozása mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Valójában nem nagyon érezte meg senki távozását a keret, hiszen ahonnan elment kezdőjátékos, ott tavaly sem volt jó teljesítmény.

Az újonc, akitől a legtöbbet várják: Henry Anderson. Art Jones sérülése előtt még nem lett volna ez így, de mivel Andersonnak elfogytak a versenytársai a rotációból, és Paganóék úgy kalkuláltak, hogy nem keresnek azonnal bevethető veteránt, így feltételezhetjük, hogy nagy a bizalom a rookie felé.

Fekete ló: Josh Robinson. A legtöbb dolog, ami Gore mellett szól, nála is előjöhet. Nem túl magas a léc, amit meg kell ugrani. Boom Herron IR-re került, így jutni fog neki labda. Nem fogják tisztelni a védelmek Luck mellett, így fellazult frontokra vezetheti rá a labdát. Sokat lesz a csapat vörös zónában, ami „könnyű“ touchdownokat jelenthet a powerbacknek. Futóként nem mértékadó, hogy csak 6. körben vitték el, akár playoff-meccseken is juthat neki 1-2 touchdown, ami a 205. választottól már karriernek számítana.


A sorsolás erőssége: Mindegy, mindenkit meg kell verni Jim Irsay tulajdonos szerint. (papíron amúgy a második legkönnyebb) A rájátszásba jutás a legegyértelműbb minden csoportot illetően, az előző két évben egyaránt 6-0 volt az AFC South mérleg.

Várható mérleg: 13-3

 


 

3. GREEN BAY PACKERS

Várható kezdőcsapat

QB: Aaron Rodgers – Ha van olyan amerikai futball-szurkoló, aki nem ismeri őt, annak elég csak annyit mondani, hogy a tavalyi alapszakasz MVP-jének személyében a liga alighanem legjobb irányítója vezényli a Packers támadósorát.

RB: Eddie Lacy – Az Alabamáról draftolt erőfutónak nem kellett sok idő ahhoz, hogy az NFL running backjeinek élmezőnyébe verekedje magát, mindkét profi szezonjában 1000 yard felett futott, és már 24 touchdownt jegyez. Továbbra is a közönségkedvenc és nem mellesleg All-Pro kaliberű fullback, John Kuhn tör majd utat Lacy előtt, és abban sincs változás, hogy James Starks lesz az első számú cseréje.

WR: Randall Cobb, Davante Adams, Ty Montgomery – Már az előszezonban óriási veszteség érte a csapatot, miután a sajtfejűek klasszis elkapója, Jordy Nelson térdszalag-szakadást szenvedett, melynek következtében a teljes idényt ki kell hagynia. Cobb révén még így is van egy ligaszinten kiemelkedő WR a keretben, míg a tavalyi draft második körében kiválasztott Adamstől újoncként mutatott játéka alapján joggal várhatják a Packers hívei, hogy megbízható kezdővé fog beérni. A kérdés az, hogy a depth chart harmadik helyére előlépni kénytelen elkapó milyen minőséget képvisel majd; erre a helyre az újonc Montgomery mellett a másodéves Jeff Janis és a frissen visszaigazolt James Jones is eséllyel pályázik.

TE: Richard Rodgers – A tavalyi harmadik körös választott újoncként még Andrew Quarless-szel osztozott a snapeken, az idei szezonban viszont már ő lehet az első számú opció a poszton. Jelentős fejlődést vártak tőle, Nelson kiesése pedig csak tovább növeli a vele szemben támasztott elvárásokat.

LT: David Bakhtiari – Az egykori negyedik körös játékos harmadik NFL-idényét is úgy kezdi meg, hogy a liga egyik elit irányítójának vakoldalát kell őriznie. Finoman szólva sem tartozik posztja elitjéhez, de aránylag megbízható left tackle.

LG: Josh Sitton – Évek óta stabilan a liga egyik legjobb guardja, aki elsősorban passzblokkolás terén képvisel klasszis szintet.

C: Corey Linsley – Ted Thompsonék legújabb hátsó körös gyémántja. Tavaly az ötödik körben draftolták az Ohio State-ről, újoncként azonnal bedobták a mélyvízbe (ez duplán is igaz, miután a seattle-i 12th man előtt játszotta első NFL-tétmeccsét), és a szezon folyamán remek teljesítménnyel hálálta meg a bizalmat.

RG: T.J. Lang – Sittonhoz hasonlóan ő is régóta alapember a Packers támadófalában. Kollégájával ellentétben Lang nem All-Pro kaliberű guard, de ő is rendkívül megbízható játékos.

RT: Bryan Bulaga – A 2013-as idényben sérülés miatt nem állhatott csapata rendelkezésére, tavaly viszont nagyszerű teljesítménnyel tért vissza, aminek sokmilliós szerződés lett a jutalma a holtszezonban. Kizárólag az RT-ket figyelembe véve Bulaga egyértelműen posztja legjobbjai közé tartozik.


NT: B.J. Raji – A tavalyi szezonban bicepsz-szakadás miatt nem játszhatott, és már a sérülése előtt sem tudott olyan teljesítményt nyújtani az egykori top 10-es választott, mint pályafutása elején, de mindezek ellenére nem mondott le róla a Packers edzői stábja, 3-4-es base defense-ben alapemberként számolnak vele a védőfal közepén.

DE: Letroy Guion, Mike Daniels – Raji hiányában tavaly Guion volt a wisconsiniak kezdő nose tackle-je, idén viszont a bal oldali defensive end posztot foglalhatja el, miután letöltötte hárommeccses eltiltását, míg a másik DE pozícióban a feltörekvő Mike Daniels számít alapembernek, aki a legutóbbi két szezonban összesen 12 sacket ért el.

OLB: Clay Matthews, Julius Peppers – A liga egyik legjobb edge rushere tavaly kényszerből belső linebackert is játszott, nem is rosszul, és könnyen lehet, hogy Matthews idén is feltűnik majd ebben a szerepkörben. Peppers az előző idényben nem túl látványos, de megbízható teljesítménnyel járult hozzá a csapat szerepléséhez, hasonló várható tőle az előttünk álló szezonban is. Rajtuk kívül Mike Neal és az első köröshöz képest csalódást keltően teljesítő Nick Perry lehet még aktív tagja a rotációnak OLB, illetve a Packers által tavaly előszeretettel alkalmazott hibrid külső linebacker / defensive end poszton.

ILB: Sam Barrington, Nate Palmer – Barrington az előző idény második felében stabilizálta helyét a Packers védősorában; korrekt iparos, aki elsősorban a coverage feladatok ellátása terén jeleskedik. A negyedik körben draftolt Jake Ryanben hosszútávon all-down linebackert látnak az edzők, valószínű azonban, hogy a kevésbé tehetséges, de rutinosabb Nate Palmer kap több lehetőséget, legalábbis a szezon kezdeti szakaszában.

CB: Casey Hayward, Sam Shields – Hayward slot cornerként eddig nagyszerűen játszott, Tramon Williams távozása után most a pálya szélén is alkalma nyílik a bizonyításra. Shieldsnek tavaly közel 10 millió dolláros éves átlagú szerződést adott a csapat, de a korábban is meglehetősen inkonzisztensen teljesítő cornernek van hova javulnia ahhoz, hogy megtérüljön Ted Thompsonék befektetése.

S: HaHa Clinton-Dix, Morgan Burnett – Clinton-Dix játéka nem volt sallangmentes, de már újoncként megmutatta, miért draftolta őt a Packers 1/21-re. Center fielderként végzett munkájából Burnett is sokat profitál(t), aki így a számára leginkább kedvező box safety szerepkört töltötte és töltheti be a későbbiekben is.

K, P: Mason Crosby, Tim Masthay – Az idei lesz sorozatban a hatodik olyan szezon, melyet a Crosby-Masthay rúgópárossal kezd meg a Packers; előbbi 2007, utóbbi 2010 óta áll a sajtfejűek szolgálatában. Ligaelit játékosnak egyikük sem mondható, de nem véletlen, hogy régóta élvezik az edzői stáb bizalmát.



Az edzői stáb

Vezetőedző: Mike McCarthy – A játékosként nem túl veretes karriert befutó szakember egy szezon erejéig, 1999-ben már dolgozott a Packersnél mint QB-edző, majd egy New Orleans-i és San Francisco-i kitérőt követően (mindkét csapatnál támadókoordinátorként tevékenykedett) 2006-ban főedzőként tért vissza Green Bay-be. A 2010-es szezonban bajnoki címhez segítette a csapatot, és már több győzelmet jegyez a gárda élén, mint a legendás Vince Lombardi.

Támadókoordinátor: Edgar Bennett – Hivatalosan a játékosként is a Packers-nél (majd a rivális Bears-nél) szereplő Bennett az OC titulus birtokosa, ugyanakkor a korábban támadókoordinátori, a mostani szezontól viszont főedző-helyettesi rangot viselő Tom Clements hívja a játékokat.

Védőkoordinátor: Dom Capers – A 65 éves szakember korábban öt másik NFL-csapatnál is dolgozott főedzőként vagy védőkoordinátorként, mielőtt 2009-ben a Packershöz szerződött. Kinevezése védelmi sémaváltással járt, amire közel két évtizede nem volt példa Green Bay-ben, de a 2010-es Super Bowl-menetelés is bizonyítja, hogy megérte letérni a járt útról.


Legfontosabb érkező / Az újonc, akitől a legtöbbet várják: Ty Montgomery – Szokásukhoz híven a sajtfejűek idén sem igazoltak „külsőst”, így a Packers esetében a két kategória ugyanazt takarja. Nelson sérülése után Montgomery-nek már nemcsak visszahordóként kell bizonyítania, hanem a támadósorban is komoly szerep és felelősség hárulhat rá.

Legfontosabb távozó: Tramon Williams – Williams mellett egy másik corner, Davon House is elhagyta a csapatot, nem hiába áldozta első és második körös draftjogát is defensive backre a Packers. A távozók pótlásáról egyelőre nem az újoncoknak kell gondoskodniuk, Williams helyét Hayward veszi át teljes értékű kezdőként Shields túloldalán, míg a slot corner szerepet Micah Hyde töltheti be, ugyanakkor utóbbi szerepkört akár már ebben a szezonban kisajátíthatja Damarious Randall, és nyilván hosszútávon a második körös Quinten Rollinst is kezdő szintű CB-vé akarják kinevelni.

Sötét ló: Datone Jones – A 2013-as első körös választott eddig nem tudott olyan teljesítményt nyújtani, amit a draftpozíciójából adódóan várnak tőle, jóllehet ebben sérülések is közrejátszottak. Ha egészséges tud maradni és a játéka is feljavul, akkor nagyot nyerhet vele a front seven.


Várható mérleg: 12-4 – Közepesen erősnek mondható a Green Bay sorsolása, papíron a 14. legnehezebb menetrend a sajtfejűeké. Ugyanakkor függetlenül attól, hogy a gyakorlatban milyennek bizonyul a sorsolás erőssége, a nagydöntőről tavaly hajszálnyival lemaradó csapat számára nem lehet más a cél, mint a bajnoki cím. Super Bowl or bust, ezzel a jelszóval vágnak neki a szezonnak Rodgers-ék.

 

Korábbi részek:

32-31.: Buccaneers és Titans

30-29.: Raiders és Jaguars

28-27.: Redskins és Jets

26-25.: Falcons és Bears

24-23.: Rams és Giants

22-21.: Vikings és Browns

20-19.: Saints és Dolphins

18-17.: 49ers és Texans

16-15.: Chargers és Chiefs

14-13.: Bills és Eagles

12-11.: Bengals és Steelers

10-9.: Lions és Cardinals

8-7.: Panthers és Ravens

6-5.: Cowboys és Broncos


Hozzászólások

több mint 9 éve
Eligor Green Bay Packers 3
Barrington "aki elsősorban a coverage feladatok ellátása terén jeleskedik." Hát ez ordas nagy vicc.... Miért nem olyan ír erről, akinek van lövése hozzá? Vagy legalább az előszezon meccseket látta?
több mint 9 éve
Nelson87 Green Bay Packers 5 — Mr. Bigtime-Hotshot
Ha még csak ez lenne az egyetlen baromság benne.......engem továbbra is a "sorsolás" szó idegesít a legjobban.Az ellenfelek közül egyik sem sorsolás útján kerül ki,a sorrend pedig aztán teljesen mindegy. Bears-Seahawks,Seahawks-Bears......változtat ez bármin?