NFL visszaszámlálás - 6-5.

Írta: empty taxi — 2015. szeptember 6., 15:45

Cowboyok és vadlovak az év utolsó NFL nélküli vasárnapján

NFL visszaszámlálás - 6-5.

6. DALLAS COWBOYS

Várható kezdőcsapat

QB: Tony Romo – kétség kívül ő a franchise QB Dallasban, a tavalyi támadófal és futójáték mellett hatékonyabb is volt, mint korábban.
RB: Joseph Randle – elsősorban őt szánják DeMarco Murray utódjának, de ha passzblokkolásban nem javul könnyen beelőzheti a sérülékeny veterán, Darren McFadden. Tyler Clutts személyében egyébként jó fullback is van a csapatnál.
WR: Dez Bryant, Terrance Williams, Cole Beasley – Bryant a liga egyik legjobb elkapója, Williams tökéletes második számú célpont, a fürge Beasley pedig a pálya közepén veszélyeztet. Gond sérülés esetén lehet, hiszen az a Devin Street következik utánuk a sorban, aki tavaly az újoncszezonjában összesen 2 elkapást mutatott be.
TE: Jason Witten – rutinos klasszis, aki mögött már csiszolódik az utódja, Gavin Escobar.
LT: Tyron Smith – a fizikai ereje mellett ma már a technikája is a legjobbak között van a ligában, Tony Romo vakoldala biztonságban van.
LG: Ronald Leary – talán a legkevésbé tehetséges játékos az NFL legjobb támadófalában, de azért ő is megbízhatóan teljesített tavaly. Nem nagyon ülhet a babérjain, hiszen ott toporog a nyomában az újonc La’el Collins.
C: Travis Frederick – Az egyik legjobb fiatal center a ligában, futásblokkolásban elképesztően domináns.
RG: Zack Martin – róla annyit, hogy már újoncként is All-Pro lett.
RT: Doug Free – régi bútordarab már Dallasban, egészségesen ő is stabil játékos.

DT: Nick Hayden, Tyrone Crawford – fürge játékosok, illenek Rod Marinelli sémájába.
DE: DeMarcus Lawrence, Greg Hardy – Hardy eltiltás miatt hiányozni fog az első 4 meccsről, Lawrence pedig nem sokat mutatott az újoncidényében. A Cowboys szerencséje, hogy a rotációban ugyanakkor olyan játékosok vannak mint Jeremy Mincey vagy az újonc Randy Gregory.
OLB: Kyle Wilber, Sean Lee – Sean Lee visszatér, a 29 éves játékos viszont ezúttal nem középen, hanem a gyenge oldalon fog helyet kapni. Az edzői stáb vigyázni akar a törékeny sztárra, így állítólag korai downokon a 4. körös újonc Damien Wilson vehet el tőle játékidőt. Wilber egy erőteljes, jól blitzelő játékos, aki a special teamnek is segíthet.
MLB: Rolando McClain – Hardyhoz hasonlóan ő is 4 meccses eltiltással kezdi a szezont, ráadásul térdsérülése miatt egyelőre PUP-listán van. Anthony Hitchens személyében megfelelő helyettes áll ugyanakkor rendelkezésre. Hitchens egyébként Leevel kiegészülve adja a csapat nickel LB-párosát.
CB: Brandon Carr, Morris Claiborne, Byron Jones – Orlando Scandrick kiesése nagy érvágás, Carr és Claiborne az utóbbi időkben tehetségükhöz képest alulteljesítenek, az 1. körös Jones pedig újoncidényére készül.
S: Barry Church, J.J. Wilcox – Church egy sokoldalú, megbízható és tartós SS. Mellette Wilcox úgy kezdő, hogy még tanulja ezt a posztot. Ha a pass rush rendben lesz akár meg is jöhet neki idén az áttörés.
K: Dan Bailey, Chris Jones – Fiatal, ám már kellő rutinnal rendelkező páros, jó játékosok.


Az edzői stáb

Főedző: Jason Garrett. Három 8-8-as szezon után is bízott benne Jerry Jones, ezt tavaly egy 12-4-es szezonnal és a liga legjobb futójátékával hálálta meg. Az egész család kötődik a focihoz egyébként az apja Jim anno több csapatnál volt segédedző a ligában, majd 17 évig volt a Cowboys scoutja. A bátyja John Jasonhöz hasonlóan játékosként is edzőként is megjárta az NFL-t, jelenleg az Oregon State egyetem támadókoordinátora. Az öccse Judd szintén ex-NFL-játékos és –edző, jelenleg itt a Cowboysnál a pro scouting igazgatója.
Támadókoordinátor: Scott Linehan. Ebben a hónapban lesz 52 éves az egykori Rams főedző, akinek ez lesz a második olyan idénye, hogy Dallasban hívja a playeket. Állítása szerint a támadófilozófiájára a legnagyobb hatással egyetemi edzője Dennis Erickson volt, aki egyébként 68 évesen, 2-szeres egyetemi bajnok vezetőedzőként a mai napig aktív, jelenleg a Utah Utes asszisztens-főedzője.
Védőkoordinátor: Rod Marinelli. A rutinos, 66 éves szakember NFL-pályafutása még 1996-ban indult, ekkor nevezték ki a Tampa Bay Buccaneers védőfal-edzőjévé. Tampai regnálása alatt az ő keze alatt fejlődött sztárrá Warren Sapp és Simeon Rice is, ennek eredményeképpen 2006-ban a Detroit Lions vezetőedzője lett. A Lionsös pályafutása csúnya véget ért 2008-ban, hiszen a ’08-as Lions a mai napig az egyetlen olyan csapat, amelyik a 16 meccses alapszakasz során nyeretlen tudott maradni. Ezután a Chicago Bears védőfal-edzőjeként kapott állást, ahol Tampa után újra együtt dolgozhatott Lovie Smith-szel. 1 év után előléptették DC-vé, ahol nem is vallott szégyent, 2012-ben például a Bears védelme szerezte a legtöbb labdát az alapszakaszban. 2013-ban korábbi mentora Monte Kiffin hívására elvállalta a Cowboys védőfal-edzői posztját, majd Kiffin kirúgását követően tavaly már DC-ként tevékenykedett és a sokak által az NFL leggyengébbnek tartott védelmi keretéből hozott ki egy ligaátlag szintet megütő egységet.


Legfontosabb érkező: Greg Hardy. A tavalyi szezont eltiltás miatt kihagyta, 2013-ban viszont franchise rekordot döntött a Panthersnél 15 sackkel, ebből az Atlanta Falcons elleni idegenbeli meccsen 4-et szerzett, ami szintén franchise rekord. Ahogy korábban szóba került eltiltással kezdi a szezont, de ez azt is jelenti, hogy frissebb maradhat a rájátszásra a vele szembekerülő támadófalembereknél.

Legfontosabb távozó: DeMarco Murray. A tavalyi idény legjobb futója a csoportrivális Eagles-höz szerződött, a pótlását házon belülről kívánta megoldani a Cowboys Joe Randle személyében, de a biztonság kedvéért egy 2 évest szerződést adtak az ex-Raiders futó Darren McFaddennek is.

Az újonc, akitől a legtöbbet várják: Byron Jones. Érdekes helyzetben van Jones, hiszen Scandrick kidőlése miatt elég sokat lesz a pályán már az idény elején is, de ha esetleg J.J. Wilcox is megsérülne, akkor már free safetyt lesz kénytelen játszani az egykori Connecticut védő.

Sötét ló: Sean Lee. Több sérülésből is zökkenőmentesen tért már vissza a Penn State egyetem egykori kiválósága, de most új poszton kell kipróbálnia magát, persze a gyenge oldalon tán kicsit kevesebb ütközésnek is van kitéve, mint a linebacker-sor közepén.


Menetrend erőssége: 24. legnehezebb. A nem kicsit kaotikus Redskins és a hektikus Giants miatt a csoportjuk sem valami egetverő és emellé társul a szintén nem megoldhatatlan NFC South és AFC East.

Várható mérleg: 11-5. A támadófal nem gyengült, így a futójáték rendben lehet, a védelembe pedig Lee, Hardy és Jones sok pluszt ad, így nem elvetemült elvárás velük szemben a csoportgyőzelem megismétlése.

 


 

5. DENVER BRONCOS

Várható kezdőcsapat

QB: Peyton Manning – valószínűleg az utolsó nagydobására készül a jövőbeni Hall of Fame tag.
RB: CJ Anderson – tavaly került szezon közben a kezdőbe, jól lát a pályán, elkapásokkal is használható, igazolja a California egyetem kiváló RB-képzési hagyományait.
WR: Demaryius Thomas, Emmanuel Sanders, Cody Latimer – elsőre kiválónak látszik ez a sor, de azért vannak benne buktatók: Thomas a holdoutja miatt kevésbé látszik összeszokottnak Manninggel, mint az utóbbi években; Sanders sérüléssel bajlódott a holtszezonban, ezért lehet, hogy az első néhány játékhéten rozsdás lesz; Latimer pedig újoncévében nem sok lehetőséget kapott és eddig neki sem zökkenőmentes az együttműködése Manninggel. Ráadásul az első számú csere itt Andre Caldwell…
TE: Owen Daniels – rutinos, jó összekötő, nem véletlen viszi magával Gary Kubiak minden állomáshelyére.
LT: Ty Sambrailo – helyi egyetemről érkező atletikus falember, illik a sémába, kérdés, hogy azonnal fel tudja-e venni a liga ritmusát.
LG: Evan Mathis – rutinos, mobilis guard, az érkezése sokat jelenthet a kissé instabilnak tűnő támadófalban.
C: Matt Paradis – újoncidényét a padon töltötte, most megkapja a lehetőséget. Segítheti a munkáját Manning játékintelligenciája, illetve az, hogy anno a Boise State-en hasonló blokkolási sémákat alkalmaztak, mint most Denverben.
RG: Louis Vasquez – a liga egyik legjobb guardja, elképesztően erős és a lábmunkája sem gyenge
RT: Ryan Harris – Denverben kezdte anno a karrierjét, aztán 3 évnyi Texans-os, illetve Chiefs-es kitérő után tért vissza 1 mérföld magasra, Kubiak őt is ismeri.

NT: Sylvester Williams – Wade Phillips sémájában elég ekkora nose tackle, szépen fokozatosan fejlődik.
DE: Derek Wolfe, Malik Jackson – itt a mélység is megfelelő Vance Walkerrel és Antonio Smith-szel a fedélzeten, amire szükség is lesz, hiszen Wolfe 4-meccses eltiltással kezdi a szezont, ami azért nem jó hír, mert négyük közül ő a legjobb futási elleni védő.
OLB: Von Miller, DeMarcus Ware – a liga egyik legjobb pass rusher párosa, akik mögött ott van az újonc Shane Ray, akiről eddig szintén pozitív hírek érkeznek.
ILB: Brandon Marshall, Danny Trevathan – mindkettőjüknek új a 3-4-es védelem, ha sikeresen oldják meg a blokkokról történő leválást, akkor hozhatják a korábban megszokott színvonalat.
CB: Aqib Talib, Chris Harris, Bradley Roby – Nagyon jól néz ki ez a sor is, ráadásul Kayvon Webster vagy Lorenzo Doss révén itt sérülés esetén sem kell pánikba esni.
S: T.J. Ward, Darian Stewart – Ward klasszis, de az 1. meccsen eltiltás miatt nem játszhat, Stewart szerintem Rahim Moore-hoz képest visszaesés. Ráadásul itt a cserék sem az igaziak, Omar Bolden egy átképzett cornerback, David Bruton pedig elsősorban ST-játékos.
K, P: Brandon McManus, Britton Colquitt – Itt már azért akadnak gondok, Colquitt mióta megkapta a nagy szerződését egyre rosszabb, McManus pedig fejben nem biztos, hogy NFL-szint.


Az edzői stáb

Főedző: Gary Kubiak. Játékosként a GM John Elway mögött volt csereirányító, viszont mire Elway Super Bowl-győztes lett már a támadókoordinátoraként volt mellette. Előtte egyébként a 49ers QB-edzője volt, ott szerezte első aranygyűrűjét és utána kettőt a Denverrel. A Broncosnál működtetett zónablokkolásra alapuló futójáték évről évre a liga egyik legjobbja volt, ennek eredményeképpen 2006-ban kinevezték a Houston Texans vezetőedzőjének. Ő lett az első vezetőedző, aki rájátszásba jutott az NFL legfiatalabb franchise-ával. A főedzői stresszt viszont nem igazán bírta az egészsége, 2013-ban összeesett a pálya mellett. Ebben az idényben egyébként is elég rosszul ment a Texansnak, 2-11-es mérleg után szezon közben kirúgták. 2014-ben a Baltimore Ravens támadókoordinátoraként vállalt munkát, Joe Flacco pályafutása legjobb alapszakaszát zárta és a futójáték is hozta Justin Forsett-tel a Kubiak-féle színvonalat. Féltve az egészségét a holtszezonban minden HC-interjút elutasított, de jó barátja John Elway hívószavára végül beadta a derekát.
Támadókoordinátor: Rick Dennison. Ő is részese volt a 2 Broncos-féle Super Bowl-győzelemnek mint special teams edző, utána támadófal-edzőként és támadókoordinátorként is dolgozott Denverben, mielőtt Kubiakkal tartott volna Houstonba OC-nek. Baltimore-ba is követte Kubiakot ott QB-edzőként vállalt munkát, ezek után nem meglepő, hogy közösen tértek vissza Denverbe.
Védőkoordinátor: Wade Phillips. A 68 éves szakember 1976 óta NFL-edző, csupán a 2001-es és a 2014-es szezonban nem dolgozott azóta a ligában. 82-64-es összmérlege van főedzőként, 23 védőkoordinátori idényt tud már maga mögött az NFL-ben. Neki is van közös múltja John Elway-jel, hiszen 1989-92 között a DC-je volt a Broncosnak, majd a következő két idényben vezetőedzőként dolgozott a csapatnál.

Legfontosabb érkező: Evan Mathis. Nélküle még egy kérdőjellel több lenne a támadófalban, idősebb, ám hasonló kvalitású játékos, mint elődje, Orlando Franklin.

Legfontosabb távozó: Julius Thomas. Számos komoly vérveszteséget szenvedett rajta kívül is a Broncos ebben az holtszezonban (Terrance Knighton, Orlando Franklin, Rahim Moore). Azért tettem rá a voksomat, mert a tavalyi Denver legnagyobb erőssége a passzjáték volt és Peyton Manning legszívesebben őt kereste a red zone-ban.

Az újonc, akitől a legtöbbet várják: Ty Sambrailo. Ryan Clady kiesésével egyből vakoldali tackle-ként mutatkozhat be a ligában az atletikus falember. Peyton Manning kitűnően érzi azt az ütemet. hogy mikor lehet fellépni a zsebben (amit a Mathis-Vasquez páros képes is megtartani), ez megkönnyítheti az újonc dolgát.

Sötét ló: T.J. Ward. Kissé gyengébb produktumot nyújtott első denveri idényében, mint amit Clevelandben megszoktunk tőle. Az mindenesetre bíztató, hogy pályafutása két legtöbb szerelést hozó szezonjában egyaránt 3-4-es front7 dolgozott előtte.

A menetrend erőssége: 10. legnehezebb. A Chargers és a Chiefs mint csoportellenfél nem egyszerű, ráadásul mindkét konferencia északi csoportját kapták még meg, ami szintén nem könnyű.

Várható mérleg: 10-6. A keret talán valamit gyengült tavalyhoz képest, de összességében még így is legitim playoff-aspiráns ez a csapat.

 

Korábbi részek:

32-31.: Buccaneers és Titans

30-29.: Raiders és Jaguars

28-27.: Redskins és Jets

26-25.: Falcons és Bears

24-23.: Rams és Giants

22-21.: Vikings és Browns

20-19.: Saints és Dolphins

18-17.: 49ers és Texans

16-15.: Chargers és Chiefs

14-13.: Bills és Eagles

12-11.: Bengals és Steelers

10-9.: Lions és Cardinals

8-7.: Panthers és Ravens


Hozzászólások

több mint 8 éve
gyeek LSU Tigers 57 — Stromfeld Aurél fan
Jó írás... de Hayden kb olyan fűrge mint egy lokomotív. DeMarcus Lawrence meg IRen kezdte a szezont, nem csoda, hogy nem domborított alapszakaszban. POban 2 meccs, 2 sack -- idén meg állat lesz.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.