Indianapolis - Denver összefoglaló

Denver Broncos 20-38 Indianapolis Colts
Írta: (Attila_Hawks)

A mérkőzés végeredményét látva hajlamosak lehetnénk sima Colts győzelemre gondolni. Viszont annak aki látta, kicsit árnyaltabb kép alakulhat ki.

Az első negyedben a Denver Broncos nagyszerűen játszott. Rögtön az első drive-ban 3 és fél perc alatt vezetést sikerült szerezni a vendégeknek Jason Elam 35 yardos mezőnygóljával. 3-0. A mezőnygólhoz vezető drive-ban úgy tűnt, hogy visszatér a Colts előző szezonban tapasztalt hiányossága: a foghíjas futás elleni védelem. Travis Henry ekkor 6 alkalommal, összesen 47 yardot futott. A kezdőrúgás után a Colts támadása puntba torkolt és ismét jöhetett Jay Cutler és a denveri támadók. Nagyon jó felépített drive következett, a végén Jay Cutler passzával Brandon Marshallnak. 10-0.
A Colts következő drive-ja átnyúlt a második negyedbe. Ekkor Peyton Manning kezdett magára találni, amely eredményeként touchdownt érő támadást vezetett. Joseph Addai 14 yardos futásával a Colts feljött 10-7-re.
Ismét a Broncos pillanatai következtek. Eljutottak harmadszor is 20 yardon belülre, ahonnan azonban ismét csupán mezőnygólt sikerült elérni. 13-7 lett az állás.
A Colts a következő támadásban átvette át a vezetés. Ezúttal sikerült Peyton Manningnek touchdownt passzolni, az elkapó Dallas Clark volt. 13-14. Az indianapolis vezetése ellenére a Broncos játéka volt meggyőzőbb. Nagyon jól játszott Jay Cutler, Travis Henry, ráadásul a Broncos hosszabb ideig birtokolta a labdát.
A második félidőben először a Colts támadhatott és alig több mint 3 perc alatt az 1 yardig jutottak el, ahonnan Payton Manning bejutott a célterületre. 13-21. A mérkőzés egyik forduló pontja ekkor következett: Jay Cutler eladta a labdát (M Jackson a Broncos 24 yardjánál). A Colts élt a remek lehetőséggel és Peyton Manning ismét Dallas Carknak tudott touchdown passz adni. 13-28. A Broncos mindent megtett a felzárkózásért. Közel 8 perc alatt eljutottak a Colts célterületének közelébe. Jay Cutler futott touchdownja révén 20-28-ra módosult az állás.
A Colts a negyedik negyedben uralta a játékot, amikor összesen 12 percig birtokolta a labdát. Peyton Manning Reggie Wayne-nek adott 5 yardos touchdown passzt, majd a punttal zárult Borncos támadás után Adam Vinatieri beállította a végeredményt. 20-38.
A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy sikerülhet a pályáról távol tartani Peyton Manninget, ő azonban a második negyedtől kezdve egyre több lehetőséget kapott. A denveri védők taktikája csalódást keltett, így vált lehetetlenné a Colts-ot legyőzni. Peyton Manning az egész mérkőzésen gyakorlatilag zavartalanul passzolhatott, egyszer sem sackelték. nem is siettették. A denveri védelem a Pro Bowl-on érezhette magát, ahol is tilos az irányított sackelni. Peyton Manning és elkapói ellen pedig elvetélt kísérlet volt zónázva védekezni, mivel többnyire mégis talált szabad célpontot.

A hazaiak a győzelmükkel zsinórban a harmadik évben kezdik 4-0-val a szezont. Azonban a futás elleni védelmet javítaniuk kellene. A következő fordulóban az NFC South divíziót vezető Tampa Bay Buccaneers (3-1) fogadják. A Broncos(2-2) a veresége ellenére is vezeti a csoportját és várhatja az eddig gyengélkedő Falconst (1-3).

A meccs embere: Peyton Manning (QB – Indianapolis Colts). Igazi vezéregyénisége volt a Coltsnak, gyakorlatilag hiba nélkül játszott. 27 passzából 20 célba ért, 193 yarddal előrébb juttatva a Coltsot, 3 passza touchdownt ért.