Indianapolis-Tampa Bay Összefoglaló

Tampa Bay Buccaneers 14–33 Indianapolis Colts

Írta: Kiss Zoltán (SmAsH)

A Tampa-nak nem volt könnyű dolga, annak ellenére, hogy remekül szerepelnek idén, csoportjuk megnyerésének maximális esélyesei. Hiszen a tavalyi SB győztes, idén is a végső győzelemre esélyes csapatok közé tartozó Colts otthonába látogatott. A Colts ugyan nélkülözte támadóinak és védőinek néhány nagy nevét, Marvin Harrisont, Joseph Addait, Bob Sanderst és Rob Morrist, de bőven akadtak nevek, akik a helyettesítésükre kerültek. A TE-ből már lassan teljesen elkapóvá előlépő, idén Harrison sérülése és Wayne gyengécskébb formája miatt az előtérbe kerülő Dallas Clark ezen a mérkőzésen is nagy szerepet vállalt, ahogy a Joseph Addai helyettesítésére szánt Kenton Keith is. A futónak első mérkőzése volt kezdőként, valamint első TD-ját is megszerezte. A csapat nagy szerencséje, hogy a kezdő futó Cadillac Williams sérült valamint a meccs folyamán Pittman is erre a sorsra jutott.
Egy megállított Tampa támadás után a Colts gyorsan visszaért a Bucs red zonejába, és ismét megvillant a Manning-Clark duó. Egy rövid passz után Clark beverekedte a labdát az end zoneba. Az első negyedben több pontot nem is szereztek a csapatok. Második negyedben a hazai csapat növelte tovább előnyét, Keith 1 yardos futása után. Idén már nem először, a TD utáni extra point rúgása blokkolva lett, így 13-0 volt a Csikók előnye. Ezután egy Manning-Wayne értetlenség eredménye egy Tampa interception lett, ami után a Garcia egészen az end zoneig vezette csapatát. Alex Smith egy 3 yardos elkapás után szépített. A félidő végén még Vinatieri szerzett egy FG-t. Harmadik negyed első pontszerzése is a Coltsé volt, Keith egyből második futott TD-ját is megszerezte a mérkőzésen, majd a negyedik negyedben Reggie Wayne-nek volt egy TD elkapása, míg a másik oldalon Alex Smith és Jeff Garcia ismét csak egyszer tudott túljárni a hazaiak védelmén. A mérkőzés pontgyártását Vinatieri field goalja zárta le.

A Coltsszurkolói pár nagy név hiányában kissé aggódhattak, de a játékosok gyorsan választ adtak a kétkedőknek, képesek ők is remek teljesítményre. Egy sima mérkőzésen tudták pihentetni a hiányzókat. Ennek ellenére jól jön a pihenő ezen a héten a csapatnak. A Bucsra rájár a rúd, sorban veszti el a csapat a futóit, így lassan csak a passzjátékra és idén remekül teljesítő védelmükre támaszkodhatnak. Garcia ellátja ugyan a feladatot, de ez a játék nem lesz elég a jobb formát mutató csapatok ellen. A csapat soros ellenfele a szintén remek formát teljesítő Tennessee Titans lesz a hétvégén.

A meccs embere: Kenton Keith (RB, Indianapolis Colts) első mérkőzése volt kezdőként, de egyből fantasztikusan szerepelt. Addai sérülése talán csak neki jött jól, de így ő is a figyelmek középpontjába tudott kerülni. 121 futott yardja, és 37 elkapott yardja lett, valamint két futott TD-je.