Kansas City-Tennessee Összefoglaló

Tennessee Titans 26 – 17 Kansas City Chiefs

Írta: Rajnai Gergely (Rajna)

A két együttes különböző előzményekkel várta az összecsapást. Míg a Titans-nek a playoff-remények megtartása volt a célja, a Larry Johnson kiválása óta reménytelen Kansas City már csupán a csúf szezon szép végjátékában bizakodott. Az Arrowhead Stadium természetesen megtelt, de a találkozó kezdetének nem nagyon örülhetett a közönség: a Tennessee könnyedén átgyalogolt a Főnökök védelmén, az akciósorozatot Roydell Williams TD-elkapása zárta le. Ezt követően azonban mintha két teljesen  maga alatt levő támadóegység lett volna a pályán, teljesen reménytelen akciók követkztek, igazi puntháború zajlott. A második negyed elején a Chiefs-nek sikerült megtörnie a jeget, megtalálták az egyensúlyt a passz és a futás között, és végül Brodie Croyle zárta touchdown-passzal a drive-ot, ezzel kiegyenlített a KC. Ezt követően bár a hazaiak megállították a Titánok offense-ét, de a Kansas returner-e, Eddie Drummond kiejtett kezéből a labdát, így veszélyes pozícióból szerezték meg a vendégek a játészert, és ezt sikerült is egy mezőnygólra váltani. Erre válaszként egy rengeteg Titans-hibával tarkított támadás végén sikerült TD-t elérni a Főnököknek, akik ezzel átvették a vezetést, így a szünetben 14-10 volt az állás. A második félidőben egy-egy field goal-lal kezdtek a felek, majd következett az összecsapás fordulópontja: Vince Young 41 yard-os touchdown-passzal örvendeztette meg a Tennessee híveit, teljesen emgfordítva a meccs haladását. Rögtön ezt kvöetően Brodie Croyle eladta a labdát, és a választámadásból  sikerült is egy mezpnygóllal növelni az előnyt a Titánoknak.Ezt követően a Kansas-nek már nem nagyon volt ereje a fordításra, végül még egy mezőnygólt szerzett a vendég kicker, Rob Bironas, így az eredményjelző hatvan játékperc elteltével 26-17-et mutatott.

A Titans nem nyújtotta azt, amire képes, de ez is elegendő volt ezúttal a sikerhe. A rájátszáshoz azonban nem elég már emgnyerni a hátralevő két találkozót (papírforma szerint ez meglesz), hanem a Cincinnati otthonában botlania kéne a Cleveland-nek is, ami már kevésbé valószínű. A Chiefs szörnyű Larry Johnson hiányában, egész egyszeráen képtelenek a győzelemre. Két találkozójuk van még a javításra.

A meccs embere: Roydell Williams (WR, Tennessee Titans), aki 94 yard-t szedett össze elkapásból, ebből kettő TD-t ért, nagyon fontos pillanatokban mindig ő volt Young célpontja, és ezúttal meghálálta a bizalmat.