NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

NCAA: BCS összefoglaló 11. játékhét, 2. rész

Terítéken a Boise State bukása, a Pac-12, a Big 12 és az SEC konferencia történései.

A hét bukása: Boise State Broncos – Texas Christian (TCU) Horned Frogs 35-36.

E rovatban ritkán foglalkozunk a jelentékenyebb játékerőket képviselő BCS-konferenciákon kívüli csapatokkal, de a Boise State  (és a TCU) kedvéért kivétel tehető. A Vadlovak veretlenül érkeztek a Mountain-West konferencia várható elsőségéről döntő találkozóra és egyre erősödő esélyekkel nézhettek egy esetleges nemzeti nagydöntő elé. Hogy a TCU mindezt másként gondolta, az elsősorban Casey Pachall irányítónak köszönhető. A BSU secondary gyengeségeit és a TCU-elkapók erősségeit összeadva Pachall 5 TD passzt és 473 yardot szórt ki a meccsen. Három mélységi átadása (74 és 69 yardos Josh Boyce, 75 yardos Brandon Carter irányába) élményszámba ment. A 2007-es East Carolina-vereség óta először vonultak 20 kapott ponttal nagyszünetre Idaho állam védjegyei, baljós előjeleket vetítve a mérkőzés vége elé. Mégis, amikor a hazaiak felvették a kesztyűt és sikeresnek tűnő pontháborúba bocsátkoztak, Kellen Moore kiosztott két TD-átadást, a másodikat (Dallas Boroughs-nak) az utolsó negyed elején, 35-28-as vezetéshet juttatva csapatát. 5 és fél perccel a vége előtt, 4th és 3-nál Gary Patterson TCU HC puntra küldte csapatát és ha a BSU cserefutója, Drew Wright egy szinte biztos first down esélynél nem veszíti el a labdát, a Blue Turf hívei győzelmi ünnepet ülhettek volna.

Az ellendrive-nál, Pachall 25 yardos, hat pontot érő passzt adott Brandon Carternek és a 2 pontos vállalás Josh Boyce-nak (153 yard, 3 TD) is sikerült. A kétségbeesett BSU-roham egy perccel a vége előtt elhalt volna, ha a bírók nem ítélnek DPI-t Jason Verrettnek, de így Kellen Moore 39 yardos FG-távra kormányozhatta csapatát. Az új rúgó, Dan Goodale azonban kihagyta a csábító lehetőséget, megfosztva csapatát a győzelemtől, a veretlenségtől és a Mountain-West konferencia első helyétől.

Két éven belül másodszor bukta el a tökéletes szezonját egy kihagyott FG-n a Broncos. Hazai pályán elszenvedett veresége egy korszak végét is jelenti: 65 meccses (!), FBS-rekordot jelentő hazai veretlenségi széria ért véget. A BCS-t támadó kiscsapatok új királya a Houston Cougars és irányítója, Case Keenum, akit a heti forduló kiemelt mérkőzésén láthat a nagyérdemű a Southern Methodist (SMU) Mustangs ellen.

Pac-12:

A hét meccse: Stanford Cardinal – Oregon Ducks 30-53.

A Boise State-forgatókönyv ismétlődött a meccsen: a veretlen hazaiak találkoztak konferenciájuk legerősebb riválisával és elbuktak a próbán. Az első negyed végéig úgy tűnt, a Bama-LSU-hoz hasonló védőpárbajba fordul a meccs: puntok követték egymást, majd Andrew Luck Cardinal QB passzát Dewitt Stuckey csípte el a Stanford red  zone közelében, megadva a jelet a pontáradatnak. Darron Thomas Kacsa-irányító egy 4 yardos passza elérte az end zone sarkában Lavasier Tuineit (0-6), a váratlan kétpontos kísérlet pedig meglepte a hazaiakat: a középsuliban még irányítót játszó TE, David Paulson találta meg Mike Garrityt a labdával.

Luck megrázta magát és a Griff Whalennek bepasszolt tökéletes 16 yardos akció a felzárkózást hozta. Az extra pont azonban kimaradt, az ellentámadás pedig az addig jegelt LaMichael James Oregon RB tündöklését hozta. James a baloldalon kitörve 58 yardos TD-futással növelte az előnyt (6-15) és később meg sem állt 146 yardig és összesen 3 hatpontosig; tarthatatlannak bizonyult. A 4th és 7-re hívott Darron/De’Anthony Thomas passz/elkapás már a 9-22-őt jelentette, az újabb Luck-Whalen összjáték pedig csak a nagyszünet előtti szépségtapasz volt (16-22) a Stanford számára.

A harmadik negyedben azután beindult a már jól ismert, nagyszünet utáni Ducks-henger. A Kacsák védőfrontja csírájában fojtotta el a korábban jól bevált Cardinal-futójátékot, míg támadóoldalon az oregoni Josh Huff 59 yardos elkapása és az újabb két LMJ-varázslat után a hazaiak már csak futottak az eredmény után. Amikor 5 perccel a vége előtt Andrew Luck 271 yard, 3 TD, 2 INT) passzát Boseko Lokombo lefülelte és 40 yardos TD-visszahordásra váltotta, már a legvérmesebb hazai fanok is beletörődtek az elkerülhetetlenbe. Az utolsó Pac-12 csapat is elvesztette a veretlenségét, az Oregon pedig visszatért a konferenciaelsőségért és az esetleges nagydöntőért vívott versengésbe.