NCAA: BCS összefoglaló 12. játékhét, 2. rész

Az SEC West a dobogó mindhárom fokán, a Big 12 és a Pac-12 BCS-alkonya.

Big 12:

A hét bukása: Iowa State Cyclones – Oklahoma State Cowboys 37-31 (kétszeri hosszabbítás után)

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a vendég Pokes női kosárlabdacsapatának két edzője repülőgép-szerencsétlenségben hunyt el. A nemzeti nagydöntőt célba vevő Gundy-fiúk és az amesi Rhoads-legények az első negyedben egymás hibáiból éltek. Zach Guyer, a Ciklonok rúgója 34 yardról kihagyott kísérletére Joseph Randle Cowboys RB elejtett labdával válaszolt, amit az élete meccsét játszó Jacques Washington harcolt ki, ő nem sokkal később egy Brandon Weeden-passzt is elcsípett. A hazai támadók a védelem tündöklését ekkor még nem tudták pontokra váltani, ráadásul Jared Barnett hazai irányító passzát Shaun Lewis lehalászta és 70 yardos INT returnt bemutatva a meccs első pontjait szerezte (0-7).

A második negyed elején az Okie State újból feliratkozott a táblára Quinn Sharp 29 yardos mezőnygóljával (0-10). A válasz Jared Barnett kezéből érkezett, aki 16 yardos TD-passzal találta meg Darius Reynoldst (7-10). A vendégek ekkor még ritmusban voltak, Brandon Weeden csapata legszebb drive-ját vezetve és Justin Blackmon (119 yard, 1 TD) egy tökéletes elkapást bemutatva 27 yardos hatpontossal újra elhúztak (7-17).

Mindezt a harmadik negyed elején megfejelték egy 30 yardos Weeden-Tracy Moore összjátékkal (7-24) és az Iowa State-szkeptikusok ekkor már hegyezték a ceruzájukat az újabb Cowboys-siker megírására. De a Cyclones másként gondolta: rögvest az ellentámadásból James White 32 yardos hatpontost futott (14-24) és az onside kicket is sikerrel szerezte vissza a Jack Trice Stadion ekkor már eksztázisban őrjöngő közönsége előtt a hazai csapat. Zach Guyer 24 yardos FG-je (17-24) megadta az alaphangot a végjátékra.

A negyedik negyed első vendégtámadásánál a szezonja leggyengébb meccsét játszó Weeden újabb pickjét Leonard Johnson szedte le a levegőből. A következő Cowboys-drive-ban 3rd és 6-nál egy habkönnyű Weeden-átadást pedig Jeremy Smith ejtett el senkitől sem zavartatva és a so hiba ekkor már megbosszulta magát. Jared Barnett (376 yard, 3 TD, 2 INT) egy 89 yardos támadás végén Albert Garyt találta üresen, ami 7 yardos TD-t és 24-24-es egyenlítést ért. A BCS-második Oklahoma State ekkor még két esélyt is kapott, hogy a veretlenségét megőrizze: egy szörnyű Barnett-passzt Alex Elkins ölelt magához és az ebből kiharcolt 37 yardos FG-szituációnál a liga egyik legjobb rúgója, Quinn Sharp a jobb zászlót súrolva rúgta el a labdát, amit a bírók sikertelen kísérletnek ítéltek.

A hosszabbítás első támadásából James White RB 25 yardos elkapása egyből TD-t ért a hazaiaknak (31-24), míg az ellendrive-nál Josh Cooper 11 és 6 yardos elkapása (az utóbbi TD-ért) meghozta az egyenlítést. A második OT első játéka a meccs kulcsplayének bizonyult: heti címlapsztárunk, Brandon Weeden (476 yard, 3 TD, 3 INT) megdobta harmadik pickjét is a meccsen, ezúttal Ter’Ran Benton kezébe, míg a másik oldalon Jeff Woody három játékból az end zone-ig cipelte a bőrt. A 37-31-es Cyclones-sikerrel a vendégek elveszítették idei veretlenségüket, míg a hazaiak folytatták a „minden évben okozunk egy nagy meglepetést és azt alaposan megünnepeljük” nemes hagyományát. És még dalra is fakadtak.

A hét meccse: Baylor Bears – Oklahoma Sooners 45-38

Igazi klasszikus meccsen vesztette el esélyét a Sooners a konferencia megnyerésére, Robert Griffin III, a hazai Medvák irányítója pedig komolyan bejelentkezett a Heisman trófea megnyerésére.

RGIII, ahogyan a baylori legendárium emlegeti, végig tündökölt a meccsen. Az első negyedben kétszer is bohócot csinált Javon Harris Oklahoma safetyből, akiről először Kendall Wright 55 yardos elkapást, majd 69 yardon Tevin Reese touchdownt csinált. Trey Millard és Blake Bell futásai még visszahozták a meccsbe a Telepeseket, de a harmadik negyed közepén egy Griffin-passz Reese-kezéből felperdült és a teljes Sooners-secondaryt megkerülve Kendall Wright kezében landolt, aki 87 yardos TD-vel büntetett. A kiváló TE, Jordan Najvar 13 yardos TD-je már a 31-24-es hazai vezetést jelentette, amit K.J. Morton pickje után Terrence Ganaway az utolsó negyed elején hatpontos futással tetézett. Landry Jones Sooners QB (447 yard, 1 INT) megrázta magát és két nagyszerű drive-ot vezetett, melyeket Blake Bell egy-egy rövidyardos TD-futással koronázott meg. Bob Stoops vendég HC megérezte a meccsdöntő momentumot, mert egypontos hátránynál 2 pontos játékot hívott, de false start miatt az Oklahoma egypontos rúgásra kényszerült. 55 másodperccel az ütközet vége előtt indította RGIII (479 yard, 4 TD, 72 yard futás) azt a drive-ot, melynek végén egy 34 yardos átadással Terrance Williamst találta meg az end zone jobb sarkában. A nézők besántikáltak a pályára és volt mit. A Baylor 20 meccs után először tudott nyerni az Oklahoma ellen, a Sooners utolsó meccsén, a Bedlam rivalizáláson az Oklahoma State ellen ki-ki meccset játszhat a konferenciaelsőségért.