New England-Washington Összefoglaló

Washington Redskins 7-52 New England Patriots

Írta:  (Attila_Hawks)

A mérkőzés tulajdonképpen a második negyedben véget ért, amikor Jason Campbell elvesztette a labdát, amelyet a Patriots defensive end-je Ty Warren szedett össze a saját 23 yardos vonalánál. Ennek következtében nem sikerült közelebb kerülni a Patriotshoz, hanem éppen ellenkezőleg. A megszerzett labdával pontszerző drive-ot vezetett Tom Brady, amelyet Randy Mossnak adott 6 yardos passza zárt le. Így 0-24 állással vonultak a nagyszünetre a csapatok.

Mike Vrabel hihetetlen dolgokat mutatott be. A posztját tekintve linebacker Mike Vrabel pályafutása tizedik elkapását mutatta be a második negyed felénél. Vrabel pályafutásának 10 elkapása minden esetben touchdownt ért. Ugyanebben a negyedben Vrabel kétszer szerelte Campbellt, aki mindkétszer elvesztette a labdát. Ha ez nem volt elég megtette ugyanezt a harmadik negyedben is, amikor a labdát Rosevelt Colvin szedte össze és touch downt ért el. Vrabel a negyedik negyedben megszerezte a Redskins onside kickjét is. A mérkőzést végén 13 tackle (11 solo, 2 assist) is a neve mellett állt.

Tom Brady ezen a mérkőzésen is 3 touchdown passzt adott, ezzel a szezonban már 30-nál jár. Most lépte túl a 2002-es és 2004-es egyéni rekordját (28 touchdown). A mérkőzés számára a 4. negyed felénél ért véget 125-ös QB mutatóval. A szezon eddigi mérkőzésen a mutatója nem volt 100 alatt. A helyét a csere irányítók foglalták el: előbb Matt Cassel, majd a végén Matt Gutierrez. Matt Cassel futott egy 16 yardos touchdownt.

Asante Samuel második negyedbéli interceptionje 4. a jelen szezonban és 14. 2006. óta, a legtöbb az NFL-ben ezen időszak alatt. A Redskins négszer vesztette el a labdát, további három esetben Campbell fumble-je révén. A Patriots megismételte a Rams 2000. évi teljesítményét: a szezon első 8 mérkőzésén legalább 30 pontot szerzett.

Érdemes megjegyezni, hogy ez volt az NFL történetének első mérkőzése, amikor két háromszoros Super Bowl győztes vezető edző találkozott: Joe Gibbs és Bill Belichik. A két csapat azonban nem volt egy súlycsoportban ezen az estén.

Következik az alapszakasz talán legjobban várt mérkőzése: New England Patriots (8-0) @ Indianapolis Colts (7-0). Két mindezidág veretlen csapat találkozója, értelemszerűen az egyik sorozat nagy valószínűséggel megszakad (hacsak nem lesz döntetlen, ami az NFL-ben rendkívül ritka). A mérkőzést a SporTV is közvetíti! A Redskins a Giants stadionban vendégszerepel, a másik new yorki csapat, a Jets (1-7) ellen. Egy ilyen súlyos vereség után a legfontosabb a megtépázott önbizalom helyreállítása, amire komoly esélyük van.

A meccs embere: Mike Vrabel (Mr. Everything – New England Patriots). 3 sack, 13 tackle, 1 elkapott touchdown. Rendkívüli teljesítmény.