New York Giants - Philadelphia Összefoglaló

New York Giants 16-3 Philadelphia Eagles
Írta: Kocsis Gábor (gabokocka)

NFC East rangadó az NFL 4. fordulójában, az egész liga talán legkiegyensúlyozottab és legkiszámíthatatlanabb csoportjában szinte nem születhet olyan eredmény, ami meglepetésnek számítana. Az eredmény végül nem is lett váratlan, de a játék képe azért sokakat meglepett. Az Eagles támadófala elfelejtett kijönni a mérkőzésre, ennek köszönhetően az eddig szenvedő Giants védelem egy perc nyugtot sem hagyott Donovan McNabbnek, 12 sacket értek el (ez NFL csúcsbeállítás), Osi Umenyiora egymaga hatszor vitte földre az Eagles irányítóját. De nézzük sorban a történéseket. A Giants kezdhette a meccset, azonban nem sikerült pontot szerezniük, miként a Philly-nek sem a következő támadásból. A new yorki csapat második alkalommal már szépen haladt az endzone felé, azonban Tynes-nak a 34 yardos mezőnygól kísérlete nem sikerült, így továbbra sem született pont. A Philly támadógépezete továbbra sem akart összállni, így újra következhettek Eli Manningék. ők ezúttal is átjutottak a vendégtérfélre, azonban pont megint nem született, jött az újabb punt, majd egy teljesen reménytelen Eagles támadáskezdet aminek 1, 2, 3 and out lett a vége (3 támadásból másodszor). Ezek után a Giants már nem kegyelmezett, megszerezték első pontjaikat, rögtön hetet, miután a kisebbik Manning fiú Burress-t találta meg az endzone-ban. Ez után a Philadelphia vezetett egy értékelhető támadást, azonban a végén Akers hibázott 42 yardról. A Giants továbra is magabiztosabbnak tűnt, még egy Manning interception sem szegte kedvüket és lendületüket, higadtan őriztékelőnyüket a szünetig. A harmadik negyedben is a védelmek domináltak, nem sikerült a támadóknak túljárni az eszükön. Két perccel a játékrész vége előtt Tynes újból próbálkozhatott, mivel ezúttal nem hibázott, két labdabirtoklási előnybe kerültek a hazaiak (10-0). Ha a támadó alakzatoknak nem megy a pontszerzés majd megteszik ezt a védelmek, gondolhatták a Giants játékosai, nem is csak gondolták, hanem meg is valósították, egy McNabb fumble után Mitchell ért el touchdownt 17-0-ra alakította az erdményt és gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. Akers később megszerzte a Philly becsületpontjait (17-3), de semmi sem veszélyeztette a hátralévő időben hazai győzelmet.

A Giants (2-2) egyértelműen javuló tendenciát mutat, de támadásban ennél jóval több kell, ha rájátszásba szeretnének jutni. Az Eagles-nél (1-3) úgy tűnik csak fellángolás volt a múlt heti parádé a Detroit ellen, ezen a napon igen reménytelennek tűnt a csapat helyzete.

A meccs embere: Osi Umenyiora (DE - NY Giants). azt hiszem a 6 sack önmagáért beszél, Umenyiora méltán pályázhat ezzel a teljesítménnyel a hét játékosa címre is.