NFL eredménykövetés - 1 aktív topik
Buffalo Bills - Kansas City Chiefs
33
18
NFL mérkőzés beharangozók - 8. hét
Egy órával korábban kapjuk a mai NFL-adagot.
Chicago Bears - Carolina Panthers, magyar idő szerint 18:00, Soldier Field
Ellentétes szezonban van a Panthers és a Chicago. A Párducok tavaly Cam Newtonnal elértek néhány szép pillanatot, és idén mindenki arra számított, hogy tovább építkeznek majd. Ez egyelőre nem így van, és ebben az irányító is ludas, kiábrándítóan teljesít. Várhatóan a Bears ellen sem lesz sétagalopp a dolog, a Chicago védelmét láthattuk a Lions ellen is, hogy képes meccsben tartani a csapatot az offense esetleges gyengébb szereplésekor is. Idén rengeteg labdát szereznek a Medvék, Newton csapata ellen is kinéz nekik néhány interception, avagy fumbleszerzés. A Carolinánál amúgy is áll a bál, Jerry Richardson tulajdonos kirúgta a régóta regnáló general manager Marty Hurneyt, így üzenve a franchisenek, hogy jó lenne ha csipkednék magukat. A meccsel kapcsolatban érdekes lehet a vezetőedző szerepe is, Ron Rivera korábban sikeres védelmi koordinátor volt, tudja tehát, hogy a veterán Bears játékosoknak (Urlacher, Briggs, Tillman) mik a gyenge pontjai. A Panthers, ha nyerni akar, akkor fel kell pörgetnie a támadójátékát, mely idén csak két alkalommal tudott 14-nél több pontot összekaparni. Ezzel szemben a Chicago átlagosan 13-at enged, és 21 labdát szereztek összesen. A Carolina ezzel szemben 24 pontot és 366 yardot ajándékoz ellenfeleinek meccsenként, bár abban bízhatnak, hogy a Chicago legutóbb a foltos Detroit secondary ellen is csupán egy TD-t ért el. Cutler bordasérüléssel bajlódott akkor, Suh csapta a földhöz hétfő este, várhatóan ennek ellenére ő fut majd ki a pályára kezdőként vasárnap. A Bearsnek kissé hasonló lesz a feladata most, mint a Lions ellen, ezúttal is egy offense csúcsjátékost kell kikapcsolniuk, csak ez most nem elkapó, hanem az irányító, Newton. Mert neki lehet, hogy gyenge szezonja van eddig, de kvalitása alapján bármikor megtáltosodhat. Ennek ellenére azért a papírforma a Chicago Bears mellett van, akik, ha meg akarják nyerni az erős NFC Northot, akkor a Carolina ellen nem hibázhatnak.
Pap Dániel (konqueror)
Cleveland Browns - San Diego Chargers, magyar idő szerint 18:00, Cleveland Browns Stadium
Vajon elegendő volt-e a bye week a problémák kiküszöbölésére San Diegoban? A Chargersnek idén is sikerült többször is önmagát megvernie, ha továbbra is komolyan gondolják a rájátszást, minimalizálni kell a buta hibákat. Ideális partner lehet az önbizalom-növelésre a sérülésekkel sújtott Cleveland.
Elsősorban a védelemben lesznek fontos hiányzói a barnáknak: hiányozni fog a kiváló defensive tackle Athyba Rubin, a rutinos külső linebacker Scott Fujita (IR-re is került a héten) és a nickelback Dimitri Patterson. Rubin helyettese valószínűleg John Hughes lesz, így újonc kezdő DT-párossal fognak kiállni, hisz a másik kezdő Billy Winn. Fujitát is egy újonc, James-Michael Johnson fogja helyettesíteni. A liga alsó felébe tartozó Browns védelem (yardban 27., pontban 23.) ennyi sérülttel véleményem szerint nem lesz megoldhatatlan feladat a Chargers-offense számára, amely idén a 12. legtöbb pontot átlagolja a ligában. Visszatér a csapatba Jared Gaither, így talán több ideje lesz Philip Riversnek passzolni és kevesebb rossz döntést fog hozni. Norv Turner is jelezte, hogy a megszokottnál kevesebb mélységi passzal fognak operálni (a Browns secondary egyébként is egy egész jó egység), így szeretnék csökkenteni az eladott labdák számát. Rivers szokásos célpontjai közül Eddie Royal játéka kérdéses, így a WR-ek közül elsősorban Malcom Floydra és Robert Meachemre és természetesen az örökifjú TE-re Antonio Gatesre épülhet a Chargers passzjáték. Nagy napja lehet Ryan Mathewsnak, hisz az egyébként is gyengécske futás elleni védelemből hiányozni fog Rubin, a D’Qwell Jackson vezette LB-sornak sok munkája lesz az egykori Fresno State futóval.
A labda túloldalán is lehetnek komoly hiányzók, hiszen kérdéses a kezdő futó Trent Richardson és az elkapó Mohamed Massaquoi játéka, emellett a héten került sérültlistára a kezdő bal oldali guard Jason Pinkston, John Greco játszik a helyén, Richardson mögött Montario Hardesty és Chris Ogbonnaya szerepel a depth charton. Akárkié is lesz a labdacipelések többsége, a Chargersé a liga egyik legjobb futás elleni védelme, meglepődnék ha komoly faktor lenne a Browns futójáték. Richardson esetleges hiánya viszont a passzjátékra is kihatna, hiszen 24 elkapása van már idén, ennél többel senki sem rendelkezik a csapatból. A San Diego elsősorban passzal verhető, meccsenként átlagban 268 yardot nyelnek be a levegőben, mindezt 94.6-os QB ratinggel. A Chargers-védelem állítólag arra fog fókuszálni, hogy nyomás alatt tartsa az újonc Brandon Weedent, a 29 éves irányító hajlamos is a hibázásra ilyen esetekben. Ha Weedennek sikerül időben megszabadulni a labdától elsősorban Greg Little-t, Josh Gordont és a TE Ben Watsont keresheti a labdáival.
A párharc állása 14-7-1 a San Diego javára, a két gárda legutóbbi 4 összecsapását is ők nyerték. A mérkőzés esélyese a bye weekről érkező vendégek, azonban ha Brandon Weedenéknek sikerül életképes passzjátékot összehozni és a védelemnek labdaeladásokra kényszeríteni a Chargers-támadókat, akkor egy szoros találkozón akár a Cleveland is nyerhet.
Papp Gábor (empty taxi)
Detroit Lions - Seattle Seahawks, magyar idő szerint 18:00, Ford Field
Csalódott hazai csapat fogadja a Tengeri Sólymokat a Ford Fielden vasárnap, a Lions ugyanis nyerhető meccset lúzerkedett el hétfőn a csoportrivális Bears ellen. Így pedig egyre távolabb az esetleges újabb playoff, pedig szezon előtt egyértelműen ez volt a cél Staffordéknak. A Lions négy redzone turnovert produkált a Bears ellen, összehasonlításul annyit, tavaly összesen volt nekik három. A Seattlenek is ismerős a szituáció, Russell Wilson a negyedik negyedben dobott interceptiont a San Francisco ellen múlt csütörtökön, pedig az is fogható meccs lett volna. Így is jobban szerepel a Seahawks, mint ahogy várhattuk tőlük, és az említett újonc QB Wilson is beválni látszik. Mindkét csapatnál aránylag jó védelmek szerepelnek, a Seahawks 5., a Lions 8. a sorban, szóval nem feltétlenül lesz ez egy pontzuhatag. A Seattlenek fontos lesz, hogy meg tudja állítani Calvin Johnsont, leckéket Charles Tillmanntől és a Bearstől vehetnek, akik 3 elkapáson és 34 yardon tudták tartani Megatront. Tőle mindenképpen több kell most, annál is inkább, mivel Burleson hiányozni fog lábtörés miatt. A Lionstól inkább passzjátékok várhatóak, a Seahawks offense pedig kiegyensúlyozottabb, Marshawn Lynch idén is félelmetes, az egyik legharcosabb, legnehezebben földre vihető RB-ről beszélünk. Nagy harcot fog ő vívni a Detroit front sevennel, Ndamukong Suh pedig Cutler után újra egy viszonylag mobilis irányítóra vadászhat majd a pályán. Stafford kapcsán említettem, hogy Megatron lehet a fő célpontja, illetve Burleson kiesésével második WR-ré Titus Young léphet elő. Staffordnak egyébként nincsenek szép emlékei a Seahawksról, legutóbb karrierje egyik legrosszabb meccsét produkálta ellenük, öt interceptionnel, ekkor a csapata 17-0-ás előnyt szórakozott el, és kapott ki 32-20-ra. Most hazai pályán jóval több kell, a két csapat csatája kapcsán viszont én nem merek tippelni, bármi kisülhet a Ford Fielden.
Pap Dániel (konqueror)
St. Louis Rams - New England Patriots, magyar idő szerint 18:00, Wembley Stadium (TV: ESPN America)
Az idei londoni rangadó esélyei látszólag nagyon egyoldalúak, de a Rams egyre inkább összekapja magát, a New England idei szezonja pedig döcögősen indult.
A hivatalosan házigazda St. Louis támadósora egyre több életjelet mutat. Steven Jacksonnak jót tett, hogy mellett Daryl Richardson is komolyabb szerepet kap, így a futójáték hétről hétre javul. Kérdés, hogy a Patriots kiváló futásvédelme ellen ez mire lehet elegendő. Nyilvánvalónak tűnik, hogy a földön nem fogják tudni megnyerni a meccset a Kosok, éppen ezért szükség lesz Sam Bradford pontosságára is. Ezt nehezíti majd, hogy Danny Amendola, a Rams legjobb elkapója továbbra is sérült, de Chris Givenséknek nem lesz nehéz dolguk a Patriots harmatgyenge secondary-jével szemben. Ha Bradford nem hibázza el az üresen álló célpontokat, és a támadófal legalább egy kis időt tud adni neki, akkor jó eséllyel 30 pont környékére is eljuthat a St. Louis.
A feladat ez esetben az lesz, hogy 30 pont alatt tartsák a New Englandet. Ez nem lesz egyszerű, Tom Brady ugyanis bizonyítani akar, az elmúlt hetek után ugyanis többen megkérdőjelezték, hogy még mindig az a meccsnyerő játékos ő, akivel Super Bowlokat nyertek a Hazafiak. A Rams passzvédelme meglepően erős, így nem lesz könnyű dolga e küldetés teljesítésében, ráadásul Aaron Hernandez nem áll majd rendelkezésére. Jó jel viszont, hogy a támadófal folyamatosan javul a QB megvédésében, erre szükség is lesz Robert Quinnékkel szemben. Ahogyan arra is, hogy a Stevan Ridley-vezett futójáték szép arcát mutassa: amikor ugyanis a New England 100 yard felett hozott a földön, akkor győztek, ha ez nem sikerült, akkor ki is kaptak. A St. Louis a futás ellen is egyre inkább javul, és ha sikerül azt a teljesítményt hozniuk, amit a Dolphins ellen például, akkor a Rams-nek jó esélye lehet meglepetést okozni.
Izgalmas meccsre számíthatunk tehát, ha a Rams passzjátéka ki tudja használni a New England által rendszeresen felkínált lyukakat és a st. louisi védelem állni tudja a sarat. Természetesen ez nem lesz könnyű, különösen úgy, hogy a Patrióták feltehetően „hazai pályán” fognak játszani, ismerve a hatalmas szurkolói bázisukat Európában. Aki nem tud eljutni a helyszínre, annak mindenképpen ajánlott képernyőn keresztül megtapasztalni a londoni futballhangulatot.
Rajnai Gergely (Rajna)
New York Jets - Miami Dolphins, magyar idő szerint 18:00, MetLife Stadium
A liga talán legkiegyensúlyozottabb csoportjának rangadói mindig izgalmasak, elég csak a múlt heti Jets-Pats rangadóra visszagondolnunk, vagy akár a két csapat első találkozására, amikor a Jets hosszabbításban gyűrte le a Delfineket.
Ahhoz a győzelemhez egy jó adag szerencsén túl szükség volt arra, hogy Mark Sanchez a kulcsszituációkban a hátán cipelje csapatát. Kiváló meccsen van túl a nemrégiben a liga legtúlértékeltebb játékosának titulált irányító, és lendületből akár ki is használhatja a Dolphins egyik gyenge pontját, a passzvédelmet. Ebben segítségére lehet a Patriots ellen remeklő Dustin Keller, akinek levédekezésével gondja lesz a vendégeknek. A futójáték sikerességében nem igazán bízhatnak New Yorkban, hiszen a Fins a liga egyik legjobbja ezen a téren, szinte lehetetlen áthatolni Dansby-ékon a földön.
A Miami viszont annál szívesebben fog futni, főleg azok után, hogy az első összecsapáson atomjaira szedték a szebb napokat látott Ryan-védelmet a földön. Reggie Bush akkor lesérült, de most teljes erővel száll harcba ismét, ráadásul a passzjáték sokkal többet segíthet neki, mint a második héten. Ryan Tannehill akkor gyengén játszott, és interceptionjével hozta vissza a meccsbe a Jetst, ám azóta csupa jó meccsen van túl. Hétről hétre pontosabb, Brian Hartline-al kitűnő kapcsolatot ápol. Kérdés, hogy a Darrelle Revis sérülése után előlépett Antonio Cromartie mellett mire megy majd Hartline, és hogy mennyire tud majd a vendégvédelem a passzra figyelni, ha meg akarják állítani Bushékat.
Nagyon nehéz megmondani, ki is az esélyes ezúttal. Legutóbb a Miami játszott meggyőzőbben, de a New York húzta be a győzelmet. A Jets múlt héten jó meccset játszott a Patriots-szal, de mégis elbukták, a Miami rápihenhetett erre a meccsre. Ami bizonyos, hogy mindkét együttes számára kulcsfontosságú a győzelem, a vesztesnek lényegesen haloványabb reményei lehetnek csupán a rájátszásra, mint a győztesnek. Az is biztos, hogy izgalmas mérkőzést tekinthet meg a nagyérdemű, csak ajánlani tudom.
Rajnai Gergely (Rajna)
Philadelphia Eagles - Atlanta Falcons, magyar idő szerint 18:00, Lincoln Financial Field
Mindkét csapat pihenhetett előző héten, így kipihenten és sérülésektől mentesen eshetnek egymásnak. Valahogy ez a matchup előjön minden évben, és a tavalyi szoros Atlanta győzelemtől eltekintve, az Eagles rendre rendesen megszórta a déli csapatot.
A Philadelphia vezetőedzője, Andy Reid még sohasem vesztett meccset szabadnap után (13-0 a mérlege), ami egyáltalán nem jó előjel a veretlenségét megőrizni kívánó Falcons-nak. Ugyanakkor Michael Vick idén csúnyán képességei alatt teljesít a rengeteg labdavesztéssel, az atlantai védelemről pedig tudjuk, hogy ha valakik, akkor ők képesek labdaszerzéseket kikényszeríteni. A vendégek védelmébe a héten aktiválták Corey Peters-t a PUP-listáról. Ez két dolog miatt lehet kellemetlen a Sasoknak: Shady McCoy amúgy sem hozza élete számait, Peters megjelenésével várhatóan javulni fog a Sólymok futás elleni védelme. Másrészről Danny Watkins, de összességében a Philly támadófalának idei gyengélkedése miatt ott fognak lihegni Vick nyakában az atlantai védők.
A vendég oldalon sem egyszerű a helyzet, Matt Ryan négy meccs óta mindig dob legalább 1 interceptiont. Az elmúlt 3 fordulóban 2 találkozón is game-winning drive-ot kellett vezetnie, olyan csapatok ellen, mint a Carolina vagy az Oakland. Ebbe kapaszkodhat a Philadelphia, és az agresszív védőfaluknak minden esélye megvan arra, hogy megkeserítsék a pont ebből a városból származó irányító játékperceit. A futójáték idén csak kétszer működött igazán Atlantában, nem is Turnerre épül már a játékterv szerves része, viszont a passzjáték kiváló. Mondjuk még kiválóbb lenne, ha az elkapók nem vezetnék a ligát elejtett passzokban, de valahogy clutch helyzetekben mindig ott maradt valaki kezében a labda. Egyébként érdekes, hogy hazai pályán Roddy White 4 TD-vel rendelkezik, idegenben pedig Julio Jones érte el ugyanezt a számot. Mindkettejüknek 4 elkapott touchdown-ja van. A Falcons eddig sokkal impresszívebb játékot mutatott be, amikor kimozdultak a Dome-ból, ami a Mike Smith-érában nem volt jellemző rájuk.
Az Eagles új védőkoordinátorral rendelkezik Todd Bowles személyében, sokkal keményebb, agresszívabb védelemre számítok a hazaiaktól. A kulcs ugyanaz az Atlanta ellen, amit az Oakland is bemutatott: beomlasztani a zsebet Ryan előtt és kész is a baj. A Falcons-nak módot kell találnia McCoy megállítására, és labdákat kell szerezniük. Utóbbival Megaturnover Vick idei formáját nézve nem lesz probléma.
Parrag Zsombor (shawnka)
Pittsburgh Steelers - Washington Redskins, magyar idő szerint 18:00, Heinz Field
Az első 7 forduló után a Steelers-ről és a Redskins-ről sem állapítható meg egyértelműen, hogy hosszútávon is versenyben tudnak-e maradni a playoff-szereplésért. A múlt heti produkció bizakodásra adhat okot a kohászok szurkolóinak körében, korábban viszont többször is előfordult, hogy a pittsburghiek egészen kilátástalan teljesítménnyel hozakodtak elő a játék egyes területein. A fővárosiak negatív mérleggel állnak ugyan, de megnyert meccseiket viszonylag simán hozták, a vereségek pedig egytől egyig hajszálon múltak. Az offense-re összességében nem panaszkodhatnak Washingtonban, Robert Griffin III vezetésével a támadók eddig mindent megtettek a siker érdekében; Mike Shanahan alakulatának kiegyensúlyozatlanságát egyértelműen a védelem gyengélkedése okozza. Még a szezon elején kidőlt a csapat elsőszámú pass rushere, Brian Orakpo, az általa hagyott űrt pedig mindenekelőtt a másodéves Ryan Kerrigannek kellene betöltenie, aki újonc évében és az aktuális idény első heteiben remekelt, de az utóbbi néhány meccsen meglehetősen súlytalannak bizonyult. Marcus Gilbert sérülése miatt a Steelers-nél a kezdő jobb oldali tackle szerepkört ezúttal is Mike Adams tölti be, ez a matchup pedig a papírforma alapján nyilvánvalóan Kerrigannek kedvez, bár a második körben draftolt rookie OT eddig kimondottan megbízható játékkal állt elő. A Jim Haslett által koordinált védelemnek égető szüksége van arra, hogy a kohászok passzblokkolásban szokatlanul stabil támadófala ellen eredményes legyen a pass rush, mert a Redskins secondary-je katasztrófa: pass defense-ben az NFL sereghajtója a gárda, a liga összes cornerbackjét figyelembe véve a fővárosiak két kezdője közül DeAngelo Hall engedte a legtöbb elkapott yardot (521), Josh Wilson őrzésében pedig a legtöbb elkapás utáni yardot szerezték az ellenfelek elkapói (223). És mint tudjuk, a Steelers-nél olyan receiverek várják a nagyszerű formában lévő Ben Roethlisberger passzait, mint Mike Wallace, Antonio Brown, Emmanuel Sanders, vagy épp a tight end Heath Miller. Futás ellen már jóval hatékonyabban dolgozik a washingtoni védősor, Todd Haley támadóegységének pedig épp a földön való haladással gyűlt meg a baja az idény eddigi részében, így kiderül, hogy a Bengals elleni váratlan javulás csak puszta fellángolás volt-e az arany-feketék futójátékától, vagy valóban kezd működni a rendszer. Rashard Mendenhall továbbra is sérült, Isaac Redman sem biztos, hogy pályára léphet, így minden bizonnyal most is Jonathan Dwyer kapja a legtöbb labdát a running backek közül. A vendégek védelméből egyedül London Fletcher játéka kérdéses, de nem érdemes nagy összegben fogadni arra, hogy a veterán linebacker sorozatban lejátszott 231 mérkőzésből álló szériáját megszakítva kihagyja a találkozót. A Steelers defense sem a legszebb napjait idézi, és bár Cincinnatiben meggyőzően teljesítettek, a passz- és futójátékban egyaránt erős washingtoni offense ellen ismét nehézségekbe ütközhetnek. RGIII két fontos célpontját is nélkülözni kénytelen, mivel Pierre Garcon továbbra sem bevethető, múlt héten pedig a tight end Fred Davis-t veszítette el a ’Skins, de Troy Polamalu személyében a túloldalon is hiányozni fog egy kulcsember. Az újonc Alfred Morris által vezetett ligaelső rush offense limitálásához nagy javulásra lenne szükség a pittsburghi védőfaltól, de pass rush-ban is van még hova fejlődnie Dick LeBeau egységének. Az irányító siettetése terén ők is az erős oldalon lehetnek eredményesebbek, ahol LaMarr Woodley-t Tyler Polumbus-nak kellene feltartóztatnia, de a passz elleni védekezés sikerességéhez az is kell, hogy a secondary tagjai (főként a CB-k) az előző fordulóbeli formájukat hozzák. A két gárda legutóbb 2008-ban, egy hétfő esti rangadón találkozott egymással, és akkor a Steelers annak ellenére is sima, 23-6-os győzelmet aratott a FedEx Fielden, hogy Roethlisberger sérülés miatt már az első félidőben kivált a támadósorból. Csekély a valószínűsége, hogy ma is hasonlóan egyoldalú összecsapást láthatunk a Pittsburgh és a Washington között - a végsőkig kiélezett csatára van kilátás, de lehetetlen megjósolni, hogy az inkonzisztens csapatok (csapatrészek) közül ezúttal melyiknek jön ki a lépés.
Vass Ádám (vassadi)
Green Bay Packers - Jacksonville Jaguars, magyar idő szerint 18:00, Lambeau Field
A mai NFL-ben kevés országos egyes meccsről beszélhetünk, a Jaguars Lambeau-fielden tett kirándulása nagyon annak tűnik. A vendégek szenvednek a szezon során, elsősorban a támadó oldalon (ligautolsók a meccsenként megtett yardok átlagát tekintve), ami nem sok jóval kecsegtet, amikor egy maximális fordulaton pörgő Aaron Rodgersszel kell szembenézni. A Jaguárokat ezen túlmenően sérülések is hátráltatják, a kezdő QB Blaine Gabbert dobó válla, míg a csapat legjobb játékosa Maurice Jones-Drew bal lába sérült. A Pro Bowl RB játékára néhány hétig nem számíthatnak, és bár Gabbert pályára lépésére van halvény remény, nem biztos, hogy ezen a mérkőzésen érdemes odaengedni Clay Matthews célkeresztjébe. A hazaiaknál szintén lesz egy nagynevű hiányzó, Charles Woodson kulcscsonttörés miatt kénytelen hosszabb időre távol maradni a társaktól. Egyetlen helyettest nem nevezett meg Dom Capers, a védők főnöke, több játékos is megnövekedett játékidőre számíthat. Mindenesetre pótolni igen nehéz lesz Woodson vezetői képességeit, és teljesítményét. A támadóoldalon Greg Jennings kiesése borítékolható volt, de Jordy Nelson szerdai combizom-húzódása nagyon nem jön jókor. Randall Cobbra minden eddiginél nagyobb szerep hárulhat, eddigi teljesítménye alapján nem fog csalódást okozni. A mérkőzés, ahogy általában, a frontvonalakon fog eldőlni. Ha a vendégek támadófala úgy (nem) védi meg az irányítót, ahogy eddig, akkor sanszuk nem lesz pontokat tenni a táblára, és ha nem tudnak nyomást helyezni Rodgersre akkor nehéz elképzelni miként állítják meg a regnáló MVP-t. Nehéz lenne olyan érvrendszert felsorakoztatni, aminek eredménye, hogy a Jacksonville meg tudja nyerni ezt a meccset. Minden ellenük szól. De ez mégis az NFL, ahol minden áldott vasárnap a maximumot kell adni, és bármikor bárki a másik fölé kerekedhet, ha az ellenfél nem koncentrál eléggé. Talán az év meglepetése lenne egy vendég győzelem, ezért is nem tűnik elképzelhetetlennek. Csodák ugyanis vannak, de csak három napig tartanak.
Zandler Gábor (gabtsi)
Tennessee Titans - Indianapolis Colts, magyar idő szerint 18:00, LP Field
Egymás után két meccset is behúzott a Titans az elmúlt hetekben, a Steelers és a Bills ellen is Matt Hasselbeck irányításával, aki így továbbra is élvezi a bizalmat, bár Mike Munchak elmondta, jogy ha Jake Locker felépül, akkor azonnal visszakerül a csapatba. Jó esélyük van a nyerő sorozatuk folytatására, hiszen a Colts még nem nyert idegenben idén - és tavaly is bukták mind a 8 kirándulásukat ha ez számít. Azért is fontos ez a találkozó, mert a Titans beelőzheti a csoport 2. helyén tanyázó Colts-ot, és bár a Houston utolérésére egészen minimális az esély, a drukkerek mégiscsak boldogabbak a 2. helyen, mint a harmadikon.
Chris Johnson az elmúlt két hétben újra 2000 yardos önmagát hozta, 7.7 yardos átlaggal rohant az említett összecsapásokon, a Bills ellen pedig karrierje 3. legjobb meccsét zárta, 195 yarddal. A Colts hektikus futás elleni védelme papíron jó célpont a formája megörzésére.
A futás a másik oldalon is előtérbe kerülhet, hiszen Vick Ballard értékelhető Browns elleni számai után Donald Brown is visszatér a pályára, aki 2 hetet pihent térdproblémák miatt. Felgyógyult továbbá Joe Reitz (LG), aki Jeffrey Linkenbachot válthatja a kezdőben, a védelem pedig Cory Redding (DE) jelenlétének örülhet. Pat Angerer a Cleveland ellen debütált, de kiújulni látszik lábsérülése, kérdéses állapotban van egyelőre, akárcsak Robert Mathis. A pass rusher nem sokat edzett a héten, így ő valószínűbb, hogy pihen, szóval ismét a Freeney-Hughes párosra marad a nyomás generálása. A Tennessee-nél Colin McCarty szereplése a legnagyobb kérdés.
Komoly faktor, hogy a Titans 34 pontot kap átlagosan meccsenként, amivel utolsó a ligában, így Andrew Lucknak is jó napja lehet végre idegenben, azok után, hogy a Bears/Jets vendégjáték során 1-5-ös TD-INT mutatót tudott csak összerakni. Az idei 1/1-es az első újonc QB a liga történetében aki első 6 meccse után legalább 1500 passzolt yardot és 3 győzelmet fel tud mutatni. Akkor viszont bajba kerülhet ha nyilvánvaló első számú célpontját, Reggie Wayne-t sikerül limitálni, hiszen többi csapattársával egyelőre messze nincs olyan hullámhosszon, mint a veteránnal.
Tavaly a Colts 2 győzelméből az egyiket a Titans ellen szerezte, van miért visszavágni tehát a hazaiaknak, akik egy fokkal esélyesebbnek számítanak, de előzetesen egy pontgazdag és szoros találkozóra van kilátás.
Herczeg Ádám (Höri)
Kansas City Chiefs - Oakland Raiders, magyar idő szerint 21:05, Arrowhead Stadium
Alsóházi rangadóra kerül sor ezen a hétvégén az AFC Nyugati csoportjában, ezek a mérkőzések pedig mindig izgalmasak és fordulatban (valamint labdaeladásban) gazdagok.
Mind a Raiders támadósora mind a Chiefs védelme statiszkailag közepes, érdekes lesz, hogy ki jön ki ebből az összecsapásból jobban. A Raiders elsősorban passzal szeret haladni, fontos lesz, hogy Jared Veldheer és a Khalif Barnest helyettesítő Willie Smith mennyire tudja majd féken tartani a rettegett Tamba Hali – Justin Houston OLB-duót. Ha Carson Palmernek lesz ideje passzolni, akkor mély labdáival elsősorban Denarius Moore-t keresheti - aki sokszor nézhet szembe egykori csapattársával Stanford Routt-tal - mellette fontos szerepe van még a passzjátékban a tight end Brandon Myersnek és a kezdő futó Darren McFadden is kiváló checkdown célpont. A Chiefs védelméből kérdéses Glenn Dorsey szereplése egy vádli sérülés miatt, eddigi helyettese Ropati Pitoitua kiválóan végezte a dolgát, úgyhogy nyugodtan megvárhatják, amíg teljesen felépül az egykori 1. körös LSU-játékos. Fontos lenne, hogy a Raiders futva is haladni tudjon, így ugyanis többet lesz a pályán a KC védelme, ez által a mérkőzés végére fáradtabbak lesznek.
Az ellentétes oldalon meg kell említeni, hogy a Raiders védelmét több sérülés is hátráltatja: a kezdő CB Shawntae Spencer továbbra is maródi, emellett kérdéses a DT Desmond Bryant, a DE Matt Shaughnessy és az ő elsőszámú helyettese Dave Tollefson játéka is. A három védekező falember igen fontos szerepet játszik a Raiders pass rushban. Lamarr Houston és Richard Seymour mellett így nagy szerep hárulhat a nemrég igazolt Andre Carterre is a védőfal jobb oldalán Brady Quinn siettetésében. Igen, maradt Brady Quinn a kezdő annak ellenére, hogy Matt Cassel felépült. Véleményem szerint ez egy jó döntés, hiszen eddig kettőjük közül Quinn tűnt kevésbé rossznak. Persze a Chiefs támadóoldalon továbbra is elsősorban a Jamaal Charles vezette futójátékban bízik, a Philip Wheeler – Rolando McClain – Miles Burris linebacker-sornak komoly kihívás lesz limitálni a liga 3. legjobban futó alakulatát.
Izgalmas, szoros, vérbeli csoportrangadót várok, egy igazi presztizs-összecsapást, ahol egy Raiders-győzelem esetén az Oakland már nem lenne messze egy wild card helytől sem.
Papp Gábor (empty taxi)
Dallas Cowboys - New York Giants, magyar idő szerint 21:25, Cowboys Stadium (TV: Sport 2, 22:15-től)
Jerry Jones a szezon előtt megígérte szurkolóinak, hogy végre legyőzik a Giantset az új Cowboys Stadium gyepén (az előző négy szezonban ez egyszer sem sikerült), azonban a pillanatnyi formákat és sérüléseket figyelembe véve ez akkor sem lesz egyszerű, ha ezt idegenben már sikerült megtenni szeptemberben. Csoportrangadóról lévén szó mindkét csapat számára fontos meccs, de a nagyobb nyomás ebből a szempontból is a tehenészeken van, egy esetleges vereséggel óriási hátrányba kerülnének az óriásokkal szemben.
Múlt héten már Austin is megvillantotta a foga fehérjét a Panthers ellen, ha a Bryant-Witten páros a tudásának megfelelően játszik és Ogletree is az első fordulós formáját hozza, akkor lehet pár kellemetlen pillanata a vendégek secondary-jének, főleg, hogy Kenny Phillips valószínűleg most sem játszik. Tony Romo szezonja eddig felemás, úgy gondolom vízválasztó lehet számára ez a meccs, elsősorban azonban a támadófalán fog múlni, hogy mennyire engedik játszani, Costa biztosan nem léphet pályára, ami nem túl jó hír, ha ránézünk a Giants D-Linera. JPP-ék egyre jobb formában vannak és komoly hiányzójuk sem lesz, Chris Canty is újra kezdőként lép pályára, mindenképp ligaelit teljesítményre számíthatunk tőlük. A futójáték feltehetőleg nem lesz faktor pedig a legutóbbi találkozásukkor komoly szerepe volt a Cowboys győzelmében, de Murray egyáltalán nem edzett és Felix Jones is csak limitáltan mozgott térdproblémái miatt.
A másik oldalon is vannak gondok, de nem ilyen mértékben, hisz a center Baas és Bradshaw is nagy eséllyel beállhat, de Andre Brown és az elsőkörös Wilson mellett nélkülük is jól működhet a futójáték, főleg, hogy a hazaiaktól Lee egész évre kidőlt és a futás ellen vele is csak közepesen teljesített a védelem. Manning előtt fantasztikus munkát végeznek Beattyék, hét meccs alatt ötször engedték bezsákolni, ez a szám most sem nagyon fog nőni, hisz hiába DeMarcus Ware neve, a siettetés akadozik Dallasban, egyik OLB sem teljesen egészséges a fal pedig alapból nem jeleskedik ebben a műfajban. Érdekes matchupokat hozhat ez, hisz ha sok ideje lesz Manningnek és az elkapói is mind vele lesznek (még Nicks is teljes edzésmunkát végzett) akkor hosszú estéjük lesz Claibornéknak, a passz ellen eddig a harmadik legjobban védekező csapatnak ez lehet a legkomolyabb felmérője.
Élethalál meccs a Cowboys számára, azonban az előjelek baljósak, ettől függetlenül (vagy éppen ezért) hatalmas motiváció dolgozik majd bennük, amire szüksége is lesz a védelemnek Coughlinék brutális támadógépezete ellen. Amennyiben Kevin Gilbride támadó-koordinátor megfelelően osztja el a passzokat és a futásokat sok pontot érhetnek el, így a kulcs Romo kezében lehet, hisz a futásra nem számíthat, mindenképp jól kell működnie a passzjátéknak.
Varga Kristóf (kristof)
Denver Broncos - New Orleans Saints, magyar idő szerint hétfő 01:20, Sports Authority Field at Mile High
Légi parádé. Ez az első kifejezés, ami eszembe jut az eheti SNF-mérkőzésről. Két olyan irányító néz szembe egymással, akik pályafutásuk befejeztével méltán követelhetnek helyet maguknak a cantoni Hírességek Csarnokában.
Hazai oldalt a szezon előtt szerződtetett Peyton Manning (aki csikóból lett vadló, mit tesznek az évek…) vezeti a támadóegységet és olyan kiváló célpontokkal rendelkezik, mint Eric Decker, Demaryius Thomas, Brandon Stokley, vagy a TE Jacob Tamme. Ez az egység száll szembe – ami egyébként a 4. legtöbb yardot teszi meg levegőben a ligában – a Saints passz elleni védelmével, ami a 3. legtöbb passzolt yardot nyeli a ligában és 106.6-os ratinget engedélyez az ellenfél QB-jának. Erre mondják, hogy egyértelmű matchup? A New Orleansnak muszáj lesz nyomás alatt tartani Manninget, ha komolyan nyerni szeretnének, nagy szerep fog hárulni a Junior Galette – Cameron Jordan – Will Smith DE-hármasra. Ha Manningnek lesz elég ideje passzolni szét fogja szedni a Patrick Robinson vezette másodvédővonalat. A másik oldalt Drew Breesnek hívják a klasszis irányítót, aki eddigi 4 Denverben lejátszott mérkőzésén mindig a vesztes oldalon állt. Célpontjai közül hiányozni fog Joe Morgan, aki a Tampa ellen bravúros touchdownt szerzett, továbbá sérülés hátráltatja a TE-sort is, a két Graham közül az elsősorban blokkolásban jeleskedő ex-Bronco Daniel biztosan, az elkapó TE Jimmy pedig csak lehetséges, hogy kihagyják az összecsapást. Ezt ellensúlyozandó az ex-Saint cornerback Tracy Porter is kihagyhatja a mérkőzést betegség miatt. Persze Breesnek így is kiváló célpontjai vannak: Marques Colston, Devery Henderson, Lance Moore, továbbá a running backek is (elsősorban Darren Sproles és Pierre Thomas) jó kezűek errefelé. Porter hiányában a Broncos CB-sorát a Chargers-mérkőzéshez hasonlóan most is a Champ Bailey – Chris Harris – Tony Carter hármas alkothatja, Harris és Carter talán tudása felettit is nyújtott a San Diego ellen, most egy még jobb egység ellen kell bizonyítaniuk. Nagy szerep fog a Denver pass rushára is hárulni, hiszen Brees a liga bármely secondaryjét képest szétszedni ha nincs rajta nyomás. Jack Del Rio defensive coordinatornak ugyanakkor egy érdekes problémával kell szembenéznie: Drew Brees idén akkor kevésbé hatékony, ha csupán a védőfal foglalkozik a siettetésével és a linebackerek inkább cover-feladatokat látnak el. A Denver LB-sora viszont coverben nem valami jó, viszont Von Miller és Wesley Woodyard is kiválóan blitzel. Kérdés, hogy a kettőjük szerepét hogyan osztja el Del Rio, mennyi segítséget nyújthatnak Elvis Dumervilnek és az újonc Derek Wolfe-nek az irányító siettetésében.
Kulcskérdés lehet, hogy melyik csapat tud hatékonyabban futni, hiszen addig sincs az ellenfél támadóegysége a pályán. Mindkét csapat támadósora alapvetően a liga alsófelébe tartozik mind földön megtett yardokban, mind a futásonkénti átlagban. A Saints futás elleni védekezéséből hiányozhat David Hawthorne linebacker, akinek a szereplése kérdéses egy térdín-sérülés miatt, viszont a Curtis Lofton – Jonathan Vilma páros immár 100%-osan rendelkezésre áll. A Saints futás elleni védekezése egyébként a liga egyik legrosszabbja: 161 yardot haladnak ellenük a földön 4.9-es átlaggal. A Denvernél valamivel jobb a helyzet: relatíve sok yardot kapnak (115.2), viszont az átlag nem jó ellenük (3.7), ez azzal magyarázható, hogy a mindenkori ellenfél futójátékkal akarja ölni az órát és lent tartani a pályáról Peyton Manninget.
A passzjáték szerelmesei számára kötelező ez a mérkőzés, melynek a győztese véleményem szerint az a csapat lesz, amelyik megnyeri a turnover-csatát.
Papp Gábor (empty taxi)
Pihenőhét: Baltimore Ravens, Buffalo Bills, Cincinnati Bengals, Houston Texans